>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Lillehammer [4-5.12.2010]

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Puchar Świata 2010/2011 w Lillehammer

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w dniach 4-5 grudnia w norweskiej miejscowości Lillehammer. Tym razem do faworytów konkursu zalicza się Finów Ville Larinto, a także Hautamaeki. Ponadto groźni jak zawsze będą Thomas Morgenstern, Simon Ammann oraz lider klasyfikacji generalnej PŚ Andreas Kofler. Większość osób ciekawa jest postawy Gregora Schlierenzauera, który na początku sezonu formą nie zachwyca. Na co mogą liczyć Polscy kibice? Może na awans do najlepszej &quot;30&quot; więcej niż dwóch Polaków oraz na nieco lepsze skoki Kamila Stocha i Adama Małysza.
Klasyfikacja generalna PŚ (po 2 z 26 konkursów):

1. KOFLER Andreas : 150
2. LARINTO Ville : 140
3. MORGENSTERN Thomas : 125
3. HAUTAMAEKI Matti : 125
5. AMMANN Simon : 120
6. ITO Daiki : 72
6. HILDE Tom : 72
8. MAŁYSZ Adam : 58
8. EVENSEN Johan Remen : 58
10. FETTNER Manuel : 50
***
28. STOCH Kamil : 11

Pozostali Polacy mają 0 punktów
Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Lysgaardsbakken
punkt hs: 138m
punkt konstrukcyjny: 123
punkt sędziowski: 138m
rekord zimowy: 146m (Simon Ammann)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.7m
długość rozbiegu: 102.7 m
nachylenie zeskoku: 34.6 st.
średnia prędkość: 92.9 km/h
pojemność stadionu: 50000
Program zawodów
Piątek, 3.12.2010
16:00 oficjlany trening
18:00 kwalifikacje
Sobota, 4.12.2010
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
Niedziala, 5.12.2010
12:30 kwalifikacje
14:00 pierwsza seira konkursowa
Relacje w TV
Piątek, 03.12, godz. 18:30 - Puchar Świata w Lillehammer - kwalifikacje

Sobota, 04.12, godz. 15:50 - Puchar Świata w Lillehammer

Sobota, 04.12, godz. 16:00 - Puchar Świata w Lillehammer

Niedziela, 05.12, godz. 13:50 - Puchar Świata w Lillehammer

Niedziela, 05.12, godz. 14:00 - Puchar Świata w Lillehammer
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Za nami pierwsza seria treningowa w Lillehammer. Najlepszy skok podczas pierwszego treningu na obiekcie Lysgaardsbakken w Lillehammer oddał Thomas Morgenstern, Austriak poszybował na 137. metr. Tylko nieznacznie ustępowali mu koledzy z drużyny - Kofler i Schlierenzauer. Drugi rezultat należał do Andreasa Koflera - 136 metrów, a trzeci był Gregor Schlierenzauer - 135 merów. W czołówce, tuż za trójką podopiecznych Alexandra Pointnera znalazł się niespodziewanie Ole Marius Ingvaldsen po skoku na 132,5 metra. Granicę 130 metrów przekroczyło jeszcze tylko czterech skoczków, wśród nich znaleźli się kolejno: Anders Bardal, Michael Neumayer, Johan Remen Evensen i Michael Hayboeck. Polacy skakali przeciętnie, ale lepiej niż podczas fińskich konkursów Pucharu Świata. Najlepszy z naszych reprezentantów - Adam Małysz poszybował na odległość 124. metrów, co dało mu jednak dopiero 16. miejsce. Kamil Stoch osiągnął 123,5 metra, Krzysztof Miętus uzyskał 117,5 metra, a Stefan Hula 115 metrów, co było po uwzględnieniu przeliczników lepszym skokiem niż 115,5 metra Dawida Kubackiego. Nieco gorzej spisali się Marcin Bachleda - 112,5 metra i Klemens Murańka, który skoczył tylko 105 metrów.
Co do pogody to w Lillehammer jest bezwietrznie, ale mroźno... ;)
Druga seria treningów zakończona. Na drugim treningu Kofler i Morgenstern zamienili się jedynie miejscami. Tym razem najlepszy rezultat osiągnął Andreas Kofler - 135,5 metra, a trzy metry bliżej lądował Thomas Morgenstern. Czołówka skakała bardzo podobno w granicach 130 metrów. O miejscu rozstrzygały punkty za wiatr. Trzeci był Johan Remen Evensen z wynikiem 132 metry, a czwarty Ville Larinto po skoku na 131 metrów. Za nimi znaleźli się Anders Bardal - 131 metrów, Matti Hautamaeki - 131,5 metra. 8. miejsce zajął Adam Małysz, który uzyskał 131,5 metra, co pozwoliło mu wyprzedzić lądującego dwa metry dalej Bjoerna Einara Romoerena oraz Gregora Schlierenzauera - 127,5 metra.
W porównaneniu do pierwszego treningu poprawił się Stefan Hula (22. miejsce), nasz reprezentant skoczył 121,5 metra i zdołał wyprzedzić lądującego dwa metry dalej Kamila Stocha (24. miejsce). Krócej skakali Marcin Bachleda - 117,5 metra, Krzysztof Miętus - 114 metrów oraz Klemens Murańka 116,5 metra, najmłodszy z Polaków zrehabilitował się za nieudany skok na pierwszym treningu. Swoją próbę zupełnie zepsuł jednak Dawid Kubacki, 103,5 metra okazało się najkrószym skokiem podczas całego treningu, ale dało Dawidowi przedostatnie miejsce... ostatni był Wolfgang Loitzl (104,5 metra).
Zakończyły się także kwalifikacje do sobotniego konkursu. Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer zakończyły się zwycięstwem Severina Freunda. Niemiec skoczył 130 metrów i zgromadził 137,2 punktu, co pozwoliło mu wyprzedzić młodszego kolegę z reprezentacji - Pascala Bodmera, który uzyskał cztery metry więcej. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Bjoern Einar Romoeren po skoku na 126 metrów. Norwegowi tylko nieznacznie ustąpił Kamil Stoch, nasz reprezentant zakończył kwalifikacje na 4. pozycji skacząc 126,5 metra. Obok wspominanego już Stocha, awans z 16. pozycji wywalczył Stefan Hula, a z 23. Marcin Bachleda, chociaż obydwaj lądowali pół metra przed punktem konstrukcyjnym, decydujące okazały się punkty za wiatr. Ponownie z przebrnięciem przez kwalifikacje nie poradziła sobie młodsza część naszej reprezentacji - Dawid Kubacki (112m), Klemens Murańka i Krzysztof Miętus (po 110 metrów). Wśród zawodników z czołowej &quot;10&quot; Pucharu Świata najdalej skakali Andreas Kofler i Thomas Morgenstern, nokautując konkurencję skokami na odpowiednio 135 i 134,5 metra. Trzeci co do długości skok miał Adam Małysz - 132 metry, a granicę 130 metrów zdołał przekroczyć i to tylko o pół metra jeszcze tylko Johan Remen Evensen. Na starcie nie pojawił się Simon Ammann.
http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&amp;amp;raceid=3013 - Pełne wyniki kwalifikacji
Źródło: www.skijumping.pl
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Na razie tylko jeden typ znalazłem bo słaba oferta wszędzie.

Adam Małysz - Johan R Evensen 1 @ 1.71 / Bet365 ⛔⛔⛔

Jak dla mnie mocny pewniaczek.Adam wczoraj w treningu dość przeciętnie bo w pierwszym skoku tylko 124 m, zaś w drugim już lepiej bo 132 m.W kwalfikacjach powtórzył ten wyczyn bo skoczył 132.5 m co było trzecią odległością z Top10.Za nim własnie uplasował się Norweg, ale skoczył dwa metry krócej.Przyznam, że jak znajdę kurs to zaproponuję Top6 Adama bo tak na prawdę na ten skoczni Adam ma pokazać w jakiej dyspozycji się znajduję - jego środowisko mówi, że w Norwegii jest pierwszy taki sprawdzian.Warto dodać, że dojdzie motyw psychologiczny bo będzie chciał sobie prezent na urodziny :p.Jeśli chodzi o skocznie w Lillehammer to jest ona całkiem przyjazna dla Małysza bo trzy razy stawał tam na najniższym stopniu podium, w tamtym sezonie, a nawet dwa lata temu gdzie forma była słabsza to też był wysoko bo czwarty.
Jeśli chodzi o Norwega to skakał tam dwa razy i wypadł średnio, rok temu zamknął pierwszą dziesiątkę, a dwa lata temu był trzydziesty pierwszy.
Jak dla w tej parze jest win Adama, kurs zachęcający.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Muszę przyznać Qozi dałeś bardzo ciekawy typ. Adam jest w wybornej formie co pokazał już podczas 2 turniejów. Ja dodam od siebie :
M.Hautam.-M.Fettner 1 @@ 1,37 ✅ ✅
Muszę przyznac że Matti bardzo mnie zaskakuje w tym sezonie wraca do wielkiej formy. Fettner to melodia przyszłości. W tym wypadku w Lillehammer może mnie ciężko zaprezentować maks swoich umiejętności skocznia nie jest łatwa. A popularny Matti nie pierwszy raz na niej skaczę sądzę że kurs 1,37 jest do zgarnięcia.
na dzisiaj już nie widzę nic innego ciekawego jednak może jeszcze coś wpadnie w oko do 14.
 
M 0

mejlo

Użytkownik
A.Małysz- miejsce-wyższe/niższe: 6.5
Typ: wyższe niż 6,5 @1,67
Jest to moj najmocniejszy typ dzisiejszego dnia. Adam zawsze sobie dobrze poczyna w tygodniu w którym ma urodziny. Do tego pokazuję , że forma stale rośnie.W konkursach co prawda jeszcze &quot;nie zaskoczyło&quot; ale do trzech razy sztuka i teraz musi być miejsce chociaż w tej czolowej 6tce. Małysz nawet kiedy był bez formy potrafił w Lilehammer zanotować ładny wynik . W marcu 2010 był tu na najniższym stopniu podium , wcześniejsze wystepy w grudniu 2009 na tej skoczni zawocowały miejscami : 3 (5 grudnia) oraz 8 (6grudnia , jak pewnie doskonale pamiętają wszyscy fani skoków tamten konkurs wyróżnił się tym , że wiało w rozne strony). Dzisiaj myślę , ze stać Adama na podium i duże prawdopodobieństwo,że tak się stanie ale to tylko skoki...zobaczymy
K.Stoch-E.Chedal- kto lepszy
Typ : K.Stoch @1.78
Zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ widać,że forma Kamila caly czas rośnie . W Kussamo bylo bez punktów . W Kuopio Kamil oddał dobry pierwszy skok , drugi niestety popsuł ale i tak o niebo lepiej niż na inaugurację , a tutaj od poczatku już pokazuję, że czuję sie dobrze co potwierdził bardzo dobrym skokiem w kwalifkacjach(4miejsce) . Dodatkowo Polak wypowiada się , że lubi tą skocznię . Zresztą wyniki we wczesniejszych latach udowadniają to : 10(marzec) , 7(grudzien) i 20(grudzien) . Jego rywal E.Chedal jest obecnie w bardzo złej formie, w kwalifikacjach przegrał ze Stochem wyraźnie. Uzyskał tylko 119,5(113,3pkt) , Kamil zaś zanotował 126,5(127,5pkt) . We wczesniejszych występach na tej skoczni Chedal prezentował wysoką formę : 7,3,13 . Warto nadmienić ze Chedal w tamtym sezonie był bardzo silny ale obecnie nie jest w stanie nawet się zbliżyć do tych osiągów . Dlatego twierdzę, że Kamil dzisiaj pokona Francuza.
A.Małysz-G.Schlierenzauer- kto lepszy
Typ:A.Małysz @1.78
To mój ostatni typ na dzisiaj .Gregor jest w tym sezonie bez formy , skacze bardzo źle jak na jego możliwości , brak w tych skokach wiary we własne umiejetnosci . Adam jest z konkursu na konkurs co raz silniejszy i twierdze , ze ma spore szanse aby wygrać z Gregorem dla którego sukcesem w tym sezonie jest miejsce w pierwszej dziesiatce. Wiadomo,że Gregor wroci do formy ale chyba nie teraz. Kurs mnie zadowala dlatego sprobuje zaryzykowac na zwycięstwo naszego mistrza w tej parze
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Anders Bardal - Noriaki Kasai 1 @@ 1,35 Betsafe ✅ ✅
Muszę przyznać że ciekawy kurs dali na ten pojedynek, Bardal zdecydowanie lepszy od 38letniego Kasai który najlepsze lata skoków ma za sobą. A Bardal to melodia przyszłości więc dzisiaj raczej rutyniarzowi pokaże. Że skakać dalej potrafi
Hautameki 1-10 @@ 1,22 Bwin ✅ ✅
Ammann 1-6 @@ 1,27 Bwin ✅ ✅
Proponuję również jeszcze ten dubel kto w jakim przedziale skończy, Hautameki ma ciekawy początek sezonu w 10 powinien bez problemu być, Ammann to Ammann on na 99 % będzie w końcowej szóstce. Znakomite równe skoki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
W Kuopio ten idiotyczny system punktacji + Hoffer z Tepesem sprawili, że wygrał Larrinto. Bo w pierwszej serii dwaj wspomnieni panowie zepsuli skoki Kofiemu i Morgiemu, a w 2 serii okazało się, że można skoczyc nawet 4m dalej i przegrac!
Od początku nie byłem zwolennikiem tego systemu, teraz czytam, że Adam już również zaczyna narzekac. Oby dzisiaj nie zrobili z siebie po raz kolejny błaznów. Bo podkresle to po raz kolejny, jakieś pkt rekompensaty nie oddadzą prędkości na progu i odległości w skoku!
Z typów na dzisiejsze zawody w Lillehamer to ode mnie kilka propozycji.

Johan Remen Evensen - Manuel Fettner
Typ : Evensen @ 1,50 Betsafe✅2-13
Norweg u siebie i w lepszej dyspozycji. Może doczekamy ponownie czasów, że będziemy mówili o &quot;Gangu Kojonkovskiego&quot;? Bo przecież Bardal skacze daleko, Hilde też dobrze, nieco brakuje Jacobsenowi i nierówny wciąż Romoeren. Fettner w każdym ze skoków w dniu wczorajszym kilka metrów za Norwegiem lądował. Evensen w każdym skoku przekraczał 130metr.
Michael Neumayer - Manuel Fettner
Typ : Neumayer @ 2,00 Tobet⛔19-13
Neumayer w formie. Owszem lot jak zwykle pozostawiający wiele do życzenia stąd oceny nieco słabsze dostaje, ale skacze systematycznie i daleko. Fettner jest w top10, ale nie powiedizałbym, że obecnie skacze dalej od Niemca. Kurs mnie zaskoczył dośc pozytywnie. Pytanie tylko czy Fettner nei odpali i mi nie zepsuje dzisiejszych typów bo gram przeciwko niemu drugą pare...
Michael Neumayer - Wolfgang Loitzl
Typ : Neumayer @ 1,50 Betsafe⛔19-16
Austriak jest kompletnie bez formy. Ledwo co udało mu się wczoraj uzyskac kwalifikacje do konkursu głównego. W treningach 29 i 60 miejsce. W kwalach dla uzupełnienia był 30. Neumayer obecnie o wiele lepszy wg mnie. Opisalem to powyżej. Już w Kuopio Loitzl skakał słabo, w konkursie 26miejsce. Dla mnie Neumayer wygrywa tą rywalizacje.

Anders Bardal - Bjoern Einar Romoeren
Typ : Bardal @ 1,85 Betsafe✅10-23
Bardal bardziej ustabilzowana forma. Romoeren skacze w kratke. W konkursach dodatkowo czegoś mu zawsze brakuje w ostatnim czasie. Bardal dla mnie w obecnej chwili systematyczny i co najważniejsze gwarantuje dwa równe skoki. A Bjoern potrafi jak w Kuopio byc 31 by w Lillehamer w kwalach np byc na 3msc. Wygra stabilnośc wg mnie.

Z mniejszych kursów jak ktos lubi
Kofler - Romoeren Typ : Kofi @ 1,25 Betsafe✅4-23
Bardal - Kasai Typ: Bardal @ 1,35 Betsafe✅10-27
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Ja zagrałem w ten sposób, może troche zasugerowałem się wczorajszymi kwalifikacjami ale szanse są:
morgi 1-3, kofi 1-3, adaś 1-6
ako wychodzi ok 3,5. Oby tylko &quot;belkowi&quot; nic nie mieszali znowu.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Co mojego wcześniejszego typu to wyższy kurs na wygraną Adama oferuje Tobet bo jest 1.75 i tam to zagram z niżej opisaną parą.

Anders Jacobsen - Michael Neumayer 1 @ 1.70 / Tobet ✅✅✅

Wysoki kurs i uważam, że warty gry.Norweg w kwalfikacjach był szóstej pozycji i skoczył 124 metry, jego rywal w tej parze tylko 119 metrów i był na dziesiątej pozycji.Jeśli chodzi o ten sezon to obydwoje osiągają średnie wyniki i trochę im brakuje do pierwszej dziesiątki.Co do Lillehammer to średnio przypada im do gustu ta skocznia bo w tamtym sezonie Jacobsen był 20,a Niemiec się nie dostał do drugiej serii.Uważam, że para wyrównana, ale Norweg będzie lekko faworyzowany po przez słaby styl skakania Neumayera i dzięki notom od sędziów liczę na win Jacobsena.

Adam + Anders @ 2.98 - Tobet.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Co mojego wcześniejszego typu to wyższy kurs na wygraną Adama oferuje Tobet bo jest 1.75 i tam to zagram z niżej opisaną parą.
Anders Jacobsen - Michael Neumayer 1 @ 1.70 / Tobet
Wysoki kurs i uważam, że warty gry.Norweg w kwalfikacjach był szóstej pozycji i skoczył 124 metry, jego rywal w tej parze tylko 119 metrów i był na dziesiątej pozycji.Jeśli chodzi o ten sezon to obydwoje osiągają średnie wyniki i trochę im brakuje do pierwszej dziesiątki.Co do Lillehammer to średnio przypada im do gustu ta skocznia bo w tamtym sezonie Jacobsen był 20,a Niemiec się nie dostał do drugiej serii.Uważam, że para wyrównana, ale Norweg będzie lekko faworyzowany po przez słaby styl skakania Neumayera i dzięki notom od sędziów liczę na win Jacobsena.
Adam + Anders @ 2.98 - Tobet.
A ja bym tu się kłócił. Widać że Niemiec jakby łapał formę, treningi bardzo dobrze a w kwalifikacjach trafił na złe warunki ale i tak sobie poradził. Jacobsen skacze nie równo i nie wiadomo tak na prawdę co się po nim spodziewać. Rację masz że notami może przegrywać Neumayer jednak odległościami stawiam na niego i według mnie to Niemiec będzie zwycięski w tej parze.
Co do typu Małysz - Evensen też ciężki. OK może i Małysz skacze dobrze ale szkoda tylko że jest to zazwyczaj dzień przed zawodami, a w konkursie jego dobra dyspozycja już się nie przekłada. Evensen wczoraj pokazał że może powalczyć o czołową 6, i jeżeli on dobrze skacze w treningach i kwalifikacjach to i w konkursie pewnie tak będzie bo to samo było w Kussamo. Oczywiście jestem za Małyszem, ale dla mnie No Bet ten zakład.
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Też skłaniałbym się ku Neumayerowi. Z poprzednich sezonów pamiętam że jak Niemiec łapał formę to był bardzo mocny i rzadko zdarzały mu się słabe skoki. Przy obecnych współczynnikach noty za styl nie zbyt istotne. Jacobsen pokazał w ostatnim konkursie, że nie jest jeszcze w optymalnej formie za to Niemiec po wpadce w drużynówce skacze dobrze i równo
Dodałbym jeszcze
Ammann - Schlierenzauer 1
Kurs 1,5 Betway
Jest dokładnie to co na igrzyskach. Schlierenzauer popisuje się na treningach a w kwalifikacjach już było średnio. Schlieri wie, że nie jest w swojej najwyżej formie i usztywnia się na konkurs. Ammann skoczy 2 razy swoje i znowu będzie pudło.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
dobra to i ja napiszę trochę od siebie ????
Tom Hilde - Daiki Ito : 1 @ 1.67 Betgun ???? ✅ , dla porównania w Betsafe jedynie @ 1.35
Mimo małego kursu dla mnie pewniak , jakieś 8/10 czemu nie 10/10 jak pewniak ? bo trzeba brać poprawkę na wiatr ;). Tom skacze u siebie , dodatkowo w każdym treningu zdecydowanie lepszy od Japończyka. Ito to typ typowego zawodnika który skacze bardzo daleko jedynie gdy ma silny wiatr pod narty , jak nie to już nie jest tak dobrze. Hilde stabilny od początku sezonu. Powinno być izzi.
Johan Remen Evensen - Manuel Fettner : 1 @ 1.50 Betsafe. ✅
Jak dla mnie kolejna peFFka po bardzo fajnym kursie. Evensen od początków treningów w Lillehamer skacze świetnie , do tego dochodzi to że skacze u siebie w kraju. Fettner ok , dobra forma ale bez większych rewelacji jeśli chodzi o treningi i wczorajsze kwalifikacje. Evensen w każdym skoku był lepszy od Fettnera i powinno tak być także i dziś.
Michael Neumayer - Wolfgang Loitzl : 1 @ 1.50 ⛔ ????
To już jest po prostu promocja z której trzeba skorzystać ! Neumayer już elegancko zaczyna wchodzić w sezon , co udowodnił w Kuopio. Podczas treningów bardzo ładnie , 131 i 130 metrów , w kwalifikacjach natomiast 119.5. Forma jak widać się stabilizuje i jest równy. Co do Loitlza to co by tu nie mówić ale jest po prostu bez formy , słabo skacze od samego początku sezonu , no może poza drużynówką w Kussamo. Ale tak to cień zawodnika z poprzednich sezonów. W treningach jedynie 119 i 104.5 metrów , w kwalifikacjach również nie lepiej bo jedynie 115. Jak dla mnie ta para to największy pewniak dzisiejszego konkursu ;)
Anders Bardal - Noriaki Kasai : 1 @ 1.35 ✅
Kolejny elegancki kurs na podbitkę. Bardal bardzo równy i z wysoką formą , Kasai skacze dobrze , ale z Bardalem po prostu nie ma najmniejszych szans , co doskonale odzwierciedlają treningi i kwalifikacje ????
A.Małysz- miejsce-wyższe/niższe: 6.5 : 1 @ 1.67 Betgun. ✅
Adam z dobrymi skokami , jak najbardziej jest w stanie powalczyć o TOP 6.
A.Bardal- miejsce-wyższe/niższe: 11.5 : 1 @ 1.50 Betgun. ✅
Tutaj zdecydowanie na 1 , nie wyobrażam sobie innej możliwości. Bardal w TOP 11 powinien być bez najmniejszego problemu.
M.Neumayer- miejsce-wyższe/niższe: 11.5 : 1 @ 1.70 Betgun ⛔
Kurs świetny i trzeba koniecznie zagrać. Treningi kończył na miejscach 6 i 7 , a kwalifikacja na 10 miejscu. Widać że forma wysoka , w TOP 11 powinien być bez problemu ????
J.R.Evensen-A.Jacobsen : 1 @ 1.48 Betgun. ✅
Kurs może i bez rewelacji ale Evensen zdecydowanie lepszy od Jacobsena , w każdym treningu i kwalifikacjach skoki dalsze o kilka metrów.

dodatkowo :
Anders Jacobsen - Michael Neumayer : 2 @ 2.00 Betsafe. ⛔
po takim kursie śmiało brać !
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Anders Bardal - Noriaki Kasai Typ: Anders Bardal 1.35 Betsafe ✅
Podobnie jak Doberman uważam, ze w tej parze lepszy okaże się Bardal. Kasai na skoczni w Lillehammer jak na razie radzi sobie powiedzmy przeciętnie, ale dużo gorzej od Norwega. Japończyk w seriach treningowych skakał na odległość 122.5m oraz 116m w kwalifikacjach Noriaki Kasai oddał skok na odległość 120 metrów co dało doświadczonemu skoczkowi 15 miejsce. Natomiast Anders Bardal w treningach oddał dwa bardzo dalekie skoki odpowiednio 131.5 metra (5 miejsce) oraz 131 (7 miejsce) w kwalifikacjach Norweg skoczył nieco słabiej 123.5 metra, ale ostatecznie dało mu to 6 miejsce. We wszystkich trzech skokach na obiekcie Lysgaardsbakken w Lillehammer Bardal był lepszy od Noriaki Kasai. Uważam, że podobnie będzie w konkursie stąd mój typ na Anders Bardal
Martin Koch - Martin Schmitt Typ: Martin Koch 1.72 Betsafe ✅
Drugi mój typ to zakład na lepszą pozycję Martina Kocha w parze ze Schmittem. Choć Schmitt w Lillehammer skacze przyzwoicie to wydaje mi się, ze jego forma nie jest ustabilizowana. Po Niemieckim skoczu można spodziewać się dobrego jak i słabego skoku. Natomiast od Kocha oczekuje się dalekich skoków. W pierwszej serii treningowej wyżej sklasyfikowany został Schmitt na 10 pozycji natomiast Koch na 13. W drugiej serii Koch został sklasyfikowany na 16 pozycji razem ze Schmittem obaj skoczyli na odległość 127metrów. W kwalifikacjach obaj skoczyli słabiej. Koch skoczył 117.5m co dało mu 33 miejsce. Niemiec skoczył 115.5m, ale ponownie został sklasyfikowany na tej samej pozycji co Martin Koch. Jednak wydaje mi się, ze obecnie lepszym skoczkiem jest Martin Koch i wydaje mi się, że kurs jest dość zachęcający...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Spotkanie: Skoki Narciarskie - Lillehammer HS 138 - Day 1
Typ: Simon Ammann zwycięzcą
Kurs: 6.00
Bukmacher: tobet

Analiza: Już dziś kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które tym razem odbędą się na skoczni Lysgaardsbakken (HS 138) w norweskim Lillehammer. Za faworytów konkursu uznaje się przede wszystkim parę Austriaków - Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera, którzy od początku sezonu skaczą bardzo dobrze, a na treningach i podczas kwalifikacji byli po prostu bezkonkurencyjni. Po udanym ostatnim konkursie w Kuopio w gronie faworytów (aczkolwiek moim zdaniem trochę na wyrost) znalazła się również dwójka Finów - Ville Larinto i Matti Hautamaeki (osobiście wykluczam ich zwycięstwo dzisiejszego popołudnia).
Jak już wspominałem serie treningowe należały do wspomnianych wcześniej Austriaków. W 1. treningu najdalej skoczył Morgenstern, a tuż za nim uplasowali się Kofler właśnie oraz Gregor Schlierenzauer (który po słabym początku sezonu z pewnością z konkursu na konkurs będzie radzić sobie coraz lepiej. Na drugim treningu Morgenstern z Koflerem zamienili się jedynie miejscami, a za nimi kolejno uplasowali się: Norweg Johan Remen Evensen, Ville Larinto, drugi z reprezentantów gospodarzy turnieju Anders Bardal oraz Matti Hautamaeki (warto w tym miejscu dodać, iż różnice były minimalne, a o pozycji decydowały w dużej mierze &quot;nieszczęsne&quot; punkty za wiatr). Natomiast jeżeli chodzi o czołówkę i jej wyniki w kwalifikacjach (w których z racji zajmowanej pozycji w klasyfikacji generalnej nie mają obowiązku uczestniczyć) znowu bezkonkurencyjni okazali się Kofler i Morgenstern.
Mimo iż tak się rozpisałem o przygotowaniach najlepszych skoczków do dzisiejszego konkursu, to ani słowem nie wspomniałem o tym, na którego zdecydowałem się postawić w ten weekend trochę pieniążków. Jak wiadomo Simon Ammann, delikatnie mówiąc, nie przywiązuje dużej wagi do treningów przed konkursem. Jest obecnie na tyle pewnym swoich nieprzeciętnych umiejętności zawodnikiem, iż sam najlepiej wie, w jakiej znajduje się w danym dniu dyspozycji i na co go stać w konkursie. A stać go, jak zawsze, na wiele. Wszyscy zachwycają się dwójką Austriaków, którzy od piątku &quot;dzielą i rządzą&quot; w Lillehammer, ale dla Szwajcara nie ma to większego znaczenia. Kiedy usiądzie już na belce wszystko, co miało miejsce podczas treningów i kwalifikacji, nie będzie miało znaczenia. Skoczy jak zawsze &quot;swoje&quot; i wygra!
 
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
Na betgun był zakład, że wygra Austriak po 1,5. Warto to było zagrać, bo na 90% walka o zwycięstwo rozegra się miedzy Koflerem a Morgensternem.
✅ ✅ ✅
 
damian1948 32

damian1948

Użytkownik
Małysz - Evensen 1
Amman - Schlierenzauer 1
Te 2 typy na dziś.
Analizy nie bede pisał bo już w tym wątku się pojawiła.
Dziś licze na Adama chodz to bedzie bardzo wyrównana para. Wczoraj dobre skoki. I dziś myśle że zrobi Sobie prezent urodzinowy ;).
Schlierenzauer bez formy i myśle że będzie na ok. 10 miejscu nie wyżej. Amman będzie liczył na wygraną jak napisał kolega wyżej.
Powodzenia ;)
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Lillehammer
Thomas Morgenstern nie dał szans rywalom podczas pierwszego pucharowego konkursu w Lillehammer, Austriak oddał najdłuższe skoki w obydwu seriach szybując na 138,5 i 137,5 metra i o 4,5 punktu pokonał Johana Remene Evensena. Morgenstern został nowym liderem klasyfikacji PŚ. Najlepszy z Polaków Adam Małysz zajął 5 pozycje po skokach na 136,5 i 133 metry, a przy tym notował jedne z najniższych prędkości na rozbiegu.
Wyniki I konkursu w Lillehammer
1. Thomas Morgenstern
2. Johan Remen Evensen
3. Tom Hilde
4. Andreas Kofler
5. Adam Małysz
6. Simon Ammann
7. Matti Hautamäki
8. Ville Larinto
9. Daiki Ito
10. Anders Bardal
***
22. Kamil Stoch
29. Stefan Hula
35. Marcin Bachleda
http://www.fis-ski.com/pdf/2011/JP/3080/2011JP3080RL.pdf - Pełne wyniki konkursu
Klasyfikacja generalna w sezonie 2010/2011
1. Thomas Morgenstern : 225
2. Andreas Kofler : 200
3. Ville Larinto 172
4. Matti Hauttameki : 161
5. Simon Ammann : 160
6. Johan Remen Evensen : 138
7. Tom Hilde : 132
8. Adam Małysz : 103
9. Daiki Ito : 101
10. Anders Bardal : 72
***
24. Kamil Stoch : 20
38. Stefan Hula : 2
Jutro drugi konkurs indywidualny na skoczni Lysgaardsbakken w Lillehammer
 
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
Widać, że Małysz z konkursu na konkurs skacze coraz lepiej, wydaje mi się, że dziś może być nawet podium. Wygrana ? Raczej nie realna na tą chwilę, ponieważ do np. Morgiego Adamowi na tą chwilę troszeczkę brakuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom