>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zakupy z USA

princeas 11

princeas

Użytkownik
Mam pewien pomysł, ale związane z tym wiele watpliwości.

Przeglądałem wczoraj klika stron markowych sklepów popularnych w USA, tych, których w Polsce nie uświadczymy. (m.in A&amp;F, Hollister). W związku, że ceny odzieży, akcesorii, perfum itp. na Allegro przebijają się conajmniej dwukrotnie, pomyślałem, że może by tak zrobić zakupy na ich stronie i poczekac na paczke.

Oczywiście zakupy 2-3 rzeczy dla jednej osoby wydaje się raczej nie opłacalne. Myślałem o zakupach na większą skalę, dla większej liczby chętnych, znajomych czy np. Was użytkowników, którzy byliby w stanie zaufać (jednak to temat na później).

Moje watpliwości zaczynają się i kończą właściwie na kosztach, które trzeba ponieść już w Polsce (cło, podatki). Czy ktoś już kiedyś zamawiał coś z USA, niekocznienie odzież/perfumy, i z jakimi opłatami się spotkał?

Z tego co widziałem, robiąc zakupy za min 1000$ wysyłka kosztuje 120$. (na klilkanaście osób wychodzi niewiele).

O cenach odzieży, perfum teraz pisał nie bede, jeśli ktoś zainteresowany to odsyłam do stron:
http://www.abercrombie.com/
http://www.hollisterco.com/

reasumując

fajne, oryginalne ciuszki i zapachy, po cenach 2 razy niższych niż na allegro, koszty wysyłki znikome w przypadku duzej ilosci chętnych... ale... jakie są opłaty w Polsce? uświadomcie mnie

pozdro


edit:
oczywiście ktoś napisze, ze lepiej niech ktoś w Stanach zrobi zakupy i wysle. jednak ja np. na nikogo takiego liczyć nie moge, mimo, że mam tam jakąś rodzinę, ale oni raczej się nie znają na tym, dwa, nie mają czasu, trzy - za duza odpowiedzialnosc, by mieli kupowac dla większej ilosci osób. Ew. pozostaje wycieczka na weekend do Londynu, gzdie jest najblizszy sklep, ale to juz ostatecznosc.
 
dobroduszny 0

dobroduszny

Użytkownik
witam drogi PrinceAS
ja regularnie conajmnier 5-6 razy do roku zamawiam coś z Ameryki
głównie droższy sprzęt sportowy wartosci ok 1500 zł
jeśli zamawiasz odrazu od producenta do Polski masz praktycznie 100 % pewności że dostaniesz cło . Dlatego że wysyłaną paczkę muszą opisać i piszą czy rzeczy śą nowe/ stare
Ale jesli masz kogos w Ameryce i poprosisz go aby wysłał paczkę i napisał że rzeczy są używane na99 procent masz pewnosc ze dojdą nie oclone tylko haczyk polega na tym że ta osoba musi oderwac metki ???? moze je nawet wysłać w tej samej paczce ???? ]
mysle ze pomogłem ???? niestety ja np teraz wysłałem z Ameryki rzecz o nieregularnych kształtach i zapewne dostane cło to Ci wszystko opisze ???? pozdro Krakusie ;) z Krakowa
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
dobroduszny - dzięki! Twoje rady pomogą na pewno ???? jest to faktycznie sposób na ominięcie cła. pozdrawiam!
 
izajasza53 2,7K

izajasza53

Użytkownik
Mógłby ktoś coś poradzić? Co najlepiej kupować by dobrze wyszło się na tym w porównaniu do cen w Polsce.
Chodzi mi o elektronikę ipod / mp4 , odzież, buty.
Jakieś przykłady porównawcze?
czy lepiej w USA ze sklepów czy internetowych sklepów kupować ma dana osoba co w USA jest?
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
No w sumie jesli ktos mysli o ciuchach, elektronice etc. to z kolei ja moge chyba pomoc jesli chodzi o UK.
Mozna sie dogadac jesli chodzi o cene tak zeby wszystkim sie to oplacalo:-D
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
a orientujesz się ile tak kosztuje ps3 w uk? albo psp go
Jaki rozmiar HD cie interesuje dla ps3?
P.S. Jak ktos chce cos kupowac to sie spieszyc bo 17 jestem w polsce wiec moze zejsc cena przysylki ble ble ble. Jak interesuja was nowe rzeczy po prostu wejdzcie na oficjalne strony serwisow internetowych najwiekszych sklepow w uk a reszta sie zajme ( nie akceptuja polskich kart kredytowych ), jesli uzywane to musze miec wszytskie detale:
- zdjecie najlepiej link do grafiki,
- pozostale detale produktu.
 
S 0

spike90

Użytkownik
Mógłby ktoś coś poradzić? Co najlepiej kupować by dobrze wyszło się na tym w porównaniu do cen w Polsce.
Chodzi mi o elektronikę ipod / mp4 , odzież, buty.
Jakieś przykłady porównawcze?
czy lepiej w USA ze sklepów czy internetowych sklepów kupować ma dana osoba co w USA jest?
Nie no ściąganie z usa pojedyńczych rzeczy mija sie z celem, przykładowo chciałem właśnie dobry ciuch z usa, myśłe ze przesyłka z 20$ max a tam mi gościówa napisała, że do polski koszt to towar + 150$...
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
niemozliwe Spike musiales zle zrozumiec albo chodzilo jej o 15 $
no niestety takie koszty są.
moze by zrobić taką akcję, żeby zrobić duże zamówienie, kto by był chętny z forum i koszty wysyłki byłby tańsze. no ale to wymaga głębszej dyskusji
 
simons 646

simons

Forum VIP
Nie no ściąganie z usa pojedyńczych rzeczy mija sie z celem, przykładowo chciałem właśnie dobry ciuch z usa, myśłe ze przesyłka z 20$ max a tam mi gościówa napisała, że do polski koszt to towar + 150$...
No ogolem to znajomi mowili ze oplaca sie bardzo kupic np laptopa ... sprzet apple&#39;a jest niby o wieeeele tanszy. Wtedy jak sie wraca, sie mowi ze juz sie go mialo czy jakos tak i zadnych bzdetow dodatkowych sie nie placi ... ale to przy okazji jak sie leci.

A tak to rzeczywiscie jakies wieksze &quot;zamowienie&quot;
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
no ja byłbym skłonny taka akcje przeprowadzić, samych moich znajomych by się zebrała pewnie jakas grupa. Tyle, ze ja mam na myśli zamówienia z w/w sklepów (odzież, perfumy, dodatki). No i to też kwestia zaufania i powierzenia pieniędzy, bo nie ukrywam, ze zapłacić przy odbiorze sumę rzędu kilku tysięcy dolarów to ja w stanie nie jestem. Poza tym dochodzi sprawa - &quot;zamówię a później się rozmyślę&quot;, i co? ja zostaje z towarem.
Co jak co, na razie obserwuję kurs dolara, pod koniec roku ma spadać, także wówczas najlepiej dolara kupować. Ceny w tych sklepach sie nie zmieniają przy zmianach kursu.
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Wiadomo ze jest ryzyko, ale wtedy sie bierze &quot;zaliczke&quot; od X aby pozniej nie zrobil jakiegos wlasnie numeru. Jak cos bedziesz juz wiecej wiedzial to odezwij sie do mnie na PW czy gg.
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Rozumiem, że chcieliście zamawiać ze strony głównej? Ostatnio zamawiałem dla siebie i może na początku kwietnia jak będzie trochę czasu przed świętami coś zorganizuję. Tylko czy ktoś by dołączył?
 
Do góry Bottom