Awatar

Bukmacherzy stacjonarni poza granicami Polski

nikt nie przegląda
Proponuję temat dotyczący bukmacherów stacjonarnych działających za granicami RP. Wielu z nas podróżuje ect. i coś ciekawego może powiedzieć.
Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Tutaj bukmacherka to potężyny biznes. W każdym mieście jest pełno oddziałów gdzie można postawić zakład. Trzeba dodać, że zakłady dotyczące piłki noznej to chyba miejsza część zawieranych zakładów a największy obrót jest na wyścigach konii i psów.
Obstawiam piłkę nożną najczęsiej w Williamie Hillu, Coralu i Ladbrokersie.
P.S. Jak tylko będę miał trochę czasu to postaram się uzupełnić temat.

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (1)
Podczas obstawiania zdarzeń u bukmacherów w Wielkiej Brytanii, najwiekszym problemem dla obcokrajowców, wydaje sie być zrozumienie kursów stosowanych przez bukmacherów. Są to tzw. "FRACTIONAL ODDS" które wyglądają tak: 4/1, 3/12 4/7. Ten zapis oznacza, że za stawkę (znajduje sie na drugim miejscu, w przypadku przykładu 4/1 jest to 1) dostaniemy określony zysk (w przypadku przykładu 4/1 jest to 4). Otrzymujemy też zwrot stawki. Konwersja do zapisu europejskiego (4.00) polega na podstawienu do wzoru:
(a / b) + 1
a więc (4/1) + 1 = 4+1 = 5

W przypatku grania AKO można do konwersji użyć jakiejś strony online np. http://www.free-bet-calculator.co.uk/
http://www.betting-directory.com/bet-calculator.php

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (0)
Wkrótce urlopy , więc podaję spis 20 naziemnych firm bukmacherskich , istniejących w Serbii:
http://www.bezmotike.com/kladionice
Pzdr.
edi8

Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
Przyznane punkty (0)
mam pytanie miedzy innymi do daavid5 a mianowicie jestem w Angli od kilku dni kolo mnie jest bukmacher nadziemmny Williamie Hillu i Ladbrokers chcialem sobie wyslac jakis kupon AKO ale jak wszedlem do srodka to zrezygnowalem bo niemam zielonego pojecia jak tam sie kupon wysyla mogl by mi ktos opisac w jaki sposob skresla tam sie kupon musze jeszcze powiedziec ze po angielsku ani slowa wiec zpytanie sie tam kogos nie wchodzi w gre z gory dzieki
Przyznane punkty (0)
Mógłby ktoś napisać który z buków naziemnych w Wielkiej Brytanii ma najszerszą ofertę. Dzisiaj w William Hill tylko piłka, oraz wyścigi
Przyznane punkty (0)
U prawie wszystkich buków jest o wiele szersza oferta. Musisz zapytać pracownika. Oferta na tenisa jest w telewizorkach. Pytaj obsługę.

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (0)
Kupon z tenisem:

http://forum.bukmacherskie.com/attachment.php?attachmentid=6653&stc=1&d=1317911840

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (0)
mam pytanie miedzy innymi do daavid5 a mianowicie jestem w Angli od kilku dni kolo mnie jest bukmacher nadziemmny Williamie Hillu i Ladbrokers chcialem sobie wyslac jakis kupon AKO ale jak wszedlem do srodka to zrezygnowalem bo niemam zielonego pojecia jak tam sie kupon wysyla mogl by mi ktos opisac w jaki sposob skresla tam sie kupon musze jeszcze powiedziec ze po angielsku ani slowa wiec zpytanie sie tam kogos nie wchodzi w gre z gory dzieki

Mam podobny problem, tzn. wszedłem do buka, rozglądam się a tam same oferty na wyścigi konne, w jednym miejscu porozkładane kolorowe karteczki takie jak ta:

Umiem wysłać kupon z typami z jednego rodzaju, znaczy biorę karteczkę z typowaniem Both to score i sobie zaznaczam i wysyłam ale nie wiem jak zrobić aby na tym samym kuponie dać np. jeden z BTS, jeden z normalnym typem, jeden z over/under, jeden z handicapem itd.

Życiówka 😄
http://i55.tinypic.com/28kiyyu.jpg
Przyznane punkty (0)
Ponieważ było tutaj w temacie wspomniane o tzw. FRACTIONAL ODDS, to ja dodam, iż można sobie samemu przeliczyć taki kurs na kurs jaki my znamy (zresztą sposób przeliczania został już tutaj napisany).

W tym poście znajdziemy przykłady takich kursów:

http://forum.bukmacherskie.com/f57/bukmacherzy-naziemni-w-wielkiej-brytanii-i-irlandii-polnocnej-61820.html#post2318306

http://www.google.pl/search?q=Rihanna&btnG=%3CSPAN+class%3Dsbico+style%3D%22DISPLAY%3A+block%3B+BACKGROUND%3A+url%28%2Fimages%2Fnav_logo131.png%29+no-repeat+-20px+-111px%3B+WIDTH%3A+13px%3B+HEIGHT%3A+14px%22%3E%3C%2FSPAN%3E&hl=pl&gbv=2&oq=Rihanna&gs_l=heirloom-serp.3..0l10.40629.50203.0.51324.21.7.0.3.3.2.1021.4757.5-2j3j1.6.0....0...1ac.1.24.heirloom-serp..14.7.5527.8rN7dHwSErA
Przyznane punkty (0)
OK.
Mógłbym Ci wytłumaczyć na podstawie kuponu, ale na tym podesłanym przez Ciebie nic nie widać. W sekcji "90 minutes play" obstawiasz kto wygra. Tam jest prawdopodobnie H oznacza Home, czyli dom, D to Draw czy remis i A to Away czyli goście. obstawiasz np. remis czyli zaznaczasz D i poniżej zaznaczasz stawkę. Analogicznie wygląda sprawa z Handicap. Cała resztę robisz tak samo. W polu "Enter the total stake " wpisujesz sumę wszystkich zakładów.
W William Hill (nie we wszystkich oddziałach) są maszyny do obstawiania sportów. Wyglądają tak jak te z ruletkami i innym g... w którym naiwni ludzie tracą swoje pieniądze. W nich można sobie wybrać język polski i kursy europejskie.
P.S. Na tych kuponach na odwrocie jest wytłumaczone jak obstawiać. Wystarczy wsiąść słownik i sobie przetłumaczyć. Polecam, bo bez języka angielskiego nie ma tutaj życia.
P.S.2 W Coralu są chyba kupony w języku polskim.

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (0)
jak jest z podatkiem? czy jest tak jak u nas,że przy zawieraniu zakładu jest pobierany podatek.Jak to wygląda?
Przyznane punkty (0)
No właśnie. Też jestem ciekawy czy w GB jest podatek od wygranej?
Wydaje się że nie, skoro firmy takie jak William Hill maja punkty naziemne obok oferty z internetu. Ale mógłby to ktoś potwierdzić?
Przyznane punkty (0)
@maar, przecież "caciavita" zadał pytanie o podatek obrotowy, a nie o ten od wygranych...
Lektura:
http://forum.bukmacherskie.com/f98/bukmacher-anglia-74492.html
oraz
"Angielscy politycy, a dokładniej przedstawiciele Komisji Hazardowej (Gambling Commission) wykorzystując wydarzenia tzw. "czarnego piątku", możliwość podreperowania budżetu i obserwując podobne tendencje w innych krajach europejskich, zapowiedzieli zmianę zasad licencjonowania bukmacherów internetowych oferujących swoje usługi mieszkańcom UK. Do tej pory bukmacherzy internetowi mogli legalnie działać na podstawie przepisu Gambling Act z 2005 r. i według pozwolenia wydanego na jego mocy, obsługiwać angielskich klientów, nawet jeśli działali spoza Wyspy. Wystarczyło, że mieli zarejestrowaną firmę w Europejskiej Strefie Ekonomicznej (EEA) lub w którymś z krajów z tzw."białej listy" m.in. Isle of Man, Alderney, Antigua i Tasmania. Co więcej, wygrane u takich bukmacherów były również dla angielskich obywateli legalne i nieobłożone dodatkowym podatkiem. Zmianę polityki w tym zakresie potwierdzili w tym tygodniu (w czwartek, czyli tego samego dnia, kiedy w Polsce weszła w życie nowelizacja ustawy hazardowej - przyp.) John Penrose, minister odpowiedzialny za przepisy hazardowe oraz sam premier David Cameron. Nowe przepisy mają opierać się na nowej interpretacji miejsca zawierania zakładu. Ma to być miejsce otrzymywania usługi (w tym przypadku UK) a nie miejsce skąd jest ona oferowana. Każdy bukmacher internetowy, który będzie chciał obsługiwać angielskich graczy, będzie musiał wystąpić o specjalną licencję do Komisji Hazardowej działającej przy angielskim rządzie. Nie wiadomo jeszcze jakie będą warunki jej uzyskania, podatki oraz kiedy wejdzie w życie. Eksperci oceniają, że nowe prawo nie zostanie wprowadzone wcześnij niż za 2-3 lata, ponieważ wymaga ono zmian również w innych ustawach powiązanych.
John Penrose obiecuje, że nowe angielskie prawo dla bukmacherów internetowych będzie uczciwe i konkurencyjne, a kraje z obecnej "białej listy" nie stracą swoich klientów, bo ustawodawcy postarają się uniknąć konieczności podwójnego licencjonowania i opodatkowania w ich przypadku. Bukmacherzy z biurami i licencją na np. Wyspie Man czy Alderney najprawdopodobniejnie będą musieli ponownie przechodzić procesu licencyjnego i przenosić swoich biur. Koniecznie dla nich będzie jedynie uzyskanie licencji od angielskiej Komisji Europejskiej dla usług kierowanych do angielskich klientów. Wszystkie firmy, które uzyskają licencję, będa tez musiały płacić podatek z transakcji z udziałem angielskich klientów. Nie wiadomo, czy nowe przepisy zmienią też opodatkowanie wygranych z perspektywy angielskiego gracza.
Oficjalnie politycy angielski tłumaczą zamiar zmiany prawa dotyczącego e-gamingu chęcią poprawy ochrony graczy i bezpieczeństwa ich pieniędzy obracanych u bukmacherów internetowych. "Nie chcemy, aby w Anglii powtórzył się czarny piątek" - mówią. Wspomina się także o obecnym złym systemie, który faworyzuje bukmacherów działających spoza Wyspy ("offshore") kosztem firm zarejestrowanych na miejscu, w Anglii. Wiadomo - wyższe koszty administracyjne, podatki itd. Nieoficjalnie, wiadomo jednak, że po tym jak Betfair na początku bieżącego roku przeniósł swoją firmę z UK na Gibraltar, angielska Komisja Hazardowa straciła kolejną "dojną krowę" i w pełni angielski i płacący jedynie angielskie podatki został już tylko Bet365. Wcześniej z UK "wynieśli" się też bowiem m.in. Ladbrokes, Will Hill, PartyGaming, Victor Chandler, Stan James, 888, 32Red, Paddy Power. Coraz większą cześć rynku angielskiego zaczynają też podbijać azjatyccy bukmacherzy internetowi. Komisja Hazardowa i wspomniany minister John Penrose chcą aby nowe prawy zachęciło firmy do powrotu do UK, a przynajmniej wykupienia licencji na oferowanie usług na tym największym rynku hazardu internetowego w Europie. Przedstawiciele największych bukmacherów obiecują, że jesli zaproponowane przepisy i podatek będą konkurencyjne, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się właśnie stało. Rynek angielski jest dla nich cenny nie tylko ze względu na bardzo aktywnych angielskich typerów, ale również na możliwość reklamowania się przy okazji meczów Premiership - bardzo popularnej ligi w Azji.

Informacje o nowych regulacjach płynące z Anglii, która kiedyś jako jedna z pierwszych zalegalizowała hazard internetowy, praktycznie przekreślają szanse na jedno wspólne prawo e-gamingowe dla wszystkich krajów UE. "Zielona księga" dla bukmacherstwa internetowego. o której była mowa w marcu, coraz bardziej traci na znaczeniu. Niestety. Jeśli po Francji i Włoszech, uda się również Niemcom i Anglii skutecznie ściągać podatki z zysków osiągniętych przez bukmacherów internetowych stricto na klientach z tych krajów, to przesądzona zostanie nowa era dla bukmacherstwa internetowego w Europie! Przestanie działać zasada "internet bez granic" i wolnego przepływu usług w obrębie UE. Każdy bukmacher będzie musiał zdecydować, na którym rynku(ach) chce działać i wykupić odpowiednią liczbę licencji oraz prowadzić odpowiednią liczbę osobnych księgowości dla każdego uregulowanego rynku odprowadzających osobne podatki.
Inną kwestią pozostają jeszcze różne warunki proponowane przez poszczególne kraje dla działalności bukmacherów internetowych. Niemiecka propozycja 16.6% od obrotu czy polskie 12% z jednoczesnym zakazem reklamy i gier casino na pewno nie zachęcą firm do poddanie się i zaakceptowania nowej sytuacji tworzącej. Wręcz przeciwnie - przyczynią się do wzrostu szarej strefy hazardu internetowego. O nowe angielskie regulacje prawne dla sektora e-gamingu jestem jakoś dziwnie spokojny. Tam potrafią rozmawiać z partnerami w biznesie, tak aby obie strony były zawodolone. W tym przypadku z bukmacherami internetowymi."

.

Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
Przyznane punkty (0)
Przecież nie ma u naszych naziemnych bukmacherów podatku obrotowego tylko 12% podatek od wygranej.
Dziekuje za info o tych sprawach w GB ale dalej nie wiem czy jak pójdę do punktu naziemnego u np. William Hill'a to mogę liczyć na kursy z oferty internetowej i wygraną skalkulowaną wg niej (tzn żadnych dodatkowych opłat).
Przyznane punkty (0)
@maar, głupstwa opowiadasz!
W Polsce 12% to jest podatek obrotowy od stawki wniesionej przez gracza w momencie zawierania zakładu, więc bez względu na przyszły efekt jego gry: wygrana/przegrana - a podatek od wygranych wynosi 10% od podstawy takiej wygranej, przy wygranych ponad 2280zł.
Wątek naziemnych firm bukmacherskich w W.Brytanii oraz ew. podatków tamże, był na forum wałkowany po wielokroć, np:
http://forum.bukmacherskie.com/f98/bukmacherka-w-angli-57374.html
Wystarczy chcieć dotrzeć do takich dyskusji i informacji - a Tobie się po prostu nie chciało...

.

Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
Przyznane punkty (0)
No właśnie. Też jestem ciekawy czy w GB jest podatek od wygranej?
Wydaje się że nie, skoro firmy takie jak William Hill maja punkty naziemne obok oferty z internetu. Ale mógłby to ktoś potwierdzić?

William Hill online i naziemny to niekoniecznie to samo. Prawdopodobnie są zarejestrowane gdzie indziej (online w Gibraltarze, stacjonarny prawdopodobnie w GB). Oferta online stacjonarna jest inna (bardzo zbliżona, albo czasami taka sama tylko w tenisie).
Podatku od wygranej już nie płacisz.

"Mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować" - Kazimierz Górski
Przyznane punkty (0)
William Hill online i naziemny to niekoniecznie to samo. Prawdopodobnie są zarejestrowane gdzie indziej (online w Gibraltarze, stacjonarny prawdopodobnie w GB).

Mylisz się!
http://www.williamhillplc.com/wmh/about/ :
Online, on the high street, on the phone and on the move :
http://www.williamhillplc.com/wmh/about/land_based/
................
A tu sfilmowany napad na jeden z betting shopów w sieci firmy William Hill:
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/9509395/Armed-robber-in-yellow-beak-mask-raids-betting-shop.html
...............
.

Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
Przyznane punkty (9)
mam takie pytanie.orientuje sie ktos który z bukmacherów zagranicznych nie ma podatku takiego jak w Polsce czyli 12 % ? coś rzędu do 5 %.?
Przyznane punkty (0)
Podatku obrotowego o który pytasz, nie ma prawie żadna firma bukmacherska - a to prawie to wynik tego, że ma go np. Fortuna czeska czy słowacka.
Natomiast giełdy jak Betfair pobierają prowizję od wygranych.

Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
Przyznane punkty (0)
Wiec w angielskich bukach naziemnych stawiając np 10 funtów na kurs 2.00 (chociaż oni mają inny system przedstawiania kursu) wygrywam 20 funtów jeżeli trafie czy jest coś pobierane od tej kwoty?
Przyznane punkty (0)

Chcesz się wypowiedzieć w Bukmacherzy stacjonarni poza granicami Polski?

zaloguj się lub załóż konto