>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

kup se Pan motorek - czyli o jednośladach tych mechanicznych

Baqu 723,3K

Baqu

Forum VIP
Zakładam temat aby zapoczątkować dyskusję o jednośladowym pojeździe samochodowym bez nadwozia, posiadającym dwa (lub więcej) koła jezdne, wyposażonym w silnik spalinowy o pojemności powyżej 50 cm³ (do II wojny światowej – powyżej 100 cm³), przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób (niekiedy trzech, w przypadku zainstalowania wózka bocznego, tzw. kosza).

wiem, że jeden z moderatorów posiada własnego rumaka, może się pochwali czym pomyka po pięknych polskich drogach ? ;-)

sam się noszę z zakupem, aczkolwiek najpierw trzeba zrobić prawo jazdy oraz zobaczyć co kupić ?

we Wrocławiu w dniach 2-3 kwietnia odbędą się targi motocyklowe, ktoś się wybiera ?
▶ http://facet.dlastudenta.pl/artykul/Wroclaw_pierwsza_edycja_targow_motocyklowych,62332.html


 
mnetzimny 10

mnetzimny

Użytkownik
Witam
Widzę że temat coś zanikł , postaram się go odświeżyć .
Aktualnie posiadam Yamahe WR450F 2008 rok , piękne i nie zawodne enduro , chyba każdy wie że Yamaha robi najsolidniejsze motorki na świecie .Trzeba dbać o stan oleju , zmieniać na czas filter oleju , no i patrzyć na luzy zaworowe , wtedy motorek będzie bez awaryjny .Co do ulicy to jeśli sportowy motorek to polecam Yamahe R1 , no ale to trzeba już jeździć lata żeby się na taki motor przesiąść .Z turystyków to polecam Yamahe Tenere , bardzo wygodny motor na dalekie trasy .Na co dzień robię w sklepie motoryzacyjnym , autoryzowanym dealerze Yamaha , Kawasaki i mam do czynienia z masą różnych motocykli .Nie polecam Suzuki ani Kawasaki , jeśli motor to tylko Yamaha , ewentualnie Honda .
 
simons 646

simons

Forum VIP
Nie polecam Suzuki ani Kawasaki
Hehe no to fajnie usłyszeć od kogoś ogarniętego (skoro pracujesz w serwisie), że nie poleca Kawy :p. Sam posiadam Er-5 i nie mogę narzekać, na 1 moto wydaje mi się w sam raz. Teraz trochę KM mi brakuje, ale jeszcze nie czas na wymianę. Zastanawiałem się nad Bulldogiem, albo Z1000, może coś ciekawego napiszesz o tych moto ? ????
 
mnetzimny 10

mnetzimny

Użytkownik
Hehe no to fajnie usłyszeć od kogoś ogarniętego (skoro pracujesz w serwisie), że nie poleca Kawy :p. Sam posiadam Er-5 i nie mogę narzekać, na 1 moto wydaje mi się w sam raz. Teraz trochę KM mi brakuje, ale jeszcze nie czas na wymianę. Zastanawiałem się nad Bulldogiem, albo Z1000, może coś ciekawego napiszesz o tych moto ? ????
Trochę Kawasaki oraz Suzuki daleko do Yamahy czy do Hondy :) .
Pracuje na sklepie , serwis też mamy .Co do Kawasaki gorsze wykonanie niż Yamaha , wiadome tańsze ceny podzespołów , stąd też Kawasaki tańsze niż Yamaha . Wiadome coś za coś . O Yamaha Buldog nic nie napisze bo nie widziałem tego motorku . Co do Kawy Z1000 , bardzo piękne moto , miałem okazje jeździć ale tylko troszkę na modelu 2010 .Przyjemność super z jazdy .Co do awaryjności to nic nie napisze no bo to nowy model :) .
Kawasaki można pochwalić za bardzo szybkie dostarczanie części oraz w miarę tanie części .Zamawiasz dzisiaj u nas do 4 dni są u nas :)
 
mnetzimny 10

mnetzimny

Użytkownik
Hehe no to fajnie usłyszeć od kogoś ogarniętego (skoro pracujesz w serwisie), że nie poleca Kawy :p. Sam posiadam Er-5 i nie mogę narzekać, na 1 moto wydaje mi się w sam raz. Teraz trochę KM mi brakuje, ale jeszcze nie czas na wymianę. Zastanawiałem się nad Bulldogiem, albo Z1000, może coś ciekawego napiszesz o tych moto ? ????
Chodzi mi o to że Kawasaki oraz Suzuki troszkę daleko do Yamaha czy Honda .choć Kawasaki mocno goni . Co do Yamaha Buldog to nic o tym motorze nie napisze , bo nie testowałem tego motoru . Na Kawie Z1000 miałem przyjemność się przejechać , bardzo ładny motor i bardzo przyjemnie się na nim jeździło , no ale to nowy model był 2010 .
Odpowiedzą na Z1000 jest Yamaha FZ1 .
Kawasaki trzeba pochwalić za bardzo szybki czas dostarczania części , dużo szybszy niż ma Yamaha ???? , zamawiasz dzisiaj u dealera Kawasaki część , do 3-5 dni roboczych ją masz .
Ja oczywiście bardziej preferuje teren ???? jazdę enduro , na ulice się raczej nie przesiądę , chyba że dojazd do pracy motorkiem czy czasami poruszanie się po zatłoczonym mieście .
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
Wlasnie bede sprzedawal moj pierwszy motorek ktory kupilem od nowosci z salonu Hondy, mialem go 8 miesiecy Honda cbf 125, bo mi juz ubezpieczenie zwrocilo cala jego wartosc, jak ktos sie chce pobawic z nowym motorem za ponad polowe ceny gdzie trzeba dokupic tylko 4 czesci (warte okolo £150) to polecam i tu jest link (motorem mozna na loozie pojechac do polski):
http://www.repairedsalvage.com/r2933/honda-cbf-125-north-london.html
A nowy motor to bedzie jeden z 3 bo zakochalem sie w Naked Bikes:

  • Honda Hornet 600 CC
  • Suzuki GSR 600 CC
  • Suzuki GSR 750 CC

Pojade na testy do Suzuki na ta 750 zobaczyc jak to smiga bo wychodzi dopiero pod koniec kwietnia ale chyba i tak suma sumarum zdecyduje sie na czarnego szerszenia.
Jesli chodzi o wasz temat dotyczacy najlepszej klasy motorow to tutaj niezawodna jest honda nie tam zadne Suzuki, Yamahy, Aprille czy inne Kawasaki. Nie ma tutaj w ogole jesli chodzi o niezawodnosc konkurencji bo po 1 kazdy dealer ci to powie, po drugie wiekszosc motocykli kompanii przewozowych to wlasnie Hondy szczegolnie CBF chodz to nie sa wcale najtansze motory ale wlasnie ze wzgledu na ich niezawodnosc.
 
Baqu 723,3K

Baqu

Forum VIP
sajuken ja własnie robie prawko na motor w PL i myślę, gdzie by tu kupić...

rozmawiałem ze znajomym i mówi, że jest sporo osób ściągających motory z UK
gdyż to się opłaca, ja się kompletnie cenowo nie znam w sumie, pytam poglądowo
czy może ty wiesz coś więcej na ten temat, lepiej kupić motor w PL czy w UK

cenowo jak to wychodzi, jeżeli wiesz coś na ten temat to skrobnij małe wypracowanko

thx i pozdr,

i tak btw ja myślałem o Yamaha, fajne modele teraz ma np XJ6
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
sajuken ja własnie robie prawko na motor w PL i myślę, gdzie by tu kupić...
rozmawiałem ze znajomym i mówi, że jest sporo osób ściągających motory z UK
gdyż to się opłaca, ja się kompletnie cenowo nie znam w sumie, pytam poglądowo
czy może ty wiesz coś więcej na ten temat, lepiej kupić motor w PL czy w UK
cenowo jak to wychodzi, jeżeli wiesz coś na ten temat to skrobnij małe wypracowanko
thx i pozdr,
i tak btw ja myślałem o Yamaha, fajne modele teraz ma np XJ6
Nie mam najmniejszego pojecia jak wychodzi roznica cenowa. W anglii kupuje sie duzo nowych motorow gdyz dealerzy przesciagaja sie w ofertach a tak naprawde nigdy go konca nie bedziesz wiedzial jaki motor kupujesz jesli od kogos innego chyba ze to dealer. Sprowadzony z Anglii moze i sie oplaca ale musisz uwazac. Zobacz kiedy chcialem sprzedac moj motor poszedlem po roznych stronkach i znalazlem pare gdzie naprawiaja motory po wypadakach no i tu musisz uwazac bo jesli nie bedziesz go mial z pewnego zrodla moze sie okazac ze jest w nim cos nie tak, np. znajomy w polsce pracowal w zakladzie mechanicznym ktory opieral sie tylko i wylacznie na naprawianiu gratow i sprzedawaniu ich na gieldach. Mowil ze calkiem niezle szopki odchodzily. Tutaj chodzi o to ze wlasciciel musi poinformowac kupujacego ze motor byl stukniety i przerzucony do innej kategorii a w polsce tego nie sprawdzisz.
A co do twojego motoru, moze i stane sie nudny i staroswiecki ale nie polecam ci pierwszego motoru 600cc. Gdybym zaczynal od 600 to prawdopobie juz bym niezyl, albo mialbym przegruchotana noge.
P.S. Widze ze optymujemy w tej samej konstrukcji motorow ????
 
Baqu 723,3K

Baqu

Forum VIP
rozumiem, dzięki za pełny opis sytuacji.

ogólnie nie myślałem żeby mieć 600cc od razu, a raczej coś w granicach 250,
ta Yamaha &quot;wynikła&quot; po prostu po pobieżnym &quot;przejrzeniu&quot; rynku... i akurat
mi się spodobała. szukam tego typu motoru, takiego do którego mógłbym
doczepić bagażnik czasem, gdyż w sumie będę go używał tylko w mieście, jeżeli
masz jakieś własne sugestie czy opcje godne polecenia to jak najbardziej
zarzucaj, gdyż ja dopiero &quot;analizuję&quot; rynek i szukam czegoś w czym bym się
na początek spełnił. Ogólnie rzecz biorąc są u mnie dwie opcje...

1) kupuje nowy motor z frykasami, pewnie ok 30 tysięcy ? ale mam go na długie
długie lata...

nie jest to najlepsza opcja myślę, gdyż to będzie mój pierwszy motor i wiadomo
jak to jest z takimi amatorami jakim ja zostanę, człowiek się dociera poznaje
inne wcześniej nie znane czynniki etc. i często gust i chęci się zmieniają

2) kupuje używke 1-2-3 letnią od dealera i sprawdzam się na nim.

tak jak pisałeś, nie ma co w Polsce kupować używki od kogoś tylko dlatego,
że jest tania... u nas nie ma tej kultury i przepisów co w GB, więc znając
życie 90% takich transakcji to babranie się w gównie, chyba że się ktoś zna...
ja szczerze mówię dopiero raczkuję.

pozdr,

btw ta honda tez całkiem spoko http://www.scigacz.pl/Honda,VTR250,szturmuje,Europe,9825.html
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
Wiem ze troche zamotam ale musze ci powiedziec ze mozna tez miec szczescie i kupic z Anglii dobry motor ale musisz sie na tym znac (ale przeczytac tone poradnikow). Chodzi o to ze w anglii naprawy motorow sa calkiem drogie bo liczy sie czesci i za godzine naprawy co zazwyczaj optymuje w granicach 50 funtow za godzine i wchodzi w to mechanik i wynajm garazu mniej wiecej. I tutaj jesli motor ulegl wypadkowi nie z jego winy jak bylo naprzyklad w moim przypadku (dodam ze na drugi dzien mialem juz od ubezpieczyciela zastepczy darmowy motocykl za co uwielbiam anglie) to specjalny inspektor oglada motor i liczy co sie bardziej ubezpieczalni oplaca dac ci kase za wartosc motoru czy ci go naprawic. I tutaj pozniej jest wojna bo zaklad mechaniczny zazwyczaj poda wartosc wyceny naprawy nizsza niz wartosc motoru zeby moc zarobic ale ostatgnie slowo jest od inspektora ktory zawsze zawyza kwote z innego jeszcze powodu (klient w anglii ma zawsze racje wiec jesli zobaczy naprzyklad nie naprawiona plamke na lakierze moze to zglosic i ubezpieczyciel musi poniesc koszty odwozu motoru nastepnego wypozyczenia i naprawy) dlatego inspektorzy zazwyczaj po prostu ci wola dac pieniadze za motor i tutaj masz dwie opcje (przynajmniej ja mialem po kumpel w podobnej sytuacji juz nie) chcesz wieksza kwote rowna wartosci motoru czy mniejsza o jakis tam procent ale motor spowrotem. W wiekszosci przypadkow tak jak w moim wiem ze naprawa z nowymi czesciami by mnie kosztowala okolo 250 funtow i motor jak nowy to wolalem oczywiscie te druga opcje a i ten co kupi ode mnie bedzie mial zarabiste szczescie bo bedzie mial nowy motor z nowymi czesciami za 1/4 ceny. Mam nadzieje ze mniej wiecej ci to wyjasnilem ze mozesz trafic okazje ale musisz sie na tym znac i miec pewnika.

Tej hondy ktora pokazales nie widzialem jeszcze na oczy na drodze moze dlatego ze 250 skolei nie sa w anglii popularne z innego powodu znowu. Tutaj mozesz na poczatku zdac jednodniow egzamin (nie mozna tego nawet nazwac egzaminem) i zasuwac motorami do 125 CC dlatego wiekszosc ludzi kupuje pierwszy motor jako tzw learner driver (ta licencja nie pozwala na jazde z pasazerem a i twoj motor musi jezdzic ze specjalnym L z przodu i z tylu co jak u nas kiedy zdajesz prawko). Pozniej ludziska sie juz przesiadaja zazwyczaj na 600CC dlatego masz jako taka mala oferte 250CC bo Anglia jako jeden z najwiekszych wskaznikow gdzie kupuje sie motory po prostu malo optymuje za tego typu maszynami. Powiem ci ze nawet w salonie hondy gdzie bylem kupowalem moj motor nie bylo zadnej 250CC, wiec nie powiem ci za duzo oprocz tego ze HONDA to HONDA.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Sie pochwale :p ;)

Zdjecie poglądowe ;)
Honda NSR 125
1997r
Jest to moj pierwszy jednoslad (nie liczac motorynki,ktora dostałem na komunie ) ????
Chyba znalazłem nowe hobby ;)
 
Baqu 723,3K

Baqu

Forum VIP
Chyba znalazłem nowe hobby ;)
całkiem ładny jak na 125

ja obecnie poluje na Yamahe Fazer, najwiekszy mam problem z tym, czy kupić
jakąś używkę 1-2-3 letnią czy lepiej nówke... po prostu ból głowy
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
...z tym zawieszeniem, nie na polskich drogach...

Ja aktualnie chybe bede obiektywowal na to cucuszko o ile ubezpieczenie mnie nie powali:

albo Hornetka tylko ten predkosciomierz troche wyglada zle z zewnatrz:


A jesli chodzi o marzenia to jest tylko jedno:

 
simons 646

simons

Forum VIP
GSR fajny ale osobiscie wolalbym Horneta ????
A ostatni to streetfighter ta ? Ladne bestie szkoda ze drogie a w utrzymaniu z tego co slyszalem tez miazga ducaty ... :p
Jezeli chodzi o marzenia (w chwili obecnej ???? ) to
MT-01

B-KING

Ewentualnie jakieś Z-750 lub Z-1000 z bardziej &quot;dostepnych&quot; :p
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Orientuje się ktoś czy jeśli zapiszę się na prawo jazdy kat. A przed wejściem nowej ustawy, i przejeżdżę kilka godzin to będę mógł nawet w ciągu kilku lat zdawać na tą kategorię nawet jeśli nie będę miał 24 lat?
 
simons 646

simons

Forum VIP
nie wiem, wiec nie traktuj tego jako &quot;pewna&quot; odpowiedz.
Podejrzewam, że w momencie wejścia ustawy, zmienią sie w Ośrodkach Egzaminycyjnych kategorie, więc będzie egzam na A1, A2 (czy jak to tam teraz sie bedzie zwało). Wydaje mi się więc, że nie, bo już nie będzie egzaminów na &quot;starą&quot; A, ale zapytaj najlepiej w jakiejś szkole jazdy.
 
Do góry Bottom