>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2010/2011 [29.12.2010 - 06.01.2011]

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Turniej Czterech Skoczni 2010/2011
[29.12.2010 - 06.01.2011]

Zawody rozgrywane są na skoczniach w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck, Bischofshofen), na przełomie roku, przy czym konkurs w Ga-Pa rozgrywany jest zawsze 1 stycznia. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobył największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach łącznie. Od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech skoczni rozgrywany jest tzw. systemem KO. W pierwszej serii skoków zawodnicy dobierani są w pary wg rezultatów serii kwalifikacyjnej (najlepszy z najsłabszym, drugi z czterdziestym dziewiątym itd.). Do drugiej serii awansuje każdy zwycięzca z danej pary oraz pięciu tzw. &quot;szczęśliwych przegranych&quot; czyli pięciu najlepszych zawodników spośród przegranych. 25 zwycięzców i 5 lucky losers tworzy trzydziestkę, która bierze udział w drugiej serii (rozgrywanej według zasad tradycyjnych).
Najwięcej zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni: Janne Ahonen (5 razy)
Najwięcej zwycięstw w konkursach Turnieju Czterech Skoczni: Jens Weißflog, Bjørn Wirkola (10 razy)
Klasyfikacja generalna w sezonie 2010/2011

1. Thomas Morgenstern : 605
2. Andreas Kofler : 480
3. Matti Hauttameki : 351
4. Ville Larinto : 339
5. Simon Ammann : 311
6. Adam Małysz : 290
7. Tom Hilde : 200
8. Johan Remen Evensen : 199
9. Daiki Ito : 185
10. Wolfgang Loitzl : 179
***
17. Kamil Stoch : 115
28. Stefan Hula : 38
47. Marcin Bachleda : 6
Oberstdorf

Informacje O Skoczni

pełna nazwa: Schattenbergschanze
punkt hs: 137m
punkt konstrukcyjny: 120
punkt sędziowski: 137m
rekord zimowy: 143.5m (Sigurd Pettersen)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.38 m
długość rozbiegu: 108 m
nachylenie zeskoku: 37.43 st.
średnia prędkość: 93 km/h
pojemność stadionu: 24000
Program zawodów
28.12.2010, wtorek
14:00 oficjalny trening
16:00 kwalifikacje
29.12.2010, środa
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Wtorek, 28.12, godz. 15:45 - Puchar Świata w Oberstdorfie - kwalifikacje

Środa, 29.12, godz. 15:45 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Środa, 29.12, godz. 15:50 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Garmisch-Partenkirchen

Informacje O Skoczni

pełna nazwa: Olympiaschanze
punkt hs: 140m
punkt konstrukcyjny: 125
punkt sędziowski: 140m
rekord zimowy: 143.5m (Simon Ammann)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.13 m
długość rozbiegu: 103.5 m
nachylenie zeskoku: 35 st.
średnia prędkość: 94.3 km/h
pojemność stadionu: 35000
Program zawodów
31.12.2010, piątek
11:30 oficjalny trening
13:45 kwalifikacje
01.01.2011, sobota
12:30 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Piątek, 31.12, godz. 13:30 - Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen - kwalifikacje

Sobota, 01.01, godz. 13:30 - Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen

Sobota, 01.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen

Innsbruck

Informacje O Skoczni

pełna nazwa: Bergisel
punkt hs: 130m
punkt konstrukcyjny: 120
punkt sędziowski: 134m
rekord zimowy: 134.5 (Sven Hannawald)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 4 m
długość rozbiegu: 91.3 m
nachylenie zeskoku: 37.8 st.
średnia prędkość: 90 km/h
pojemność stadionu: 26000
Program zawodów
02.01.2011, niedziela
11:30 oficjalny trening
13:45 kwalifikacje
03.01.2011, poniedziałek
12:30 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Niedziela, 02.01, godz. 13:35 - Puchar Świata w Innsbrucku - kwalifikacje

Niedziela, 02.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Innsbrucku - kwalifikacje

