>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

13 kolejka Ekstraklasy 12.11 - 14.11.2010

Status
Zamknięty.
horus 129

horus

Użytkownik


kursy: bet365
Zapraszam do dyskusji na temat 13 kolejki naszej Ekstraklasy!
A jest o czym pisać, gdyż bardzo emocjonująco zapowiadają się zwłaszcza konfrontacje Wisły z Legią, Lecha z Lechią i Korony z Jagiellonią!
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
W tej kolejce mozna postawic na Widzew.
Cracovia jest na dnie i nie wydaje mi sie zeby jej sytuacja sie diametralnie zmienila, co prawda przyszedl nowy trener ale jemu tez potrzeba czasu zeby to wszystko jakos ogarnac.
Ciekawym meczem jest tez niewatpliwie starcie Jagi z Korona, ale ja raczej nie bede tego stawial...
No i oczywiscie kilka slow o meczu Wisly z Legia w ktorym trudno okreslic faworyta. Zadna z druzyn nie jest w optymalnej formie wiec w mojej ocenie padnie tu remis.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Na pewno Legia jest w lepszej formie niz Wisla co pokazuja ostatnie wyniki kolego bayern91.Jesli Wisla zagra tak slabo jak z Cracovia jestem przekonany ze Legia nie stoi na straconej pozycji.Optymalnym rozwiazaniem w tym meczu wydaje mi sie x2.Sadze tak dla tego ze bardziej blizszy jestem do typu 2 niz 1 a x to taka podporka pod to ze seria Legii kiedys musi sie skonczyc i ten remis ktorego jeszcze nie maja rowniez kiedys padnie.Ja jednak kolejny raz sprobuje postawic typ 2 za kurs 3,00 jak i DW 1-1 za kurs 6,00

Korona - Jaga tez nie mam pomyslu na razie na ten mecz.Chcialbym aby padl tam remis z wiadomego powodu ale jak bedzie ciezko powiedziec.

Widzew - Cracovia moze x2??
 
fristajlo 0

fristajlo

Użytkownik
Bardzo korzystny kurs na górnika,polecam widziałem mecz w Warszawie i drużyna wygląda ciekawie,chyba że są jakieś kontuzję o których nie wiem,śląsk Wrocław gra bardzo słaby football ledwo wygrali z naszą drużyną z 2 ligi,pokusiłbym się też na Lechię oraz oczywiście Legie nawet z handi : &gt;
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ani Wisła ani Legia nie pokazują niczego szczególnego lecz sytuacja w Wiśle jednak wg mnie gorsza. W Warszawie coś się zaczęło dziać, pięknej gry tam może nie ma, ale skuteczność się pojawiła i wyniki coraz lepsze. Trochę mnie przekonał ostatni wywiad ze Skorżą, może i ten trener faktycznie myślał, że Legia od razu wszystkich naleje 5:0

W Krakowie chaos. Piłkarze w dużej części to szrot lub conajwyżej średniacy, trener bez pomysłów na poprawę, mówiący że mecz derbowy nie stał wcale na tak niskim poziomie...

dla mnie na logike x2 ale Wisła u siebie z Legią jest w stanie zagrać dobry mecz



nijak nie zgadzam się z kolegą wyżej. Górnik jest słabiutki. W ofensywie to mizeria kompletna. Chwała za skuteczność bo jakby nie strzelali co mają strzelić ty by mieli połowe punktów mniej. Ale z poukładanym Śląskiem to im łatwo nie pójdzie. Lenczyk ostatnio udzielił ciekawej wypowiedzi, w której stwierdził, że gdyby dano mu dwóch klasowych napastników to mógłby o mistrza za rok walczyć, bo do tego czasu zdążyłby klocki poukładać... nawet polubiłem ten zespół odkąd nie ma tu Tarasiewicza
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Widzew - Cracovia
Inną opcję niż wygrana gospodarzy ciężko przewidzieć. Co prawda łodzianie grają w kratkę (raz potrafią rozgromić lidera, by potem dostać od Zagłębia...), ale myślę, że u siebie spokojnie spuszczą łomot Cracovii, która najprawdopodobniej żegna się z ekstraklasą. Ciekawi mnie postać Sernasa, czy włączy się do walki o króla strzelców. Myślę, że w piątek znacznie poprawi sobie dorobek bramkowy w lidze. Podobnie jak Robak. Obaj tworzą całkiem solidny atak. Mój typ: Widzew ⛔ lub over 2.5 ✅

Wisła - Legia
Tak naprawdę dopiero teraz zobaczymy na co stać &quot;nową&quot; Legię. Wisła to Wisła, czy po gruntownej przebudowie, czy też nie - zawsze będzie się liczyć i za chwilę może wskoczyć na pudło ligowej tabeli. Szykuje się sentymentalny powrót Skorży na Reymonta, szykują się wielkie emocje. Ciekawi mnie czy poziom spotkania nie zawiedzie. Jak wypadają u nas hity każdy zdaje sobie sprawę (z reguły kiepsko). Mój typ: Wisła lub remis ✅

Polonia - Arka

W Bytomiu spotkają się dwie drużyny, które grają &quot;antyfutbol&quot;. Gdynianie powoli, ale bardzo skutecznie dopisują kolejne punkty, choć muszę przyznać, że zwycięstwo nad Koroną nie było w ich stylu (grali po prostu &quot;za ładnie&quot;, można było przecierać oczy ze zdumienia patrząc na to ile arkowcy stworzyli sobie sytuacji strzeleckich). Polonię również ce****e defensywne nastawienie. W mojej ocenie szykuje się nudny mecz. Mój typ: under 2.5
 
fanabujaka 0

fanabujaka

Użytkownik
Legia z początku sezonu, a obecna, to tak naprawdę dwie różne drużyny. Na sparingach grali na totalnym luzie, przyszedł mecz z AFC w momencie gdy pozostałe zespoły gryzły trawę legioniści czarowali z kanonierami na otwarcie stadionu. Przyszła porażka z polonią, która jakby nie patrzeć podłamała zespół, a przyznał to sam Borysiuk. Teraz coś zaskoczyło, gra do końca, gryzienie trawy i przede wszystkim walka za drugiego kolegę.
Radović, Vrdoljak, Kucharczyk, Astiz i Borysiuk są w gazie i o formę ich nie trzeba martwić się. Po raz pierwszy od dawien dawna, to Legia dysponuje lepszym składem od Wisły.
Przychylam się do remisu, ze wskazaniem na podopiecznych Skorży.

Ostatnie 10 ligowych pojedynków obu klubów:
Wisła Kraków 0-0 Legia Warszawa 27 listopada 2005, 20:00
Legia Warszawa 1-2 Wisła Kraków 13 maja 2006, 20:30
Aleksandar Vuković 48 - Paweł Brożek 33, Marek Penksa 83
Legia Warszawa 1-1 Wisła Kraków 1 października 2006, 18:30
Marcin Burkhardt 75 - Paweł Brożek 48
Wisła Kraków 3-1 Legia Warszawa 27 kwietnia 2007, 20:00
Paweł Brożek 47, Cléber 66 (k), Jean Paulista 70 - Maciej Korzym 60
Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa 28 października 2007, 19:30
Marek Zieńczuk 19
Legia Warszawa 2-1 Wisła Kraków 27 kwietnia 2008, 17:00
Maciej Rybus 29, 47 - Paweł Brożek 60
W 52. minucie Paweł Brożek (Wisła Kraków) nie wykorzystał rzutu karnego.
Legia Warszawa 2-1 Wisła Kraków 26 października 2008, 17:00
Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34
Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa 10 maja 2009, 17:00
Marcelo 36
Wisła Kraków 0-1 Legia Warszawa 6 listopada 2009, 20:00
Miroslav Radović 34
w Sosnowcu
Legia Warszawa 0-3 Wisła Kraków 8 maja 2010, 16:00
Paweł Brożek 16, 47, 70
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
sytuacja z poprzedniej kolejki, która mogła miec przyczyny w tej kolejce:

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91839,8623757,12__kolejka__Legia___Jagiellonia_2_0__Rzezniczak__2_0_.html

Nie po raz pierwszy już Komisja Ligi Ekstraklasy SA wykazała się brakiem obiektywizmu i postanowiła oszczędzić dyscyplinarnej kary piłkarzowi Legii, Marcinowi Komorowskiemu.
Piłkarz stołecznej drużyny został wezwany na posiedzenie organu, aby wyjaśnić sytuację ewidentnego, przynajmniej zdaniem większości, przewinienia, jakiego dopuścił się na Thiago Cionku w trakcie meczu ligowego z Jagiellonią.
Komisja Ligi po wysłuchaniu wyjaśnień oraz zapoznaniu się z materiałem wideo postanowiła nie karać legionisty. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby Komorowski w piątek wystąpił przeciwko Wiśle. - Jestem bardzo zadowolony. Fajnie, że będę mógł wspomóc kolegów w Krakowie - cieszy się zawodnik, cytowany przez oficjalny serwis internetowy Legii.
Komorowskiemu upiekło się więc podwójnie - najpierw na boisku, gdy jego zachowanie wychwyciły jedynie kamery, a teraz również w oczach komisji. Tej samej, która przed miesiącem nie miała wątpliwości czy za faul na Grzegorzu Kuświku zawiesić Osmana Chaveza. I owszem, zawiesiła, na dwa mecze.
wislakrakow.com
 
S 22

slooz3

Użytkownik
sytuacja z poprzedniej kolejki, która mogła miec przyczyny w tej kolejce:
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91839,8623757,12__kolejka__Legia___Jagiellonia_2_0__Rzezniczak__2_0_.html

wislakrakow.com

sytuacja z chavezem byla zupełnie inna - nadepnął ewidentnie na kuświka - chociaz moim zdaniem przypadkowo i nieporadnie - uznali, że celowo to zawiesili.
Komorowski chciał sie zrewanżować cionkowi za łokieć w walce o górną piłę i go poniosło.
Ani jedno, ani drugie nie zasługiwało na zawieszenie.
 
fanabujaka 0

fanabujaka

Użytkownik
Poza tym Cionek wstał i pobiegł dalej nie mając żadnych pretensji. Takich sytuacji jest multum, nie wszystkie wychwycą kamery :&gt;
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ani Wisła ani Legia nie pokazują niczego szczególnego lecz sytuacja w Wiśle jednak wg mnie gorsza. W Warszawie coś się zaczęło dziać, pięknej gry tam może nie ma, ale skuteczność się pojawiła i wyniki coraz lepsze. Trochę mnie przekonał ostatni wywiad ze Skorżą, może i ten trener faktycznie myślał, że Legia od razu wszystkich naleje 5:0
W Krakowie chaos. Piłkarze w dużej części to szrot lub conajwyżej średniacy, trener bez pomysłów na poprawę, mówiący że mecz derbowy nie stał wcale na tak niskim poziomie...
dla mnie na logike x2 ale Wisła u siebie z Legią jest w stanie zagrać dobry mecz
No to kolego teraz bez żadnej napinki z mojej strony powiedz mi kto pokazuje coś w naszej ??I uzasadnij to jakoś.Nasze zespoły trzeba się przyzwyaczić że nigdy nie bedą grały równo na dłuższą metę.Ale skoro piszesz że Legia nic szczególnego nie pokazuje to powiedz mi kto pokoazuje i czego byś oczekiwał po Legii.Bo widzę że to że wygrywa mecz za meczem to jest za mało.Nie wiem cchcesz aby grali jak Barcelona czy co??A może mają miażdzyć każdego po 4-0,5-0??
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
No to kolego teraz bez żadnej napinki z mojej strony powiedz mi kto pokazuje coś w naszej ??I uzasadnij to jakoś.Nasze zespoły trzeba się przyzwyaczić że nigdy nie bedą grały równo na dłuższą metę.Ale skoro piszesz że Legia nic szczególnego nie pokazuje to powiedz mi kto pokoazuje i czego byś oczekiwał po Legii.Bo widzę że to że wygrywa mecz za meczem to jest za mało.Nie wiem cchcesz aby grali jak Barcelona czy co??A może mają miażdzyć każdego po 4-0,5-0??
A czemu nie ? Tak, dla mnie to za mało i powiem to głośno. Mówisz o żałosnym poziomie ligi a potem zadowalasz się taką a nie inną grą Legionistów. Z takimi ruchami transferowymi nie powiesz mi że nie zaskoczyła Cię taka wysoka porażka w derbach, porażka u siebie z Bełchatowem albo nie dawno z Lechią. Mówisz o zwycięstwach ale...
wygrana z Widzewem po niemrawym meczu no ale strzelili i ok, wysoka wygrana z Koroną gdzie ogromną rolę odegrała czerwona kartka już w pierwszej połowie dla Małkowskiego gdzie do tego czasu było 1:1, wygrana z Górnikiem po ogromnych nerwach w końcówce w dosłownie 2 minuty i w końcu wygrana z Jagą która w pierwszej połowie wg. mnie miała przewagę i mogła prowadzić już od pierwszych minut. W tym meczu dopiero po czerwonej kartce Legia przypieczętowała swoją wygraną a nie powiesz mi że 10 minut to za mało na odrobienie jednobramkowej straty.
Te wszystkie mecze pokazują że jeszcze wiele pracy przed Skorżą aby ustabilizować formę zawodników. Bo co z tego że wygrali ostatnie 4 spotkania jak tak naprawdę tylko z Jagą zagrali jak równy z równym bo już to lepiej wyglądało w drugiej odsłonie.
Mimo to nie odchodząc od tematu taka gra powinna starczyć na remis a może nawet wygraną z bardzo słabą Wisłą w której ciągle się kłócą (nawet na boisku)
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Mówisz o żałosnym poziomie ligi a potem zadowalasz się taką a nie inną grą Legionistów. Z takimi ruchami transferowymi nie powiesz mi że nie zaskoczyła Cię taka wysoka porażka w derbach, porażka u siebie z Bełchatowem albo nie dawno z Lechią. Mówisz o zwycięstwach ale...
wygrana z Widzewem po niemrawym meczu no ale strzelili i ok, wysoka wygrana z Koroną gdzie ogromną rolę odegrała czerwona kartka już w pierwszej połowie dla Małkowskiego gdzie do tego czasu było 1:1, wygrana z Górnikiem po ogromnych nerwach w końcówce w dosłownie 2 minuty i w końcu wygrana z Jagą która w pierwszej połowie wg. mnie miała przewagę i mogła prowadzić już od pierwszych minut. W tym meczu dopiero po czerwonej kartce Legia przypieczętowała swoją wygraną a nie powiesz mi że 10 minut to za mało na odrobienie jednobramkowej straty.
Te wszystkie mecze pokazują że jeszcze wiele pracy przed Skorżą aby ustabilizować formę zawodników. Bo co z tego że wygrali ostatnie 4 spotkania jak tak naprawdę tylko z Jagą zagrali jak równy z równym.
Mimo to nie odchodząc od tematu taka gra powinna starczyć na remis a może nawet wygraną z bardzo słabą Wisłą w której ciągle się kłócą (nawet na boisku)
Poziom ligi jest jaki jest.Dla tego tabela aktualnie jest jaka jest.Gdyby mnie nie zadowalał nie oglądał bym tej ligi a co nasze wiadomo najlepsze ???? Na początku sezonu byłem zaskoczony tym co się działo przy Łazienkowskiej a teraz po trochu jestem zadowolony bo jak widać starcza to na takie zespoły jak Jagiellonia Korona Górnik a więc odpowiednio lider 2 drużyna i 5 drużyna.Mówię o zwycięstwach ale....
zwycięzców się nie sądzi.Z Widzewem nie mogło być lepszego miejsca na przełamanie.Drużyna musiała wygrać nie ważne jak ale wygrać.Swoją drogą lepiej grać cudownie i remisować/przegrywać czy lepiej wygrywać po 1-0(Grecja i finały mistrzostw Europy).Co do wygranej z Koroną fakt czerwień ustawiła mecz ale kolego drogi czy ta czerwień była nie słuszna???Futbol to gra błędów ktoś powiedział.Po za tym można znaleźć wiele przykładów gdzie drużyna grała bez jednego gracza i wygrywała przegrywając ( jak się nie mylę mecz z tamtego sezonu Cracovia-Legia gdzie po czerwonej kartce w pierwszej połowie dla Choto Legia odrobiła straty i wygrała 2-1).Co do Górnika to nie wiem czyim jesteś kibicem ale ziomek życzę Ci takich zwycięstw Twojej drużyny bo nie ma nic lepszego uwierz ???? Zresztą jak widać Legia w tym sezonie specjalizuje się w tego typu rozstrzygnięciach.Takie wygrane pokazują charakter drużyny więc nie wiem po co nawet wspomniałeś o tym meczu.Co do Jagi też przyznam Ci rację.Z tym że nie całą połowę a jakieś 15-20 pierwszych minut.A więc według mnie są to minuty w których Legia grała źle nie tylko z Jagiellonią bo podobnie było z Górnikiem Koroną Widzewem.Zapewne nad tym pracują.
Wiadomo że przed Skorżą jeszcze wiele pracy ale można powiedzieć że na teraz Legia jest najrówniej grającą drużyna o czym świadczą wyniki.
Jeśli wygrają z Wisłą to według mnie jeszcze przed wiosną mogą przewodzić w tabeli.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Legia na starcie sezonu zrobiła tyle kroków do tyłu, że teraz jeden w przód to nie wiadomo jaki progres formy dla ich kibiców, tyle na temat L bo z gry to niczym specjalnym nie zaskakują, a że parę trybów coś tam zaczyna działać to jeszcze trzeba czasu i dużo pracy
Wisła nie błyszczy, no ale to nie jest ich szczyt możliwości
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Na pewno Legia jest w lepszej formie niz Wisla co pokazuja ostatnie wyniki kolego bayern91.Jesli Wisla zagra tak slabo jak z Cracovia jestem przekonany ze Legia nie stoi na straconej pozycji.Optymalnym rozwiazaniem w tym meczu wydaje mi sie x2.Sadze tak dla tego ze bardziej blizszy jestem do typu 2 niz 1 a x to taka podporka pod to ze seria Legii kiedys musi sie skonczyc i ten remis ktorego jeszcze nie maja rowniez kiedys padnie.Ja jednak kolejny raz sprobuje postawic typ 2 za kurs 3,00 jak i DW 1-1 za kurs 6,00

Korona - Jaga tez nie mam pomyslu na razie na ten mecz.Chcialbym aby padl tam remis z wiadomego powodu ale jak bedzie ciezko powiedziec.

Widzew - Cracovia moze x2??
Chodzi mi o to ze zadna z druzyn nie ma stabilnej formy, moze i Warszawie wyglad to odrobine lepiej ale tez bez rewelacji i to musisz przyznac. Poza tym w ostatnim meczu z Jaga mieli duzo szczescia, bo gdyby sedzia uznal bramke dla Jagi to mecz ulozylby sie calkiem inaczej.
Poza tym nie wiem jak sedzia mogl tam gwizdnac spalonego.....
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Legia na starcie sezonu zrobiła tyle kroków do tyłu, że teraz jeden w przód to nie wiadomo jaki progres formy dla ich kibiców, tyle na temat L bo z gry to niczym specjalnym nie zaskakują, a że parę trybów coś tam zaczyna działać to jeszcze trzeba czasu i dużo pracy
Wisła nie błyszczy, no ale to nie jest ich szczyt możliwości
W takim razie jak nazwiesz to co dzieje się w Wiśle??Robią jedne krok do przodu dwa w tył.Bo w derbach to powinni przegrać nic nie pokazując wygrana z Lechią gdzie to Lechią powinna w pierwszej połowie załatwi sprawę.W Legii widać poprawę w Wiśle się nie zanosi.Nie ma ich nawet za co pochwalić.Każdy zarzuca co złe Legii a nie zajmie się swoim zespołem.
Poza tym nie wiem jak sedzia mogl tam gwizdnac spalonego.....
Też się w pierwszej chwili zdziwiłem ale jak wyjaśniły programy telewizyjne spalony był słuszny
 
fanabujaka 0

fanabujaka

Użytkownik
Każdy zarzuca co złe Legii a nie zajmie się swoim zespołem.
+1
Wojtek Hadaj - spiker Legii - na Jadze pięknie zripostował kibiców gości, Jagiellonia próbowała sprowokować pieśniami anty legijnymi, szybko usłyszeli od spikera, aby zajęli się swoim klubem, bo Legia da sama sobie rade ]:-&gt;
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
No ale ja nie piszę że Wisła gra super tylko inni że Legia chwyta nie wiadomo jaką formę....Wisła powinna przegrać w derbach? Za jaką sprawą?
Legia grała jeszcze gorzej niż Wisła i też się nie zanosiło a jakby rozliczać co kto w jakim meczu to L powinna mieć co najmniej 6 pkt mniej (Górnik, Cracovia) i pewnie by się coś znalazło ale po co w tych kategoriach rozkminiać
Dla jasności i pryzmatem prezentowanej ostatnim czasem jakości L ma więcej argumentów na dobry wynik w Krakowie ale dalej nie rozumiem tego superoptymizmu, forma jak forma wygrywają bo mają drużynę na takie predyspozycje..ale czy to jest choć cokolwiek godnego uwagi to bynajmniej nie dla mnie
ps: to o czym mamy rozmawiać, pisać o swoich klubach w samych superlatywach przecież to obłęd
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
Legia na starcie sezonu zrobiła tyle kroków do tyłu, że teraz jeden w przód to nie wiadomo jaki progres formy dla ich kibiców, tyle na temat L bo z gry to niczym specjalnym nie zaskakują
Mam dokładnie takie samo zdanie;)
Tak na pierwszy rzut oka.
Widzew - Cracovia
Jak dla mnie 1.80 nie jest warte grania. Do składu pasów wraca Matusiak co niewątpliwie jest ogromnym wzmocnieniem. Bardzo ciekawy jestem co Jurij Szatałow wymyśli na ten mecz. Czy Krakowianie zagrają otwartą piłkę i nadzieją się na mocną( choć ostatnio zawodzącą) ofensywę Widzewa, czy zrobią obronę Częstochowy i zagrają na 0:0. Dla mnie kompletny noBet
.Bo w derbach to powinni przegrać nic nie pokazując
Derby to derby nei są żadnym wyznacznikiem formy. Zaiste byli słabsi ale włąśnie w tym tkwi cała sztuka by wygrać jak nie idzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom