>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

World Grand Prix 2010

Status
Zamknięty.
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP

Między 6. a 29. sierpnia będzie rozgrywany turniej siatkówki kobiet World Grand Prix. Tytułu sprzed roku bronią Brazylijki i to one są głównym faworytem tegorocznej edycji. Inne reprezentacje pretendujące do zajęcia wysokiego miejsca to według mnie: Chiny, Włochy. Z udziału w turnieju musiała zrezygnować z powodu problemów finansowych drużyna Korei Południowej. Została ona zastąpiona przez Tajwan.


Terminarz spotkań

Kadra Polski na World Grand Prix 2010:

Rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna

Środkowe: Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał

Przyjmujące: Anna Barańska, Joanna Szczurek, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska

Libero: Mariola Zenik, Paulina Maj


Zapraszam do pisania analiz i przemyśleń
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Takie moje pierwsze przemyślenie to takie, że Polki zagrają swoją zwyczajową lipę. Zawsze u siebie ku uciesze kibiców lubiły przegrać. Widziałem ich ostatnie poczynania z Rosjankami. Co z tego, że wygrały, zobaczymy jak będzie to wyglądać w meczach o stawkę. Jak tak patrzę na te naszą kadre to na przyjęciu jest straszna lipa. Barańska nie ma pojęcia o przyjmowaniu, myśli że serwuje z wyskoku i miała sesję w Playboyu to już może mieć SŁABSZE przyjęcie, ale taka prawda, że nie błyszczy w tym elemencie i jeszcze wiele razy zobaczymy jak ją będzie tam łamać.
Joanna Staniucha Szczurek... No chyba najlepsza z tego towarzystwa, podobno wymiatała teraz w Dąbrowie.
Klaudia Kaczorowska jeszcze jest chyba za młoda, żeby grać na takim poziomie...
Karolina Kosek to chyba jakieś Łódzkie nieporozumienie...
Mam nadzieję, że na rozegraniu będzie grał mój ulubiony Polski spaślaczek - Milena Sadurek. Milena specjalizuje się w rzucaniu takich wysokich świec do koleżanek, także powodzenia ja nie będę stawiał na Polki( kursowo napewno nie będzie się to opłacało).
Paulina Maj?? No przepraszam bardzo, ale ona się w ogóle nie nadaje. Matlak przesadził. Paula będzie się zmieniała tylko żeby&quot;wzmocnić&quot; przyjęcie, haha już się nie mogę doczekać Pauliny w akcji...
I tak oto w skrócie opisałem nasze Polskie bogactwo siatkarskie. Z tej kadry licze tylko że jakotakie pojęcie o grze mają Kasia Skowrońska, Mariola Zenik i Kasia Skorupa.
Ogólny komentarz do Twojego posta:
-Nie obrażamy zawodniczek, lecz piszemy rzetelnie o nich.
-Nie używamy wulgaryzmów, zmieniłem Twoje słowa na normalne.
-Nie mam nawet siły odpisywać na Twoją &quot;merytoryczną&quot; ocenę naszej reprezentacji.
-Nieporozumieniem to jest Twoja osoba i Twój sposób wypowiedzi w tym dziale.

//Marnik
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Pozwolę się nie zgodzić z AlexemDamiao. Polki chyba po raz pierwszy od wielu lat miały korzystne losowanie w World Grand Prix. I tak: podczas 1. weekendu mogą zaliczyć nawet trzy zwycięstwa, podczas drugiego dwa albo trzy, podczas trzeciego dwa zwycięstwa. Jak dla mnie kluczem do awansu będą dwa mecze podczas World Grand Prix z Niemkami. Jeśli oba (pierwszy i drugi weekend) wygramy to myślę, że awansujemy do turnieju finałowego. Sytuacja jest taka, że sześć zwycięstw da na 99% awans, można także awansować przy pięciu zwycięstwach.
 
mich-1910 6

mich-1910

Użytkownik
Brazylia - Tajwan 1 set Under 45.5 @ 1.50 Betway
Zaczynamy zmagania w World Grand Prix kobiet. Już jutro w Sao Carlos (Brazylia), gospodynie zmierzą się z reprezentacją Tajwanu. Nie ma co ukrywać, że Brazylijki to główne faworytki do wygrania WGP, a tym bardziej Mistrzostw Świata. Ich skład jest bardzo mocny, na każdej pozycji mają świetne zawodniczki, w żadnym elemencie nie są słabe. Jak podkreśla trener Ze Roberto poważnie podchodzą do tego turnieju, a przed własnymi kibicami jeszcze większa motywacja w ich szeregach na dobrą grę. Trener główną uwagę zwracał na zgrupowaniach na blok/obrona i mówi, że jest coraz bardziej zadowolony ze swoich podopiecznych. Zawodniczki również mówią, że są głodne gry i chcą zagrać jak najlepiej dla kibiców, by zrobić dobre wrażenie. O sparingach Canarinhos wiem tylko tyle, że wygrały dwukrotnie z Niemkami 3-0 i 3-1. O Tajwanie nie wiem zbyt wiele. Jedynie to, że będą dostarczycielkami punktów. Nie są doświadczone w takich turniejach międzynarodowych i żadnych problemów nie powinny sprawić, szczególnie takiej reprezentacji jak Brazylia. Atutem ich jest chyba gra w obronie, tak jak każdej reprezentacji azjatyckiej. Dla porównania jeszcze oferta z unibetu, bo na to zdarzenie, U/O 1st Set wystawili linie 37.5 !! A w betway można zagrać 45.5 po takim kursie. Naprawdę warto, bo nie wierzę, by Tajwanki ugrały 21 punktów w pierwszym secie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
@Alex Damiao
Nie wiem co na celu ma Twoja wypowiedź, ale jest żenująca.
Zacznę może od Ani Barańskiej, którą krytykujesz. Przyjęcie nigdy nie było i raczej nie będzie jej najlepszym elementem. Ania nadrabia jednak wszystko świetnym atakiem, bardzo dobrą pracą w bloku i równie dobrą zagrywką z wyskoku. Oczywiście bez przyjęcia nie ma mowy o kombinacjach na siatce, jednak Ania miewa gorsze momenty w przyjęciu jak i lepsze. Potrafi skończyć sytuacyjne piłki, bije bardzo mocno. Potrafi również zagrać bardzo mądrze kiwką czy też plasem. W bloku bardzo dobrze &quot;czuje&quot; piłkę. Oprócz punktowych bloków, których często ma sporo, prezentuje Nam również dosyć często wybloki. Widać, że w polu serwisowym czuje się dobrze. Posiada bardzo mocną zagrywkę z wyskoku, którą potrafi zaskoczyć każdą ekipę. W spotkaniu z Rosjankami pokazała, że flotem również potrafi punktować.
Karolina Kosek według mnie nie jest &quot;Łodzkim nieporozumieniem&quot;. W przyjęciu czasami miewa problemy. W ataku potrafi świetnie wykorzystać ręce rywalek.
Co do Mileny Sadurek również się nie zgodzę. Nie wiem czemu Milenę nazywasz &quot;spaślaczkiem&quot;. Obecnie wygląda bardzo dobrze. Milena potrafi świetnie współpracować ze środkowymi. Widzi co dzieje się po drugiej stronie siatki, a to jest bardzo ważne. Z tymi &quot;świecami&quot; również przesadzasz. Przy złym przyjęciu lepiej jet zagrać czytelną, wysoką piłkę niż silić się na kombinacje i przyspieszanie piłek.
Pierwszą zawodniczką na pozycji Libero w Naszej kadrze będzie oczywiście Mariola Zenik. Klasa sama w sobie. Paulinę Maj szanuję i po raz kolejny nie rozumiem o co Ci chodzi i do czego zmierzasz. Paulina przyjmuje całkiem nieźle. I na pewno kiedy pojawi się na parkiecie wzmocni Nasze przyjęcie i grę w obronie.
Z tej kadry licze tylko że jakotakie pojęcie o grze mają Kasia Skowrońska, Mariola Zenik i Kasia Skorupa.
Pozostawię to bez komentarza.
Podejrzewam, że Trener Matlak na przyjęciu będzie rozpoczynał z Asią Kaczor i Anią Barańską. W przyjęciu mogą mieć trochę problemów. Liczę jednak, że Mariola będzie przejmować większą część parkietu. Podejrzewam, że w większości setów za Asię będzie pojawiać się Paulina Maj na trzy sutawienia z tyłu. Asia Kaczor może mieć troszkę problemów w ataku na lewym skrzydle. Raczej preferuje (Jak większość zawodniczek/zawodników atakujących.) prawe skrzydło. Ania i Asia wraz z Kasią Skowrońską będą bardzo groźne w ataku. Na rozegraniu obecnie lepszym wyborem będzie Milena Sadurek. Na środku wielkiego wyboru nie ma. Pewną pozycję ma Agnieszka Bednarek. Obok niej chciałbym zobaczyć Berenikę Okuniewską. Berenika to ogromny talent. Bardzo szybka zawodniczka, dosyć wysoko łapie piłkę i przede wszystkim uderza mocno. Myslę, że z dobrej strony pokazała się w spotkaniach kontrolnych z Rosją. Jest jeszcze Kasia Gajgał, która posiada spore umiejętności. Dobrze wykonuje atak z obejścia (Z jednej nogi.), w bloku również potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Jutro może skrobnę jakąś analizę dotyczącą meczu Naszej kadry.
EDIT: Na razie jednak na pozycji Libero będzie występować Paulina Maj.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP

Grupa A - Brazylia

Zdarzenie: Japonia - Wlochy✅(1:3)
Typ: Japonia
Kurs: 2,55
Stawka: 5j /10j
Bukmacher: Pinnacle

Data spotkania: 06.08.2010 godz. 18:00

Skład Włoszek:

Rozgrywające: Guilia Rondon, Marta Bechis
Środkowe: Valentina Arrighetti, Jenny Barazza, Lucia Crisanti
Przyjmujące: Francesca Piccinini, Antonella Del Core, Lucia Bosetti, Cristina Barcellini, Chiara Di Julio
Atakująca: Serena Ortoliani
Libero: Enrica Merlo.


Skład Japonek:

Arita Saori, Yoshie Takeshita, Matsuura Hiroko, Kaori Inoue, Yamamoto Ai, Sano Yuko, Mai Yamaguchi, Chie Yoshizawa, Mizuho Ishida, Erika Araki, Saori Kimura, Ebata Yukiko, Saori Sakoda, Akiko Ino, Hamaguchi Kanari.

Według mnie najciekawszy mecz pierwszego dnia. Oba zespoły ze zmianami w składzie w porównaniu z poprzednimi turniejami. U Włoszek brakuje atakującej Taismary Aguero, która po ME w Polsce skończyła karierę reprezentacyjną, podstawowej rozgrywającej Lo Bianco, blokującej Gioli, libero Cardullo, po kontuzji wraca liderka Piccinini, która nie grała w turniejach przygotowawczych. Trzeba powiedzieć, ze skład Włoszek nie jest taki mocny, żeby spokojnie pokonywać średnie zespoły w Grand Prix. Turnieje przygotowawcze: Puchar Jelcyna i Piemont Cup pokazały, że zespół ma duże braki w ataku. Niektóre występy były naprawdę słabe w wykonaniu Włoszek. Szczególnie można wspomnieć o porażce w Piemont Cup 0:3 z Japonią. Trener Barbollini tłumaczył to nieznajomością azjatyckiego stylu gry u swoich siatkarek, ale myślę, że tutaj dużo się nie zmieni.
U Japonek brakuje Megumi Kurihary, Maiko Sakashity. W turniejach przygotowawczych bez podstawowych siatkarek gra wyglądała słabo, ale gdy w Piemoncie pojawiły się: Takeshita, Kimura, Araki prezentowały się nieźle. Według mnie Japonki mogą spokojnie powalczyć z Włoszkami. Daję im nawet więcej niż 50% na zwycięstwo. Według mnie po takim kursie warto grac.


Drugi mecz w Brazylii to pojedynek gospodyń z Tajwanem. Tutaj każdy inny wynik niż zdecydowany 3:0 będzie dużą niespodzianką. Szczerze mówiąc, to każdy set wygrany w całej serii Grand Prix będzie dużym osiągnieciem Tajwanu. Zakład na under w pierwszym secie wydaje się dobry, ale to tylko u bukmachera Betway.


Grupa B - Polska

Grupa jest bardzo wyrównana. Mimo wszystko faworytem są Polki. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz z Niemkami. Niemcy zagrają bez blokującej Furst. Do wygranej Polki potrzebują dobrej gry calego zespołu, na pewno musi się przebudzić Skowrońska w ataku. Cieszy powrót Barańskiej do dobrej zagrywki. Kiedyś mówiło się, że posiada jeden z najlepszych serwisów w Europie. Ostatnio tego brakowało, ale przynajmniej w meczach z Rosją i ptzy ich słabym przyjęciu wyglądało to dobrze. Osobiście w Barańskiej upatruje liderki zespołu. Będzie grała na przyzwoitym poziomie w ataku i przyjęciu to zespół będzie miał dużo łatwiejsze zadanie.


W drugim meczu zmierzą się Amerykanki z Dominikaną. Amerykanki grają bez: Metcalf, Berg, Bown, Tom. Zespół składa się głównie z młodszych zawodniczek, ktore grały w zeszłoroczej Grand Prix. Dominikana jeszcze bardziej osłabiona. W sparingach z Niemkami grały bez Bethanii de la Cruz, ale tej siatkarki już długo nie widziałem w kadrze, kapitan Milagros Cabral. Bukmacherzy upatrują faworyta w drużynie USA, ale trzeba pamiętać, że na Mistrzostwach Panamerykańskich Dominikana pokonała 3:1 USA, a składy można porównywać do dzisiejszych. Poza tym te dwa zespoły bardzo lubią grać zacięte, często 5-setowe pojedynki, więc ja osobiście odpuszczam typowanie tego spotkania. Jednak faworytem wydają się być Amerykanki.


Grupa C - Chiny

Zdarzenie: Holandia - Tajlandia⛔(3:0)
Typ: Tajlandia+2,5seta
Kurs: 1,67
Stawka: 5j /10j
Bukmacher: Pinnacle

Data spotkania: 06.08.2010 godz. 10:00

Skład Holandi:
Francien Huurman, Chaine Staelens, Robin de Kruijf, Maret Grothues, Quinta Steenbergen, Alice Blom, Myrthe Schoot, Janneke van Tienen, Caroline Wensink, Manon Flier, Laura Dijkema, Debby Stam, Nicole Koolhaas, Judith Blansjaar

Trener Tajlandii narzekał na urazy swoich zawodniczek, ale nie znalazłem informacji o poważniejszych brakach u Tajek.

Holandia w turniejach przygotowawczych prezentowała się słabo, np. wyrównany mecz z polskimi rezerwami, i późniejsza przegrana z nimi, bardzo słaby turniej Piemont Cup. Największy brak u Holenderek to nieobecność rozgrywającej Kim Staelens, bez niej zespół ma dużo problemy z konstruowaniem akcji, nie ma blokującej Visser. Według mnie jeden set dla Tajek to minimum. W poprzednim roku Tajlandia zdobyła Mistrzostwo Azji. W finale świetnie zagrały przeciwko Chinkom. Tajlandia gra szybką siatkówkę, agresywna zagrywka, średnia gra w obronie. Myslę, ze kurs 1,74 na Tajlandię+2,5seta jest dobry do gry.


W drugim meczu Chinki grają z Portoryko. Gospodynie powinny spokojnie wygrać, ale kursy nie zachęcają do typowania.


Patrząc na układ grup muszę się zgodzić z christopherem48. Polki mają dobre grupy, jedyny turniej europejski jest grany w Polsce. W pierwszym turnieju Polki mają szanse na 3 zwycięstwa, później gramy dwa razy z Tajwanem, czyli powinny być zwycięstwa bez straty seta. Po drodze trzeba wygrać z zespołami z naszego poziomu i mamy duże szansę na awans do chińskiego finału.


Zapraszam do pisania analiz i przemyślen​
 
mich-1910 6

mich-1910

Użytkownik
Holandia - Tajlandia 2 (+2.5) @ 1.72 Unibet

Kolejnym turniejem inaugurującym rozgrywki World Grand Prix, jest turniej w Chinach, a przystąpią do niego reprezentacje Chin, Portoryko, Holandii i Tajlandii. Pierwsze spotkanie rozegrają reprezentacje Holandii i Tajlandii. Faworytkami są Pomarańczowe, ale nie przewiduje im łatwej przeprawy. Patrząc na ostatnio prezentowaną formę przez Holenderki w sparingach i turniejach towarzyskich nie wróżę im niczego dobrego w tej edycji WGP. Na pewno jest to dużo słabszy zespół niż sprzed roku. Co jest powodem tak słabej gry? Wydaję się, że brak podstawowej rozgrywającej Kim Staelens, która niedługo urodzi dziecko. Również złe prowadzenie drużyny przez trenera Avitala Selingera. A na pozycji rozgrywających zobaczymy dwie młode zawodniczki, które mają małe doświadczenie, zaledwie 20-letnie Blansjaar i Dijkemę. Obie jednak prezentowały się katastrofalnie w meczach towarzyskich. Przenosi się to zresztą na grę reszty drużyny, a Flier czy Blom nie są w najwyższej formie. Narazie gra Holenderek może wyglądać bardzo źle, ale z biegiem czasu może coś ruszy. Tajlandia jest niewiadomą. Nie wiemy w jakiej są formie i jakim składem są. Ale liczę, że najmocniejszym, a forma również jest niezła. W poprzednich dwóch edycjach WGP prezentowały się dość nieźle i widać, że ta reprezentacja robi duże postępy. Są to zresztą aktualne mistrzynie Azji, pokonały m. in. Chiny, Japonie czy Kazachstan. A podczas WGP potrafiły urywać sety nawet najlepszym (w tym Holandii). Wychodzi więc, że łatwo mieć piękne Holenderki nie będą, a Tajlandia zaprezentuje się z dobrej strony i ugra przynajmniej seta.

Pisane już wczoraj, zapomniałem wrzucić...
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Przed chwilą skończył się mecz Holandia-Tajlandia. Zagrałem w nim over 166,5 punktu po kursie 1,80 w Toto-Mix. Czyli chodziło o to, żeby Tajlandia zdobyła seta. To co się stało w tym meczu to jakaś parodia. Zespół Tajlandii w każdym z setów miał 4 punkty przewagi i każdy przegrał. Szok!!! Nawet nie miały ani jednej piłki setowej! No comment...
Jeśli chodzi o późniejsze mecze, to chyba zagram Japonki +1,5 seta. Myślę, że są w stanie awansować do turnieju finałowego. Wreszcie ten turniej nie odbywa się w Japonii (chociaż ja myślałem, że do końca świata cała siatkówka kobieca będzie grana w tym kraju), zatem ten zespół po raz pierwszy od wielu lat musi coś pokazać w rundzie eliminacyjnej.
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
W drugim meczu zmierzą się Amerykanki z Dominikaną. Amerykanki grają bez: Metcalf, Berg, Bown, Tom. Zespół składa się głównie z młodszych zawodniczek, ktore grały w zeszłoroczej Grand Prix.
Logan Tom i Nancy Metcalf są w szerokim składzie Amerykanek, w każdym artykule w polskiej prasie napisane jest że bynajmniej ta pierwsza na pewno zagra, może ktoś to potwierdzić? czy cała 19-tka zawodniczek z kadry będzie dzisiaj do dyspozycji, czy trener na dany turniej zabiera mniejszą ilość zawodniczek?
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Skład USA na turniej w Polsce. Na turniej trener wybiera 14 zawodniczek ze zgłoszonych do Grand Prix.

U.S. Women’s National Team Preliminary Roster for FIVB World Grand Prix
# - Name (Pos, Ht, Hometown, College)
1 - Ogonna Nnamani (OPP, 6-1, Bloomington, Ill., Stanford)
2 - Alisha Glass (S, 6-0, Leland, Mich., Penn State)
5 - Stacy Sykora (L, 5-10, Burleson, Texas, Texas A&amp;M)
6 - Nicole Davis (L, 5-4, Stockton, Calif., Southern California)
7 - Heather Bown (MB, 6-3, Yorba Linda, Calif., Hawaii)
8 - Cynthia Barboza (OH, 6-0, Long Beach, Calif., Stanford)
9 - Jennifer Tamas (MB, 6-4, Milpitas, Calif., Pacific)
11 - Jordan Larson (OH, 6-2, Hooper, Neb., Nebraska)
14 - Nicole Fawcett (OPP, 6-4, Zanesfield, Ohio, Penn State)
16 - Foluke Akinradewo (MB, 6-3, Plantation, Fla., Stanford)
17 - Nellie Spicer (S, 5-9, Barrington, Ill., UCLA)
18 - Megan Hodge (OH, 6-3, Durham, N.C., Penn State)
19 - Destinee Hooker (OPP, 6-4, San Antonio, Texas, Texas)

Head Coach: Hugh McCutcheon (Christchurch, New Zealand)
Assistant Coach: Karch Kiraly (San Clemente, Calif.)
Assistant Coach: Jim Stone (Columbus, Ohio)
Technical Coordinator: Jamie Morrison (Dana Point, Calif.)
Athletic Trainer/Medical Support: Jill Wosmek (Silver Lake, Minn.)
Team Leader for Poland/Thailand: Reed Sunahara (Cincinnati, Ohio)
Team Leader for Hong Kong/Japan: Laurel Iversen (Kalaheo, Hawaii)


Pomyliłem się, bo jest Heather Bown
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Nie no jeżeli na libero będzie grała Paulina Maj( na innym forum tez o tym czytałem) to pomimo tego, że dzisiaj już nie mam siły to jednak się przejdę postawić po tym kursie 2.70( może coś urośnie jeszcze?) do Fortuny.
Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj wieczorem powtórzą się moje słowa o rzucaniu świec, o tym patologicznym przyjęciu ze strony Barańskiej(miała się żenić jakoś teraz to chyba Werblińska już)(wbrew temu co pisał Redwitz nie zgadzam się z tym zupełnie, że jej atutem jest zagrywka - taki mocny rotowany serwis idealnie układa się na rękach przyjmujących, o niebo lepiej się to przyjmuje niż te wszystkie spadające liście).
Zobaczymy czy Kasi Skowrońskiej będzie się chciało grać.
Będe pewniejszy sukcesu jeżeli będzie grała Milena Sadurek. Szkoda że pośród Niemek nie wystąpi Christiane Furst.
Dużym zagrożeniem dla Niemek napewno będzie Kasza ????
Także dzisiaj Niemki z chlebem i bez ziewania!
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nie no jeżeli na libero będzie grała Paulina Maj( na innym forum tez o tym czytałem) to pomimo tego, że dzisiaj już nie mam siły to jednak się przejdę postawić po tym kursie 2.70( może coś urośnie jeszcze?) do Fortuny.
Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj wieczorem powtórzą się moje słowa o rzucaniu świec, o tym patologicznym przyjęciu ze strony Barańskiej(miała się żenić jakoś teraz to chyba Werblińska już)(wbrew temu co pisał Redwitz nie zgadzam się z tym zupełnie, że jej atutem jest zagrywka - taki mocny rotowany serwis idealnie układa się na rękach przyjmujących, o niebo lepiej się to przyjmuje niż te wszystkie spadające liście).
Zobaczymy czy Kasi Skowrońskiej będzie się chciało grać.
Będe pewniejszy sukcesu jeżeli będzie grała Milena Sadurek. Szkoda że pośród Niemek nie wystąpi Christiane Furst.
Dużym zagrożeniem dla Niemek napewno będzie Kasza ????
Także dzisiaj Niemki z chlebem i bez ziewania!
Widzę że leczymy kompleksy na forum, co do twojego pierwszego wpisu w tym dziale to chciałbym abyś pokazał swoje zdjęcie na forum, a wtedy ocenimy Cie równie sprawiedliwie jak ty potrafisz oceniać. A jak tak ręce się układają do przyjęcia to pewnie jesteś zawodowy siatkarz, szkoda że na trzepaku z dziećmi 10 letnimi. Szkoda słów, twój poziom wypowiedzi jest po prostu jak u prostaka, który nie wiem zazdrości sukcesów, urody itp naszym siatkarkom, a sam pewnie jeszcze wyciskasz pryszcze.
Polska dziś WIN 3:0 lub 3:1. Po pierwsze sparingi z Rosją pokazały na prawdę że Matlak poukładał zespół. Przyznam że boję się o ławkę rezerwowych np. przyjęcie, bo to dla mnie nie ciekawie wygląda. Jednak pierwszy skład mamy extra, Kaczor to wzmocnienie w ataku ale osłabienie przyjęcia, ale mam nadzieję że Zenik albo Maj pokryją większą część za Kaczor. Atak jak pisałem fajny, Barańska-Skowrońska-Kaczor, do tego środkowe. Niemki nie będą w najmocniejszym składzie, z resztą ta drużyna mnie nie przekonuje, trzyma tam grę Kozuch, a tak po za tym to luki,luki i luki. Polska pokonała Niemki pewnie 3:0 o brązowy medal przed rokiem, myślę że teraz na otwarcie również wygramy z nimi, choć Polska pamiętam z turnieju w GP że lubi przegrywać u siebie, ale mecze z Rosją pokazały że są w formie i liczmy na zwycięstwo. Jak pisałem wcześniej 3:0 lub 3:1.
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Dzisiejszy mecz pokazał, że Polki są w swojej normalnej dyspozycji.
Można pogratulować naszym, że po męczarniach pokonały Margarete Kożuch.
W sumie byłoby dziwne przegrać z drużyną, w której tylko jedna zawodniczka umie grać na dobrym poziomie. Naprawdę w takiej formie Polki nie mają czego szukać na arenie międzynarodowej. Słowa z moich wcześniejszych postów, pomimo zwycięstwa sprawdziły się. To co dzisiaj Polki zagrały to była żenada. Matlak poukładał kadrę? Ilość nieporozumień wsród Polek dzisiaj bardzo duża niestety. Błędy, błędy, błędy. Gratki dla Joasi Kaczor tam w 4 secie nie udało się jej z 3 metra piłki sposobem dolnym przebić, dobre to było. Barańska wogóle tragedia: wyszły jej te 2 asy serwisowe w 1 secie i już się wystrzelała na zagrywce, o jej przyjęciu już pisałem wcześniej, dzisiaj tylko to potwierdziła. Ogólnie ta zawodniczka nie nadaje się do gry w reprezentacji, w ważnych momentach traci głowę, bije na siłę. Naprawdę szkoda, że Niemki nie mają drugiej wartościowej zawodniczki, wynik byłby z pewnością inny.

Jeszcze na koniec Barańska MVP hahaha. No ludzie bez przesady.
Redwitz ty lubisz pisać takie długie analizy, napisz coś ciekawego, pozytywnego o grze Polek. Przekonaj mnie, że są świetne i warte grania na nie w nastepnych meczach!
Nie rozumiem cię Kulmen, siatkarki są osobami publicznymi i mam prawo oceniać je jak chcę, po wyglądzie też, nie wszyscy muszą być piękni, może ty jesteś to się pochwal, ja nie mam zamiaru bo rewelacji nie ma ???? , w każdym razie nie będę się z Tobą kłócił, żal mi tylko twoich słów,a w porównaniu do ciebie jestem &quot;zawodowy siatkarz&quot;...
Dziwię się tylko reakcji moderatorów na tym forum, Marnik bądź sprawiedliwy dla wszystkich, zawsze lubiłeś edytować moje posty i dawać mi ostrzeżenia, teraz masz czas, żeby pokazać swój obiektywizm na forum ????

Chciałeś edycji posta to proszę. Znasz mój stosunek do Twojej osoby. Nie podoba mi się Twój styl bycia na forum jak i Twoje wypowiedzi. Jeśli w najbliższym czasie ich nie zmienisz to możesz spodziewać się bana na dział siatkówka. Wszyscy modzi siatkówki nie przepadają za Toba, a i inni czytający ten dział prosili o jakąś reakcje na Twoje zachowanie. Przemyśl sprawe jeśli chcesz jeszcze się udzielać w tym dziale.
Ps. Coolmen7 przekroczył troche granice, ale nie kartke.
Pozdrawiam Marnik.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Nie no jeżeli na libero będzie grała Paulina Maj( na innym forum tez o tym czytałem) to pomimo tego, że dzisiaj już nie mam siły to jednak się przejdę postawić po tym kursie 2.70( może coś urośnie jeszcze?) do Fortuny.
Na wstępie pogratuluje udanego typu. Dla Twojej informacji Paulina Maj miała 40 % perfekcyjnego przyjęcia najwięcej spośród wszystkich zawodniczek na boisku.
Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj wieczorem powtórzą się moje słowa o rzucaniu świec....
Milena rzucająca świece zgubiła blok 23 razy na 59 prób. Dla porównania WeiB 21/90, Skorupa 11/32. Milena chyba jednak całkiem nieźle rzuca te świece skoro tak myli rywalki.
...o tym patologicznym przyjęciu ze strony Barańskiej(miała się żenić jakoś teraz to chyba Werblińska już)
Barańska miała 33 % perfekcyjnego przyjęcia, szału moze nie ma ale to drugi wynik na parkiecie (Polki i Niemki oceniam razem). Na pewno nie patologiczny wynik.
(wbrew temu co pisał Redwitz nie zgadzam się z tym zupełnie, że jej atutem jest zagrywka - taki mocny rotowany serwis idealnie układa się na rękach przyjmujących, o niebo lepiej się to przyjmuje niż te wszystkie spadające liście).
Mocny rotowany serwis idealnie układał się na rękach rywalek i dlatego Barańska miała tylko 4 asy serwisowe...
Można pogratulować naszym, że po męczarniach pokonały Margarete Kożuch.
W sumie byłoby dziwne przegrać z drużyną, w której tylko jedna zawodniczka umie grać na dobrym poziomie
Dziwisz się, że nasze mogły z nimi przegrać? Przeciez w naszym zespole:
I tak oto w skrócie opisałem nasze Polskie bogactwo siatkarskie. Z tej kadry licze tylko że jakotakie pojęcie o grze mają Kasia Skowrońska, Mariola Zenik i Kasia Skorupa.
W zespole Niemieckim chcociaz jedna zawodniczka gra na dorbym poziomie, u nas pojęcie o grze (nawet nie napisałes ze prezentują dobry poziom) maja tylko 3 zawodniczki z których na parkiecie oglądaliśmy tylko Skowrońska w dłuzszym wymiarze. Mariola i Kasia wchodziły raczej tylko na chwile. Dlaczego więc sie dziwisz, że mogliśmy przegrać z Niemkami skoro mamy przecież tak beznadziejny zespół?
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Dziwię się, że nasze wygrały, ALE PO TAKIEJ GRZE. Gdyby grały conajmniej dobrze to by się to skończyło w 3 szybkich setach.
Barańska miała te 4 asy na początku meczu i co potem?? Poza tym w kobiecej siatkówce zdobywanie punktów przy swoim serwisie jest o wiele częstsze niż w przypadku mężczyzn, więc te jej 4 asy nie mają ŻADNEGO znaczenia, więc nie przesadzałbym z tym jej serwisem. Fajnie że tam cytujesz z tym serwisem tylko oceń przy tym klasę zespołu niemieckiego, bo gdy Polki będą się mierzyć z kimś silniejszym, to wtedy cytuj, teraz jeszcze a to za wcześnie. Wtedy żeby Ania sypała tymi asami...
Raczysz mnie tutaj statystykami. Zgodzę się z Tobą, że jako tako niwelują i przykrywają wiele błędów, ale taka prawda, że Polkom daleko do dobrej gry.
Zgodzisz się, że Barańska najlepsza zawodniczka meczu?
To czemu Zenik ją musiała zmieniać w 2 linii, w ataku też rewelacji nie było.

Zenik jest libero więc juz z samego założenia ma lepsze przyjęcie. Zmiana miała też na celu danie odpocząć Barańskiej w którą cały czas serwowały Niemki, aby utrudnić jej atak. Ameryki tutaj nie odkryłem, dziwie się ze sam tego nie wiesz.

// Marnik
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Zgodzisz się, że Barańska najlepsza zawodniczka meczu?
A kto miał zostać ? Jak tak się dobrze znasz to wiesz że MVP dostaje zawodniczka ze zwycięskiej drużyny, a w naszej ekipie Barańska miała najwięcej punktów 15, do tego do przyjęcia nie ma się co doczepić więc tylko ona mogła być. Brawo dla Ciebie za ogólną znajomość.
Powiedz mi chłopie czego ty się tak czepiasz tych siatkarek ? Pewnie kiedyś postawiłeś na nie sporo kasy i przegrały, bo innego wyjścia nie widzę by tak krytykować. To nie są roboty że będą grały kapitalnie cały czas, a jak Ci się podoba ich gra to kibicuj Tajwanowi albo Portoryka a o od tego działu wara, bo nikt nie może takich głupot czytać jakie wypisujesz.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Spotkanie: USA-Niemcy (Siatkówka - World Grand Prix)
Typ: Niemcy +1,5 seta
Kurs: 1,72
Buk: Unibet
Analiza: Druga kolejka w pierwszym weekendzie World Grand Prix. Amerykanki mnie wczoraj nie zachwyciły. Tak naprawdę powinny po dwóch setach przegrywać 0:2 z przecietną Dominikaną i tylko nieporadności przeciwniczek zawdzięczają to, że wygrały pierwszą partię. Później już Dominikana pękła i było 3:1 dla USA. Niemki także wczoraj nie zagrały bardzo dobrze, ale był to poziom całkiem niezły. Wygrały drugiego seta z Polkami, a trzecim i czwartym była zacięta walka. Naprzeciwko stały Polki, które są bez wątpienia najlepszym teamem spośród całej czwórki, która gra w tym turnieju. Myślę, że Niemki wygrają spokojnie przynajmniej dwa sety z Amerykankami.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
a o od tego działu wara, bo nikt nie może takich głupot czytać jakie wypisujesz.
W końcu ktoś to dosadnie ujął w słowa ;)
Żeby nie było OT, ja dzisiaj uderzam w Niemki. @2,40 to bardzo ładny kurs, biorąc pod uwagę stan kadrowy drużyna USA. Liczę na kolejny dobry występ Kozuch + tym razem nieco większe wsparcie ze strony pozostałych zawodniczek.
Niemki @2,40 ub 7/10
Z innych spotkań celuję w 3-0 dla Włoszek, ale to już w różnych kombinacjach. Tajwanki wczoraj w III secie pokazały jak słabą są drużyną, gdy nie potrafiły skończyć żadnej z bodajże 9-10 piłek. Włoszki są nieco w dołku, ale z taką drużyną nie mają prawa przegrać seta.
Włoszki UNDER 160,5 @1,80 betway 4/10
UNDER 135,5 @2,30 betway 2/10
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom