>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Poradniki / Instrukcje Program do wyliczenia prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia OVER/UNDER

successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Tytuł, choć chwytliwy, absolutnie nie jest "kolejnym niezawodnym sposobem na ograbienie bukmacherów" ???? Mówi on natomiast o ciekawej propozycji sposobu na wyliczenie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia OVER/UNDER, bez względu na sport (piłka nożna, hokej, koszykówka), a także bez względu na wysokość linii (2,5 gola, 4,5 gola, 182,5 pktu w kosza itd.).

Jest to plik w Excelu do pobrania TUTAJ. Wybierz opcję wolne ściąganie żeby pobrać za darmo. Pobierze się w kilka sekund. 
 
 
Co należy zrobić aby skorzystać z funkcjonalności pliku?
 
1. Wybierz dowolne spotkanie. Na potrzeby przykładu wytypowałem mecz Bundesligi Werder Brema - Borussia Dortmund, który odbędzie się 22 lutego br. o godzinie 15:30.
2. Zajrzyj do statystyk przygotowanych dla danego spotkania (większość Bukmacherów prezentuje je obok kursów na dane zdarzenie).
 
 
 ​
3. Wybierz linię over/under na jaką chcesz grać. Na potrzeby przykładu chcę sprawdzić prawdopodobieństwo wystąpienia over/under 2.5 gola w tym meczu.
4. Otwórz plik i uzupełnij cyframi dziesięć pól (wszystkie pola z żółtym tłem) o następujące wartości (opisane także w pliku):
- ostatnich sześć bezpośrednich spotkań - liczba overów oraz liczba underów,
- ostatnie 3 bezpośrednie spotkania gdzie gospodarzem był dzisiejszy gospodarz - liczba overów oraz liczba underów,
- ostatnich dziesięć indywidualnych spotkań - gospodarz - ile miał overów i ile underów,
- ostatnich dziesięć indywidualnych spotkań - gość - ile miał overów i ile underów.
- kurs na over oraz kurs na under u wybranego bukmachera (można wpisywać najwyższą znalezioną wartość, np. over u innego buka, a under u innego).
5. Gotowe! W prawej kolumnie plik automatycznie zliczy prawdopodobieństwo wystąpienia overa, undera, a także powie, czy kurs dla któregoś z nich jest value
 
Jak to działa?

Jak wspomniałem wcześniej, jest to moje subiektywne, ale poniekąd bardzo skuteczne narzędzie, które zlicza prawdopodobieństwo na podstawie zwykłych sum iloczynów. Dla przykładu w meczu Werder Brema - Borussia Dortmund statystyki kształtują się następująco:
- ostatnich sześć bezpośrednich spotkań - było 5 overów i 1 under (83,3% overów i 16,7% underów),
- ostatnie 3 bezpośrednie spotkania gdzie gospodarzem był dzisiejszy gospodarz - były 2 overy i jeden under (66,7% overów i 33,3% underów),
- ostatnich dziesięć indywidualnych spotkań - gospodarz - na dziesięć ostatnich spotkań z udziałem Werderu, 6 zakończyło się overem a 4 underem (60% overów i 40% underów),
- ostatnich dziesięć indywidualnych spotkań - gość - na dziesięć ostatnich spotkań z udziałem Borussi, 10 zakończyło się overem a 0 underem (100% overów i 0% underów),
- kurs na over 2,5 gola: 1,36; kurs na under 2,5 gola: 3,40 (Fortuna).
 
 
 
Aby wyliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia overa, należy wyliczyć średnią arytmetyczną pierwszych jego czterech wartości, czyli: 83,3% + 66,7% + 60% + 100% = 310%. Dzielimy to przez cztery (bo tyle jest składowych) i daje nam to wynik 77,5%. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku undera (współczynnik został wyliczony na 22,5%).
 
Plik sam wylicza te wartości! Jedyne co musisz wprowadzić, to ilość zdarzeń over/under w zależności od danej kategorii (plik podpowiada co dokładnie trzeba uzupełnić - tylko pola z żółtym tłem). Wyliczone szanse pokazane są z prawej strony (pozycje: Szanse na over / Szanse na under).

O co chodzi z value?

System automatycznie mnoży wysokość wprowadzonych kursów zarówno na under jak i over, przez współczynnik prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Jeśli iloczyn jest wyższy od 1, wówczas plik pokazuje, że kurs ten to value (pojawi się słowo TAK przy pozycji: kurs na over value? bądź: kurs na under value?).

Jak się to ma do meczu Werder Brema - Borussia Dortmund?

Patrzymy czy jest value dla undera: kurs 3,40 razy 22,5% = 0,765. Absolutnie nie jest to value.
Patrzymy czy jest value dla overa: kurs 1,36 razy 77,5% = 1,054. Ten kurs jest value!
 
Taka sytuacja, że znaleźliśmy value, nie będzie miała miejsca zbyt często. Wszystko ze względu na marżę bukmachera, która powoduje, że wystawiony kurs jest niższy, niż byłby bez marży. Jeśli znajdziemy value to mamy szczęście!
 
Jeśli dotarłeś lub dotarłaś do tego miejsca to gratuluję! Wbrew pozorom nie taki diabeł straszny i myślę, że dość łatwo każdy opanuje działanie na pliku.
Ostateczny rezultat, po wprowadzeniu potrzebnych wartości, wygląda następująco:
 
 
 
 ​
 
Chcę nadmienić, że niniejsza propozycja sposobu wyliczenia prawdopodobieństwa oparta jest na suchych statystykach historycznych i nie uwzględnia tak ważnych czynników mających wpływ na przebieg każdego meczu jak: braki w składach, spokojne podejście do rewanż w dwumeczu po wysoko wygranym pierwszym meczu, zmiany trenera, kontuzje i inne. Niemniej jednak w prosty sposób symuluje jakie - gdyby typować głównie na bazie historii - daje się szanse na powodzenie znalezionego przez nas typu. Mało tego - plik ten może w bardzo prosty sposób posłużyć do zabawy w Bukmachera - możemy wprowadzając dane under/over dla dowolnie wybranego meczu, sami pobawić się w wystawienie kursów na dane zdarzenia (dbając, tak jak Bukmacher, aby żaden kurs nie był value). 

Niemniej nie zalecam ślepego zawierzania tej symulacji, ani tym bardziej nie zalecam stawiania poważnych pieniędzy w oparciu o symulację w pliku. Korzystasz na własną odpowiedzialność. Dla sprawdzenia osobiście zagram jutro na over w meczu Werder - Borussia.
 
Pozostaję do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań.
Miłej zabawy!
 
Otrzymane punkty reputacji: +190
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Cóż, myślę, że takich ludzi z pasją nam tu (na forum) potrzeba. Trywialnie pisząc - robisz @successful naprawdę dobrą robotę. Z pewnością wiele osób skorzysta. 

W związku z Twoimi zdolnościami, mam prośbę.
Mógłbyś napisać taki program, który zapewni nam wiedzę o użytkownikach na podstawie dotychczasowej historii?
Przykładowo, wpisuję konkretny nick, program mieli dane, analizuje i po chwili w tabelce wyskakuje "ściemniacz", "filozof" albo "bajkopisarz" ewentualnie "godny zaufania". Da się? Przydałoby się. ???? 

A tak na serio, w imieniu użytkowników forum, dziękuję za kolejny, pomocny program. Nie spoczywaj na laurach. Fajnie by było zrobić program do 1gHT,  wpisujesz drużynę i pokazuje procentowo wynik z ostatnich stu spotkań. 
Ale czy miałoby to sens? Według mnie raczej nie. Każde spotkanie ma odrębny przebieg i często typ rzadko się sprawdza na podstawie historii. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z pewną losowością zdarzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dziękuję za szalenie miłe słowa! Ufam, że może komuś się to przyda ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +159
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Czy value daje gwarancję trafienia typu?

Absolutnie nie. Pojęcie zaistnienia value mówi nam o bardzo wysokiej atrakcyjności kursu dla obranego typu. Ale prawdopodobieństwo trafienia typu jest takie samo, niezależnie od tego czy kurs będzie wyższy, czy niższy.

W dzisiejszym spotkaniu Werder - Borussia zabrakło jednej bramki do pokrycia overa. A zatem, choć szanse na over 2.5 gola wg pliku oceniane  były w granicach 77,5%, ten nie został trafiony. Oczywiście musimy być zawsze świadomi tego, że taka sytuacja zdarza się wielokrotnie (choć na bazie czystego rachunku prawdopodobieństwa powinno to być w mniej niż połowie ogółu przypadków).
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jako drugi mecz wziąłem na tapetę spotkanie w lidze argentyńskiej pomiędzy Independente a Gimnasia LP. Plik wyliczył współczynnik prawdopodobieństwa wystąpienia under 2.5 gola w tym spotkaniu na poziomie 65,8 procent. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65.

Zauważyłem tutaj value i w swoim dziale z kuponami postawiłem z sukcesem ten typ:

https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6918748/

Będę testował działanie programu na innych meczach, a tymczasem gdyby ktoś miał jakieś uwagi co do tego, i własne przemyślenia, zachęcam do podzielenia się nimi ????
 
N 298,9K

niewierny-janek

Użytkownik
Bardzo ciekawy plik, też często korzystam z excela - zawodowo czy to na potrzeby domowe. Pilku jeszcze nie analizowałem dokładnie pod względem zawartych w nim formuł. Jednak wygląda to bardzo ciekawie i będę korzystał by sprawdzić działanie.

Na dzień dobry wziąłem na tapetę dzisiejszy finał EFL pomiędzy Aston Villą i ManC. Wychodzi na to że większe prawdopodobieństwo i value ma Under 3,5 gola po kursie 1,95. Przy Under 4,5 gola po kursie 1,38 mamy jeszcze większe prawdobodobieństwo.

To co bym zmienił by plik był bardziej przejrzysty, to formatowanie warunkowe komórek gdzie mamy prawdopodobieństwo i value tak lub nie. Wartości od 0% do 50% i value na NIE kolor czerwony a prawdopodobieństwo pd 50,01% i value na TAK kolor zielony.
 
adrian-luczyk 0

adrian-luczyk

Użytkownik
Pomysł ciekawy ale moim zdanie średnia arytmetyczna to nie najlepsze rozwiązanie. Przez to H2H na małej próbce powiedzmy 1-2 mecze może wyjść 100% co mocno zawyży wynik ogólny a ma się nijak do rzeczywistości, to samo jeżeli mamy H2H z przed kilku sezonów ma to niewielki wpływ na obecną formę drużyn. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłaby średnia ważona 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
@niewierny-janek , @adrian-luczyk - bardzo dziekuję Wam za Wasze uwagi.

Pomyślę nad udoskonaleniem pliku w kontekście formatowania warunkowego. Myślałem także o wprowadzeniu wag, przy założeniu, że większą wagę będzie miała obecna forma zespołów, a trochę mniejszą historia bezpośrednich spotkań, ale jednak zaniechałem tego - po przeanalizowaniu sporej ilości różnych spotkań doszedłem do wniosku, że tutaj historia bardzo często lubi się powtarzać. Ostatecznie więc zastosowałem równe wagi dla każdej zależności. 
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 23 lutego 2020 07:31 przez successfulJako drugi mecz wziąłem na tapetę spotkanie w lidze argentyńskiej pomiędzy Independente a Gimnasia LP. Plik wyliczył współczynnik prawdopodobieństwa wystąpienia under 2.5 gola w tym spotkaniu na poziomie 65,8 procent. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65.

Zauważyłem tutaj value i w swoim dziale z kuponami postawiłem z sukcesem ten typ:

https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6918748/

Będę testował działanie programu na innych meczach, a tymczasem gdyby ktoś miał jakieś uwagi co do tego, i własne przemyślenia, zachęcam do podzielenia się nimi ????
a co pokazywal twoj plik przy kursie 1,45 czyli takim jaki zagrales? wydaje mi sie, ze mylisz value z selekcja typow. 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 16 marca 2020 15:20 przez przestrzalninja

a co pokazywal twoj plik przy kursie 1,45 czyli takim jaki zagrales? wydaje mi sie, ze mylisz value z selekcja typow. 
Przypuśćmy, że prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia szacujemy na 80%. To nawet kurs 1,30 to już jest value. Oczywiście singli po takim kursie się nie gra, więc jest to dobry typ do dodania do AKO, ale wynika wprost z definicji.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 17 marca 2020 10:36 przez successful

Przypuśćmy, że prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia szacujemy na 80%. To nawet kurs 1,30 to już jest value. Oczywiście singli po takim kursie się nie gra, więc jest to dobry typ do dodania do AKO, ale wynika wprost z definicji.
program pokazal 'value' przy kursie 1,65. jaki wspolczynnik pokazal przy kursie 1,45 ktory grales?

edit; dlaczego singli po takim kursie sie nie gra?

edit; program pokazal wspolczynnik 0,9541  przy kursie 1,45 czyli faktycznym jaki grales. dlaczego zagrales to zdarzenie wbrew temu co wskazal program? przeciez program pokazal, ze nie ma value w tym kursie. 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 17 marca 2020 12:00 przez przestrzalninja

program pokazal 'value' przy kursie 1,65. jaki wspolczynnik pokazal przy kursie 1,45 ktory grales?

edit; dlaczego singli po takim kursie sie nie gra?

edit; program pokazal wspolczynnik 0,9541  przy kursie 1,45 czyli faktycznym jaki grales. dlaczego zagrales to zdarzenie wbrew temu co wskazal program? przeciez program pokazal, ze nie ma value w tym kursie. 
Które zdarzenie? Konkrety.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 17 marca 2020 12:48 przez successful

Które zdarzenie? Konkrety.
o to cytowany wpis mam nadzieje, ze tym razem pan sie do niego odniesie. 

no i dlaczego nie gra sie singlami takich kursow? czy to nie pan w innym temacie pisal, ze bukmacherom chodzi o to, zeby grac ako... w sumie to od pana dostawalem reputacje za wpisy wyjasniajace rondaniemu o oddzialywaniu i utraty value jesli gra sie ako, wiec value w ako jest jeszcze mniejsze... xd


'ako drugi mecz wziąłem na tapetę spotkanie w lidze argentyńskiej pomiędzy Independente a Gimnasia LP. Plik wyliczył współczynnik prawdopodobieństwa wystąpienia under 2.5 gola w tym spotkaniu na poziomie 65,8 procent. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65.

Zauważyłem tutaj value i w swoim dziale z kuponami postawiłem z sukcesem ten typ:

https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6918748/

Będę testował działanie programu na innych meczach, a tymczasem gdyby ktoś miał jakieś uwagi co do tego, i własne przemyślenia, zachęcam do podzielenia się nimi ????'
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 17 marca 2020 13:14 przez przestrzalninja

o to cytowany wpis mam nadzieje, ze tym razem pan sie do niego odniesie. 

no i dlaczego nie gra sie singlami takich kursow? czy to nie pan w innym temacie pisal, ze bukmacherom chodzi o to, zeby grac ako... w sumie to od pana dostawalem reputacje za wpisy wyjasniajace rondaniemu o oddzialywaniu i utraty value jesli gra sie ako, wiec value w ako jest jeszcze mniejsze... xd


'ako drugi mecz wziąłem na tapetę spotkanie w lidze argentyńskiej pomiędzy Independente a Gimnasia LP. Plik wyliczył współczynnik prawdopodobieństwa wystąpienia under 2.5 gola w tym spotkaniu na poziomie 65,8 procent. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65.

Zauważyłem tutaj value i w swoim dziale z kuponami postawiłem z sukcesem ten typ:

https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6918748/

Będę testował działanie programu na innych meczach, a tymczasem gdyby ktoś miał jakieś uwagi co do tego, i własne przemyślenia, zachęcam do podzielenia się nimi ????'
Tak, wszystko się zgadza. Wg pliku .xlsx prawdopodobieństwa wystąpienia undera 2.5 gola w meczu pomiędzy Independente a Gimnasia wynosiło 65,8%. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65. Pomnóżmy zatem 0,658x1,65=1,09 (w przybliżeniu). Jak najbardziej jest to value.

Wygląda na to że @przestrzalninja dyskutuje dla samej idei dyskusji, nie wnosząc zupełnie nic do sprawy.

Można rzecz jasna grać singlami takie zdarzenia, i sam to nieraz robię w swoim wątku KzS. Tym niemniej dwa lub trzy value do AKO potrafią przewyższyć stratę na iloczynu marży, która wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości zdarzeń na kuponie AKO.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Serio uważacie że wyliczone prawdopodobieństwo(65% szans) wejścia undera 2.5 po kursie 1.65 jest value? Przeciez to jakies brednie.  
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 17 marca 2020 13:36 przez successful

Tak, wszystko się zgadza. Wg pliku .xlsx prawdopodobieństwa wystąpienia undera 2.5 gola w meczu pomiędzy Independente a Gimnasia wynosiło 65,8%. Kurs na takie zdarzenie wynosił 1,65. Pomnóżmy zatem 0,658x1,65=1,09 (w przybliżeniu). Jak najbardziej jest to value.

Wygląda na to że @przestrzalninja dyskutuje dla samej idei dyskusji, nie wnosząc zupełnie nic do sprawy.

Można rzecz jasna grać singlami takie zdarzenia, i sam to nieraz robię w swoim wątku KzS. Tym niemniej dwa lub trzy value do AKO potrafią przewyższyć stratę na iloczynu marży, która wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości zdarzeń na kuponie AKO.
nie dyskutuje dla samej dyskusji zadalem proste pytanie... na ktore nie dostalem odpowiedzi. a mnozenie ujemnego value to raczej daje wartosci ujemne. pisalem o kursie 1,45 ktory successful zagral. w kursie 1,65 jest  value wg programu a w kursie 1,45 juz go nie ma. nie dyskutuje dla samej dyskusji tylko nie rozumiem jak mozna grac kursy w ktorych nie ma value - w kursie 1,45 nie ma value... i dalej dostaje odpowiedz do kursu 1,65... wiec zapytam po raz kolejny...

program pokazal wspolczynnik 0,9541  przy kursie 1,45 czyli faktycznym jaki grales. dlaczego zagrales to zdarzenie wbrew temu co wskazal program? przeciez program pokazal, ze nie ma value w tym kursie. 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Poprosiłem pana żeby powiedział o którym meczu rozmawiamy, żebym mógł się do niego odnieść. Otrzymałem odpowiedź, która była cytatem jednego z moich postów, że chodzi o mecz pomiędzy Independente a Gimnasia.
Otóż kurs na under 2.5 dla ww. zdarzenia wynosił 1.65, nie zaś 1.45.

A teraz już zupełnie poważnie bo kilkaset ludzi czytało ten wątek i z pewnością ktoś zaciekawiony tą konwersacją będzie chciał poznać gdzie leży prawda.

Value wyliczone na poziomie ~1.09 ma korzystne zastosowanie dla internetowych bukmacherów, którzy nie narzucają 12-procentowego podatku od wygranej. W przypadku grania u legalnych buków, value winno być na poziomie przynajmniej 1.15, żebyśmy mogli rozmawiać o realnej wartości pokonania bukmachera.

Natomiast z punktu widzenia samej definicji value, jeśli iloczyn subiektywnego prawdopodobieństwa oraz kursu jest większy od jedności, zawsze jest to value. Dlatego też kurs 1.65 narzucony na zdarzenie, którego subiektywne prawdopodobieństwo wystąpienia szacowane jest na poziomie 65%, to jak najbardziej jest value.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 17 marca 2020 14:31 przez successfulPoprosiłem pana żeby powiedział o którym meczu rozmawiamy, żebym mógł się do niego odnieść. Otrzymałem odpowiedź, która była cytatem jednego z moich postów, że chodzi o mecz pomiędzy Independente a Gimnasia.
Otóż kurs na under 2.5 dla ww. zdarzenia wynosił 1.65, nie zaś 1.45.

A teraz już zupełnie poważnie bo kilkaset ludzi czytało ten wątek i z pewnością ktoś zaciekawiony tą konwersacją będzie chciał poznać gdzie leży prawda.

Value wyliczone na poziomie ~1.09 ma korzystne zastosowanie dla internetowych bukmacherów, którzy nie narzucają 12-procentowego podatku od wygranej. W przypadku grania u legalnych buków, value winno być na poziomie przynajmniej 1.15, żebyśmy mogli rozmawiać o realnej wartości pokonania bukmachera.

Natomiast z punktu widzenia samej definicji value, jeśli iloczyn subiektywnego prawdopodobieństwa oraz kursu jest większy od jedności, zawsze jest to value. Dlatego też kurs 1.65 narzucony na zdarzenie, którego subiektywne prawdopodobieństwo wystąpienia szacowane jest na poziomie 65%, to jak najbardziej jest value.
a realny kurs czyli bez podatku to 1,45.  czyli nie ma value w kursie ktory pan zagral, bo zagral pan kurs 1,45. oznacza to, ze autor watku swiadomie badz nie gra kursy bez value nie przejmujac sie tym co program obliczyl.
 
Do góry Bottom