>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

18 kolejka Ekstraklasy - początek rundy wiosennej

Status
Zamknięty.
celahim 4

celahim

Użytkownik
Nikt jeszcze nie założył tematu, a do startu ligi co raz bliżej, więc ja pozwoliłem sobie to zrobić ;-)

Na poczatek kursy by betsafe:

Kiedy wszyscy emocjonują sie rozgywkami lig angielskich czy hiszpańskich, Ligi Mistrzów czy UEFA, my musielismy czekać na ligę dla nas najważniejszą, najciekawsza i wzbudzającą najwięcej emocji.
Chociaz jest to pierwsza kolejka kolejki wiosennej, patrząc za okno mozna odnieść wrażenie, że do wiosny dużo dalej, niż bliżej. Ja jednak mam nadzieję, ze zarządcy stadionów, nauczeni błędami z ostatniej kolejki rundy jesiennej, odpowiednio wczesnie wzięli się za przygotowywanie boisk i trybun, żeby piłkarze mogli od piątku wybiegać na zieloną, niepokrytą sniegiem murawę.

Pierwsze kolejki to czesto loteria. Nikt tak naprawde nie wie, jak dany zespół bedzie prezentował się po blisko trzy-miesięcznej przerwie. Razem możemy jednak zawalczyć z bukami i juz na początku odnieść sukces ;-)

Już na samym początku bedziemy świadkami przeciekawych meczy, zarówno pod względem kibicowskim, jak i piłkarskim. Czy derby Śląska, rozgrywane na 45-tysiecznym gigancie, przyniosą tyle emocji, ile rok temu? Czy Legia zrewanzuje się w derbach Warszawy? Jak do spotkania podejdzie Lech, który bedzie po dwóch męczocych spotkaniach pucharowych? Jak zaprezentuje sie Jaga, która już teraz wie, ze spadnie po sezonie za udział w aferze korupcyjnej?
Równie emocjonująco zapowiadają sie mecze zespołów, które będą walczyć o utrzymanie. Czy zaskoczenie jesieni, Polonia Bytom, zdoła utrzeć nosa na własnym stadionie kolejnemu pretendetowi do tytułu, Wiśle Kraków? Mecze pomiędzy Odra Wodzisław a ŁKSem Łódź i Cracovii z Piastem juz teraz mogą bardzo przyblizyć albo oddalić pokonane drużynu do spadku.

Wszystkie watpliwości zostaną rozwiane już w przyszły weekend. Gorąco zapraszam do komentowania i wyrażania opinii na temat zbliżających się meczy ! ;-)

Osobiście dla mnie zagadką jest postawa Górnika. największe rozczarowanie jesieni zmieniło ponad połowę składu. Czas na zgranie zapewne był, ale jakoś nie chce mi sie wierzyć w &quot;siłę&quot; Henia Kasperczaka. Według mnie Górnik do ostatnich kolejek będzie bronił sie przed spadkiem. Znając zycie, to im sie to uda, ale nie podzielam optymizmu niektórych fachowców na temat &quot;wielkich wzmocnień&quot; w Zabrzu i cudownej odmiany gry. Jak będzie, przekonamy sie już niedługo ;-)
 
M 0

mifune

Użytkownik
Trudno faktycznie coś konkretnego typować, ale co do przeczuć, to u mnie najsilniejsze dotyczą Śląska Wrocław. Coś mi mówi, że to będzie czarny koń wiosny. Już w końcówce jesieni Wrocławianie pokazali, że należy im się miejsce w czołówce. Nie tylko swoją grą, ale przede wszystkim wynikami. W Śląsku zaczyna się &quot;dobrze dziać&quot;. Pozyskują sponsorów, wsparcie władz miasta. Buduje się stadion. No i solidnie wzmacniają zespół. Widać, że wychodzą z założenia, że nie liczy się ilość a jakość. Fojut to może być strzał w 10-tke. Ten transfer wyjdzie na dobre nie tylko śląskowi ale przede wszystkim samemu piłkarzowi. Na razie nie obstawiam nic konkretnego, ale niespodzianek będe upatrywał właśnie w teamie z Wrocławia. Jeżeli chodzi o najbliższy mecz z Lechią, to węsze remis. W sparringach lepiej radził sobie Śląsk, ale wiadomo jak to ze sparringami.. :/
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ja na początek 2 typy które znalazłem w Scandic ???? Kilka analiz pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Ile będzie żółtych kartek w 18 Kolejce (Poniżej 28,5) @@ 1,85 Scandic ✅
Uważam że 1 kolejka nowej rundy będzie w miarę czysta w grę &#39;&#39;Faul&#39;&#39; Bardzo wysoki i dla nas korzystny próg został ustawiony bo aż 29 kartek musiałoby paść aby zakład został przegrany co będzie ciężkim wyczynem nawet dla naszej rodzimej ligi uważam że można zaryzykować na ten typ malutką sumę.
Ile zostanie strzelonych goli (powyżej 17,5) @@ 1,85 Scandic ⛔
Zakład na strzelone golę , kolejny bardzo ciekawy zakład na tę kolejkę w naszej lidzę często zdarzają się spotkania w których padają 2 bramki jednak w większości kolejkach padł jeden mecz w którym pada więcej niż 3,5 bramki , dlatego uważam że 1 kolejka będzie bardzo strzelecka i kurs 1,85 jest bardzo ciekawy i korzystny.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ja bardzo poważnie myślę nad Cracovią, która w okienku transferowym była bardzo bardzo aktywna. Piast to dla kandydant do opuszczenia ligi. Cracovia z nowymi zawodnikami, z nowym trenerem gra u siebie z jednym ze słabszych zespołów ligi, musza wygrać, poprostu muszą...

drugim typem moim jest Odra która gra u siebie z ŁKS-em który boryka się z dużymi problemami finansowymi, transfery nie rzucają na kolana, dziadek Hajto,grający ogony w Legii Smoliński,Djenić bliżej go nie znam czy Radzius reprezentant Litwy, nie będe wspominał o takich graczach jak Terlecki jr, Waśkow, Sierant bo przy tych piłkarzach komentarz jest zbędny ta trójka piłkarzy nie ma umięjętności na II ligą a co dopiero na Ekstraklasę. Odra zapewne zagra na szybkich skrzydłowych i jednym wysuniętym wysokim napastnikiem tak czytałem że tak grali w sparingach. Odra wiadomo zespół własnego boiska
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław

Bardzo długa i ciężka droga czeka podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Jego podopieczni zmierzą się z Lechią Gdańsk która lokuje się po rundzie jesiennej na pozycji 11 z 18 pkt. Śląsk jako beniaminek pod wodzą żywiołowego i świetnego taktyka (Ryszarda Tarasiewicza) Spisuje się powyżej oczekiwań lokują się na 6 miejscu z 30 oczkami na koncie , Jego zespół stał się rewelacją rozgrywek grają wręcz wyśmienicie. Co jest dużym sukcesem dla tego zespołu a jak mawia przysłowie &#39;&#39;apetyt rośnie w miarę jedzenia&#39;&#39;. Najlepszym zawodnikiem zespołu Śląska jest były reprezentant Polski Sebastian Mila który w Śląsku przeżywa drugą młodość i udowadnia tym którzy go przekreślali po nie udanych występach za granicą. Grać w piłkę potrafi jak mało kto pokazała że zasługuje na miano najlepszego czy przygotowania do rundy Wiosennej poszły także znakomicie ? Pokażę sezon ale Sebastian wykonał już sporo pracy. Znakomicie spisywali się bracia Gancarczykowie. Pierwszym mecz zakończył się remisem 1:1. bramki strzelili wedy Sotirovic i Trałka , Tego drugiego w zespole Lechii już nie zobaczy przeniósł się do Polonii Warszawa natomiast w Śląsku zabraknie Ostrowskiego. Jednak ciekawym wzmocnieniem może się okazać Jarosław Fojut i Patryk Koflik. Moim zdanie moc nerwów wygra właśnie Śląsk.
Moja propozycja :
Lechia - Śląsk - 2 @@ 2,90 Bet365 ⛔


Czy on znów poprowadzi swój zespół do zwycięstwa :?:
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Polonia Bytom - Wisła Kraków
jeśli Wisła marzy o mistrzostwie to musi już od tej kolejki zacząć wygrywać. Nie przyglądałem się drużynie z Bytomia więc za wiele nie powiem natomiast jeśli chodzi o Wisłę no to zobaczymy co tam Skorża wymyślił. Zapowiada że Wisła będzie grać tak jak w jesiennej rundzie poprzedniego sezonu. Zobaczymy.
Osobiście postawie 2 ale nie radze szaleć ze stawkami

Polonia - Legia
nie wiem czemu Legia jakoś mi pasuje na mistrza ale tu dopatruje się remisu

Cracovia - Piast
Trzeba przyznac ze aktywność Cracovii robiła wrażenie w okresie przygotowawczym. Będe szukał typu że się utrzymają w ekstraklasie. Piast... według mnie będzie starał się łapać punkty gdzie się da ale w Krakowie ich nie złapie. Ta drużyna w ataku musi mieć szczescie zeby gola zdobyc. Natomiast Pasy u siebie są groźne i potrafią z polotem konstruować akcje lecz gorzej z ich wykończeniem. Dobrą robote wykonuję pan Płatek.
Typ:1

Ruch - Górnik
chyba nie ma co się zastanawiać. 1

Lechia - Śląsk
ja nie wiem o co chodzi z tym Śląskiem. Gra dobrze nie powiem ale żeby zaraz rewelacja... remis w tym meczu najładniej pasuje ale 1:0 w obie strony też może paść. A panu Tarasiewiczowi moge polecić dobrego psychologa bo jak narazie to hektolitry wody sodowej uderzyły mu do głowy.
Typ:X

GKS - KKS
jakoś Pyrkom nie leży ten Bełchatów ostatnio. Dużo będzie zależało od wyniku z Udine. Gra GKSu jest taka bardzo schematyczna a te z kolei są wybitnie czytelne. Aczkolwiek cieszy że ten zespół nie kopie po autach (jak połowa) i stara sie grac szybko (w tym z pierwszej piłki). Według mnie strzelą gola
Typ:GKS strzeli
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
W końcu po długiej przerwie wraca nasza rodzima liga ;) Na pewno miło będzie znowu zobaczyc nasze polskie drużyny w akcji. Jednak dla nas (czyt. typujących) nie oznacza to, że będzie łatwo wytypowac rozstrzygnięcia w pierwszej kolejce po przerwie. Powody są oczywiste. Do końca nie wiemy jak postrzególne drużyny przygotowaly się do rundy wiosennej. Jeśli ktoś starał się śledzic ruchy karowe zespołów i wyniki rozygrywanych przez nie sparingów to może teraz spróbowac wykorzystac tę wiedzę.

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to są one następujące. Na pierwszy rzut oka mogę z godzic się z MIFUNE oraz doberman90. Wydaje się, że Śląsk odwalił kawał dobrej roboty. Dlatego możemy spodziewac się, że Wrocławianie nadal będą utrzymywac się w czołówce. Co do najbliższego meczu z Lechią to są oni dla mnie faworytem. Kursy jakie wystawiły buki na to spotkanie jeszcze bardziej zachęcają do gry na Śląsk (co na pewno uczynię).
Następny ciekawy (wg mnie) typ to derbowe spotkanie Poloni z Legią. Wydaje się, że Wojskowi również przygotowali się dobrze do rundy wiosennej i zamierzają walczyc o mistrzostwo. Kurs na zwycięstwo Legionistów również jest wysoki co na pewno może cieszyc. Jak pamiętamy w ostatnim pojedynku derbowym padł wynik 2:2, który będzie teraz działał motywująco na obie drużyny by udowodnic kto jest najlepszy w stolicy - dlatego czeka nas emocjonujące spotkanie. Poza tym należy dodac, że Polonia również nie zmarnowała czasu i jak dla mnie będą nadal należec do czołówki naszej ligi.
Mecz Lecha radzę odpuscic. Przynajmniej na razie. Jeśli uda się Lechitom ograc Udinese to na pewno nie braknie im chęci do gry w niedzielę z GKSem w którym nie działo się najlepiej. W przypadku porażki oprócz zmęczenia dojdzie jeszcze gorycz porażki.
Największą niewiadomą dla mnie jest Górnik Zabrze. Podczas przerwy wymienili praktycznie pół składu. Czy dzięki tym roszadą będą grac lepiej? Niewiadomo. Wszystko zależy od tego czy trener Kasperczak ma pomysł na grę swoich podopiecznych i pod to zostali ściągnięci nowi zawodnicy.
Jak widzimi znaków zapytania jest wiele przed zbliżającym się startem rundy wiosennej. Ale w niedzielę będziemy bogatsi (miejmy nadzieje, że finansowo też) o wiedzę, które drużyny najlepiej wykorzystały przerwę i przygotowały się do drugiej części sezonu.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ja osobiscie odradzam granie pierwszej kolejkii &#39;na powaznie&#39;, obawiam sie ze jak to w naszej lidze bywa ogromna role w pierwszej &#39;pozimowej&#39; kolejce odegra pogoda. Niby podgrzewana murawa to wymog licencyjny ale wystarczy przypomniec sobie jak wygladal mecz Lech - Udinese, w przypadku odwilzy boiska tez nie beda sprzyjac pilkarza poniewarz na przesiaknietej i grzaskiej murawie gra sie bardzo trudno. Narazie warty gry wydaje mi sie &#39;krakowski dubel&#39; (Craxa + Wisla = ako 2,635). Pod uwage wezme tez 3 undery w nastepujacych meczach: Derby Warszawy, Derby Slaska, Odra - ŁKS.

dobermam uwazalbym na te Twoje typy ze scandicka, wlasnie w ich przypadku warunki pogodowe moga byc decydujace
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Wiadomo ze jest to pierwsza kolejka rundy wiosennej w ktorej wydazyc moze sie doslownie wszytko. Mniej jednak uwazam ze jest w tej kolejce conajmniej kilka bardzo ciekawych spotkan ktore mozna sprobowac zagrac.
Pierwszy mecz Wisły z Bytomiem wydaje mi sie calkiem kozystny po kursie jaki mozna zagrac. 1.55 to naprawde dobra oferta sadzac po tym co sie dzialo w przerwie zimowej i na to co chcą kluby osiagnac na wiosne. Dla wisły wpadka w tym meczu moze rozpetac wojne wczesniej niz zagrają nastepny mecz.
Polonia - Legia. Przerwa zimowa pokazala dobre przygotowanie Gosci. Derby rzadza sie swoimi prawami ale ja widze tu wygraną Legi. Polonia napewno jeszcze wiele pokaze ale trudno bedzie jej rywalizowac o miejsce lidera.
Ruch - Górnik: miło mi bedzie jesli wygra druzyna w ktora wieze w tym sezonie. Jest to druzyna H.Kasperczaka i jestem wrecz przekonany ze jesli nie w tym to w najblizszych nastepnych meczach pokaza sie z dobrej strony wbrew opini innych.
Odra - Łks. W Odrze troche optymizmu przed pierwsza kolejka w tym roku. Pierwszy mecz zagraja z druzyna pewną spadku (oczywiscie w moim odczuciu). Łks zagra na wyjezdzie a o ich problemach nie pora mowic. Jesli nie wygra w tym meczu Odra to zapewne wynik bedzie remisowy.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Polonia Bytom - Wisła Kraków

Do ciekawego spotkania dojdzie na stadionie Polonii Bytom przy ulicy Kolejowej 6. Przyjeżdża drużyna Wisły Kraków co zawsze jest gwarancją wysokiej frekwencji na stadionie. Wisła która w poprzedniej rundzie wręcz zawiodła zajmując dopiero 4 miejsce z dorobkiem 33 oczek , Polonia Bytom wzmocniona Jerzym Brzęczkiem , Marcin Radzewicz i wielu innych juniorów , Wisła natomiast pozyskała tylko 1 zawodnik jest nim Brazylijczyk Alberto Antonio De Paula - Beto, Oraz powracający z Wypożyczenia Ćwielong, i Oczywiście Garguła który przyjdzie w lipcu. Podopieczni Macieja Skorży na pewno są mocno zmotywowani do obrony tytułu oraz walki do końca o mistrzostwo takie spotkania musza wygrywać , Jednak podopieczni Marka Motyki mają tajną broń &#39;&#39;Szarańcze&#39;&#39; czy ona tym razem poskutkuje uważam że nie. W Zespole Wisły najskuteczniejszy zawodnik jak co roku Paweł Brożek 12 trafień na pewno będzie chciał potwierdzić wysoką dyspozycję i że powołanie prze Leo Benhakera nie było przypadkiem również wyrastający na gwiazdę młodziutki Rafał Boguski powinien dać o sobie znać bramkarzowi Poloni Bytom. Uważam że Wisła zwycięży.

Przewidywane składy:
Polonia: Różalski - Basta, Szufryn (Dziółka), Killar, Surowiak - Trzeciak, Grzyb, Bazik (Brzęczek), Jaromin - Podstawek, Jugović
Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Małecki, Sobolewski, Jirsak, Diaz (Zieńczuk) - Boguski, Paweł Brożek.
Moje propozycję :
Polonia Bytom - Wisła Kraków - 2 @@ 1,61 bet365 ⛔
Kto pierwszy strzeli :?: Wisła Kraków @@ 1,50 bet365 ⛔

Czy Paweł Brożek znów strzeli gola :?:
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Odra Wodzisław Śląski - ŁKS Łódź

Ciekawy mecz czeka nas w sobotę w Wodzisławiu Śląskim przy Ul. Bogumińskiej gdzie swoje mecze rozgrywa lokalna &#39;&#39;Odra&#39;&#39; Do zespołu prowadzonego przez Ryszarda Wieczorka dołączyło aż 10 graczy ( Gagnicki , Gruber , Machovec , Matulevicius , Markowski , Pielorz , Wodecki , Jary i 2 Juniorów Rocznika 91 , Słodowy i Hanzel). W większości to zdecydowane wzmocnienie drużyny spod Czeskiej granicy. Jednak i odeszli przedewszystkim dwóch napastników Seweryn , Aleksander , Hinc i Radler. Jednak zamienili ich na Wodeckiego , Bagnickiego i Machoveca co powinno zdecydowanie poprawić skuteczność Wodzisławian. ŁKS to zespół złożony z młodych zawodników i jak piszą w gazetach &#39;&#39;Emerytów&#39;&#39; do ich zespołu dołaczyli Hajto , Papeckys , Sierant , Terlecki i Denić. Ubyli natomiast Jarka , Leszczyński i Marciniak. To spotkanie ma dwa oblicza , pierwszy to sportowy albowiem dzieli te ekipy 1pkt. w tabelii i drugie oblicze testowanych jak wypadnie transfer Hajty który ma najwięcej kartek w lidze i jak wypadną nowi piłkarze Odry :?: To wszystko może nam już powoli wskazać sobotnia potyczka. W Pierwszym meczu obie ekipy zremisowały bezbramkowo. Jednak ten mecz jest ważny dla obu ekip i jest za przysłowiowe &#39;&#39;6pkt&#39;&#39; Zdecydowanym faworytem są piłkarze Odry którzy mają prawdziwą twierdzę w Wodzisławiu którą pokonać ciężko nawet najlepszym potentantą ligi. Uważam że Odra nieznacznie ale zwycięży.
Moje Propozycję:
Odra - ŁKS - 1 @@ 1,80 Bet365 ⛔
Kto strzeli pierwszego gola :?: Odra Wodzisław @@ 1,65 Bet365 ⛔



Czy Malinowski da znów radość trenerowi Wieczorkowi :?:
 
czorny 0

czorny

Użytkownik
Po przypatrzeniu się zestawowi par pierwszej kolejki,najbardziej w oku wpadł mi mecz Cracovi z Piastem. Krakowianie bardzo aktywni w okienku transferowym, bojowo nastawieni. Uważam,że Cracovia utrzyma się w lidze, w poprzedniej rundzie grali zdecydowanie poniżej swoich możliwości,a teraz muszą gonić. Mobilizacja w drużynie na pewno jest ogromna przed pierwszym meczem. Dla nich będzie liczył się teraz każdy punkt, szczególnie u siebie i z zespołami bezpośredni walczącymi o utrzymanie,a takim jest Piast. Jeżeli Cracovia dobrze zacznie to później będzie jej się grało zdecydowanie łatwiej. Jest to mecz nie za 3 nie za 6 a za 9 punktów.
 
szczypior1990 5

szczypior1990

Użytkownik
Według mnie Legia nie wygra z Polonią. Polonia pozyskała trzech znakomitych zawodników (Dziewicki, Trałka, Mierzejewski) każdy z nich jest w stanie podnieś jakość gry Czarnych Koszul. Najwięcej spodziewam się po Dziewickim który jest bardzo dobrym obrońcą i może stanowić znakomitą parę z Jodłowcem. W poprzedniej rundzie stracili tylko 9 bramek, a teraz jeszcze trudniej będzie im strzelić gola.
 
S 4

saszka87

Użytkownik
Debiutuje na tym forum bo dopiero teraz coś takiego wyhaczyłem w necie ????
Długo czekalismy nim nasi ligowce wrócą na boisko ale w koncu się doczekaliśmy ???? Moje typy odnośnie tej kolejki

Polonia-Legia - typ X2 kurs unibet 1,46
Wiadoma sprawa derbowy pojedynek więc ciężko wskazać zwycięską drużynę jednak biorąc pod uwagę fakt jakim składem dysponuje legia i jak grała w sparingach stawiam 02 i myśle ze kurs nawet zachęcający.

Polonia Bytom - Wisła Kraków- typ 2, kurs unibet 1,50
Wisła w tamtej rundzie rozczarowywała na wyjezdzie i jeżeli chce obronić tytuł mistrza już nie może sobie pozwolić na takie wpadki. Duet Brożek Boguski napewno znajdą sposób na rozmontowanie obrony Bytomian która moim zdaniem nie będzie żadnym zagrożeniem dla Wisły

Cracovia - Piast- typ 1 kurs unibet 1,65
Jeżeli Cracovia myśli o utrzymaniu musi ten mecz wygrać bo z kim tu wygrywać jak nie z Piastem i to jeszcze u siebie myśle że przypomnie o sobie Ślusarski i strzeli zwycięską bramkę a moim skromnym zdaniem Piast jest skazany na porażkę w tym meczu

Jagiellonia-Arka typ 1X kurs unibet 1,44
Jagiellonia nie zwykła przegrywać na własnym bosiku z takim drużynami jak arka kusi mnie by zagrać bez podpórki wsakze zespół wzmocniony został nie byle kim franek i grosicki to napewno spore wzmocnienia jednak dla pewnosci 1X
Reszte meczy bym się nie dotykał ewentualnie można jeszcze zagrać
Odra-ŁKS 1X kurs 1,18
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Myślę, że na tą kolejkę można spróbować takiego tripelka, którego ja zaatakowałem dosyć grubo.

Polonia Bytom - Wisła Kraków
Polonia straciła Komorowskiego, Zabłockiego i Przybylskiego do tej pory podstawowych graczy. W ich miejsce są obcokrajowcy obronca Killar, napastnik Jugovic oraz Jerzy Brzęczek. Może i ci którzy przyszli faktycznie są dobrzy i utrzymają bezpiecznie Polonie w lidze, ale moim zdaniem na dzien dzisiejszy są słabsi od tych, którzy odeszli. Wisła co ważne ustabilizowała kadrę, do tego wrocił Ćwielong z którego może być sporo pożytku, są także Gołoś i Beto. Nikt ważny właściwie nie odszedł. Nie ma co ukrywać, że każdy wynik oprócz wygranej Wisły będzie sporym zaskoczeniem. Wydaje się, że trener Skorża wszystkie klocki ma odpowiednio poukładane i Wisełka dobrze rozpocznie wiosnę wygrywając w Bytomiu.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice
Pasy zaimponowały mi zimowymi wzmocnieniami. Ślusarski, Sasin, Murawski, Mierzejewski, Misan czy też Sacha, ktory jednak w tym meczu nie zagra to według mnie solidni piłkarze, którzy powinni pomóc w utrzymaniu tejże drużyny w Ekstraklasie. Cracovia ma niezwykle ważny początek, gdyż mierzy swoje siły z Piastem, ŁKS-em i Lechią. Jeśli dobrze wypadnie w tych spotkaniach to droga do utrzymania powinna się skrócić. Na początek mecz z Piastem, który stracił ważne ogniwo Banasia. Pozyskał kilku graczy m.in Piotra Bronowickiego, Wilczka, Wysockiego, czy też Kowalskiego. Piast w grach sparingowych nie zachwycał, podobnie jak jesienią w lidze miał problemy ze zdobywaniem bramek, a w kluczowym moim zdaniem sparingu przegrał gładko 0-4 z Wisłą Kraków. Bardziej przed tym meczem przekonuje mnie Cracovia, której wzmocnienia mam nadzieje nie okażą się rozczarowaniem i już w pierwszym wiosennym meczu tacy piłkarze jak Ślusarski czy też Sasin przypomną o sobie kibicom Ekstraklasy pewnie pokonując Piasta Gliwice.

GKS Bełchatów - Lech Poznań
GKS stracił Łukasza Gargułę od którego bardzo wiele zależało rundą jesienną. Do tego klub opuścili Costly i Jarzębowski także ważne ogniwa zespołu. Do Gieksy przyszli trener Ulatowski, obronca Lacic oraz napastnik Myhałewski, który świetnie spisywał sie w sparingach, ale podobno w meczu z Lechem jeszcze nie zagra ze względów proceduralnych&lt;tak podają serwisy internetowe&gt;. Lech będzie po dwumeczu z Udinese i trener Smuda może zastosować trochę rotacji w składzie, ale trzon zespołu pozostanie niezmieniony, bo co jak co ale walka o Majstra jest mimo wszystko najważniejsza. W ostatnich trzech sezonach Lech w Bełchatowie nie przegrywał i jestem zdania iż nie przegra także i tym razem. Na dodatek piłkarze z Poznania zechcą się zrewanżować GKS-owi za pechową porażkę z ligowego startu 2:3, w której mimo przewagi na boisku ulegli rywalowi. Stawka spotkania spora, a ja jestem zdania, że lepiej udźwigną ją piłkarze Lecha, którzy tego meczu nie przegrają.

kursy z Unibet
Polonia Bytom - Wisła Kraków | 2 - 1,50 ⛔
Cracovia Kraków - Piast Gliwice | 1 - 1,65 ✅
GKS Bełchatów - Lech Poznań | x2 - 1,38 ✅
grane jako AKO: 3,42
Stawka: 10/10
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
też Sacha, ktory jednak w tym meczu nie zagra to według mnie solidni piłkarze
Dziś czytałem że dokładnie jeszcze nie wiadomo ale być może wystąpi także to wielka nie wiadoma być może to gra ze strony Cracovii.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

Polonia Bytom - Wisła Kraków
1:1​


Już jutro w końca rusza wiosenna runda piłkarskiej Ekstraklasy. Na sam początek będziemy świadkami dwóch ciekawych spotkań. W pierwszym z zmierzy się Polonia Bytom z Wisłą Kraków. A w drugim zobaczymy hit kolejki Polonia Warszawa – Legia Warszawa. Ja na początek postanowiłem przyjrzeć się spotkaniu krakowskiej Wisły. Krakowianie celują w mistrzostwo kraju. Po rundzie jesiennej zajmują 4 miejsce z 33 punktami na koncie. Do prowadzącego Lecha Poznań tracą tylko 3 punkty. Tak więc cel jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Jednak jak widać po rundzie jesiennej w czołówce zrobiło się ciasno dlatego zadanie Białej Gwiazdy nie jest bardzo łatwe. Dla nas kibiców oznacza na pewno wielkie emocje i z tego możemy się cieszyć. Kierownictwo Wisły podeszło poważnie do celów jakie stawiają trenerowi oraz drużynie i nie dopuścili do sprzedania żadnego z ważnych zawodników. Natomiast sprowadzili na Reymonta Brazylijczyka Beto. Warto dodać, że z wypożyczenia z Ruchu Chorzów powrócił Piotr Cwielong.
Zdecydowanie większe ruchy kadrowe nastąpiły w drużynie Polonii Bytom. Zespół opuścili Marcin Komorowski, Jakub Zabłocki i Mariusz Przybylski. Natomiast drużynę wzmocnili Lukas Killar, Marcin Radzewicz, Marjan Jugović Jerzy Brzęczek. Są to zawodnicy którzy powinni mieć miejsce w podstawowej „11”. Drużyna prowadzona przez Marka Motykę po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce z 21 punktami na koncie. Jutro na boisku może zabraknąć Jerzego Brzęczka, który borykał się z kontuzją. Natomiast w zespole Białej Gwiazdy nie zobaczymy Wojciecha Łobodzińskiego.
Jak zaprezentują się jutro obie ekipy pozostaje wielką niewiadomą. Dlatego odradzam gry na polską ligę za duże pieniądze. W Polonii mamy kilku nowych piłkarzy, którzy powinni wyjść na murawę od 1 minuty. W Wiśle takich zmian nie ma ale nie wiemy jak krakowianie są przygotowani do drugiej części sezonu. Jednak w tym pojedynku skłaniam się w stronę Wiślaków, którzy będą walczyć o mistrzostwo i powinni w takich spotkaniach zdobywać komplet punktów. W ekipie trenera Motyki może jeszcze występować problem ze zrozumieniem na boisku niektórych zawodników. W Wiśle takiego problemu nie ma. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jutrzejsze spotkanie by poznać odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Przewidywane składy:

Polonia: Różalski - Basta, Szufryn (Dziółka), Killar, Surowiak - Trzeciak, Grzyb, Bazik (Brzęczek), Jaromin - Podstawek, Jugović

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Małecki, Sobolewski, Jirsak, Diaz (Zieńczuk) - Boguski, Paweł Brożek.

Moja propozycja:
Wisła⛔
 
draki 1

draki

Użytkownik
...
Ja stawiam grubo na legie dzisiaj ???? Zaczne od tego iz ich nie lubie jak i polonii ???? hehe dobra do rzeczy Wydaje mi sie ze Legia jest silniejsza od Polonia sa to derby wiec legia bedzie chciala wygrac je jak i polonia lecz po ostatnich wynikach i ekipie legi sa w stanie wygrac ze wszystkimi.Legia i Lech beda waczyly w czolowce o mistrza dodajac tez wisle.Polonia moze i sie wzmocnila ale wzmocnienia zgraja sie podszac sezonu rozgrywanych meczy.A ogolnie to nie wierze ze w tej rundzie Polonia bedzie trzymac sie tak wysoko w tabeli spadna z wysokiego miejsca nie beda blyszczec w tyej rundzie.Takie moje mysli i niech sie sprawdza ???? Pozderko
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik

Polonia Bytom - Wisła Kraków
-:-​


Już jutro w końca rusza wiosenna runda piłkarskiej Ekstraklasy. Na sam początek będziemy świadkami dwóch ciekawych spotkań. W pierwszym z zmierzy się Polonia Bytom z Wisłą Kraków. A w drugim zobaczymy hit kolejki Polonia Warszawa – Legia Warszawa. Ja na początek postanowiłem przyjrzeć się spotkaniu krakowskiej Wisły. Krakowianie celują w mistrzostwo kraju. Po rundzie jesiennej zajmują 4 miejsce z 33 punktami na koncie. Do prowadzącego Lecha Poznań tracą tylko 3 punkty. Tak więc cel jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Jednak jak widać po rundzie jesiennej w czołówce zrobiło się ciasno dlatego zadanie Białej Gwiazdy nie jest bardzo łatwe. Dla nas kibiców oznacza na pewno wielkie emocje i z tego możemy się cieszyć. Kierownictwo Wisły podeszło poważnie do celów jakie stawiają trenerowi oraz drużynie i nie dopuścili do sprzedania żadnego z ważnych zawodników. Natomiast sprowadzili na Reymonta Brazylijczyka Beto. Warto dodać, że z wypożyczenia z Ruchu Chorzów powrócił Piotr Cwielong.
Zdecydowanie większe ruchy kadrowe nastąpiły w drużynie Polonii Bytom. Zespół opuścili Marcin Komorowski, Jakub Zabłocki i Mariusz Przybylski. Natomiast drużynę wzmocnili Lukas Killar, Marcin Radzewicz, Marjan Jugović Jerzy Brzęczek. Są to zawodnicy którzy powinni mieć miejsce w podstawowej „11”. Drużyna prowadzona przez Marka Motykę po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce z 21 punktami na koncie. Jutro na boisku może zabraknąć Jerzego Brzęczka, który borykał się z kontuzją. Natomiast w zespole Białej Gwiazdy nie zobaczymy Wojciecha Łobodzińskiego.
Jak zaprezentują się jutro obie ekipy pozostaje wielką niewiadomą. Dlatego odradzam gry na polską ligę za duże pieniądze. W Polonii mamy kilku nowych piłkarzy, którzy powinni wyjść na murawę od 1 minuty. W Wiśle takich zmian nie ma ale nie wiemy jak krakowianie są przygotowani do drugiej części sezonu. Jednak w tym pojedynku skłaniam się w stronę Wiślaków, którzy będą walczyć o mistrzostwo i powinni w takich spotkaniach zdobywać komplet punktów. W ekipie trenera Motyki może jeszcze występować problem ze zrozumieniem na boisku niektórych zawodników. W Wiśle takiego problemu nie ma. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jutrzejsze spotkanie by poznać odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Przewidywane składy:

Polonia: Różalski - Basta, Szufryn (Dziółka), Killar, Surowiak - Trzeciak, Grzyb, Bazik (Brzęczek), Jaromin - Podstawek, Jugović

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Małecki, Sobolewski, Jirsak, Diaz (Zieńczuk) - Boguski, Paweł Brożek.

Moja propozycja:
Wisła
Dodam troche od siebie. W poprzedniej rundzie Polonia zagrala bardzo dobry mecz w Krakowie, jest to druzyna ktora czolowce ustepuje pod wzgledem technicznym, kadrowym i ogolnie umiejetnosci ale niejednokrotnie przewyzsza faworytow pod wzgledem ambicjii. Ekipa typowych walczakow gryzacych murawe przez 90 minut i ten styl gry przyniosl im kilka swietnych wynikow (Lech, Legia). Jesli pod jakims wzgledem maja sie przeciwstawic Bialej Gwiezdzie to wlasnie zaangazowaniem no i nie moga przegrac fizycznie tego meczu. Niemal pewne jest ze po stronie Wisly bedzie napewno zgranie ekipy, Bytomianie sprzedali trzech podstawowych a nawet wyrozniajacych sie pilkarzy. Jesli mecz dla Wisly sie ulozy (szybko strzela bramke) wynik moze byc wysoki bo Polonia ma charakter i napewno nie bedzie grala o jak najnizszy wymiar kary ale otworzy sie i zaatakuje. Natomiast jesli Wislacy beda sie meczyc jak to czesto robili w poprzedniej rundzie to mecz prawdopodobnie rostrzygnie jedna bramka, wymeczona Wisly albo po kontrze lub ze stalego fragmentu gry Polonii. Niemniej jednak wierze ze Krakowianie zagraja bardzo ambitnie (pamietajmy ze w tej kolejce sa dwa mecze na szczycie tabeli i ktos punkty straci wiec Biala Gwiazda moze juz troche odrobic straty) a to powinno starczyc na Polonie. Przypomne tez ostatni sparing Wisly (wiadomo ze gra o punkty to co innego ale mimo wszystko to ostatni mecz najwiecej moze powiedziec o formie, zwlaszcza ze te ostatnie sparingi grane sa z reguly juz takim ustawieniem i skladem jaki rozpocznie walke o punkty) z druzyna bardzo podobna do Bytomian czyli Piastem. Dlaczego bardzo podobna, po pierwsze tez jest to ekipa walczakow a po drugie tak samo jak Polonia w przerwie zimowej nastapily tam spore rotacje w skladzie co niesie za soba brak zgrania. Wynik tego sparingu to 4-0 dla Wisly. Acha i jedna uwage co do skladu Wisly, Sobolewski nieprzepracowal calego okresu przygotowawczego a w sparingach czesto na defensywnym pomocniku grywal Marcelo wiec on moze zagrac za Sobola badz tez za Jirsaka (Skorza czesto gra dwoma defesywnymi pomocnikami). Ja osobiscie rowniez gram na Wisle, a do tego zdecyduje sie &#39;lekko ugryzc&#39; hc:
Polonia - Wisla hc(1-0) 2 2,55 Fortuna

Tu wywiad z Markiem Motyka: http://www.sport.pl/pilka/1,65050,6320106,Marek_Motyka__Wisla_jest_najmocniejsza.html

A tu jeszcze jedna tajna bron Poloni :razz: :
http://www.youtube.com/watch?v=8A_YrNTsdeI&amp;amp;feature=related
piesek wie kiedy wbiec na boisko ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom