>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kuusamo [27-28.11.2010]

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Puchar Świata 2010/2011 w Kuusamo

Już w najbliższy weekend swoje zmagania rozpoczną najlepsi skoczkowie świata. Sezon 2010/2011 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 27 listopada 2010 na skoczni w fińskim Kuusamo, a zakończy 20 marca 2011 na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. W poprzednim sezonie zwycięzcą na skoczni w Kuusamo (konkurs indywidualny) został Bjørn Einar Romøren, który wyprzedził Pascal Bodmer oraz Wolfgang Loitzl. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był 24. W konkursie drużynowym triumfowali Austriacy. Drugie miejsce przypadło Niemcom natomiast na najniższym stopniu podium znaleźli się Finowie. Reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce.
Klasyfikacja Pucharu Świata w sezonie 2009/2010
1. Simon Ammann Pkt: 1649
2. Gregor Schlierenzauer Pkt: 1368
3. Thomas Morgenstern Pkt: 944
4. Andreas Kofler Pkt: 893
5. Adam Małysz Pkt: 842
6. Wolfgang Loitzl Pkt: 760
7. Anders Jacobsen Pkt: 557
8. Martin Koch Pkt: 545
9. Bjørn Einar Romøren Pkt: 517
10. Robert Kranjec Pkt: 503
***
24. Kamil Stoch Pkt: 203
41. Łukasz Rutkowski Pkt: 79
45. Krzysztof Miętus Pkt: 60
59. Marcin Bachleda Pkt: 32
63. Stefan Hula Pkt: 20
63. Grzegorz Miętus Pkt: 20
93. Maciej Kot Pkt: 0
93. Jakub Kot Pkt: 0
93. Andrzej Zapotoczny Pkt: 0
93. Dawid Kubacki Pkt: 0
93. Piotr Żyła Pkt: 0
93 Rafał Śliż Pkt: 0

Klasyfikacja Pucharu Narodów sezonu 2009/2010
1. Austria Pkt: 6858
2. Norwegia Pkt: 3117
3. Niemcy Pkt: 2884
4. Finlandia Pkt: 2093
5. Szwajcaria Pkt: 1910
6. Polska Pkt: 1806
7. Słowenia Pkt: 1504
8. Japonia Pkt: 1412
9. Czechy Pkt: 981
10. Francja Pkt: 524
Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Ruka International Ski Stadium
punkt hs: 142m
punkt konstrukcyjny: 120m
punkt sędziowski: 142m
rekord zimowy: 147m (Gregor Schlierenzauer)
nachylenie progu: 11.5 st
wysokość progu: 3.5m
długość rozbiegu: 110.5m
nachylenie zeskoku: 38 st
średnia prędkość: 95 km/h
pojemność stadionu: 18000
Program zawodów
Piątek, 26.11.2010
16:00 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje
Sobota, 27.11.2010
14:00 seria próbna
15:00 pierwsza seria konkursowa (drużynowe)
Niedziala, 28.11.2010
12:15 seria próbna
13:15 pierwsza seria konkursowa (indywidualne)
Relacje w TV
Piątek, 26.11, godz. 17:50 - Puchar Świata w Kuusamo - kwalifikacje

Piątek, 26.11, godz. 18:00 - Puchar Świata w Kuusamo - kwalifikacje

Sobota, 27.11, godz. 14:45 - Puchar Świata w Kuusamo

Sobota, 27.11, godz. 14:45 - Puchar Świata w Kuusamo

Sobota, 27.11, godz. 15:00 - Puchar Świata w Kuusamo

Niedziela, 28.11, godz. 12:30 - Puchar Świata w Kuusamo

Niedziela, 28.11, godz. 13:05 - Puchar Świata w Kuusamo

Niedziela, 28.11, godz. 13:15 - Puchar Świata w Kuusamo

Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja już chyba tradycyjnie odpuszczę znowu typowanie pierwszego konkursu. Wiadomo jak to bywa Kuusamo, jednym słowem loteria. Przyznaje, że z niecierpliwością czekam na konkurs drużynowy i czy nasi chłopcy są w stanie skakać tak samo jak w lecie?
Co do kontuzji Małysza, to niech da sobie spokój z pierwszymi zawodami w sezonie. Szkoda nerwów, a tak lepiej do końca wyleczyć kontuzje. To może być kolejny fantastyczny rok Adasia podobny do tego z 2001 roku ????
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Ja pewnie zagram sobie jakieś bety na weekendowe zawody. Ze stawkami oczywiście szaleć nie zamierzam.
Wiadomo , że w Kuusamo z reguły jest wietrznie, a po tylu doświadczeniach jakie mamy z wiatrem, wiemy, jacy zawodnicy radzą sobie dobrze przy złym wietrze , a jacy przy wietrznych warunkach kompletnie sobie nie radzą, więc myślę, że argument wiatru i przystosowania skoczków do warunków będzie dość ważnym aspektem tych zawodów. W zawodach indywidualnych z pewnością poszukam jakichś dogów, może Daiki Ito lub inny Japończyk?
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Nie będę oryginalny jak powiem, że pierwsze zawody zawsze są trudne do wytypowania, a w dodatku dochodzi to, że wszystko dziać będzie się w Kuusamo.
Na pewno sobie coś zagram dla emocji, ale to uczynię po treningach i kwalifikacjach bo teraz trudno jest mi powiedzieć coś o formie zawodników z innych krajów.
Co do drużynówki to również jak Snajper jestem ciekaw jak wypadnie, ale nie nastawiałbym się na super wynik bo skakanie w lato a w zimie to równica, dochodzi do tego również to, że podczas letniego GP nie startowali wszyscy ze ścisłej czołówki.Liczę na miejsca 5-6, jak będzie wyżej to będę zadowolony, ale muszę przyznać, że bardziej interesuje mnie konkurs indywidualny gdzie niestety może zabraknąć Małysza - ale jeśli ma mu wyjść to na dobre to niech tak będzie.

Jestem przekonany, że ktoś &#39;&#39;wyskoczy z worka&#39;&#39; i będziemy mieli jakiegoś nowego młokosa, który zacznie błyszczeć od początku tak jak to miało miejsce w poprzednich sezonach - liczę, że będzie to ktoś z kadry Miki ;).

Jeszcze nie widzę nigdzie kursów na konkurs, jedynie na Kryształową Kulę - Adaś z kursem 5, bukmacherzy widzą w nim jednego z faworytów, oby zdobył po raz piąty i stał się niedoścignioną legendą :].
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Co do kontuzji Małysza, to niech da sobie spokój z pierwszymi zawodami w sezonie. Szkoda nerwów, a tak lepiej do końca wyleczyć kontuzje. To może być kolejny fantastyczny rok Adasia podobny do tego z 2001 roku ????
Adam jednak leci do Kuusamo jednak ani w kwalifikacjach ani w konkursie drużynowym nie wystąpi a czy ujrzymy go w niedziele na skoczni w zawodach indywidualnych będzie zależec jedynie od niego samego i prawdopodobnie dopiero w weekend dowiemy się czy jak będzie, osobiście bardzo chętnie zobaczyłbym go na skoczni ale ... no własnie pozostaje jedno ale, jak ma mu to zaszkodzic i wyeliminowac z treningu i zawodów na chociażby tydzień to lepiej odpuścic ale to pewnie Adaś bardzo dobrze wie ;)
Co do ostatniego zdania to chyba przesadziłeś snajper ;) Z całym szacunkiem dla Adama ale chyba już takiego sezonu nie będzie. Co prawda badania przeprowadzone w ( bodajże Finlandii ? ) pokazały że Adam ma niesamowitą sile w sobie, szczególnie w nogach ^^, w sercu pewnie jeszcze większą ale czy da rade skakac przez cały sezon na jednym, znakomitym poziomie ? Rywalizacje ma na prawde dużą i chociaż wierzę w niego całym sercem to szanse daje mu mniejszą niż bukmacherzy, mam nadzieję że się mylę ! A tak na prawdę pierwsze skoki treningowo-kwalifikacyjno-zawodowe pokażą Nam na co go stac i dopiero wtedy będzie można się wypowiedziec ????

