>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Archiwum turniejowe PDC/BDO: (08.12.2010-01.09.2013)

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Dart
Dart, rzutki, lotki (ang. Darts) – gra, a raczej różne powiązane ze sobą gry, w których celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Dziś określenie &quot;dart&quot; kojarzone jest głównie ze standaryzowaną grą, posiadającą specyficzną tarczę i ustalone zasady.
Punktacja
Standardowa tablica do darta jest podzielona na 20 trójkątnych pól, promieniowo wychodzących ze środka tablicy. Pola te są numerowane od 1 do 20. Numeracja ta stanowi podstawę przyznawania punktów za trafienie. Druty biegnące promieniowo od zewnętrznej części tablicy, do jej środka razem z drutami tworzącymi koncentryczny zestaw okręgów, dzielą każde pole na wartości pojedyncze, podwójne oraz potrójne. W oficjalnej grze obowiązują następujące zasady punktacji:

  • trafienie dużego pola, zazwyczaj w kolorze żółtym lub czarnym, jest punktowane zgodnie z numeracją pola
    • trafienie w wąską zewnętrzną część pola, zazwyczaj w kolorze zielonym lub czerwonym, jest punktowane zgodnie z numeracją pola pomnożoną przez 2
    • trafienie w wąską, wewnętrzną część pola, znajdującą się w połowie odległości między zewnętrznym drutem i środkowym kołem jest punktowana zgodnie z numeracją pola pomnożoną przez 3

  • środek tablicy jest podzielony na:
    • zewnętrzny pierścień (nazywany &quot;outer&quot; lub &quot;outer bull&quot;) którego trafienie daje 25 punktów
    • środkowe, ściśle centralne koło (nazywane &quot;bull&quot;, &quot;inner bull&quot; lub &quot;double bull&quot;), którego trafienie daje 50 punktów

  • trafienie poza zewnętrzny drut daje 0 punktów
  • jeżeli po wykonaniu rzutu, rzutka nie jest trwale wbita w tablicę, np. trafi bezpośrednio w drut i odbije się od niej, rzut taki daje 0 punktów; w niektórych, amatorskich rozgrywkach sędzia może przyznać punkty, gdy lotka wbije się początkowo w punktowane pole, ale na tyle słabo, że się nie utrzyma i spadnie; w profesjonalnych rozgrywkach rzutka musi pozostać wbita w tablicę, by móc uznać punkty za rzut.


Termin &quot;bulls eye&quot; (oko byka) może odnosić się zarówno do całej środkowej części tablicy lub tylko środkowego koła wartego 50 punktów.

Największa liczba punktów, jaką można zdobyć za pomocą trzech rzutów wynosi 180. Można ją uzyskać tylko wtedy, gdy każda rzutka trafi w potrójną część pola nr 20.
Gra w darta
Pojedyncza rozgrywka, inaczej &quot;leg&quot; jest pojedynkiem między dwoma zawodnikami, którzy na przemian wykonują trzy rzuty do tarczy. Wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, zazwyczaj 301 lub 501, przy czym punkty &quot;odlicza się od tyłu&quot; od np. 501 aż do 0. W odmianie &quot;master out&quot; ostatni rzut musi trafić bezpośrednio w podwójne pole lub środkową część bulleye i musi jednocześnie zredukować wynik gracza do zera. Jeżeli zawodnik trafi w pole, które da wynik ujemny, kończy się jego kolejka i przywracany jest wynik do stanu sprzed tej kolejki.



W &quot;Dyskusjach na tematy bukmacherskie&quot; co pewien czas pojawiają się wypowiedzi dotyczące darta. Sądzę, że na naszym forum jest wielu miłośników tej dyscypliny sportu. Z tego co pamiętam to mniej więcej w okresie grudniowo-styczniowym są rozgrywane mistrzostwa świata obu federacji (PDC oraz BDO) zatem myślę, że w najbliższym czasie ten temat się wypełni.


Oficjalna strona Professional Darts Corporation (PDC):
http://www.pdc.tv/page/Home/0,,10180,00.html

Oficjalna strona British Darts Organisation (BDO):
http://www.bdodarts.com/
Oficjalna strona World Darts Federation (WDF): http://www.dartswdf.com/aa_darts/index.html

Oficjalna Strona Polskiej Organizacji Darta:
http://www.pdodarts.pl/

Dart (wikipedia):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dart


źródło: Wikipedia ????

współautor: kukla - na życzenie Krzyśka ????​
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Mistrzostwa świata PDC - 2. runda



Kursy na największych faworytów (Taylor, Wade, Barneveld, Whitlock) niskie, dlatego w ich meczach będzie chyba trzeba spróbować jakichś dodatkowych opcji. Ja gram wyłącznie u buków naziemnych, zatem raczej nie ma za dużo tych dodatkowych opcji, ale w internetowych już tak. Jest też kilka spotkań, które zapowiadają się na wyrównane. Ciekawie zapowiada się już pierwszy mecz Baxter-Webster. Druga runda oczywiście tuż po świętach.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Sam od dawna myślałem o stworzeniu podobnego tematu.
Z każdym miesiącem widzę więcej fascynatów Darta na naszym forum. Jeszcze rok temu moje rozmowy na ten temat ograniczały się do wymiany poglądów z porkim a teraz widać, co raz większe zainteresowanie.
Dart jest jednak trudny do typowania przed spotkaniem. To chyba najlepsza dyscyplina na świecie do gry live. Szczególnie w Unibecie, gdzie istnieje opcja cash-inu.
Teoretycznie bukmacher &quot;kasuje&quot; dla siebie więcej, niż wynosiłaby prowizja przy graniu kontry. Kursy jednak zmieniają się tak szybko i są wystawiane tak pochopnie, że wielokrotnie można w ciągu paru sekund znacznie się wzbogacić.
Tegorocznych mistrzostw PDC nie śledzę w 100%. Widziałem tylko część spotkań ale już zdążyłem wyciągnąć pewne wnioski.
Phil &quot;The Power&quot; Taylor nie wygra tego turnieju.
Czułem to przed pierwszym meczem - teraz jestem o tym przekonany.
Aktualne zestawienei kursów na zwycięzcę:

Widać spory (jak na niego to ogromny) wzrost kursów na Pałera.
Nie ma się jednak co dziwić. Ostatnio formy brak. Niektórzy piszą o zakończeniu kariery albo przerwie..
Sam zainteresowany przekonuje, że nie zamierza z tym skończyć i będzie walczył o kolejny tytuł w zdominowanym przez siebie sporcie.
Dla mnie celu nie osiągnie i jest to tylko mydlenie oczu konkurencji.
Kto wygra? Barney albo The Wizard of Oz.
Holender już ma jeden triumf na koncie... Australijski Czarodziej nie i wierzę, że to on sięgnie po zwycięstwo.
Kurs jest nadal zachęcający, choć 15,00 jakiś czas temu było lepsze ;)
Niemniej jednak po ewentualnym odpadnięciu Taylora nei widzę osoby, która mogłaby mu stać na przeszkodzie.
Szczególnie biorąc pod uwagę świetną formę Simona. Potrafi mobilizować się na trudne turnieje a jeszcze lepiej wygląda to w decydujących spotkaniach.
Ostatnio w PDC World Cup of Darts zbliżył się do rekordowej średniej Taylora. To znak, że będzie dobrze

Mistrzostwa Świata PDC 2011
Zamykane 27 Gru 14:10
Wygrana/miejsce 1/2 1-2
Simon Whitlock 9,00
2/10
bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Phil Taylor - Per Laursen ⛔
Typ: Per Laursen +3,5 setów; @2,37
Bet365

Zgadzam się z tym co napisał kukla odnośnie Taylora. Wzrost kursów na końcowe zwycięstwo z 1,44 na 1,83 jest duży. Zwykle na największych faworytów po pierwszych spotkaniach te kursy wzrastają minimalnie (chodzi mi oczywiście o procentowy wzrost). Laursen to raczej przeciętniak. Według mnie to czy wejdzie mój typ będzie zależało od skuteczności Laursena na doublach. Jeśli będzie za pierwszą nadarzającą się okazją kończył legi, to jest szansa na ugranie seta. Jeśli natomiast będzie się mylił na darterskim przedszkolu, czyli na D20 czy D16, to przegra mecz do zera. Liczę, że Per powalczy na tyle ile będzie mógł w tym spotkaniu.
 
C 2

chomik44

Użytkownik
macie jakieś propozycje na dzisiejsze spotkania?
M.Webster-R.Baxter
P.Nicholson-P.Wright
A.Hamilton-R.Thornton
C.Lloyd-Hylton M.
A.Lewis-M.Dudbridge
P.Taylor-P.Laursen
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Phil Taylor - Per Laursen

Ja typuje przeciwnie od Christopera i mysle ze Phil Taylor gladlko wygra mecz 4-0. Moze i Mistrz jest w troszke slabszej w formie ale takich cieniasow przewaznie niszczy.Niewiem jak Laursen pokonal Parta 3-0 ale jego srednia 3 lotek nie byla zbyt duza bo tylko 83.66 , wiec pewnie musial byc skuteczniejszy na dublach a Part zapewne zagral beznadziejny mecz. Taylor dodatkowo zabojczo skuteczny na dublach , jest regularny i potrafi wysoko skonczyc.Laursen niema szans bo zeby wygrac chodz jednego seta musialby wniesc sie na wyzyny co jest bardzo watpliwe.Phil Taylor w tamtym roku tutaj niszczyl rywali az do finalu wiec takiego cieniasa tez pocisnie.


Taylor -3.5s @ 1.53 ✅
Najwiecej 180: Taylor @ 1.25
⛔
Bet365


Ronnie Baxter - Mark Webster

Mark Webster ostatnio bardzo dobra forma.W World Cup of Darts Walijczyk razem z Baitsem doszli do finalu gdzie przegrali z para Berneveld/Stompe a wczesniej w polfinale pokonali mocnych Australijczykow Whitlock/Nicholson.Webster jest jednym z tych ktorzy naleza do drugiej grupy faworytow do wygrania tego turnieju.Rok temu osiagnal tu zyciowy sukces zajmujac 3 miejsce gdzie przegral z Taylorem 6-0 ale Anglik wtedy starsznie gniotl ???? Baxter to solidna firma ale w tym roku mnie niczym nie zachwycil.Oboje srednia 3 lotek maja zblizona bo podchodzi ona pod 100 w niektorych meczach ale Webster na ta chwile jest w lepszej formie.Oboje moga rzucic sporo 180 bo potrafia to robic dlatego mam 2 typy na ten mecz.

Mark Webster @ 1.44 ✅
Suma 180: 9 lub więcej 1.83
⛔
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ronnie Baxter - Mark Webster
Mark Webster ostatnio bardzo dobra forma.W World Cup of Darts Walijczyk razem z Baitsem doszli do finalu gdzie przegrali z para Berneveld/Stompe a wczesniej w polfinale pokonali mocnych Australijczykow Whitlock/Nicholson.Webster jest jednym z tych ktorzy naleza do drugiej grupy faworytow do wygrania tego turnieju.Rok temu osiagnal tu zyciowy sukces zajmujac 3 miejsce gdzie przegral z Taylorem 6-0 ale Anglik wtedy starsznie gniotl ???? Baxter to solidna forma ale w tym roku mnie niczym nie zachwycil.Oboje srednia 3 lotek maja zblizona bo podchodzi ona pod 100 w niektorych meczach ale Webster na ta chwile jest w lepszej formie.Oboje moga rzucic sporo 180 bo potrafia to robic dlatego mam 2 typy na ten mecz.
Mark Webster @ 1.44
Suma 180: 9 lub więcej 1.83

Bet365
Zapowiada się świetne spotkanie. Warto oglądać ten mecz i postawić, tak jak piszesz na Webstera.
Dla mnie Mark powinien wygrac ten mecz nawet 4-1 więc śmiało mogę polecić zakład:
Mark Webster -1.5 @ 1,90
5/10 bet365
✅✅✅ 4,5

Później powinna ię pojawić analiza do dwóch innych spotkań. Póki co jestem przekonany, że warto grać przeciwko Taylorowi (oczywiście nie na porażkę ale sądzę, że indywidualne zakłady na ilość 180 albo najwyższy Checkout mogą być ciekawe)
Póki co polecam zasiąść do oglądania opisanego przez profa spotkania
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Andy Hamilton - Robert Thornton

Tutaj w tym meczu widze max 7-8 maxow.Obydwoje nie rzucaja ich za duzo co pokazali w swoich ostatnich spotkaniach 1 rundy.Hamilton pokonal gladko Smitha gdzie nie rzucil nawet jednego maxa , natomiast Thornton nie bez problemow pokonal Heydona 3-1 i rzucil tylko 2 maxy a gral przeciez sporo legow wiec czasu na to mial bardzo duzo.Nawet przy zacietym meczu ciezko bedzie im dojsc az do 10.

Suma 180: ponizej 10 @ 1.83 ⛔
8/10 Bet365

Idealnie 10 heh :x
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Dobra. To jedziemy dalej. Dziś rozegrane zostaną jeszcze 3 spotkania.
Paul Nicholson v Peter Wright Andy Hamilton v Robert Thornton Colin Lloyd v Mark Hylton
Pierwsze i trzecie to raczej zwycięstwa faworytów. Nie zamierzam jednak polecać takich niskich kursów.
Po Nicholsonie można się spodziewać wszystkiego więc to taki typowy mecz do gry na live. Każdy zbyt szybko skaczący kurs górę można pobrać i potem liczyć, że zrobi się z tego piękny surebet ????

Ja chciałbym się skupić na drugim spotkaniu. Andy Hamilton v Robert Thornton Hamilton w pierwszej rundzie pokonał Dennisa Smitha 3-0 (3-1, 3-0, 3-2)
Thornton ma za sobą ciężki pojedynek z Heydonem 3-1 (3-1, 3-2, 1-3, 3-2)
W meczu mogło nawet dojść do 5 seta ale Nigel nie wykorzystał szansy w 4 secie.
Andy nie zachwycił swoją postawą a gładkie zwycięstwo zawdzięcza słabej postawie rywala, który nie potrafił wykorzystać szansy na zwycięstwo w 3 secie a w pozostałych grał słabo.
Thonton choć męczył się bardziej to pozostawił dużo lepsze wrażenie.
Bardzo dobrze widać to w statystykach, które pokazują dobrą formę i poziom meczu pierwszej rundy


Dla mnei najlepszym zakładam na ten mecz jest zwycięstwo Szkota

Hamilton, Andy-Thornton, Robert
Robert Thornton @ 2,15

6/10
Unibet
✅✅✅ 6,9


edit:
i przepraszam za ten wstęp - zacząłem to pisać dość dawno ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Adrian Lewis - Mark Dudbridge

Mysle ze ten mecz bedzie najbardziej zaciety z posrod wszystkich dzisiejszych spotkan.Adrian Lewis to mlody , zdolny darcista z duzym potencjalem.Wielokrotnie widzialem jak w swoich meczach zaliczal wysokie checkouty 130+ np w World Matchplay gdzoe robil to w kazdym spotkaniu nawet 2-3 razy. Tam pokazal swoj talent i w polfinale wyeliminowal samego Phila Taylora 6-5.Tutaj w pierwszej rundzie juz zaliczyl wysoki checkout bo 156 kiedy to pokonal Eclesa 3-0.Dzis zmierzy sie z duzo starszym Markiem Dudbridge ktory zalicza sie do czolowki swiatowego darta podobnie jak Lewis. Adrian jeszzce jest zbyt mlody aby wszystko pewnie wygrywac a Dudbridge wie jak tutaj grac bo w 2005 zagral w finale tej imprezy.Ostatnio jakis wielkich wynikow tutaj nie osiagnal i napewno bedzie chcial przypomniec o sobie publicznosci. Spodziewam sie minimum 6 setow a im dluzszy mecz tym wieksza szansa na wysoki checkout.

Najwyższy Checkout – Wynik: 123 lub wiecej @ 1.72
7/10 Bet365
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Niestety bardzo krótka analiza:
Phil Taylor v Per Laursen
The Power w drugiej rundzie zmierzy się z Perem Laursenem.
Rywal przebijał się przez pre-eliminacje ale potem pokonał sensacyjnie Johna Parta.
The Power jest na tym turnieju bez formy (dla niego średnia w okolicach 90) to bardzo słaby wynik. Nie jest dla mnei ani tak zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jak to jest co roku, ani nawet pewniakiem na miejsce w finale.
Phil jest po prostu słaby i to jest klucz do sukcesu mojego typu ;)
Statystyki pierwszej rundy wyglądały następująco;


Bardzo ciekawym typem wydaje mi się propozycja na wysokość checkoutu.
Taylor na dublach jest ostatnio przeciętny - rywal... rywal nie ma takich umiejętności.
Scenariusz meczu to w miarę szybkie ale brzydkie zwycięstwo faworyta.
Możliwe także, że straci seta... to jednak mniej interesujący typ.

Moja propozycja
Najwyższy Checkout – Wynik (Dwudrogowo)
Poniżej 122 @ 2,00

3/10
bet365
✅✅✅ 3
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 1,2K

kukla

Forum VIP
28 grudni - kolejny dzień mistrzostw świata ????
Dzisiejsze spotkania:


Dziś zapowiada się zień bez niespodzianek.
Nie wyobrażam sobie sytuacji by odpaść miał Simon Whitlock lub James Wade. Faworyci nie powinni również zawieść w innych spotkaniach z wyjątkiem pojedynku:
Terry Jenkins - Steve Brown
Tu może być różnie:
W pierwszej rundzie obydwaj gracze grali w następujący sposób:


Jenkins długo męczył się z Joe Cullenem, ostatecznie pokonując go
(3-0, 3-0, 2-3, 2-3, 3-0).
Rywal pokonał faworyzowanego Klaasena (3-1, 1-3, 3-0, 3-1) i zostawił po sobie lepsze wrażenie.
Brown rzucił aż 5 maxów w 15 legach Jenkins trafił tyle samo ale miał &quot;do dyspozycji&quot; 19 partii.
Wydaje mi się, że dziś zobaczymy wyrównane, spotkanie w którym zwycięzcą będzie zawodnik skuteczniejszy na dublach.
Nie spodziewam się za to wysokich finiszów w wykonaniu obydwa zawodników a zaproponowaną linię 125 traktuję jako prezent.

Najwyższy Checkout – Wynik (Dwudrogowo)
Poniżej 125 @ 1,83
7/10
Bet365
⛔⛔⛔ 7

(126 najwyższy na ten moment i pewnie tyle zostanie)​
Druga z dzisiejszych propozycji to spotkanie
Wayne Jones - Vincent Van Der Voort
.
Mecz specyficzny i trudny do typowania. Wierzę, że nie będzie to jednostronne widowisko. Jones w pierwszej rundzie wygrał 3-1 (1-3, 3-0, 3-0, 3-2) z Shepardem. Prócz pierwszego seta zaprezentował dobrą średnią i tylko 180 nie były jego mocną stroną.
Holender pokonał słabego Prestona Ridda, który przebijał się przez eliminacje(pokonał Mansella). Van Der Voort zaprezentował przy tym przeciętną średnią 3 lotek, w statystykach widać jak rzadko trafiał 100 i 140. Ratowały go 180, których miał aż 4.
Zdecydował się na typ
Najwyższy Checkout – (Dwudrogowo)
Wayne Jones @ 1,72
6/10
Bet365
⛔⛔⛔ 6

ale nie potrafiłem przejść obojętnie obok:
Wayne Jones - Vincent Van Der Voort.
Wayne Jones -1.5 @ 2,10
4/10 bet365
⛔⛔⛔ 4
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Simon Whitlock - Denis Ovens

Simon Whitlock zaraz po Taylorze jest faworytem do wygrania tej imprezy. 1 runda z jego udzialem napewno jakos specjalnie nie zapisze sie na kartach historii swiatowego darta bo Austrajliczyk bez problemow ogral Evansa 3-0.Whitlock wtedy zaliczyl 110 checkout ale z rundy na runde powinien sie coraz bardziej rozkrecac. Poki jeszcze sie nie rozkrecil i rzuca na przyzwoitym poziomie ale nie mistrzowskim to tych szans na wysokie skonczenie powinien miec conajmiej kilka.Mysle ze dzisiaj powinen chociaz raz zaliczyc wysoki checkout tym bardziej ze mecz powinien byc troche dluzszy bo rywal wydaje sie byc trudniejszy.

Najwyższy Checkout – Wynik: 125 lub wiecej @ 1.83 ✅
Bet365 6/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Nie do końca zgodzę się z powyższą analizą a przynajmniej z jej treścią.
Dla mnie to będzie pokaz siły i dominacji Simona Whitlocka.

Ovens wygrał swój pierwszy pojedynek 3-1 (3-0, 2-3, 3-2, 3-1). Jego rywalem był kwafilikant - JYHAN ARTUT.
Czarodziej z krainy Oz rozniósł lepszego rywala - Steve&#39;a Evansa stosunkiem 3-0
(3-1, 3-1, 3-0).
Czy dziś będzie podobnie? Według mnie to bardzo prawdopodobne.
Ovens pokazał dobrą średnią 3 lotek... ale i tak była ona gorsza od Simona, który w swoim 11-sto legowym pojedynku nie zdążył się porządnie rozgrzać..
Dla mnie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest szybkie zwycięstwo Australijczyka. Niekoniecznie przy wysokich checkoutach.

Sam biorę:
Simon Whitlock - Denis Ovens
Simon Whitlock - Wygra 4 - 0

4/10 @ 2,25
bet365
✅✅✅ 5
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
@kukla
Skąd bierzesz te wklejane statystyki meczu? Bo mogłoby się przydać ;)
No i wizard widać w formie, miał średnią koło 104 w dzisiejszym meczu, więc jeśli mój cichy faworyt webster nie pokona taylora w 1/4 to przypuszczam że w półfinale będzie zemsta za ostatni finał ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom