>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

2 kolejka Ekstraklasy [13.08-15.08.2010]

Status
Zamknięty.
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
2 kolejka Ekstraklasy

Piątek 13.08
Cracovia - Śląsk Wrocław
2.35 3.10 2.85
Polonia Warszawa - Legia Warszawa
2.60 3.00 2.60
Sobota 14.08
Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów
1.80 3.25 4.00
Lech Poznań - Arka Gdynia
1.55 3.55 5.65
Polonia Bytom - Lechia Gdańsk
2.60 3.00 2.60
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
1.70 3.40 4.50
Niedziela 15.08
Korona Kielce - Widzew Łódź
2.00 3.20 3.45
Ruch Chorzów - Wisła Kraków
2.90 3.10 2.30
kursy na dzień 09.08.2010r godz.:13:20 (bwin)
Przed nami kilka bardzo ciekawie zapowiadających się spotkań. Na pierwszy plan wychodzą derby Warszawy, a więc spotkanie Polonii Warszawa z Legią. W innym piątkowym spotkaniu drużyna Cracovii podejmować będzie wysoko mierzący Śląsk Wrocław. W sobotę najciekawiej zapowiada się spotkanie Jagiellonii Białystok z GKS-em Bełchatów, emocji nie powinno zabraknąć także w Lubinie, gdzie Zagłębie będzie podejmować beniaminka Górnika Zabrze. Ponadto Mistrz Polski Lech Poznań zmierzy się z Arką Gdynia oraz Polonia Bytom z Lechią Gdańsk. W niedzielę odbędą się dwa ciekawie zapowiadające się mecze, Korona Kielce zagra z Widzewem Łódź, a Ruch Chorzów poszuka punktów z Wisłą Kraków...
Zachęcam do dyskusji oraz do pisania analiz;)
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Na pierwszym miejscu chcę zaznaczyć że u góry jest błąd :p
Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław &lt;----- za Śląsk powinna być Legia ????
A co do tego meczu to wszystko jest możliwe gdyż to derby ale jakbym miał stawiac ten mecz to dał bym x2 ???? Lech Poznań - Arka Gdynia tu postawiłbym czystą 1 ???? A co do meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków tu postawiłbym 2 gdyż Ruch stracił dwa najlepsze ogniwa czyli Sobiecha i Niedzielana a co do Wisły mam nadzieję że to odpadniecię z pucharów i wygranie pierwszego meczu ligowego podbuduje ich ???? dla mniej odważniejszych x2
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Póki co start naszej ligi dość mało ciekawy. Sporo remisów , mało bramek ... na tą kolejkę zaryzykował bym na Wisłę. Kurs całkiem dobry. Z Arką zagrali jak zagrali i mieli szczęście że udało im się wygrać bo gdyby Arka wykorzystała to co miała m.in Burkhardt , Bożok , czy Iwanowski to mogło by być całkiem inaczej. Znowu katastrofalnie zagrała obrona Wisły. Ciekawe czy Chavez zagra w niedziele bo na pewno powinien sporo dobrego wprowadzić do defensywy Wiślaków. Dlaczego na Wisłę ? Po za właśnie tymi błędami w obronie zagrali całkiem dobrze. Kilka świetnych okazji zmarnował Boguski , z dobrej strony pokazali się Małecki i Kirm , który dziwne że u Kasperczaka nie grał.Ruch ostatnimi czasy prezentuje się źle. Transfery z klubu zrobiły swoje i powtórzenie wyniku z przed roku nierealne. Tak więc sądzę że Wisła z odrobinie lepszą skutecznością i być może Chavezem w obronie 3 pkt z Chorzowa wywiezie.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Ja bym nie pchał Lecha na kupon bo z formą jest średnio a kilka dni później mają wyjazd w LE, jeżeli mecz z Arką jest ważniejszy lub są na tyle silni by małym nakładem ograć Arkę w obecnej dyspozycji to ok a to że stracili punkty w Łodzi na pewno mnie nie zachęca
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Ja w Lecha to bym pchał pieniądze ale tylko w under. Forma Lecha w ofensywie jest jaka jest , w właściwie to jej nie ma. Arka też siły ofensywnej jakiejś mocnej nie ma , zresztą pokazali to m.in w meczu z Wisłą że jak mieli dogodną sytuację to dostawali paraliżu nóg. Lech obronę ma póki co sporo lepsza od Wisly ( choć zapewne Bosacki nie zagra) dlatego też wątpie aby Arka miała jakieś sytuacje na gola i wątpię też aby Lech się nagle rozstrzelał. 1:0 lub 2:0 to max chyba na co będzie stać kolejorza w tym meczu.
 
daniel_g-ce 0

daniel_g-ce

Użytkownik
Lech, Legia
Lech nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów, myśle że przeciwnik nie jest wymagający i powinni spokojnie sobie poradzić.

Co do meczu Legii, to zastanawiam się czy dać ich z remisem, czy czystą 2. Zarówno jedna jak i druga drużyna ze stolicy znacząco się wzmocniła, ale mój typ opieram głównie na podtawie ostatniego meczu. Polonia pomimo wygranego meczu z Górnikiem nie zachwyciła, mecz był wyrównany. Natomiast Legia pomimo porażki podobała mi się (szczególnie w pierwszej połowie), myśle że podobnie jak z Arsenalem, tak tutaj z racji, że to derby dadzą z siebie wszystko i wygrają.

Zobaczymy co z tego będzie ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Tak na pierwszy rzut oka rzuca mi się od razu Jaga. Jedyny zespół grający w europejskich pucharach za którego nie musimy się wstydzić, oba mecze z Arisem grali na dobrym poziomie, wywieźli punkt z Wrocławia choć widać było że są trochę &quot;zmęczeni&quot;. Myślę że Jagiellonia ma silny zespół, a trener Probierz wg mnie należy do czołówki polskich trenerów. Bardzo silne są w Jadze skrzydła, dwaj dynamiczni pomocnicy: Makuszewski i Kupisz, w środku pola też olbrzymia rywalizacja, są przecież tacy zawodnicy jak Burkhardt, Grzyb, Hermes czy Kascelan. Druga linia zespołu Probierza jest bardzo dobra, w ataku wysunięty Grosicki tego zawodnika nie trzeba przedstawiać. Dodajać do tego fakt że w poprzednim sezonie Jaga grała super na swoim stadionie, wychodzi mi że teraz też powinni wygrać. GKS ma słabszy zespół od tego z przed roku, nie ma Nowaka, Cetnarskiego, Pietrasiaka to olbrzymie osłabienia ponieważ wspomniana trójka kierowała grą i byli niepodważalni w drużynie. Teraz Bełchatów stawia na młodzież groźnym zawodnikiem jest napewno Kamil Poźniak czy Kuświk, Żewłakow nie jest w pełni dyspozycji. Co prawda Bełchatów wygrał z Bytomiem ale Bytom to nie był zbyt wymagający rywal w tym meczu stawiałbym na gospodarzy.
 
wojacy 0

wojacy

Użytkownik
Mnie również wyda się że Jaga może namieszać. Oni w pucharach grali na swoim poziomie. Nie zawiedli ani nie zachwycili. Ale odnosząc to do słów pewnego polityka Mieli takie szanse na dojście do fazy grupowej (bo to jest cel każdej z drużyn) jak kaczka na przepłynięcie Wisły w jeden dzień - mogli spróbować
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Teraz Bełchatów stawia na młodzież groźnym zawodnikiem jest napewno Kamil Poźniak czy Kuświk, Żewłakow nie jest w pełni dyspozycji. Co prawda Bełchatów wygrał z Bytomiem ale Bytom to nie był zbyt wymagający rywal w tym meczu stawiałbym na gospodarzy.
Zgadzam się przede wszystkim co do tego, że Bytom nie był zbyt wymagającym rywalem w pierwszej kolejce. Właściwie poza Radzewiczem i Bykowskim to nie specjalnie ktoś tam grał w meczu z GKS-em.
Żewłakow jeszcze nie jest w pełni dyspozycji, sam mówił, że brakowało mu sił. Być może Kuświk zagra od pierwszej minuty? Choć niby jest kontuzjowany bo nie pojechał na u23.
Za Pietrasiaka jest Tanevski, za Rachwała - G.Baran. Bełchatów ma mocne skrzydła Wróbel-Małkowski i w duzej mierze na tym opiera się ich gra. Dużą rolę w drużynie odgrywa Janusz Gol - ale to jest taki zawodnik, że miewa dużo słabsze mecze i kiedy mu nie idzie to po całości.
Jagiellonia całkiem przyjemnie wygląda, ale ze Śląskiem mieli też momenty kryzysowe. Mimo wszystko wydaje się, że powinna ten mecz wygrać. Dobre wrażenie sprawia zwłaszcza Tomasz Kupisz, ktory potrafi dobrze dośrodkować zarówno prawą jak i lewą nogą.
Brakuje im trochę kilera, bo Grosicki jest nieskuteczny, a Frankowski wygląda na to, że nie jest w stanie grać przez 90 minut, aczkolwiek kiedy jest na boisku to jest bardzo groźny vide mecz z Lechem o Superpuchar.
Wstępnie zaznaczam Jagę na swoim kuponie, decyzję być może podejmę jeszcze dziś lub jutro, ale wygląda apetycznie. Przegrać nie powinni może 1x po niskim kursie na podbicie? Nie wiem...
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Polonia - Legia
Derby Warszawy, ogólnie trudny mecz do wytypowania. Obie drużyny zrobiły podczas przerwy letniej duże zmiany w składach, Legia postawiła na graczy zza granicy (Vrdojlak, Manu, Cabral, Mezenga itd.), Polonia na graczy z naszego kraju (Sobiech, Smolarek, Rachwał itd.). Po urazie mięśnia którego nabawił się w meczu z z Arsenalem do drużyny &quot;Wojskowych&quot; powraca kapitan Ivica Vrdoljak, podobna sytuacja miała miejsce w Polonii gdzie na uraz narzekał Artur Sobiech lecz on również zaczął już treningi lecz na razie indywidualne. Polonia w ostatnim spotkaniu pokonała Górnik Zabrze 2:0, lecz równie dobrze mogli ten mecz przegrać czy zremisować, zagrali jednak skutecznie czego nie można powiedzieć o Górniku i wygrali tamto spotkanie. Legia pierwszą kolejkę rodzimej ekstraklasy opuściła ze względu na sparing z Arsenalem Londyn, podczas tego spotkania otwarto też oficjalnie nowy stadion warszawskiej drużyny, a raczej 3 jego trybuny. Co prawda Legia przegrała to spotkanie (6:5) jednak kto wie jak mecz potoczyłby się gdyby w bramce legionistów stał bramkarz, a nie wisiał ręcznik ? Arsenal nie zagrał najmocniejszym składem jednak tacy gracze jak Walcott, Rosicky, Eboue, Chamak czy Nasri jeszcze długo w Polsce nie zagrają wiec nie ma co narzekać. Legia na tle bardziej utytułowanego rywala wypadła dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie w której wygrywali już nawet 3:0. Po przerwie zabrakło sił, jednak trzeba pamiętać, ze legioniści wyszli na druga połowę bez zmian w składzie. Gdy popatrzymy na przygotowanie fizyczne legionistów pod kątem Londyńczyków to nie mamy czego się wstydzić, w końcu liga angielska od dawna słynie z dobrego przygotowania fizycznego, czego efektem są mecze rozgrywane co 3 dni. Na Polonie takie przygotowanie na pewno starczy. Z bardzo dobrej strony z meczu z Kanonierami pokazali się Manu (niezwykle szybki, dynamiczny gracz), Cabral (świetna technika i strzał z dystansu) i Borysiuk (dobre przechwyty, pewny punkt pomocy).
Nowi gracze niezwykle ambitni, chcący pokazać, ze opłacało się ich ściągać za spore pieniądze jak na nasze warunki poniekąd zaczęli to już pokazywać w meczu z Arsenalem lecz trzeba to udowodnić w lidze.

Typy: Legia DNB @ 1.92 5/10 | Legia X2 @ 1.49 7/10 | Over 2.5 @ 2.35 3/10 |
Legia mistrz !
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tak na pierwszy rzut oka rzuca mi się od razu Jaga. Jedyny zespół grający w europejskich pucharach za którego nie musimy się wstydzić, oba mecze z Arisem grali na dobrym poziomie, wywieźli punkt z Wrocławia choć widać było że są trochę &quot;zmęczeni&quot;. Myślę że Jagiellonia ma silny zespół, a trener Probierz wg mnie należy do czołówki polskich trenerów.
Brakuje im trochę kilera, bo Grosicki jest nieskuteczny, a Frankowski wygląda na to, że nie jest w stanie grać przez 90 minut, aczkolwiek kiedy jest na boisku to jest bardzo groźny vide mecz z Lechem o Superpuchar.
Wstępnie zaznaczam Jagę na swoim kuponie, decyzję być może podejmę jeszcze dziś lub jutro, ale wygląda apetycznie. Przegrać nie powinni może 1x po niskim kursie na podbicie? Nie wiem...
Ja tylko się pod tym podpisuje i również zamierzam postawic na Jagiellonie. ;) Popieram to co napisał Sutek, że jako jedyni nie skompromitowali polskiej piłki, pokazali że można przergac, ale można też grac pięknie i strzelac bramki. Bo trzeba sobie powiedziec, że Jaga zagrała bardzo odważnie, Aris zepchneli do defensywy. Wymieniali piłke klepą, oskrzydlali akcje jak to się powinno robic. Poprostu Probierz to jest trener z prawdziwego zdarzenia i widac efekty. Zbudował zespół, w którym ma dosyc szeroki skład i wyrównany. Owszem zastąpienie Grosickiego jest trudne, ale niektóre pozycje są wyrównane. Podobają mi się szczególnie w grze gracze Kupisz i Makuszewski, widac w nich wielki potencjał i mają ciąg na bramke. Kupisz wkońcu futbolu uczył się w Anglii, teraz widac efekty.
Probierz odważny trener, każdy w zespole zna swoją hierarchie. Nie boi się Franka posadzic na ławce. Pokazuje, że to on rządzi i nie da -sobie zawodnikom dyktowac kto ma grac, mowa o bramkarzu Gikiewiczowi.
Poprostu co tu dużo mówic, jak na polskie warunki to jest super trener, któremu życzę jak najlepiej.
Jaga u siebie + te wszystkie aspekty trenersko piłkarskie o któruch napisali także TBM i Sutek i wychodzi Nam typ na Jagę. Sam go na pewno wykorzystam bo również mi wpadł już w oko pare dni temu. Spojrzałem tylko w terminarz po spotkaniach z Arisem i wiedizałem że w tym meczu będe stawiał na nich.
Typ : Jagiellonia @ 1,83 bet365
 
sircoen 0

sircoen

Użytkownik
wszystkich mega hura optymistów chciałbym przestrzec, że mamy w Białymstoku chwili obecnej ser szwajcarski w obronie, bo został tylko Skerla i Kijanskas, no i może Lewczuk będzie musiał wrócić z zesłania.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
wszystkich mega hura optymistów chciałbym przestrzec, że mamy w Białymstoku chwili obecnej ser szwajcarski w obronie, bo został tylko Skerla i Kijanskas, no i może Lewczuk będzie musiał wrócić z zesłania.
Faktycznie teraz tak patrzę...
Alexis Norambuena będzie pauzował za czerwień zapewne.
Thiago Cionek - kontuzja
El Mehdi - też nabawił się urazu, nie wiem co z nim, ale po tym co widziałem w meczu nie wyglądało to na szybkie wyzdrowienie, choć mogę się mylić.
Krzysztof Hus - też jakiś uraz
Andrius Skerla pewniak w obronie. Ten Kijanskas mnie kompletnie nie przekonał w meczu ze Śląskiem póki co...
Chyba faktycznie wróci Lewczuk. Na obronie też może grać Kascelan [prawa obrona] albo Jarosław Lato [lewa obrona].
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
wszystkich mega hura optymistów chciałbym przestrzec, że mamy w Białymstoku chwili obecnej ser szwajcarski w obronie, bo został tylko Skerla i Kijanskas, no i może Lewczuk będzie musiał wrócić z zesłania.
Dopiero jednak może w czwartek rozpocznę normalne trening wraz z zespołem. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, a mam taką nadzieję, to na sobotni mecz powinienem być do dyspozycji trenera - mówi Cionek.
nie jest tak tragicznie..na prawej stronie moze zagrac Kascelan, ciekawy jestem co z Mido, w razie czego mamy Husa jeszcze..
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Mido zerwał więzadła. Cionek być może będzie gotowy do meczu z GKS-em. Na lewej może zagrać Lato, na prawej Kascelan lub Lewczuk. W środku Skerla znów będzie czyścił aż miło. Kijanskas w Salonikach zagrał lepiej niż we Wrocławiu. Franek wyjdzie prawdopodobnie w pierwszym składzie. Po prostu jemu dawka 4meczy w 10dni była za duża. Kupisz nieźle szarpie skrzydłem. Makuszewski też ma potencjał. Warto zagrać grubiej na Jagę.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Co do typu na Legię to ja bym się w ogóle nie sugerował meczu z Arsenalem, bo to był raczej teatr niż mecz :|. Zrobili sztuczne widowisko z wieloma bramkami, a jak wyglądały mecze sparingowe Legii we Francji ? Kiepsko, wyniki słabe. Do tego Legia gra w derbach i do tego na &quot;wyjeździe&quot;.
Polonia Warszawa to klub który chyba wydał najwięcej na transfery, widać, że chcą walczyć o najwyższa pozycję w Lidze. Nie po to się wydaje tyle kasy by przegrywać. Ostatnio ładnie wygrali 0:2 na wyjeździe, teraz czeka ich trudny sprawdzian z Legią, która nie prezentuje zbyt wysokiej formy.
Do tego Polonia Warszawa ma już pierwszy pierwszy mecz za sobą wygrany. A Legii to będzie pierwszy mecz więc na pewno presja, żeby nie przegrać. Jeszcze nie wiadomo jak wygląda ta nowa Legia bo ten mecz z Arsenalem to żaden mecz tylko pokaz.
Bardziej sugerowałbym się na 1x niż x2. Ale tak to jak dla mnie mecz no bet.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
A ja sugerował bym się tym meczem z Arsenalem. Bramki bramkami ale widać było że Legia miała pomysł na grę. Ładnie klepali piłką , ciekawe akcje itp. W drugiej połówce spadli trochę z sił. No to powiedz jak wyglądały mecze sparingowe Legii we Francji ? Po za laniem od Bordo reszta meczów całkiem przyzwoita , zapewne Skorża rotował trochę składem. Piszesz o Polonii że po to wydali tyle kasy żeby walczyć o najwyższe cele ... a Legia to mało wydała ? Po co robili nowy stadion , po co podpisane zostało porozumienie z kibicami ? O tak dla picu ? Ostatnio fakt Polonia wygrała 2:0 ale bohaterem meczu został ich bramkarz , więc o czymś świadczyć to musi , widziałem skrót z tego meczu i Przyrowski kilkakrotnie ratował Polonie. Presja presją , nie po raz pierwszy przychodzi im rozpoczynać ligę. Jak dla mnie Legia + Skorża będzie to bardzo mocna mieszanka i może być z tego wielkie bum. Jak wielkie nie wiem ale nie sądzę żeby Polonia pompując tyle kasy w zespół była w stanie być przed nimi. Już m.in Real czy City pokazali że pieniądze nie grają.
 
B 0

bas-tajpan

Użytkownik
Obie ekipy się mocno wzmocniły zarówno Polonia jak i Legia. Aczkolwiek Polonia kupiła praktycznie samych ogranych, wyróżniających się zawodników z naszej ekstraklasy. Legia natomiast w większości same zagraniczne transfery, nie wiadomo jak oni wejdą w poziom naszej ligi. Również pozycja bramkarza, jak na razie Antalovic pomimo że uważają go za wielki talent na razie gra przeciętnie jego zmienni rodem z Ukrainy również. Mile zaskoczył mnie Przyrowski w pierwszym spotkaniu, jeśli utrzyma taka formę to raczej pan Wojciechowski nie będzie musiał szukać zawodnika na jego miejsce.
Polonia zdała już jeden egzamin wygrywając z Górnikiem. Natomiast to będzie pierwszy mecz nowej Legii w tych rozgrywkach. To są derby.
Uważam że Legia nie wygra tego spotkanie. Prędzej będzie tutaj remis a już jakbym miał wskazywać zwycięsce tego spotkanie to myśle że jednak będzie to Polonia Warszawa która zagra u siebie i która w pierwszej kolejce pokazała że będzie naprawdę silną drużyną. Tylko mam nadzieje żę Gołębiewski i Mierzejewski nie będą za dużo grali w meczu kadry ponieważ za mało czasu na odpoczynek będą mieli przed naprawdę dla nich ważnym meczu który zostanie rozegrany już w piątek o godzinie 20:00.
 
M 0

morbid

Użytkownik
Hmmmm, tak sobie myślę, że ciekawym sposobem na grę może być progresja na przegraną Lecha. Mecz z Widzewem był 24 meczem bez porażki poznańskiego zespołu. Jaką formę ma Lech każdy widzi, myślę, że prędzej czy później (a raczej prędzej) jakiś mecz musi przegrać. Zadziała prawo serii, ale trzeba brać pod uwagę, że dwa następne mecze to mecze ze &#39;zgodami&quot; Lecha a z nimi zawsze szło Poznaniakom średnio. Kto wie może już w najbliższych 2 meczach wspaniała passa lecha zostanie przerwana? Kursy na pewno będą bardzo wysokie na wygrane Arki oraz Cracovii.

A co do derbów Stolicy, to sądzę że można w ciemno brać remis bramkowy. Jak dla mnie 1:1. Zakupy Legii jakoś na mnie wrażenia nie robią. Wiadomo jak kibice zareagowali na sprzedaż Vrdoljaka hehe (zadowoleni że znalazł się idiota, który go kupił i to za 1mln euro). Reszta też szału nie robi. Pamiętajmy że to obcokrajowcy, a z tymi bywa różnie, nawet jak przychodzą w glorii niewiadomo jakich gwiazd. A w Legii to w tym sezonie zaczyna się pompowanie balonika, żeby sprzedać jak najwięcej karnetów, tzw marketing ;). W ilu to już klubach przychodziły wielkie &quot;gwiazdy&quot;, które później ginęły w tłumie. A sugerowanie się jakimś tam sparringiem to tym bardziej śmiech. Polecam postawić na dokładny wynik 1:1 lub ewentualnie 2:2. Wysokie kursy godne ryzyka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom