>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Biegi narciarskie sezon 2010/2011

Już w najbliższy weekend startuje nowy sezon w biegach narciarski. Sezon 2010/2011 rozpocznie się 20 listopada 2010 w szwedzkim Gällivare, a ostatnie zawody z tego cyklu zaplanowano na 20 marca 2011 we szwedzkim kurorcie Falun. Finał PŚ odbędzie się w Sztokholmie i Falun.
Obrończynią kryształowej kuli jest Justyna Kowalczyk.
Klasyfikacja generalna PŚ w sezonie 2009/10 (najlepsza dziesiątka):
1. Justyna Kowalczyk
2. Marit Bjoergen
3. Petra Majdic
4. Aino-Kaisa Saarinen
5. Arianna Follis
6. Kristin Stoermer Steira
7. Riita-Liisa Roponen
8. Charlotte Kalla
9. Marianna Longa
10. Natalia Korostieliewa​
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Czas zacząć sezon sportów zimowych biegów narciarskich kobiet. Pierwsza okazja do zarobienia paru groszy.
Spojrzałem na kursy wystawione przez Tobet i szczerze trochę się zdziwiłem dlatego też chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie co do jutrzejszego biegu.
Otóż kurs na zwycięstwo Kowalczyk to aż 7,50! Faworytką pozostaje C. KAlla na którą kurs to 2,10.
H2H też ciekawe zakłady:
C.Kalla-- J.Kowalczyk 1,33 i 3.00
M.Bjorgen--- J.Kowalczyk 1,35 i 2,90
Kuszącym jest zakład na Top3 Kowalczyk bo aż 2,15.
Jak to oceniacie? Znawcą biegów nie jestem ale moją faworytką jest Justyna, ostatnio dobre wyniki z tym , że jest pytanie czy jest ona w stanie wygrać pierwszy wyścig w sezonie?
Z wywiadu przeprowadzonego z Kowalczyk ta sama przyznaje, że oczekiwania kibiców są duże, a dla niej w pierwszych startach sukcesem będzie miejsce w pierwszej 10-15..
Czy to skromność? Czy realne mierzenie sił?
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Witam, Również dziś przeglądałem ofertę na te zawody. Jednak jak wiadomo Justyna w pierwszych turniejach przeważnie wypada słabo w dodatku 10km to raczej nie jej teren i jak wielu fachowców mówi &#39;&#39;Justysia&#39;&#39; jutro raczej w TOp 3 nie będzie obstawiałbym bardziej top 10 lub po prostu odpuścił i poczekał co pokaże ona ale także jej rywalki jak wiadomo to pierwsze zawody więc ze stawkami i typami nie ma co szaleć tylko poobserwować formy.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Charlotte Kalla - Justyna Kowalczyk @ 1,30 Tobet ✅ 2-7

Można powiedzieć że nareszcie zaczynają. Co do oferty to szału nie ma. Kursy nie powalają ale do dubla może się przydać. Jutro o 10:45 rozpoczną się pierwsze zawody tegorocznych biegów narciarskich. Tradycyjnie inauguracja zawodów przypada w jednym z krajów skandynawskich w ub roku było to norweskie Beitostoelen a w tym roku przypadło na Gaellivare. Faworytką zawodów rozgrywanych w Gaellivare jest niewątpliwie zawodniczka gospodarzy czyli Charlotte Kalla, która zwyciężyła na tej trasie 2 lata temu. Justyna zgodnie ze swoim trenerem powtarza że szczyt formy przyjdzie trochę później, myślę że dobrym wynikiem była by pozycja w TOP10 na inaugurację. Niestety dopiero rozpoczynamy sezon zimowy a Polkę spotykają już przykrości, zakwaterowanie naszej mistrzyni jest ponoć fatalne musi dojeżdżać 10 km na trasę w pokojach jest zimno. Napewno takie wydarzenia nie sprzyjają na korzyść naszej zawodniczki. Życzę oczywiście jej jak najlepiej ale liczę że jutro niespodzianki nie zrobi i da mi wygrać $$$. Również typ godny uwagi to:
Kto Wygra? Charlotte Kalla@ 2,20 Unibet ⛔ Marit Bjoergen
http://adserving.unibet.com/redirect.aspx?pid=8325&amp;bid=3240
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Za nami pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet. W biegu na 10 km techniką dowolną Norweżka Marit Bjoergen zdeklasowała rywalki - uzyskała 41 sekund przewagi nad drugą Charlotte Kallą i minutę piętnaście nad Kowalczyk, która była siódma.
Wyniki zawodów PŚ w Gaellivare
1. Marit Bjoergen - 23:48.4
2. Charlotte Kalla - 24:29.5
3. Arianna Follis - 24:39.8
4. Kristin Stoermer Steira - 24:46.5
5. Marthe Kristoffersen - 24:47.2
6. Vibeke Skofterud - 24:48.7
7. Justyna Kowalczyk - 25:04.3
8. Anna Haag - 25:04.8
9. Nicole Fessel - 25:10.7
9. Therese Johaug - 25:10.7
***
52. Paulina Maciuszek - 26:26.8
79. Ewelina Marcisz - 28:01.6
82. Martyna Galewicz - 28:24.5
83. Agnieszka Szymańczak - 28:27.0
Klasyfikacja generalna PŚ w sezonie 2010/11:
1. Marit Bjoergen - pkt: 100
2. Charlotte Kalla - pkt: 80
3. Arianna Follis - pkt: 60
4. Kristin Stoermer Steira - pkt: 50
5. Marthe Kristoffersen - pkt: 45
6. Vibeke Skofterud - pkt: 40
7. Justyna Kowalczyk - pkt: 36
8. Anna Haag - pkt: 32
9. Nicole Fessel - pkt: 29
9. Therese Johaug - pkt:29
***
52. Paulina Maciuszek - pkt: 0
79. Ewelina Marcisz - pkt: 0
82. Martyna Galewicz - pkt: 0
83. Agnieszka Szymańczak - pkt: 0
Już jutro kolejny konkurs w Gaellivare. Tym razem sztafeta 4 × 10 km
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Za nami kolejny konkurs PŚ w biegach narciarskich kobiet. Tym razem biegaczki narciarskie po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowały w sztafecie na dystansie 4x5 km.
Wyniki zawodów PŚ w Gaellivare
1. Norwegia I - 50:16.0
2. Szwecja I - 50:42.8
3. Włochy I - 51:12.2
4. Niemcy - 51:13.8
5. Finlandia - 51:24.3
6. Szwecja II - 52:31.7
7. Kazachstan I - 52:44.7
8. Francja - 52:52.5
9. Szwecja III - 53:03.3
10. Słowenia - 53:03.7
***
17. Polska - 53:36.8
Następne zawody Pucharu Świata już 26 listopada w Kuusamo
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Są już kursy na zawody w Kuusamo. Faworytkąi i w sprincie i na 5 km klasykiem Bjoergen, która w super formie zaczęła sezon. Choć mam najdzieję, że na koronnym dystansie Justyna pokrzyżuje jej plany.
Ale na razie:
W sprincie na h2h na Marit z Justyną 1.71 bardzo fajny kurs ????
a tam. po kursie 3.5 warto zagrać na Justynę na 5 C. Może przegrać tylko z Marit.
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Bieg na 5km klasykiem, bet365 wystawił ofertę,niestety kurs na zwycięstwo &quot;astmatyczki&quot; z Norwegii ledwie @1.40.
W Kusamo przerazliwe mrozy, i tu rysuje sie drobna szansa dla Kowalczyk (win @ 3.50),przy tak niskich temperaturach Norwezki sporo tracą .
No ale to takie gdybanie na dziś.
Nafaszerowana Marit pewnie i tę przeszkodę pokona i na mecie dołozy ze 20sek nastepnej.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na początku mówię że dopiero zaczynam wkręcać się w biegi i zaczynam od grania sportów zimowych(biegi,biathlon,skoki)
Na jutrzejsze zawody znalazłem coś takiego i tak własnie zagram i wszystko oczywiście single:
Bjoergen, M - Kowalczyk, J 1-1,50 ✅
Bjoergen, M - Majdic, P 1-1,60 ✅
Majdic, P - Kowalczyk, J 1-1,80 ✅
Myślę że Bjoergen wygra te zawody bo pokazała że na początku sezonu jest zdecydowanie najmocniejsza.Justyna dotrze się w trakcie i niedługo to Ona będzie wygrać ale sądzę że jeszcze nie teraz.
Justyna myślę że zajmie miejsce 4-8.
Edit: Ale dzisiaj się udało 3/3=100% nieźle:cool:
 
davidoff88 0

davidoff88

Użytkownik
Bjoergen to zdecydowana faworytka zawodów w Kussamo. Kursy u bukmacherów na zwycięstwo Marit niestety delikatnie mówiąc nie zachwycają. Ale trudno się temu dziwić skoro po pierwszych zawodach w sezonie można było odnieść wrażenie że tylko ona zdołała uzyskać optymalną formę. Typy H2H Bjoergen- Kowalczyk czy Bjoergen- Majdic na zwycięstwo norweżki jak najbardziej słuszne i sam zamierzam podobie zagrać. Norweżka penie jeszcze przez kilka najblizszych biegów będzie stawać na najwyższym stopniu podium. Uważałbym jednak na typ Majdic - Kowalczyk. Petra Majdic jest świetną sprinterką ale także jeszcze nie jest w optymalnej formie. Słowenka dość długo leczyła kontuzję której nabawiła się podczas Igrzysk w Vancouver i podczas ostatniego startu widać było że do dawnej formy jeszcze daleko. Kowalczyk lubi styl klasyczny ale w sobote jest jej ulubione 5km klasykiem i może oszczędzać siły na ten bieg. (?) Szczerze mówiąc bardzo w to wątpie ale ten typ jutro napewno odpuszcze.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Z tym zachwytem i huraoptymizmem nad Marit Bjørgen bym uważał. Oczywiście jest mocna, nawet bardzo ale jak to bywa w sprincie klasycznym różne rzeczy mogą się zdarzyć. Plany będą chciały jej pokrzyżować Perta Majdic i Justyna Kowalczyk. Tak jak na dłuższych trasach wymagana jest niesamowita kondycja, gdzie na obecną chwilę najlepsza jest reprezentantka Norwegi, to w sprincie każdy najmniejszy błąd może źle się skończyć. Buki dobrze dobrały kursy na ten bieg dając prawie po równo szans na zwycięstwo tych trzech zawodniczek. Nie decyduję się na H2H bo każda może wygrać z każdą. Więc na ten bieg rozsądnym typem po nieco niższym kursie jest zagranie Bjorgen w TOP3, może i kurs niski ale najpewniejsze co można na ten bieg wybrać.
Marit Bjørgen TOP3 @ 1,30 Tobet ✅
Jak narazie jest poza zasięgiem rywalek.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
5km klasykiem
Kowalczyk 4,5 bwin

No ja rozumiem że Bjoergen jest w super formie, ale 4,5 na Justyne w jej ulubionym biegu to przesada i szkoda byłoby nie spróbować
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
5km klasykiem
Kowalczyk 4,5 bwin
No ja rozumiem że Bjoergen jest w super formie, ale 4,5 na Justyne w jej ulubionym biegu to przesada i szkoda byłoby nie spróbować
Uważam podobnie, Justyna jest moim zdaniem w bardzo dobrej formie, i nie uważam, żeby była gorsza od Marit. 10 KM dowolnym nie jest miarodajne jeśli chodzi o dzisiejszy bieg. Jego wyników generalnie nie brałbym pod uwagę, bo to było już 7 dni temu, a przez ten czas z tego co mówią Kowalczyk i Wieretelny , świeżość Justyny wzrosła w znacznym stopniu. Następny dzień po 10 Free to sztafeta 4x5, gdzie Justine miała najlepszy czas wśród chyba wszystkich zawodniczek. OK, Marit biegła na ostatniej zmianie i ze sporą przewagą, ale ja jednak widziałem w niej chęć jak najszybszego pokonania tego odcinka. Nie udało się, jej czas był kilka sekund gorszy aniżeli ten Justyny. We wczorajszym biegu sprinterskim Justyna była mocna, wygrała dwa biegi 1/4 i 1/2 finału, była 2ga w kwalifikacjach. Myślę, że dziś szanse są równe, bo Justyna ten dystans i tę trasę wprost uwielbia, więc nie będę zdziwiony, jeśli skończy się to jej zwycięstwem, a kurs jaki bukmacherzy na to zdarzenie nam zaproponowali, jest świetnym value. Równe szanse i kurs 4.5? Ja to kupuję.
Justyna Kowalczyk @ 4.5 Tobet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Widzę że jest nas wielu co uważa podobnie. Otóż ulubiony dystans Kowalczyk, do tego będzie podrażniona wczorajszymi wynikami i dziś musi odrabiać więc da z siebie wszystko, a Marit choć mocna to jednak 4.50 to jest przesada. Co prawda daje 55-45% dla Norweżki ale jednak kursy powinny się wahhać w granicy 1.70 na Marit i ok. 3.0 na Kowalczyk.
 
W 66

warchlak

Użytkownik
a czy tak wysoki kurs na Kowalczyk nie jest spowodowany dużą stratą startową do Bjoergen spowodowaną wczorajszymi wynikami? bez tej straty to kurs byłby może i wysoki, ale w tym przypadku raczej oceniłbym go normalnie
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
a czy tak wysoki kurs na Kowalczyk nie jest spowodowany dużą stratą startową do Bjoergen spowodowaną wczorajszymi wynikami? bez tej straty to kurs byłby może i wysoki, ale w tym przypadku raczej oceniłbym go normalnie
Nie ma żadnej straty. Straty sekundowe będą dopiero w jutrzejszych zawodach.
 
K 1K

keicam19888

Użytkownik
Szkoda bardzo..Justynka miała 4,5 sekundy przewagi na 3,1 km.Niestety porażka Justyny 2,1 sekundy na Mecie..Będzie na pewno dobrze..Kurs był warty ryzyka a brakło na prawdę niewiele
 
V 5

viper993

Użytkownik
czyli jutro zawodniczki startują ze stratami czasowymi tak? A jeśli tak to czy mógłby ktoś wrzucić jakie straty mają poszczególne biegaczki?
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
czyli jutro zawodniczki startują ze stratami czasowymi tak? A jeśli tak to czy mógłby ktoś wrzucić jakie straty mają poszczególne biegaczki?
W niedzielę rozegrany zostanie bieg na 10 km techniką dowolną z handicapem, czyli z zaliczeniem czasów z piątkowego sprintu oraz biegu na 5 km techniką klasyczną, w którym z numerem pierwszym pobiegnie liderka rywalizacji w Kuusamo - Bjoergen. Norweżka będzie miała 25,6 s przewagi nad Majdić. Jako trzecia na trasę wyruszy Kowalczyk. Polka po dwóch biegach traci do Bjoergen 34,6 s. Niespełna 10 sekund po naszej zawodniczce na trasę wyruszy Kalla.

A szczegółowe wyniki masz tutaj:

http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&amp;amp;raceid=18668
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom