>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

15 kolejka Ekstraklasy 26.11 - 28.11.2010

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik

Kursy bukmacher: Tobet
Piątek, 26 listopada
Cracovia Kraków -:- GKS Bełchatów
2.70 3.15 2.55
Polonia Bytom -:- Legia Warszawa
3.05 3.15 2.28
Sobota, 27 listopada
Arka Gdynia -:- Śląsk Wrocław
2.30 3.10 3.10
Zagłębie Lubin -:- Lechia Gdańsk
2.40 3.10 2.90
Korona Kielce -:- Lech Poznań
2.65 3.20 2.55
Widzew Łódź -:- Górnik Zabrze
2.20 3.15 3.25
Niedziela, 28 listopada
Polonia Warszawa -:- Wisła Kraków
2.45 3.15 2.80
Ruch Chorzów -:- Jagiellonia Białystok
2.65 3.05 2.65
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Zastanawiające jest to w naszej ekstraklasie że ciągle jedne i te same zespoły graja w niedziele.Wisła to już regularnie!!Nie wiem faworyzowanie jakieś??
W Bytomiu coś mi mówi że padnie ten długo wyczekiwany remis Legii.
Polonia tez nie powinna przegrać kolejnego meczu a Wisła kolejnego wygrać.Remis??
Jaga tez może mieć w Chorzowie problemy.
Ciekawa kolejka się zapowiada i naprawdę każdy mecz się interesująco zapowiada ????
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Zastanawiające jest to w naszej ekstraklasie że ciągle jedne i te same zespoły graja w niedziele.Wisła to już regularnie!!Nie wiem faworyzowanie jakieś??
Wydaje mi się, że terminarz ustalany jest pod kątem transmisji w TV, aby przez weekend pokazać w c+ 3 najciekawsze spotkania.
Kolejka bardzo interesująca, widać to po kursach. Moim zdaniem może paść dużo remisów i wyników underowych. Ciekawy jestem spotkania Lecha, po środowej potyczce z Juventusem. Czy stracą po raz kolejny punkty? Co myślicie o tym spotkaniu?
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Podejrzewam, iż 3 &quot;najgorętsze&quot; drużyny marketingowo grają w innych dniach, aby Canal+ mógł puszczać ich mecze na żywo, zresztą to nic odkrywczego. Jednak powinni zmieniać dni rozgrywania spotkań, bo ciągłe granie meczów przez Legie w piątki staje się uciążliwe, zwłaszcza gdy są to mecze wyjazdowe.
Ciężka kolejka do typowania, grałbym na remis w meczu Polonia-Wisła oraz X2 na Bełchatów, konkrety później.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Fabik dokładnie o tym mówię.Legia jak na razie jeden raz grała w niedziele znając wszystkie wyniki dla porównania Wisła 6 razy w ostatni dzień rozgrywania kolejki!!!!
Przecież to sobie Ekstraklasa jaja robi.Ja rozumiem C+ i marketing ale czemu np w tej kolejce nie może Wisła zagrać w sobotę a np Górnik z Widzewem w niedzielę??
Gdyby grali w europejskich pucharach OKI rozumiem a tak to trochę jest nie halo i mam nadzieje że w rundzie wiosennej będzie to bardziej sprawiedliwe.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ciekawy jestem spotkania Lecha, po środowej potyczce z Juventusem.
Lech z Juve graja dopiero 1. grudnia.

Na pierwszy rzut oka to mecz Cracovi z GKSem wyglada na over. Pasy musza zagrac o 3 punkty a o ich paradefensywie juz nawet nie warto pisac. GKS to dobra ekipa w kontrach, dobre skrzydla (Wrobel, Malkowski) i na szpicy Nowak ktory potrafi sam z pilka pociagnac kilkanascie metrow w szybkim tempie. Do tego Cetnarski i Gol ktorzy potrafia zagrac prostopadle, rostrzygajace podanie. A jesli o Pasy chodzi to moze znowu Saidi blysnie.
Kurs 2,3 to na pewno value.
 
stepic88 5

stepic88

Użytkownik
Ciekawy jestem spotkania Lecha, po środowej potyczce z Juventusem. Czy stracą po raz kolejny punkty? Co myślicie o tym spotkaniu?
Ale Lech nie gra w tym tygodniu z Juve, dopiero 1.12. Niektórzy już tak czekają na ten mecz, że chcieliby go już jutro ;) O ile pamiętam to w Kielcach wygraliśmy tylko w poprzednim sezonie - 5:0. Ale wcześnie były remisy i porażki. Tydzień odpoczynku mamy i Korona raczej nie nastawi się na defensywę, więc w teorii powinno być łatwiej niż z Bytomiem. Ja jak przeważnie odpuszczam &quot;swoich&quot;.
Analogicznie Wisła - powinna lepiej wyglądać w meczu z Polonią niż z Zagłębiem. Wisła będzie chciała możliwie dużo punktów ugrać przed wiosną a w Polonii pewnie nerwówka będzie, jak słabo (punktowo) zagrają to koniec Janasa. Mój typ: Polonia - Wisła dnb 2 @ 1.83 sportingbet
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Pierwszy mój typ to Widzew i prawdopodobnie zagram to mocno.

Widzew przegrywa praktycznie mecz za meczem, gra przeciętnie. Największy mankament to słaba gra w obronie i psychika. Teraz grają z Górnikiem który im leży. W pierwszej lidze wygrali w Zabrzu 1:0 i w Łodzi wygrali 3:0 po świetnym meczu. Górnik dla mnie jak na ich grę jest za wysoko w tabeli. Liczę na Widzew nie tylko dlatego że jestem kibicem czerwono-biało-czerwonych ale dlatego że musza kiedyś odpalić i mam takie przeczucie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
To i ja coś napiszę od siebie.
Uważam,że ta kolejka będzie podobnie jak poprzednia należała do gospodarzy tyle ze w tej kolejce pewnie padnie więcej remisów więc 1X w praktycznie każdym spotkaniu jest do grania.
Piątkowe spotkanie na inaugurację w Krakowie gdzie Cracovia podejmie GKS. Jest to spotkanie od którego może zależeć przyszłość Cracovi. Jeśli przegrają to ich sytuacja dosyć że teraz wygląda fatalnie będzie katastrofalna.Ponieważ Widzew,Arka i Ruch zapewne zdobedą pkt w swoich meczach i jeszcze bardziej odskoczą Krakowianom. Cracovia ma dobrą ofensywę w ostatnim spotkaniu z Jagą z dobrej strony pokazał się Nibazonkiza jest też Matusiak i Ślusarski i jestem przekonany że bramkę Cracovia napewno strzeli.Co do obrony to wiadomo najsłabsza w ekstraklasie 29 straconych...Jednak jak popatrzymy w statystyki to widać że GKS gra słabiej na wyjazdach niż u siebie i tu upatruje szanse na zdobycie pkt przez gospodarzy.
Mój typ:
Cracovia-GKS 1X 1,45

Drugie spotkanie to dobrze poukładany w defensywie zespół Polonii Bytom który przed własną publicznością naprawde jest bardzo groźnym zespołem.Przeciwnik Legia Warszawa która ostatnio znowu przestała grac mam tu na myśli mecz w Krakowie oraz u siebie z Arka gdzie zagrali słabo. W tym spotkaniu zgadzam się z (L)egionista87 który napisał że widzi w tym spotkaniu remis. Polonia ostatnio w Poznaniu zagrała dobry mecz i pechowo przegrała z Lechem. W ofensywie Poloni jest Ujek,Radzewicz dobre wejścia Telichowskiego i Hricko myslę że przyniosą minimum 1 pkt. W Legii jakoś ostatnio słabiej według mnie gra Vrdoljak i Borysiuk przez co w środku pola rywale maja więcej miejsca do grania.
Mój Typ
Polonia B.-Legia 1X 1,54
Dla odważnych Polonia B.-Legia 1 3,05
W sobotę widzę to tak:
Arka-Śląsk 1 2,30
Gdynianie u siebie naprawdę są bardzo ciężkim rywale i narazie nikomu nie udało się tam wygrać i nie sądze aby zrobił to Śląsk który ma świętna serie 4 zwycięstw w lidze.Ostatnią porażkę doznał 24 września w Kielcach 2:1 i myslę że w sobote seria się skończy.
Na inne spotkania nie mam czasu żeby opisac...
Pozdrawiam
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Sytuacja w Cracovii wymyka się spod kontroli. We wtorek decyzją zarządu klubu do drużyny Młodej Ekstraklasy przesunięci zostali Radosław Matusiak, Hesdey Suart i Bartosz Ślusarski.
Jednak decyzja o przesunięciu do rezerw Matusiaka, Suarta i Ślusarskiego jest decyzją zarządu klubu. Matusiak i Ślusarski w miniony wtorek złożyli podpisy pod oświadczeniem drużyny w sprawie zamrożenia pensji za październik (nadal nie zostały wypłacone).


Dla mnie sprawa jasna, Filipiak mowi koniec i idzie na wojne z pilkarzykami. Bedzie czyszczenie szatni zarowno w zimie jak i w leci by od drugiej (oficjalnie pierwszej) ligi zaczacz budowac mniej uposledzony zespol. A budowac jest na czym, nowy stadion, stabilny sponsor. Normalnie to by bylo troche szkoda ale za walek z LKSem to dobrze ze dopiero teraz Filipiak przejrzal na oczy kiedy szanse utrzymanie sa minimalne.
Niby troche to nie po mysli mojego overa (dwoch &#39;najlepszych&#39; napastnikow) ale ja sadze inaczej, wlasnie dobrze ze przed szansa stana mniej eksponowani zawodnicy bo ci powinni wykazac wiecej ambicji. Moze w koncu powalcza a nie tak jak do tej pory odbeda mecz.

p. s.
Podobno po tym jak Filipiak zrobil ten ruch to Szatalow zlozyl dymisje ale nie zostala przyjesta.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Decyzja wydaje się być mocno spóźniona. Trenerowi trudno się nie dziwić, przychodzi do klubu i nagle nie ma napastników. Choć są i plusy, bo w takich momentach mogą błysnąć Ci młodzi, &quot;zdolni&quot;, którzy potrafią się zmobilizować. Ciekawie powinno być w zimie przy Kałuży. Bardzo dobrze, niech zrobią czystkę. Czasem lepiej spaść i wrócić z podwójną mocą ???? A Cracovia obiektywnie przyznając, ostatnio miała za dużo farta i spadek co za brzmi absurdalnie - przyda im się. Może skończy się czas Cabajów, Wasiluków i innych Polczaków.
 
siarakks 0

siarakks

Użytkownik
Bardzo ciekawe kolejka
Ale z pośród tych wszystkich meczów na pierwszy rzut oka wpadł mi mecz Widzewa z Górnikiem.
I chyba właśnie ten mecz obstawie, w Łodzi jest ciśnienie na Górnik a Widzew ma za silną drużynę żeby przegrywać mecz za meczem moim zdaniem Czesiu poukłada wystarczająco zespół żeby wygrał tym bardziej że w Gdańsku nie wyglądało to tak źle jak końcowy wynik.
Do piątku jeszcze kilka dni więc na spokojnie wszystko trzeba przeanalizować
 
legia 122

legia

Użytkownik
Polonia Bytom-Legia 1X 1,6

W Legii nie zagrają zapewne Manu i Vrdoljak (zmaga się z kontuzją). W ostatnim meczu Legioniści zaprezentowali się fatalnie. Grali taki piach że ach oczy bolały od patrzenia. W pierwszej części meczu nieco dominowała nawet Arka , a Legia waliła głową w mur zupełnie nie mając pomysłu na grę i na to jak sforsować obronę Arki.

W sukurs beznadziejnym Legionistom przyszedł dopiero sędzia z importu - tego weekendu w Warszawie sprzedaż sushi wzrosła o 100%. do tego bramkarz Arki też jakiś taki cabajowaty .

Za to widziałem 2 połowę meczu Lech-Polonia Bytom. Polonia Bytom pokazała się z bardzo dobrej strony-między innymi mieli dwie poprzeczki.

Za 1x przemawia także statystyka- Legia w Bytomiu przegrywa...ponadto w tym sezonie jeszcze nie uświadczyliśmy remisu wojskowych.

W dodatku pogoda też ma być kiepska - będzie chłodno zimno i zapewne mokro.

Na mokrej murawie łatwiej bronić się drużynom preferującym siłowy defensywny futbol.

Legia ma nikłe szanse na wygranie najbliższego meczu.

Polonia Bytom-Legia 1X 1,6 c.d.

Smaczku dodaje fakt że trenerem Bytomian jest Jan Urban który zna wszystkie słabe i mocne ( jeśli takie są ) strony Legii, więc rywala będzie miał rozpracowanego perfekcyjnie.

I najważniejsze Legii na Śląsku nigdy nie szło, a zwłaszcza w meczach z drużynami uznawanymi za &quot;najsłabsze&quot; , że wspomnę tylko Odrę Wodzisław która lała Legię cały czas, nawet na wyjazdach potrafili wygrywać.

Wspomnę tylko ostatni sezon - Legia z takimi tuzami jak Polonia Bytom Piast Gliwice oraz Odra Wodzisław zdobyła grając w roli gościa w sumie 1 punkt , słownie jeden punkt !

Mało tego potrafiła jako jedyna w lidze dwukrotnie przegrać z Odrą Wodzisław , przegrywając w dodatku mecz u siebie !

Legia jest słaba , piłkarze grają tragicznie. Poziom tak samo dziadowski jak rok temu a może nawet gorszy ! nie zagrają Manu i bardzo prawdopodobne że Vrdoljak a więc jedyne transfery które jako tako się prezentują z letniego zaciągu. Jeżeli Skorża posadzi na ławce Mezengę to być może żaden z nowych nie wybiegnie w pierwszej jedenastce, a Skorża to obsraniec więc pewnie wyjdzie standardowo na Polonię Bytom z jednym napastnikiem tak jak z Arką Gdynia gdzie było wiadome że goście zastosują skomasowaną obronę. Chyba że sytuacja kadrowo go zmusi to być może zagra 4:4:2 ale nie sądzę...

1x przy tej mizerii , nie mam złudzeń.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Polonia Bytom-Legia 1X 1,6 W Legii nie zagrają zapewne Manu i Vrdoljak (zmaga się z kontuzją). (...)
Polonia Bytom-Legia 1X 1,6 c.d. Smaczku dodaje fakt że trenerem Bytomian jest Jan Urban który zna wszystkie słabe i mocne ( jeśli takie są ) strony Legii, (...).
Bardzo podoba mi się taka analiza ???? Nareszcie kibic Legii widzi słabość swojego zespołu&lt;brawo&gt; Ja też wcześniej coś na temat tego spotkania napisałem i podtrzymuje to że będzie minimum remis dla Bytomia. A jeśłi Vrdoljak nie zagra to uważam że przy odrobinie szczęscia czysta 1 wejdzie.
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Poniżej screen z Betsson dotyczący zbliżającej się kolejki, wraz z kursami na dane mecze.

Bukmacher: Betsson
Za swój typ płacę za pomocą: paysafecard
Spotkanie:Polonia Warszawa vs Wisła Kraków
Kurs na Betsson: 2.45 / 3.15 / 2.75
Data: 28.11.2010, 14:45

OSTATNIE 3 MECZE Polonii:
Bełchatów 3:2 Polonia
Polonia 3:1 Ruch
Lech 2:2 Polonia

OSTATNIE 3 MECZE Wisły:
Wisła 1:0 Zagłębie
Wisła 4:0 Legia
Cracovia 0:1 Wisła
Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe obu klubów to wydaje się, że trenerzy będą mieli do dyspozycji &quot;wszystko to co najlepsze&quot;. Absolutnie nikt nie zdziwi się jeśli na boisku pojawią się wszyscy najważniejsi reprezentanci obu ekip, w tym Smolarek, Sobiech, Mierzejewski (Polonia) czy Brożek, Sobolewski i świetnie radzący sobie w tym sezonie Pawełek (Wisła). Sytuacja kontuzjowanych w obu ekipach klaruje się na równoważną.
Ostatnie wydarzenia. Polonia gra otwarty i agresywny futbol, stąd strzela najwięcej bramek w lidze, niestety traci ich niemal tyle samo (23-17) co mimo udanego spotkania z Lechem i Ruchem plasuje ich na 8. miejscu, które dla prezesa Wojciechowskiego jest dosłownie haniebne. Wisła natomiast po zmianach kadrowych zaczyna wyglądać bardzo sensownie i mimo dwóch skromnych zwycięstw w ostatnich tygodniach, potrafili się zmobilizować i zmieść Legię Warszawa z powierzchni ziemi, ogrywając ich aż 4:0. Oceniając sytuację z ostatnich dwóch miesięcy Wisła Kraków wychodzi in plus.
Przewidywania. Janasowi pali się stołek. I chociaż dopiero objął swoją posadę, to ogólnie znany jest nam fakt, iż prezes nie wytrzymuje nerwowo przy każdej złej passie, zmieniając trenera przy pierwszej lepszej okazji. Wydaje się więc, że Polonia tym razem będzie chciała zagrać spokojniej, grając z kontry na dwóch, nowych napastników, którzy największą szansę z pewnością upatrują na wciąż niezgranej defensywie Białej Gwiazdy w której to wymieniono przecież wszystkich graczy (wskoczył Czikosz, Chavez, Bunoza, Palijc). Wydaje się, że w tym meczu naturalną siłą rzeczy jest to, że padną bramki. Oba kluby w tym sezonie strzeliły ich bowiem aż 43, puściły natomiast 32, o dwie więcej ma Polonia.
Wysypana znanymi nazwiskami defensywa Czarnych koszul kuleje i jeśli się nie pozbiera, zobaczymy w tym meczu 2:2, obie drużyny zyskają po punkcie i sytuacja w tabeli zmieni się tylko nieznacznie.
Jeśli ktoś chce specjalnie obstawić tylko ten mecz (bo bez wątpienia będzie niesamowicie emocjonujący!) to sugeruję skorzystać z opcji paysafecard, która pozwala niesamowicie szybko dokonać wpłaty i śmignąć ulubiony meczyk.
 
legia 122

legia

Użytkownik
Myślę ze warto zaryzykowc stawiajac na jagielonie,kurs jest dosc imponujacy
zważywszy że jest to mecz wyjazdowy , a mecze wyjazdowe są bolączką Białostoczan to nie wiem skąd ten zachwyt...
w zeszłym sezonie 5:2 dla Ruchu
w sezonie 2008/2009 0:0 , a w sezonie 2007/2008 4:0 dla niebieskich.
W tym sezonie Ruch przegrał u siebie tylko jeden mecz, w dodatku potrafił pokonać Legię i Lecha.
Jeżeli ktoś patrzy tylko na to tabelę i dostaje ślinotoku na widok kursu 2,8 to nie jest dobrze...
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Polonia Bytom-Legia 1X 1,6 c.d.

Smaczku dodaje fakt że trenerem Bytomian jest Jan Urban który zna wszystkie słabe i mocne ( jeśli takie są ) strony Legii, więc rywala będzie miał rozpracowanego perfekcyjnie.
Urban ma tak samo rozpracowana Legie jak reszta trenerow w ekstraklasie wiec to nie mozna mowic ze to jakis szczegolny atut.W dzisiejszej Legii a w tej ktora prowadzil Urban pozostalo nie wiele.Mozna powiedziec ze pozostal ten marny styl ktory byl takze za Urbana.Wiec takie gadanie to glupota.

Moim zdaniem padnie remis.0-0 lub 1-1.

Defensywa Legii czyli to co w ostatnich sezonach bylo najmocniejszym atrybutem teraz gra totalne dno.Potrzeba tam solidnych wzmocnien najlepiej z Polski aby wszyscy sie rozumieli.Ogladajac wczorajszy sparing ze Zniczem lapalem sie za glowe patrzac na to co wyprawia defensywa.Juniorzy graja ostrozniej w obronie.....
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
zważywszy że jest to mecz wyjazdowy , a mecze wyjazdowe są bolączką Białostoczan to nie wiem skąd ten zachwyt...
w zeszłym sezonie 5:2 dla Ruchu
w sezonie 2008/2009 0:0 , a w sezonie 2007/2008 4:0 dla niebieskich.
W tym sezonie Ruch przegrał u siebie tylko jeden mecz, w dodatku potrafił pokonać Legię i Lecha.
Jeżeli ktoś patrzy tylko na to tabelę i dostaje ślinotoku na widok kursu 2,8 to nie jest dobrze...
Mi w tym meczu widzi się remis, taki choćby 0:0. Nie spodziewałbym się takiego meczu jak w zeszłym roku gdzie było 5:2. Jagiellonia na wyjeździe gra różnie. Raz lepiej(wtedy brakuje zimnej krwi pod bramką rywala lub szczęścia), albo słabo jak np: z Widzewem czy Arką Gdynia. Dwa zwycięstwa, które Jaga zanotowała były dość fartowne
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
nie zagrają Manu i bardzo prawdopodobne że Vrdoljak a więc jedyne transfery które jako tako się prezentują z letniego zaciągu. Jeżeli Skorża posadzi na ławce Mezengę to być może żaden z nowych nie wybiegnie w pierwszej jedenastce, a Skorża to obsraniec więc pewnie wyjdzie standardowo na Polonię Bytom z jednym napastnikiem tak jak z Arką Gdynia gdzie było wiadome że goście zastosują skomasowaną obronę. Chyba że sytuacja kadrowo go zmusi to być może zagra 4:4:2 ale nie sądzę...
Manu od początku gra mizerie i nawet nie potrafi wykorzystać swojej szybkości która jest jego jedynym atutem, więc jego nieobecność to spory +, w końcu będziemy grali po 11. W sparingu ze Zniczem graliśmy 4-4-2 wiec możliwe, że i z Polonią tak wyjdziemy, chociaż 4-5-1 z podwieszonym Iwańskim czy Radoviciem tez jest dobrym ustawieniem zwłaszcza, ze Radovic przezywa druga &quot;młodość&quot; w WWA.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom