>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

pompki

peja 1

peja

Użytkownik
Potrzebuje pomocy.. więc tak robię sobie regularnie 3 razy dziennie serie pompek, która wynosi 50 ???? , ale ostatnimi czasy z serii na serie z dnia na dzień spadam, dochodze do takiego momentu, że więcej nie moge.. ostatnimi czasy 40 to max.. i moje pytanie do bardziej obeznanych kulturystów :p czemu tak jest ? przez około 3 tyg bez większych problemów te 50 a teraz ledwo 40.. ? nie pokoji mnie to.. jakieś rady ? odpoczynek dobrze by mi zrobił ? czuje się ciągle tak samo jak co ????

może ktoś pomoże ????
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Możliwe że jeśli robisz te pompasy codziennie 3 razy dziennie od 3 tygodni to się wypompowałeś. Mięśnie muszą mieć odpoczynek po kazdym wysiłku bo inaczej hamujesz przyrost tkanki mięśniowej i wydolność... po konkretnym treningu np. siłownia powinieneś dać sobie conajmniej 24h lezenia pędzlem do góry.
Ewentualnie warto kontrolować wagę i dietę [w rozumieniu wszystkiego co jesz].
 
peja 1

peja

Użytkownik
na siłke nie chodzę bo nie mam za wiele czasu, więc dlatego rano, popołudniu i wieczorem poświęcam te 15 - 17 minut na pompki, brzuszki, hantelki ????

więc w moim przypadku co radzicie ? może robić tylko jedną a pożądną serie wieczorem ? wtedy mięsnie by miały te 24 H przerwy.. a może dzień ćwiczeń tak jak do teraz a potem dzień przerwy ???? ? a może nic nie zmieniać ? :p

z góry dzięki ziomki ????
 
pawelekdabelek 0

pawelekdabelek

Użytkownik
Według mnie powinieneś zacząc od mniejszej ilości serii i powtórzeń, którą byś zwiększał z tygodnia na tydzień. Wzięłeś się odrazu za 50. Moim zdaniem powinieneś zacząc z mniejszym obciążeniem.
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
dobierz sobie taki ciezar zebys go zdolal podniesc 12 razy
i rob 3 serie trzy razy w tygoniu 1 seria x 12powtorzen
pompki tez rob najlepiej na hantelkach i rob powoli z uniesiona glowa rece pod barkami zeby lokcie odchodzily w bok cale cialo w lini prostej zobaczymy ile teraz zrobisz pompek ;)
cwicz tricpes to bardzo wazne ! 60 % objetosc łapy to triceps
zmieniaj cwiczenia czyli np. biceps pompki tricpes brzuszki barki
hatelkami jak cwiczysz to podnos szybko ok 1 sek a opuszczaj powoli ok 2 sek
cwiczenia powinny Ci zajmowac ok 40-60 minut po jakis 3 tyg mozesz zwikeszyc ale nie wiele obciazenie lub zwikeszyc serie
no i jesli chcesz przybrac na masie albo cos zrzucic to bez diety nie da rady
pozdrawiam
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Tak jak pisali poprzednicy, mięśniaki musza odpocząć minimum 24h, po wysiłku nawet zalecane jest 48. Bo inaczej nie wzmacniasz ich lecz napełniasz kwasem mlekowym ????
 
peja 1

peja

Użytkownik
No nie mówcie, że po takim moim jednodniowym wysiłku który wykonuje powinienem mieć następny cały dzień wolny ?? dobrze rozumie ??
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Dobrze rozumiesz ????
Chodzi o to że ćwiczenia polegają na mikro zerwaniach tkanki mięśniowej. Potem trzeba dać jej czas na regenerację.
Tkanka, jaka każdy odnawialny element naszego ciała odbudowuje się w kontuzjowanym/nadwyrężonym miejscu grubsza. To samo jest z kośćmi, złamane miejsce zrasta się i dodatkowo minimalnie obrasta tkanką kostną... częste ćwiczenia np. low kicków wzmacniaję w ten sposób kość piszczelową [częste uderzenia wywołują pewne obrośnięcie taknką kostną nadwyrężanego miejsca...
W ten sam sposób kształtujesz muskulature. Np. pakując na móła nadrywasz mięśnie bicepsu, następnie odbudowują się z pewną nadwyżką - dlatego jest przyrost mięśni.
Stąd też ćwiczenie na mase są duzymi obciążeniami / mało powtórzeń - nadrywanie mięśni. Natomiast ćwiczenia na siłę są mniejszym ciężarem ale dużo powtórzeń...
Powinieneć rozsądnie na początku &#39;pompować&#39; tyle by się nie zajechać ale jeśli ćwiczysz na maxa [a tak zrozumiałem skoro narzuciłeś sobie 50 razy i nie dajesz rady] to pozwól im się zregenerować. Albo ćwicz raz dziennie albo daj im dziń przerwy.
Pozdro ????
 
peja 1

peja

Użytkownik
Dzięki chłopaki szczególnie Tobie Sieku ???? teraz mój trening wyglądać bedzie tak : hehe

poniedzialek, środa, piątek : pompki + hantelka :p
wtorek, czwartek, sobota : bieganie + brzuszki :p
niedziela : odpoczynek ????

dzięki jesio raz ????
 
ucubucu 9

ucubucu

Użytkownik
rób sobie pompki do góry nogami to Ci ładnie na barki wejdzie, i pompki na krzesłach tzw szwedy coś ala rozpiętki ładniej klate zarysowuje i przednie aktony barków, możesz jeszcze przy#ebac pompki na triceps
 
Do góry Bottom