>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Expect - OSZUSTWO na livie

D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ostatnio miałem &quot;przyjemność&quot; pograć w tym buku. Czasem też na livie coś grałem. Od razu zaznaczam na wstępie, że wiem, że popełniłem błąd w tym zdarzeniu, które za chwilę opiszę, ale mimo wszystko uważam, że profesjonalny bukmacher na takie coś nie powinien sobie pozwolić. I nie mam złudzeń, że to nie jest zwykła pomyłka czy nie dopatrzenie, a zwykłe oszustwo.

Sytuacja dotyczy spotkania koszykarzy Euroligi Sieny z Realem Madryt. Było blisko końca I połowy i na livie expeccta wynik był + 22 pkt dla Sieny. A tak naprawdę wynik jak się okazało brzmiał + 12 pkt a nie + 22 pkt. Wg mnie w koszykówce to znacząca ilość punktów i tego zakładu na 100% bym nie zawarł, gdyby wynik brzmiał prawidłowo. I już nie ważne ile przegrałem czy 10 zł czy 100 zł, ale opisuję tą sytuację, żeby każdy kto tam gra BARDZO UWAŻAŁ. Wiem, że zawsze lepiej sprawdzić wynik na livesorze lub na oficjalnych stronach, ale odkąd gram opcją live t.j. od ok. pół roku nigdy nie zdarzyło się, żeby W CZASIE PRZERWY wynik różnił +/- 10 pkt dla danej drużyny. Bo cały czas miałem ten live włączony i w czasie przerwy nadal było +10 pkt więcej dla Sieny. Dopiero jak włączyłem Canal+ Sport 2 to zdębiałem.
Jestem o tym święcie przekonany, że nie była to zwykła pomyłka i niedopatrzenie tylko celowa chęć zysku i oszustwa. Rozumiem, że wynik może sie różnić 2-3 pkt, może być lekkie opóźnienie. OK. Ale w czasie przerwy czy zaraz po przerwie, żeby dana drużyna miała !! 10 pkt więcej !! no to sorry, ale to jest po prostu oszustwo i totalna żenada i brak profesjonalizmu.
Wiem, że pewnie zaraz pojawią się komentarza w stylu nie płacz, itp. I zaznaczam na koniec raz jeszcze wiem, że jest tu dużo mojej winy, a nawet i głupoty, ale mam nadzieję, że opisana przeze mnie sytuacja uchroni innych przed tego typu oszustwami. A może i skłoni do zmiany bukmachera.
Żeby było śmieszniej na koniec dodam tylko, że expect kazał się przeprosić, że nazwałem ich oszustami ????
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Takie błędy zdarzają się u wielu bukmacherów. Widziałem jak w siatkówce drużyny schodziły na przerwę techniczną przy stanie 14:14 (w rzeczywistości 16:12, czyli ogromna przewaga np. w wyścigu do 20 punktów!), a co najlepsze w okienku obok wyniku była transmisja video z prawidłowym wynikiem!

Błędy w czasie tenisowych challengerów (np. pomylony serwujący zawodnik i odwrócone kursy na przełamanie / utrzymanie serwisu) lub najzwyklejszy błąd w wyniku również widziałem kilkukrotnie.

Ludziom zdarzają się błędy i tyle. Gdybyś wiedział, że wynik różni się o 10 pkt to postawiłbyś w drugą stronę. Ty straciłeś na tym błędzie, ale przez własne niedopatrzenie (bo przecież mogłeś to wykorzystać), a ktoś inny zarobił.

Nieuczciwie byłoby gdyby bukmacher anulował wygrane zakłady, a pozostawił tylko przegrane.

Temat był poruszany wiele razy - warto zadbać o dodatkowe źródło informacji, bo nie dosyć, że się nie przejedziesz to jeszcze możesz trafić na jakąś promocję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Daleki jestem od bronienia Expekta bo, tak jak piszesz, taka sytuacja nie powinna się zdarzyć w profesjonalnej firmie.
Niestety (albo na szczęście :cool: ) ... błędy na live zdarzają się wszędzie i to wcale nie tak rzadko.
Czy powodem jest chęć oszukanie klienta? Wątpię. Błędy i pomyłki nie zawsze kończą się powiększaniem dochodu bukmachera. Czasem jest odwrotnie i to ONI muszą płacić.
Wszystko zależy od tego czy potrafisz je znaleźć i wykorzystać. Przy dużym doświadczeniu nie popełniłbyś tego błędu.
Jeśli kursy były podejrzanie za wysokie na zespół prowadzący (w teorii) 20 punktami - należało to sprawdzić.
Jeśli jednak były prawidłowe... chyba sam wiesz jak mogłeś to wykorzystać.
wystarczyło zagrać na zespół przegrywający i ustrzelić spore value albo odpuścić całkiem to spotkanie.
Zakłady live nie byłyby tym samym bez takich błędów - jestem o tym przekonany ;)

edit: nie odświeżyłem strony przed wpisaniem wiadomości i bludek mnie uprzedził.
Wypowiedź jak widać podobna...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Nieuczciwie byłoby gdyby bukmacher anulował wygrane zakłady, a pozostawił tylko przegrane.
A uważasz, że gdyby dali jakiś chory kurs to by nie anulowali ?? Wtedy byłaby anulacja w 3 sekundy.
Rozumiem Twoje zdanie, ale ja 1wszy raz natknąłem się na takie coś. I tak jak powtarzam nie traktuję tego jako pomyłkę, bo wynik widniał jeszcze parę minut po zakończeniu połowy. Zamiast 40 było 50. Dla mnie ewidentne oszustwo i z tym bukiem nie chcę mieć już nic do czynienia. I innym radzę dobrze się zastanowić nad zmianą albo na pewno dobrze uważać, bo sobie expeccik kręci z wynikami na livie jak żaden inny buk. Bynajmniej mówię z własnego doświadczenia.
Czasem jest odwrotnie i to ONI muszą płacić.
Ile razy słyszałem, że przy pomyłkach kursowych są zaraz anulacje zawartych czy wygranych zakładów...
Przy dużym doświadczeniu nie popełniłbyś tego błędu.
Cóż...Wiele razy sprawdzam na livie, ale po prostu teraz rzucił mi się wynik w oczy no i uznałem, że warto. Masz rację wyszedł brak doświadczenia. Tyle tylko, że 1wszy raz spotkałem się z aż tak dużą różnicą i to w trakcie przerwy. Bo mam świadomość, że są opóźnienia, itd. Ale jeśli przez pół 2 kwarty jest błąd 10 pkt i następnie całą przerwę ten błąd widnieje to dla mnie jest mało profesjonalny buk i zdania już nie zmienię.
Aczkolwiek w tym wszystkim co napisałeś też jest dużo prawdy. Co nie zmienia faktu, że mam nauczkę, ale warto ostrzec - czy jak to słusznie zauważyłeś poinformować ( jedni stracą drudzy zyskają na takich błędach ), że sobie leci Expekcik w kulki jeśli chodzi o live.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Rozumiem Twoje zdanie, ale ja 1wszy raz natknąłem się na takie coś.
Ile razy słyszałem, że przy pomyłkach kursowych są zaraz anulacje zawartych czy wygranych zakładów...
Pierwszy raz widziałeś ale wiele słyszałeś... coś tu nie gra.
Jeśli anulują wygrane kupony to anulują też przegrane.
Szczególnie, że jak piszesz: l
Wtedy byłaby anulacja w 3 sekundy.
Często zupełnie błędnie wystawione kursy anulowane są jeszcze w trakcie spotkania.

Zamiast 40 było 50. Dla mnie ewidentne oszustwo i z tym bukiem nie chcę mieć już nic do czynienia. I innym radzę dobrze się zastanowić nad zmianą albo na pewno dobrze uważać, bo sobie expeccik kręci z wynikami na livie jak żaden inny buk. Bynajmniej mówię z własnego doświadczenia.
W takim razie ciężko |Ci będzie zostać na dłużej gdziekolwiek.
Im wieksza oferta live danego bukmachera tym więcej błędów.
Popytaj innych użytkowników. Bet365 ma wielką ofertę a tym samym wiele pomyłek. Tego nie da się uniknąć.
Ja tam live Expekta lubię. Nawet bardzo.
Parę razy wpłacałem tam kasę tylko w trakcie jednego zdarzenia bo... warto. Po prostu trzeba wiedzieć co i kiedy grać ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Pierwszy raz widziałeś ale wiele słyszałeś... coś tu nie gra.
Wg mnie wszystko gra. Co w tym dziwnego, że wiele się słyszało o czymś ?? Nie raz był wklejane screeny z zawyżonymi kursami i komentarze o anulacji. Ale sam tego nie doświadczyłem, bo i nie szukam zbytnio niespodzianek - błędów.
W takim razie ciężko |Ci będzie zostać na dłużej gdziekolwiek.
Zobaczymy. W expeccie na pewno nie zostanę tym bardziej, że kazano się jeszcze przeprosić i dopiero wtedy odblokuja mi konto. Kpina ????
Popytaj innych użytkowników. Bet365 ma wielką ofertę a tym samym wiele pomyłek. Tego nie da się uniknąć.
W bet365 też trochę pograłem i na żadne tak drastyczne pomyłki nie wpadłem. Fakt był opóźnienia, ale nic tak rażącego jak tutaj.
Generalnie podejście do tej sytuacji zależy od tego jak grasz. Szukasz niespodzianek, pomyłek - ok. Ja nie bazuje na takich zdarzeniach i ta sytuacja mnie bardzo wku...rzyła.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Wyraźnie na stronie expekta stoi:

Any scores or statistics displayed on the website are provided by third parties and expekt.com can not be held responsible for the accuracy of such information.

I taką formułkę ma wpisaną w regulamin KAŻDY buk. Nie podoba się? Graj u buków, które nie trudzą się wcale i nie dostarczają na live żadnych aktualnych wyników.
A z takimi pomyłkami, o których piszesz miałem do czynienia setki razy. Normalka. Błąd popełniłeś przede wszystkim Ty: żaden poważny gracz nie sugeruje się wynikiem jaki pokazuje bukmacher.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Wg mnie wszystko gra. Co w tym dziwnego, że wiele się słyszało o czymś ?? Nie raz był wklejane screeny z zawyżonymi kursami i komentarze o anulacji. Ale sam tego nie doświadczyłem, bo i nie szukam zbytnio niespodzianek - błędów.
Chodziło mi raczej o to, że z jednej strony pierwszy raz się spotkałeś z taką sytuacją a z drugiej jednoznacznie twierdzisz, że bukmacher anuluje takie kupony.
Myślisz, że o takich które nie zostały anulowane, też ludzie piszą i piszą, twierdząc że to skandal?

W Bet365 też trochę pograłem i na żadne tak drastyczne pomyłki nie wpadłem. Fakt był opóźnienia, ale nic tak rażącego jak tutaj. Generalnie podejście do tej sytuacji zależy od tego jak grasz. Szukasz niespodzianek, pomyłek - ok. Ja nie bazuje na takich zdarzeniach i ta sytuacja mnie bardzo wku...rzyła.
Zapewniam, że pomyłki zdarzają się wszędzie...
A tak jak pisze Ester, każdy buk zostawia sobie furtkę, w postaci odpowiedniego zpaisu w regulaminie.
Szukanie niespodzianek nie ma tu nic do rzeczy.
Ty najprawdopodobniej szukałeś łatwej kasy w postaci wysokiego kursu, na drużyne, która zdecydowanie wygrywa.
To Cię zgubiło. Taka prawda
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
@dawczan, grałem na żywo zakłady z pomylonymi wynikami (i kursami dopasowanymi do tych błędów) i nie przypominam sobie anulowanego zakładu. Ostatni masowy wysyp błędów miał miejsce w czasie klubowych mistrzostw świata w siatkówce. Osoby prowadzące live nie zauważały dotknięć siatki, ataków w antenki itd. i na swój sposób &#39;sędziowały mecz&#39;. Dochodziło właśnie do tego, że drużyny schodziły na przerwę techniczną przy 14:14! W większości meczów był zdecydowany faworyt, a linie U/O schodziły poniżej 40 pkt, więc dwu punktowa różnica po stronie słabszej drużyny powodowała, że można było łapać potężne value na undery. Później zakłady z kursami ~3-5 były normalnie rozliczane (mimo to, że korekty wyników zdarzały się w trakcie seta i kursy się odwracały).

Koszykówki europejskiej akurat nie gram i zapewne miałbym problem, żeby zauważyć jakiś nienormalny wynik, nawet jeśli zdecydowany faworyt przegrywałby dwudziestoma punktami (w wypadku odwróconego wyniku), więc ciężko mi się odnosić do samej koszykówki, ale w wielu innych sportach błędy działają w dwie strony.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale ten kij naprawdę ma dwa końce. Ocena - brak profesjonalizmu - jest jak najbardziej na miejscu, ale z chęcią oszustwa już nie byłbym taki pewny. Zwłaszcza, że wystawiając zły wynik i zły kurs (a być może w całej ofercie znalazł się taki np. w wyścigu do ilości pkt) sami wystawiają się na strzał.

Co nie zmienia faktu, że mam nauczkę, ale warto ostrzec - czy jak to słusznie zauważyłeś poinformować
100% racji. Ostrzegać i informować o anomaliach zawsze warto ;) .

W Bet365 też trochę pograłem i na żadne tak drastyczne pomyłki nie wpadłem. Fakt był opóźnienia, ale nic tak rażącego jak tutaj.
A skoro wplątaliśmy w dyskusję 365 to właśnie oni lubią wystawić na live challengery i nie zawsze potrafią się zorientować kto serwuje ;) .
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
A tak jak pisze Ester, każdy buk zostawia sobie furtkę, w postaci odpowiedniego zapisu w regulaminie.
No wiem, że każdy buk takie coś zostawia i przez to sa takie a nie inne nadużycia.
Ty najprawdopodobniej szukałeś łatwej kasy w postaci wysokiego kursu, na drużyne, która zdecydowanie wygrywa.
Mylisz się. Bo kurs wcale nie był jakiś oszałamiający. Był wręcz Ci powiem niski. Aczkolwiek przy prowadzeniu 22 pkt spodziewałbym się, że nie będzie go wcale tym bardziej, że to Siena była faworytem tego spotkania i to ona prowadziła tymi 22 pkt. Więc żadnej niespodzianki tu nie było, bo kurs był niski.
To Cię zgubiło. Taka prawda
Zgubiło mnie tylko i wyłącznie to, że nie zajrzałem na oficjalną stronę Euroligi choć chyba nawet miałem ją włączoną, bo śledziłem wynik Partizana. Zgubiło mnie to, że zaufałem bukowi, który zostawia sobie furtke regulaminową i mąci z wynikiem i zdania nie zmienie, bo ta wczorajsza sytuacja tak mnie wkurwiła, że miałem fatalny dzień pod względem typerskim, a szło mi do tego oszustwa całkiem fajnie i tyle w tym temacie. Gdyby ten kurs przy tym prowadzeniu był jeszcze serio zawyżony nie wiem 2 1,50 to ok, ale kurs był niski i wynik zawyżony, więc zdania na ten temat nie zmienie. I założe się, że nie ja 1 się nadziałem na takie coś.
Zapewniam, że pomyłki zdarzają się wszędzie...
Być może. Ale z tak rażącą spotkałem się 1wszy raz. W czasie spotkania widziałem pomyłki, ale w czasie 10 minut przerwy i dopiero w trakcie 3 kwarty zmiana ?? Śmieszne.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Dokładnie błędy zdarzają się wszędzie a jak kolega wspomniał w Expekcie to codzienność.Tobie pomylili się na Twoją niekorzyść.Ja raz na live w betsafe stawiałem w 40 minucie na Liverpool grający u siebie po kursie 4,00 przy wyniku 0-0 gdzie w innych bukach był w granicach 1,60 ????
Liverpool wygrał a mi przelali należne pieniądze.Był kurs był zakład więc czemu mieli by nie wrócić.Kolejna sytuacja w betsafie była taka że omyłkowo postawiłem dwa takie same kupony jeden za 5 GBP i drugi za 5GBP.Napisałem że się pomyliłem i żeby anulowali mi jeden zakład i mi go anulowali chociaż żaden bukmacher nie cofa postawionych zakładów ????
Co do expektu to wkleję tutaj dwa screeny jeden z mojego zakładu a drugi z oficjalnego zródła którym posługuję się Expekt przy tego typu zakładach ????

a poniżej oficjalne statystyki meczowe

a to co napisali mi w wiadomości kiedy poprosiłem o poprawne rozliczenie kuponu(chociaż było niepoprawne)

&quot;
Uprzejmie informuje, ze kupon zostanie zaraz wypłacony, natomiast fauli w tym meczu było 21&quot;
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Mylisz się. Bo kurs wcale nie był jakiś oszałamiający. Był wręcz Ci powiem niski. Aczkolwiek przy prowadzeniu 22 pkt spodziewałbym się, że nie będzie go wcale tym bardziej, że to Siena była faworytem tego spotkania i to ona prowadziła tymi 22 pkt. Więc żadnej niespodzianki tu nie było, bo kurs był niski.
No to się zdecyduj.
Piszesz, że kurs nie był zawyżony tylko niski... a zaraz potem, że spodziewałbyś się, że w ogóle go nie będzie. To jak w końcu?
Nie chcesz się przyznać do błędu który opisałem wcześniej. Zgubiła Cię chęć zgarnięcia szybko kasy. Nie obstawiłbyś zwycięstwa prowadzącego zespołu gdyby kurs nie wydawał Ci się kusząco w stosunku do wyniku.

Zgubiło mnie tylko i wyłącznie to, że nie zajrzałem na oficjalną stronę Euroligi choć chyba nawet miałem ją włączoną, bo śledziłem wynik Partizana. Zgubiło mnie to, że zaufałem bukowi, który zostawia sobie furtke regulaminową i mąci z wynikiem i zdania nie zmienie, bo ta wczorajsza sytuacja tak mnie w****, że miałem fatalny dzień pod względem typerskim, a szło mi do tego oszustwa całkiem fajnie i tyle w tym temacie. Gdyby ten kurs przy tym prowadzeniu był jeszcze serio zawyżony nie wiem 2 1,50 to ok, ale kurs był niski i wynik zawyżony, więc zdania na ten temat nie zmienie. I założe się, że nie ja 1 się nadziałem na takie coś.
Jeśli miałeś włączoną oficjalną stronę rozgrywek to rzeczywiście powinieneś kliknąć 3 razy i sprawdzić co stawiasz... niestety stało się inaczej i teraz już tego nei zmienisz.
Rozgoryczenie też nic nie zmieni bo tak naprawdę swój błąd tłumaczysz sobie jako błąd bukmachera.
Jeśli wyjdziesz z takiego założenie to za pół roku założysz taki temat o bwinie a za rok o bet365. Każdy Cię &quot;oszuka&quot; swoimi pomyłkami.

Oczywiście, że nie tylko Ty nadziałeś się na takie coś. Podbnych tematów pojawia się całe mnóstwo...
Zazwyczaj są to jednak nowe konta lub niedoświadczeni użytkownicy chcący udowodnić swoją rację całemu światu.

Przeanalizuj swoje błędy... i naucz się wykorzystywać takie błędy buka.
Po jakimś czasie nie będziesz chciał, żeby poprawiali jakość swojego live&#39;a ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Piszesz, że kurs nie był zawyżony tylko niski... a zaraz potem, że spodziewałbyś się, że w ogóle go nie będzie. To jak w końcu?
Zawyżony kurs to wg mnie kompletna pomyłka czyli zamiast 1,10 2 3 4 czy 5. Albo kursy na odwrót. A to, że kurs był o 0,10 czy 0,30 wyższy niż normalnie powinien no to chyba nie powiesz, że to jakaś straszna okazja i niespodzianka. Jedyne co mnie zdziwiło, to to że ten kurs rzeczywiście był przy takim prowadzeniu gospodarza i faworyta spotkania, ale uznałem, że dopiero kończy się połowa więc może dlatego.
Zgubiła Cię chęć zgarnięcia szybko kasy.
No nie zgodzę się z tym, bo nawet gdyby ten zakład wszedł to zarobiłbym nie wiele. Ale czasem po prostu sobie takie livy gram dla zabawy czy dla lepszego oglądania spotkania.
Nie obstawiłbyś zwycięstwa prowadzącego zespołu gdyby kurs nie wydawał Ci się kusząco w stosunku do wyniku.
Nie obstawiłbym zwycięstwa prowadzącego zespołu gdyby wynik był taki jak być powinien czyli różnica prowadzenia 12 a nie 22 pkt.
Jeśli miałeś włączoną oficjalną stronę rozgrywek to rzeczywiście powinieneś kliknąć 3 razy i sprawdzić co stawiasz... niestety stało się inaczej i teraz już tego nei zmienisz.
No nie da się ukryć, że Ty masz rację a ja nauczkę.
Rozgoryczenie też nic nie zmieni bo tak naprawdę swój błąd tłumaczysz sobie jako błąd bukmachera.
No ja to tłumaczę jako fuszerkę bukmachera i jednak bliżej mi do słowa oszustwo, bo jestem przekonany, że w ten sposób pada mnóstwo osób.
Jeśli wyjdziesz z takiego założenie to za pół roku założysz taki temat o bwinie a za rok o Bet365. Każdy Cię &quot;oszuka&quot; swoimi pomyłkami.
Myślę, że już nie będę miał okazji po nauczce z expectem.
chcący udowodnić swoją rację całemu światu.
Głęboko mi to wisi czy komuś coś udowodnie czy nie. Założyłem temat i opisałem tą sytuację, żeby choć 1 osoba się nie nadziała na takie praktyki jak ja się nadziałem. Jeśli choć 1 osoba skorzysta będzie fajnie. Poza tym wyprowadziło mnie z równowagi to, że się expect kazał jeszcze przepraszać. Sytuację postanowiłem opisać i już. Bo tak jak pisałęm wcześniej gdyby to było w czasie meczu ok. Ale ten wynik błędny był dobre 10 minut podczas przerwy, a stronę odświeżyłem parę razy.
Przeanalizuj swoje błędy... i naucz się wykorzystywać takie błędy buka.
Ale co tu było do wykorzystania ?? Że postawiłbym na Real ?? Ja nie gram w taki sposób i tyle. Poza tym kurs na Real był normalny. Ok bodajże 3 zł. Więc większy o trochę niż przed spotkaniem i współmierny do stopnia przegrywania zespołu - 12 pkt. A powinien być ok. wg mnie jeśli było +22 ok. 5-6 zł. Natomiast kurs na Sienę w sumie wcale nie był zły. Bo skoro zagrałem za 1,12 to przy prowadzeniu do połowy czy chwile przed końcem 2 kwarty 12 pkt wszystko by się zgadzało. Czyli kursy były dobre(jeśli patrzec na wynik +12) a li tylko wyłącznie wynik był błędny, więc jakbym to miał wykorzystać to nie wiem...Jedyne co było do wykorzystania to właśnie to 1,12 przy prowadznieu +22 którego tak naprawdę nie było.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Napisze tylko ze zanim kogos nazwiecie oszustem to zastanowcie sie nad waga tego slowa. To blad ze strony Expekt ale wy &quot;profesjonalne typery&quot; od razu od oszustow wyzywacie....
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Zawyżony kurs to wg mnie kompletna pomyłka czyli zamiast 1,10 2 3 4 czy 5. Albo kursy na odwrót. A to, że kurs był o 0,10 czy 0,30 wyższy niż normalnie powinien no to chyba nie powiesz, że to jakaś straszna okazja i niespodzianka.
Czyli według Ciebie, gdy zamiast kursu 1,1 mamy 1,4 to nie ma mowy o value? To nie jest &quot;wielka&quot; okazja?
Ja tam myślę inaczej :p

Jedyne co mnie zdziwiło, to to że ten kurs rzeczywiście był przy takim prowadzeniu gospodarza i faworyta spotkania, ale uznałem, że dopiero kończy się połowa więc może dlatego.
Cały czas to powtarzasz pokazując klucz do całej sytuacji.
Zdziwiło Cię to... coś Ci nie pasowało... ale jednak postawiłeś.

No nie zgodzę się z tym, bo nawet gdyby ten zakład wszedł to zarobiłbym nie wiele. Ale czasem po prostu sobie takie livy gram dla zabawy czy dla lepszego oglądania spotkania.
Tego to już nie rozumiem.
Nie robiłeś tego dla kasy? To po co ten zakład?
Jeśli nie planowałeś wygrywać to można było równie dobrze nie stawiać albo zagrać na przeciwników... Jeśli jednak chciałeś wygrać to wracamy do punktu wyjścia - zrobiłeś to bo wydawało Ci się, że łatwo ustrzelisz kurs 1,12
Nie obstawiłbym zwycięstwa prowadzącego zespołu gdyby wynik był taki jak być powinien czyli różnica prowadzenia 12 a nie 22 pkt.
Czyli mam napisac jeszcze raz?
Zgubiła Cię chęć łatwego zysku.

Ale co tu było do wykorzystania ?? Że postawiłbym na Real ?? Ja nie gram w taki sposób i tyle. Poza tym kurs na Real był normalny. Ok bodajże 3 zł. Więc większy o trochę niż przed spotkaniem i współmierny do stopnia przegrywania zespołu - 12 pkt. A powinien być ok. wg mnie jeśli było +22 ok. 5-6 zł. Natomiast kurs na Sienę w sumie wcale nie był zły. Bo skoro zagrałem za 1,12 to przy prowadzeniu do połowy czy chwile przed końcem 2 kwarty 12 pkt wszystko by się zgadzało. Czyli kursy były dobre(jeśli patrzec na wynik +12) a li tylko wyłącznie wynik był błędny, więc jakbym to miał wykorzystać to nie wiem...Jedyne co było do wykorzystania to właśnie to 1,12 przy prowadznieu +22 którego tak naprawdę nie było.
Skoro tu kursy był właściwe to nie mogłeś tego wykorzystać... ale co jeśli kursy na faworyta byłby 1,02 a na rywali odpowiednio większe.
Wtedy Twoje rozgoryczenie z nietrafienia minimalnego kursu byłoby jeszcze większe a przecież wystarczyłoby tylko sprawdzić wynik i zagrać na Real po wielce przesadzonym kursie.
Nie wiem co miałoby oznaczać &quot;nie gram w takich sposób&quot;
Nie grasz zdarzeń który wchodzą czy takich na które warto postawić?
Wiele osób pisało mądrze na forum, że im niższy kurs tym trudniej znaleźć w nim value (źle oszacowane prawdopodobieństwo i zawyżony kurs). Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie ????
A i emocje przy postawieniu na 3,00 a nie 1,12 większe więc powinienś być zadowolony ????
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Czyli według Ciebie, gdy zamiast kursu 1,1 mamy 1,4 to nie ma mowy o value? To nie jest &quot;wielka&quot; okazja? Ja tam myślę inaczej
1,1 a 1,4 może i jest okazją. Ale już nie czepiajmy się tak słówek. Generalnie kurs był 1,12 przy prowadzeniu - wg expecta - 22 pkt. Uważam, że przy takim prowadzniu gospodarza i przed meczem faworyta kurs powinien być ok. 1,01 - 1,03 max. A był 1,12. czy to wielka okazja ?? Nie sądzę.
zrobiłeś to bo wydawało Ci się, że łatwo ustrzelisz kurs 1,12
Nigdy nie uznaję, że coś można łatwo ustrzelić. Ale no tak - zagrałem, bo chciałem wygrać. Tylko próbuję Ci udowodnić, że nie latam po stronach buków w poszukiwaniu pomyłek. Kurs wydawał mi się odrobinę wyższy niż powinien - wyżej Ci opisałem. Ok 0,10. Zagrałem z chęcia małego zysku - tak`gram najczęściej. Nie zagrałbym tego nigdy w życiu gdyby wynik widniał 12 pkt. Ani za 1,02 ani za 1,12. Przy wyższych kursach bym o tym pomyślał.
Czyli mam napisac jeszcze raz? Zgubiła Cię chęć łatwego zysku.
Nie wiem czy można nazwać to łatwym zyskiem. Kurs wyżzy o ok. 0,10 to chęć łatwego i szybkiego zysku ? Myślę, że tak mógłbyś mówić gdybym zagrał na Sienę po kursie 5 przy prowadzeniu 22 pkt. Tak wtedy chciałbym na szybko zgarnąć dobry hajs i wykorzystać błąd buka. A tu po prostu chciałem zagrać jak zwykle. Pomyślałem, że expect zachęca nie dając poniżej 1,10 żeby zagrać (bo w końcu to tylko koniec 2 kwarty ) a Real może nadgonić. Zresztą Real nadgonił. Ale nie aż tyle żeby wygrac nawet przy prowadznieu Sieny 22. Więc mój zakład okazałby się trafiony tak czy siak gdyby Siena rzeczywiście prowadziła 22 i tym się kierowałem.
Skoro tu kursy był właściwe to nie mogłeś tego wykorzystać...
No nie mogłem, bo i nie szukam takich rzeczy na siłę. Jak sie trafia to ok. Chciałem sobie zagrać normalny zakład i tyle. Ale niestety normalny nie był bo Siena fikcyjnie prowadziła +22 pkt.
ale co jeśli kursy na faworyta byłby 1,02 a na rywali odpowiednio większe. Wtedy Twoje rozgoryczenie z nietrafienia minimalnego kursu byłoby jeszcze większe a przecież wystarczyłoby tylko sprawdzić wynik i zagrać na Real po wielce przesadzonym kursie.
No, ale to już jest gdybanie co by było gdyby. Nawet gdyby kurs na Siene przy prowadzeniu 22 wynosił 1,02 i bym to zagrał to nie wiaodmo jakby sie to skończyło, bo Real przegrywał 12 a wygrał 10. Czyli nadrobił 22 pkt. Więc byłby remis i dogrywka.
A i emocje przy postawieniu na 3,00 a nie 1,12 większe więc powinienś być zadowolony
No dla mnie stawianie na team, który przegrywa 22 po przerwie mija się z celem. Więc emocje emocjami, ale sytuację ocenic też trzeba.
Nie grasz zdarzeń który wchodzą czy takich na które warto postawić?
Gram różne zdarzenia. Ale na pewno nie zagrałbym tego spotkania po kursie 1,12 lub kursie 3,00 w 2gą stronę przy prowadzeniu Sieny do połowy 12 pkt. Więc po prostu strona expecta błędnie podała wynik i wprowadziła mnie w błąd i to mnie wpienia i wpieniło i tyle. Że nie spojrzałem na oficjalna stronę rozgrywek to wiem mój błąd.
Opisana przeze mnie sytuacja wg mnie nie dawała żadnej okazji do grania. Jedyną można by powiedzieć mini okazją to było to, że kurs przy prowadzeniu 22 pkt wg expecta był 1,12 a nie 1,02-1,05. Ale czy to znowu taka wielka okazja ?? Myślę, że u niektórych buków może i pod 1,10 by było przy takmi prowadzeniu, bo w końcu przeciwnik nie byle jaki - Real Madryt euroliga i przede wszystkim kolejne 20 minut grania. Więc myślę, że o jakimkolwiek promocji okazji zysku tu być mowy nie może. na tym zdarzeniu zarobił tylko i wyłącznie buk przez swój nieprofesjonalizm - przypadkowy bądź celowy - w podawaniu wyników. Wg mnie celowy bo od czasu do czasu taka pomyłka i sporo hajsu zarobione na koncie buka przez głupotę graczy - czyli w tym wypadku równiez i moją w postaci nie sprawdzenia wyniku. Ale raz jeszcze powtarzam nigdzie nie spotkałem się, żeby przez pół 2 kwarty i CAŁĄ PRZERWĘ widniał zły wynik + 10 pkt dla jednej z drużyn. A live kosza i w ogóle kosza gram często. Dlatego też uważam, że to zdarzenie to nie był przypadek.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Natomiast kurs na Sienę w sumie wcale nie był zły. Bo skoro zagrałem za 1,12 to przy prowadzeniu do połowy czy chwile przed końcem 2 kwarty 12 pkt wszystko by się zgadzało. Czyli kursy były dobre
Jeśli kursy są dobrze wystawione nie ma możliwości, żeby bukmacher cokolwiek zarobił z tytułu źle podanego wyniku. Mogą sobie wpisać i różnicę 100 punktów albo i 200 punktów. Jeśli tylko kursy są prawidłowe (tj. odnoszące się do prawidłowego wyniku) nic to bukmacherowi nie daje. Jedyny sens takich oszustw to ew. możliwość zwiększonych obrotów. To wszystko.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Jeśli kursy są dobrze wystawione nie ma możliwości, żeby bukmacher cokolwiek zarobił z tytułu źle podanego wyniku. Mogą sobie wpisać i różnicę 100 punktów albo i 200 punktów. Jeśli tylko kursy są prawidłowe (tj. odnoszące się do prawidłowego wyniku) nic to bukmacherowi nie daje.
No nie jestem się w stanie z tym zgodzić. Bo ja tego spotkania bym nie zagrał jeśli wynik byłby prawidłowo podany, a co za tym idzie nie straciłbym pieniędzy. A kto je zyskał jak nie buk ?
 
ester 87

ester

Użytkownik
No nie jestem się w stanie z tym zgodzić. Bo ja tego spotkania bym nie zagrał jeśli wynik byłby prawidłowo podany, a co za tym idzie nie straciłbym pieniędzy. A kto je zyskał jak nie buk ?
A gdybyś trafił? Kto straciłby pieniądze? Powtarzam: jeśli kursy są wystawione prawidłowo buk nie zyskuje nic z tytułu błędnie podanego wyniku. Mam to wyjaśniać bliżej?
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
A gdybyś trafił?
Ale nie trafiłem...A nie zagrałbym nigdy tego spotkania gdyby różnica brzmiała 12 a nie 22. Wiec zagralem i przegralem przez zly wynik. Dla mnie sprawa jest jasna. I nie wiem czy kursy byly podane dobrze czy nie dobrze. Nie jestem az takim znawca, ale z doswiadczenia nie byly jakos bardzo przesadnie rzucajace sie w oczy.
I myślę, że wielu innych również nie zagrało by tego spotkania gdyby znało prawidłowy wynik.
 
Do góry Bottom