>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja

Status
Zamknięty.
jkula 2

jkula

Użytkownik
Włosi także chcą walczyć o medale i uwazam, że Serbia nie będzie miała łatwo. Bułgarzy pokazali, że Serbia w trudnych chwilach ma duże problemy z koncetracją. Jak im nie idzie to sypie się przyjęci do tego swieca w górę i przed siebie z nadzieją, że blok źle skoczy. Nie mówie, że Włosi to nie wiadomo jaka ekipa ale napsuć krwi dziś mogą. Jeśli Italia wygra pierwszego seta to może być ciekawie.
Serbowie juz na memoriale prezentowali się przeciętni ich problem jest taki, że z formą wystrzelą w kosmos ale nie w odpowiednim momencie, nie zdziwi mnie jeśli ten turniej zakończa poza 4.
Ciekawie też wygląda rola trenera w trudnych chwilach w meczu z Bułgarami załamywał ręce patrząc na grę zespołu Serbii, zawodnicy nie korzystali z jego wskazówek, ba mało co się nie pokłócili z trenerem. Takie napięcie jest zbędne i źle wplywa na mentalność zawodników.
 
1 0

14honor88

Użytkownik
Spotkanie : Bułgaria - Czechy
Typ : 3:0


Typ na sumę punktów poniżej 175,5. Dlaczego akurat taką ? Ponieważ uważam że zdecydowanym faworytem meczu są Bułgarzy (1.15). Powinni bez problemu poradzić sobie z Czechami. Bułgaria ma na koncie dwie wygrane. W I kolejce oglądałem ich pojedynek z Serbami zakończony wygraną w 5 setach. Była to w sumie niespodzianka , ale Bułgaria zasłużyła na tą wygraną. Była drużyną może nie lepszą , ale na pewno nie gorszą. Kolejne spotkanie to już łatwiejsza wygrana (3:0) z równie wymagającym rywalem jakim są Włosi . Czesi natomiast zarówno z Serbami jak i Włochami przegrali po (0:3). Dziś przyjdzie kolejna porażka i Czesi jadą do domu nie zdobywając seta? Mój zakład będzie trafny jak spotkanie zakończy się 3:0 lub 3:1 z tym że w setach do 18. Ale bardziej prawdopodobne że będzie 3:0. POLECAM
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Czesi mają szansę na awans , jak pokonają Bułgarów 3:0, a Serbia pokona Włochów też 3:0, to Włochy i Czesi mają tyle samo punktów, taki sam bilans setów i zadecydują małe punkty(jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi). I tutaj widać, że Bułgarzy nie mogą tylko przegrać 3:0. Wcześniej napisalem, że drużyny z pewnym awansem mogą trochę odpuścić walkę, a nie oddawać mecz bez ambicji.

Jeśli chodzi o Serbów, to jest to taka drużyna, która potrafi się zmobilizować w najbardziej odpowiednim momencie (czego nie można powiedzieć o Bułgarach), a Włosi to już nie ta drużyna, co kiedyś. Według mnie nie powinna odegrać poważnej roli w turnieju.
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Słowacja - Hiszpania
Typ: Słowacja H (-1,5)
Kurs: 3,00
Bukmacher: sportingbet
Analiza:
Już dziś kończy się pierwsza faza tunieju o Mistrzostwo Europy siatkarzy. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Słowacja podejmuje Hiszpanów. Dość decydowanym faworytem bukmacherów jest reprezentacja Hiszpanii z racji tego, że broni Mistrzostwa Europy. Ja jednak jestem pewien, że obecnie w zdecydowanie lepszej formie znajdują się Słowacy. Tuż przed Mistrzostwami Europy w Memeriale Huberta Wagnera, który był ostatecznym sprawdzianem formy dla wielu drużyn Hiszpanie zagrali fatalnie ulegając zdecydowanie nawet z Polską B. Słowacy tuż przed Mistrzostwami Europy grali przeciwko naszej pierwszej reprezentacji w turnieju kwaifikacyjnym do Mistrzostw Świata. Co prawda przegrali 3-1, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Na trwających Mistrzostwach Europy zarówno Słowacja, jak i Hiszpania pokonali słabych Słoweńców 3-0. Obie drużyny przegrały sowje spotkania z Grecją, jednak Hiszpanie ulegli Grekom bez walki 3-0, natomiast Słowacy dośc pechowo po bardzo wyrównanym spotkaniu 3-2. Hiszpanie są obecnie zupełnie bez formy, co reprezentacja Słowacji na pewno wykorzysta. Jestem pewien, że Hiszpanów nie będzie stać na nic więcej, niż urwanie maxymalnie jednego seta Słowakom.
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Rosja - Finlandia
Typ: Finlandia (+2,5)
Kurs: 1,60
buk:gamebookers

Jak dla mnie najpewniejszy dzisiejszy typ.Rosja gra tu co najwyżej średnio. Seta urwała im Estonia. Z Holandią wygrali bo mieli troszkę więcej szczęścia. Finlandia od początku roku prezentuje dobrą formę.W lidze światowej jako jedyni wygrali z Brazylią, a do awansu do Final 6 zabrakło im naprawdę niewiele.Na razie z Holandią przegrali do 13 w tie breaku a po Estonii się przejechali 3:0.
Jestem pewien że Finowie wygrają dziś przynajmniej 1 seta a dla odważniejszych kurs 4,5 na Finlandię jest całkiem przyzwoity. Szanse w tym meczu oceniam na 51:49 dla Rosjan
 
mate4pl 45

mate4pl

Użytkownik
Spotkanie: Turcja - Francja
Typ: Francja [handicap punktowy 8,5:0] ✅
Kurs: 1,85
Bukmacher: bwin
ostatnie spotkanie w &quot;naszej grupie&quot;. zespół Turków jest outsiderem, przegrali do tej pory oba spotkania. z Polską dobitnie, różnicą aż 17 punktów i w stosunku 3:0. jednak z Niemcami walczyli dzielnie, przegrali dopiero w 5 setach. jednak umówmy się, Niemcy nie są dobrą drużyną na tych Mistrzostwach. zawiedli oczekiwania, jakie w nich pokładano. Francuzi ulegli Polakom 3:1 po średnim meczu, i ograli Niemców 3:1 (wygrali różnicą 14 punktów). z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazali się Rouzier i Samica, zdobyli odpowiednio 21 i 19 punktów. wiadomo już, że Turkowie nie mają realnych szans na wyjście z grupy. na pożegnanie z ME przed własną publicznością będą zdeterminowani do pokazania się z jak najlepszej strony. jednak, skoro punkty zdobyte w grupie, liczą się do dalszej rywalizacji- nie może być mowy o odpuszczeniu ze strony lepszych Francuzów. oni muszą ten mecz wygrać i najlepiej minimalnymi nakładami. handicap, który pokryją już trzy sety wygrywane 25:22 jest jak najbardziej do zrealizowania. skoro z Niemcami wygrali 14 punktami, to czemu nie ze słabszą Turcją? ;-) a tak poważnie to zespół trójkolorowych się coraz bardziej rozkręca, z ekipą naszych sąsiadów rozegrali dobre spotkanie i pojawiają sie głosy, że stać ich na medal. myślę, że dzisiaj po prostu udowodnią zwyżkę formy i gładko wygrają z gospodarzami turnieju.
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Jedna mała uwaga. Wielu typerów, nawet tych dobrych, wciąż wierzy w tureckich fanatycznych kibiców. Nie chodzi mi w tym momencie o to forum, akurat tego typu argumentacje widziałem na innych forach, blogach itp. Ludzie, którzy wierzą, że tureccy kibice dadzą wielkiego kopa swojej reprezentacji prawdopodobnie nie widzieli żadnego meczu Turków na tych mistrzostwach. No bo niby gdzie ten fanatyczny doping? Bez żartów, zapełniona 1/3 hali w tym połowa to raczej spokojnie kibicujące nastolatki ma dac Turkom wielkiego kopa? Turcja ogólnie kojarzy się z fanatycznym kibicowaniem ale akurat kibicowanie reprentacji Turcji na tych ME ma niewiele wspólnego z atmosferą na meczach Besiktasu czy Fenerbahce w europejskich pucharach. Oczywiście kibice tureccy to lekki atut reprezentacji Turcji na tych ME ale różnicy klas dzięki nim nie przeskoczą.

Między innymi dlatego...

Francja -1,5 seta @ 1.60✅✅✅
Typ zagrany lekko ale moim zdaniem warto bo kurs jest solidny.
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
06 września 2009r​

:siata: Turcja, Mistrzostwa EUropy

Spotkanie: Francja - Turcja
Typ: under 135,5
Kurs: 2,95
Buk: Unibet

Analiza:
Ostatnie spotkanie w polskiej grupie. Wszystko właściwie już wiemy, teraz wystarczy dokończyć dzieła Francuzom - wygrać z Turcją. Francja na pewno nie odpuści tego meczu, ponieważ taka ewentualność może nawet zakończyć się dla nich brakiem awansu. Myślę, że gospodarze nie będą w stanie zatrzymać trójkolorowych, którzy pewnie wygrają i zajmą drugie miejsce w grupie. Francuzi w meczu z Niemcami pokazali, że umieją grać w siatkówkę. Turcja niby też, ale to nie jest gra na najwyższym światowym poziomie. Liczę na gładkie zwycięstwo Francji w 3 setach. Linia u/o jest zawieszona na poziomie 135,5 pkt co oznacza, że każdy set powinien się kończyć około 25-21. Oczywiście typ ryzykowny, ale szansę powodzenia są.
 
piotrekr 0

piotrekr

Użytkownik
Spotkanie: Rosja-Finlandia (+1,5 seta)
typ: 2
kurs: 2,65
buk: unibet

Analiza: Spotkanie kończące zmagania w grupie B na ME siatkarzy. Niepokonana po dwóch meczach Rosja zagra z Finlandią która na inaugurację musiała uznać wyższość Holandii tym samym mocno skomplikowała sobie ewentualne szanse na powtórkę świetnego 4 miejsca sprzed 2 lat. Dzisiaj Finowie muszą postawić wszystko na jedną kartę marząc jeszcze o jakiś dobrych lokatach w tym turnieju. O zwycięstwo jednak łatwo nie będzie. Rosjanie pomimo nierewelacyjnej jak do tej pory postawy cały czas zaliczają się do absolutnie światowej czołówki. Ostatni raz obydwa zespoł spotykały się nie tak dawno bo w Tampere w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ- tam w 4 setach górą byli podopieczni Bagnoliego. Poza tym Finowie grali z Rosją jeszcze 2 lata temu na ME gdzie dość sensacyjnie ulegli dopiero po tiebreaku prezentując wtedy siatkówkę do jakiej wcześniej nie przyzwyczaili. Właściwie od tamtego turnieju zaczęto się z nimi liczyć w Europie i Świecie. Jak będzie dzisiaj? Sądze że jest szansa na powtórkę tamtego wyniku z Moskwy. Rosjanie jak narazie nie rozpieszczają kibiców swoją grą. Dużo przestojów- świetne momenty przeplatane prostymi błędami w ataku. na chwilę obecną nie jest to zespół na miarę przyszłego mistrza Europy. Wiadomo że jest to turnieju i w pierwszych rundach ważniejsze od stylu jest wygrywanie spotkań natomiast nie jestem pewny czy Rosjanie aby na pewno trafili z formą w tej turniej. Dzisiaj w jakimś stopniu dostaniemy odpowiedź bo meczu dla Rosjan tak samo ważny jak dla Finów. Liczę na niezłe widowisko zakończone w 5 setach.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Słowacja - Hiszpania⛔
typ: 1
kurs: 2,4

Gdybym ja miał wystawiać kursy na to spotkanie, to mniej więcej tak: 1,85-1,85. Bukmacherzy więcej płacą za Słowaków, to trzeba to wykorzystać, bo moim zdaniem Hiszpanie wcale tutaj faworytem nie są. Obie drużyny w pierwszych meczach na spokojnie ograły Słoweńców. Przeciwnik słaby, więc wszystko po myśli. Potem drugie spotkanie Hiszpanów i katastrofa z Grekami, nie zdołali wygrac nawet jednego seta, grali słabo jak na Memoriale Huberta Wagnera. Słowacy także przegrali z Grecją, ale w innych okolicznościach, wszystko wskazywało, że pokonają ich nawet w 3 partiach, ale nagle w drugim secie pozwolili przeciwnikowi rozwinąć swoje skrzydła, a Grecy jak się rozkręcą, to potrafią pokonać nawet silniejszego rywala. Słowacy trochę na własne życzenie przegrali. Teraz spotkanie ważne, bo kto przegra nie liczy się w walce o medale. I co tutaj stoi po stronie Hiszpanów? Moim zdaniem nic, w ataku Falasca, bije często po autach, jest blokowany podczas gdy Nemec trzyma wysoki poziom i jest pewnym punktem w taktyce sterowanej przez Masnego. Na innych pozycja także nie widzę przewagi Hiszpanów. Ogólnie ta ekipa nie ma formy i tyle, niczym tego nie można zastąpić, nie ma formy sportowej, nie ma atmosfery w drużynie, więc nie ma dobrych wyników.
 
kokocz 292

kokocz

Użytkownik
Mecz: Hiszpania - Słowacja
6.09.2009 19:00
Typ: Hiszpania (-2.5)
Kurs: 4,00
Bukmacher: Bwin
Analiza: Dzisiaj o godzinie 19:00 zostanie rozegrany ważny mecz Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, któe odbywają się w tym roku w Turcji. SPotkają sie ze sobą dwie dobre druzyny, z czego znacznie silniejszą wydaje sie byc druzyna Hiszpanii, która jeszcze tak niedawno zaskakiwała nas wszystkich swoją grą, jak potrafiła wygrywać finały z taką druzyną jak chcoiażby Rosja. Warto dodać, że Rosjanie wtedy byli czołową poza Brazylią oczywiscie druzyną. Lecz i Hiszpanie sie zmienili, niestety na gorsze, skoro kurs na nich w meczu ze Słowacją waha sie w granichach 1.50. Dzisiaj według mnie pokazą swojąstarą, dobrę grę, którą jeszcze nas tak zaskakiwali, ...oby! W tabeli w grupie Hiszpanie zajmują trzecie miejsce, podczas gdy drugim sespołem grupy jest druzyna Słowacji. Wszystko to za sprawą lepszej statystyki setów. Hiszpanie mają 3:3, a Słowacja 5:3. Hiszpanie na tym turnieju grają bardzo w kratke, potrafią wygrac 3:0 z druzyną Słowenii, aby później przegrac w takim samym stosunku z Grekami. Słowacja wygrała 3:0 ze Słowenią oraz uległa w tie-breaku wczoraj Grekom, którzy zanotowali komplet punktów i będą w fantastycznej sytuacji w drugiej rundzie rozgrywek. Obydwie druzyny wychodzą oczywiscie z grupy, jednak wazne jest kto ile bedzie miec punktów w drugiej fazie turnieju! Ja stawiam na Hiszpanie bez straty seta!
 
mate4pl 45

mate4pl

Użytkownik
Spotkanie: Czechy - Bułgaria
Typ: Bułgaria [handicap 12,5:0] ✅
Kurs: 1,85
Bukmacher: bwin
tym razem czeka nas ostatni mecz w grupie D. zmierzą się najlepsi i najgorsi zawodnicy z tej rywalizacji. Bułgarzy pokonali Serbów po zaciętym meczu 3:2, ale potem gładko pokonali Włochów 3:0. pozostawili po sobie dobre wrażenie. natomiast Czechom nie udało się do tej pory wygrać nawet seta. z Serbami zagrali fatalnie tylko ostatniego seta, ale z Włochami nie ułożył im się cały pojedynek. są najgorszą ekipą w tej grupie i nic nie zapowiada, by mieli ugrać na tym czempionacie przynajmniej jednego seta. ich gre charakteryzuje przede wszystkim mnogość błędów własnych. w meczu z Włochami Konecny pomylił się trzy razy z rzędu! w całym spotkaniu zdobył 7 punktów i obok Popelka i Stokra, którzy zdobyli po 8 oczek, był najlepszym punktującym. Czesi nie mają dobrego przyjęcia zagrywki, często się gubią w kontrach. natomiast Bułgarzy w meczu z Włochami oddali 19 punktów rywalom po błędach własnych (w tym 12 zepsutych zagrywek). jednak radzili sobie w ataku ze skutecznością 49% i przyjęciu na poziomie 68%. z dobrej strony zaprezentował się Kazijski, który zdobył najwięcej punktów i odebrał najwięcej zagrywek rywali. cóż, podsumowując, Bułgarzy są zdecydowanym faworytem tego spotkania. wygrywając je wskoczą na pierwsze miejsce w tabeli. oczywiście punkty za wygraną z Czechami nie będą się dalej liczyć, ale wątpie, by mieli z tego względu odpuszczać. handicap punktowy dosyć wysoki, niemniej na pewno do pokrycia.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Popieram typ na Słowację z Hiszpanią. Na początku tematu napisałem kilka słów o Hiszpanach, między innymi o tym, że nie odegrają żadnej większej roli na tym turnieju i myślę, że dzisiaj to się potwierdzi. Jak byli w fatalniej formie tak są nadal, atmosfera z każdym meczem coraz gorsza w drużynie. Pokonali Słowenię, ale ich każdy pokonał. Miernikiem formy Hiszpanów był mecz z Grecją i każdy wie jaki był wynik i co pokazali Hiszpanie. Słowacy tak jak Radek napisał trochę na własne życzenie przegrali mecz z Grecją, ale oni prezentują się zdecydowanie lepiej od Hiszpanów, ich gra jest bardziej poukładana i na pewno będą dzisiaj chcieli wygrać i tym samym sprawić, że Hiszpanie przestaną się liczyć w tym turnieju.
 
piotrekr 0

piotrekr

Użytkownik
Spotkanie: Rosja-Finlandia (+1,5 seta)
typ: 2
kurs: 2,65
buk: unibet
Miazga. 45 pkt ugranych przez Finów w 3 setach. Spodziewałem się tutaj wszystkiego ale nie sądziłem że może dojść do takiego pogromu.
Rosjanie z dzisiejszego meczu wygraliby najprawdopodobniej z każdym zespołem na świecie łącznie z Brazylią. Zagrywka przez cały mecz na niebotycznym poziomie. Jeśli ten poziom gry Rosjan w polu serwisowym zostanie utrzymany przez cały turniej to pozostałym zespołom pozostanie walka o srebro.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Małe podsumowanie pierwszej fazy ME.

Estonia, Turcja, Słowenia, Czechy, to grupa, która z tureckim turniejem musi się już pożegnać. Jednak niespodzianki tutaj nie ma, nikt raczej nie stawiał, że któreś z tych ekip uda się zając wyższe miejsce.
Zawęziło się także grono kandydatów do medalu: Polska, Rosja, Bułgaria, Serbia, Francja, Grecja, Holandia, Hiszpania. Te drużyny będą się liczyć w walce o najwyższe cele. W najlepszej sytuacji są oczywiście Polacy, Rosjanie, Bułgarzy i Grecy, gdyż nie mają na swoim koncie porażki. Moim zdaniem z jednej strony awansują Rosjanie i Bułgarzy a ze strony &quot;naszej&quot; Polacy i Francuzi. My teoretycznie 1/2 mamy podaną na tacy, będziemy grać z drużynami średniej klasy. Słowacja, Hiszpania i Grecja to zespoły na 100% do ogrania przez naszą kadrę. Na pewno nikogo nie można lekceważyć, ale siatkarsko jesteśmy lepsi i powinniśmy wygrać. Stawiam także, że do półfinału wejdą Francuzi, dlatego że jednak ta drużyna po wygranych z Niemcami i Turcją na pewno podbudowała się, po ostatnich słabych występach mentalnie, ich gra wygląda lepiej i mają szansę na czwórkę, oczywiście nie mogą pozwolić sobie na porażkę.
Na tą chwilę w imprezie nie ma większych sensacji, niespodzianką można nazwać postawę Grecji, która zdołała zając 1. miejsce w swojej grupie. Szczerze mówiąc, myślałem, że może będą oni się bić ze Słoweńcami o wyjście z grupy a tutaj zdołali ją wygrać. Można to podpiąc pod niespodziankę, z sensacją się wstrzymuję, bo jednak nie pokonali żadnej potęgi, zobaczymy jak wypadną na tle lepszych drużyn, tj. Polski czy Francji. Szanse na obronę tytułu zachowali Hispszpanie, którzy dzisiaj po TB pokonali Słowację, jednak mecz nie stał na najwyższym poziomie, trochę lepsza postawa Słowaków i jeszcze aktualnych ME już by nie było w strefie medalowej. Z taką grą to Hiszpania szans na medal nie ma.
Odnośnie organizacji ME, szkoda że jest tak mało kibiców, nawet na meczach Turków sala nie była wypełniona w połowie. Dodatkowo postawa realizatorów czasami jest katastrofalna, nie chodzi mi nawet o powtórki, ale ich ciągłe zmiany perspektyw i kamer nie pozwala dobrze śledzić gry.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pierwsza faza mistrzostw za Nami. Możemy się cieszyc z postawy Polaków, którzy są na zwycięskiej drodze do najlepszej czwórki. Teraz czekają nas mecze ze słabszymi ekipami jak Słowacja i Hiszpania które pokonaliśmy bezpośrednio przed tymi ME. Odpowiednio Słowaków w kw.MŚ a Hiszpanów na Memoriale Wagnera. Z Grekami także nie przewiduje jakiegoś trudnego meczu, chociaż Ci z koleji także sa bez porazki, ale to nie jest klasowa drużyna i nie musimy się ich obawiac jak np. Rosjan. Ale zostając jeszcze przy naszej grupie w II rundzie sądze że do półfinałów awansują Polacy i Francuzi. Wiem , że przed turniejem pisalem że bez Pujola może byc kiepsko, ale Yannick Bazin gra przyzwoicie. Nie gra wykwintych kombinacji jak Pujol ,ale trzyma poziom. W dodatku pewny punkt w polu serwisowym. DObrze ułożona ręka i mocna zagrywka która niejednemu psuje szyki. Samica i Rouzier dobrze w ataku sobie radzą, do tego zawsze pewny Antiga. Środkowi nie odstają zbytnio bo Vadeleux i Kieffer są pewni w swoich poczynaniach. Dodatkowym atutem Francuzów jest bardzo dobra gra w obronie, w dzisiejszym mezcu z Turkami wybronili mnóstwo piłek po atakach rywali, z tego rodziły się zabójcze kontry. Francja z pewnoscią nie powiedziala jeszcze ostatniego słowa. O sile Polaków pisac nie trzeba bo kazdy raczej ogląda mecze i widzi jak gramy ;)

Po drugiej stronie &quot;drabinki&quot; będzie dochodziło do bardzo ciekawych pojedynków. Mój faworyt całej imprezy tj Serbia po dzisiejszym zwycięstwie z Włochami wcale nie stoi na straconej pozycji. Jednak kluczem do awansu będzie pokonanie Rosjan. Sądze że jest to możliwe do wykonania. Po tym jak w meczu z Bułgarami na Grbica posypały się gromy że gra tylko do Milijkovica w kolejnych spotkaniach urozmaicił atak swojego zespołu. WIęcej gry środkiem i wykorzystywanie Janica i Kovacevica. Ten drugi szczególnie dobrze zagral z Italią. Wygrane nad Oranje i Finami nie powinny stanowic dla Serbów problemu. Finowie są bez formy. Porażka z ROsjanami gdzie zostali rozjechani mówi sama za siebie. Mikko Oivanen w meczu z Holendrami nie istniał, a więc główna siła ofensywna zespołu odpada i Esko nie ma pewniaka do wystaw. Zatem Finowie raczej w mojej opinii będą dostarczycielem pkt w tej grupie. Rosjan nie widziałem w żadnym meczu na tych mistrzostwach, ale wyniki są dobre tylko nie wiem jak jest z grą, ale jakoś fenomenalnie oprócz dzisiejszego meczu raczej nie jest. Tie break z Oranje i urwany set przez Estończyków może świadczyc o problemach Sbornej. No i nieobliczalni Bułgarzy faze grupową przeszli jak burza. 3 zwycięstwa z dobrymi przeciwnikami. Ciekawie się zapowiadają mecze Serbia - Rosja i Bułgaria- Rosja w tej rundzie ME. Dla mnie faworytami do awansu w tej grupie są Serbowie i Bułgarzy.

O tym kto na kogo trafi w 1/2 zdecyduje losowanie. To może i dobrze dla Polaków, bo gdybyśmy awansowali to mamy szanse ponownie trafic na przeciwnika z którym wcześniej graliśmy, a nie na potęge z grupy przeciwległej. ALe najpierw pokonajmy Grecje, Hiszpanie i Słowacje potem porozmawiamy o szansach medalowych ;)

No i na sam koniec tak jak radek03 razi w oczy realizacja transmisji. Oglądając PLUS Lige przyzwyczailiśmy się do wysokiego standardu powtórek , a Turcy serwują nam takie z kilometra i mamy wiedziec czy był blok ????
Do tego dochodzą kibice, których nie ma na halach. Przeciez to impreza mistrzowska a kibiców jak na lekarstwo.
Kolejna sprawa to sędziowie. Głównie tyczy się to liniowych. Dzisiaj co wyprawilali w meczu Trucja -Francja to kpina ! Po jednej z zagrywek piłka wylądowala blisko pół metra w oucie a sędzia z chorągiewką boisko ???? Tak było kilka razyw tym meczu. Wcześniej też zdarzały się pomyłki ale bez przesady.

No i pytanie podsumowujące. Czy warto w takim kraju organizowac taką impreze skoro nie ma zainteresowania ze strony kibiców, slaba realizacja mistrzostw. Nie wiem jakie zyski osiąga CEV z organizacji ME w Turcji, ale w innych krajach popyt na siatkówke jest zdecydowanie większy. Nie mówie już o tym żeby impreza musiała byc w Polsce, ale np Bułgaria. Bo wiadomo Rosjanie mieli ostatnie ME, Serbowie mieli LŚ, Włosi mają MŚ2010, a Polacy mają MŚ bodajże 2014 o ile mnie pamiec nie myli;) Ale przeciez Bułgarzy, Francuzi czy nawet Hiszpanie aktualni ME twierdze żę zorganizowali by o wiele lepszy turniej, a i zyski dla federacji byłyby większe. To taka moja dygresja na ten temat. Nie wiem czy wszyscy mają takie same zdanie, ale ja tak twierdze bynajmniej.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Jeśli chodzi o organizowanie poważnych imprez w egzotycznych miejscach, to wszystkie federacja sportowe mówią o propagowaniu poszczególnych sportów na całym świecie. Akurat Turcja to jeszcze &quot;normalne&quot; miejsce, ale mistrzostwa świata juniorów w siatkówce były w Indiach, poprzednie chyba w Algierii albo mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów na Dominikanie to już przesada. Mnie też denerwuje, że większość imprez żeńskiej siatkówki rozgrywane są w Azji.

Pojawiły się kursy na jutro, według mnie najciekawsze typy to 3:0 dla Polski z Hiszpanią. Poza tym ciekawy mecz to Niemcy - Grecja, ogólnie kursy i drużyny przypominają trochę sytuację ze wczorajszym typowaniem meczu Hiszpania - Słowacja
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście bukmacherzy już wystawili kursy na II faze ME w siatkówce. Tak więc zamieszcze rozpiske kursową na mecze i zarazem każdy będzie mogł zobaczec kto o której zaczyna. Kursy oczywiście z Unibetu brane.


Najciekawiej zapowiada się mecz Rosja - Serbia. W zasadzie jest to kluczowe spotkanie dla Serbów bo ewentualna porażka nie daje im większych szans na medal na tej imprezie. Bukmacherzy widac faworyzują Niemców w meczu z Grekami, ale czy aby napewno to oni są faworytem w tym pojedynku? Wymęczona wygrana ze słabymi Turkami i porażki w starciach z Polakami i Francuzami, a na przeciwko niepokonana Grecja, która jednak jest dla mnie zagadką w dalszym ciagu. Nie miałem okazji jeszcze tego zespołu widziec w akcji. Te dwa mecze od godziny 14.
Potem na parkiet wyjdą rywalizowac ze sobą Włosi z Holendrami o zachowanie twarzy. Italia mierzyła się nie tak dawno z Oranje w LŚ i tam pokonali ich zdecydowanie bodaj w 4 bezpośrednich meczach. Podrażnieni Włosi mają szanse wygrac ten mecz. Polacy z Hiszpanami tutaj raczej faworyt jest jasny, widac to także po kursie. Każdy inny rezultat raczej będzie niespodzianką mimo że Hiszpania to obrońca tytułu, ale jest bez formy ten zespół nie ma się co oszukiwac.
No i na sam koniec rywalizacje w drugiej fazie podejma Finowie z Bułgarami i tutaj niespodzianki byc nie powinno bo Suomi grają kiepsko. Francja w starciu ze Słowakami takze nie powinna miec problemów.
To takie przemyslenia na teraz, jakieś typy i analizy podam byc może wieczorem.

Zapraszam do dyskusji na temat II fazy ME ;)
 
mateuszm 1

mateuszm

Użytkownik
Rosja - Serbia najciekawsze spotkanie, które trzeba zobaczyć. Rosjanie w meczu z Finami tak naprawdę mieli spacerek, nie była to ich jeszcze fenomenalna gra, lecz to co robili Skandynawowie, musiało się skończyć szybkim spotkaniem. W Sbornej środek czytał jak chciał Esko, zero problemów. Do tego zagrywka, fenomenalna do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Za grę trzeba pochwalić Grankina. Rozprowadza piłki bardzo dobrze, często gra do przyjmującego na 6 strefę, czym Finów gubił totalnie. W spotkaniu, ani razu Rosjanie nie zostali przyciśnięci . Początek seta, odskakiwali i później już tylko punktowali. Inaczej jednak powinno być jutro. Oglądałem trzeciego i czwartego seta Serbów w meczu z Włochami. Zagrali także znakomicie. W ataku skuteczność na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Milijkovic jak zwykle siła razy ramię i skutecznie. Widać było, że wiedzą o co grają. Jutro hit, chyba najlepiej jak narazie zapowiadające się spotkanie. Nikt tutaj nie wygra gładko 3-0, stąd dobrym typem jest over 185,5 pkt @ 1,85.

Polska powinna dość gładko wygrać z Hiszpanami. Kurs nie jest tragiczny, -1,5 seta po ok 1,5 można brać. Aktualnie jesteśmy w lepszej formie i powinno być dobrze. Wiemy o co gramy i wygrana to będzie duży krok do półfinałów. Na podbicie Bułgarów. Gra Finlandii to jedna wielka tragedia. Mają ogromne problemy z przebiciem się przez pojedynczy blok, do tego kłopoty z przyjęciem. Bułgarów będą czekać ciężkie spotkania z Rosją i Holandią i tak na prawdę z outsiderem jakim jest w tej chwili Finlandia tracić pkt nie mogą.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Polska (-1,5) - Hiszpania 1.60

Hiszpanie bez formy co widać od dawna (eliminacje MŚ, Memoriał Huberta Wagnera). Nic nie zapowiada nagłego odrodzenia. Polacy przeciwnie, cały czas wysoka forma, skuteczna gra. Hiszpanie ugrają góra jednego seta, choć 3:0 wydaje się również dobrym typem.


Francja (-1,5) - Słowacja 1.55

Słowacja podobnie jak Hiszpanie w słabej formie, jako tako prezentuje sie Nemec, jak zawsze skuteczny, czasem Sopko pokaże sie z dobrej strony, ale to za mało na Francuzów. Francuzi grają co prawda tylko przeciętnie na tych mistrzostwach, dość chimerycznie, dobre momenty przeplatają z gorszymi, ale wygrać 3:0 lub 3:1 ze Słowakami po prostu muszą, nawet grając przeciętnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom