>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Info Punkty reputacji na forum

lucas 363

lucas

Administrator
Członek Załogi
Na forum został uruchomiony nowy dodatek, dzięki któremu każdy może podziękować za użyteczne posty, przydzielając przy okazji punkty reputacji ich autorom. Celem takiego rozszerzenia funkcjonalności jest wyróżnienie osób wnoszących wkład w rozwój i życie na forum oraz zachęcenie pozostałych do aktywnego brania udziału w dyskusjach, dzielenia się swoją wiedzą oraz do pomocy innym użytkownikom. Jeśli zainteresowała Cię wartościowa wypowiedź, uzyskałeś rozwiązanie w nurtującej sprawie lub skorzystałeś z dobrych typów, możesz teraz wyrazić swoje podziękowanie dla autora, klikając przycisk &quot;dzięki&quot;. Dziękując można zostawić krótki komentarz, lecz nie jest to wymagane. Po tej operacji, autor posta otrzymuje punkty reputacji. Ilość punktów jakie otrzyma jest równa Twojej sile reputacji. Siła reputacji obliczana jest następująco:
1. Baza początkowa to 1 punkt - siła reputacji każdego nowego użytkownika wynosi 1
2. Każdy kolejny rok na forum: +1 punkt
3. Każde 1000 napisanych postów: +1 punkt
4. Każde 500 punktów własnej reputacji: +1 punkt
Podziękować można 3 razy w ciągu 24 godzin. Jeśli raz podziękowałeś danemu użytkownikowi, musisz ocenić posty 2 innych osób, zanim będziesz mógł ponownie wysłać punkty reputacji dla tego samego użytkownika. Każdy może sprawdzić otrzymane podziękowania w swoim panelu kontrolnym - opcja &quot;Panel użytkownika&quot; w menu na górze po lewej.
Zachęcam do korzystania z systemu i oceniania pomocnych, użytecznych oraz wartościowych postów na forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +266
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
To jak mamy tą reputacje to wyłączcie przyciski dzięki z własnych postów, bo poco mi on jak i tak wyskoczy:
Nie możesz sam sobie przydzielać punktów reputacji.
Myślę że jest to do zrealizowania ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lucas 363

lucas

Administrator
Członek Załogi
To jak mamy tą reputacje to wyłączcie przyciski dzięki z własnych postów, bo poco mi on jak i tak wyskoczy:
Myślę że jest to do zrealizowania ;)
Popatrze pozniej, moze da rade cos w tym kierunku zrobic.
A ja nie mam Reputacji wcale ;D
O co z tym chodzi w ogóle ? ????
Jesli ktos posiada 0 punktow reputacji, nie sa one wyswietlane. Dopiero po otrzymaniu pierwszego punktu, pojawia sie informacja przy profilu uzytkownika w jego postach. Mozesz takze sprawdzic klikajac na swoj profil np: GMark - Statystyki - tam nawet 0 wartosc jest wyswietlana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
jest jeden szczegół.
Nie można dać użytkownikowi dwóch podziękowań pod rząd, nawet na przestrzeni dłuższego czasu.
Między podziękowaniami dla użytkownika X, trzeba sypnąć &quot;5 kliknięć&quot; pięciu innym osobom.
jest to głupota.

cała ta reputacja psu na budę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
No trochę bez sensu. Bo np. gość który ma dobre typy, dobre analizy w dziale kupony czy kzs, nie ma szansy wbicia na salony, natomiast vipy mogą tylko jeszcze bardziej umacniać swoją rangę. W skrócie biedni są biedniejsi, a bogaci bogatsi ???? .
Również kolejny bezsens, że nie można dawać 2 razy pod rząd temu samemu użytkownikowi, tylko muszę na siłę dać 5 osobom, żeby dać temu pierwszemu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Proponowalbym jednak opcje dzieki uruchomic w kuponach i kzs bo ja w wiekszosci bym tam chcial wlasnie dziekowac za dobre analizy i trafne kupony np...
A ograniczenie dzieki, ze trzeba dac 5 innym osobom jest pewnie po to, zeby sztucznie komus nie podbijac, ale mysle, ze ograniczenie do 3 starczyloby.
 
lucas 363

lucas

Administrator
Członek Załogi
Pomysle nad uruchomieniem tej opcji w pozostalych dzialach, poza HP oczywiscie. Niektorym sie nie podoba koniecznosc oceniania postow innych uzytkownikow, niz tylko swoich znajomych a ja sadze, ze to bardzo dobre zabezpieczenie przed nabijaniem sobie nawzajem, dzien w dzien, punktow reputacji. Ewentualnie moge pomyslec nad zmniejszeniem troche tej wymaganej liczby innych ocen np. z 5 do 3.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jednak chyba i nie wypali ten pomysł z tą reputacją. połowa osób na forum nigdy nie przyzna nikomu dzięki bo sobie pomyśli że ktoś ma 20pkt ja mam 5 to po co mu będę dawał , żeby jeszcze bardziej uciekł czy coś. To jest Polska i każdy wie jacy zawistni mogą być ludzie. Zazdrość itp to tutaj codzienność. Z biegiem czasu ukształtuje się pewna grupa userów którzy będą sobie dziękować za byle co. Bez sensu. Po ta są kolorki żeby wyznaczały pewną reputację i hierarchię na forum. I to wyznacza czyjś wkład w rozwój forum. Jak ktoś się wyróżnia to dostaje moda czy coś i zostaje dostrzeżony. No chyba , że Wy na innych zasadach to przyznajecie ale nie wnikam. Dalej idąc takim tokiem myślenia. Ja wcześniej proponowałem wprowadzić coś na wzór reputacji ale trochę w inny sposób. Że np każde powiedzmy 0-200 wypowiedzi jakiegoś użytkownika to jakaś ranga np początkujący 200-500 np obeznany w temacie itp itd. Do tego można różne fajne hasła związane z udzielaniem się kogoś na forum wymyślić. Moim zdaniem takie coś bardziej by się sprawdziło i przede wszystkim nie było by uzależnione od innych użytkowników forum bo jak już pisałem wcześniej nawet jakby ktoś 7 poty wylewał nad dobrą analizą to i tak inny użytkownik nie da mu dzięki bo np &quot; a Ty lubisz Barcelona a ja Real to Ci nie dam choć analiza fajna&quot; niestety tak to będzie wyglądać. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +250
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ale w sumie ten limit jednego na pięć jest logiczny,wszystko po to żeby zapobiec nabijaniu reputacji.

Też nie rozumiem dlaczego w Vipach są podziękowania, a w kuponach i kuponach ze statystykami już nie, albo dajemy wszystkim i traktujemy wszystkich tak samo albo promujemy elitę co jest nie na miejscu.

Popieram konrad140 wszystko to pójdzie w kierunku kolesiostwa i będą królowały wzajemne relacje, a nie wkład na forum.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
jak komuś należy się reputacja w KzS czy kupnach to prędzej czy później trafi do VIP i wtedy będzie można mu &#39;dziękować&#39; ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Juz nie przesadzaj konrad z tym nie przyznawaniem. Jak ktos podal dobry typ albo pomogl to czemu nie dac. Mysle, ze to dobry pomysl. Tylko to ograniczenie do podania 5 dzieki i dopiero mozna tej samej osobie zniwelowalbym chyba jednak do 3...
No i pisze, ze kazdy ma 1 pkt na dziendobry za bycie na forum. Jakos u wiekszosci poki co puste konta bez ani 1 pkt wiec ?? ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
jak komuś należy się reputacja w KzS czy kupnach to prędzej czy później trafi do VIP i wtedy będzie można mu &#39;dziękować&#39; ;)
Nie do końca bo nie każdemu + będzie należał się za każdy post ale dajmy na to czysto teoretycznie: ktoś trafia kurs: 5,00 i kilku użytkowników z niego skorzysta; logiczne że należy mu się + ale niemożna mu go przyznać bo nie jest w Vipach
 
lucas 363

lucas

Administrator
Członek Załogi
Jednak chyba i nie wypali ten pomysł z tą reputacją. połowa osób na forum nigdy nie przyzna nikomu dzięki bo sobie pomyśli że ktoś ma 20pkt ja mam 5 to po co mu będę dawał , żeby jeszcze bardziej uciekł czy coś. To jest Polska i każdy wie jacy zawistni mogą być ludzie. Zazdrość itp to tutaj codzienność. Z biegiem czasu ukształtuje się pewna grupa userów którzy będą sobie dziękować za byle co. Bez sensu. Po ta są kolorki żeby wyznaczały pewną reputację i hierarchię na forum. I to wyznacza czyjś wkład w rozwój forum. Jak ktoś się wyróżnia to dostaje moda czy coś i zostaje dostrzeżony. No chyba , że Wy na innych zasadach to przyznajecie ale nie wnikam. Dalej idąc takim tokiem myślenia. Ja wcześniej proponowałem wprowadzić coś na wzór reputacji ale trochę w inny sposób. Że np każde powiedzmy 0-200 wypowiedzi jakiegoś użytkownika to jakaś ranga np początkujący 200-500 np obeznany w temacie itp itd. Do tego można różne fajne hasła związane z udzielaniem się kogoś na forum wymyślić. Moim zdaniem takie coś bardziej by się sprawdziło i przede wszystkim nie było by uzależnione od innych użytkowników forum bo jak już pisałem wcześniej nawet jakby ktoś 7 poty wylewał nad dobrą analizą to i tak inny użytkownik nie da mu dzięki bo np &quot; a Ty lubisz Barcelona a ja Real to Ci nie dam choć analiza fajna&quot; niestety tak to będzie wyglądać. Pozdro
Wprowadzenie, rang uzaleznionych od ilosc postow jest zbedne, bo przeciez kazdy widzi kto ile ma postow napisanych na forum. Czy ulatwi Ci to zrozumienie tej liczy gdy bedzie mial jeszcze 3 gwiazdki lub 7 rozowych kolek dodatkowo w profilu? Poza tym, niektorzy lubia nabijac posty a punkty reputacji znacznie trudniej sobie &#39;podkrecic&#39;, gdyz sa one uzaleznione wlasnie od innych uzytkownikow, ktorzy moga ocenic czy napisales wartosciwego posta, czy moze tylko chciales sobie nabic licznik postow. Co do samego systemu, nie dziala zle, przez dwa dni od wprowadzenia go w zycie, przyznano ponad 50 podziekowan i praktycznie wszystkie maja sens.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Juz nie przesadzaj konrad z tym nie przyznawaniem. Jak ktos podal dobry typ albo pomogl to czemu nie dac. Mysle, ze to dobry pomysl. Tylko to ograniczenie do podania 5 dzieki i dopiero mozna tej samej osobie zniwelowalbym chyba jednak do 3...
No i pisze, ze kazdy ma 1 pkt na dziendobry za bycie na forum. Jakos u wiekszosci poki co puste konta bez ani 1 pkt wiec ?? ????
to zobaczysz jak będzie. Jest kilka osób na forum które potrafią docenić czyjś wkład w rozwój forum , jakby te punkty można było dawać od dawna to już ładną liczbę bym rozdał ale wiem też na forum jest dużo ludzi którzy nie potrafią docenić czyjejś pracy. Zobacz ile jest sporów na forum , ile zawsze jest kłótni w HP , ile kłótni przy organizowaniu jakiegoś konkursu. Ja nie mówię , że Ty będziesz taki zgred czy coś tylko sugeruje że inni tak będą robić.

Wprowadzenie, rang uzaleznionych od ilosc postow jest zbedne, bo przeciez kazdy widzi kto ile ma postow napisanych na forum. Czy ulatwi Ci to zrozumienie tej liczy gdy bedzie mial jeszcze 3 gwiazdki lub 7 rozowych kolek dodatkowo w profilu? Poza tym, niektorzy lubia nabijac posty a punkty reputacji znacznie trudniej sobie &#39;podkrecic&#39;, gdyz sa one uzaleznione wlasnie od innych uzytkownikow, ktorzy moga ocenic czy napisales wartosciwego posta, czy moze tylko chciales sobie nabic licznik postow. Co do samego systemu, nie dziala zle, przez dwa dni od wprowadzenia go w zycie, przyznano ponad 50 podziekowan i praktycznie wszystkie maja sens.
każdy pomysł ma jakieś plusy i minusy. To i ten też ma jakieś plusy bo musi je mieć. Ten z reputacją. Mówisz , że ktoś chce sobie nabić licznik. No ale przecież modzi usuwają multum postów więc jak jakiś post zostaje to pewnie dlatego , że coś wnosi do dyskusji / tematu/ itp itd czyli krótko mówiąc jest w pewien sposób wartościowy więc idąc tym tokiem myślenia za każdy post powinno się dawać podziękowania.
 
Do góry Bottom