Poniedziałek, 03.01, godz. 13:35 - Puchar Świata w Innsbrucku

Poniedziałek, 03.01, godz. 13:35 - Puchar Świata w Innsbrucku

Poniedziałek, 03.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Innsbrucku


Bischofshofen

Informacje O Skoczni

pełna nazwa: Skocznia Paula Ausserleitnera
punkt hs: 140m
punkt konstrukcyjny: 125
punkt sędziowski: 140m
rekord zimowy: 145m(Gregor Schlierenzauer)
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 4.5m
długość rozbiegu: 149m
nachylenie zeskoku: 38 st.
średnia prędkość: 93 km/h
pojemność stadionu: 30000
Program zawodów
05.01.2011, środa
14:00 oficjalny trening
16:00 kwalifikacje
06.01.2011, czwartek
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV
Środa, 05.01, godz. 15:55 - Puchar Świata w Bischofshofen - kwalifikacje

Środa, 05.01, godz. 16:30 - Puchar Świata w Bischofshofen - kwalifikacje

Czwartek, 06.01, godz. 15:45 - Puchar Świata w Bischofshofen

Czwartek, 06.01, godz. 15:45 - Puchar Świata w Bischofshofen

Czwartek, 06.01, godz. 16:30 - Puchar Świata w Bischofshofen


Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Składy Finów i Austriaków na Turniej Czterech Skoczni
Austriacy i Finowie ogłosili już składy na Turniej Czterech Skoczni - najbardziej prestiżową imprezę w ramach Pucharu Świata. Austriacy mogą na TCS wystawić siedmiu zawodników, Finowie - sześciu.
Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Martin Koch, Michael Hayböck: te nazwiska wymienił Alexander Pointner. Zostało jedno nieobsadzone miejsce. Trener liczy, że być może do tego czasu uda się wykurować Gregora Schlierenzauera, choć pierwsze doniesienia mówiły o co najmniej czterotygodniowej pauzie dla kontuzjowanego zawodnika.
Z kolei Pekka Niemelä ma już gotowych sześciu zawodników. Na TCS polecą: Matti Hautamäki, Ville Larinto, Janne Ahonen, Anssi Koivuranta, Kalle Keituri i Juha-Matti Ruuskanen.
Źródło: www.skijumping.pl
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na Stronie Unibet znalazłem ciekawy zakład:
Adam Małysz TOP 3 - 2,00
Zakład tyczy się pierwszych zawodów turnieju 4 skoczni w Obersdorfie.
Uważam,że kurs godny uwagi ponieważ widać że forma Adama idzie w górę i jeśli skacze w porównywalnych warunkach do innych to trzeba się z Nim liczyć. Wiem,że taki zakład powinno się grać najlepiej po treningach,kwalfikacjach żeby zobaczyć jak Adam skacze.Niemniej jednak ja wierzę w Adama i Jego doświadczenie przecież zna te skocznie dobrze a forma napewno nie spadnie. Ja taki kurs pobieram i jako singla puszcze za pare złotówek...
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Turniej Czterech Skoczni za niespełna tydzień, ale ja już wyhaczyłem kilka betów, skoki są dyscypliną w której kursy szybko spadają, więc nie ma na co czekać ????
Kofler-Ammann @1,55 Unibet
Na pewno początek sezonu nie należy do Szwajcara, skocze on - jak na swoje możliwości bardzo przeciętnie, nie ma tego &#39;blasku&#39; widocznego chociażby w tamtym sezonie. Kofler natomiast od początku w bardzo wysokiej formie, co konkurs to czołówka, bardzo równo skacze, no i tylko Morgi hmmm. może nasz Adaś są w stanie rywalizować na równi z Andim. Simon póki co do tego grona się nie zalicza, a kurs zły nie jest.

Loitzl-Hilde @1,50 Unibet
Wolfgang po nie najlepszym początku sezonu teraz stabilizuje swoją formę, a Tom dla mnie zawsze będzie skoczkiem nieobliczalnym. Na korzyść Austriaka na pewno przemawia doświadczenie, oraz to, że będzie skakał przy swojej, austriackiej publiczności, która na pewno zmotywuje go do skakania - dalekiego. No i nie trzeba przypominać, że 2 lata temu właśnie Loitzl wygrał cały TCS, jak dla mnie 8/10
Kofler win @3,75 Unibet
Walka jak dla mnie rozgrywać się będzie między Koflerem a Morgensternem, więc lekko spróbuję na tego pierwszego, bo wg mnie lekkie value jest, a grać na Thomasa @2,50 zwyczajnie nie opłaca się, a Kofi wygrywać z młodszym kolegą potrafi, co pokazał (niestety dla mnie) w III konkursie w Engelbergu.
Za jakąś małą stawkę jak najbardziej do gry
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja na razie jeden typ znalazłem.

Daiki Ito - Kamil Stoch 2 @ 2.45 / Tobet
Dla mnie to bardzo wysoki i myślę, że można zaryzykować.Polak na pewno poprawia się z konkursu na konkurs przez co zajmuje coraz wyższe miejsca.Cieszy na pewno to, że skoki są równe i dalekie i w miarę nie trzeba się martwić o to, że zepsuje cokolwiek.Zaś z Ito to mam takie odczucia, że jest to skoczek, który umyka, bez specjalnych fajerwerków, sensacji, jest po prostu bo jest.Ostatnio w Engelbergu podczas trudnego konkursu sobie nie poradził.Jeśli chodzi o sam TSC to srednio mu leży ten turniej bo zajmował przeciętne pozycji, co konkurs to inna forma dnia i koniec końców zajął trzynastą pozycję w tamtym roku.Polak był słabszy, ale w tym roku poprawił znacznie swoje skoki oraz się rozwinął więc sądzę, że może powalczyć z Japończykiem i zająć wyższą pozycję niż rywal.Teraz ma kilka dni odpoczynku aby z mocnym uderzeniem wejść w konkurs w Oberstdorfie.Sądzę, że po takim kursie można spróbować.
Co do Ammanna to można stwierdzić, że jego skoki są słabsze, ale Szwajcar przed sezonem zapowiadał coś, że to jest dla niego główna impreza tej części sezonu bo nigdy nie wygrał, ciekawe co wymyśli - może wypali z formą ? Kto wie, ja bym go nie skreślał ;).
Adasia nie gram bo nie chcę się zawieść, ale byłbym szczęśliwy jakby powtórzyła się historia z 2001 roku.
W przeciągu 20 lat tytuł obronił tylko raz Ahonen, innym się nie udawało, Koflerowi też się nie uda :p.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
W oczy rzuciło mi się kilka typów na Turniej 4 Skoczni jeśli chodzi o końcowe rezultaty po 4 konkursach.
Moim zdaniem Vile Larinto nie powinien zakończyć turneiju 4 skoczni w TOP 5.Kofler Morgerstern Hautamaeki Ammann Małysz któryś z Norwegów - to pomiędzy nimi powinna stoczyć się walka o pierwsze 5 miejsc.Kurs na to wynosi 1,40 do dubelka w sam raz
Andreas Kofler w TOP 3 - TAK - 1,40
Kofler według mnie to kandydat nr 1 do wygrania 4 skoczni w tym sezonie.Zagrozić może mu jego rodak Morgenstern.Top 3 wydaję się być idealnym rozwiązaniem
Ponadto co myślicie o parze Stoch - Karelin ??
 
mako23 27

mako23

Użytkownik
5 powodów, dla których Morgenstern nie wygra TCS

1. Bo w Turnieju Czterech Skoczni nie wytrzyma presji. Ostatnio przeżywał to Gregor Schlierenzauer. Wszyscy na niego stawiali, a on zawodził. Teraz &quot;Schlieri&quot; ma zostać w domu, poza tym i tak był w słabszej formie, więc kibice będą patrzeć na Thomasa. Może nie podołać oczekiwaniom...

2. Bo ile można wygrywać? Morgenstern jest na razie w wielkiej formie. Wygrał cztery konkursy, dwa razy był drugi i tylko raz był poza podium. Takiej formy nie sposób utrzymać. Tym bardziej że „Morgi&quot; powinien pamiętać o mistrzostwach świata. Tam musi być w wielkiej dyspozycji, bo Austriacy po prostu muszą wygrać konkursy drużynowe.

3. Bo jest Andreas Kofler. Kolega z austriackiej kadry również jest w formie i wie, jak wygrywać tę imprezę. Zrobił to przecież już rok temu. W Pucharze Świata wyprzedza go tylko „Morgi&quot;. Za dwa tygodnie Kofler może już nosić żółtą koszulkę lidera.

4. Bo Simonowi Ammannowi tylko tego trofeum brakuje do kolekcji. A ma na nie ochotę, jak nam mówił już w Kuusamo podczas inauguracji sezonu. Szwajcar ma Puchar Świata, cztery złota olimpijskie, ale na przełomie roku z reguły coś mu nie wychodziło. Teraz niby też nie błyszczy, ale to przecież Ammann. Po prostu.

5. Bo jeśli Adam Małysz rzeczywiście chce zakończyć karierę po tym sezonie, to żaden Morgenstern, Kofler ani nikt inny nie będzie mu psuł pożegnania z turniejem. Małysz jest w coraz lepszej formie i rywale to czują. A na Adama w formie nie ma mocnych!

Artykuł z Przeglądu Sportowego
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Pierwsze typy na konkurs w Obersdorfie ????
Jacobsen-Ahonen @1,65 Betsafe ✅
Człowiek maska już niestety nie te lata, organizm daje znać o sobie, problemy ze zdrowiem itp., przez co skoki już nie tej jakości co kiedyś. W tym sezonie raptem 18 punktów uciułanych w rankingu, na 4 starty tylko 2 razy załapał się do trzydziestki, a i tych punktowanych startów nie można zaliczyć do udanych. Anders natomiast krąży tak między pierwszą a drugą dziesiątka, ale raczej nie zanotował jakiejś spektakularnej wpadki. Poczatek sezonu solidny w jego wykonaniu, może nie to co kiedyś, ale na Janka wystarczy, a kurs do przełknięcia.
Koch-Romoeren @1,55 Unibet ✅
Björn od trzech lat nie może przebić się chociażby do II serii konkursu rozpoczynającego TCS; po prostu nie za bardzo pasuje mu ta skocznia. Nawet kilka lat temu, gdy był w formie, olśniewających wyników tu nie osiągał. Martin też jakiegoś szału nie robił na skoczni w Obersdorfie, ale przynajmniej łapał się regularnie do finałowej serii, z czym - jak wspomnialem wcześniej - Norweg ma duże problemy. Poza tym w całym cyklu Martin osiąga przyzwoite wyniki, więc mam prawo podejrzewać, że i tym razem nie zawiedzie.
GL
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
Mam takie pytanko. Czy zasady oceniania skoków podczas turnieju 4 skoczni bedą według starej formuły czy będzie obowiązywać nowa formuła ?
Robson // Niestety nowa, kuriozalna formuła. Pzdr
 
