>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy i ciekawostki ze świata Boksu

hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Ja mam nieco inne zdanie odnośnie pasów, mistrzów i ogólnie dzisiejszego boksu.
Jako, że interesuję się tą piękną dyscypliną, od paru lat obserwuję takie dziwne zjawisko. Mówiąc wprost boks tak jak inne dyscypliny schodzi na psy, głównie poprzez głównych bohaterów czyli w tym przypadku bokserów.
Oglądając galę, niezależnie czy to Europa czy Stany, na 5 czy 7 walk tylko jedna lub dwie walki można jakkolwiek oglądać i emocjonować się, najczęściej są to walki pierwsze w kolejności, potocznie nazywane słabymi...
Dzisiejszy bokser na poziomie, bo umówmy się, że takimi się teraz zachwycamy liczy tylko kaskę. Oczywiście jest to normalne ale bez przesady. Kontrakty za walki takich bokserów jak Pacman, Haye czy Kliczko x2, są wręcz niewypłacalne ???? . Potem dziwimy się, że wychodzi taki Haye do ringu i pierwsze 3 rundy styka się rękawicami z przeciwnikiem. Takich przykładów jest mnóstwo, gdzie bokserzy zamiast walczyć, obijać się wzajemnie, albo stosują tzw. walkę z cieniem przez 4 rundy, albo klinczują się przez kolejne 2... Oczywiście zdarzają się tacy, którzy jeszcze pamiętają czasy legendarnej wagi ciężkiej i idą w kierunku właśnie takich walk. Kiedyś jak wychodziło do ringu dwóch &#39;&#39;szejków&#39;&#39; w danej kategorii wagowej, dochodziło do ostrej wymiany ciosów, każdy chciał pokazać, że rządzi. Teraz wygląda to tak, że albo &#39;&#39;pojadą&#39;&#39; po sobie podczas warzenia, albo do takowej walki w ogóle nie dojdzie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie wiem ile user ma lat i ile interesuje sie boksem ale przesadza ????
Mówiąc wprost boks tak jak inne dyscypliny schodzi na psy
Pilka schodzi na psy, reczna schodzi na psy, koszykowka? Spytam dlaczego?

Co do boksu lata kryzysu bywaly teraz jest większy czas posuchy ale boks sie nie skonczy, jego czas nadejdzie gleboko w to wierze.

Kiedyś jak wychodziło do ringu dwóch &#39;&#39;szejków&#39;&#39; w danej kategorii wagowej, dochodziło do ostrej wymiany ciosów, każdy chciał pokazać, że rządzi
Kim jest ów &quot; szejk&quot;? Bo cos wydaje mi sie , że chodziło ci o punchera ???? Mylisz się , że kiedyś lali się jak popadnie , bywały takie walki i teraz również takie są jakie walki ostatni miales przyjemnosc ogladac?

Teraz wygląda to tak, że albo &#39;&#39;pojadą&#39;&#39; po sobie podczas warzenia, albo do takowej walki w ogóle nie dojdzie...
Kiedys Michael Tyson mowil przed walkami , że zabije , że zje, że zmaskaruje w tej lub tamtej rundzie tak, takich wypowiedzi już nie ma. On mial podstawy by straszyc, dzis Briggs pręży się i mówi &quot; My time&quot; a ***** z tego wynika , zadaje może 10% celnych ciosów w porównaniu do Kliczki i powinien się cieszyć , że po tej walce nie jest w jakiś sposób sparaliżowany.

Kontrakty za walki takich bokserów jak Pacman, Haye czy Kliczko x2, są wręcz niewypłacalne . Potem dziwimy się, że wychodzi taki Haye do ringu i pierwsze 3 rundy styka się rękawicami z przeciwnikiem.
Takie czasy. Wszystko albo bardzo wiele zależy od pieniędzy. Kiedyś Boniek odchodzil za kilkaset tysięcy dzis by to było za parenaście milionów. Kazdy sport technicznie poszedl do przodu , wiele sportów jest niemal globalnych miliony przed odbiornikami masowej świadomości, gdzie wygrana danego reprezentanta sprawa iż jego rodak chodzi z podniesioną głową więc pytam , czy jest sens się dziwić?

A to, że Haye dostaje taką kase jest uwarunkowane tym , ze nie ma praktycznie konkurencji teraz w ciężkiej. Chociaz nie tylko on dobrze zarabia, kiedyś dużo gorzej było w niższych wagach dziś na szczęście jest inaczej docenia się poprzez pieniądz także niżej wagowo walczących.

Takich przykładów jest mnóstwo, gdzie bokserzy zamiast walczyć, obijać się wzajemnie, albo stosują tzw. walkę z cieniem przez 4 rundy, albo klinczują się przez kolejne 2.
Poprosze o 3-4 przykłady walki mistrzowskiej gdzie tak bylo , nudno jak napisales?
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Co do boksu lata kryzysu bywaly teraz jest większy czas posuchy ale boks sie nie skonczy, jego czas nadejdzie gleboko w to wierze.
Bukmacher ;) chodzi Ci o kryzys ogólnie w boksie czy tylko w Królewskiej ? bo w HW mamy kryzys i nie m co dyskutować ale jeżeli o inne kategorie to nie jest źle. Całkiem dobrze wyglądają mniejsze kategorie i jest się czym emocjonować.
edit // do wszystkich zaglądających do działu &quot;Sporty Walki&quot; Vader nam przerzucił temat na główną stronę więc warto by było go tu utrzymać ;) Zachęcam wszystkich do wypowiadania się w różnych działach. Nawet tych co nie pojmują jeszcze do końca boksu czy MMA z chęcią ja czy np Snoop będziemy pomagać ;) W styczniu już kilka ciekawszych walka , wspomniana Brahmera z Szumenovem czy unifikacyjna Bredleya z Alexandrem ;) warto coś po dyskutować ;)
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tyle napisalem , skromnie mowiac lepszych rzeczy a ty akurat to przytoczyles? ???? ????
Nie no wiesz o co chodzi, gosc pisal glownie o HW , ja takze, zreszta mozna to wywnioskowac czytjaac cala moja wypowiedz. Np , napisalem o tym , ze teraz pod wzgledem pienieznym docenia sie tez nizej wagoowo boksujacych ????
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Tyle napisalem , skromnie mowiac lepszych rzeczy a ty akurat to przytoczyles?
hehe ???? akurat z tymi &quot;lepszymi rzeczami&quot; zgadzam się całkowicie więc nie było sensu powielania tego ;)
PS: Zna ktoś jakąś stornę typu oddsportal.com gdzie jest zakładka boks i można zobaczyć kto jakie kursy wystawia na dane walki ?
edit// dobra znalazłem już ;)
 
fuego 29

fuego

Użytkownik
Strasznie dziwią mnie wypowiedzi typu:
&quot;Kiedyś jak wychodziło do ringu dwóch &#39;&#39;szejków&#39;&#39; w danej kategorii wagowej, dochodziło do ostrej wymiany ciosów, każdy chciał pokazać, że rządzi&quot;
Może zupełnie inaczej traktuje boks, niż wszyscy, ale osobiście uważam, że boks to szermierka na pięści, a nie uliczna bijatyka. Boks, to nie tylko widowiskowe nokauty, krwawe wojny. Boks to także taktyka, wspaniałe poruszanie się po korcie, defensywa i przede wszystkim technika.
Zdecydowanie bardziej cenie pięściarzy, którzy potrafią od początku do końca przeprowadzić walkę pod swoje dyktando, a nie liczyć tylko i wyłącznie na tzw. lucky punch, czy też pójść na ostrą wymianę zapominając o defensywie i &quot;przy okazji&quot; o swoim zdrowiu, które powinno się przecież cenić nade wszystko.

&quot;Teraz wygląda to tak, że albo &#39;&#39;pojadą&#39;&#39; po sobie podczas warzenia, albo do takowej walki w ogóle nie dojdzie...&quot;
Ktoś tu czegoś nie rozumie... Ów wyzwiska, sprzeczki i prowokacje to coś co nakręca walkę. Tak zwany PR. Pięściarz według dzisiejszego świata musi być medialny. Medialność = oglądalność = pieniądze, a właśnie o to chodzi, by każda z walk, była jak najbardziej opłacalna. Nie oszukujmy się, pięściarstwo to zawód, tak jak adwokat, prawnik, czy też dziennikarz. Oczywiście obarczone innym ryzykiem zawodowym, jak i cechami osobowości, które premiują do wykonywania w życiu tego, a nie czego innego.
Osobiście bardzo dobrze rozumiem wszystkich pięściarzy, którzy chcą,by ich walki były naprawdę dobrze płatne. Pamiętajmy, że pięściarzem nie można być przez całe życie, poprzez stoczone walki trzeba zapewnić sobie godną przyszłość. Pamiętajmy również, że w zawód ten wpisane jest niesamowite ryzyko.

Taka, a nie inna postać rzeczy może nam się podobać lub nie. Niestety, nie jesteśmy w stanie wpłynąć na taki obrót sprawy.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Może zupełnie inaczej traktuje boks, niż wszyscy, ale osobiście uważam, że boks to szermierka na pięści, a nie uliczna bijatyka. Boks, to nie tylko widowiskowe nokauty, krwawe wojny. Boks to także taktyka, wspaniałe poruszanie się po korcie, defensywa i przede wszystkim technika.
Ktoś to się zna na boksie ( między innymi Ty ) dostrzeże inne aspekty piękna boksu. Zauważ , że ta uliczna bijatyka , krwawe walki i brutalne nokauty to to co ludzie chcą oglądać. Też to lubie oglądać ale doceniam tez inne elementy rzemiosła. Byłem ostatnio na gali Wojaka co Włodarczyk bronił pasa. Za mną siedział &quot;znaffca&quot; boksu. Jak byś go posłuchał to byś nie wytrzymał. Skubańca słuchać nie mogłem , aż miałem mu zwrócić uwagę ale wytrzymałem. I właśnie tacy ludzie jak ten nie rozumieją że boks to przede wszystkim taktyka , tylko myśli , że jak idą się bić to będą się prać tak jak na ulicy :| i to dla większości jest zgubne i zniechęcające do boksu.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Może zupełnie inaczej traktuje boks, niż wszyscy, ale osobiście uważam, że boks to szermierka na pięści, a nie uliczna bijatyka. Boks, to nie tylko widowiskowe nokauty, krwawe wojny. Boks to także taktyka, wspaniałe poruszanie się po korcie, defensywa i przede wszystkim technika.
Dokladnie, to cchialem przekazac w mojej ironicznej wypowiedzi. Można rzecz, że nawet w świecie boksu tego wielkiego , widowiskowego , zawodowego ceni się bardziej właśnie wyszkolonych pięściarzy niż typowego punchera. Chociaż róznie z tym bywa - przyklad Adamka : dobrze wyszkolony, jednak nie posiada jednego ciosu , którym powiedziałby &#39; dobranoc&#39; przeciwnikowi.

Medialność = oglądalność = pieniądze, a właśnie o to chodzi, by każda z walk, była jak najbardziej opłacalna
To jest w boksie od czasów bardzo dawnych. Pamiętacie jak zachowywał sie Clay(pozniej jako Ali)? Pamiętam jak zachowywał się na konferencjach przed walką - to były dopiero ciekawe starcia.
Jak ciężka pracą jest boks pomimo wszystkich luksusów jakich mają okazje zaznac sportowcy najlepiej widać na przykładzie co niektórych typu nasz Gołota czy wspomniany Ali.
Jednak boks to niesamowite osobowości , trudne do przewidzenia starcia i góra pieniędzy ????


P.S
Jesli chce ktos zobaczyc lanie po mordzie kogos &quot; znanego&quot; na gali to niech idzie na Pudziana . Au revoir ????
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Widzę, że moja wypowiedź została źle odebrana. Więc może jeszcze raz...
Boks w dzisiejszych czasach nie jest już tak efektywny i efektowny jak parę lat temu. Bokserzy zamiast o walce myślą o pieniądzach, a kiedyś nie było to priorytetem. Nie uważam również, że w boksie powinni się lać przez 12 rund po mordach na oślep ale czasami, aż prosi się o jakąś fajną wymianę ciosów. Widzę te całe podchody Heya w sprawię Kliczki... Absurd. David uważa siebie za boga ringu, a dobiera sobie bardzo kiepskich przeciwników. Oczywiście trzeba także mieć charyzmę, ale czasami po prostu warto usiąść przy stolę i podpisać kontrakt...
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Widzę, że moja wypowiedź została źle odebrana. Więc może jeszcze raz...
Boks w dzisiejszych czasach nie jest już tak efektywny i efektowny jak parę lat temu. Bokserzy zamiast o walce myślą o pieniądzach, a kiedyś nie było to priorytetem. Nie uważam również, że w boksie powinni się lać przez 12 rund po mordach na oślep ale czasami, aż prosi się o jakąś fajną wymianę ciosów. Widzę te całe podchody Heya w sprawię Kliczki... Absurd. David uważa siebie za boga ringu, a dobiera sobie bardzo kiepskich przeciwników. Oczywiście trzeba także mieć charyzmę, ale czasami po prostu warto usiąść przy stolę i podpisać kontrakt...

Ale napisales co napisales wiec ...?
Nie zebym mial cos przeciwko tobie ale wiesz...
Kiedys myslisz ze tak nie bylo? Polecam troche lektury , a ze teraz wieksza role odgrywa kasa to normalne.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
No to mamy jasność! Kibice, którzy liczyli na długie negocjacje w sprawie organizacji walki najlepszego polskiego ciężkiego Tomasza Adamka z byłym mistrzem świata Samuelem Peterem mogą już dziś spuścić powietrze z płuc. Dziś na łamach polonijnej gazety „Nowy Dziennik” polski pięściarz zdradził, że etap rozmów i negocjacji z obozem Samuela Petera dobiegł końca i ani on, ani jego menadżer nowej propozycji niezadowolonemu z pieniędzy Nigeryjczykowi nie złożą.
W ocenie polskiego pięściarza Peter otrzymał najlepszą ofertę na świecie i z pewnością lepszej nie otrzyma od żadnego z obecnie walczących pięściarzy, a czy z niej skorzysta to już jest decyzja teamu byłego mistrza świata.
Polak czuje się mocny, ponieważ ma poparcie federacji IBF, która w razie niepowodzenia w negocjacjach z Samuelem Peterem poprzeć ma naszego pięściarza i umożliwić mu walkę z innym wysoko notowanym w rankingu IBF pięściarzem. Jak potoczą się dalsze negocjacje? Nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że Team Samuela Petera ma zaledwie kilka dni na decyzję, a czas nie będzie grał na jego korzyść.
Przypomnijmy, że Team Adamek zaproponował byłemu mistrzowi świata kwotę 150,000 dolarów za walkę o 2 miejsce w rankingu IBF (pierwszy etap eliminatora IBF), która miałaby odbyć się 16 kwietnia w Katowicach.
Co ciekawe kolejnymi rywalami w rankingu IBF, którzy mogliby stanąć do walki z Tomaszem Adamkiem są doskonale znany Chris Arreola oraz jedna z ostatnich ofiar Adamka w wadze cruiser Jonathon Banks. Wydaje się jednak, że walczący 28 stycznia z Joeyem Abellem, Chris Arreola nie będzie raczej zainteresowany walką w Polsce, a pupil braci Kliczko Jonathon Banks nie będzie w stanie przygotować się do tej walki, ponieważ 26 lutego staje on w ringu naprzeciw Luana Krasniqi w pierwszej walce wieczoru w wadze ciężkiej w swojej dotychczasowej karierze. Kolejne miejsca w rankingu IBF zajmują Robert Helenius (14-0), Maurice Harris (24-14-2) oraz 39-letni Tony Thompson (35-2). Należy jednak nadmienić, że tylko dwóch ostatnich pięściarzy ma wolne terminy po nowym roku. O tym, kto będzie kolejnym rywalem Tomasza Adamka? Przekonamy się już na początku 2011 roku, który zbliża się wielkimi krokami.
boxingnews.pl

Kurde szkoda bo Peter byłyby dobrym rywalem. Ostatnio mówi się o ewentualnym rewanżu Adamka z Arreolą. Niby miało by to szanse powodzenia , w Polsce kibice lubią Chrisa ale nie wiem czy Tomek będzie chciał z Koszmarem walczyć. Myślę , jednak , że
Tomek bedzie polował na kogoś &quot;wyżej postawionego&quot;
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Na zakończenie roku federacja IBF jako ostatnio podała swój ranking za miesiąc grudzień. Po raz kolejny wśród najlepszych piętnastu pięściarzy w każdej dywizji znalazło się miejsce dla kilku naszych rodaków.
Najwyżej stoją akcje Tomasza Adamka (43-1, 28 KO), który co prawda jest trzeci w zestawieniu wagi ciężkiej, ale dwie pierwsze lokaty są nieobsadzone. Obóz &quot;Górala&quot; cały czas prowadzi negocjacje z Samuelem Peterem (34-4, 27 KO) na temat możliwej kwietniowej potyczki. Póki co &quot;Nigeryjski Koszmar&quot; w rankingu IBF jest szósty.
W kategorii cruiser mamy dwóch swoich przedstawicieli. Tak jak miesiąc temu - Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) jest szósty, a Mateusz Masternak (21-0, 15 KO) piętnasty.
Również dwóch Polaków znalazło uznanie wśród ludzi odpowiedzialnych za układanie rankingów w dywizji półciężkiej. Popularny &quot;Cygan&quot; - Dawid Kostecki (35-1, 24 KO), jest piąty, a dziesięć oczek niżej Aleksy Kuziemski (20-2, 5 KO), nasz ostatni medalista amatorskich mistrzostw świata. Na pocieszenie pozostaje im jeszcze fakt, że także w tej wadze dwa pierwsze miejsca są wolne.
Mały awans stał się udziałem boksującego w kategorii junior średniej Pawła Wolaka (28-1, 18 KO), który przeskoczył z jedenastej na dziesiątą pozycję.
Ostatnim Polakiem jest piąty w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz (37-9-1, 18 KO).
bokser.org
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
To może i my zrobimy coś podobnego co robią róźne portale , proponuje tak:

Najlepsza walka roku 2010:
Najlepszy nokaut roku 2010:
TOP3 boksersko bez podziału na kategorie wagowe :
I na koniec najbardziej wyczekiwana walka na rok 2011 ????


W pierwszych dwóch maksymalnie 2 pozycje oczywiście wszystko z uzasadnieniem, zobaczmy czy się przyjmie, powodzenia ????
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Mi się tam podoba ????
1. Z tych walk co widziałem w tym roku to dwie mi się nadzwyczajnie podobały i chyba nie dokonam jednoznacznego wyboru.
Khan - Maidana - Walka w które było wszystko , obaj byli skrajni nokautu , świetne wymiany , świetna technika Amira i wielka siła Marcosa. Walka bardzo fajna.
Froch - Kessler prawdziwa ringowa wojna. Ostatnie dwie rundy wymiatają. Ostre wymiany , mało obrony , normalnie świetne.
2. Co do nokautu , nie ma żadnej niespodzianki - Paul Wiliams i Sergio Martinez. Bardzo efektowne KO. Jeszcze Frenkel - Maccarinelli bardzo bruatlne KO. Ale Wiliams z Martinezem pierwsze miejsce.
3. TOP 3 P4P
* Manny Pacquiao
* Floyd Maywether
* Władimir Kliczko
4. I na koniec moje życzenie na 2011 rok. Nie ma niespodzianki.
Floyd Maywether - Manny Pacquiao
 
mike_18 42

mike_18

Użytkownik
Musze to napisac po przeczytaniu powyższych wypowiedzi. Jestem fanem ESPN Classic jeśli chodzi o boks. Niestety(to jest moje subiekktywne zdanie) piękny i przedewszystkim CIEKAWY boks skończył się wraz z Lenoxem Luisem. ????
A zagladnołem tu dlatego, ponieważ wczoraj na Orange sport, podali, że rozmowy w sprawie walki Haye-Kliczko(nie wiem, który, ale obstawiam Vitalija) są finalizowane. Ciekawe czy cos z tego wyjdzie;)...
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
No doceńcie inwencję twórczą w celu rozruszania dzialu:_) Juz niedlugo , bede tu mniej zagladal takze , póki czas ????

1. Bardzo trudno wybrac zawsze z wielu walk ale spróbuje.

A: Juan Manuel Marquez – Michael Katsidis

Fenomenalna walka a niezbyt często używam podobnych slów w odniesieniu do sportu, prawdziwa ringowa wojna. Było w niej wszystko począwszy od zwrotów akcji ( duża przewaga Marqueza po czym niesamowite trafienie Australijczyka i deski Marqueza), po niesamowite wręcz kombinacje i szczególnie szybkie tempo walki.

B: Bardzo chciałbym wybrać coś z HW ale niestety w obliczu wielkich starć w innych kategoriach wagowych byłoby to profanacją.

Typ nr 2 początkowo mial pasc oczywiscie na Khan-Maidana ale aby nie powtarzac dam walke Pacquiao- Margarito. Manny pokonał o głowę wyższego Margarito walcząc niemal perfekcyjnie. Wielu mialo w tej walce zastrzeżenia do prowadzącego sedziego , że nie przerwal walki , demolka trwała w najlepsze i Filipińczyk po raz kolejny udowodnij swój fenomen.

2. Tutaj typ musi byc jeden Sergio Martinez na Williamsie.

Top3
-Manny Pacquiao
- Floyd Maywether
-Sergio Martinez


4. Oczekiwana walka : Tutaj praktycznie zerowe są NARAZIE szanse na walkę wspomniana wyżej , więc mój typ: Adamek- Kliczko/Haye
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Co do wypowiedzi Mike18
Ziom, naucz się pisac bo drażni mnie taki analfabetyzm wtórny miło , że tu zaglodnołes
i , że znasz Luisa to już jakaś wiedza. A do walki Kliczko- Haye dojdzie , dobry wujek ci to mówi.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Pacquiao- Margarito.
myślałem i o tej walce ale doszedłem do wniosku jednak , że zbyt jednostronna to walka była , choć jeżeli patrzeć po kątem Mannego to na prawdę świetna ....

Co do wypowiedzi Mike18
Ziom, naucz się pisac bo drażni mnie taki analfabetyzm wtórny miło , że tu zaglodnołes
i , że znasz Luisa to już jakaś wiedza. A do walki Kliczko- Haye dojdzie , dobry wujek ci to mówi.
Może mu chodziło o Joe Luisa ??
Uuu jak Ty tu nie będziesz zaglądał to trochę dział straci na wartości , choć mam nadzieję , że zartujesz ????
edit// wiem wiem ,że o Lonnoxa chodziło , tak sobie zażartowałem ????
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Napisał Lenoxa :p
No jeszcze trochę tutaj pobęde do drugiej polowy stycznia ???? Zresztą zobaczymy , ale dzieki.

Zapomnialem wspomniec coś poza konkuresem.

Sergio Martinez: Przyznam bez bicia, że wcześniej nie śledziłem jakoś szczególnie jego poczynań nawet nie sądziłem , że ma już ...bodaj 35 lat a był jednym z najlepszych bokserów w 2010 dlatego też jemu poświęciłem miejsce na swojej liście. Także wyczekuje jego kolejnej walki czy nadal utrzyma swoj świetny poziom.
 
fuego 29

fuego

Użytkownik
Najlepsza walka roku 2010 - według mnie bardzo trudny wybór. Ciekawych starć było kilka, jednak w mojej pamięci na stałe zagoszczą dwa starcia. Khan - Maidana, oraz Marquez - Katsidis.
Dwa dramatyczne pojedynki, wiele zwrotów akcji, widowiskowych starć, a także triumf technicznego boksu w obu przypadkach. Osobiście bliżej mi do starcia Dinamity, gdyż to jeden z tych pięściarzy, których cenię najbardziej. W każdym bądź razie, polecam obejrzeć obie wyżej wymienione walki wszystkim tym, którzy chcą zobaczyć boks przez duże &quot;B&quot;.

Najlepszy nokaut roku
- tutaj bezkonkurencyjny był Sergio Martinez. Pamiętajmy, że przy ów wyborze należy mieć na uwadze klasę rywala, a w tym wypadku Paul Wiliams, to ścisła światowa czołówka pięściarzy.
TOP3 - Z racji tego, że to moja subiektywna ocena, nie mam zamiaru sugerować się żadnymi rankingami.
1. Floyd Maywether JR. - Niezaprzeczalny &quot;numero uno&quot; na świecie. Co prawda w tym roku mało aktywny, mimo to, wciąż nie widzę dla niego zagrożenia ze strony żadnego rywala. Na pewno nie w najbliższym roku (o ile Floyd będzie miał jeszcze chęci/szanse walczyć na światowych ringach)
2. Manny Pacquiao
3. Wladimir Klitschko
i tuż za nimi wcześniej wspomniany Dinamita.
Życzenie na rok 2011 -
Tutaj lista jest bardzo długa. Tak jak cały świat czekam na starcie liderów rankingów P4P, jednak takie starcia jak W.Klitschko - Haye, Adamek - Solis na długo przed pierwszym gongiem zawładnęłyby moimi myślami ;)
 
Do góry Bottom