>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ATP Wielki Szlem: Australian Open 2020 - turniej główny - 20.01.2020-03.02.2020

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP

Miejsce: Melbourne, Australia
Data rozgrywania: 20.01.2020-03.02.2020
Nawierzchnia: Hard (Outoor)
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: $32,505,000
Oficjalna strona turnieju: https://ausopen.com/
Lista Startowa: https://ausopen.com/players
Drabinka:
Plan gier:
Zwycięzca singla 2019: Novak Djokovic
Zwycięzcy Debla 2019: Pierre Hugues Herbert/Nicolas Mahut

 ​
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !
 
D 5,5K

darter180

Użytkownik

Stefano Travaglia vs Christian Garin  @ 2,14  iforbet        

Włoch dobrze wszedł w sezon. Bez wstydu w ATP Cup (porażka po walce z Kachanovem i wygrana z Durasovicem i Fritzem), a następnie występ w challengerze w Australii, który aż do finału jak burza bez straty seta i dopiero w finale po dwóch tie breakach uznał wyższość Johnsona. Stefano prezentował się naprawdę nieźle w tych meczach + aklimatyzacja w Australii, gdyż siedzi tu praktycznie od początku roku. Po drugiej stronie Garin, który lepiej się czuje na ziemi (ale nie jest to typowy ziemniak i na twardej nawierzchni też potrafi grać). Ciężko jednoznacznie stwierdzić jak mu szło na początku roku. Bilans 0:4 i porażki w sumie gładkie, ale z Djokovicem, Andesonem i Monfilsem. Dopiero w Adelaidzie porażka z Harrisem i ugranie w końcu seta w tym roku.
Szczerze mówiąc po losowaniu myślałem, że na Włocha będzie kurs w granicach 1,65, więc ponad 2 biorę z pocalowaniem ręki. W zeszłym roku Garin ugrał na AO 4 gemy z Goffinem. Natomiast Travaglia zameldował się w drugiej rundzie .


Kohlschreiber vs Giron  @1,35 iforbet     

Niemiec mocno zaczął nowy rok. Szybka wygrana w Canberze, gdzie miał bardzo wymagających rywali jak na ten poziom (Donskoy, Johnosn, Gojowczyk czy Russuovori). Dobry styl i pewna gra. Poza tym duże doświadczenie w szlemach i ogólnie na najwyższym poziomie.
Giron pewnej granicy nigdy nie przeskoczy. To jego debiut w Australian Open i myślę, że zakończy się na pierwszej rundzie. Początek roku w kratkę. Nie wygrał z nikim konkretnym, a uległ chociażby słabiutkiemu Bourchierowi czy wyżej wspomnianemu Travaglii. Chłopak typowy poziom challengerów i chyba nigdy tego nie przeskoczy. Niemiec, mimo, że bliżej końca kariery to nadal potrafi zagrać dobry tenis


Oprócz tego bez analizy na pierwszy dzień Hurkacz, Sandgren, Paire        
 
 
S 766

szeffb

Użytkownik
Australian Open 2020

#1 Ernest Gulbis @4,30 Fortuna   

Ernest gracz który potrafi zagrać równy mecz z Murrayem po czym przegrać z zawodnikiem okupującym ostatnie miejsca w rankingu. Kanadyjczyk jest młody, jak dla mnie mało zdolny w porównaniu do opinii "fachowców" i raczej tak dobrego sezonu jak rok temu już nie powtórzy, ale wracając do meczu... Gulbis gra tutaj na 100% a rywal to nie jakaś ścisła czołówka i te argumenty dodając taki kurs na wygraną Ernesta wystarczy tutaj aby pograć w jego stronę. Pewnie łatwo nie będzie, bo młody serwis ma dobry, ale Łotysz będzie górą.




