>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Nowy Komputer

fokus 0

fokus

Użytkownik
Składam sobie właśnie nowy komputer, na razie złożyłem coś takiego:
Procesor: Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX
Pamięć Ram: 2GB DDR2 800MHZ
Płyta Główna: ??
Dysk Twardy: SEAGATE Barracuda 7200.11 500GB 32MB cache

Chce sobie kupić płytę główną z zintegrowaną kartą graficzną ponieważ grafike chce dokupić później. Zastanawiam sie też czy kupić płytę główna bez zintegrowanej karty graficznej a tymczasową kupić do 100zł. Co mi polecacie? Czy coś zmienić w tym zestawie? czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Pamiętaj, że płyta musi pasować z innymi podzespołami takimi jak procesor.
Ja bym Ci polecił płytę:
Gigabyte GA-P35-DS3L IP35 s775
Nie szukaj płyty z zintegrowaną kartą graficzną bo to głupota według mnie. Za ok 200zł możesz kupić w miarę dobrą kartę graficzną np. Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic+
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
Ja osobiście polecam płytkę główną Asus P5K PRO
Płyta trochę droga, ale bardzo dobra pod o/c.
Jeśli masz mniejsze fundusze, to ta w/w również wystarczy :]
Co do grafiki, to Marcin ma rację. Ta od Palita w zupełności wystarczy i jest dość tania.
Idąc dalej w szczegóły to ważną rzeczą jest zasilacz. Nie można go lekceważyć przy składaniu zestawu.
Tak samo nie napisałeś firmy, której RAM-y będziesz brał ;)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Sorry, że nie do końca odpowiem na Twoje pytanie, ale troche brakuje mi teraz czasu żeby &quot;rzucic okiem&quot; po papierach, bo sam nie tak dawno kupowałem kompa więc trochę obeznany jestem choc zdecydowałem się go zbudowac na Athlonie.
Ale teraz do rzeczy; tak jak moi Przedmówcy nie polecam kupowania płyty z zintegrowaną grafiką, o wiele lepiej kupic kartę osobno. Przeważnie te zintegrowane nie są zbyt rewelacyjne choc oczywiscie nie jest to regułą.
Pamięc jeśli chodzi o parametry jest dobra (też taką mam firmy Ocz Technology i gorąco polecam), szkoda że nie podałes producenta.
Poza tym jak Nikifor napisał, nie lekceważ zasilacza, powinien on miec wystarczającą moc by w przyszłosci nie było jakis problemów no i dobre zabezpieczenia przed zwarciamiczy skokiem napięcia (ja mam Modecom 500W)
 
fokus 0

fokus

Użytkownik
ale mi chodzi o to że teraz nie mam pieniędzy na kartę graficzną, kupiłbym teraz płytę z zintegrowaną a później dokupił samodzielną grafikę.
Pamięci ram jeszcze nie wybrałem, wiem tylko że kupie 2GB
 
unclevictor 0

unclevictor

Użytkownik
Ja chcialem tylko zpaytac (sory ze nie na temat) na kij ci taki wielki dysk ;)? czym ty chcesz go zapchac ????
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
Jeśli nie masz tyle pieniędzy to zmień procesor.
Jeśli nie zamierzasz go podkręcać w zupełności wystarczy Ci Athlon.
Fajnie by było jakbyś napisał jaką pulą dysponujesz na komputer, a byśmy podali Ci propozycje zestawów! ;)
 
fokus 0

fokus

Użytkownik
ale ja już nie zmienię tylko chce wiedzieć jaką kupić płytę główną :p
no może zmniejszę jeszcze pojemność dysku do 320 GB
 
V 256

vernix

Użytkownik
jak dla mnie to za mało RAMu :-D Ale procek jest ok i polecam płytkę taką jak zaproponował Marcin-Odra; no i ten dysk, serwer chcesz postawić? :razz:
 
fokus 0

fokus

Użytkownik
a jak mam grafike na plytce i pozniej dokupie oddzielna grafike, to ta nie uzywana bedzie miala jakis wplych na komputer? ze bedzie zamulac itp.?
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
jak dla mnie to za mało RAMu :-D Ale procek jest ok i polecam płytkę taką jak zaproponował Marcin-Odra; no i ten dysk, serwer chcesz postawić? :razz:
Co? 2GB w zupełności wystarczą ;).
Fokus płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną ma to do siebie, że sobie nie pograsz w prawie żadne gry (za wyjątkiem tych starszych). Grafika taka służy jedynie do podstawowych czynności takich jak serfowanie po internecie.
Jeśli nie masz kasy na grafikę to weź słabszy procesor i mniejszy dysk ;)
 
fokus 0

fokus

Użytkownik
Co? 2GB w zupełności wystarczą ;).

Fokus płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną ma to do siebie, że sobie nie pograsz w prawie żadne gry (za wyjątkiem tych starszych). Grafika taka służy jedynie do podstawowych czynności takich jak serfowanie po internecie.

Jeśli nie masz kasy na grafikę to weź słabszy procesor i mniejszy dysk ;)
ale przecież ja cały czas piszę że teraz kupie płytę z grafiką a jak uzbieram do dokupię oddzielną kartę
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
ale przecież ja cały czas piszę że teraz kupie płytę z grafiką a jak uzbieram do dokupię oddzielną kartę
Tak, tylko że większość płyt głównych ze zintegrowaną grafiką jest po prostu słaba. Jak dla mnie to niepotrzebny wydatek. Jednak jest to tylko moje zdanie. Decyzja należy do Ciebie.
Jeśli chcesz to podrzucę Ci link do forum komputerowego, gdzie profesjonalnie pomogą Ci w doborze odpowiednich komponentów ;)
 
Do góry Bottom