>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy i ciekawostki ze świata Boksu

konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) nadal na szczycie rankingu WBO. Włodarze tej federacji opublikowali właśnie styczniowe zestawienie, a nasz &quot;Góral&quot; utrzymał najwyższą pozycję w wadze ciężkiej, zostawiając za swoimi plecami takie gwiazdy jak Rusłan Czagajew czy Odlanier Solis.
W kategorii cruiser mamy dwoch swoich przedstawicieli. 23-letni Mateusz Masternak (21-0, 15 KO) jest piętnasty, a siedem lat starszy Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) znajduje się cztery oczka wyżej.
Dość niespodziewany awans z piętnastej na dziesiątą pozycję stał się udziałem byłego ostatniego naszego medalisty amatorskich mistrzostw świata, Aleksa Kuziemskiego (20-2, 5 KO).
Mały spadek z dwunastego na trzynaste miejsce dotknął walczącego za oceanem w kategorii junior średniej Pawła Wolaka (28-1, 18 KO), a ostatnim Polakiem w rankingu WBO jest trzynasty w dywizji póśredniej Rafał Jackiewicz (37-9-1, 18 KO)
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jak podaje portal boxingscene.com tymczasowy mistrz świata federacji WBA w kategorii junior ciężkiej, Steve Herelius (21-1-1) skrzyżuje rękawice z Yoan Pablo Hernandezem (23-1). Pojedynek odbędzie się 12 lutego w Mulheim.
Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno temu szef grupy KnockaOut Promotions, Andrzej Wasilewski zapowiadał, że to 30 letni Paweł Kołodziej (27-0) stanie przed szansą walki z Hereliusem.
Jak widzimy na chwilę obecną po raz kolejny słowa Andrzeja Wasilewskiego nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
Bardzo szkoda Pawła. Z Hereliusem miałby dużo większe szanse na zdobycie pasa i wielką karierę. Teraz dalej musi czekać a Harnaś ma już 30 lat więc musi szybko działać.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Reprezentująca interesy mistrza Europy wagi ciężkiej firma Universum, poinformowała przedstawicieli EBU, Brytyjską Komisję Bokserską i samego Alberta Sosnowskiego (46-3-1, 28 KO) o możliwym terminie walki o mistrzostwo Europy. Przyciśnięci do muru przez EBU promotorzy Aleksandra Dimitrenki (30-1, 20 KO) napisali maila, w którym podali datę 19 marca jako możliwą datę walki.
Marcowy termin wydaje się być odległym dla obozu Sosnowskiego, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dla Dimitrenki marcowy termin oznacza prawie ośmiomiesięczną absencję w ringu. Przypomnijmy, że pierwotnie do walki Alberta z Aleksandrem miało dojść czwartego grudnia, jednak Niemiec niespodziewanie zasłabł i pojedynek odwołano.
bokser.org
Obóz Ukraińca kręci jak tylko może. Najpierw odwołana gala w grudniu , teraz jakieś odwlekanie... ciekawe o co w tym wszystkim chodzi. Może liczą , że Albert sam zrezygnuje ? Jakieś kolejne wymigi Dimitrenki i EBU pewnie zwakuje pas i Albert z kim innym powalczy o niego. Choć sam osobiście chciałbym zobaczyć go w walce z Dimitrenką. Bardzo wymagający rywal i dałby dużo informacji o Sośnie.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Dwudziestu Polaków znalazło się w najnowszym, styczniowym rankingu federacji WBC, która publikuje miejsca od mistrza do 40. pozycji.
W wadze ciężkiej, o jedną pozycję na 3. miejsce awansował Tomasz Adamek (43-1, 28 KO). Na 22. miejscu znajduje się oczekujący na pojedynek o mistrza Europy Albert Sosnowski (46-3-1, 28 KO), a oczko niżej jest Andrzej Wawrzyk (20-0, 10 KO)
Kategoria niżej, tradycyjnie jest najmocniej obsadzona przez naszych pięściarzy. Mistrzem świata WBC jest nas Krzysztof Włodarczyk (44-2-1, 32 KO), na miejscu 5. jest Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO), na 8. Tomasz Hutkowski (19-0-2, 13 KO), 12. pozycję zajmuje Mateusz Masternak (21-0, 15 KO), a 14. jest Łukasz Janik (21-1, 12 KO).
W wadze półciężkiej na bardzo wysokim 2. miejscu znajduje się Dawid Kostecki (35-1, 24 KO). Na 13 pozycji notowany jest Paweł Głażewski (14-0, 4 KO), Andrzej Fonfara (15-2, 6 KO) zajmuje miejsce 24., a 37. jest Aleksy Kuziemski (20-2, 5 KO).
W dywizji super średniej mamy dwóch reprezentantów, są nimi Piotr Wilczewski (28-1, 9 KO) na miejscu 27., a 10 pozycji dalej znajdziemy Przemysława Majewskiego (15-0, 10 KO).
W wadze średniej stawkę zamykają Daniel Urbański (19-5-3, 5 KO) na miejscu 34. oraz celujący w pas mistrza Europy Grzegorz Proksa (22-0, 15 KO), który notowany jest na pozycji 37.
W dywizji junior średniej mamy dwóch reprezentantów, 13. jest Damian Jonak (28-0-1, 19 KO) a miejsce niżej Paweł Wolak (28-1, 18 KO).
Okupujący 16. pozycję Rafał Jackiewicz (37-9-1, 18 KO) jest naszym jedynym reprezentantem w kategorii półśredniej, podobnie jak w wadze lekkiej, znajdziemy na 36. miejscu Dariusza Snarskiego (32-31-2, 6 KO), który przeszedł już na bokserska emeryturę.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Gala, na której obrony swoich trofeów mieli odbyć Sebastian Sylvester (34-3-1, 16 KO) oraz Steve Cunningham (23-2, 12 KO) została odwołana z powodu choroby tego pierwszego.
- Czuję się kompletnie wyczerpany. Lekarz zabronił mi walczyć. Jestem bardzo rozczarowany - powiedział 30-letni Sylvester.
To już czwarta z rzędu sytuacja, gdy gala z udziałem niemieckiego pięściarza lub odbywająca się w Niemczech zostaje odwołana z powodu tajemniczej choroby na kilka dni przed samą walką. Wcześniej odwołano pojedynki Dimitrenko-Sosnowski, Kliczko-Chisora oraz Braehmer-Szumenow.

Ale modne stało się odwoływanie tych walk :| dobrze, ze nie zacząłem piać analiz bo by poszło wszystko na marne :| pojedynki kiedyś się odbędą ale trzeba czekac :|
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Były mistrz świata w wadze ciężkiej Larry Holmes (69-6, 44 KO) w jednym z wywiadów stwierdził, że aktualni czempioni królewskiej kategorii bracia Kliczko nie zostaliby mistrzami, gdyby konkurowali z pięściarzami z czasów jego kariery.
„Kliczki to naprawdę dobre chłopaki, poznałem ich obu. Jednak szczerze mówiąc, gdyby walczyli z takimi rywalami jak Muhammad Ali, Joe Frazier, Larry Holmes czy Kenneth Norton, to nikt by o nich szczerzej nie usłyszał. Mogą być szczęśliwi, że urodzili się w czasach, gdzie amerykańscy pięściarze całkowicie przestali czuć ten sport. Bracia Kliczko to dobrzy fighterzy i na pewno byliby solidnymi przeciwnikami dla ówczesnych mistrzów. Ich styl pozostawia jeszcze sporo do życzenia, powinni bardziej poruszać się w ringu, bić kombinacjami. Oni tego nie robią, uderzają raz, dwa, trzy i są przewidywalni. Nie jestem wielkim fanem Kliczków, ale szanuję i doceniam fakt, że wygrywają. Mimo tego wiem, że nie mają konkurencji na poziomie lat 1970-80” – podsumował Holmes.
Przypomnijmy, że Larry Holmes był wieloletnim mistrzem świata w wadze ciężkiej. Jednym z jego największych sukcesów było zwycięstwo nad Muhammadem Alim, a także nad Trevorem Berbickiem i Leonem Spinksem. Tytuł mistrzowski stracił na rzecz Mike’a Tysona w 1988 roku.

boxingnews.pl
Larry pewnie wie co mówi. Kliczki są do pokonania i trzeba mieć nadzieję , że Tomek pokaże jak to się robi ;)
I dla odmiany
Władimir Zołotarew był pierwszym trenerem braci Kliczków w czasach, gdy jeszcze nikt nie wierzył w ich hegemonię w wadze ciężkiej. Dawny szkoleniowiec udzielił wywiadu dla jednego z rosyjskich portali, w którym przedstawił m.in. swoją opinię na temat pochodzących z Ukrainy mistrzów świata. Prezentujemy jego fragmenty.
- Wszystko, co osiągnęli bracia Kliczko, jest efektem ciężkiej pracy. Zawsze stawiali przed sobą jakiś cel i do niego zmierzali. Najważniejsze ich osiągnięcie to według mnie fakt, że dzięki nim boks stał się na Ukrainie niesłychanie popularną dyscypliną sportu, a nasz kraj stał się niejako centrum światowego pięściarstwa – mówi Zołotarew.
- Ale nadal są często krytykowani…
Nie ma ich za co krytykować. Faktycznie, kiedyś dostawało się głównie Władimirowi, który nie boksował zbyt odważnie, ale przecież zadawał ciosy. Obecnie to zupełnie inny zawodnik, który nie ma się czego wstydzić. Kiedyś ludzie krytykowali Lennoxa Lewisa, a dziś mówią, że był wielki.
- Często słyszymy, że boks braci Kliczko jest nudny. Co o tym sądzisz?
Nudny? Nie żartuj! Dlaczego więc tysiące ludzi zapełniają stadion by oglądać ich walki, a miliony zasiadają przed telewizorami? Po prostu Władimir i Vitali świetnie pracują w defensywie, nie przyjmują ciosów i dlatego niektórzy mówią, ze ich styl jest nudny. Według mnie jest odwrotnie – pięściarze, którzy otrzymują zbyt wiele ciosów są nudni.
- Dziś wiele osób mówi o kryzysie wagi ciężkiej, o upadku amerykańskiej szkoły bokserskiej…
Nie lubię używać tak odważnych stwierdzeń. W tej chwili mówimy o wadze ciężkiej, ale przecież Amerykanie mają za to wielu znakomitych pięściarzy w niższych kategoriach wagowych, jak również zdolną młodzież.
- Czy według ciebie jest obecnie jakiś rywal dla braci Kliczko, który mógłby stawić im czoła w ringu?
Jak na razie nie widzę takiego pięściarza, chociaż wszyscy ich rywale mówią, że zabiorą braciom pasy. Z drugiej strony boks to taka dyscyplina sportu, w której teoretycznie szansę ma każdy, kto wychodzi do ringu. Tak było przecież z Kliczkami, gdy tylko zaczynali swoją zawodową karierę.
boxingnews.pl
 
K 0

kosak

Użytkownik
Lata 90 były złotymi w HW, zgadzam się że wtedy Kliczko nie byliby mistrzami, teraz nawet Adamek który nie jest naturalnym ciężkim radzi sobie nadzwyczajnie, w tamtych czasach nie miałby prawa bytu.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Ostatnio strasznie cicho było w temacie walki Haye - Kliczko ( obojętnie który) , w końcu wypowiedział się manager Haye - Adam Booth
„Aktualnie zajmuję się bieżącymi sprawami i nie chcę nic mówić na temat pojedynku z Kliczką. David na swoim Twitterze może pisać co mu się podoba, a ja tego komentować nie zamierzam. W połowie przyszłego tygodnia sytuacja może się gwałtownie zmienić, ale teraz nie mogę o tym mówić” – skomentował Booth.
Strasznie tajemniczy. Ja osobiście zaczynam nabierać coraz więcej przekonania do tego , że do takiej walki dojdzie. Obóz Haye raczej wie , że po tym co nagadałw ostatnim czasie walka z Chagaevem czy innymi emerytami po prostu może nie wypalić. Czekam na potwierdzenie walki , terminu , miejsca oraz na kursy aby zacząć dyskusję pełną parą ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Walka Kliczki w TVP Sport i TVP1​


W połowę marca 2011 roku walkę bokserską stoczy Witalij Kliczko. Cała galę będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport, walka wieczoru będzie transmitowana także w telewizyjnej Jedynce.

Telewizja Polska realizuje swoje zapowiedzi dotyczące zwiększonych inwestycji na bokserskie widowiska sportowe. 19 marca 2011 roku publiczny nadawca będzie transmitował Galę Boksu Zawodowego, która odbędzie się w Kolonii. Walką wieczoru będzie pojedynek Witalij Kliczko - Odlanier Solis. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza świata federacji WBC w kategorii ciężkiej.

Transmisja gali bokserskiej z Kolonii na antenie TVP Sport, z kolei od godziny 23 transmisja walki wieczoru także na antenie telewizyjnej Jedynki.
media2

TVP zaszalała :spokodfhgfh:
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Po raz drugi z rzędu Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) ogłosił swoją kontuzję i wycofał się z planowanej potyczki z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO). Jest więc niemal pewne, że w takim wypadku Ukrainiec wyzdrowieje na 2 lipca i spotkanie Davidem Haye&#39;em (25-1, 23 KO) o trzy pasy wagi ciężkiej.
- Przepraszam wszystkim, a w szczególności swoich kibiców - poweidział mistrz federacji WBO i IBF.
To wszystko najprawdopodobniej pokrzyżuje niestety plany Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) z młodszym z braci we wrześniu.
bokser.org
No to Władek nieźle sobie pogrywa. Ale tak jak pisze wyżej , raczej będziemy w wakacje świadkami walki unifikacyjnej po między Haye a Kliczko a we wrześniu Tomek zawalczy nie z Władimirem tylko z Vitalijem bo nie sądzę , aby Władek 2.5 miesiąca po walce z Haye i ewentualnej wygranej chciał walczyć z Tomkiem Adamkiem.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
To, co jeszcze kilka dni temu wydawało się mało realne, dziś stało się faktem. Mistrzowie świata w wadze ciężkiej Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) oraz David Haye (25-1, 23 KO) oznajmili, że osiągnęli porozumienie odnośnie walki unifikacyjnej. Jak poinformował menedżer Kliczki Bernd Boente, pojedynek odbędzie się 25 czerwca lub 2 lipca w Niemczech, na piłkarskim stadionie Borussii w Dortmundzie bądź obiekcie Schalke 04 w Gelsenkirchen.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu zdołaliśmy dojść do porozumienia - powiedział 34-letni Kliczko, czempion federacji IBF, IBO i WBO. Jego przeciwnik, 30-letni mistrz organizacji WBA, dodaje. - Wszystkie warunki są ustalone, to uczciwa umowa i podział dochodów będzie wynosił 50-50. Tego chcieli oni i tego chciałem ja. Nie mogę się doczekać, kiedy znajdę się z Władimirem w ringu. Tak długo czekałem na tę walkę. Odbędzie się ona pod koniec czerwca lub na początku lipca. Przygotujmy się na grzmoty - zapowiada Haye, który już wcześniej poinformował, że pojedynek w obowiązkowej obronie pasa WBA z Rusłanem Czagajewem lub Aleksandrem Powietkinem nie dojdzie na razie do skutku.
W obliczu udanych negocjacji Kliczki z Haye&#39;em, raczej niemożliwe jest, że młodszy z ukraińskich mistrzów świata zmierzy się z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO) we wrześniu. Jak przewiduje kontrakt Polaka z Klitschko Management Group, w takiej sytuacji z &quot;Góralem&quot; powienien zmierzyć się Witalij Kliczko (41-2, 38 KO). 39-letni mistrz świata organizacji WBC. Oczywiście jeśli 19 marca w Kolonii &quot;Doktor Żelazna Pięść&quot; nie straci swojego tytułu w starciu z obowiązkowym pretendentem Odlanierem Solisem.
Czyli mamy to na co czekaliśmy i na co zapowiadało się od kilku dni. W najbliższych dniach pewnie będzie potwierdzenie , że Tomek będzie walczył z Vitalijem , choć ten znowu ma ciężką obronę z Solisem. Ojj będzie ciekawie
(Niedługo odpowiednie tematy się pojawią do dyskusji)
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Czyli tak :
Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) poinformował, że kontrakt na jego unifikacyjną walkę z Davidem Haye&#39;em (25-1, 23 KO) został oficjalnie podpisany i zwycięzca zgarnie trzy tytuły mistrza świata.
Oficjalne potwierdzenie jest. I na to tylko czekałem bo walka w 99% się odbędzie. W najbliższych dniach poznamy pewnie szczegóły gdzie itp.
Wieczorem pewnie pojawi się temat do dyskusji ( jeszcze pomyślę czy nie za wcześnie ) oraz pojawi się temat o najbliższej obronie Włodarczyka z Palaciosem.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Wie ktoś może czy jakiś buk ma albo będzie miał w ofercie zakłady na bokserski Prizefighter w ten weekend ? :&gt; Sry ze w tym temacie ale lepszego nie znalazłem ????
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Wchodzi na to , że pełną parą idą przygotowania do walki Kliczko - Haye :


Przyznam szczerze , że jak nie zobaczę ich w ringu to dalej nie będę pewien tej walki na 100%. Nie mniej jednak zostało 2 miesiące , dużo może się zdarzyć. Trzeba mieć nadzieję , że ani Haye ani Władek niczego nie wymyślą i walka ta dojdzie do skutku. Dawno nie było takiego eventu w HW :!:
Co do tematu na tą walkę , to w odpowiednim czasie się pojawi ;)
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
No wiele może sie wydarzyć , ciekawi mnie czy gdyby , któryś z powyższych panów miał wypadek jak Pacman przed walką - czy przystąpiłby do walki?
Niestety takie czasy w HW ale trzeba patrzeć optymistycznie bo jeśli dojdzie do pojedynku to na dzisiejszą królewską bez wątpienia jeden z lepszych pojedynków jakie można sobie wyobrazić.
 
mrlysy 8

mrlysy

Użytkownik
Artur Szpilka (22 l.) przez ostatnie półtora roku nie boksował, tylko odbywał karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Teraz wyszedł i zapowiada, że pójdzie w ślady Mike&#39;a Tysona, Bernarda Hopkinsa i Muhammada Alego, którzy po wyjściu zza krat zostali mistrzami świata.
&quot;Super Express&quot;: - Jak było w więzieniu?
Artur Szpilka: - Dało się przeżyć. To było trochę jak kolonia, tylko bez wychodzenia...
- Bałeś się?
- Tylko głupi się nie boi, ale tak naprawdę ciężko było tylko pierwszego dnia. Później było spokojnie, śmichy-chichy, wygłupy. Nie miałem żadnych problemów. Przy okazji nauczyłem się grać w szachy, to świetna gra. Wygrywałem, bo jestem ambitny. W więzieniu przeczytałem też swoją pierwszą w życiu książkę. W szkole nigdy nie czytałem, zawsze korzystałem ze ściąg i opracowań. Za kratami z nudów sięgnąłem najpierw po &quot;Potop&quot;, potem byli &quot;Krzyżacy&quot;, &quot;Pan Wołodyjowski&quot;, wszystkie książki Dana Browna i wiele innych. Książki są świetne, dużo lepsze od filmów!
- Co było najtrudniejsze podczas pobytu w więzieniu?
- Brak przyjaciół i rodziny. Oni zawsze byli dla mnie najważniejsi. Moje zasady to: Bóg, honor i rodzina. Dobrze, że były widzenia, to dawało mi dużo siły.
- Na jednym z widzeń pojawił się nawet Andrzej Gołota. To było duże przeżycie?
- I tak, i nie. Pokłóciliśmy się, bo on chciał, żebym nie grypsował, a ja na to nie mogłem się zgodzić. Takie mam zasady. Ale to, że przyjechał, było bardzo miłe z jego strony.
- Pamiętasz moment aresztowania?
- To było w hotelu, po ceremonii ważenia. Dzień później miałem stoczyć walkę z Bartnikiem. Przyszli po mnie chyba w czternastu. Chciałem uciekać, ale nie było dokąd...
- Wtedy ważyłeś 90 kilo, teraz ponad 120. Tak dobrze karmią w więzieniu?
- Nie, dają paskudne żarcie. Ale ja sam sobie robiłem jedzenie, 6-7 posiłków dziennie. Rano płatki, potem wędzoną makrelę, obiad, makaron z białym serem, muesli i znowu biały ser. No i trenowałem, ile tylko się dało!
- Ale tarnowskie więzienie to zakład o zaostrzonym rygorze, nie ma w nim siłowni...
- Ale to nie był problem. Zrobiłem sobie ciężary: nalewałem wody do butelek, do toreb foliowych i ćwiczyłem jak hantlami. Podciągałem się, robiłem pompki, podnosiłem koleżkę, który ważył ponad 100 kilo. No i biegałem codziennie po spacerniaku, aż mi się w głowie kręciło.
- Treningi bokserskie też robiłeś?
- Pewnie! Składaliśmy łóżka i mieliśmy ring w celi. Robiłem walkę z cieniem i technikę bokserską. No i uczyłem kumpli boksować. Jeden z nich ma naprawdę duży talent...
- A co z twoim talentem? Zmarnowałeś prawie 2 lata..
- Bzdura! Pobyt za kratami mnie wzmocnił. Teraz dokładnie wiem, czego chcę. Koniec z chuliganieniem na meczach Wisły, koniec wygłupów. Kariera jest najważniejsza i zamierzam się jej całkowicie poświęcić.
- Mike Tyson zdobył mistrzostwo świata w trzeciej walce po wyjściu z więzienia...
- Tyson nie był jedyny. Bernard Hopkins i Muhammad Ali także zostali mistrzami po wyjściu zza krat. Szpilka będzie następny! Pas czempiona jest moim celem i nie poddam się, dopóki tego nie osiągnę.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Manny Pacquiao - Juan Manuel Marquez 12.11.2011 :!: :!:

Juan Manuel Marquez (52-5-1, 38 KO) od dłuższego czasu domagał się walki z Manny’m Pacquiao (53-3-2, 38 KO) i jego marzenia w końcu się ziściły. Kibice pięściarstwa 12 listopada zobaczą trzecie starcie obu panów. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2004 roku i wtedy sędziowie wskazali remis. Cztery lata później &quot;El Dinamita&quot; po dwunastu zażartych rundach przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.
Nic tylko zacierać ręce. Manny po niewymagającym Clotteyu , po primie Margarito i starym Mosleyu w końcu zmierzy się z &quot;lepszym&quot; rywalem. Co prawda Dinamita nie jest już młody (37lat) ale pokazywał ostatnio , że ciągle jest w dobrej formie. Jestem przekonany , że świetna walka będzie.​
 
bebad 46

bebad

Użytkownik
To będzie walka do jednej bramki. Niby styl robi walke ale jakie atuty może mieć tutaj Marquez ? walka z Floydem już pokazała ze meksykanin powyżej limitu lekkiej jest słaby jak barszcz. Jedynie czego możemy być pewni to że się nie podda jak Mosley i będzie coś tam próbował.
 
Do góry Bottom