dwight18 1

dwight18

Użytkownik
Robson // Niestety nowa, kuriozalna formuła. Pzdr
Niestety? wolał byś żeby wygrywały jakieś parówki które o skokach nie mają pojęcia tylko podwiał im wiatr? może nowa formuła nie jest do końca idealna ale na pewno jest dużo bardziej sprawiedliwa niż poprzednia i przede wszystkim jest dużo lepsza do obstawiania.
Co do typów na TSC to ja się wstrzymuje do pierwszych treningów i kwalifikacji , nie wiadomo do końca czy ta forma Adama z Engelbergu przełoży się na TCS i czy nie był to tylko chwilowy wyskok , jeśli jednak się przełoży i będziemy oglądali podobne skoki poszczególnych zawodników to zdecydowanie trzeba stawiać na to że Małysz będzie lepszy od Ammanna , kursy na to są co najmniej zadowalające , Ammann zupełnie bez formy , w Engelbergu tułał się w okolicach 10 miejsca a Adam dwa razy na podium i kurs na Małysza 1.90? trochę to dziwne ale jak mówiłem poczekam do pierwszych treningów.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Niestety? wolał byś żeby wygrywały jakieś parówki które o skokach nie mają pojęcia tylko podwiał im wiatr? może nowa formuła nie jest do końca idealna ale na pewno jest dużo bardziej sprawiedliwa niż poprzednia i przede wszystkim jest dużo lepsza do obstawiania.
Dawniej były normalne zasady i jakoś nie wygrywały parówki tylko skoczkowie którzy najdalej skakali.A teraz to są jaja jak berety ???? I wcale nie jest lepiej teraz stawiać skoki.Częściej jest to na naszą niekorzyść(grających).
Za przykład Ci dam Pierwszy konkurs w Engelbergu gdzie wygrywa Morgenstern skacząc 137 metrów drugi jest Kofler skacze najdalej bo 140 a trzeci jest Loitzl który uzyskał 136 metrów.I gdzie tu jest sprawiedliwość??Skoro pierwszy skacze tylko metr dalej od trzeciego a drugi skacze 3 metry dalej od pierwszego???
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Niestety? wolał byś żeby wygrywały jakieś parówki które o skokach nie mają pojęcia tylko podwiał im wiatr? może nowa formuła nie jest do końca idealna ale na pewno jest dużo bardziej sprawiedliwa niż poprzednia i przede wszystkim jest dużo lepsza do obstawiania.
Tak, niestety. Bo nie jest to dopracowane i tylko wprowadza chore sytuacje, których świadkami już w tym sezonie byliśmy.
Nie chce nawet mówic o tym co się dzieje gdy belka idzie w dół, spada prędkośc najazdu i nagle nie ma też wiatru pod narty to raptownie taki zawodnik nie ma szans na nic.
W pewnym sensie ma ten system swoje zalety, ale tylko gdy Hoffer z Tepesem nie bawią się belką bo wtedy to już jest całkiem galimatias i oni wypaczają wyniki rywalizacji! Bo przecież jakieś tam śmieszne pkt dodatkowe nie dadzą zawodnikowi prędkości i pkt jakie mógłby uzyskac za dłuższy skok. Ja sie dziwie, że to w ogóle weszło w życie i że trenerzy się nie burzą chociaż już krytyczne głosy i tak się pojawiają...
Co do samego TCS to niewątpliwie będzie ciekawy. Buki jednoznacznie faworyzują Morgiego. Przed rokiem było tak ze Schlierenzauerem i Ammanem, a wygrał ... Kofler.
Należy też pamiętac, że taki skoczek jak Ammann za docelową impreze w tym sezonie uznaje właśnie TCS. To, że w Engelbergu skakał nieco gorzej może byc złudne i pojutrze już będize czarował swoimi skokami. Coś mi się wydaje, że tak własnie może byc. A kursy na Ammanna są doprawdy smakowite. Osobiście widząc @9,060 w Pinnacle na win Ammanna w TCS jestem skłonny zaryzykowac. Drugim dla mnie faworytem jest paradoksalnie Kofler, a nie Morgi. Za triumf Kofiego dostaniemy @4,290 Pinnacle.
Sam jeszcze jestem na etapie przeglądania ofert bukmacherów i szukania tych ciekawych zdarzeń. Niektórymi swoimi typami się postaram podzielic;)
Pozdrawiam
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Co do samego TCS to niewątpliwie będzie ciekawy. Buki jednoznacznie faworyzują Morgiego. Przed rokiem było tak ze Schlierenzauerem i Ammanem, a wygrał ... Loitzl.
Wygrał Kofler ????
Robson // Ups, dzięki za poprawke ;) Pamięc szwankuje, bo nie sprwadzałem tego nigdzie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Przed rokiem było tak ze Schlierenzauerem i Ammanem, a wygrał ... Loitzl.
Fail ;).Rok temu właśnie wygrał Kofi [ tj. w edycji 2010, a dwa lata temu w edycji 2009 wygrał Loitz ], ale nie umniejsza to tego, że masz rację, że nie był głównym faworytem do wygrania konkursu.
Robson // Ups, dzięki za poprawke ;) Pamięc szwankuje, bo nie sprwadzałem tego nigdzie.
W Twojej drugiej wypowiedzi zgodzę się z Tobą odnośnie typu na win Ammanna bo on zapowiadał, że to jest jego główny turniej w tej części sezonu.Tak jak też wspomniałeś kurs jest wysoki i warto zagrać.Dlaczego ? Mówi się, że słabiej zaprezentował się w Engelbergu - nie wiem czy miejsca szóste i dziewiąte są słabe, ale nawet jeśli tak stwierdzić to nie jest to duża strata do wiodących prym w tym sezonie.W Kussamo i Kuopio po skokach próbnych czy kwalifikacyjnych nie był też brany na serio, ale zanotował dwa razy miejsca na pudle [ z tego co pamiętam to gdzieś prowadził ] także to nie jest tak, że kompletnie bez formy wszedł w sezon.Miał teraz kilka dni wolnego, nie mamy dokładnych informacji co robił, ale jestem pewny, że nie zmarnował czasu i przygotował coś specjalnego na czas TCS.
Co do Adama to nie chcę mówić jak Fakt &#39;&#39; Adam wygra turniej&#39;&#39; czy tego typu zapowiedzi bo nie chcę się rozczarować, każde wysokie miejsce będzie mnie cieszyło.
Jutro pierwsze skoki w Oberstdorfie, na pewno późnym wieczorem pojawią się kursy i coś napiszemy tutaj, żeby pograć.
Co do typu Krzyśka to nie byłbym taki pewny tego Jacobsena, może mój argument jest głupi,ale Janne na TCS to jest Janne i mimo, że ciężko mu czasem wejść do konkursu to bukmacherzy i tak wystawili wysoki kurs na Norwega.Też na pewno czują, że Fin może jeszcze raz pokusić się o przynajmniej spróbowanie nawiązania walki o podium.Ja osobiście nie zagram nic w parze z Janne, ewentualnie jak będzie coś ciekawego to na korzyść Mistrza.

Misiaki komentować, dyskutować, analizować bo sam turniej jest świetny i warto powymieniać poglądy :].
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Z konkretnymi typami nalezy poczekac do treningow i kwalifikacji jednak jezeli chodzi o zwyciestwo wydaje sie ze walka powinna rozstrzygnąć pomiędzy Austriakami Morgensternem i Koflerem, którzy w Grudniu prezentowali najlepszą formę ...
I tu jednak lekkie wskazanie na Morgensterna ktory jeszcze TCS nie wygral wiec teraz wygra:razz:
Co do Amanna nie jestem przekonany w tym sezonie na razie nie blyszczy ale rzeczywiscie TCS moze byc dla niego przelomowy w tym sezonie biorac pod uwage to ze nigdy go nie wygral a latka leca ...
Adam z bardzo dobrej strony pokazal sie w Engelbergu i calkiem niezle skakal na MP wiec wydaje sie ze forma idzie w gore i moze tu powalczyc o podium ...
Natomiast Ahonen po powrocie do skakania nie wydaje sie byc taki mocny jak kiedys i jakos watpie ze tutaj zaskoczy chociaz bardzo go lubie ...
 
dwight18 1

dwight18

Użytkownik
Za przykład Ci dam Pierwszy konkurs w Engelbergu gdzie wygrywa Morgenstern skacząc 137 metrów drugi jest Kofler skacze najdalej bo 140 a trzeci jest Loitzl który uzyskał 136 metrów.I gdzie tu jest sprawiedliwość??Skoro pierwszy skacze tylko metr dalej od trzeciego a drugi skacze 3 metry dalej od pierwszego???
Jak to gdzie tu sprawiedliwość? miał Morgenstern dużo słabsze warunki od Koflera któremu nawaliło pod narty to wygrał i jest to jak najbardziej sprawiedliwe.
Dawniej były normalne zasady i jakoś nie wygrywały parówki tylko skoczkowie którzy najdalej skakali.A teraz to są jaja jak berety:smile:
Nie wygrywały parówki? oj , ty chyba zbyt długo skoków nie oglądasz , mało to było takich skoczków jak np. Fumihisa Yumoto czy Rok Urbanc którzy wygrywali dzięki temu że zawiał im huragan pod narty a inni mieli w plecy? teraz czegoś takiego nie będzie.
I gdzie tu jest sprawiedliwość??Skoro pierwszy skacze tylko metr dalej od trzeciego a drugi skacze 3 metry dalej od pierwszego???
Nie dobijaj mnie .... , nie wiesz że jak ktoś ma lepszy wiatr to może dalej skoczyć??
i własnie ten co skoczył 3 metry dalej miał dużo lepszy wiatr i dzieki temu dalej skoczył.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Wygrywał Urbanc czy Yumoto i to był cały urok skoków.Teraz za to mamy wielkie emocje bo wszystko jest pod Austriaków i oglądamy właśnie dwie parówki poparte bezsensownym regulaminem wymyślonym nie wiadomo przez kogo.
Wydaje mi się że nigdy dwóch zawodników nie miało idealnie takich samych warunków do skoków.Jeden miał lepsze drugi miał gorsze.Ile razy widzieliśmy jak nasz Małysz pokazywał jak się skacze w gorszych warunkach?????
A teraz??Jak Koflerkowi czy temu drugiemu coś pójdzie nie tak to zaraz a to belka a to suwak się zepsuje a to złe warunki.To są właśnie parówki.Regulamin według mnie jest bez sensowny i psujący całe piękno skoków.
Wyobrażasz sobie którąś z lig piłkarskich powiedzmy Polską.
W Białymstoku pada deszcz a w Krakowie jest śliczna pogoda.Niby kolejka ta sama liga ta sama a powiedzmy że w Białymstoku drużyna która wygra ma dodatkowe punkty bo były gorsze warunki.Bez sensu jak i ten cały regulamin w skokach.
I wiem że wiatr odgrywa ważna rolę w skokach ale przecież na wodzie też gra się gorzej :p
Moim zdaniem pierwszy i ostatni sezon jest ten regulamin
 
K 99

krecik87

Użytkownik
Witam
Kto będzie mieć wyżej sklasyfikowanego zawodnika? Head-to-Head Polska/Finlandia
Polska1.90 Finlandia1.80moim zdaniem ciekawy zaklad. W zasadzie mozna w uproszczeniu napisac czy Malysz bedzie lepszy w klasyfikacji generalnej od Mattiego Hautameki( watpie by Larinto , Ahonen badz inny Fin sie liczyl), normalnie na tą pare mozna zlapac kursy w okolicy 1,5 - 2,4 za faworyta uwazajac Małysza. Zagralem ten typ i uwazam go godnego uwagi. Dodam ze bukmacherem jest bwin. Pozdrawiam
 
dwight18 1

dwight18

Użytkownik
Wygrywał Urbanc czy Yumoto i to był cały urok skoków.Teraz za to mamy wielkie emocje bo wszystko jest pod Austriaków i oglądamy właśnie dwie parówki poparte bezsensownym regulaminem wymyślonym nie wiadomo przez kogo.
Super , szkoda że przez ten urok skoków często przegrywało się grubą kase bo świetnego zawodnika zwiało ze skoczni a jakiś lamus z 4 dziesiątki wygrywał bo miał ostro pod narty , piękno skoków ???? . Teraz nie ma takich sytuacji dlatego skoki stały się już trochę lepsze do obstawiania , chociaż nie mówie że idealne bo ten system pozostawia wiele do życzenia jednak jest na pewno o niebo lepszy od poprzedniego.
I wiem że wiatr odgrywa ważna rolę w skokach ale przecież na wodzie też gra się gorzej :p
Co to za idiotycznie porównanie , jak gra się na wodzie to obie drużyny mają te same warunki nie tak jak w skokach gdzie jednego zwiewa a drugi leci 20 metrów dalej mimo że jest gorszym skoczkiem. Poza tym w dzisiejszej piłce nie ma już takich sytuacji że gra się &quot;na wodzie&quot; , jeśli murawa jest niezdolna do gry to mecze są przekładane , a jeśli spadnie kilka kropel deszczu to na pewno nie jest to utrudnienie porównywalne do wiatru w plecy u skoczka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom