>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Engelberg [17-19.12.2010]

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Puchar Świata 2010/2011 w Engelberg

Już w piątek czekają nas pierwsze skoki na skoczni w Engelbergu. Piątkowe zawody będą dodatkowym konkursem Pucharu Świata, który zostanie rozegrany zamiast odwołanych zawodów w Harrachovie. W gronie faworytów są Thomas Morgenstern, Ville Larinto, Kofler czy Johan Remen Evensen. Do tych skoczków zaliczany jest także Simon Ammann, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony swoim kibicom na swojej skoczni. Polscy kibice z pewnością liczą na kolejne miejsce w najlepszej dziesiątce Adama Małysza, a także na dobre skoki Kamila Stocha oraz pozostałych Polaków.
Klasyfikacja generalna PŚ
1. Thomas Morgenstern : 325
2. Ville Larinto : 252
3. Andreas Kofler : 250
4. Simon Ammann : 220
5. Matti Hauttameki : 201
6. Johan Remen Evensen : 183
7. Tom Hilde : 152
8. Adam Małysz : 132
9. Daiki Ito : 113
10. Anders Bardal : 108
***
21. Kamil Stoch : 35
41 Stefan Hula : 2
Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Duża Titlis
punkt hs: 137m
punkt konstrukcyjny: 125
punkt sędziowski: 137m
rekord zimowy: 141m (Simon Ammann, Janne Ahonen)
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 3.2m
długość rozbiegu: 123m
nachylenie zeskoku: 38 st.
średnia prędkość: 92 km/h
pojemność stadionu: 20000
Program zawodów
Piątek, 17.12.2010
09:30 - oficjalny trening
11:00 - kwalifikacje
13:30 - pierwsza seria konkursowa
Sobota, 18.12.2010
12:15 - Kwalifikacje
13:45 - pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 19.12.2010
12:15 - kwalifikacje
13:45 - pierwsza seria konkursowa

Relacje w TV

Sobota, 18.12, godz. 13:35 - Puchar Świata w Engelbergu

Sobota, 18.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Engelbergu

Niedziela, 19.12, godz. 13:35 - Puchar Świata w Engelbergu

Niedziela, 19.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Engelbergu


Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.
 
R 0

ryba74

Użytkownik
larinto hautameki 1 kurs 1.72
freund velta 1 kurs 2.2
ako 3.7 buk betsafe

larinto wygłada dobrze wv sts np tylko 1.45 na larinto zenada
freund obiektywnie oceniam na 50% po dokładnej analizie gram bo jest to walubet
napisałem spora analize ale mnie miedzy czasie wylogowało typ polecam długodystansowca osaba chcacym sie jednorazowo wzbogacic nie bardzo to sa tylko skoki
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Thomas Morgenstern - Simon Ammann @ 2.20 Betsafe
HS142, Engelberg (SUI) - Day 1

Juz jutro zaczyna sie emocjonujacy dlugi weekend ze skokami w Englebergu gdzie zostana rozegrane 3 konkursy i wlasnie ten piatkowy to dodatkowe zawody za nie udane skakanie w Harachovie ktorego wlasciwie nie bylo.Mnie zainteresowal pojedynek miedzy Thomasem Morgansternem a Simonem Ammannem bo ta para + kilka innych skoczkow powalczy jutro o kolejne zwyciestwo w pucharze swiata oraz zapewni nam niesamowite emocje przed telewizorami na ktore z pewnoscia liczymy.Thomas Morgenstern po bardzo dobrym sezonie 2007/2008 gdzie odniosl 10 zwyciestw i wygral Puchar Swiata odszedl troche w cien Gregora Szlirenzauera przez co nastepne sezony mial slabsze. Teraz gdy Szliri prezentuje sie mizernie Morgi moze przejac przewodnictwo w druzynie Austrii i ponownie zostac liderem druzyny.Narazie wszystko idzie po jego mysli bo od poczatku obecnego sezonu pokazuje ze jest wysmienitej formie gdzie w 4 rozegranych konkursach zajal 2x 1 miejsce oraz 2 i 5 miejsce.Wielu osobom wydawalo sie ze Simon Ammann w tym sezonie nie bedzie juz tak mocny a on odpoczatku pokazuje ze forma z poprzedniego roku wciaz sie utrzymuje notujac 3 razy 3 miejsce i 1 raz uplasowal sie na 6 lokacie.Moim zdaniem jutro powinien przeskoczyc Austriaka.Simi skacze u siebie gdzie jest piekielnie mocny.Rok temu Szwajcar wygrywal tutaj 2 razy wyrownojac przy tym rekord Ahonena 141m i w jednym konkursie uplasowal sie na 2 miejscu.Ammann dobrze sie tutaj czuje i moim zdaniem wyrasta on na glownego faworyta tego konkursu i publicznosc z pewnoscia bedzie za nim! Simi leec po wygrana!!​
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jak dla mnie to można śmiało postawić na zwycięstwo Simona. Teraz będzie skakał przed własną publicznością i jest idealna okazja do tego by wygrać pierwszy raz w tym sezonie. Tą skocznie zna bardzo dobrze, wygrał tu już 3 razy, a także rok temu swoje zwycięstwo w Engelbergu przypieczętował wyrównaniem rekordu tej skoczni 141m (Jane Ahonen). Hegemonię Simona na tej skoczni przerywał jedynie Gregor, ale ten w jutrzejszym konkursie na pewno nie wystąpi. Finów się nie obawiam, bardziej interesuje mnie to jak zaprezentują się Kofler i Morgenstern. Pierwszy konkurs już jutro i na pewno nie można tego przegapić (miejmy nadzieje że tym razem matka natura będzie sprzyjać i pozwoli na przeprowadzenie konkursu). Simon swoim zwycięstwem podziękuje kibicom za to że wybrali go sportowcem roku w Szwajcarii ????
Ammann Win - 3,90 Bet At Home
Ammann - Larinto - Ammann - 1,50 Bet At Home
 
benek88 2

benek88

Użytkownik
Najlepiej zapytać na czacie u buka. Ja pytałem w Betsafe i kupony będą rozliczane na podstawie jednej serii. Pozdro
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Thomas Morgenstern zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Tuż za nim uplasowali się jego koledzy Andreas Kofler oraz Wolfgang Loitzl.
Wyniki I konkursu w Engelbergu
1. Thomas Morgenstern
2. Andreas Kofler
3. Wolfgang Loitzl
4. Matti Hautamäki
5. Martin Koch
6. Simon Ammann
7. Pavel Karelin
8. Daiki Ito
9. Kamil Stoch
9. Rune Velta
***
14. Adam Małysz
45. Marcin Bachleda
Pełne wyniki konkursu - http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&amp;amp;raceid=3017
Klasyfikacja generalna w sezonie 2010/2011
1. Thomas Morgenstern : 425
2. Andreas Kofler : 330
3. Ville Larinto : 276
4. Simon Ammann : 260
5. Matti Hauttameki : 251
6. Johan Remen Evensen : 183
7. Tom Hilde : 168
8. Adam Małysz : 150
9. Daiki Ito : 145
10. Anders Bardal : 120
***
19. Kamil Stoch : 64
44. Stefan Hula : 2
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Żenujące się robią te skoki. Po 2 odwołanych konkursach teraz jedynie 1 seria. Można zrozumieć, że w Harrachowie wiatr nie pozwalał skakać ale tu warunki powietrzne były idealne wręcz. Trochę zaczęło padać i już nie ma 2 serii. W Engelbergu często albo sypie albo jest mgła i dało rade skakać. Poza tym śmiech mnie ogarnia jak widzę Krańca, który skoczył 130m i jest 20 oraz Ammanna, który skoczył 129 i jest 6.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wczoraj co prawda odbyła się tylko jedna seria, w której nic nie stawiałem i tylko byłem obserwatorem bowiem skoczkowie mieli długą przerwe od skakania i różnie to mogło się odbic na ich formie. Dzisaij jednak już wybrałem dwie propozycje.
Adam Małysz - Kamil Stoch
Typ : Małysz @ 1,60 Tobet✅2-12
Wczoraj Stoch wystrzelił wkońcu można by rzec, wygrane kwale i dobre miejsce w konkursie, ale Małysz to Małysz, mówił że mobilizował się bardzo na 2serie i sądze, że nie były to slowa rzucone na marne. Ponadto warto podkreślic skąd wzięło się to miejsce Adama za plecami Kamila. Otóż grupa wśród której był Adam skakała w niesprzyjających warunkach, a Malysz poradził sobie w niej dobrze. Dzisaij będzie rewanż w tej polskiej mini rywalizacji tak sądze ;)
Matti Hautameki - Wolfgang Loitzl
Typ : Hautameki @ 1,80 Tobet✅3-7
Loitzl już skacze lepiej niż na początku sezonu to trzeba przyznac, ale Matti jest obecnie w dobrej formie i co ważne też ona rośnie. W konkursie to Loitzl był co prawda na podium, a Matti na 4msc, ale ważne jest kto w jakich warunkachs skakał. Głównie przez pryzmat tego zamierzam postawic na wyższe miejsce Fina. Z początku chciałem zagrac Mattiego w rywalizacji z rodakiem Ville Larinto, ale uważam, że jednak wczorajsze wysokie miejsce Loitzla to troche szczęście bo jego aktualna forma to tak skazywałaby go na miejsca w okolicach 10-18 pozycji.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Przeglądając oferte i bazując na dotychczasowych wynikach spodobał mi sie jeden typ:
Matti Hautamäki - Ville Larinto 1 @1,65 tobet ✅
Dla porównania w betgunie @1,55. Dwóch finów, Matti wczoraj 4 po skoku na odległość 130m, Ville uzyskał 130,5m jednak zajął dopiero 11 miejsce ponieważ skakał w dużo lepszych warunkach. Jeżeli chodzi o wcześniejsze skoki kwalifikacyjne (w tym przypadku akurat zawodnicy nie musieli sie kwalifikować) Matti równo 131m, zaś Ville 120m. Hautameki to skoczek z wielkim potencjałem i możliwościami co pokazywała historia, myślę że daje jest w stanie nawiązać do tamtej formy, Larinto miał po prostu lepszy początek sezonu, moim zdaniem nie da rady tak dobrze skakać cały sezon ????
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Thomas Morgenstern - Rest of the field @ 1.65 Tobet⛔

Morgi to glowny faworyt do zwyciestwa jednak skoczkow ktorzy beda sie liczyc w dzisiejszym konkursie jest kilku.Obstawiajac Rest of the field glownie na mysli mam Koflera ktory przeciez wczoraj skoczyl dalej o 3 metry od mlodszego kolegi.Przypomne Kofler 140m , Morgenstern 137m.Dochodza Loitzl , Hautamäki , Ammann i moze Koch no i oczywiscie Malysz ktory wczoraj skakal w niesprzyjających warunkach bo przy jego skoku wiatr leciutko zawiewal z tylu i to na calej dlugosci skoczni przez co Polak niemial duzych szans na odlecenie.Mysle ze Ammann moze sie dzis znacznie poparawic bo umie tu skakac i forme ma tez dobra.


Rune Velta - Kamil Stoch @ 1.60 Tobet✅

Kamil zaczyna sobie przypominac forme z sezonu letniego i skacze teraz naprawde dobrze.Wszystkie skoki w Engelberu mial dobre.Wygral kwalifikacje a wczoraj byl 9 ex aequo z dzisiejszym rywalem.Rune Velta rowniez skacze dobrze jednak Stoch mial te skoki nieco dluzsze w szczegolnie w kwalifikacjach(132,5m , Velta - 125.5m). Mysle ze mozna dzisiaj zaufac Kamilowi!


Bjørn Einar Romøren - Anders Bardal @ 2.20 Tobet⛔

Pojedynek 2 Norwegow ktorzy sa w podobnej formie.Nie rozumiem az tak wysokiego kursu na zwyciestwo w tej parze Romorena.Wczoraj skoczyl on 126m a Bardal tylko 123m.W kwalifikacjach tez dalej skakal starszy z Norwegow i dzisiaj powinno byc podobnie.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Nie wiem o co chodzi ale organizatorzy sobie jaja robią!!!!Czemu Małysz będą po pierwszej serii 1 w drugiej skakał jako przedostatni a nie jako ostatni???Przecież to są jaja tak samo jak i z nasza Kowalczyk.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Nie wiem o co chodzi ale organizatorzy sobie jaja robią!!!!Czemu Małysz będą po pierwszej serii 1 w drugiej skakał jako przedostatni a nie jako ostatni???Przecież to są jaja tak samo jak i z nasza Kowalczyk.
zgadzam sie w 100% i również jestem ciekawy jaka była tego przyczyna...Bo jeśli Morgenstern się nie wyrobił w czasie z zapięciem nart czy czymś innym to jest jego problem i powinien zostać zdyskfalfikowany...Wszyscy równi...?? Wygląda na to że są równi i Polacy...????
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Późno, bo późno, ale zawsze dodaje to dodam i teraz:

Thomas Morgenstern nie zwalnia tempa, lider klasyfikacji Pucharu Świata wygrał drugi konkurs w Engelbergu. Austriak uzyskał 135 oraz 135,5 metra i o 2,2 punktu wyprzedził Adama Małysza.
Wyniki II Konkursu w Engelbergu
1. Thomas Morgenstern
2. Adam Małysz
3. Matti Hauttameki
4. Andreas Kofler
5. Ville Larinto
6. Daiki Ito
7. Wolfgang Loitzl
8. Tom Hilde
9. Simon Ammann
10. Pavel Karelin
***
12. Kamil Stoch
25. Marcin Bachleda

Pełne wyniki konkursu: http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&amp;amp;raceid=3020
Statystyki Konkursu:
Najdłuższy skok zawodów: 140m (Ville Larinto)
Najdłuższy skok 1 serii: 137m (Adam Małysz)
Najdłuższy skok 2 serii: 140m (Ville Larinto)
Klasyfikacja generalna w sezonie 2010/2011
1. Thomas Morgenstern : 525
2. Andreas Kofler : 380
3. Ville Larinto : 321
4. Matti Hauttameki : 311
5. Simon Ammann : 289
6. Adam Małysz : 230
7. Tom Hilde : 200
8. Johan Remen Evensen : 199
9. Daiki Ito : 185
10. Wolfgang Loitzl : 155
***
16. Kamil Stoch : 86
43. Marcin Bachleda : 6
48. Stefan Hula : 2

 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Dziwne że ten zamek akurat teraz mu się zepsuł.Skok Adama zajął około 10-15 sekund i szczerze mówiąc to ja w 10-15 sekund nie dał rady bym odblokować zaciętego zamka ???? A może ktoś z FIS-u wpadnie na pomysł żeby za zepsute zamki dawać jakieś punkty?????
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Morgenstern-Kofler @1,40 ⛔
Morgi w tym sezonie jak na razie miazga, wygrał dziś już 4 konkurs z rzędu. Co prawda dziś trochę przyfarcił, co i tak nie zmienia faktu, że jest w bardzo dobrej formie. Kofler także skacze bardzo dobrze, jednak mimo wszystko trochę mu brakuje do Thomasa. Andi cały czas w czołówce, jednak po 2 pierwszych konkursach, teraz już 4x z rzędu oglądał plecy młodszego kolegi z repry, no i może poza wczorajszymi zawodami, różnice punktowe między obydwoma zawodnikami były znaczne (Lillehammer 10,5 oraz 14,1 pkt; Engelberg 2,2 oraz 9,7 pkt.). Całe zamieszanie z tymi punktami dodatnimi/ujemnym będzie miało raczej nikłe znaczenie, gdyż przynajmniej w I serii zawodnicy będą startować jeden po drugim, więc nie powinno być problemu
Hautamäki-Larinto @1,55 ✅
Tutaj stawiam na bardziej doświadczonego z Finów. Matti skacze w Szwajcarii bardzo dobrze, w moim odczuciu dużo lepiej niż Ville. Widać to również po wynikach, gdzie stary wyga Hautamäki w obu konkursach był dużo lepszy niż młody Larinto. Przede wszystkim trzyma dobrą formę tutaj, cały czas równe skoki. Ville natomiast trochę szczęścia w II serii, gdzie trafił na bdb warunki i pofrunął 140m, przez co wspiął się w górę w klasyfikacji, ale spaprał pierwszy skok, więc i tak strata do Mattiego była znaczna. Jutro pierwszy z panów powinien powiększyć przewagę nad tym drugim, na co osobiście liczę.
GL!
e: Betsafe
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kursy z BetSafe
Wolfgang Loitzl - Ville Larinto
Typ: 2
Kurs: 1,95
Wynik: ⛔ (Loitzl 11, Larinto 14)
Loitzl nie miał formy od początku sezonu, nie mógł się przedrzeć do pierwszej dziesiątki, ale w Engelbergu już skacze bardzo dobrze (3 i 7 miejsce). Larinto jest 3 w klasyfikacji generalnej PŚ. To nie może być przypadek. Wczoraj oddał najdłuższy skok dnia, aż 140 m (dzięki czemu awansował na 5 pozycję) czym bardzo mnie zaskoczył i jestem skłonny zaryzykować postawienie na niego dziś. Nie ukrywam, że to najtrudniejszy typ z moich trzech na dzisiaj.
Adam Małysz - Tom Hilde
Typ: 1
Kurs: 1,35
Wynik: ✅ (Małysz 3, Hilde 35)
Pewka na podbitkę. Wczoraj na ten typ był kurs 1,65 i z wiadomych powodów aż tak spadł. Nie może być inaczej. Weteran i żywa legenda cały czas w mistrzowskiej dyspozycji. Liczę dziś znowu na podium, a Hilde najwyżej powącha pierwszej &quot;ósemki&quot; albo nawet i nie.
Simon Ammann - Matti Hautamäki
Typ: 2
Kurs: 1,72
Wynik: ✅ (Ammann 12, Hautamaeki 6)
Szwajcar nie jest już w takiej formie jak w poprzednim sezonie. Ostatnie konkursy - zawsze mu trochę brakowało do kilku najlepszych. Jednym z naj jest w tej chwili Matti, co udowodnił 4 miejscem przedwczoraj i 3 miejscem wczoraj. Myślę, że dziś będzie podobnie - podium albo blisko podium. Kurs adekwatny do pewności, myślę, że wejdzie, a jak nie to minimalnie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dziwne że ten zamek akurat teraz mu się zepsuł.Skok Adama zajął około 10-15 sekund i szczerze mówiąc to ja w 10-15 sekund nie dał rady bym odblokować zaciętego zamka ???? A może ktoś z FIS-u wpadnie na pomysł żeby za zepsute zamki dawać jakieś punkty?????
Nie rozumiem tego rozgoryczenia. Poprostu Małysz pokazał swoją wielkośc i nie doszukiwałbym sie w tym drugiego dna.
I tu nie chodzi o to, że w 10-15sekund uda się naprawic zamek, tylko o to, że ewentualna naprawa i oczekiwanie na skok Morgiego mogłoby wybic Adama z rytmu, a tak od razu po rozgrzewce oddał skok i nie siedział zbyt długo na schodach oczekując co się wydarzy.

Co do trzeciego konkursu to spoglądająć w oferte widze to mniej więcej tak:
Tom Hilde - Anders Bardal
Typ : Hilde @ 1,60 Betsafe⛔35-10
Przyznam, że wczoraj też stawiałem identyczną pare. Ale troche się bałem jak sobie Hilde poradzi w pierwszej serii kiedy tak strasznie wiało z tyłu. No, ale sobie poradził. Widac u niego dobrą forme. Najlepszy z Norwegów obecnie. Bardal był za nim co prawda tylko 2pkt, ale dzisiaj może byc podobnie.
Simon Ammann - Andi Kofler
Typ : Kofler @ 1,45 Betsafe✅12-1
Niestety Simi nie umie poderwac swojej publiczności podczas tego weekendu. Skacze poprawnie, ale nie widac błysku. Kofler natomiast na przysłowiowym &quot;gazie&quot; rywalizuje o wygrane w każdym z konkursów. Licze, żę kolejny raz nie zawiedzie;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom