>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

premium hand's w MTT

simons 646

simons

Forum VIP
Ostatnio pogrywając sobie MTT zastanawiam się jak rozgrywać premium handy w początkowej fazie turnieju chodzi o 1-2 faze blindów, a ręce o których mówie to JJ+.
Ja osobiście JJ jeszcze float call&#39;uje grając set value, bądź przy niskim flopie jako overpair. Jeżeli chodzi o QQ+ to ostatnio strasznie mnie denerwuje jak podbijam x4-5 (czyli 120-150 na blindach 30 w moim przypadku) dostaje najczęściej 1-3 calle ... no i pojawia się mistyczny flop z Asem, bądź ładny układ stritowy w przypadku AA. Wtedy łatwo zrzucam, bo najpewniej mają jakieś AX więc jesteśmy z tyłu. W przypadku AA i stritowego układu już ciężko mi jest to zrzucić... ale czasem się zdarzy.
Zmieniłem strategię i zacząłem pushować te ręce, nie ważne czy były limpy czy 1 podbicie. w tym wypadku to dostawałem calle z rangem około (na oko) 99+ i AX ... co gorsze w sytuacja 70-30 (czyli jak A9 koles ma np) to i tak spada asik i wtopa. No a jak byłem w plecy typu QQ na KK to i tak plecy. Na limitach, których ja gram jeszcze zdarzają się calle z tzw. bananami czyli jakieś 58o albo niezbyt mocnymi układami KJo.
Teraz pytanie lepiej grać spokojnie nie wygrywać dużych potów, foldując przy niebezpiecznych flopach w takich sytuacjach i czekać na późniejsze fazy turnieju gdzie blindy wyższe i można coś konkretniejszego zarobić?
Czy mimo wszystko te 70-30 jest oplacalne (range QQ+ vs AX 99+ bo tak z moich obserwacji wychodzi) i dobrze sie na poczatku podwoic, albo zebrać blindy, a w 30% wtopić?
Dla mnie dość oczywisty wybór - druga opcja, skoro sprawdzają nas gorsze ręce i mamy spore szanse na podwojenie. Z drugiej strony większość osób radzi grać na początku bardzo ciasno, żeby przeczekać fazę niskich blindów gdzie się z reguły dużo nie zarabia i później &quot;zacząć grę&quot;.
Jeżeli chodzi o sposób gry innych to, początkowa faza, więc nie mamy rozdań zbytnio o innych, sporo randomów to ciężko powiedzieć.
Co o tym sądzicie? Jak gracie ? ????
 
B 25

bacius93

Użytkownik
Szkoda że temat upadł bo pytanie jest dość istotne ????
Sam czesto mam problem z kartami typu QQ gdzie kazde podbicie konczy sie sprawdzeniem przez kilku graczy . Jak sobie z tym radzicie ? ????
 
lazzarov 300

lazzarov

Użytkownik
To zależy. W turniejach rebuy z niskim wpisowym na 1/2/3 lvl blindów , robiąc zwykły bet first in (2,5 / 3 / 3,5 [BB]) najczęściej jesteś w multiwaypocie i na każdy flop Q/K/A high jest słabo. Z 1-2 graczy gram to jako over pair na niskim flopie, w multi traktuje jak zwykłego pocketa i robię setmining nic wiecej. No chyba że vs donk any2 all in, wtedy wbijam się śmiało z 99+ i ATs+ :d
 
Do góry Bottom