>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Bank, Kod IBAN , SWIFT

hubert_23 42

hubert_23

Forum VIP
Bank, Kod IBAN, SWIFT
Te informacje wam sie przydadza kiedy bedziecie chcieli wypłacick kase z buka ....
Kod SWIFT
Jest to 8 literowy kod, przy pomocy którego można zidentyfikować instytucję finansową, kod ten ułatwia realizację przelewów międzynarodowych.
Numery SWIFT polskich banków:

  • ABN AMRO BANK:
    ABNAPLPW
  • BANK POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI:
    POLUPLPR
  • BPH:
    BPHKPLPK
  • BGŻ:
    GOPZPLPW
  • Bank Handlowy (Citibank Handlowy):
    CITIPLPX
  • Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych:
    BISPPLPW
  • Bank Millenium:
    BIGBPLPW
  • Bank Ochrony Środowiska:
    EBOSPLPW
  • Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ:
    BOTKPLPW
  • Bank Pocztowy:
    POCZPLP4
  • Bank Spółdzielczy:
    POLUPLPR
  • Bank Współpracy Europejskiej:
    BWEUPLPW
  • BNP Paribas Bank:
    BNPAPLP
  • BZ WBK:
    WBKPPLPP
  • Calyon Bank Polska:
    CRLYPLPW
  • CitiBank:
    CITIPLPX
  • Danske Bank:
    DABAPLPW
  • Deutsche Bank PBC:
    DEUTPLPK
  • Deutsche Bank Polska:
    DEUTPLP
  • Dexia Kommunalkredit Bank Polska:
    DXKBPLPW
  • DOMINET BANK:
    CUPRPLP2
  • DRESDNER BANK POLSKA:
    DRESPLP
  • Dresdner Bank AG:
    DRESPLPW
  • Fortis Bank Polska:
    PPABPLPK
  • Getin Bank:
    GBGCPLPK
  • ING Bank Śląski:
    INGBPLPW
  • Inteligo:
    BPKOPLPW
  • Invest-Bank:
    IVSEPLPP
  • Kredyt Bank:
    KRDBPLPW
  • LG Petro Bank (połączył się z Nordea Bankiem):
    LGPBPLPW
  • Lukas Bank:
    LUBWPLPR
  • mBank (BRE):
    BREXPLPWMUL
  • MultiBank:
    BREXPLPWMU
  • Nordea:
    NDEAPLP2
  • PBK:
    BPHKPLPK
  • PKO BP:
    BPKOPLPW
  • Pekao SA (żubr):
    PKOPPLPW
  • Polbank EFG Eurobank Ergasias:
    EFGBPLPW
  • Raiffeisen Bank Polska:
    RCBWPLPW
  • BZ WBK:
    WBKPPLPP
  • VW Bank:
    VOWAPLP1

Informacje jaki kod SWIFT posiada twój bank uzyskasz bezpłatnie drogą pocztową jak i również telefonicznie. Kod ten jest stały i przypisany temu bankowi!
 
hubert_23 42

hubert_23

Forum VIP
IBAN - International Bank Account Number (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego), który stosowany jest w Europie w obrocie międzynarodowym .

W Polsce nie było dotychczas jednolitego standardu dotyczącego rachunku bankowego ani w stosunku do przelewów krajowych ani zagranicznych: dotychczas banki miały zupełną dowolność jeśli chodzi o strukturę rachunku. Obecnie istnieją w Polsce rachunki bankowe o różnej długości, zawierające nie tylko cyfry ale i litery, oddzielane różnymi znakami (spacje, myślniki, ukośniki).


Mając na względzie:

usprawnienie rozliczeń transakcji krajowych i zagranicznych w polskim systemie bankowym
zmniejszenie kosztów przetwarzania dokumentów płatniczych
dostosowanie polskiej bankowości do wymagań międzynarodowych
Związek Banków Polskich zdecydował o podjęciu w Polsce prac dotyczących standaryzacji rachunków bankowych stosowanych w Polsce opracowując standard NRB, na podstawie którego w prosty sposób można stworzyć rachunek w standardzie IBAN

.


Standardy rachunków stosowane w Polsce
W roku 2000 ostatecznie określono strukturę polskiego rachunku, tzn. rachunku klientów banków mających siedzibę w Polsce, przy czym ustalono, że inny będzie standard rachunku dla przelewów krajowych a inny dla przelewów zagranicznych.

1. Standard NRB (Numer Rachunku Bankowego)
Standard NRB stosowany będzie w obrocie krajowym (złotowym i walutowym). Nowy standard rachunku bankowego dla wszystkich jednostek banków mających siedzibę w Polsce stosowany w obrocie krajowym będzie miał następującą postać:

NN RRRR RRRR XXXX XXXX XXXX XXXX - na dokumentach papierowych
NNRRRRRRRRXXXXXXXXXXXXXXXX - postać elektroniczna

gdzie:
NN - dwucyfrowa liczba kontrolna
RRRR RRRR - dotychczasowy numer rozliczeniowy jednostki banku
XXXX XXXX XXXX XXXX - numer rachunku klienta nadawany zgodnie z regułami ustalonymi w banku

Oznacza to, że dla wszystkich banków NRB:
będzie miał długość 26 znaków;
nie będzie zawierał liter;
na dokumentach papierowych dla klientów będzie w odpowiednich miejscach podzielony spacjami;
w postaci elektronicznej będzie wprowadzany bez spacji.
Wygenerowanie rachunku w nowym standardzie należeć będzie do obowiązku banku.

2. Standard IBAN (International Bank Account Number)
Nowy standard rachunku bankowego dla jednostek banków mających siedzibę w Polsce stosowany w obrocie zagranicznym będzie miał postać numeru NRB, przy czym na początku zostanie dodany wyróżnik &#39;IBAN&#39; oraz identyfikator Polski, tzn. &#39;PL&#39;:

IBAN
PLNN RRRR RRRR XXXX XXXX XXXX XXXX - na dokumentach papierowych
PLNNRRRRRRRRXXXXXXXXXXXXXXXX - postać elektroniczna

Jest to struktura w pełni zgodna z zaleceniami komitetu ECBS dot. numeru IBAN. IBAN stosowany będzie wyłącznie dla przelewów zagranicznych (w obrocie krajowym stosowany będzie NRB), przy czym obecnie w Polsce nie ma określonych terminów ani wymogów wprowadzenia i stosowania tego standardu rachunku.

UWAGA: W języku potocznym nazwy &#39;numer IBAN&#39; oraz &#39;numer NRB&#39; często są stosowane wymiennie.
Harmonogram wprowadzania Numeru Rachunku Bankowego (NRB) oraz IBAN w Polsce
Związek Banków Polskich określił harmonogram wdrażania nowego standardu rachunków bankowych w Polsce:
od 01.07.2004 stosuje się wyłącznie IBAN.

UWAGA: Bank PKO BP wprowadził swój standard numeracji rachunków bankowych, który ze względu na strukturę (dwie cyfry kontrolne na początku numeru) często bywa mylony z numerem NRB. Nie spełnia on jednak warunków poprawności numeru NRB. Sposobem na poprawne wprowadzanie takiego numeru do systemów obsługujących nowe standardy jest wpisanie numeru &#39;po staremu&#39;, rozpoczynając od ośmiocyfrowego numeru rozliczeniowego banku (cyfry od 3 do 10), a następnie wpisując cały numer od początku do końca. W wyniku takiej operacji numer postaci
NNOOOOOOOOXXXXXXXXX zostanie zapisany jako
OOOOOOOO-NNOOOOOOOOXXXXXXXXX,
gdzie OOOOOOOO jest numerem rozliczeniowym banku.
np. Dla numeru 7910201013123456789
poprawnym wpisem będzie 10201013-7910201013123456789.


Standard IBAN w krajach europejskich
Numer IBAN może mieć maksymalnie 36 znaków (wraz z kodem kraju). Każdy kraj sam określił długość rachunku, określono też, czy dopuszczalne jest stosowanie w rachunku liter czy też nie. Na dokumentach papierowych rachunki będą podzielone na czteroznakowe grupy oddzielane spacją.

Kraj Długość nr IBAN Przykład zapisu elektronicznego
obowiązującego w danym kraju
Austria 20 znaków AT611904300234573201
Belgia 16 znaków BE62510007547061
Dania 18 znaków DK5000400440116243
Finlandia 18 znaków FI2112345600000785
Francja 27 znaków FR1420041010050500013M02606
Hiszpania 24 znaki ES0700120345030000067890
Holandia 18 znaków NL39RABO0300065264
Irlandia 22 znaki IE29AIBK93115212345678
Islandia 26 znaków IS140159260076545510730339
Luksemburg 20 znaków LU280019400644750000
Niemcy 22 znaków DE89370400440532013000
Norwegia 15 znaków NO9386011117947
Polska 28 znaków PL48114020040000350234651469
Portugalia 25 znaków PT50000201231234567890154
Szwajcaria 21 znaków CH9300762011623852957
Szwecja 24 znaki SE3550000000054910000003
Wielka Brytania 22 znaki GB29NWBK60161331926819
Włochy 27 znaków IT40S0542811101000000123456
 
hubert_23 42

hubert_23

Forum VIP
Karty kredytowe

Płatności online kartą kredytową można dokonywać za pomocą kart VISA, DINERS i EURO / MASTERCARD. Akceptowane są także karty Visa z kodem SET

Kod CVV2/CVC2 są to trzy ostatnie cyfry umieszczone na rewersie karty płatniczej, na pasku, na którym znajduje się Państwa podpis.

Weryfikacja kodu CVV2/CVC2 zapewnia większe bezpieczeństwo dokonywanych transakcji internetowych i ogranicza możliwość posługiwania się cudzymi kartami w sieci podczas dokonywania zakupów.

Kod CVV2/CVC2 umieszczony jest jedynie na Państwa karcie oraz w systemie informatycznym banku, który Państwa kartę wydał. Kod ten nie jest drukowany na rachunkach z terminali elektronicznych POS ani nie jest umieszczony w żadnych innych miejscach.

Kod CVV2/CVC2 stworzony został z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa posiadaczy kart dokonujących transakcji bez fizycznego uczestnictwa karty, a więc także transakcji internetowych.

Weryfikacja kodu CVV2/CVC2 jest standardem powszechnie obowiązującym w świecie.

Author by Matrox
 
hubert_23 42

hubert_23

Forum VIP
Kurcze nie rozumiem troche tego IBAN moglbys to wyjasnic na chłopski sposób? ????
Kiedys w polsce bylo rozgranicznie nie bylo jakiegos systemu numerowana kont bankowych byly rózne długosci . Niedawno niepamietam kiedy z rok temu wprowadzona w polsce jeden system kont 26 cyfrowy i tam kazda osobno cos oznacz 2 pierwsze bank ( w poscie wyzej mas zopisane to) a na chlopksi rozom komu potrzebny jest IBAN??? Nam jezeli chemy wyplacic kase z zagranicznego konta wtedy potrzebny ten kod (numer naszego onta) poprzedzony literami PLnumer naszego konta
 
m4ciek 0

m4ciek

Użytkownik
takie pytanie dla płacących z mBanku: po jakim czasie kwota którą depozytujecie znika z BLOKADY a pojawia się w SPŁACIE ZADŁUŻENIA ?
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
Jak masz nr konta

CC AAAA AAAA BBBB BBBB BBBB BBBB

literki A odpowiadają NRB banku

Dokładniejsze oznaczenia literek:

CC to suma kontrolna (2 cyfry),
AAAAAAAA to numer rozliczeniowy jednostki organizacyjnej banku (8 cyfr),
BBBBBBBBBBBBBBBB to numer rachunku klienta w banku (16 cyfr).
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Panowie znacie może aktualny numer SWIFT do mBanku ? Niby znalazłem na ich stronie , lecz gdzieś przeczytałem że się ostatnio zmienił i nie wiem który jest aktualnie dobry a mBank coś nie odpisuje ;-)
 
S 7

smyku1910

Użytkownik
siema mam pytanie,zleciłem już 1 wypłatę w bwin,podałem ten kod swift banku inteligo czyli PKO w zasadzie Bp. potem wpisałem w tym wszystkim co 3ba, po PL w dolnej opcji pod Swiftem napisalem oto tak

PL5010***********08 końcówka konta,a teraz zleciłem 2 wyplatę i wyskakuje,zapisane konto banko to :
1020**********swiftposrodku***08.koncowka sie zgadza jak widać,ale początek zmaiast 5010 jest 1020?o co chodzi?przeciez dobrze wypelnilem,z gory dzieki za wyjasnienie...zeby sie nie okazalo,ze kasa pojdzie sie walić :roll:

pytanie nr dwa,jesli mam inteligo to podaje inteligo czy PKO Bp, Sa do ktorego inteligo nalezy? podalem swift pko bp sa...
 
B 0

bartek_veron

Użytkownik
mam pytanie, chce wyplacic pieniazki z konto PayPal i trzeba podac tam nr IBAN, i teraz pytanie co dokladniej zrobic? chce wyslac na konto w Mbanku? wiem napewno ze na poczatek wpisac mam PL i brakuje mi 26miejsc, a nr rachunku w Mbanku ma 26 cyfr wiec wynika ze mam napisac PL i podac rachunek bankowy w mbanku? jesli ktos moze pomoc niech pisze, bo widzialem wyzej jakis kod SWIFT, z gory dzieki za pomoc
 
neoppl 18

neoppl

Użytkownik
pomozcie bo ja wpsiuje PL przed numerem konta i mi pisze w interwetten ze niepoprawny numer IBAN...
 
Do góry Bottom