 
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
D 5,5K

darter180

Użytkownik
Herbert vs Norrie @1,66   iforbet      

Moim zdaniem Herbert po prostu dużo lepszy tenisowo. Norrie miał przebłyski w swojej karierze, a oprócz tego gra w kratkę i nie pokazuje nic specjalnego. Herbert pewnego poziomu też nie przeskoczy, ale gra swój tenis cały czas. Mocny serwis, świetna gra pod siatką. Niezły return. Na brytyjczyka moim zdaniem w zupełności wystarczy. Herbert raczej należy do tych graczy, który wygrywa z tymi co ma wygrać, a z tymi co ma przegrać to przegrywa. Brzmi to może banalnie, ale tak właśnie jest,
Przyzwoity występ w Doha. Natomiast Norrie mocno poniżej przeciętnej w ATP Cup gdzie ograł tylko Cozbinova i Kuzmanova (w wielkich bólach). W zeszły roku Herbert 3 runda po dużych niespodziankach i wyeliminowaniu Querreya i Chunga. Norrie poleciał gładko już w pierwszej i na ogół właśnie tak kończą się dla niego występy w wielkich szlemach. Herbert w zeszłym roku przegrał tylko 2 mecze w których był faworytem według bukmacherów (Mager, Johnson). Oba na ziemi, czyli nawierzchni, która troszkę osłabia jego atuty. Potwierdza to moją tezę jakoby Herbert raczej nie przegrywał kiedy ma wygrac jakkolwiek pokrętnie to brzmi :)


 
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Hubert Hurkacz - Dennis Novak
over 3,5 sets (1,45) STS  
Hubert Hurkacz (1,40) STS  ​
Nadszedł nowy sezon, nadszedłem i ja :). Będę się streszczał bo mecz lada moment. Więc tak, Hubert notuje duży progres jest w gazie co pokazał nie tylko w ubiegłym sezonie ale także już w tym. W Auckland doszedł do półfinału gdzie dopiero po walce na 3 sety przegrał z wyżej notowanym Francuzem. Teraz czas na Wielki Szlem - mój ulubiony w Melbourne. Rywal w zasięgu Huberta jednak biorąc pod uwagę, że to będzie pierwszy mecz, a tutaj trzeba wygrać trzy sety, spodziewam się ich co najmniej czterech. Dennis przechodził przez rundy kwalifikacyjne więc zdążył zaaklimatyzować i rozgrzać. Rundy przeszedł dosyć pewnie (wszystkie wygrane w dwóch setach) tak więc spodziewam się walki. Kursy może nie porywają, jednak uważam że oba mają sporą szanse wejść. Panowie grali ze sobą w 2018 roku i wówczas wygrał Polak 6:3, 6:3, jak widać wtedy też walka była. Dennis to chłopak który od jakiegoś czasu częściej gra na cegle a nawet częściej w hali niż na kortach twardych tak więc nie widzę większych szans aby wygrał z Hurkaczem na hardzie dzisiaj. Jednak tak jak mówię,  myślę że coś wyskrobie w postaci chociaż jednego seta, ponieważ Austriak przywykł przegrywać po dużych bataliach. Ostatnio 4 przegrane spotkania trwały 3 sety. A jeżeli cofniemy się wcześniej to jeżeli przegrywał w dwóch to pojawiał się tibreak. Myślę, że 4 sety powinny być ale i zwycięstwo Polaka także. Tyle ode mnie dzisiaj. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
arekujago 75

arekujago

Użytkownik
Za 15 min zaczynamy tak więc na szybko
Hubi 1,37    - się zagapiłem z kursem i spadł dość nisko, ale cały czas twierdzę że porażka z Paire w Auckland dobrze mu zrobi. Przed Us Open było zwycięstwo, a w szlemie skonczyło się w 1r. Musi zagrać z Rogerem w 3r. 
dokładam Paire + Nikoloza   
Francuz to taki zawodnik na którego bardzo fajnie się patrzy. Tenis urozmaicony, bardzo dobry ostatni turniej i nie chce mi się wierzyć, że nie awansuje do 2r.
Gruzin to też kawał grajka, rok temu 3 runda po porażce z Tsitsipasem. Na chwilę obecną 21 stopni, od jutra ocieplenie i opady. Myślę, że ta pogoda raczej faworytom powinna pomóc

 
 
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
Tsitsipas-Kohlschreiber poniżej  38,5 gema @1.4

Tsitsipas zakoczyl rok wygrywaja ATP Finals, ale dalej gra znakomicie, co pokazal w ATP Cup, gdzie pewnie wygrywal demonstrujac luz i duzo dobrej gry. Szkoda, ze potencjalnym rywalem Greka w cwierfinale bedzie Djokovic, bo naprawde jestem zdania, ze Tsitsipasa stac na odegranie jeszcze wiekszej roli.
Taka zmodyfikowana linia gemowa daje pole nawet potencjalnie do ugrania seta Niemcowi przy tym typie, a nie sadze by Tsistsipas dal sobie urwac wiecej.

Lajovic-Polmans 1 @1.35

Lajovic byl tez znakomity na ATP Cup i walnie przyczynil sie do koncowego triumfu Serbow. Serb pogral kilka meczow, zaliczyl tydzien przerwy, wiec wszystko sie teoretycznie zgadza, by zagrac dobrze teraz w Melbourne. Pokonanie Edmunda tez robi wrazenie, a tu naprzeciwko staje Australijczyk, ktory wygral wczoraj swoj pierwszy mecz dopiero w szlemie.
Polmansa na pewno postawi na serwis, bo w pierszym meczu zaserwowal az 21 asow, ale Lajovic w grze w korcie jest tenisista naprawde dobrym. Mysle, ze jezeli Lajovic ogral na ATP Khachanova to powienien smialo ograc tak niedoswiadczonego w szlemach tenisiste. Ma Lajovic w sobie cos takiego dziwnego, ze przeplata sety wygrane z przegranymi, wiec nie chce ryzykowac hc setowego mimo wszystko tutaj, ale mam wrazenie, ze na koncu i tak wygra wlasnie Serb.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Hubert Hurkacz - John Millman
Hubert Hurkacz (1,75) STS  ​
over 3,5 sets (1,40) STS  ​
Hubert według planu nie wszedł zbyt pewnie w turniej w Melbourne jednak nie spodziewałem się, że zgubi gdzieś po drodze regularność. No może to za mocne słowo jednak jego wczorajszy mecz wołał o pomstę do nieba. Pierwsze dwa sety były tragiczne w wykonaniu Hurkacza a w ostatnim piątym gdy miał już przewagę i tak postanowił ją oddać i dać się złamać, na szczęście rywal wielkich lotów nie był. I teraz jest konsternacja co z tym spotkaniem, ponieważ rywal Hurkacza jest do pokonania ale wcale tak się stać nie musi. John gra całkiem nieźle u siebie. W turnieju w Auckland odpadli zarówno on jak i Hubert po trzy setowym pojedynku z Paire. Według mnie ich poziom jest zbliżony dlatego kto nie chce ryzykować niech stawia na więcej niż 3 sety, ja jednak uderzę w stronę Polaka i wcale nie robię tego dlatego że mam polski paszport. Według mnie Polak zaliczył falstart w pierwszym meczu, który się zdarza każdemu. Po dwóch pierwszych setach ogarnął się i wygrał trzy następne. Hubert potrafi grać czego dowodem jest chociażby pokonanie w Brisbane samego Dominica Thiema po trzech setach. Mecz się rozstrzygnął dopiero po zaciętej walce w tibreaku więc nikt nie powie, że Thiem sobie po prostu odpuścił. Polak jak chce to potrafi. Też nie sądzę aby upały miały większy wpływ na jego grę ponieważ w Auckland nie przeszkadzało mu to specjalnie. Zagrożeniem dla Huberta jest on sam. Jeżeli zagra tak jak secie trzecim i czwartym i powiedzmy.. w piątym powinien ograć Johna pomimo, ma z nim niezbyt fajną statystykę. Należy wziąć pod uwagę też fakt, że ostatni rywal Johna nie zagrał dobrze. Popełnił aż 11 błędów podwójnych.. nie przeszkodziło mu to aby urwać seta Johnowi. Uważam, że po walce Hubert powinien wygrać. Jak wczoraj było widać na trybunach, może czuć się jak w Polsce. ponieważ publika głośno skandowała jego imię (prawdopodobnie nasza polonia) Kurs ciekawy więc warto spróbować. 


--------------------------------- Melborune Australian Open 2020
1. over 3,5 sets (1,45)   
2. Hubert Hurkacz (1,40)  


 
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Fucsovics - Sinner   
@2.02 z fortuny na Martona Fucsovicsa? Nie jestem wielkim znawcą tenisa ale coś tam ogarniam.
Sinner młoda krew nie wiele doświadczenia wygrał swoje spotkanie 3:0 ale rywala bardzo wymagającego to nie miał.
Węgier 3:1 z Shapo dobrze wszedł w turniej 1 i 3 set bardzo dobre, walka w tb była no bardziej mnie chłop przekonuję.
+1,5s @1.53 do dubla wygląda obiecująco. Co o tym myślicie?
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Jutro ruszają też mecze deblowe:
Gille S/Vliegen J - Andujar - Lopez F
Ostatni wspólny mecz Andujara z Lopezem odbył się w 2013 ich bilans to 1 wygrana na 7 spotkań w tamtych czasach przywoływanie spotkań z tamtego okresu nie jest jakimś wyznacznikiem ale warto to przytoczyć.
Druga para deblistów ma już spore doświadczenie i dużo zgrania szczerze wątpię, że tak zgrany duet polegnie na "sklejkę" przeciwników którzy w singlu już odpadli i mogą trochę czuć się z tym gorzej co wpłynie na grę. Kurs jest jak dla mnie przesadzony i ja to pobieram.
Gille-Vliegen @1.63   
 
 
djkomos 12

djkomos

Użytkownik
Evans - Nishioka 
over 3.5 seta
1.40


W pierwszej rundzie lepsze wrażenie zrobił zdolny Japończyk, który pokonał Djere 3-1. Evans przegrywał już 0-2 z McDonaldem, ale mecz wyciągnął. h2h 2-0 dla Japończyka, ale nie przykładałbym do tego wielkiej wagi, bo Brytyjczyk na początku sezonu w dobrej formie. Wygrane w ATP Cup z Goffinem, Albotem i De Minaurem, a potem w Adelaidzie z Londero i Bublikiem. Nishioka z kolei w ATP Cup wygrał z Basilashvilim i Cuevasem, a przegrał dopiero po walce z Nadalem. Zapowiada się wyrównane spotkanie z lekkim wskazaniem na Evansa. Najlepszym zakładem na ten mecz wydaje się over 3.5 seta. Analiza skromna, ale co tu więcej pisać.
Gram to w tripelku z overem 3.5 seta Hurkacz-Millman oraz wygraną Dimitrova nad Paulem. 
 
 
S 766

szeffb

Użytkownik
#2 Hubert Hurkacz @1,76 Fortuna

Wczoraj Gulbis po ponad @4,00 siadł, jak w masełko a tutaj kolejna promocja od buka (nie mylić z pewniakiem, bo takowych nie ma). Nie będę pisał, jak większość tutaj grający po statach o tym kto z kim i kiedy, bo każdy mało ogarnięty człowiek może sobie sprawdzić. Fakty są takie: 

- Hurkacz najgorszy mecz na tym turnieju ma za sobą (przynajmniej do 3 rundy)
- Milman to człowiek który może przebijać i przebijać, ale Polaka żeby połamać trzeba czegoś więcej a przy swoim podaniu też nie jest super gigantem
- Forma obu jest diametralnie inna
- Kurs na Polaka powinnien być @1,25 i to nie żart

Kto pogra to gratuluje kto nie ten trąba.
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Kurs na Hurkacza 1.25. Coraz lepiej tutaj. Skoro Novak był w stanie wygrać dwa sety to dlaczego Millman ma nie być w stanie ograć Hurkacza? 
 
B 75

bartolini22

Użytkownik
1. Gdzie ty masz 1.25 na hurkacza?
2. Novak jest teraz lepszy od millmana pod względem skilla ale ty pewnie oceniasz go po meczu z żukiem.
3. Styl millmana bardziej leży hurkaczowi niż Novak który wszystko przebijał
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom