>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wasze uwagi nt typera F1, co poprawic w przyszlosci :)

snajper 322

snajper

Forum VIP
Jezeli powstanie kolejna edycja, zglaszajcie swoje uwagi nt typera: podobal sie, co nalezy poprawic itd?

Na pewno bedzie zmieniona forma punktacji bo ta sie troche nie sprawdzala, czekamy na Wasze pomysly w celu ulepszenia kolejnej edycji ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Dziękuję organizatorom i współorganizatorom (tutaj taka mała autopromocja 8) ) za świetny konkurs. Przyszłoroczna edycja będzie jeszcze lepsza!

Co warto zmienić?
System rywalizacji... snajper wyszedł z inicjatywą aby były to 3 sesje kwalifikacyjne a potem &quot;wyścig główny&quot;.
Moim zdaniem pomysł ciekawy i chyba na tym powinniśmy oprzeć rywalizację.
System nie jest jednak najważniejszy. Forma punktacji, a nawet sama forma typowania trochę się nie sprawdzają.
Jest kilka błędów - największy i najbardziej rzucający się w oczy to 1 punkt za wytypowanie zawodnika na 8 miejscu :jezora:
Jeśli wytypujemy poprawnie 7 i 8 miejsce - mamy 3 punkty, jeśli jednak odwrócimy kolejność zawodników dostajemy... 4 punkty (po 2 za zawodnika w top 8 )

Co do reszty:
1. Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie przyznawanie równej ilości punktów za trafienie dokładnego miejsca zawodnika... Bo o ile trafienie zwycięzcy powinno być najważniejsze (dodatkowa premia jest ok) to teraz jest &quot;warte&quot; tyle samo co trafienie wszystkich zawodników na pozycjach 4-8 włącznie. Chyba przesada :jezora:
2. Dokładne trafienie top 8 i top 3. Bardzo ciężkie do trafienia ale IMHO wypaczające w pewien sposób wynik rywalizacji.
Szczególnie w takiej formie - wytypowanie poprawnie kolejności topów powinno być cenione najwyżej - tego nie neguję. Jeśli jednak zdarzy nam się jedna &quot;wpadka&quot; (skład 8 się zgadza ale jest odrobina inna kolejność lub trafiliśmy po kolei 7 zawodników a ósmym był inny zawodnik), z bonusu nici.
F1 jest na tyle nieprzewidywalnym sportem i niespodzianki zdarzają się tak często, że reguły powinny być bardziej &quot;wyrozumiałe&quot; ;)
Wystarczy dodać, że gdyby ktoś wytypował raz poprawnie 8 znalazłby się w czołówce konkursu... a już na pewno gdyby w pozostałych 6 kolejkach zdobył po 6-10 punktów :jezora:


edit: Samochód bezpieczeństwa/deszcz/ilość kierowców która dojedzie (przedziały)
Warto byłoby dodać takie typy w każdym wyścigu... za pojedyncze dodatkowe punkty 8)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ja mam taką uwagę, którą już pisałem przed startem tej edycji:

Odnośnie konkursu Typer F1, to wydaje mi się, że zasady przyznawania punktów są dziwnie ułożone. Za wytypowanie zwycięzcy otrzymuje się 10pkt a np. za wytypowanie poprawnie 8. miejsca już tylko 1pkt, a przecież trudność podania prawidłowo 1. czy 5. czy 8. kierowcy jest taka sama, nawet można powiedzieć, że wytypowanie 8. jest trudniejsze, ponieważ potencjalnie może je zając właściwie każdy kierowca, podczas gdy do wygranej bierze się pod uwagę właściwie wąską grupę faworytów. Trudność nie idzie w parze z punktacją.Nie żebym się czepiał ale taka uwaga z mojej strony :wink:
Wiem, nie brałem udziału w konkursie, ale myślę, że właśnie sposób pkt do poprawki.
 
Do góry Bottom