>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja

Status
Zamknięty.
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Zgadzam się z radkiem. Polska również w moim odczuciu wygra to spotkanie. Przez cały turniej nasza drużyna grała bardzo dobrze ale wczoraj zagrała wyśmienicie. Być może duży wpływ ma na to, że prawie cały skład kadry to również kadra Skry Bełchatów. Boli mnie to, że 4 najlepszych przyjmujących w Polsce są w jednym klubie. Wracając do dzisiejszego meczu. Jeżeli zagramy tak jak wczoraj to myślę, że to spotkanie wygramy. Francja wczoraj zagrała dobry mecz ale przypłaciła to na pewno utratą sił. W dodatku Polacy odpoczywali parę godzin dłużej i myślę że to oni właśnie będą dzisiaj &quot;świeżsi&quot;.
Raz już z Francją wygraliśmy, wtedy obie drużyny nie grały tak dobrze ale myślę że to jednak my zrobiliśmy większy progress i pewnie pokonamy rywala.
Drugiego meczu osobiście radzę nie tykać. Mecz z serii &quot;No Bet&quot;. Tutaj może się zdarzyć wszystko, ale raczej 5-setówki nie zobaczymy. Poziom nie będzie wysoki, a gra emocjonująca. Za równo Bułgaria jak i Rosja zaliczyły wielkie klęski.
Sądzę, że wygra Rosja, ale lepiej poszukać czegoś w innej dyscyplinie.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Poprzednie mecze z Francuzami nie mają dzisiaj już żadnego znaczenia. Progres formy możemy zobaczyć na przestrzeni meczów jakie rozgrywaliśmy z Francuzami. Najpierw łatwa wygrana 3:0 w Gdyni na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2010, następnie pierwszy mecz na ME w grupie, gdzie próbkę możliwości Francuzów mogliśmy zobaczyć w pierwszym secie, w którym Francuzi zagrali bardzo dobrze. Wtedy sił na dobrą grę starczyło im na seta. Dzisiaj przystępują do meczu w całkiem innych nastrojach i przede wszystkim formie zdecydowanie lepszej, rozkręcali się z meczu na mecz aż wreszcie pokazali na co ich stać we wczorajszym meczu z Rosją, który mógł się już skończyć 3:0 dla Francji. Osobiście wolałbym, aby Polacy grali dzisiaj w finale z Rosją bo wtedy wiadomo, że Polacy walczyliby o każdą piłkę a tak dzisiaj przystępują Polacy w roli faworyta co widać po kursach bukmacherskich a to nie jest najlepsze. Polacy mimo wszystko mają w głowach dwie ostatnie wygrane z Francją i mogą wyjść zbyt pewni na ten mecz a jak wiemy Francuzi to nie jest ta drużyna, z choćby pierwszego dnia turnieju dodatkowo na pewno są niezwykle umotywowani poprzez te dwie porażki z Polską. Ważną sprawą jest to, że Francuzi wczoraj stoczyli ciężki bój z Rosją i zmęczenie z ich strony na pewno jest większe a po tak wyczerpującym turnieju każdy set siatkarze mają w kościach. Wierze w Polaków jednak na pewno nie przyjdzie to zwycięstwo łatwo i widzi mi się tutaj pięciosetowy bój, miejmy nadzieję że szczęśliwie skończony na korzyść Polskiej Reprezentacji!

POLSKA
BIAŁO-CZERWONI !!!
 
D 5

devil13england

Użytkownik
Wierze w Polaków jednak na pewno nie przyjdzie to zwycięstwo łatwo i widzi mi się tutaj pięciosetowy bój, miejmy nadzieję że szczęśliwie skończony na korzyść Polskiej Reprezentacji!

POLSKA
BIAŁO-CZERWONI !!!
Wczorajszy mecz z Bułgaria tez zapowiadał się na 5 setowy bój a ku zdziwieniu wszystkim nam poszlo gładkie 3-0.Dzisiaj Polacy udowodnia ze sa najlepsi w tym turnieju a Francuzą daje conajmniej ugranie jednego seta a i o to pewnie bedzie im ciezko
 
M 0

micklbn

Użytkownik
Musimy tylko narzucić swoją grę i mamy złoto;]prosta sprawa:pFrancuzi graja cały czas jednym składem więc zmęczenie ich bardziej dotyka, a po wczorajszym meczu to juz w ogóle;]Przewiduje 3:1 dla Polaków chybaże zagramy jak z bułgaria to będzie szybkei 3;0;]
 
piotrekr 0

piotrekr

Użytkownik
Piękna sprawa. Wielkie słowa uznania dla całego zespołu, zawodników, sztabu szkoleniowego- odwaliliście panowie kawał niebywałej roboty.
Ledwo co ochłonąłem po tym jakże emocjonującym finale. Francuzi tak jak się spodziewałem zawiesili dzisiaj poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. 2 pierwsze sety to była siatkówka nie zawaham się tego słowa użyć- kosmiczna z obydwu stron. Taktyka realizowana w sposób wzorowy z jednej i drugiej strony. Jakżeż inny to był mecz od tych spotkań Bułgarów z Holendrami czy dzisiejszego meczu o 3 miejsce gdzie oprócz łupanki w zagrywce i ataku cała reszta została zepchnięta na dalszy plan. W finale mieliśmy absolutnie wszystko- całą masę obron, znakomite rozegranie, siatkówkę inteligentną w której technika wzięła górę nad siłą, akcje kończone po 4,5 razy, piłka która na czysto w pole wpadała bardzo rzadko- ten mecz był dobitnym dowodem na to że nie futbol czy koszykówka a właśnie siatkówka jest najbardziej technicznym ze sportów drużynowych.
Co do nagród indywidualnych to pełna zgoda. Troche brakuje mi jakiegoś wyróżnienia dla Michała Bąkiewicza ale z drugiej strony jego klubowy kolega Stephan Antiga w pełni zasłużył na miano najlepszego przyjmującego. Ogromne brawa dla Piotra Gruszki- w pełni zasłużone MVP- może w całym turnieju zdarzały mu się słabsze momenty ale e dwa ostatnie najważniejsze spotkania to był siatkarski majstersztyk w jego wykonaniu.
Wykreował się na tych ME wielki zespół, zespół bez swoich 3 absolutnych liderów w którym paradoksalnie właśnie brak tych gwiazd przyczynił się w znacznym stopniu do tak kapitalnej gry pozostałych zawodników. Dało im to kopa do jeszcze większej pracy a dodatkowo spowodowało że przed turniejem mało kto wierzył w ich sukces dzięki czemu presja wyniku nie była tak wielka jak w poprzednich turniejach. Od paru dni powtarzałem że my możemy,reszta(przede wszystkim Bułgaria,Rosja) musi. Jeszcze raz ogromne gratulacje panowie!!

Ps. Gratulacje dla osób typujących w konkursie eurovolley Polaków na mistrzów Europy. Niestety sam nie byłem takim optymistą i stawiałem na srebro po porażce z Rosją ????
 
cruelraze 0

cruelraze

Użytkownik
Przede wszystkim cieszy mnie MVP Gruszki ???? niedoceniany przez wielu, zniszczono mu wielką karierę robiąc z niego przyjmującego. Przez ostatnie 2 tygodnie pokazał, że mimo wieku wciąż jest czołowym graczem na świecie. W ciągu 4 miesięcy przestawiony został na swoją nominalną pozycję (na której zresztą od dawna nie grał) i zaczęło się... najpierw słabo, później średnio i coraz lepiej, aż do Izmiru gdzie zagrał chyba swój najlepszy turniej. Jeśli piłka nie była zła, to kończył 80-90% ataków, a to już klasa najlepszego spiker&#39;a. Wszystkie ważniejsze piłki były odsyłane do niego, cieszę się bardzo ???? Reszta nagród indywidualnych bardzo uczciwie przyznane, zdziwiło mnie tylko, że Volkov odebrał dla atakującego, a nie blokującego ;)
Ochłonąłem po wczoraj, i trochę sensowniej piszę. Natomiast mogę stwierdzić jedno, ten weekend był najpiękniejszym sportowym weekendem jaki pamiętam ???? Dublet Brawn GP, wygrana Olympique de Marseille i Manchesteru United i najważniejsze, że chłopaki w siatkę wygrali wreszcie złoty medal. I na przestrzeni tego czasu, cieszę się, że Wlazłego nie było, bo nasza gra by bardzo przypominała Serbską. Czyli na ślepo do atakującego. Nie ważne czy potrójny blok, czy jest w drugiej linii. Jego sprawa. Martwił mnie brak Winiara i Świdra, ale Bąkiewicz pokazał klasę w przyjęciu, a Kurek, który cały sezon przyjmował na prawdę kiepsko! W tym turnieju dojrzał i grał jak klasowy, ograny gracz!
W przyszłości będzie problem z rozegraniem, chyba, że Zagumny będzie jak Lloy Ball - im starszy tym lepszy, a karierę w reprezentacji zakończy około 40. roku życia, tylko trzeba już zacząć szukać następcy. Na reszcie pozycji mamy zapewnione może nawet całe pokolenie graczy. Cieszy mnie, że i Jarosz i Gromadowski rozwijają się bardzo dobrze (choć Marcel już mógł być najlepszym atakującym świata, gdyby nie to, że siedział na ławce Piacenzie, a później grał w kiepskiej Bologni. Teraz jego talent się rozwinie). Nie będzie nam Wlazły potrzebny - z tego się cieszę, bo akurat go nie lubię.
Nie obstawiałbym złota Polski przed mistrzostwami - top4 już tak.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Lepszego startu współpracy z naszą kadrą Castellani nie mógł sobie wymarzyć, na początek awans do MŚ a teraz Mistrzostwo Europy, nic dodać, nic ująć.
Oczywiście zaczynam od naszej reprezentacji. Nie przegrać żadnego meczu na imprezie tej rangi, to naprawdę duże osiągnięcie, mieliśmy swoje słabsze występy ale co najważniejsze, nawet grając średnio siatkarze potrafili wygrywać, w takich momentach poznaje się klasową drużynę. Przyszły najważniejsze mecze - 1/2 i finał i tutaj Polska straciła tylko jednego seta, robi wrażenie. W kadrze nie było jakiś wybitnych indywidualności, grała cała kadra, trener zbudował wielką drużynę. Wielkie słowa uznania dla Piotra Gruszki. Startował z cięzkiej pozycji, miewał słabe występy, szczerze mówiąc, czasami pojawiały mi się wątpliwości czy postawienie na Gruszkę jest dobrym rozwiązaniem, okazało się, że tak. Ten tytuł MVP był takim wielkim podziękowanie dla Piotrka. Wiadomo jak wróci Wlazły, to dla Gruszki miejsca nie będzie, do pierwszej szóstki także pukają młodzi. Zdobyć ME z drużyną zbudowaną w kilka miesięcy, to jest wielka sztuka, gratulacje.
Oceniając innych, na pewno poniżej swoich oczekiwać zagrali Rosjanie, ale oni w ostatnich imprezach zawsze są w roli faworytów i najczęściej zawodzą, więc trochę ten wynik nie dziwi. Słabo zagrali także Serbowie, najwyższa forma była na finale LŚ tutaj już grali poniżej pewnego poziomu i to nie starczyło na 1/2. Zgodnie z oczekiwaniami blado wypadli Włosi, ja na nich nie stawiałem od początku i udowodnili, że jednak to tego światowego top im brakuje na teraz, mają ciężkie zadanie zbudowanie przez rok drużyny, która ma walczyć o medal na MŚ, które odbędą się właśnie w Italii.
Reszta zagrała na swoim poziomie, ci co mieli odpaść w pierwszej fazie, to odpadli, a ci co mieli odpaść w drugiej fazie, to też odpadli. Nie było sensacji jak przed dwoma laty.

W przyszłości będzie problem z rozegraniem.
A tutaj to akurat stwierdzenie przesadzone. Paweł Zagumny będzie pewnie jeszcze ładnych parę lat grać, jest zaplecze z Woickim. A przecież nie należy zapominać np. o Drzyzdze, wg mnie ten zawodnik może za niedługo stać się jednym z najlepszych rozgrywających w Europie, ma wielki potencjał i to widać już dzisiaj na meczach ligowych, więc tutaj mamy graczy, którzy po Zagumnym będą mogli przejąć na dobre kadrę i nie ma co się martwić.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
A przecież nie należy zapominać np. o Drzyzdze, wg mnie ten zawodnik może za niedługo stać się jednym z najlepszych rozgrywających w Europie.
Akurat z tym stwierdzeniem nie do końca się zgadzam. Prawdą jest, że Drzyzga jest dobrym rozgrywającym, ale nie na tyle dobrym, aby być (przynajmniej w najbliższych 2 latach) czołowym rozgrywającym Reprezentacji. Jest Woicki, mimo, że nie jest najwyższy, to jest bardzo skoczny, co pokazał we wczorajszym spotkaniu i to on może być tym pierwszym, więc nie ma się co martwić, bo powinien sobie poradzić. Tak już trochę odchodząc od tematu, denerwujące w sezonie było to, jak drużyna Drzyzgi grała, a SENIOR Drzyzga komentował grę swojego syna; przeważnie były to słowa : świetna gra rozgrywającego:jezora::jezora::jezora:
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
POLSKA MISTRZEM EUROPY :cool:

Niesamowity sukces Naszego zespołu! Kto by przypuszczał przed turniejem ze zdobędziemy złoto. Owszem mówiliśmy że półfinał jesteśmy w stanie osiągnąc i przy odrobinie szczęścia uda się wywalczyc medal, ale złoto to spełnienie marzeń kibiców i siatkarzy którzy do tego sukcesu doprowadzili. Brawo Brawo Brawo! Cały sztab i cały zespół na to zasłużył ????
Wszyscy widzieli co się działo podczas meczu jak i calego turnieju zatem cieszmy się razem z siatkarzami, ktorzy już dzisaij wrócili do kraju gdzie na Okęciu przywitały ich tłumy fanów.


Nagrody Indywidualne Mistrzostw Europy 2009:

MVP: Piotr Gruszka (Polska)
najskuteczniejszy: Antonin Rouzier (Francja)
rozgrywający: Paweł Zagumny (Polska)
atakujący: Aleksander Wołkow (Rosja)
serwujący: Jurij Biereżko (Rosja)
blokujący: Wiktor Josifow (Bułgaria)
odbierający: Stephane Antiga (Francja)
libero: Hubert Henno (Francja)​


W ostatnim czasie mogliśmy pasjonowac się siatkówką na najwyższym poziomie. Wiele ciekawych meczów. Szkoda że realizacja i brak kibiców w halach był widoczny, ale złoto nam to wszystko zrekompensowało ! Z siatkarzy którzy wywalczyli ME nalezy wyróżnic każdego, bo przeciez gdy jednemu nie szło to rezerwowi ciągneli gre, atmosfera sprzyjała temu. Piotrek Gruszka rzeczywiście zasłużył na tą nagrode jak nikt inny. Przez moment jednak myślalem że MVP będzie Kurek, jednak w meczu finałowym Bartek troche zawiódł, ale nie ma się co dziwic. 21 lat i mecz o taką stawke może sparaliżowac, jednak jest to siatkarz na kolejne lata niezbędny w reprezentacji. Wracając do Gruszki to w zasadzie dzięki niemu mamy złoto. Z Bułgarami kończył najważniejsze piłki, wczoraj także obijal do znudzenia blok Francuzów. Brawo brawo brawo! Ma już 32 lata jednak jeszcze pare sezonów będzie w kadrze mam nadzieję. Za rok już MŚ ,oby do tego czasu wszyscy byli zdrowi to mamy bardzo silną kadre.

Kibice teraz wyczekują na ME siatkarek, a potem już PLUS Liga której się nie mogę doczekac;)
Dziękujemy wszystkim za aktywnośc w tym temacie i chyba mozna powiedziec że w pewnym stopniu udało się ograc też bukmacherów bo wiele typów które razem podawaliśmy okazaly sie trafne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom