>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

NFL - luźne rozmowy, ciekawostki, pytania

vader 2,8K

vader

Forum VIP
W tym temacie można pisać newsy, zadawać pytania i porozmawiać na temat Futbolu Amerykańskiego.
 
Baqu 614,1K

Baqu

Forum VIP
&quot;Uniwersytecka korupcja&quot;. Gwiazdor NFL traci nagrodę, bo brał pieniądze. Runie mit NCAA?


▶ http://www.sport.pl/sport/1,65025,8391338,_Uniwersytecka_korupcja___Gwiazdor_NFL_traci_nagrode_.html

Kontrowersje na pograniczu amatorskiego i zawodowego sportu w USA. Futbolista Reggie Bush, jeden z najbardziej popularnych sportowców w USA, stracił prestiżowe wyróżnienie, bo grając na uczelni przyjmował pieniądze od tzw. doradców marketingowych. - Już czas, aby NCAA porzuciła maskę amatorstwa i stała się tym, czym jest w rzeczywistości: profesjonalnym sportem w ramach uniwersytetów - piszą amerykańscy publicyści.

W kilkudziesięcioletniej historii Nagrody Heismana nigdy nie zdarzyło się, aby futbolista był zmuszony oddać jedno z najważniejszych trofeów nie tylko uczelnianego, ale i całego amerykańskiego sportu. Przyznaje się je od 1935 roku na cześć znakomitego zawodnika i trenera Johna Heismana - nagrodę jego imienia otrzymuje najlepszy gracz sezonu w uczelnianej NCAA. Marzą o nim miliony trenujących futbol młodych zawodników.

W 2005 roku nagrodę zdobył Bush - student prestiżowego Uniwersytetu Południowej Kalifornii, jeden z najwszechstronniejszych graczy NCAA w głosowaniu ekspertów zwyciężył w cuglach. &quot;Niektórzy z nas są nawet zdania, że żaden zawodnik w ostatnich 25 latach nie porwał nas w futbolowej NCAA tak, jak robił to tydzień po tygodniu Bush w 2005 roku&quot; - pisze Ivan Maisel z ESPN.

W drafcie do NFL w 2006 roku Bush zaskakująco został wybrany dopiero z nr. 2 - trafił do New Orlean Saints i w 2010 roku zdobył z nimi Super Bowl. Indywidualnej kariery na miarę oczekiwań na razie nie zrobił, ale i tak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w USA. Podpisał wiele kontraktów reklamowych, w 2007 roku partnerował Davidowi Beckhamowi w jego debiutanckiej kampanii w USA pt. &quot;Futbol Meets Football&quot;. Do świata celebrytów wszedł także dzięki gwieździe świata rozrywki Kim Kardashian, z którą spotykał się w minionych latach.

&quot;Zawodowiec&quot; w świecie &quot;amatorów&quot;

W 2006 roku wyszło na jaw, że Bush i jego rodzina przyjmowali pieniądze i &quot;prezenty&quot; od doradców marketingowych. W NCAA to poważne przewinienie.

Uczelniana liga skupia tysiące szkół i organizuje rozgrywki w kilkunastu dyscyplinach. Utrzymuje przy tym w pełni amatorski status - poza stypendiami z uczelni zawodnicy nie mogą otrzymywać żadnych pieniędzy z tytułu gry w uniwersyteckiej drużynie. Jeśli komuś zostanie to udowodnione, grożą mu kary lub dyskwalifikacje.

Dochodzenie w sprawie Busha i jego uczelni specjalna komisja NCAA prowadziła przez cztery lata. Udowodniono, że rodzina Busha dostała od doradców marketingowych ok. 300 tys. dolarów i m.in. mieszkała w opłacanym przez nich domu.

W trakcie dochodzenia Bush nie chciał współpracować z NCAA, która przy okazji odkryła, że w podobny sposób przepisy złamali inni sportowcy z południowo-kalifornijskiej uczelni - koszykarz O.J. Mayo (obecnie Memphis Grizzlies w NBA) i grająca na tym uniwersytecie rumuńska tenisistka Gabriela Niculescu.

NCAA nałożyła na uniwersytet wiele kar - odebrała część zwycięstw z lat gry Busha, czyli, de facto, futbolowe mistrzostwo USA z 2004 roku. Drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii została zawieszona na dwa lata, uczelni odebrano prawo do fundowania 30 stypendiów przez trzy następne lata.

Po karach NCAA głos zabrało także grono ekspertów, które przyznaje Nagrodę Heismana. Bush nie czekał na ich decyzje - w ostatni wtorek sam ogłosił, że zwraca trofeum. - To najlepsze, co mogłem teraz zrobić. Chcę wyciszyć emocje, zakończyć negatywny klimat wokół nagrody i mojej osoby - powiedział 25-letni futbolista.

Drugi w głosowaniu w 2005 roku Vince Young odmówił przyjęcia zwróconej przez Busha nagrody.

Uniwersytecka korupcja, czyli jak kaperować gwiazdy

Wpadka Busha wznowiła debatę nad problemem pozorowanego amatorstwa - czy też ukrytego zawodowstwa - w NCAA. Tylko na początku obecnego sezonu ze względu na nielegalne przyjmowanie pieniędzy zawieszono kilku wyróżniających się futbolistów z prestiżowych uczelni Północnej Karoliny, Georgii czy Alabamy. Internetowe wydanie &quot;Sports Illustrated&quot; opublikowało w czwartek specjalny raport pt. &quot;Uniwersytecka korupcja&quot;.

Certyfikaty NFL posiada 776 agentów, którzy korzystają z masy pośredników. Tych jest wielu - począwszy od byłych zawodników-studentów, którzy namawiają wciąż studiujących kolegów do współpracy z konkretnymi agentami, a skończywszy na byłych zawodnikach ligi futbolowej - obecnie uniwersyteckich trenerach - którzy promują swoich byłych agentów z NFL. Uczelniani trenerzy zwykle cieszą się wielkim zaufaniem wśród sportowców i mają na nich wpływ.

Agenci tworzą też sieci wspólnie ze specjalistami, których zawodnicy wynajmują do indywidualnych treningów. SI.com cytuje anonimowego agenta: - Jest grupa obiektów i trenerów, na których kandydaci do NFL chcą pracować, bo wiedzą, że akurat te miejsca i osoby pomagają zająć wyższe miejsce w drafcie. Kandydat dzwoni i pyta o możliwość treningu, ale słyszy, że miejsca są już wyczerpane. Zaraz potem jest jednak informowany, że taki i taki agent wykupił czas treningowy i jeśli zawodnik podpisze z nim kontrakt, to będzie mógł ćwiczyć, gdzie chce.

Doradcy marketingowi gorsi niż agenci

Każdy z pośredników dostaje prowizje, ale akurat agenci mogą im zaproponować stosunkowo niewiele, bo sami - zgodnie z przepisami ligi - dostają maksymalnie 3 proc. wynagrodzenia futbolisty NFL. To najmniejsza stawka spośród wszystkich zawodowych lig w USA.

Największe pieniądze można zarobić gdzie indziej - doradcy marketingowi lub finansowi potrafią mieć nawet 20 proc. kontraktu futbolistów. - Ja przestaję zarabiać, kiedy zawodnik kończy karierę, ale tzw. menedżerowie ds. finansów wciąż mają źródło dochodu. Wielkie gwiazdy kreują marketingowe okazje długo po zakończeniu kariery - mówi jeden z agentów.

To właśnie w tą szarą strefę nie objętą przepisami wpadł Bush, który przyjmował pieniądze nie od agentów, tylko doradców marketingowych. W USA istnieje wiele organizacji, które organizują obozy sportowe, szkolenia z zakresu przepisów NFL, kursy zarządzania majątkiem. Dzięki temu są - legalnie - blisko zawodników i potrafią wpływać na ich kariery.

Rozpoczęcie działalności doradczej jest stosunkowo łatwe. &quot;Agenci muszą pokonać bariery wejścia na rynek: zdobyć certyfikat, który wymaga ukończenia specjalnego kursu i zdania testu. Nic jednak nie przeszkadza zwykłemu obywatelowi nazwania siebie doradcą marketingowym i starania się o reprezentowanie sportowców&quot; - pisze SI.com.

&quot;To właśnie oni są źródłem większości obecnych problemów korupcyjnych w uczelnianym futbolu&quot; - dodaje prestiżowy serwis. I cytuje anonimowego pracownika NCAA: - Agenci zawsze byli i będą naszym problemem, ale to inni - my nazywamy ich freelancerami - są obecnie poważniejszym kłopotem.

Skończmy z mitem amatorstwa

Na razie amerykańskie media spierają się o sportowy wymiar wydarzenia - czy Bush powinien zostać pozbawiony Nagrody Heismana? A jeśli tak, to czy powinno się ją przyznać Youngowi? Wydaje się jednak, że głośna sprawa Busha przyczyni się do dyskusji nad amatorstwem NCAA. &quot;Już czas, aby NCAA porzuciła maskę amatorstwa i stała się tym, czym jest w rzeczywistości: profesjonalnym sportem w ramach uniwersytetów&quot; - pisał już w lipcu Tom Green z największego studenckiego dziennika w USA &quot;The Independent Florida Alligator&quot;.

&quot;To śmieszne, że utalentowani sportowcy, którzy poświęcają się ciężkiej pracy, aby być jak najlepszymi, przynoszą swoim uczelniom wielkie pieniądze, a sami nie dostają za to wynagrodzenia. Otrzymują oczywiście stypendia, ale nie są jedynymi wyróżnionymi w ten sposób. Stypendia mają przecież zwykli studenci, łącznie ze mną&quot; - dodał Green.

&quot;Fakt, że uniwersyteccy sportowcy nie zarabiają pieniędzy z powodu założenia systemu, nie usprawiedliwia łamania regulaminu, ale NCAA powinna wreszcie przestać się oszukiwać i zacząć płacić swoim gwiazdom. Zorganizowanie nowego systemu będzie bardzo trudne, ale staranie się o to będzie lepsze niż tkwienie w micie amatorstwa&quot; - uważa dziennikarz &quot;The Independent Florida Alligator&quot;.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
&quot;Uniwersytecka korupcja&quot;. Gwiazdor NFL traci nagrodę, bo brał pieniądze. Runie mit NCAA?


NCAA nałożyła na uniwersytet wiele kar - odebrała część zwycięstw z lat gry Busha, czyli, de facto, futbolowe mistrzostwo USA z 2004 roku. Drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii została zawieszona na dwa lata, uczelni odebrano prawo do fundowania 30 stypendiów przez trzy następne lata.
Dobrze Baqu, że to wkleiłeś - ładny ogląd sytuacji.

Ale podkreślone zdanie to bzdura autora tekstu - niby skrót myślowy, a robi ogromną różnicę. Być zawieszonym w ogóle a być zawieszonym na BOWL GAMES, które odbywają się na przełomie grudnia i stycznia to zasadnicza różnica. Zawieszenie USC dotyczy tylko i wyłącznie Bowl Games.

Pozdro
 
jimmy-jazz 0

jimmy-jazz

Użytkownik
Witam serdecznie, głupio tak bo raczej na forum się nie udzielam, ale od godziny nie mogę znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat live streamów z dzisiejszych meczów. Konkretnie interesuje mnie Texan @ Redskins. Dziwna sprawa, ani pół linka do jakiejkolwiek transmisji. Proszę o pomoc i przepraszam za zaśmiecanie wątku ;)
JJ
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Witam serdecznie, głupio tak bo raczej na forum się nie udzielam, ale od godziny nie mogę znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat live streamów z dzisiejszych meczów. Konkretnie interesuje mnie Texan @ Redskins. Dziwna sprawa, ani pół linka do jakiejkolwiek transmisji. Proszę o pomoc i przepraszam za zaśmiecanie wątku ;)

JJ
nie znajdziesz żadnego..NFL gra w niedziele;)
 
jimmy-jazz 0

jimmy-jazz

Użytkownik
wg b365 mecz już się odbył ;) tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedź. Jak dam radę to skrobnę małą analizę, chociaż jako &quot;die hard fan&quot; Texans pewnie będzie nieobiektywna ????

JJ
 
bartovski 1

bartovski

Użytkownik
Planuje zacząć obstawianie tego własnie sportu, jednak nigdy wcześniej nie interesowałem się NFL musze troszke poczytać. Jest to opłacalne ?
 
J 37

jrpl

Użytkownik
oglądacie NFl na ESPN America na polskich cyfrówkach? Bo ja tylko po to i dla MLB kupiłem n-ke
hej,
ja zastanawiając się rok temu jak oglądać NFL w Polsce postawiłem ostatecznie na NFL Game Pass i kontynuuje to dalej. Można przez internet mieć dostęp do programu RedZone, wszystkich meczy na żywo i różnych programów stacji NFL Network w jakości HD. Tyle tylko, że to kosztuje swoje (jakieś 250$ rocznie bez transmisji play off), jednak ze względu na sam program RedZone i dostęp w każdym momencie sezonu do dowolnego meczu, i wszystko w wysokiej jakości uważam, że warto.

Pozdr
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
http://tenyardtracker.com/
Jakby ktoś nie zdarzył z meczem lub interesowały by go jakieś z dawnych lat.
Dostępne of korz mecze z ostatnich dni , nawet w paręnaście minut po meczu [??] , na drugi dzień jest sporo do wyboru.
Studia z ESPN , NFL Newtork też , ale trzeba poczekac 2-3 dni na wszytskie mecze kolejki.
UWAGA DO POLAKÓW - Po 20 GB ściągniętych musisz mieć ratio minimum 0.300.
Na początek polecam klasykę - Fiesta Bowl z 2007 toku - Oklahoma Sonners - Boise State Broncos.
Mecz , gdzie wydarzyło się prawie wszystko
 
zaszkins 5

zaszkins

Użytkownik
jeśli mam możliwość pobierania torrentów to rżnę z TYT jak wlezie (pod warunkiem że nie jestem w domu na niedziele gdzie mam n-ke) i zawsze po 5-6 meczy. Jak nie to ściągam z myp2p forum na rapida.
Właśnie oglądam Colts-Broncos. Wcześniej był świetny Falcons - Saints. Potem Jest - Dolphins na SNF. Jutro MNF. i Jeszcze dwa mecze as-live Giants - Titans i Cowboys - Texans. Jest super a niedługo MLB playoffs. Oh yee
 
shen 408

shen

Użytkownik
Wie ktoś ile kosztuje ten cały N z espn America i czy jest opcja zamówienia tylko tego kanału?,ja mam kablówkę i bulić koło 100 pln miesięcznie za kanały co są na kablówce mi się nie uśmiecha,do tego n i n sport mam też za free na kablówce,niestety ESPN America już w promocji nie mieli :] a streamy przez neta czasami padają.
 
dejf 98

dejf

Użytkownik
ja jak brałem to płąciłem 6 miesięcy - 48 zł za wszystkie pakiety. teraz po przedłużeniu jakiś czas zadzwonili, że z racji tego, że jestesmy z nimi, znów dają nam all za 48 zł. a tak to liczą[liczyli] 16 zł za pakiet i minimum chyba 3 trzeba było brać
a teraz widze promocja 54 zł,umowa 13 miesiecy, wszystkie pakiety - n.pl po prostu wejdź w promocje i poczytaj
 
zaszkins 5

zaszkins

Użytkownik
48 zł. minimum 2 pakiety. Dwa kosztują po 16 plus 16 za podstawowy. Jak zakładałem to kosztowało to 32. Przez półtora roku zdrożało o 16 zł na miesiąc
 
Baqu 614,1K

Baqu

Forum VIP
Nagła śmierć


Grali w domino. Kenny McKinley nagle powiedział: &quot;Jeśli nie będę mógł grać w futbol, to się zabiję&quot;. Nikt nie wziął tego na poważnie. Ile to razy ludzie mówią: &quot;Ja się zabije, bo to mnie wkurza&quot;, i życie toczy się dalej. Ale on to zrobił naprawdę.

- Kiedy widzieliśmy go ostatnio, był taki sam jak zawsze. Nic nas nie zaalarmowało - mówił potem ze łzami w oczach trener Denver Broncos Josh McDaniels.

Kenny McKinley grał w futbol amerykański. Nie był specjalnie znany, choć miał trochę rekordowych osiągnięć w lidze akademickiej. W krótkiej karierze w NFL rozegrał osiem meczów. Potem zmagał się z bardzo poważną kontuzją kolana. Był zwykłym facetem. Miał 23 lata i rocznego syna, do którego jeździł na Florydę. Kłopoty finansowe raczej mu nie groziły, choć jak na warunki NFL zarabiał nie tak dużo - 300 tysięcy dolarów za sezon, nie licząc bonusów. Nie wyobrażał sobie jednak życia bez futbolu.

- Szeroki uśmiech na twarzy, gdy wychodzi z naszego budynku. To ostatnie wspomnienie o nim, które zapadło nam w pamięć - mówi kolega z drużyny Wesley Woodyard.

Wszyscy pamiętają go jako wesołego faceta. Jak to się więc stało, że popadł nagle w depresję, gdy kolejna operacja kolana nie dawała już wielkich nadziei na powrót do sportu? Swój podły nastrój zdradził tylko raz, gdy grając z przyjaciółmi w domino, powiedział, że &quot;jeśli nie będę mógł grać futbol, to się zabiję&quot;. Jeden sygnał, który każdy by zignorował. Kilka dni później strzelił sobie w głowę przez poduszkę, by nikogo nie obudzić. Nikt nie wie dokładnie, dlaczego to zrobił? I nikt już nie będzie tego wiedział.

Kilka dni później Broncos przegrali drugi mecz w sezonie. Gdy po spotkaniu Kenny spoglądał z wielkiego telebimu na 70-tysięczny stadion - tak jeszcze raz próbowano oddać mu hołd - na trybunach nie było już prawie nikogo...

Nagła śmierć w NFL w ostatnich trzech latach

Darrent Williams (Denver Broncos) - 24 lata, zginął 1 stycznia 2007 r., gdy jego samochód został ostrzelany przez nieznanych sprawców.

Damien Nash (Denver Broncos) - 24 lata, zmarł nagle, po tym jak zasłabł podczas charytatywnego meczu koszykówki 23 lutego 2007 r.

Marquise Hill (New England Patriots) - 24 lata, utonął po wypadku na skuterze wodnym 28 maja 2007 r.

Correy Smith (Detroit Lions) i Marquis Cooper (Oakland Raiders) - 29 i 26 lat. Zaginęli na wodach Zatoki Meksykańskiej, gdy wybrali się na ryby 28 lutego 2009 r.

Steve McNair (ostatnio Baltimore Ravens) - 36 lat. Zginął zastrzelony we śnie przez swoją kochankę, która popełniła potem samobójstwo. 4 lipca 2009 r.

Chris Henry (Cincinnati Bengals) - 26 lat. Zginął w wypadku samochodowym 1 grudnia 2009 r.

Gaines Adams (Chicago Bears) - 26 lat. Zmarł nagle w wyniku zatrzymania akcji serca 17 stycznia 2010 r. Sekcja zwłok wykazała, że miał nienaturalnie powiększone serce.

Kenny McKinley (Denver Broncos) - popełnił samobójstwo 20 września 2010 r.
 
Do góry Bottom