Więcej o zawodach będzie można napisac juz chociażby po treningach, wtedy pewnie bukmacherzy przedstawią pary H2H i mam nadzieje ze w temacie będzie gorąca dyskusja na którą serdecznie zapraszam ! ????
pozdrawiam.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Pierwsze zawody w sezonie. Będę kolejną osobą, która powie, że lepiej wstrzymać się z typami na pierwszy konkurs. Aczkolwiek, jeśli się dobrze przyjrzeć to można już mieć własny pomysł na ten konkurs. Nas cieszą dobre informacje na temat Adama Małysza, a także dobra postawa reszty Polaków podczas letniej GP. Tak więc będzie można poszukać dobrych typów oczywiście za odpowiednie stawki na ten konkurs. Sam będę chciał zaufać polskim skoczkom i typować na nich. Oczywiście z samymi typami będzie trzeba poczekać, aż bukmacherzy wystawią swoje oferty.
Na razie w ofercie bwin mamy dwie pary, w których znajdują się nasi reprezentanci. Daiki Ito z Kamilem Stochem (1.75) oraz Gregor Schlierenzaurer z Adamem Małyszem ( 2.40). Myślę, że w obu przypadkach warto pomyśleć nad typowaniem Polaków.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Małysz już dziś skoczy w Kuusamo! (aktualizacja)
Piątek, 26 listopada 2010, 11:45
Już dziś swój pierwszy skok na skoczni Ruka odda Adam Małysz. Jak poinformował nas asystent Hannu Lepistoe, jest już postanowione, że &quot;Orzeł z Wisły&quot; wystartuje w pierwszym oficjalnym treningu tej zimy.
Pewne jest, że &quot;Orzeł z Wisły&quot; odda dziś przynajmniej jeden skok podczas oficjalnego treningu, aby sprawdzić, czy przeciążone kolano nie przeszkadza już w skakaniu. Jeśli wszystko będzie w porządku, prawdopodobnie naszego najlepszego skoczka zobaczymy także w w drugiej serii treningowej oraz w sobotnich zawodach drużynowych.
Początek oficjalnego treningu już o 16:00 polskiego czasu. Czekamy z niecierpliwością.
Żródło: skijumping.pl

Jeżeli kolano nie będzie przeciążone i Adam będzie skakał w jutrzejszym konkursie drużynowym a do tego reszta naszej reprezentacji pozytywnie wypadnie w dzisiejszym treningu/kwalifikacjach można się poważnie zastanowic nad obstawieniem na nasz zespół w jutrzejszym konkursie z jakimś mocniejszym rywalem np. Norwegią, Niemcami czy Japończykami. Ale tak jak pisałem w pierwszym poście więcej będzie można napisac po treningach.kwalifikacjach ????

pozdrawiam.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Trener Łukasz Kruczek wybrał czwórkę zawodników, która będzie reprezentować Polskę podczas jutrzejszego konkursu drużynowego w Kuusamo.
Nominację otrzymali: Kamil Stoch, Adam Małysz, Krzysztof Miętus oraz Marcin Bachleda. Ta czwórka spisała się najlepiej podczas pierwszego treningu na skoczni Ruka (HS-142).
Konkurs drużynowy rozpocznie się jutro o godzinie 15:00, poprzedzi go seria próbna.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Polska - Niemcy 2,10 ⛔
Polska:
Małysz
138,5 - 8 miejsce
124,0 - 33 miejsce
Stoch
128,0 - 26 miejsce
133,5 - 11 miejsce
Miętus
135,0 - 16 miejsce
78,0 - 70 miejsce
Bachleda
136,5 - 15 miejsce
131,0 - 17 miejsce
Hula
99,5 - 57 miejsce
121,0 - 39 miejsce
Jeszcze jest dwóch Polaków, ale myślę że oni nic nie zdziałają i na razie szlifują styl.
Niemcy:
Uhrmann
114,0 - 45 miejsce
128,0- 27 miejsce
Neuymayer
139 - 7 miejsce
142,5 - 3 miejsce
Bodmer
105,5 - 52 miejsce
130,0 - 20 miejsce
Schmitt
81,0 - 65 miejsce
132,5 - 13 miejsce
Freund
134,5 - 17 miejsce
124,5 - 24 miejsce
Mechler
122,5 - 36 miejsce
131,0 - 17 miejsce
Skoki bardzo nierówne, ale nie ma co ukrywać, że Niemcy lepiej wyglądają po sesji treningowej.
Znając historię Pucharu to zawsze Niemcy byli od nas lepsi.
Wyniki z dzisiejszego treningu:
http://www.fis-ski.com/pdf/2011/JP/3017/2011JP3017RLT.pdf
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Nie wiem ,skąd wyciągnąłeś wniosek ,iż Niemcy lepiej wyglądają po sesji treningowej,bo na pewno nie po pierwszej ,która była w miarę równa ze względu na panujące warunki.
Druga moim zdaniem nie przystaje do rzeczywistosci?(sam fakt ,że trwała ponad 2 godziny).
Polska-Niemcy 1 ????
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nie ma wątpliwości że Austria dziś wygrywa, mocna też pewnie będzie Norwegia, namieszać mogą Finowie, a o 4 pozycje myślę że szansa jest na powalczenie naszych rodaków z Japońcami. Kursy nie powalają, ale może oferta się jeszcze uzupełni bardziej, no i mam nadzieję że dziś wiatr będzie spokojniejszy bo chciałbym widzieć jak skaczą najlepsi przed jutrzejszym indywidualnym konkursem.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ma ktoś jakiś link gdzie będą składy wszystkich reprezentacji na dzisiejszy konkurs.Była taka stronka ale nie mogę jej znaleźć
http://www.fis-ski.com/pdf/2011/JP/3018/2011JP3018SLR1.pdf

AKA SHAKAL ale porównanie pierwszych skoków Polaków i Niemców w takim treningu to jest po prostu śmieszne. Wczorajsze sesje treningowe i potem kwalifikacje pokazały, że jak dziś będzie tak samo, to nie ma sensu obstawiać tego weekendu
 
p_snk 0

p_snk

Użytkownik
Myślę że na dzisiaj to nie ma co kombinowac , bo to pierwszy konkurs ! Jedynym z konkretniejszych typów to zwycięstwo drużyny z Austrii maja dobra czwóreczkę która myślę przy porównywalnych warunkach dzisiaj wygra ! Kurs szału nie robi ale zawsze coś działa w kuponiku ! Pozdrawiam
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
AKA SHAKAL ale porównanie pierwszych skoków Polaków i Niemców w takim treningu to jest po prostu śmieszne. Wczorajsze sesje treningowe i potem kwalifikacje pokazały, że jak dziś będzie tak samo, to nie ma sensu obstawiać tego weekendu
Nie podchodziłbym do tego tak bo uważam, że Aka ma trochę racji.Nie tylko na tym forum, ale wśród znajomych słyszałem opinię w jakim to gazie nie są Polacy, Stoch zapowiadał walkę o medal w Oslo, pierwszą 10 w PŚ, a to wszystko po dobrym sezonie w letnim GP.A jak wiemy tam nie startowali wszyscy, a nawet jeśli startowali to nie brali tego poważnie, teraz zaczyna się zima i nawet te pierwsze treningi weryfikują co nie co - jak Stoch miał być taki zajebisty to dlaczego nie potrafił sobie poradzić z warunkami ? Skakał dość przeciętnie, z resztą jak reszta zespołu.
Moim zdaniem balon został bardzo nadmuchany bo chyba nie wierzycie, że Bachleda, Hula czy Miętus będą skakać na poziomie top15 ?

Moim zdaniem typ Aka dobry i warto zagrać po takim kursie, a Polacy jak zajmą miejsca 5-6 to będzie super pozycja.

Ode mnie ten sam typ :

Niemcy - Polska 1 @ 2.0 / Tobet
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Też chyba sobie zagram ten bet. Wiadomo , że będzie wiało, a jak nasi sobie radzą z wiatrem widzieliśmy w przypadkach Klimka i Huli. Miętus zresztą też wymiótł z tego co widziałem - 78m w II treningu. Wczoraj zawodów nie oglądałem, ale myślę, że zbyt wiele nie straciłem. Widać po wynikach Niemców, że oni skoków nie są zwyczajni psuć i myślę, że żaden z 4ki: Neumayer, Freund, Uhrmann i Schmitt skoku nie popsuje. Pomny wczorajszych skoków czy to Miętusa czy Huli i Murańki, obawiam się, że któryś z naszych próbę zepsuje. Startuje Bachleda, któremu zdarzają się swego rodzaju wpadki. Forma w treningach niezła, ale kwalifikacje jakoś w jego wykonaniu nie powaliły. Niemcy w treningach też jakoś rewelacyjnie nie wyglądali, ale w drużynówkach potrafią się spiąć i pokazać z dobrej strony, więc liczę, że dziś skończą w 4ce, a nasi uplasują się tuż za nimi.
Oprócz tego zagram na Słoweńców w parze z Czechami.
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
To ja może podam mały raport pogodowy z Kuusamo. Jak podaje strona skijumping.pl warunki do skakania są bardzo dobre, temperatura wynosi około -15 stopni lecz dzięki słońcu i braku wiatru ta temperatura nie jest tak odczuwalna. Tą wiadomość podano 30minut temu. Jestem jednak ciekawy jak będzie wyglądała pogoda gdy w Kuusamo zrobi się ciemno. Zaraz być może skuszę się coś zagrać to podam... ????
PS: Taki suchy typ, bardziej dla emocji Japan - Poland typ: 2 kurs 2.20 Betsafe ⛔ ;) Za 10min seria treningowa ;)
Qozi - Zapomniałem wcześniej dodać buka ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Jak tam chcecie z tymi Niemcami, ale żeby potem nie było. To że buki faworyzują polską drużynę wcale mnie nie dziwi z naszymi sąsiadami. Mówicie że latem skakaliśmy wyśmienicie bo czołówki nie było, a Niemcy coś ciekawego pokazali? Chcecie to grajcie, ale ja trzymam w loteryjnym Kuusamo kciuki za naszych ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom