>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Praca na stanowisku kelnera.

celahim 4

celahim

Użytkownik
Hej ;-)

Przez wakacje mam zamiar pracowac jako kelner w jednej z krakowskich restauracji. Nie mam zbyt duzego doswiadczenia, a w poniedzialek zaprosili mnie na dzien probny. Moze ktos z Was probowal swoich sil jako kelner lub byl na takim dniu probnym. Prosze Was o jakies rady, czego sie wystrzegac, a co jest mile widziane. Z gory dzieki za pomoc ;-)
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
usmiech to połowa sukcesu :]
Napisz mi na PW w ktorej restauracji (nazwa, ulica) to moze wpadne :p
 
emdzej 0

emdzej

Użytkownik
Uśmiech tak jak napisał Ted ale jak jestem w restauracji to kelnerki są zawsze bardzo miłe dla gości , doradzą co zamówić .Ważne jest też to by jak podchodzisz do stolika z tacą nie wylać drinka :p mi się to raz zdarzyło
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
No usmiechac sie bede i postaram sie nie wylewac za bardzo drinow :p
I mam nadzieje, ze nie bedzie taki dzien probny za dlugo trwac, bo wieczorem Polska gra :p
Jeszcze ktos ma jakies rady?;&gt;
 
ficklash 0

ficklash

Użytkownik
no i nie garb się jak masz do tego tendencje... ;) wyprostowana sylwetka i banan na twarzy to połowa sukcesu ;p świadczy o pewności siebie i sprawia że klientela czuje się duzo lepiej.
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
ja już pracuję drugi sezon jako kelner . teraz jest to praca w renomowanej restauracji i z mojej strony mogę doradzić Ci : uśmiech na twarzy i pewność siebie . musisz być obrotny i nie bać się rozmowy z ludźmi . Twoja praca nie ma polegać na zapisaniu rzeczy , które ludzie zamawiają i przyniesie ich ale również powinieneś zadbać o dobry kontakt z klientem (owocuje to napiwkiem ???? ) . sprawy techniczne to przedewszystkim noszenie tacy na jednej ręce wraz z napojami . nie kładź tacy na stół klienta ! u mnie w robocie kategorycznie mi tego zabronili bo tak nie wypada podawać napojów . czysty i schludny strój to także wizytówka dobrego kelnera .
ogólnie to nałazisz się jak cholera i nogi powchodzą Ci w dupe ale praca bardzo opłacalna - ja dziś z jednego stołu miałem 30 zł napiwku , a mój rekord do tej pory to ponad 200 zł :razz: powodzenia !
 
Do góry Bottom