>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory Prezydenckie - Polska 2010

vader 2,8K

vader

Forum VIP
Myślę, że warto założyć temat o zbliżających się wyborach prezydenckich. Ten temat ma służyć do merytorycznej dyskusji o wyborach ale pod kątem bukmacherskim.
Na forum już jest kilka wątków związanych z wyborami. Ale tutaj ma się toczyć dyskusja na temat typów jakie można zagrać u bukmacherów i tym samym zarobić pieniądze na wyborach ;)
Wybory prezydenckie zostały zarządzone przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego na 20 czerwca. Jeśli w I turze żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50-procentowego poparcia, 4 lipca odbędzie się druga tura głosowania.

Tematy na forum:
http://forum.bukmacherskie.com/f17/wybory-prezydenckie-wedlug-forum-bukmacherskiego-44969.html
http://forum.bukmacherskie.com/f98/wybory-ktory-kandydat-jest-za-legalizacja-hazardu-w-internecie-44467.html
Jeśli ktoś szuka więcej informacji organizacyjnych o wyborach to można przeczytać ten artykuł -&gt; http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/421370,wszystko_o_glosowaniu_w_tegorocznych_wyborach_prezydenckich.html
Mała oferta zakładów na wybory. Poniżej przykładowa oferta z bukmachera unibet.



Zapraszam do dyskusji- proszę pamiętać, że ten temat ma służyć do dyskusji o typach bukmacherskich ;)
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
moim zdaniem najlepszym typem jest zwycięstwo napieralskiego nad pawlakiem. z jednej prostej przyczyny. mianowicie w każdych wyborach kandydat lewicy co najmniej 10% lewica ma stały elektorat który zawsze idzie na wybory. Natomiast pan pawlak może liczyć raczej tylko na głosy rolników i to też nie wszystkich, ponieważ duża część mieszkańców wsi zagłosuje na kaczyńskiego. obstawiam że napieralski zdobędzie 12% a pawlak nie więcej niż 4
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Podobnie myślę jak wojti1830. Elektorat lewicowy powinien tutaj zadziałać i kandydat SLD powinien spokojnie pokonać Pawlaka.
Co ciekawe unibet jak wystawił taką ofertę tydzień temu to dawał szanse 50/50. Napieralski - Pawlak było @1.85 - @1.85. Ale już zlecieli jak widać.
Wcześniej dali także takie pary.
Pawlak - Korwin Mikke @1.12 - @5.75
Olechowski - Korwin-Mikke @1.12 - @5.75
Można te zakłady kumulować.
Warto poszukać ofert u innych bukmacherów. Może coś ciekawego wyłapiecie ;)
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Podobnie myślę jak wojti1830. Elektorat lewicowy powinien tutaj zadziałać i kandydat SLD powinien spokojnie pokonać Pawlaka.
Co ciekawe unibet jak wystawił taką ofertę tydzień temu to dawał szanse 50/50. Napieralski - Pawlak było @1.85 - @1.85. Ale już zlecieli jak widać.
Wcześniej dali także takie pary.
Pawlak - Korwin Mikke @1.12 - @5.75
Olechowski - Korwin-Mikke @1.12 - @5.75
Można te zakłady kumulować.
Warto poszukać u innych bukmacherów ofert. Może coś ciekawego wyłapiecie ;)
szkoda że nie wiedziałem wcześniej o parze:razz:: Pawlak - Korwin Mikke bo postawiłbym całe swoje (i nie tylko) oszczędności, wziąłbym kredyt itp, i wszystko postawił na korwin mikke. myślę że zdobędzie ok 8%, I będzie 4 za kaczyńskim komorowskim i napieralskim. KM będzie miał dużo głosów wśród młodziych ludzi żądnych legalizacji i zniesienia podatków, a także ludzi którzy nie zagłosują na pierwszą trójkę dlatego że się zrazili do tych polityków, a na wybory to obowiązek.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Prosiłem o merytoryczną dyskusję pod kątem bukmacherskim. W tym momencie u Ciebie już mam trochę wątpliwości...
Nie zagrałbyś za taką kasę bo z zasady takie rynki mają małe limity. Zakłady po 1000 zł do ręcznej akceptacji i odrzucane przez unibet ;)
Nie ma co się oszukiwać, że sondaże są tutaj ważnym źródłem informacji przy typowaniu.
Dlatego proszę zerknąć na takowe sondaże:
http://www.rp.pl/temat/406464.html
http://www.dziennik.pl/foto/article603334/FR_sondaz_Homo_Homini.html
Bardzo nikłe szanse, że Korwin-Mikke będzie przed Pawlakiem.
Zniesienie podatków? To populizm, którego chyba mało kto odważy się głosić.
To, że podatki są konieczne już wiedział Benjamin Franklin, który powiedział: Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Prosiłem o merytoryczną dyskusję pod kątem bukmacherskim. W tym momencie u Ciebie już mam trochę wątpliwości...
Nie zagrałbyś za taką kasę bo z zasady takie rynki mają małe limity. Zakłady po 1000 zł do ręcznej akceptacji i odrzucane przez unibet ;)
Nie ma co się oszukiwać, że sondaże są tutaj ważnym źródłem informacji przy typowaniu.
Dlatego proszę zerknąć na takowe sondaże:
http://www.rp.pl/temat/406464.html
http://www.dziennik.pl/foto/article603334/FR_sondaz_Homo_Homini.html
Bardzo nikłe szanse, że Korwin-Mikke będzie przed Pawlakiem.
Zniesienie podatków? To populizm, którego chyba mało kto odważy się głosić.
To, że podatki są konieczne już wiedział Benjamin Franklin, który powiedział: Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
przepraszam poniosło mnie. ale zdania nie zmieniam i myślę że KM będzie przed pawlakiem
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Vader, Korwin-Mikke nigdy nie powiedział że chce znieść podatki. On mówił zawsze o podatku dochodowym. VAT-u czy akcyzy już nie możemy (po traktacie lizbońskim) nawet znieść.
Według mnie kurs 1.12 na Olechowskiego jest przeszacowany. Nie rozumiem czemu Olechowski jest aż tak bardzo faworyzowany. Zbiórka podpisów pokazała że mają mniej więcej podobny potencjał a na korzyść JKM działa fakt, że on ma bardzo ma stały i pewien elektorat który na pewno pójdzie na wybory i zagłosuje na niego bez względu na wszystko. Dlatego mniejsza frekwencja (jaka jest chyba zapowiadana) działa na jego korzyść.
Tymi sondażami to bym się zbytnio nie przejmował, bo po pierwsze sondaże zawsze były i są stronnicze. Można nimi łatwo manipulować. Jedni określają szanse procentowo biorąc pod uwagę wszystkich wyborców, nawet tych którzy zapowiadają że nie pójdą na wybory, inni nie. W niektórych sondażach wliczani są &quot;niezdecydowani&quot; w innych nie. Już abstra***ę od tego, że są przeprowadzane na różnej próbie itd. Przeszłość pokazała, że sondaże oddziałują ale głównie na psychikę ludzi, bo zbyt rzetelne to nie są. Powołujesz się na RP gdzie JKM dają 0.4 % co jest ponad trzykrotnie gorszym wynikiem niż uzyskał w poprzednich wyborach a akurat tak się składa, że jego elektorat się zwiększa. Widać to w internecie, gdzie w większości sondaży jest bardzo wysoko notowany. Wśród studentów ma dwucyfrowy wynik. Według mnie JKM będzie miał między 3-4 % poparcia. Olechowski według mnie jest mocno niewyraźny i suma sumarum duża część jego wyborców zdecyduje się na Komorowskiego, gdy Kaczyński go jeszcze bardziej podgoni. Trudno określić jego wynik. Mimo wszystko chyba jednak to on jest faworytem ale nie tak wysoko. Według mnie kurs nie nadaje się do gry, sam ustawiłbym na ponad 1.6.
Podejrzewam że niedługo buki też ten kurs zmodyfikują. Na zwycięstwo JKM jeszcze ~2 tygodnie temu było +2000, teraz już tylko 100 jak widać ????
 
rychuu 84

rychuu

Użytkownik
No to bawimy się w proroków polskiej polityki :) Proponuję następujące typy:

Zwycięzca: J. Kaczyński
kurs: 2,5 (STS)

Jeszcze do niedawna twierdziłem że musiałby stać się cud aby Komorowski nie został wybrany na prezydenta. I &quot;cud&quot; się wydarzył w postaci katastrofy w Smoleńsku. Nagle Lech Kaczyński przestał być przedstawiany jako gruboskórny, nieobyty w świecie gbur, a zaczął być najwspanialszym prezydentem i wzorowym mężem stanu. Media to uwielbiają - z jednej skrajności w drugą. Polacy kochają lament i płacz po tragediach i katastrofach. Zawsze wyznawana jest zasada że o zmarłym albo mówi się dobrze albo wcale. Na tym gruncie wyrasta kandydatura Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma człowieka bardziej zbliżonego zarówno wyglądem jak i poglądami do zmarłego prezydenta. Do tego jest to osoba w ostatnim czasie bardzo pokrzywdzona przez los - śmierć brata, ciężka choroba matki. Wielu wyborców zagłosuje na niego z jednej strony aby oddać cześć Lechowi, z drugiej aby wesprzeć człowieka któremu nie jest łatwo. Jego poglądy polityczne świadomie pomijam, gdyż prezydentem nie zostaje ten kto ma najlepszy program, ale ten kto najlepiej potrafi sprzedać się mediach. A to Kaczyńskiemu w ostatnim czasie wychodzi nadzwyczaj dobrze. Kolejnym argumentem popierającym tę prognozę może być termin drugiej tury wyborów przypadający w wakacje. Wiadomo - młodzi wyjadą i nie będą bawić się w poszukiwanie lokali wyborczych, a &quot;moherowy&quot; elektorat pójdzie i zagłosuje.
Napieralski - Pawlak (I tura) ✅
typ:1
kurs: 1,4 (STS)

Tutaj już właściwie wszystko zostało powiedziane. Zarówno PSL jak i SLD posiadają stały elektorat, w przypadku tych drugich jest on jednak większy. Napieralski może zdobyć sporo głosów ludzi młodych gdyż pokazuje się jako energiczny człowiek, a nie skostniały dziad.
Lepper - Jurek (I tura) ✅
typ:1
kurs:1,55 (STS)

Gdyby przyrównać tych panów do sportowców można by rzec że są u kresu kariery. Jurek to obecnie &quot;pan nikt&quot; polskiej polityki. Odstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego popadł w polityczny niebyt. Coś tam działa ale raczej z marnym skutkiem. Wynik wyborczy będzie podobny. Jego wyborcy to głównie ludzie powiązani z kościołem. Lepper za to wieczny skandalista. Ile to już razy wyrzucano go drzwiami z polityki, a on wracał oknem? Robi się z niego w mediach bandytę, a w sumie tych wyroków tak wiele nie ma i to też nie za poważne przestępstwa. Po &quot;niewielkich&quot; trudnościach dostał pozwolenie na start w wyborach. Nie uzyska jakiegoś oszołamiającego wyniku, ale jego wyborcy głównie z terenów wiejskich nie zapomną o poparciu Andrzeja. Należy też pamiętać, że wyniki czy to jego czy też jego partii zawsze były lepsze niż wskazywały na to sondaże.
Kupon wyborczy nr 1
J. Kaczyński - zwycięzca
Napieralski - Pawlak 1 ✅
Lepper - Jurek 1 ✅
kurs: 5,3 (w rzeczywistości mniejszy - podatek)
stawka: 21
ewentualna wygrana: 100,20
Kupon zagrany raczej &quot;rekreacyjnie&quot;, jak wejdzie będzie na piwo :)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
w fortunie jest takie coś jak dla mnie pewniak

Bedzie 2 tura wyborow typ:Tak kurs:1.35

nie interesuje się na tyle polityką, ale po sondażach widać że Komorowski aż nadto nie odstaje od Kaczyńskiego i druga tura jest raczej pewna, a 1,35 to dobru kurs zwłaszcza że można go łączyć z innymi zdarzeniami (nie powiązanymi z wyborami)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
A czy ten zakład na drugą turę można spotkać u jakiegoś bukmachera internetowego? Przeglądałem kilka ofert, ale niestety brak, a rzeczywiście wydaję się bardzo pewny, a kurs nie jest aż taki zły.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
A czy ten zakład na drugą turę można spotkać u jakiegoś bukmachera internetowego? Przeglądałem kilka ofert, ale niestety brak, a rzeczywiście wydaję się bardzo pewny, a kurs nie jest aż taki zły.
Jest w Unibecie, ale kurs chyba tylko 1.15.
Edit: jednak 1.2
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
nawet 1,2 to czy ktoś ma wątpliwości że nie wejdzie, to jest jak krótkoterminowa lokata przy 20% oprocentowaniu /fortuna obetnie podatek i wyjdzie na to samo co na necie

*w tej chwili zdarzenie to znikło z oferty fortuny (może powróci) wiec jeśli ktoś chce to grac to niech korzysta z okazji
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
tymbardziej warto grubiej zagrac na Jaroslawa (teraz juz 3,5). Kursy sa oparte na sondazach, a jak dobrze wiemy, sondaze sobie mozna wsadzic w ... Bedzie niska frekwencja, wygra Jarek.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
tymbardziej warto grubiej zagrac na Jaroslawa (teraz juz 3,5). Kursy sa oparte na sondazach, a jak dobrze wiemy, sondaze sobie mozna wsadzic w ... Bedzie niska frekwencja, wygra Jarek.
nie Jarek nie wygra, a i sondażu tam nigdzie sobie nie wkładaj ;) wiadomo sondaże mają to do siebie że się mylą ale jednak w tej sytuacji tak znacznie nie powinny, kurs na na Bronka niski ale raczej typ trafiony, można poczekać do drugiej tury może trochę podskoczy
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Czy gdzieś znajdują się jeszcze zakłady na Korwina, że będzie lepszy od innego kandydata? Przejrzałem oferty kilku bukmacherów i jeśli coś gdzieś jest to niestety bez Korwina.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Jest, ale w naziemnym, w milenium w parze z Pawlakiem, jak chcesz na niego postawic to radze sie spieszyc, bo kurs z dnia na dzien leca teraz 3,85 a pare dni temu bylo ponad 6
Dzięki za informacje choć nie ukrywam, że wolałbym bukmachera internetowego.. :|
 
iron77 2

iron77

Użytkownik
Dzięki za informacje choć nie ukrywam, że wolałbym bukmachera internetowego.. :|
potwierdzam, w necie nie ma nic z Korwinem. Millenium daje teraz na niego osłabiony kurs - ciezko powiedzieć czy jeszcze opłacalny. Betako ma go tylko w zestawieniu z Napieralskim, czyli odpada. Na tym chyba koniec.
Co sądzicie o II turze za 1.2 w tej chwili?
 
Do góry Bottom