>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Hokej na lodzie

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP


Turniej Olimpijski- Strona IIHF


http://www.iihf.com/channels10/olympics-2010/home.html

Mężczyźni:
Grupa A
1. Kanada
2. USA
3. Szwajcaria
4. Norwegia
Grupa B
1. Rosja
2. Czechy
3. Słowacja
4. Łotwa
Grupa C
1. Szwecja
2. Finlandia
3. Białoruś
4. Niemcy

Kobiety:
Grupa A
1. Kanada
2. Szwecja
3. Szwajcaria
4. Słowacja
Grupa B
1. USA
2. Finlandia
3. Rosja
4. Chiny

Terminarz:
http://www.vancouver2010.com/olympic-hockey-schedule-results/

Zapraszamy do pisania analiz oraz komentarzy do nadchodzących spotkań :wink:
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Terminarz spotkań, zasady awansu mężczyzn w Turnieju Olimpijskim.
http://www.iihf.com/channels10/olympics-2010/schedule.html

Mam nadzieję, że angielski jest znany w takim stopniu aby to zrozumieć ;)

Zakłady długoterminowe na zwycięstwo w IO.
Także na zdobycie medalu czy wygranie grupy.
Oferta Tobet


Kursy na pierwsze mecze według Tobet przedstawiają się tak

Zapraszamy do pisania analiz oraz komentarzy do nadchodzących spotkań :wink:
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jak zwykle hokej w wydaniu reprezentacji mnie interesuje. Tak już jest od paru lat. Podczas IO nie będzie inaczej. Widac zespoły w mocnych składach z gwiazdami. Faworyci ? Od paru lat ci sami;) Tak na dobrą sprawe wydaje się że o medale powalczy 6 ekip: Kanada, Rosja, Czechy, Szwecja, Finlandia, USA.
Napewno będe po cichu liczył jak co roku na Czechów. Role średniaków przypisuje Słowakom i Szwajcarom. Z dozą szczęścia może i oni sprawią psikusa potentatom.

Kursy jak widac na pierwsze mecze nie powalają na kolana bym rzekł ;p Trzeba będzie szukac jakichś handicapów i zaniżonych bądź zawyżonych linii under/over.

Jednak to co chcialem napisac to to że najbardziej irytuje mnie fakt że hokej nie będzie w początkowej fazie pokazywany na otwartych antenach tylko na TVP Sport. Przecież to najbardziej oczekiwana dyscyplina przez wielu, a oni nam jakieś narciarstwo na muldach serwują ????
Cała TVP. Oczywiście to nie jest potwierdzone, ale jak patrzyłem w program to do takich wniosków doszedłem. Jezeli się mylę to mnie poprawcie oczywiście. Bo chciałbym się mylic. Jeżeli mam racje to nie ma po co nawet zarywac nocek dla marnych transmisji z IO...
 
Baqu 615,4K

Baqu

Forum VIP
bardzo dobry art. odnoszący się do tematu =&gt; polecam.

Koktajl z krewetek kontra pajda z ziemniakami

Zimna wojna w hokeju trwa. Drużyny z byłego Związku Radzieckiego wspierane przez polityków wzorują się na NHL, ale nie chcą z nią współpracować. Wszystko po to, by za oceanem zdobyć olimpijskie złoto. We wtorek zaczyna się rywalizacja na igrzyskach.

▶ http://www.sport.pl/sport/1,65025,7560409,Hokej_w_Vancouver__Koktajl_z_krewetek_kontra_pajda.html

Na dobre zaczęło się w 1980 r. &quot;Hokej był nudny, bo Związek Radziecki stał się tak potężny, że nikt nie mógł z nim konkurować&quot; - opisuje tamte czasy kronika Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Złoto igrzysk na amerykańskiej ziemi w Lake Placid było dla Sowietów punktem honoru. Reprezentacja skupiona w jednym klubie trenowała 11 miesięcy w roku. W fazie grupowej ZSRR zmiatał rywali z lodu, strzelając w meczu średnio 10 goli.

Amerykanom nikt nie dawał szans. Drużynę tworzyli gracze z ligi uniwersyteckiej, a prowadził ją Herb Brooks, trener z doświadczeniem w... college&#39;ach. Tuż przed olimpiadą jego hokeiści zostali rozbici przez ZSRR 3:10, ale największego upokorzenia mieli doznać w fazie finałowej.

Przed swoimi kibicami dokonali jednak rzeczy niebywałej - po niesamowitym finale wygrali ze Sborną 4:3. - To nieprawdopodobne. Brakuje słów, by opisać tę sensację - przeżywał komentator meczu. Nazajutrz bohaterowie gościli na śniadaniu w Białym Domu.

&quot;Sports Illustrated&quot; nazwał to zwycięstwo najwspanialszym sportowym momentem XX w., a hokejowa federacja - &quot;Cudem na lodzie&quot;, i okrzyknęła największą sensacją w stuletniej historii. &quot;Narodowe zwycięstwo&quot; Polaków nad ZSRR na MŚ w 1976 r. (pierwsze i ostatnie w 33 meczach) sklasyfikowano na 39. pozycji,.

Od Lake Placid drużyna z Ameryki tylko raz zdołała przerwać olimpijskie panowanie Europejczyków. Osiem lat temu Kanadyjczycy zdobyli złoto w Salt Lake City. Mieli je obronić w Turynie i rozpocząć dominację, ale po fatalnym występie skończyli na siódmej pozycji. W tym czasie ZSRR wygrało olimpiadę trzykrotnie (raz jako reprezentacja Wspólnoty Niepodległych Państw), dwa razy triumfowali Szwedzi, raz Czesi.

Putin i Miedwiediew atakują

Dziś podział na Europę i Amerykę się zaciera, bo najlepsi zawodnicy i tak spotykają się w NHL. Rosjanom marzy się jednak stworzenie podobnej ligi. W poprzednim sezonie powołali wzorowaną na amerykańskiej lidze KHL. - Może finansowo dogonią kiedyś NHL, ale dla hokeistów równie ważna jest jakość życia: ulice, hotele, kina i miesiące spędzone bez rodziny. Zresztą nie wiem, czy ktoś zamieniłby supernowoczesnego jumbo jeta Washington Capitals, w którym są skórzane siedzenia i podają koktajl z krewetek, na niewiadomego pochodzenia samolot, gdzie serwują pajdę z ziemniakami - uśmiecha się Mariusz Czerkawski, ostatni Polak w NHL.

W KHL gra 21 zespołów z Rosji i po jednym z Kazachstanu, Litwy oraz Białorusi. Prezydent tej ostatniej Aleksander Łukaszenka ma bzika na punkcie hokeja. Mimo 56 lat występuje w drużynie, która w ciągu kilku lat przegrała tylko parę meczów. Gdy jedną bramką pokonał ją Metallurg Żłobin, za karę trener tego zespołu został zwolniony. Łukaszenka zgodził się na jego powrót dopiero po medialnej burzy. Premier oraz prezydent Rosji, również wielcy fani hokeja, ostatnio mocno zaatakowali władze NHL - domagali się, by zawiesiła rozgrywki na czas igrzysk w Soczi w 2014 r.

Rosjanie nie patyczkują się też ze swoimi zawodnikami. Ze wszystkich największych federacji tylko rosyjska nie ma podpisanej współpracy z NHL, co oznacza, że w sprawie sprzedaży zawodników nie korzysta z pośrednictwa światowej centrali, tylko sama negocjuje ceny. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo np. Metallurg Magnitogorsk za fantastycznego Jewgienija Małkina chciał 2 mln, a Pittsburgh Penguins proponowali 10 razy mniej. Doszło więc do sytuacji jak z czasów żelaznej kurtyny. Hokeista uciekł ze zgrupowania Metallurga, dostał się za ocean i narzekał, że Rosjanie zmusili go do przedłużenia kontraktu. Sprawa trafiła do sądu i ciągnęła się pół roku. Dziś Małkin jest mistrzem NHL, a Rosjanie całą sprawę nazywają &quot;skandalem, złodziejstwem i sportowym terroryzmem&quot;.

W historii NHL zapisał się też inny Rosjanin - Aleksander Owieczkin, który podpisał najwyższy kontrakt w historii ligi i przez 13 lat zarobi w Washington Capitals 124 mln dol. Właśnie na tę dwójkę podczas igrzysk liczą Rosjanie, choć do Vancouver zabierają też 40-letniego Siergieja Fiedorowa.

Wzór kanadyjskiej kariery

Przedstawiciele Dumy już zapowiedzieli, że w Soczi ich kadra ma bronić mistrzostwa. Kto w Vancouver będzie najgroźniejszym przeciwnikiem Rosjan? - Wszyscy czekają na nasze starcie z Kanadą. Rywale będą bardzo zmotywowani. Grają przed własną publicznością i chcą rewanżu - podkreśla Owieczkin. Kanadyjczycy chcą odkuć się za ostatnie dwa finały mistrzostw świata, gdy w finale przegrywali z Rosją jedną bramką.

Gospodarze złoto mają zdobyć dzięki mieszance młodości i doświadczenia. Na ich czele stanie genialny Sidney Crossy, najmłodszy zawodnik w historii NHL, który w sezonie zasadniczym przekroczył sto punktów (39 bramek i 63 asysty w wieku 19 lat).

Hokej to jednak jeden z niewielu sportów, w którym hasło &quot;wygrywa zespół, a nie jednostka&quot; traci sens. Połowę siły drużyny stanowi bowiem dobry bramkarz, a Kanadyjczycy zawsze mogą liczyć na Martina Brodeura. Karierę 37-letniego zawodnika można stawiać za wzór. Jak większość Kanadyjczyków, dla których hokej jest sportem narodowym, marzył o strzelaniu bramek, mimo że jego ojciec był reprezentacyjnym bramkarzem. Pod ścianą został postawiony w wieku... siedmiu lat. - Trener zapytał mnie: &quot;W tym sezonie chcesz być napastnikiem czy bramkarzem&quot;? Pomyślałem, że fajnie będzie stać w bramce, i okazało się, że była to decyzja mojego życia - wspomina Brodeur, mistrz olimpijski z Salt Lake City.

- - - -

osobiście bardzo lubię reprezentację klonowych liści. widzę, że to na nich jest najnizszy kurs do zdobycia złotego medalu - cóż akurat nie jest to moją winą :) jako doga wybrałem sobie Słowację, bardzo lubie ichniejszą ligę, przez co również pokibicuję im w czasie IO :cool:
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Zaczynamy zabawę z hokejem olimpijskim ????
USA - Szwajcaria -&gt; under 1,5 goal in 1T [2,10] [Betsafe] ✅
Nie jestem do końca przekonany czy under będzie w całym meczu, ale w pierwszej tercji pierwszego na tych igrzyskach meczu to bardzo prawdopodobne. Presja dużo większa na zespole USA, wymienia się ich w ścisłej czołówce kandydatów do medali (a czołówka jest wąska szczerze mówiąc ???? ), reprezentanci Stanów Zjednoczonych prezentują się trzeba to przyznać okazale praktycznie w każdej formacji, ja zwrócę oczywiście uwagę na mocną pozycje bramkarza Millera z Buffalo Sabres - bardzo dobry równy sezon w wykonaniu 30latka, GAA = 2.16 i 5 SO w NHL to wyśmienite statystyki. Jeśli chodzi o Szwajcarów to niektórzy przypisują im rolę czarnego konia w tych igrzyskach, według mnie będzie im bardzo ciężko ugrać coś więcej niż np 7 miejsce ale do niespodzianek w tym turnieju z pewnością dojdzie. Najmocniejszą stroną Helwetów powinna być obrona, na czele z doświadczonym i ogranym już w NHL Markiem Streitem, wspomaganym przez bardzo uzdolnioną młodzież w postaci np Sbisy czy Josi. W ataku chyba najsłabiej, cały praktycznie offens Szwajcarii gra w lidze w tym właśnie kraju i być może dobre zgranie pomoże im w strzelaniu bramek jednak brak jakiegoś zdecydowanego lidera może w pewnych momentach spowodować bezradność i brak kreatywności w środkowej strefie. W bramce Jonas Hiller - młody bramkarz Anaheim Ducks niedawno ostatecznie wygryzł Giguere i zapewnił sobie myślę że na dobrych kilka sezonów (o ile nie opuści go forma) tytuł startera w NHL. Jak wspomniałem na początku jeśli USA użyje w późniejszej fazie meczu potencjału jaki w ofensywie posiada to under może być zagrożony, pierwsze tercje często jednak bywają grane dosyć bojaźliwie i z elementem &quot;wybadania rywala&quot; co sprzyja underowi a że będzie to także pierwsza tercja IO tym bardziej ręka może zadrzeć napastnikom.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
A oto zmiany w składach jakie zaszły tuż przed rozpoczęciem IO.
BIAŁORUŚ
obrońcy (zmiany diametralne):
4 ALEKSANDR MAKRITSKI DYNAMO MINSK 6&#39;1&quot; 198 08/11/1971
25 SERGEI KOLOSOV GRAND RAPIDS GRIFFINS 6&#39;4&quot; 203 05/22/1986
7 VLADIMIR DENISOV DYNAMO MINSK 5&#39;11&quot; 207 06/29/1984
43 VIKTOR KOSTIUCHENOK AMUR KHABAROVSK, RUS 6&#39;11&quot; 207 06/07/1979
24 RUSLAN SALEI MONTREAL CANADIENS 6&#39;1&quot; 212 11/02/1974
5 NIKOLAI STASENKO AMUR KHABAROVSK, RUS 6&#39;2&quot; 209 02/15/1987
33 ANDREI KAREV DYNAMO MINSK 5&#39;11&quot; 198 02/12/1985
26 ALEKSANDR RYADINSKI YUNOST MINSK 6&#39;2&quot; 205 04/01/1978
napastnicy:
out:
MIKHAIL GRABOVSKY, TORONTO MAPLE LEAFS
ANDREI KOSTITSYN , MONRTREAL CANADIENS

in:
21 KONSTANTIN ZAKHAROV DYNAMO MINSK 6&#39;1&quot; 205 05/02/1985
19 DMITRI MELESHKO DYNAMO MINSK 5&#39;11&quot; 179 10/08/198
Jak widać spore osłabienia.

NIEMCY
out:

ALEXANDER BARTA, HAMBURG FREEZERS, NAPASTNIK
SZWAJCARIA
out:
MARTIN GERBER, ATLANT MYTISHCHI, BRAMKARZ
GORAN BEZINA, SERVETTE GENEVA, OBROŃCA
ROMAN JOSI, BERN, OBROŃCA
KEVIN ROMY, LUGANO, NAPASTNIK
in:
66, RONNIE RUEGER KLOTEN FLYERS 6&#39;1&#39;&#39; 196 2/26/1973, BRAMKARZ
54, PHILLIPE FURRER, SC BERN 6&#39;1&#39;&#39; 198 6/16/1985, OBROŃCA
72, PATRICK VAN GUNTEN, KLOTEN FLYERS, 5&#39;11&quot;, 183, 2/10/1985, OBROŃCA
67, ROMANO LEMM, HC LUGANO, 6&#39;0&#39;&#39;, 190, 6/25/1984 NAPASTNIK
USA
out:
MIKE KOMISAREK, TORONTO MAPLE LEAFS, OBROŃCA
PAUL MARTIN, NEW JERSEY DEVILS, OBROŃCA
in:
TIM GLEASON, CAROLINA HURRICANES, 6&#39;0&#39;&#39;, 217, 1/29/1983 OBROŃCA
RYAN WHITNEY, ANAHEIM MIGHTY DUCKS,6&#39;3&#39;&#39;, 210, 2/19/1983 OBROŃCA
POZOSTAŁE EKIPY BEZ ZMIAN.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
USA - Szwajcaria
Typ: -2 USA ⛔
Kurs: 1.85
Amerykanie na pewno są zdecydowanymi faworytami tej potyczki. Po pierwsze można powiedzieć, że grają u siebie, to nie Europa, lodowiska są wąskie i przystosowanie do nich Szwajcarom na pewno zajmie troszkę czasu, bo gra jest troszkę inna. O sportowych aspektach trzeba oczywiście wspomnieć, że w składzie Szwajcarów znajduje się tylko dwóch zawodników NHL, Streit i Hiller. Na pewno bolączką Szwajcarów jest atak, sporo w nim doświadczonych zawodników, brakuje trochę świeżej krwi. Szwajcarzy od lat mają problemy ze zdobywaniem bramek (brak zdecydowanego lidera zespołu), nadrabiają za to obroną. W bramce USA oczywiście Miller, który będzie dodatkowym utrudnieniem. Myślę, że jak na otwarcie to może nie być dużo bramek, ale liczę na atak USA, który grając w Vancouver na pewno będzie się dobrze czuł. A mają czym straszyć, Kane, Kesler, Parise, Malone, Stastny to nazwiska znane na całym świecie. Ogólnie uważam, że z dobrym bramkarzem, grając u siebie Amerykanie są w stanie powalczyć o brąz, podobnie jak to było w Salt Lake City w 2002 roku, gdzie doszli aż do finału.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Wojas dobry post ????
O kontuzji Gerbera wiedziałem ale brak Josiego pominalem, co do Szwajcarskiej bramki to i tak numerem jeden wydawał się Hiller. Ogólnie moim zdaniem jedyną szansą Szwajcarów na ugranie czegoś w tym turnieju jest właśnie twarda obrona i dobra forma goalie. Zobaczymy
 
maqik 0

maqik

Użytkownik
Spotkanie: USA - Szwajcaria
Który zawodnik strzeli więcej bramek w meczu(Z.Parise czy P.Kane)
Typ: Zach Parise
kurs: 3,00
bukmacher: Unibet

Analiza:

Dziś o godz. 21.00 odbędzie się spotkanie Igrzysk Olimpijskich : Vancouver 2010
pomiędzy reprezentacją z USA a Szwajcarią. Będzie to na pewno ciekawe spotkanie. W tym meczu obstawiam na zawodnika Zach Parise, gdyż radzi sobie lepiej od P.Kane. Parise w tym sezonie ligi NHL zanotował 28 bramek i 33 asysty natomiast Kane strzelił 25 bramek i miał 42 asysty. Uważam iż to Kane będzie w tym meczu zdobywał asysty a gole na konto Parise. Oprócz mych spekulacji dochodzi dobra dyspozycja Parise. Kane gra bardziej zespołowo i tak będzie w tym meczu. Wydaje mi się że w obecnej dyspozycji Zach może zanotować w meczu ze szwajcarami do 3 bramek i wydatnie pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. A co do Patricka nie myślę żeby zanotował więcej niż 1 bramkę choć tak jak napisałem widzę go racze w roli dogrywającego. Dlatego mój dzisiejszy typ to zdobycie większej ilości bramek przez Zacha Parise.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
robson United xD to coś jak ja. Jak grają reprezentacje siatki to bardziej mnie to interesuje niż ligi siatkarskie ;)
--------------
Baqu fajny tekst.
Tak też mi się przypomniał film- &quot;Cud w Lake Placid&quot;. Polecam. Warto obejrzeć. Kibice hokeja na pewno nie pożałują.
http://www.filmweb.pl/f98564/Cud+w+Lake+Placid,2004
W necie można go znaleźć. Ja zostawiłem sobie go na zewnętrznym dysku.

ja proponuję najpierw uaktualnić składy, bo zeszły pewne zmiany, przykładowo Szwajcaria bez Gerbera czy Josiego.
Składy wkleiłem na dzień 6 stycznia jak jest post.
Więc faktycznie są mniej aktualne.
Ale dałem linka gdzie na bieżąco można patrzeć na składy.
http://www.iihf.com/channels10/olympics-2010/statistics.html
Team Rosters
BLR/ CAN/ CZE/ FIN/ GER/ LAT/ NOR/ RUS/ SUI/ SVK/ SWE/ USA
Klikamy na dany kraj i w pdfie otwierają nam się składy. W między czasie też trzeba śledzić czy ktoś nie doznał kontuzji.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP

USA - Szwajcaria (wynik 3-1)✅
Typ: +3,5 Szwajcaria

Kurs: 1.55 Betsafe,1,53 Sportingbet,1,50 Gamebookers


Widzę powyżej ,że meczyk jest rozpisany na czynniki pierwsze .Ja dodam skromnie coś od siebie.

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

07/11-09 Puchar Niemiec Szwajcaria vs. USA 2:3 (Po karnych)
04/05-09 Mistrzostwa Świata, Kwalifikacje Grupa E USA vs. Szwajcaria 3:4 (OT)
21/04-09 Towarzyskie Szwajcaria vs. USA 5:2
11/11-07 Puchar Niemiec USA vs. Szwajcaria 2:3 (Po karnych)
12/11-05 TUI Nations Cup Szwajcaria vs. USA 1:4
13/11-04 TUI Nations Cup USA vs. Szwajcaria 4:2
09/11-03 Puchar Niemiec USA vs. Szwajcaria 1:0
27/04-03 World Cup A USA vs. Szwajcaria 0:1
10/11-02 Puchar Niemiec USA vs. Szwajcaria 1:0

Jak widać NIGDY Kowboje nie wygrali róznicą 4 bramek.Ha ,zaraz znawcy odezwą się wzburzeni...przecież nie grali w większości tych meczy zawodnicy z NHL.Tak, mają rację ,ale kilku Szwajcarów zaa oceanu też brakowało. Za dużo grzybów w barszczu ,niedobrze ,jeszcze trochę szczawiu i wyjdzie szczawiowa.Szwajcarzy---&gt; doskonała gra defensywna,o poczynaniach Helveckich goalies za oceanem wiekszość zapewne wie,są jednymi z lepszych w swoim fachu.
W przodzie również posiadają kilka silnych żądeł ---&gt; Hnat Domenichelli pograł sporo meczy w NHL 267 (52 gole,61 asyst),Martin Plüss równiez skutecznie punktuje,o fantastycznie skutecznym Thibaut Monnet już nie wspomnę.

Skłonny jestem twierdzić,ze jeden z wyzej wynienionej trójki strzeli gola.HCP +3,5 Win Helweci.

P.S.Co do lidera zapewne będzie nim Mark Streit .
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Finland - Belarus - Team Total Goals -&gt; Belarus Under 1,5 [1,80] [Betsafe] ✅
Finom szczerze mówiąc będę mocno kibicował w tym turnieju, od tego sezonu dosyć wnikliwie śledzę Fińską SM-Liige i muszę przyznać że poziom prezentowany tam czy to przez młodych czy już doświadczonych zawodników zaskoczył mnie na plus. W reprezentacji Finlandii oczywiście prym wiodą przede wszystkim gracze z NHL - trudno praktycznie wskazać mocniejszą czy silniejsza formacje bo wszystkie są szalenie wyrównane, jednak dla podparcia mojego typu muszę wspomnieć o bramkarzu czyli goaltenderze Calgary Flames - Kiprusoffie a także bardzo dobrze wyglądającej obronie z Samim Salo na czele podpartym innymi wartościowymi graczami z czołowych w tym sezonie ekip NHL takich jak Lydman (Buffalo) czy Timonen (Philadelphia). Białoruś jako zespół prezentuje się moim zdaniem bardzo mizernie, oprócz bramkarza Mezina który udowodnił już nie raz że potrafi zagrać na międzynarodowym poziomie to nie widzę u Białorusinów zawodników którzy mogliby podjąć równorzędną walkę z rywalami. Liczono że w ataku tą reprezentacje poprowadzi do zdobywania bramek duet braci Kosticynów wzmocniony centrem Toronto - Mikhaiłem Grabovskim. Plany te pokrzyżowały jednak kontuzje Grabovskiego i Andrieja Kosticyna a ciężko liczyć żeby sam Sergiej Kosticyn z mizernym w tym sezonie dorobkiem (2 gole 8 asyst) dokonywał rzeczy niestworzonych. Jeśli chodzi o KHL-ski zaciąg w ofensywie BLR to tutaj również nie widzę zawodnika który byłby chociaż czołową postacią w swoim klubie, siłę ataku Białorusi oceniam bardzo nisko.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście siłą Białorusinów są przede wszystkim bracia Kosticyn, bramkarz Mezin i Grabovski. Reszta skladu mniej znana. Skoro jednak zabraknie 50 % wymienionych zawodnikow to wydaje się że na tym turnieju nie mają czego szukac. Finowie wiadomo skład głownie z NHL. Jeden z faworytów do złota na każdym większym turnieju. Podejrzewam że problemu z wygraną Suomi raczej miec nie będą dzisaij. Wygrana 3 golami Finów ? Czemu nie.
Typ : Finlandia -2,5gola @ 1,67 Unibet✅5:1

-----------------------

Szlagierem nocy, a dokładniej poranka czwartkowego wg czasu polskiego będzie mecz &quot;derbowy&quot; pomiędzy Czechami i Słowakami. Faworytem są myślę że Czesi. Słowacy od kilku lat nie prezentują się tak dobrze. Oczywiście Hossa, Gaborik, Demitra, Jurcina to wielkie nazwiska znane fanom hokeja. Czesi mają bardzo mocny skład począwszy od bramkarza. Gwiazdą oczywiście Jaromir Jagr. Wydaje się że to jego ostatnie IO w karierze. Jednak od typu na ten mecz się powstrzymam, ale skoro powiedziałem wcześniej że będe baczniej przyglądał się Czechom i w nich upatruje jednego z medalistów więc chciałbym aby wygrali w tym meczu ;)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ja dziś z zaciekawieniem spoglądam na mecz Czechów.
Ich pojedynki ze Słowakami to mecze ze &quot;smaczkiem&quot;. Od zawsze Słowacy to &quot;biedniejszy brat&quot; w sensie sportowym. Kursy powoli poleciały na Czechów.
Składy mają obie ekipy bardzo mocne. No ale tutaj każdy ma to co najlepsze.
Jak patrzyłem przed IO to sądziłem, że Czesi powinni sobie poradzić. Obawa była po stronie Marianów- Hossy i Gaborika. Ale Maryś &quot;Nas nie dogoniat&quot; znaczy Gaborik nie będzie grał. Więc jedno ważne ogniwo u Słowaków wypada z gry.
Patrząc na bramkę. U Czechów nie ma innej opcji niż wyjście Vokouna. Przecież to jeden z lepszych bramkarzy w NHL.
U Słowaków to sam nie wiem kto miałby wyjść. Pewnie Halak. Bo więcej gra niż Budaj. Ale starcie Vokoun vs. Halak to ja nie mam wątpliwości który z nich jest lepszy.
Czesi łatwo nie będą mieli ale powinni wygrać.
Niedawno odbył się mecz z okazji rocznicy istnienia związku hokejowego na Słowacji. Słowacy zebrali silny skład na ten towarzyski mecz u siebie na własnym terenie i polegli ostateczne po karnych z Czechami...
Tutaj mecz o stawkę. I wygrana Czechom jest strasznie potrzebna. Słowacy mają kryzys reprezentacyjnego hokeja od lat. Kolejny słaby występ potwierdzi ich sytuację...
Czesi po win ;)
---------------
Tak w ogóle to oglądałem dotychczasowe mecze RUS- LAT, CAN -NOR (USA- SUI jednak wybrałem oglądanie Milanu ). Komentarz TVP tragiczny. Jak słyszę Szpaka, który plącze się w gadce i nie potrafi powiedzieć poprawnie nazwiska Prongera, Toewsa i jeszcze kilku innych to tragedia ????
Mariusz nadrabia bajerką o butelce ketchupu i ładną wymową nazwisk ;)
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Tak w ogóle to oglądałem dotychczasowe mecze RUS- LAT, CAN -NOR (USA- SUI jednak wybrałem oglądanie Milanu ). Komentarz TVP tragiczny. Jak słyszę Szpaka, który plącze się w gadce i nie potrafi powiedzieć poprawnie nazwiska Prongera, Toewsa i jeszcze kilku innych to tragedia ????
Mariusz nadrabia bajerką o butelce ketchupu i ładną wymową nazwisk ;)
Hehe, miałem takie samo wrażenie, dlatego przełączyłem na Eurosport, tam panowie dysponują lepszą wiedzą, potrafią wymawiać nazwiska ;) i raczej skupiają się na meczu, a nie na opowiastkach o nie wiadomo czym ???? .
Finlandia - Białoruś
Typ: under 5.5 ⛔
Kurs: 1.8
Miałem ładną analizę, ale źle mi się kliknęło i się skasowała ???? . Krótko, under bo:
- Finlandia ma Kiprusoffa i gra twardo w obronie
- Siła ataku Białorusi nie najlepsza i dodatkowo osłabiona o czym pisałem w zmianach w składzie
- Za to Finowie też nie mają za bardzo czym straszyć, na Białoruś wystarczy, ale na pewno cenię wyżej ofensywę Szwedów, Kanady, Rosjan
- Białoruś ma Mezina, który potrafi bronić i mam nadzieję zatrzyma strzały Finów ????
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Tak w ogóle to oglądałem dotychczasowe mecze RUS- LAT, CAN -NOR (USA- SUI jednak wybrałem oglądanie Milanu ). Komentarz TVP tragiczny. Jak słyszę Szpaka, który plącze się w gadce i nie potrafi powiedzieć poprawnie nazwiska Prongera, Toewsa i jeszcze kilku innych to tragedia ????
Mariusz nadrabia bajerką o butelce ketchupu i ładną wymową nazwisk ;)
Haha dokładnie takie same mam odczucia ???? Jak usłyszałem Szpaka na początku transmisji to sobie pomyślałem że będzie tragedia ???? Ale w ostatecznym rozrachunku muszę Panu Szpakowskiemu wystawić w skali 1-6 &quot;czwóreczkę&quot; błędów trochę było, były trochę problemy ze zrozumieniem tego co na lodzie się dzieje ale tak jak napisałeś nadrabiał Mariusz różnymi śmiesznymi wstawkami ????

Co do Czechy - Słowacja to rzeczywiście jest pierwszy taki olimpijski hit i ja wstrzymałbym się tu z typowaniem. Znają się doskonale i zawodnicy i sztaby na pewno rozpracowywali się nawzajem przez długie tygodnie i powinniśmy obejrzeć zacięty mecz. Spotkanie może mieć decydujące znaczenie jeśli chodzi o końcowy układ w tabeli więc nikt nie odpuści ani na sekundę - będzie co oglądać ????
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Szwecja - Niemcy
over 5.5 ⛔
kurs: 1.60
W tym meczu liczę na sporą ilość bramek, Niemcy na pewno nie są drużyną, która jest w stanie zagrozić Szwedom. W składzie jest kilku graczy NHLu, ciekawy jestem jak będzie w bramce spisywać się Greiss, który ma za sobą kilka występów w Rekinach. Trzech obrońców i trzech napastników z NHLu, Hecht, Goc czy Marco Sturm to nie są gracze światowego kalibru. Za to Szwedzi mają bardzo mocny atak, Alfredsson, Backstrom, Forsberg, Zetteberg, bracie Sedinowie i mój ulubieniec Loui Eriksson oraz Mattias Weinhaldt - świetny napastnik Dinamo Moskwa powinni dostarczać w każdym meczu solidny bagaż bramkowy. Na pewno będą kibicował Trzem Koronom, o powtórzenie sukcesu z Turynu będzie ciężko, ale na pewno Szwedzi będą bardzo mocni. Dzisiaj pewne zwycięstwo Szwedów, ciężko szukać innego rozwiązania.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Pora rozpocząć przygodę z IO.
Po niepełnym jeszcze drugim dniu gier można wyłowić parę delikatnych wniosków, ale to póki co lepiej zachować ponieważ tak naprawdę pojedynki gigantów z &quot;maluchami&quot; to tylko przedsmak, chociaż swoją drogą trochę większe wymagania stawiam wobec drużyny USA, z pośród ostatnich IO aktualnie w Vancouver dysponują najsilniejszą ekipą i myślę że dużo jeszcze przed nami ponieważ tak jak mówili nasi sławni komentatorzy drużyny nie miały zbyt dużo czasu na zgranie.

Na dzisiejszą noc proponuje under 1,5 w 1 tercji spotkania Szwecja - Niemcy. Myślę że kurs jest bardzo zachęcający a i fakty mogą skłonić do takiego grania. Otóż zespół naszych sąsiadów z pośród ekip &quot;zaściankowych&quot; dysponuje na moje oko najsilniejszą kadrą. Poza tym zawodnicy na co dzień grający w NHL nie są anonimowymi postaciami stąd też myślę że 1 tercja jak i całe spotkanie będą bardzo emocjonujące i na wysokim poziomie. Oczywiście mam na uwadze Szwedów, którzy jako obrońcy tytułu będą chcieli się godnie zaprezentować w swoim pierwszym spotkaniu i również liczba gwiazd NHL jest spora stąd też nie popadam w zbyt duży optymizm i myślę że całe spotkanie padnie łupem Trzech Koron jednak na pewno czeka ich trudniejsze zadanie niż ekipy Kanady czy Rosji.
Under 1,5 (1 tercja) 2.35 bet365✅ 0:0
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
:hokej: Switzerland - Canada -&gt; Switzerland under 1,5 goal [1.65] ⛔
:hokej: USA - Norway -&gt; Norway under 1,5 goal [1.60]
✅
AKO = 2,64
Betsafe
Dwa podobne wybory w dwóch pierwszych dzisiejszych meczach. Pierwsza runda za nami, obyło się bez większych niespodzianek - tak jak sądziłem reprezentacja Szwajcarii mocniejsza jest szczególnie na tyłach gdzie mają kilku graczy na światowym poziomie. Dziś Szwajcarzy mierzą się z głównymi faworytami czyli Kanadą, siłą Kanadyjczyków w ataku jest ogromna i dorównać im pod tym względem mogą tylko Rosjanie lub Szwedzi (ale póki co tego nie potwierdzili). Kanadyjczycy oprócz mocarnego ataku dysponują równie dobrą obroną i mimo że Szwajcarzy zdołali strzelić bramkę Stanom Zjednoczonym to z Kanadą będzie o coś takiego trudniej, myślę więc że dwie bramki to dla nich rezultat niestety na tę chwile nie osiągalny. Podobne rozumowanie w meczu drugim, USA całkiem dobrze gra na tyłach zaś Norwedzy oprócz pierwszej dobrze bronionej tercji z Kanadą pokazali się z tej złej strony i mogą cieszyć się że z Klonowymi Liśćmi nie dostali dwu cyfrówki (bo były ku temu okazje). Norwegia w ataku nie dysponuje odpowiedniego kalibru strzelcami żeby pokonać Ryana Millera dwukrotnie.

:hokej: Most Points (Goals+Assists) in Match : Chris Pronger (CAN) vs Mark Streit (SUI) -&gt; Chris Pronger [2,55] [Betsafe]
⛔
Ciekawy zakład. Nie mam wątpliwości że to Kanada odda więcej strzałów na bramkę, i że zdobędą więcej goli. Jednym z egzekutorów na niebieskiej linii czy to w grze w przewadze czy pięciu na pięciu jest Chris Pronger, jego uderzenie jest piekielnie mocne a dodatkowo precyzyjne, czasami specjalnie uderza krążek tak aby któryś z kolegów mógł jeszcze zmienić lot krążka tym samym Pronger zdobywa asysty (tak było w meczu z Norwegią). Streit przy całym szacunku, jest obrońcą dobrym ale jednak dużo mniej wszechstronnym niż Pronger - może jedynie w destrukcji dorównuje Kanadyjczykowi no ale zakład dotyczy zdobytych punktów. Obrońca NY Islanders nie dysponuje tak mocnym slap shotem a także nie ma w drużynie wielu kolegów którzy wykorzystali by jego podania na bramki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom