>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FIS Team Tour 2011 [29.01.2011 - 06.02.2011] - Willingen, Klingentahl & Oberstdorf

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
FIS Team Tour
[29.01.2011 - 06.02.2011]


Zawody w skokach narciarskich rozgrywane w ramach Pucharu Świata, składający się zarówno z konkursów indywidualnych, jak i drużynowych. Rozgrywany jest od 2009 roku na wzór Turnieju Czterech Skoczni i Turnieju Nordyckiego, jednakże jest prowadzona wyłącznie klasyfikacja drużynowa. Impreza odbywa się na niemieckich skoczniach: Mühlenkopfschanze (Willingen), Vogtlandarena (Klingenthal) oraz skoczni im. Heiniego Klopfera (Oberstdorf).
Najwięcej zwycięstw w FIS Team Tour: Austria, Norwegia (1 raz)
Najwięcej zwycięstw w konkursach FIS Team Tour: Austria (5 razy)
Willingen

Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Grosse Mühlenkopfschanze
punkt hs: 145m
punkt konstrukcyjny: 130
punkt sędziowski: 145m
rekord zimowy: 152m (Janne Ahonen)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.25 m
długość rozbiegu: 107 m
nachylenie zeskoku: 35 st.
średnia prędkość: 94 km/h
pojemność stadionu: 40000
Program zawodów
28.01.2011, piątek
15:30 oficjalny trening
18:00 kwalifikacje
29.01.2011, sobota
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa (drużynowe)
30.01.2011, niedziela
12:30 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Piątek, 28.01, godz. 18:00 - Puchar Świata w Willingen - kwalifikacje

Sobota, 29.01, godz. 15:50 - Puchar Świata w Willingen

Sobota, 29.01, godz. 16:00 - Puchar Świata w Willingen

Niedziela, 30.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Willingen

Niedziela, 30.01, godz. 13:50 - Puchar Świata w Willingen

Klingenthal

Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Vogtland-Arena
punkt hs: 140m
punkt konstrukcyjny: 125
punkt sędziowski: 140m
rekord zimowy: 144m (Siergiej Maslennikow)
wysokość progu: 3.13 m
długość rozbiegu: 105 m
nachylenie zeskoku: 34.5 st.
pojemność stadionu: 30000
Program zawodów
01.02.2011, wtorek
16:00 oficjalny trening
18:00 kwalifikacje
02.02.2011, środa
16:30 seria próbna
18:00 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Wtorek, 01.02, godz. 18:00 - Puchar Świata w Klingenthal - kwalifikacje

Środa, 02.02, godz. 16:30 - Puchar Świata w Klingenthal

Środa, 02.02, godz. 17:50 - Puchar Świata w Klingenthal

Oberstdorf

Informacje O Skoczni

pełna nazwa: Skocznia Heiniego Klopfera
punkt hs: 213m
punkt konstrukcyjny: 185
punkt sędziowski: 213m
rekord zimowy: 225.5m (Harri Olli)
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 3.5 m
długość rozbiegu: 120 m
nachylenie zeskoku: 39 st.
średnia prędkość: 106 km/h
pojemność stadionu: 40000
Program zawodów
04.02.2011, piątek
15:00 oficjalny trening
17:00 kwalifikacje
05.02.2011, sobota
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
06.02.2011, niedziela
12:45 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa (drużynowe)
Relacje w TV
Piątek, 04.02, godz. 17:15 - Puchar Świata w Oberstdorfie - kwalifikacje

Sobota, 05.02, godz. 15:50 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Sobota, 05.02, godz. 16:00 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Niedziela, 06.02, godz. 13:35 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Niedziela, 06.02, godz. 14:15 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
radula 5,4K

radula

Użytkownik
I już po kwalfikacjach do niedzielnego konkursu weszło niestety tylko dwóch Polaków:

Piotr Żyła - 3 miejsce 141 metrów i nota 125,7
Kamil Stoch - 7 miejsce 135 metrów i nota 122,4

Niestety nie udało się przejść kwalfikacji Stefanowi Huli 110,5m (47msc) oraz Rafałowi Śliżowi który zajął ostanie miejsce skok na odległość 98 metrów.

Trochę więcej wiemy przed jutrzejszymi zawodami drużynowymi. Można powiedzieć że mamy 3 zawodników którzy są w niezłej formie jednak brakuje nam jednego zawodnika...Licze tu na Hule że jutro wyjdzie mu przynajmniej jeden skok. Po skokach i ogólnie nie tylko dziś wiadomo że mocni będą Norwedzy którzy według mnie zajmą spokojnie 2 pozycję i oni jako jedyni mogą zagrozić Austrii w odniesieniu zwycięstwa.
Więcej informacji o kwalfikacjach: http://www.skijumping.pl/wiadomosci/12865/PS-w-Willingen-Schlierenzauer-wygrywa-kwalifikacje-dalekie-skoki-Zyly-i-Stocha/
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Finlandia - Polska
Typ : Polska @ 2,40 Betsafe✅5-3

Finowie kompletnie rozsypani. Z zawodników, którzy przyjechali do Willingen powinni wystawic taką czwórke : Hautameki, Happonen, Koivuranta, Mouttka. Pierwszy stracił forme z początku sezonu. Happonen wraca do kadry po przerwie. Koivuranta miał upadek podczas dzisiejszych kwalifikacji przy lądowaniu, wypieła mu sie poprostu narta i upadł, pewnie lekko się potłukł. A Muottka skacze fatalnie, Nie przeszedł nawet kwalifikacji do niedzielnego konkursu.
U nas co prawda nie wiadomo co z Małyszem, bo nie skakał w dniu dzisiejszym. Stoch swoje raczej skoczy, Żyła pokazał się z dobrej strony i w Zakopanem i dzisiaj w kwalifikacjach. Niewiadomą Hula, ale do 120m chyba doleci ? Balon zapewne nadmuchany będzie jak zawsze, ale paradoksalnie uważam, że tym razem może się udac. Finowie nie mają mocnej czwórki na ten moment. Mając możliwośc zagrania tego po takim kursie grzechem by było nie spróbowac :wink:
Norwegia - Niemcy
Typ : Norwegia @ 1,60 Betsafe⛔4-2

Norwegowie już na Wielkiej Krokwi w dobrej formie byli. W dzisiejszych kwalifikacjach to tylko potwierdzili, a jak dojdzie do rywalizacji drużynowej to kazdy każdego wzajemnie nakręca i skaczą daleko. Pewnie Kojonkovski zdecyduje się na czwórke Hilde, Romoeren, Evensen i Bardal. Im większa skocznai tym lepiej się czują,a ta w Willingen daje możliwośc dalekich skoków.
Niemcy mają Freunda w formie i Uhrmanna niestabilnego ciagle, jeden skok może odpalic, a drugi gorszy. Neumayer średniak, Schmitt tak samo. Przy składzie Norwegów wyglądają gorzej.

AKO @3,84 Betsafe


------------------

Wygrac w zasadzie powinni Austriacy, Schlieri wrócił na dobre do formy, Kofi i Morgi czołówka, i czwartym ktoś z pary Koch -Loitzl moim zdaniem. Jednak licze na psikusa ze strony Norwegów, że to im uda się triumfowac w tych zawodach. Trzeba powiedziec,że kurs jest z kosmosu, a drugiego zespołu mogącego zagrozic Austriakom raczej nie widze...

Tak wiec jeszcze lekko na
Norwegia wygra @ 7,00 Betsafe⛔4msc
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
A co sądzicie o pojedynku Czech ze Słowenią.
Skład Czechów to : Janda , Sedlak ,Matura ,Koudelka
Skład Słowenii to : Meznar ,Tepes ,Damjan ,Prevc
Składy podałem w takiej kolejności jak będą skakać.
I jeszcze wrzucę wyniki z kwalifikacji
Janda 121m
Sedlak 127,5m
Matura 129m
Koudelka 135 m
Meznar 131m
Tepes 128m
Damjan 127m
Prevc 126,5m
 
C 1

cinek146

Użytkownik
Witam ja praktycznie gram to samo co Robson tylko widzę że kolega złapał bardzo dobre kursy, a jeszcze lepiej zagrałbym singla na Polskę z Finlandią, Polacy są w dobrej formie mam tylko nadzieje że nie zrobią jakiegoś psikusa.
Finlandia - Polska 2 2.00 ✅✅
Poland- miejsce-wyższe/niższe: 5.5 1 1.75✅✅
Myślę że jak chłopcy skoczą swoje to 5 miejsce maja jak w banku.

(L)egionista87 ogólnie nie grałbym tego spotkanie, ale jak już chcesz grać ten typ to obstawiałbym tu zwycięstwo Czechów jednak to jest tylko moje zdanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Finland - Poland
Typ:
Poland 1.85 Betsafe ✅

Zgadzam się z poprzednikami i także uważam, że Polska powinna zająć lepsze miejsce od Finlandii. Ogólnie to wydaje mi się, że reprezentacje Finlandii czeka bardzo ciężki konkurs i wydaje mi się, że uplasują się gdzieś na miejscu 5-6. Natomiast jeśli chodzi o Polskę to wiadome jest, że Adam Małysz dziś wystartuje, a jeśli swoje dobre skoki dorzuci Stoch oraz Żyła wytrzyma presję to nawet jeśli nie najlepiej skoczy Hula to powinniśmy wyprzedzić Finów. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00. Poprzedzi go seria próbna o godzinie 15:00.
Top 3
Typ: Poland 5.00 Betsafe
✅

Uważam, że jeśli już wiążemy z dzisiejszym konkursem nadzieje na podium to można także spróbować za drobne postawić na Polskę top 3, a kurs jest wysoki. Tak jak pisałem wcześniej jeśli Stoch powtórzy dobre skoki z Zakopanego i kwalifikacji oraz Piotr Żyła wytrzyma presje (liczę, że Adam skoczy standardowo daleko) to może i na Stefana Hule podziała to mobilizująco i jakoś strasznie nie zepsuje skoku. Tak, więc jeśli stałoby się tak jak pisałem wyżej to szansa na podium z pewnością jest, ale trzeba się liczyć, że na pewno Niemcy skacząc u siebie będą groźni. A walka o zwycięstwo powinna rozstrzygnąć się miedzy Norwegami, a Austriakami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Konkurs udany pod każdym względem i bukmacherskim i sportowym. Brawo Polacy, dziś każdy skakał równo, a przede wszystkim daleko. Wprawdzie był szansa na drugie miejsce, ale dziś wypalił Freund. Ostatecznie nie ma jednak co narzekać, bo rzadko zdarza się oglądać Polaków na podium konkursu drużynowego ;)
Jeszcze dodam do newsa chajtgr tylko klasyfikacje generalną FIS Team Tour:
1. Austria : 1071.8
2. Niemcy : 1025.1 Strata: 46.7
3 Polska : 1015.7 Strata: 56.1
4. Norwegia : 1010.9 Strata: 60.9
5. Finlandia : 954.5 Strata: 117.3
6. Japonia : 954.4 Strata: 117.4
7. Słowenia : 941.9 Strata: 129.9
8. Czechy : 869.8 Strata: 202.0
9. Włochy : 395.0 Strata: 676.8
10. Rosja : 372.0 Strata: 699.8​

Jutro na godzinę 14:00 zaplanowano pierwszą serię konkursową. O 13:00 rozpocznie się seria próbna.​
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Thomas Morgenstern - Severin Freund
Typ: Thomas Morgenstern 1.40 Betsafe ⛔
Przed nami konkurs indywidualny na skoczni Mühlenkopfschanze. Faworytem zawodów jest Thomas Morgenstern, który podczas konkursu drużynowego skakał bardzo dobrze. Lider Pucharu Świata w pierwszej serii poszybował na 136.5, a w drugiej na 143.5m co w nieoficjalnych indywidualnych wynikach dało mu pierwsze miejsce z przewagą 5.3 punktów nad drugim Severinem Freundem. Niemiecki skoczek oddał także dwa dobre skoki 139.5 i 140.0. Jednak ostatecznie jego nota łączna była gorsza. Dodatkowo Morgenstern dobrze prezentował się w serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs. Austriak podczas swojej próby uzyskał 140m. Natomiast Freund lądował na 134.5m co dało mu 7 pozycję. Wydaje mi się, że jeżeli „ Wszystko pójdzie zgodnie z planem” to Morgenstern powinien zająć wyższa pozycję od Freunda w konkursie indywidualnym.
Matti Hautamäki - Martin Koch
Typ: Martin Koch 1.60 Betsafe
✅
Podczas konkursu drużynowego Fin skakał w miarę dobrze. W pierwszej serii poszybował na odległość 134.5m, a w drugiej 136m. Natomiast Martin Koch skakał na odległość 140m oraz 132.5m co ostatecznie pozwoliło mu uzyskać o 0.5 wyższą notę od Mattiego. Niby nie dużo, ale zważając na to, że Hautamäki obecnie nie jest w najwyższej formie oraz na to, ze Koch lubi duże skocznie, a gdy jeszcze ma wiatr pod narty potrafi to w 100% wykorzystać to reprezentant Austrii jest dla mnie faworytem tej pary. Dodam jeszcze, ze Koch w serii treningowej przed konkursem drużynowym prezentował się także lepiej od reprezentanta Finlandii.
 
C 1

cinek146

Użytkownik
Witam dzisiaj skoki indywidualne warto coś postawić szczególnie gdy jest co.
S.Colloredo-A.Koivuranta-P.Żyła- kto lepszy 3 2.80⛔
Hmm coś buki przesadzają z kursami wiem ze Piotrek się dopiero rozkręca i nie ma tej powtarzalności ale taki kurs zdecydowanie mnie satysfakcjonuje i warto spróbować.
P.Zyła- miejsce-wyższe/niższe: 25.5 1 1.82⛔

Jak już postawiłem typ wyżej to od razu stawiam polaka w 30 jak szaleć to szaleć :p
P.Prevc-J.Happonen- kto lepszy 2 2.10✅✅
Tu również uważam że buki troszkę źle oszacowali ten typ kursy powinny być zbliżone Fin na co najmniej cztery skoki był zawsze lepszy od Petera.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tobet wystawił kilka ciekawych par i tak:

Martin Koch – Matti Hautamaki 1,65 [2-7]✅

Ta para patrząc na wczorajsze zawody wydaje się być dość wyrównana. Jednej jak i drugi mieli dobre skoki. Jednak ja chciałbym zauważyć że skocznia w Willingen jest najwieksza skocznią ze średnich i tu jest plus dla Kocha który jak wiadomo uwielbia mamuty i potrafi na ich skakać tu nie jest to mamut jednak skoki na odległość 150m można oddawać. Fin jest wielką niewiadomą ponieważ do formy z początku sezonu brakuje Mu , jednak jak widać potrafi oddać dobre skoki jak takie jak wczoraj. Uważam,że stabilniejszy jest Koch i dlatego polecam grac na Niego.

Anders Bardal – Martin Schmitt 1,55 [39-20]⛔ fatalne warunki przy skoku i Bardal sobie nie poradził

Tu para doświadczonych zawodników. Lepiej i równiej w tym sezonie prezentuje się Norweg który w klasyfikacji generalnej jest na 15 miejscu natomiast Schmitt 29. Wczoraj podczas konkursu zdecydowanie lepiej spisał się Barda który wygrał ze Schmittem prawie 10 pkt. Dzisiaj widzę wyżej w klasyfikacji końcowej konkursu Norwega który oddaje dość równe dwa skoki natomiast Martin często jeden skok ma dobry natomiast drugi psuje.

Simon Ammann – Janne Happonen 3,20 [3-8]⛔

Co tu dużo pisać. Ammann dobra forma jednak jak będzie Mu się skakało w Willingen tego nie wiem natomiast Fin wczoraj podczas drużynówki skakał naprawdę bardzo bardzo dobrze i było widać że z taką lekkością skacze czyżby powrót do formy?? 135m i 137m naprawdę robi wrażenie a po takim kursie za drobne można zagrać. Nie mówię że jest to pewny typ jednak według mnie warto zagrać.

Kamil Stoch - Gregor Schlierenzauer 2,10 [6-5]⛔

W tej parze naprawdę wynik jest na pograniczu remisu. Wczoraj skakali praktycznie tak samo. Notami o nie całe 6pkt Stoch był lepszy od Gregora i dzisiaj uważam że naprawdę Kamil jest wstanie pokonać Schlierenzauer. Skoki Stocha to nie przypadek On naprawdę doszedł do bardzo wysokiego poziomu i wierzę w Niego. Kurs bardzo zachęcający. Polecam.

Adam Malysz - Tom Hilde 1,65 [9-10]⛔

Nie lubie grać przeciwko swoim jednak uważam,że ten upadek z Zakopanego jeszcze wychodzi Adamowi i te skoki nie są takie jak powinny być. Wczoraj było to widać gdzie w drugiej serii zabrakło odległości a Adam mówił że nic więcej zrobić nie mógł. Hilde to skoczek stabilny który skacze cały czas swoje i jest przecież od razu za Adamem w generalnej klasyfikacji. Wczoraj w pierwszej jak i w drugiej serii lepszy Hilde i uważam,że dziś będzie podobnie.

Andreas Kofler - Janne Happonen 2,40 [16-8]✅

Kofler jak by trochę przystopował…Wczorajsze skoki były dobre jednak bez rewelacji i był zdecydowanie słabszy od Fina.O Happonenie pisałem już wyżej. Kurs warty ryzyka.
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Stoch - Małysz 1
Kurs: 2,95 Betway
Małysz sam powiedział, że nie skakał w drużynówce w 1 serii na 100%. W drugiej serii, gdy musiał skoczyć tyle co Freund widać było, że nie kontuzja jeszcze pozostawia ślad. Stoch w wywiadach jest rozluźniony wie, że stać go na dużo co potwierdził tutaj. Wczoraj Małysz w łącznej nocie był lepszy od Stoch ale wynikało to z tego, że w drugiej serii podwyższono rozbieg po 1 rundzie skoków i Małysz skakał bodaj o 3 belki wyżej od Stocha. Niby to wszystko się przelicza odpowiednio ale dziś jury nie będzie tak majstrować przy rozbiegu a i pewnie ostatnie 15 czy 20 skoczków pojedzie z tej samej. Według mnie najlepszy head to head na dziś po takim kursie
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jak już stawiać H2H to lepiej popatrzeć na listę startową i uważać, żeby zbyt duża rozbieżność nie była po między zawodnikami. Wczoraj wiatr różnie wiał , a te punkty nie zawsze oddadzą co się działo na skoczni.
Ja osobiście upatruje wysokiego miejsca Stocha. Widać , że Kamil po tym zwycięstwie w Zakopanem w pewien sposób się odblokował. Skacze daleko i równo. Podium w drużynówce też musiało jakoś pozytywnie podziałać. Zobaczymy co dziś Kamil zaprezentuje a kursy na niego w poszczególnych parach wyglądają bardzo fajnie.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Nie rozumiem czemu tutaj jest taki hura optymizm co do Happonena.Ten zawodnik nawet jak skakał regularnie to był co najmniej przeciętny.Wczoraj wyszyły mu dwa skoki w drużynówce gdzie skakał na luzie i dzisiaj wszyscy już stawiają na Happonena.A pary wystawiane przez Was są co najmniej dziwne i irytujące.
Kofler - Happonen Amman - Happonen do czego dążycie??Może od razu najlepeij postawić że Happonen wygra całe zawody co??
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
To tak dla formalnosci...
Wielką radość sprawił niemieckim kibicom Severin Freund. Sympatyczny skoczek triumfował na rodzimej ziemi, wyprzedzając Martina Kocha i Simona Ammanna. Dobrze spisali się Polacy - Kamil Stoch był szósty, a Adam Małysz - dziewiąty. Po drugim konkursie FIS Team Tour prowadzi Austria, do której kilkadziesiąt punktów tracą Niemcy i Polska. Ponadto Kamil Stoch awansował do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Wyniki:http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8852,PS_Willingen_Zwyciestwo_Freunda_przed_wlasna_publicznoscia
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Nie rozumiem czemu tutaj jest taki hura optymizm co do Happonena.Ten zawodnik nawet jak skakał regularnie to był co najmniej przeciętny.Wczoraj wyszyły mu dwa skoki w drużynówce gdzie skakał na luzie i dzisiaj wszyscy już stawiają na Happonena.A pary wystawiane przez Was są co najmniej dziwne i irytujące.
Kofler - Happonen Amman - Happonen do czego dążycie??Może od razu najlepeij postawić że Happonen wygra całe zawody co??
No i widzisz czemu upatrywałem dobre miejsce Happonena...Widać było ze lezy Mu ta skocznia i dziś to potwierdził. W parze z Koflerem wygrał spokojnie i ja złapałem to po kursie 2,70:cool: 8 miejsce Happonena bardzo dobre a Kofler dopiero 16... Co do Ammanna to myślałem że aż tak dobre 2 skoki Mu nie wyjdą jednak i tak nie ma co ukrywać że tam zagrałem za grosze bo kurs był wysoki jednak Happonen-Kofler miałem w dublu i bardzo ładnie weszło:cool:
 
lama94 41

lama94

Użytkownik
ja zawiodłem się na Hilde ,obstawiłem go w parze razem z hautameki ,że Hilde będzie lepszy no i cóż wszystko weszło ,tylko nie ta para ???? kurs ogólny był bardzo fajny bo wyszedł 30zł,przy mojej wpłacie 10zł
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom