Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

Ameryka Południowa i Środkowa [2020]

19 lutego 2020 19:02
1
hulio90
hulio90
Mar 2010
142 288 7
Dla najpopularniejszych rozgrywek w Ameryce Południowej i Środowej istnieją już odpowiednie tematy na rok 2020

Argentyna - Argentyna
Brazylia (rozgrywki stanowe + puchar) - Brazylia - stanówki
Chile - Chile
Kolumbia - Kolumbia
Meksyk - Meksyk
Copa Libertadores i Sudamericana - Copa Libertadores & Sudamericana

W tym temacie proszę o podawanie swoich typów/ analiz/ przemyśleń odnośnie rozgrywek mniej popularnych takich jak:
Boliwia
Ekwador
Honduras
Kostaryka
Paragwaj
Urugwaj
Wenezuela
itp oraz niższych lig krajów, dla których tematy zostały utworzone .

"There is nothing immpossible to him who will try"

27 lutego 2020 08:17
2
successful
successful
Mar 2016 | Moderator
1 327 14 388 27
Boliwia - Division Profesional
28.02.2020 g. 01:30
​​​​​The Strongest - Royal Pari
Typ: Royal Pari lub remis (handicap 0:1) 
@1.82
Fortuna

Ciekawie zaczęła nam się liga boliwijska - dość powiedzieć, że liga jest wyrównana, a lider zgromadził zaledwie 18 punktów w dziewięciu meczach. Faworyci jak dotąd zawodzą - wicemistrz Division Profesional z ubiegłego roku, The Strongest, są obecnie na przedostatnim miejscu, i tylko lepszy bilans goli od piłkarzy z Santa Cruz sprawia, że "Najsilniejsi" nie okupują samego dna tabeli ligowej.

Czy jest to chwilowy kryzys, powolne wejście z sezon, czy też początek złych czasów tej ekipy - odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka kolejek. Trzeba jednak oddać, że mają dwa rozegrane spotkania mniej. W piątek nad ranem polskiego czasu podejmują rywalizację z Royal Pari, którzy bardzo dobrze weszli w sezon. W czterech wyjazdowych spotkaniach stracili tylko jedną bramkę, i są liderem ligi pod względem zdobytych punktów w delegacjach.

Bukmacherzy faworyzują gospodarzy, i trudno im się dziwić - wszak to najwyższa pora aby zaczęli liczyć się w grze. Ja jednak typuję, że nawet jeśli wygrają, to maksymalnie przewagą jednej bramki. Sporo bramek pada na boliwijskich stadionach, ale goście prezentują bardzo solidną formację obronną. Typ będzie trafiony również w przypadku remisu bądź wygranej gości.
​​​​
28 lutego 2020 07:19 przez successful

4 marca 2020 21:09
3
successful
successful
Mar 2016 | Moderator
1 327 14 388 27
Spotkanie: Real Potosi - Oriente Petrolero
Typ: Oriente Petrolero (handicap 0:1,5) 
Kurs: 1.48
Bukmacher: Betfan
Analiza:

Na Estadio Víctor Agustín Ugarte szykuje nam się całkiem wyrównany pojedynek pomiędzy dwiema ekipami z mniej więcej środka tabeli Division Profesional - Apertura. Rozgrywki ligowe rozpoczęły się 10 kolejek temu, więc losy żadnej z drużyn nie są jeszcze przesądzone. Niemniej na bazie tych meczów, jak również historii bezpośrednich spotkań dochodzę do wniosku, że gospodarze, choć na papierze faworyci, nie będą świętować więcej niż jednobramkowego zwycięstwa.

Powyższe motywuję kilkoma względami, a pierwszym z nich jest fakt, że goście mają sposób na grę z Realem Potosi. Przed pięcioma miesiącami wygrali na wyjeździe jedną bramką a z początkiem stycznia, również na stadionie Reala, był remis 1:1. Ponadto piłkarze Oriente trzy ostatnie mecze u siebie wygrali z dzisiejszym rywalem. 

Obydwa zespoły ostatni rok zakończyli w środku ligi Apertura, co skłania do przypuszczeń, że żadne z nich nie winno nazywać się wyraźnym faworytem. Bilans ostatnich indywidualnych spotkań Real Potosi ma lepszy, ale tylko jedno ze swoich ostatnich spotkań wygrali więcej niż jedną bramką. Goście natomiast przegrali w tym miesiącu dwa mecze wyjazdowe więcej niż jedną bramką, ale były to pojedynki z lepiej dysponowanymi ekipami niźli dzisiejszy gospodarz.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, sądzę, że goście wygrają po dodaniu im handicapu 1.5 gola.
5 marca 2020 04:49 przez successful

25 marca 2020 10:59
4
successful
successful
Mar 2016 | Moderator
1 327 14 388 27
Nikaragua - Liga Primera
Data: 25.03.2020 g. 20:30
Spotkanie: Las Sabanas - Diriangen

Typ: under 1.5 gola @3.05 
under 2.5 gola @1.70 
obie drużyny zdobędą gola: NIE @1.77 

Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Dzisiejsze spotkanie w ramach nikaraguańskiej Liga Primera jest rywalizacją o dość sporej nierównowadze sił. W rywalizacji Clausura, w ramach której odbyło się już dziesięć kolejek spotkań, dzisiejsi gospodarze są na samym dnie tabeli, podczas gdy goście... na samym jej szczycie. Nie bez przyczyny zatem bukmacherzy faworyzują gości, ale oddać należy, że kursy w granicach @1.70 na ich wygraną nie są niskie. Może to świadczyć o kilku powodach, a jednym z głównych jest fakt, że mecz ten rokuje ku temu, że nie padnie w nim wiele bramek.

Dlaczego? O tym za chwilę.

Dość charakterystycznie prezentuje się bilans spotkań Las Sabanas na własnym boisku. Spośród czterech rozegranych jak dotąd spotkań u siebie, zdobyli zaledwie dwie bramki, tracąc też stosunkowo niewiele - pięć. Daje to średnią 1,75 bramki na mecz. Natomiast piłkarze FC Diriangen po czterech wyjazdowych spotkaniach mają bilans 4:1, co daje jeszcze niższy współczynnik 1,25 bramki na mecz, zdecydowanie najniższy w lidze.

Co możemy powiedzieć o bezpośredniej konfrontacji pomiędzy dzisiejszymi rywalami? Na stadionie Las Sabanas po raz ostatni grali w sierpniu minionego roku. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Pierwsza bramka dla gości padła w czwartej minucie meczu, a wyrównująca - niespełna dziesięć minut przed końcem drugiej części spotkania. Wówczas jednak goście nie mieli tak sporej przewagi sił, jaką z pewnością prezentują dzisiaj. Bardzo charakterystyczny w tej sierpniowej potyczce był fakt, że obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale! Jednak obaj rywale wykazali się niespotykaną, stuprocentową skutecznością, dzięki czemu padły celne trafienia po obu stronach. Może się wydawać, że skoro było tak niewiele sytuacji strzeleckich, to mecz był nudny jak przysłowiowe flaki z olejem. Jednak zaprzeczeniem tego może być fakt, że główny arbiter spotkania pokazał aż dziewięć żółtych kartek. Wygląda więc na to, że obu ekipom bardzo zależało na wywiezieniu dobrego wyniku z tej konfrontacji.

Dzisiaj trudno mówić o ogromnych szansach Las Sabanas na zdobycie bramki. Jest to prawdopodobne, ale nie mocno pewne. Z drugiej strony, goście z pewnością zadowoliliby się jednobramkowym zwycięstwem. Warto przypomnieć, że w całej historii rywalizacji nikaraguańskiej Liga Primeira zwycięzcą był zawsze jeden zespół - Esteli. W tym roku nie prezentują oni tak dużej przewagi, a potwierdzeniem niech będzie fakt, że plasują się obecnie na trzecim miejscu w rywalizacji Clausura, ustępując dwoma punktami piłkarzom z Managui i trzema punktami Diriangen. Goście z pewnością będą dzisiaj zmotywowani do tego, by zachować trzypunktową przewagę nad wielkim faworytem do mistrzostwa, a z takimi drużynami jak Las Sabanas zdobycie trzech punktów to must have. Nie będę jednak typował zwycięstwa gości (na początku lutego Las Sabanas wygrał zaskoczenie z Diriangen na wyjeździe), ale niewielką ilość celnych trafień w spotkaniu jak najbardziej typuję.
26 marca 2020 05:51 przez successful

31 marca 2020 16:19
5
successful
successful
Mar 2016 | Moderator
1 327 14 388 27
Nikaragua - Liga Primera
01.04.2020 g. 23:00
Chinandega - Juventus Managua
Typ: Chinandega under 1,5 gola
@1.44
Betclic

W dziesięciu ostatnich bezpośrednich spotkaniach tylko raz zdarzyło się, że dzisiejsi gospodarze strzelili dwa gole. We wszystkich pozostałych największym osiągnięciem był jeden gol. Sądzę, że i dzisiaj uświadczymy podobnego scenariusza, biorąc pod uwagę obecną formę obydwu zespołów. W ramach rywalizacji Clausura piłkarze Chinandega zdobyli na swoim stadionie siedem bramek, w sześciu spotkaniach. Goście zaś stracili jedenaście bramek w sześciu meczach. Skoro więc tracą średnio dwa gole w spotkaniu, dlaczego dzisiaj nie mieliby wyciągnąć dwukrotnie piłki z siatki? Chinandega w tym roku tylko dwukrotnie potrafiła strzelić więcej niż jedną bramkę w spotkaniu. Były to mecze z Las Sabanas i Real Madriz, a więc zespołami słabszymi od rywali z Managui. Ponadto w czterech ostatnich meczach Chinandega zdobyła w sumie tylko jeden gol, tracąc aż dziesięć. Spodziewam się dzisiaj widowiska niespecjalnie obfitującego w bramki, szczególnie po stronie gospodarzy.

wczoraj 11:38
6
successful
successful
Mar 2016 | Moderator
1 327 14 388 27
Nikaragua - Liga Primera
02.04.2020 g. 02:00
Diriangen - Walter Ferreti
Typ: under 2,5 gola 
@1.63
Fortuna

Typ na underowe spotkanie postanowiłem wstawić po przeanalizowaniu historii bezpośrednich spotkań obydwu dzisiejszych rywali. Diriangen podejmujący na własnym stadionie Deportivo Walter Ferreti nie cieszyli kibiców gradem goli. Dość powiedzieć, że pięć ostatnich takich spotkań kończyło się maksymalnie dwiema bramkami, niezależnie od strony zaliczającej trafienie. W minionym roku w sierpniu taki mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Również indywidualne spotkania obydwu zespołów świadczą o zgoła underowych rokowaniach. Tylko dwa na dziesięć ostatnich spotkań z udziałem Diriangen zakończyły się więcej niż dwiema bramkami (a dokładniej trzema), zaś w przypadku Walter Ferreti współczynnik ten kształtuje się na poziomie 50%. Myślę jednak, że rywalizacja będzie underowa a pojedynek zacięty z udziałem bądź co bądź dwóch bardzo silnych nikaraguańskich ekip.
dzisiaj 07:30 przez successful

6 379
Moderatorzy
successful
successful
Mar 2016
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.