>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

T 0

tom31

Użytkownik
Zebralem u jednego z bukmacherow internetowych ogolnie spora kwote polskich zlotych. Juz wiem teraz ze zle postapilem ale postanowilem sobie przelac cala kwote na moje konto bankowe w Polsce. Przelew poszedl normalnie, kasa znalazla sie na koncie, niby wszystko ok.. Dzis otwieram skrzynke pocztowa, a tu list od banku :-| Mniej wiecej w liscie jest napisane, ze wzywaja mnie do placowki banku celem wyjasnienia co to za przelew, skad sie wzial i dlaczego... Teraz to ja jestem w kropce.. Przeciez w Polsce granie u bukmachera jest zabronione.. co ja im teraz powiem w banku, pomozcie ! a moze moge powiedziec ze wygralem tyle u bukmachera... moga cos mi zrobic? help...
 
jack4show 30

jack4show

Użytkownik
Fakt faktem źle zrobiłeś, ponieważ takich kwot odrazu się nie powinno przelewać, gdyż właśnie mogą rzucić podejrzenie, to nieźle Cie wtedy urządzili, teraz w sumie sam byłbym w kropce bo bukmacherka w Polsce jest nielegalna, ale co przecież mogą sprawdzić do kogo należy to konto z którego poszła kasa i ściemnić im nic nie możesz, w sumie to nie mam pojęcia co bym zrobił, chyba bym im powiedział bo innego wyjścia nie widzę.
http://forum.bukmacherskie.com/showthread.php?t=23995&amp;amp;page=2 &lt;- POCZYTAJ TEN TEMAT.
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Zebralem u jednego z bukmacherow internetowych ogolnie kwote 65.000 zlotych. Juz wiem teraz ze zle postapilem ale postanowilem sobie przelac cala kwote na moje konto bankowe w Polsce. Przelew poszedl normalnie, kasa znalazla sie na koncie, niby wszystko ok.. Dzis otwieram skrzynke pocztowa, a tu list od banku :-| Mniej wiecej w liscie jest napisane, ze wzywaja mnie do placowki banku celem wyjasnienia co to za przelew, skad sie wzial i dlaczego... Teraz to ja jestem w kropce.. Przeciez w Polsce granie u bukmachera jest zabronione.. co ja im teraz powiem w banku, pomozcie ! a moze moge powiedziec ze wygralem tyle u bukmachera... moga cos mi zrobic? help...
napisz na jakimś forum prawniczym koniecznie nic więcej nie mogę doradzić i wątpię żeby ktoś miał podobny &quot;problem&quot;.
 
P 1

premi

Użytkownik
Pomysłu nie mam co mógłbyś zrobić. A co mogą Tobie zrobić? Skarbówka dobierze się do Ciebie że masz lewy dochód i dalej już sankcje według kodeksu karnego, w najgorszym wypadku więźnie ( a kasę chyba i tak Tobie zabiorą).
Zaznaczę że nie wiem czy tak zrobią ale mogą zrobić co napisałem.
No cóż jeśli to nie prowokacja to mam nadzieję że jakoś z tego wybrniesz...
Pozdro
 
T 0

tom31

Użytkownik
Rozmawialem juz na temat kar i sankcji z prawnikiem, powiedzial mi ze granie u bukmachera jest zabronione owszem, ale kodeks karny nie przewiduje ze to zadnych kar... wiec nic nie moga mi chyba zrobic.. oby
 
ester 87

ester

Użytkownik
Bardzo ciekawa sprawa, o ile nie zmyślona... :/ Napisz potem koniecznie jak się to wszystko zakończyło. Za granie u buka nic Ci zrobić nie mogą, ale za nieodprowadzanie podatku już być może tak. Polskie prawo jest bardzo nieprecyzyjne w tych kwestiach, a w pewnym zakresie nawet sprzeczne samo ze sobą. Myślę, że w najgorszym wypadku będziesz musiał zapłacić podatek i tyle.
 
T 0

tom31

Użytkownik
Prawnik (moze sie myli ale) powiedzial mi, ze nie moge zaplacic podatku od czegos co jest w polsce nielegalne! Tu jest problem! ...

P.S. Prosze was przestancie z tym moim zmyslaniem, tylko pomozcie mi jak z tego wybrnac..
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Na razie to Cię bank wzywa, a nie skarbówka, to jakieś pocieszenie...
Ja bym to nie traktował jako wygraną z bukmachera zagranicznego, a jak dochód zagraniczny Tak ja bym na to patrzył. Dochód zagraniczny można opodatkować...
Napisz o jakiego buka chodzi...
 
T 0

tom31

Użytkownik
Nie wiem kto czyta to forum, wiec nazwy rzecz jasna nie moge podac, ale jest to polski bank. Wszystkie banki w polsce obozwiazuje takie samo prawo bankowe.
 
T 0

tom31

Użytkownik
Nie powiem o jakiego buka chodzi. Mowisz o dochodzie zagranicznym? Powiedz dokladnie o co chodzi, jak moglbym to opodatkowac?
 
kuki9 0

kuki9

Użytkownik
Wydaję mi się, że może chcą sprawdzić czy nie pierzesz brudnych pieniędzy, bo czy płacisz za to czy nie podatek, to ich chyba nie powinno obchodzić.
Moja mama pracuje na poczcie i jeśli jakiś klient wpłaca jakąś wielką kwotę, to ma obowiązek go sprawdzić ( czy przypadkiem właśnie nie pierze brudnej kasy) i zgłosić to w odpowiednie miejsce.
 
G 46

ghs

Użytkownik
W najgorszym razie będziesz musiał zapłacić 75% kary. Moja rada - przy takiej kwocie absolutnie nie szukaj pomocy na forum, tylko z miejsca do prawnika i to ZANIM pójdziesz do banku.
 
G 46

ghs

Użytkownik
I co jeszcze? Nazwisko, adres? W Polsce jednakowe przepisy obowiązują wszystkie banki, więc po co wam nazwa banku? Po to, żeby usłużnie zadzwonić i donieść, że taki a taki kolega próbuje się wymigać od oddania haraczu państwu? Już nie takie rzeczy widywałem, zazdrość straszna rzecz.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
To ja juz ci pisze, KK nie przewiduje kar z tym związanych bo reguluje to Kodeks Karny Skarbowy.
I to w tym kodeksie przewidziane są kary związane z nielegalnym hazardem, bukmacherką. Jest cały dział poświęcony temu w KKS , jakoś pod koniec kodeksu.
Teraz dokładnych art. nie podam bo musze leciec , ale jak wrócę postaram się podać które to arty.
 
G 0

gracious

Użytkownik
dlatego idzie sie do prawnika ktory zajmuje sie prawem podatkowym i juz, a prawnicy sa na tyle cwani ze poczytaja o problemie bo wiedza gdzie poczytac i beda wiedziec i cos wykombinuja (znam z doswiadczenia). Prawo polskie zabrania hazardu w internecie, ale nie zabrania tego prawo europejskie ktore jest nad prawem polskim wiec tak naprawde karanie za to jest nielegalne i mozna spokojnie podac Polske do trybunalu sprawiedliwosci.
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
Ktoś kiedyś napisał, iż niezłym rozwiązaniem byłoby powiedzieć, że w czasie pobytu (i teraz przydałoby sie jakieś państwo z UE - by wykluczyć pieczątki z paszportu) poza granicami Polski gdzie bukmacherka internetowa jest legalna, wygrałeś tą kasę.
 
michau 84

michau

Forum VIP
Ktoś kiedyś napisał, iż niezłym rozwiązaniem byłoby powiedzieć, że w czasie pobytu (i teraz przydałoby sie jakieś państwo z UE - by wykluczyć pieczątki z paszportu) poza granicami Polski gdzie bukmacherka internetowa jest legalna, wygrałeś tą kasę.
No i co mu to da? Myślisz że uwierzą na słowo ? Zaczną sprawdzać i po cudownym adresie IP dojdą że wszystkie zakłady i operacje na koncie były prowadzone z Polski, co więcej z miejsca zamieszkania mniemam. Poza tym jakieś dowody na to, że rzeczywiście przebywał za granicą będzie mieć ? I już masz kolejny zarzut. Jak piszesz prawde to powiedz prawnikowi że dasz mu 10% jak Cie urządzi na czysto i zobaczysz jak się postara ????
 
Do góry Bottom