>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Samochodem po południowej Europie - prośba o pomoc

gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Witam,

Jestem współorganizatorem wyjazdu grupowego do Grecji (busem). Nie miałem wcześniej do czynienia z organizacją żadnej wyprawy w tamte strony i w związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Was ma doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów lub zna kogoś kto mógłby mi udzielić kilku porad i wyjaśnić moje wątpliwości. Nie chodzi mi tu o tak oczywiste rzeczy jak noclegi, winiety na autostradach itd. bo z tym sobie poradzę. Mam tu na myśli problemy o których ja jako laik nie mam większego pojęcia, a które są niezbędne żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w trasie (na przykład jak wygląda kwestia przekraczania granicy serbskiej czy macedońskiej itp.).

Planowana trasa: Polska-Słowacja-Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja.

Będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc. Możecie pisać tutaj lub do mnie na PW.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Musisz podawać więcej szczegółów, dokładne pytania.
Na terenie UE wystarczy dowód, poza UE paszport.
Każda osoba najlepiej jak się ubezpieczy w NFZ (dostanie dyskietkę) ona obowiązuje na terenie UE. U każdego ubezpieczyciela można wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
 
maciekpoland 321

maciekpoland

Użytkownik
wlasnie najlepiej taki kwit juz nie pamietam jaki ale na stronie NFZ jest ze za granice jak wyjezdzasz to w grecji mozna sie tym poslugiwac, zeby otrzymac zwrot. po drugie jesli Ty jestes kierowca to oczywiscie do busa niezbedne rzeczy ktore powinni Cie zaopatrzyc plyny oleje itp oraz gasnica jak i najwazniejsza apteczka ktora dodatkowo mozna zaopatrzyc.
 
D 0

dobrywujo

Użytkownik
W 2004 bylem w Grecji na wlasna reke samochodem. Polska-Słowacja-Węgry-Serbia-Bułgaria-Grecja to była moja trasa bo wtedy do Macedonii trzeba bylo miec wizy, nie wiem jak to jest teraz. Pytaj o konkretne rzeczy to moze cos pomoge.
Ja mialem w Bulgarii taki incydent ze przy przekraczaniu granicy kazali mi zaplacic 25 dolarow za &#39;dezynfekcje&#39; czyli konkretnie byla to łapówa. W razie czego moze sie okazac ze w Macedonii jest podobnie i beda wam kazali placic za jakas wyimaginowana dezynfekcje. Ogolnie to jesli byscie robili jakies przystanki to najlepiej na Wegrzech albo potem juz w Grecji, a Serbie i Macedonie w miare mozliwosci jak najszybciej przejechac.
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
My też jechaliśmy trasą Polska-Słowacja-Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja. W sumie jak się wyjedzie z Polski to potem jest już z górki. Na granicach w Serbii i Macedonii często są kłopoty, trwa to dosyć długo, ponad godzinę i mogą sprawdzać nawet bagaże.
W Macedonii nie są wymagane żadne wizy. Dobrze jest jechać większość trasę w nocy, bo wiadomo, nie ma tam za dobrych autostrad (mało; częste korki).
Z noclegami raczej nie powinno być problemu.
Napisz coś więcej.
 
Do góry Bottom