>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Biathlon

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik



Miejsce rozgrywania zawodów - Whistler Olympic Park, Whistler

Terminarz:​
13.02, 22:00 - Kobiety, Sprint 7.5 km
14.02, 20:15 - Mężczyźni, Sprint 10 km
16.02, 19:30 - Kobiety, Bieg Pościgowy 10 km
16.02, 21:45 - Mężczyźni, Bieg Pościgowy 12.5 km
18.02, 19:00 - Kobiety, Bieg Indywidualny 15 km
18.02, 22:00 - Mężczyźni, Bieg Indywidualny 20 km
21.02, 19:45 - Mężczyźni, Bieg Masowy 15 km
21.02, 22:00 - Kobiety, Bieg Masowy 12.5 km
23.02, 20:30 - Kobiety, Sztafeta 4x6 km
26.02, 20:30 - Mężczyźni, Sztafeta 4x7.5 km


Reprezentanci Polski:​

Na obecną chwilę nie jest znany do końca skład naszej kadry na IO, ale możemy być pewni, że znajdzie się w niej nasz najlepszy biathlonista Tomasz Sikora. Co do reszty panów, to nie wiem czy którykolwiek może mieć pewność, że do Whistler pojedzie.
Jeżeli zaś chodzi o panie, to myślę, że kadra uda się tam w składzie: Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Paulina Bobak i Krystyna Pałka. Tak wg mnie powinna wyglądać nasza sztafeta, a może któraś z pozostałych biathlonistek pojedzie wystartować indywidualnie.
Zapraszamy do pisania analiz oraz komentarzy do nadchodzących zawodów ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Biathlon - norweska federacja ogłosiła nazwiska zawodniczek wybranych na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver:

Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Lik Kjerti Eikeland
Solveig Rogstad
Gro Marit Istad Kristiansen

Dla Flatland i Rogstad będzie to debiut na IO.

Jeżeli chodzi o panów, skład kadry znany jest od jakiegoś czasu:

Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Alexander Os
Tariej Bø

Ostatnio podjęto jednak pierwsze decyzje o przydzielaniu zawodników do poszczególnych konkurencji:

Sprint + Pościgowy: Bjørndalen - Svendsen - L. Berger -?
Indywidualny: Bjørndalen - Svendsen -? -?
Masowy: Bjørndalen - Svendsen -? -?
Sztafeta: Bjørndalen - Svendsen - Bo - Hanevold

O ostatnie miejsce w sprincie, powalczą najprawdopodobniej Hanevold i Os.


-----------------------------

Również federacja niemiecka ogłosiła skład damskiej kadry. Znajdą się w niej:

Magdalena Neuner
Simone Hauswald
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Martin Beck
Tina Bachmann
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wczoraj trzeba przyznać, że dosyć niespodziewane wyniki biathlonowego biegu pań. Helena Jonsson z czystym kontem poza pierwszą dziesiątką. Niemki Wilhelm-Henkel-Hauswald na odległych pozycjach, a wygrywa Kuzmina ???? Widać więc, że niektórym ciężko biega się po trasie przygotowanej w Whistler, ale mimo to gram dzisiaj bieg panów.
Biathlon:
Tchoudov i Bergmann to doświadczeni zawodnicy. Tchoudov lekki, więc na tym zapadającym się śniegu być może będzie radził sobie lepiej od Szweda, który przed IO był w bardzo słabej dyspozycji biegowej. Rosjanin potrafi skoncentrować się na ważne imprezy, dzisiaj może być podobnie.
Dla Sikory Igrzyska Olimpijskie to nie pierwszyzna, trzeba jednak przyznać, że poza Turynem to rewelacyjnych wyników na nich nie osiągał. Teraz jednak sam mówi, że mimo faktu iż obawia się trudnych warunków [deszczu] to czuje się dobrze przygotowany i liczy na dobry wynik. Myślę, że miejsce w top10 jak najbardziej realne. Eder praktycznie najszybciej strzelający zawodnik, ale nie zawsze pokrywa się to z celnością. Moim zdaniem tutaj doświadczenie Tomka weźmie górę i nasz reprezentant będzie wyżej.
Martin Fourcade w rewelacyjnej formie przez IO - nie rozumiem, dlaczego jest w parze h2h z Shipulinem. Nie są to doświadczeni zawodnicy, ale to co Martin wyprawiał przed Igrzyskami zapowiada, że może być groźny w walce o medale.
Ole Einar Bjorndalen - tutaj liczę na jego olimpijski spokój :wink:

z Unibet:
Maxim Tchoudov - Carl Johan Bergmann | 1 - 1,45
Simon Eder - Tomasz Sikora | 2 - 2,10
Martin Fourcade - Anton Shipulin | 1 - 1,55
Ole Einar Bjoerndalen - Lars Berger | 1 - 1,20
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Mi się wydaje że Sikora nic wielkiego nie osiągnie na tych ZIO, słaba forma przez cały sezon z przebłyskami ale to za mało, bardzo słabe strzelanie przez cały sezon do tej pory, dziś jeżeli będzie miał więcej niż 1 pudło to automatycznie traci szansę na medal dziś i w biegu pościgowym. Pamiętam jak on biegiem nadrabiał, a teraz traci, widać że ten sezon jeden z najgorszych od wielu lat. Nie zdziwi mnie jak w żadnym z biegów nie będzie w pierwszej 10, o medalu nie wspomnę bo tu 1% szansy osobiście mu daję.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Prócz Sikory z typami jak najbardziej się zgadzam. Mimo tego że ogromne znaczenie ma smarowanie właśnie Tchoudov i młodszy z braci Fourcade powinni walczyć dziś o medale. Co do Sikory... trzeba mu kibicować i życzyć jak najlepiej ale czy w sprincie akurat będzie mocny, hmm raczej nic na to nie wskazuje, omijam pary w których jest Sikora.
Niestety rywalizacja wczoraj była jednak dość mocno loteryjna - a tego w Igrzyskach nie lubie. Dziś też może być różnie, tak naprawdę najlepiej pograć coś live. Plusem jest fakt, że w biegach pościgowych będzie można znaleźć sporo ciekawych zdarzeń a dzisiaj zagrać jeszcze bardzo delikatnie ????
Powodzenia!
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Do Turynu też był piach, a co po massstarcie do końca sezonu było pamiętamy ???? Po zawodach pań, myślę że u panów też nie zabraknie niespodzianek, nie mamy pojęcia kto w jakiej formie. Liczę, że podobnie jak w skokach Austriacy spuchną ????
Tomkowi przydałoby się wysokie miejsce, bo musi sobie zapewnić miejsce w biegu masowym. Ale po tych cyrkach, które odwaliła WADA(skandal!!!), jakoś mój optymizm spadł. Z biegem Tomek przy dodatniej temperaturze zwykle ma problemy, więc nawet czyste strzelanie nie gwarantuje miejsca w 10.
Rok temu było tak http://services.biathlonresults.com/Results.aspx?RaceId=BT0809SWRLCP07SMSP
Amman w skokach złoto, to może Bjoerndalen też powtórzy Salt Lake City? :&gt;
 
sircoen 0

sircoen

Użytkownik
To i ja kilka swoich obserwacji i przemyśleń umieszczę:
Co do wczorajszego sprintu kobiet- królestwo temu kto przewidziałby wyniki, a za przeproszeniem odnoszenie się do rezultatów z zawodów pucharu świata dało ***** warte wyniki bo poza Magdalena N, żadna z faworytek nic nie osiągnęła. Dlatego puchar świata swoją drogą a olimpiada swoją drogą.
1. Co do Sikory ze startu na start coraz lepsza forma, zwłaszcza poprawiło się strzelanie. A jak czytam , że dzisiaj jedno pudło niweczy szanse na medal w sprincie
(to tu się mogę zgodzić) , ale też i w biegu pościgowym to mnie śmiech ogarnia.
Dziś nie typuję Tomka do pozycji medalowych , ale do miejsca koło 10 - jako świetną pozycję do ataku w biegu pościgowym. Ale tak naprawdę wszystkiego można się spodziewać.
2. Co do samych zawodów i reszty reprezentacji: Fatalnie dobrane smary u Skandynawów i nie najlepsze u Niemek i Rosjanek. Francja za to perfekcyjnie, i dziś spodziewam się podobnego przygotowania, ale reszta ekip powinna wyciągnąć wnioski. Austriacy to dla mnie nie wiadoma, a Norwegowie?? kto wie czy znowu nie przekombinowali z izolacją i tajnymi treningami..
3.Deszcz i wiatr będzie rozdawał karty, ale jesli i dziś pogromu faworyzowanych ekip to presja z każdym wyścigiem będzie rosła i coraz łatwiej będzie o niespodzianki.
POPIERAM typ zaprezentowany przez TBM&#39;a na M. Fourcada
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Pamiętam jak on biegiem nadrabiał, a teraz traci, widać że ten sezon jeden z najgorszych od wielu lat. Nie zdziwi mnie jak w żadnym z biegów nie będzie w pierwszej 10, o medalu nie wspomnę bo tu 1% szansy osobiście mu daję.
Tracił biegowo sporo od początku sezonu, ale im bliżej do Igrzysk tym z dyspozycją biegową było lepiej ;)

Niespodzianka jak dla mnie będzie w biegu indywidualnym na 20km, gdzie często wygrywa ktoś dotąd mało znany np. Jakov Fak swego czasu w MŚ...

Dzisiaj Tomka widzę w pierwszej 10 podobnie jak sircoen. Nie mniej jednak zgadzam się, że 2 pudła i więcej raczej przekreślą jego szanse na medal zarówno w sprincie jak i w pościgowym.

Sprint to przede wszystkim Król Ole i moim zdaniem on dzisiaj po raz kolejny udowodni, ze jest wielki. Na pozycji medalowej widzę dzisiaj także Martina Fourcade - no kapitalna dyspozycja, jeśli ją utrzymał to dla mnie kandydat do medalu w każdej konkurencji.

Austriacy bardzo mocni, ale wydaje mi się, że jak coś osiągną to bardziej w masowym no i sztafeta oczywiście.

Zobaczymy jak to wszystko dzisiaj wypadnie...
moje podium dzisiaj:
1. Ole Einar Bjorndalen
2. Martin Fourcade
3. Emil Hegle Svendsen
...
5-10. Tomasz Sikora
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Warunki atmosferyczne wygrały !!!
A co do Sikory ja miałem rację że jego forma jest bardzo kiepska.
Strzela słabo 2 pudła które pozbawiają go szans na medal w pościgowym. Bieg katastrofalny bo inaczej się nie da nazwać kiedy traci ponad 2 minuty do zwycięzcy a nawet w przypadku strzelania bez błędnego byłaby to minuta czy również bardzo dużo. Być może powiecie warunki, ale Bjorndalen też biegł w takich samych warunkach i przy 4 pudłach był lepszy od Sikory a jeszcze pamiętam poprzedni sezon czy 2 lata temu jak Sikora biegowo był w czołowej szóstce biatlonistów i jak przegrywał z rywalami to minimalnie a obecnie po prostu fatalnie biega ( 1.20 gorzej od najlepszego biegacza, i blisko minute gorzej od Bjorndalena ) i dla mnie nie ma żadnych szans na medal.
Wiem że Ci z mniejszymi numerami jednak mieli + jako że lepiej im się biegło, ale nie zmienia to faktu że Sikora to nie Małysz i po średnim sezonie w PŚ to Adam potrafił dojść do formy na najważniejszą imprezę a Sikora nie dał rady i od niego nie ma co wymagać medalu bo jak go zdobędzie to ja wypijam 1L wódki na raz. ????
 
J 19

jajo

Użytkownik
Warunki atmosferyczne wygrały !!!
A co do Sikory ja miałem rację że jego forma jest bardzo kiepska.
Strzela słabo 2 pudła które pozbawiają go szans na medal w pościgowym. Bieg katastrofalny bo inaczej się nie da nazwać kiedy traci ponad 2 minuty do zwycięzcy a nawet w przypadku strzelania bez błędnego byłaby to minuta czy również bardzo dużo. Być może powiecie warunki, ale Bjorndalen też biegł w takich samych warunkach i przy 4 pudłach był lepszy od Sikory a jeszcze pamiętam poprzedni sezon czy 2 lata temu jak Sikora biegowo był w czołowej szóstce biatlonistów i jak przegrywał z rywalami to minimalnie a obecnie po prostu fatalnie biega ( 1.20 gorzej od najlepszego biegacza, i blisko minute gorzej od Bjorndalena ) i dla mnie nie ma żadnych szans na medal.
Wiem że Ci z mniejszymi numerami jednak mieli + jako że lepiej im się biegło, ale nie zmienia to faktu że Sikora to nie Małysz i po średnim sezonie w PŚ to Adam potrafił dojść do formy na najważniejszą imprezę a Sikora nie dał rady i od niego nie ma co wymagać medalu bo jak go zdobędzie to ja wypijam 1L wódki na raz. ????
Do zobaczenia na zlocie w takim razie
Miejsce pod drzewem się jakieś znajdzie (pdk ;) )
minute Tomek stracił na ostatniej rundzie a prawie minute na rundach karnych. Forma biegowa nie jest taka jak z zeszłego sezonu, gdzie biegiem nadrabiał, ale nie jest też taka żeby wykluczała go z walki o medal, zwłaszcza w biegu dłuigim.
Poza tym ta forma jaka jest w Vancouver, mogłaby dać dużo lepsze rezultaty biegowe w np Oberhofie
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
nie jest tak najgorzej panowie. Tomek wydaje się być w podobnej, może troszkę lepszej formie niż w Antholz. Był jednym z tych, którzy mieli najgorsze warunki. No cóż mamy w biathlonie igrzyska niespodzianek, tak bywa. Szkoda, że taki przypadkowe rozstrzygnięcia ustawiają również bieg na dochodzenie. Do 7 miejsca jest minuta. Dużo, ale do odrobienia.
3 runda biegowa to ma-ka-bra obczajcie wyniki 71 miejsce Tomka. Ciekawe co Tomek napisze. 1.10 straty. Z faworytów stracił najwięcej. Bjoerndalen(najszybszy na 2 rundzie) czy Greis tracili koło 40s.
Walczymy dalej.
Szczurek 85 miejsce. Wyprzedził Slettemarka, Australijczyka i tego 45 letniego Greka, który nie ukończył. Sam bieg również 85 miejsce. bez komentarza
ps. żeby nie było miałem sen proroczy dotyczący miejsca Tomka i jego pudeł. Jak mi sie cos znowu przyśni to napiszę ????
 
sircoen 0

sircoen

Użytkownik
coomen7 za przeproszeniem ale pier***** takie głupoty z tym strzelaniem że aż mi się niedobrze robi? Widziałeś w jakich warunkach strzelali zawodnicy i potem biegli na miękim mokrym śniegu, do którego smary były nie dobrane. Mówienie o jakiej koleirk obiektywnej formie po dzisiejszym biegu jest niepoważne.
Stary i nie porównuj biathlonu do niszowego sportu jakim są skoki narciarskie gdzie jest 10 skoczków i 70 statystów
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
ps. żeby nie było miałem sen proroczy dotyczący miejsca Tomka i jego pudeł. Jak mi sie cos znowu przyśni to napiszę ????
Sikora 29 i 2 pudła..
Żeby nie było screen z rozmowy z rana :!:

już nie będę sie z tego śmiał :|
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Tomek Sikora w słabej formie ? Ciężko zweryfikować... a co mają powiedzieć np. bracia Fourcade ??

Warunki porządziły nie ma co ukrywac, a Fak po raz drugi błysnął w wielkiej imprezie, tym razem rangi olimpijskiej... no ma chłopak szczęście ????

Tomek w pościgowym realnie może wejść do pierwszej 15... optymistycznie na miejsca 8-12.. gdyby był wyżej to byłbym w szoku, ale w granice 15 miejsca może dać radę podgonić ;)

Nie mniej jednak sprinty w typowaniu to była istna loteria...
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
W ogóle biatlon to wielka loteria ???? . Znalazłem takie ciekawe typy
Kuzmina zdobędzie złoto-6
Kuzmina zdobędzie srebro-6,5
Wiadomo za nią startuje nojner ale ta to potrafi mieć &quot;serie&quot; ???? Co myślicie?
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Wiele biegaczek mało znanych jak np. Kuzmina już było które dobrze spisują się w sprincie a później wszyscy myślą że w pościgowym też w takim wypadku nie powinny popełniać wielu błędów dlatego dla mnie to ona jest wielką niewiadomą.
Neuner za pewne z 2-4 pudłami jest w stanie wygrać, ale ona jak sam napisałeś potrafi mieć serię, nie zapomnę jej ostatniego strzelania gdzie miała dużą przewagę i chyba 4 albo 5 razy spudłowała.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom