>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Powrót Kubicy do F1

obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Wypadek Roberta Kubicy! Polak złamał udo?!
Jadący Skodą Fabią S2000 w rajdzie Ronde di Andora kierowca Formuły 1 Robert Kubica miał na pierwszym odcinku specjalnym Val Merula poważny wypadek. Wstępne doniesienia mówią o złamanej nodze Polaka.
Według portalu Autoklub, samochód uderzył w barierę i został poważnie uszkodzony. Aby wydobyć Kubicę z rozbitego auta, trzeba było rozciąć karoserię. Pilot Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został helikopterem przetransportowany do szpitala, ale po wyciągnięciu z samochodu był przytomny.
Portal autoklub.pl napisał również, że dziennik &quot;Savona News&quot; donosi o kilku złamaniach. Robert Kubica znajduje się w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure. Organizatorzy rajdu wkrótce mają zorganizować konferencję prasową, na której poinformują o stanie zdrowia Polaka.
Według Il Vostro Giornale, Robert Kubica doznał kilku złamań nogi, w tym złamania kości udowej!
Rajd Ronde di Andora to kolejna taka impreza, w której bierze udział kierowca Lotus Renault GP. Zespół z Enstone nigdy nie zakazał Polakowi udziału w rajdach, które od zawsze pasjonują Kubicę.
Jeśli doniesienia o złamaniach potwierdzą się, będzie to bardzo zła wiadomość zarówno dla Kubicy, jak i jego zespołu. Już 13 marca w Bahrajnie odbędzie się pierwszy wyścig sezonu 2011, wcześniej - w dniach 10-13 lutego, 18-21 lutego i 3-6 marca zaplanowane są przedsezonowe testy.
(sportowefakty.pl)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Wypadek Roberta Kubicy 6.02.2010
Fatalnie, fatalnie. Po co on się ściga w rajdach jak za miesiąc sezon sie zaczyna...
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
o 12:30 mają być wyniki badań. Oby nie potwierdziły się te plotki.
jednak na 14 mają coś powiedzieć o stanie zdrowia. Podają, że Kubicy grozi amputacja dłoni. Mam nadzieje, że to przesadzone informacje.
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
I po cholere byly mu te rajdy ? Robert Robert.....dlaczego nie zostales przy samym f1? ???? ....
Oby chlopak wyszedl z tego zdrowo ???? .....
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Fatalnie, fatalnie. Po co on się ściga w rajdach jak za miesiąc sezon sie zaczyna...
W ogóle kto pozwala na takie coś. Wątpię żeby dla pieniędzy się ścigał, a ludzie z F1 powinni mu zabronić takich cyrków. Z tego co wiem to zmiażdżona dłoń jest w stanie krytycznym i amputacja będzie tylko kwestią czasu. Mam nadzieję jednak, że to nie sprawdzone info tak jak to z przed 12, gdzie przeczytałem gdzieś, że Kubica ma złamany kręgosłup...
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Informacje są sprzeczne, nie ma co na chwilę obecną się martwić bo.. po prostu nic nie wiemy. Mam nadzieję, że wszystko bedzie dobrze, choć zrozumieć po co on w rajdach jeździ to nie jestem w stanie. Hobby, pasja, ok.. ale to niech sobie to zostawi na czas gdy zakończy karierę w F1, a nie tak jak snajper napisał miesiąc przed sezonem.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
W ogóle kto pozwala na takie coś. Wątpię żeby dla pieniędzy się ścigał, a ludzie z F1 powinni mu zabronić takich cyrków.
Dla pieniędzy na pewno nie... a czy to cyrk?
Kubica jest na pewno niesamowitym kierowcą. Pewnie przeciwnikom jak zwykle to nie będzie odpowiadać ale... nie sądzę by wielu rywali z f1 potrafił w takim stylu jeździć w rajdach.
W internecie bez problemu można znaleźć filmy z jego świetną jazdą. Jazda na granicy zawsze jest ryzykowna. Tym razem było pechowo...

Z tego co wiem to zmiażdżona dłoń jest w stanie krytycznym i amputacja będzie tylko kwestią czasu. Mam nadzieję jednak, że to nie sprawdzone info tak jak to z przed 12, gdzie przeczytałem gdzieś, że Kubica ma złamany kręgosłup...
Zaczynamy &quot;plotkować&quot;. JA czekam na oficjalne wiadomości (choć muszę wyjść z domu to będę informowany) i przed nimi nie chciałbym nawet myśleć o tak drastycznych informacjach

edit: ale ort. wszystko przez emocje
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Nie ma co popadać w panikę, trzeba czekać na oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia Kubicy. Według mnie to niestety będzie po sezonie, ale oby z tą dłonią była nieprawda
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Fatalnie, fatalnie. Po co on się ściga w rajdach jak za miesiąc sezon sie zaczyna...
Przeciez jak sciganie masz w krwi to nie lubisz tracic czasu na siedzenie w domu tylko jak masz okazje to sie scigasz..
szkoda. ale trzymaj sie RObert!
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Przeciez jak sciganie masz w krwi to nie lubisz tracic czasu na siedzenie w domu tylko jak masz okazje to sie scigasz..
szkoda. ale trzymaj sie RObert!
Co za durny tok rozumowania. Idąc dalej takim tokiem to przykładowo Małysz w czasie wolnym od skakania mógłby sobie dajmy na to zjeżdżać na nartach w Himalajach, albo w innych górach skalistych - podejrzewam, że Adam ma zapis w kontrakcie, że na nartach poza sezonem jeździć nie może.
Dobre zapisy w umowach mają piłkarze - nie mogą oni po sezonie uczestniczyć w turniejach halowych, jeździć na nartach czy uprawiać jakichkolwiek dyscyplin, które naraziłby ich na ewentualny uszczerbek na zdrowiu, a co za tym idzie pauzę w sezonie.
Tak powinno być i w przypadku F1, dziwię się od jakiegoś czasu dlaczego szefostwo Roberta pozwalało mu na udział w bądź co bądź niebezpiecznych rajdach.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
I co napisać w takim momencie ? Skrytykować ? Chyba nie ma sensu bo z tego co wiem to w rajdach występuje od paru lat, szefowie teamów mu na to pozwalały ... ciekawe jestem tylko co teraz powiedzą władze Lotus Renault ? Czy znowu musiał być jakiś wypadek aby w formule nastąpiły zmiany ? Bo jestem pewien że od teraz każdy team w formule dołączy do kontraktu zapis że kierowcy nie mogą występować w rajdach itp., oczywiście o ile już teraz takich nie ma ( bo nie wiem ) a Robert miał jakieś przywileje, szkoda tylko że to właśnie Polak musiał się rozpie...pszyć ;/ No nic, Roberto wracaj do zdrowia ! O przemyślenia nie proszę, bo pewnie teraz będzie myślał za dużo i żałował ale czasu już nie cofniemy ...
Pozdrawiam.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Co za durny tok rozumowania. Idąc dalej takim tokiem to przykładowo Małysz w czasie wolnym od skakania mógłby sobie dajmy na to zjeżdżać na nartach w Himalajach, albo w innych górach skalistych - podejrzewam, że Adam ma zapis w kontrakcie, że na nartach poza sezonem jeździć nie może.
Dobre zapisy w umowach mają piłkarze - nie mogą oni po sezonie uczestniczyć w turniejach halowych, jeździć na nartach czy uprawiać jakichkolwiek dyscyplin, które naraziłby ich na ewentualny uszczerbek na zdrowiu, a co za tym idzie pauzę w sezonie.
Tak powinno być i w przypadku F1, dziwię się od jakiegoś czasu dlaczego szefostwo Roberta pozwalało mu na udział w bądź co bądź niebezpiecznych rajdach.
To nie jest durny tok rozumowania.
Skoki narciarskie a wyczynowa jazda na nartach to co innego. F1 i WRC mają trochę więcej wspólnego.
Oczywiście to inna dyscyplina. Samochód jest inny, trasy, rywale, sposób przeprowadzania zawodów... ale to jego miłość/pasja. Ścigając się tam sam mówił, że staje się lepszym kierowcą, że kiedyś chciałby poświęcić się w całości temu &quot;prawdziwemu&quot; ściganiu... że to najlepszy sprawdzian dla jego umiejętności.
Szefostwo pozwalało mu na to bo go rozumiało.
Ten człowiek jeździ! (nie jeździł! jak gdzieś przeczytałem. JEŹDZI!) tak:
http://www.joemonster.org/filmy/29735/Niesamowita_jazda_Kubicy
(sorry, że na JM ale miałem pod ręką adres)


Wróciłem i zaczynam śledzić informacje samemu.
Wierzę, że konferencja prasowa za te kilkadziesiąt minut wszystkich uspokoi.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Oficjalny komunikat LRGP: After extensive medical checks, Robert has been diagnosed with multiple fractures to his right arm, leg and hand. He is undergoing surgery

A więc sezon z głowy
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
To że aktualny sezon będzie z głowy było do przewidzenia, pytanie tylko czy kiedykolwiek wróci do formuły ? Jak zareagują na to szefowie teamu, czy za rok ( miejmy nadzieję że będzie już wszystko ok i Robert będzie w pełni zdrowy ) nasz rodzynek będzie nadal występował w F1 ?
Fatalna sprawa ...
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Oficjalny komunikat LRGP: After extensive medical checks, Robert has been diagnosed with multiple fractures to his right arm, leg and hand. He is undergoing surgery
A więc sezon z głowy
Jesli to TYLKO złamania to nie cały sezon... wierzę, że wróci jeszcze przed przerwą wakacyjną.
NA razie trzeba trzymać kciuki za udaną operację. Jeśli to się uda to już szefowie ekipy użyją kosmicznych technologi żeby zapewnić mu najlepsze i najszybsze dochodzenie do zdrowia
 
Do góry Bottom