>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Engelberg (20.12 - 22.12.2019)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi


Przed nami ostatni weekend ze skokami przed legendarnym Turniejem Czterech Skoczni. To Ci zawodnicy, którzy tutaj staną na podium będą uznawani za głównych faworytów do wygrania Niemiecko-Austriackiej imprezy. Zanim jednak TCS, kilka słów o Engelbergu. Niedzielne zawody w Klingenthal dość dobrze oddały aktualny układ sił. Do Topowej formy wydaje się wracać R.Kobayashi. Pytanie czy w Engelbergu potwierdzi dyspozycje i znowu zostanie faworytem do wygrania wszystkiego w tym sezonie, czy skocznia w Klingenthal mu wyjątkowo spasowała. Japończykowi z pewnością łatwo nie odpuści Stefan Kraft, który ze skoku na skok prezentuje lepszą i stabilniejszą formę. Ogólnie Austriacy powinni tutaj bardzo dobrze wypaść. O podium powalczy zapewne Aschenwald, a Schliri, Hoerl, Huber i Hayboeck mogą zająć najlepsze miejsca w tym sezonie. Wśród Niemców dobry występ może tu odnotować Geiger, który rok temu zaliczył tu premierowe zwycięstwo. Pogrozić palcem przed TCS będą chcieli Norwegowie, którzy nieco spuścili z tonu w ostatnich konkursach, a po Wiśle i Kuusamo wydawało się, że zdominują Puchar Narodów. No i Polacy. W sobotę w Klingenthal pokazali, że wcale nie jest tak źle i wciąż stać ich na dużo. Engelberg przeważnie bywał dla nas szczęśliwym miejscem, więc można liczyć na jakieś miejsce na podium i wyraźną poprawę indywidualną kilku zawodników (np. Kuby Wolnego).

Prognozy na weekend chyba najlepsze ze wszystkich weekendów w tym sezonie. Raczej nie powinno być problemów z rozegraniem a konkursy powinny być równe i dobrze oddające układ sił. Najlepiej ma być w sobotę. Najgorzej w niedziele. Ale do weekendu jeszcze trochę czasu więc wiele może się zmienić.

Piątek, 20.12.2019
10:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 21.12.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 22.12.2019
13:30 - Kwalifikacje
15:00 - Pierwsza seria konkursowa
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
najgorzej wg aktualnych prognoz ma być w piątek, wiatr i do tego śnieg z deszczem  w sobotę i niedzielę ma się już uspokoić.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Totalbet wystawił niezwykle ciekawe kursy na kwale i konkurs. Kursy ewidentnie pod ostatnie weekendy, gdzie spodziewam się tu licznych przetasowań. I tak kilka najciekawszych par:

Kwalifiakacje:

Aschenwald - Forfang 1 @ 1.70   
Tutaj tak na prawdę nie wiem pod co są tak wyrównane kursy. Aschenwald regularnie w tym sezonie lepszy od Forfanga. Może poza dwoma kwalifikacjami, a tutaj gramy na kwalifikacje. Forfang jednak przebłyski miał na skoczniach, które lubi jak Niżny tagił czy Kuusamo. Engelbergu raczej nie lubi. Odwrotnie Aschenwald. Austriacy zawsze tu osiągali dobre wyniki. Prawdopodobnie ta skocznia przypomina inną Austriacką (może Innsbruck). Moim zdaniem Austriak powalczy o podium podczas gdy po Forfangu spodziewam się miejsca w 2-3 dziesiątce.

P.Prevc - Kubacki 2 @ 2.10   
Polacy podobnie jak Austriacy często tu notowali najlepszy występ od początku sezonu. Liczę, że tym razem będzie nie inaczej. W zeszłym roku Kubacki oddał tu pierwsze skoki do ścisłej czołówki, które utrzymał do samych MŚ zdobywając złoto. Teraz Kubacki na tym etapie sezonu jest w lepszej dyspozycji niż rok temu. Tydzień temu indywidualnie w sobotę byłby drugi więc ma już fajne przebłyski. Błysnąć na dobre może tutaj. Podczas gdy Peter ma też skoki do czołówki, ale dużo traci lądowaniem. Tutaj może nie radzić sobie tak dobrze jak w Klingenthal. Raczej nie jest to skocznia pod niego. W dodatku w Mistrzostwach Słowenii w tygodniu dopiero 4 miejsce co świadczy o możliwej obniżce formy. Dla mnie Kubacki tu jest faworytem. Kurs super.

Semenic - Hayboeck 2 @ 1.85   
Semenic jest nieobliczalny, ale raczej w tym kierunku, że opłaca się grać przeciwko niemu. W tym sezonie się : nie zakwalifikował, 30, nie zakwalifikował, nie zakwalifikował, 34. Ostatnio w Mistrzostwach Słowenii 12 za takimi tuzami jak Grilc czy Tarman. Co z tego, że w między czasie wygrał np. serię próbną, jak w konkursie nie potrafi wygrać z Murańką. Hayboeck za to może nie jest jakiś wybitny, ale już w tym sezonie wypada lepiej w oficjalnych skokach (nie zakwalifikował się, 36, 21, 13, 35). Jednak nie o ten sezon mi chodzi. Hayboeck jak wszyscy Austriacy bardzo lubi tą skocznie. W zeszłym sezonie był tu 10 co było najlepszym wynikiem w sezonie, a przed startem w Engelbergu miał 0 pkt na koncie. 2 lata temu też tu zajął najlepszą pozycję od początku sezonu. 3 lata temu tu wygrał, co było jedynym zwycięstwem w sezonie. A 4 i 5 sezonów temu 3 krotnie stał tu na podium. Nie twierdzę, że teraz będzie się liczył w walce o czołowe lokaty, ale Semenica powinien gładko pokonać.


Konkurs:

Takie szalone AKO:
Huber - D.Prevc 1
Żyła - Zajc 1
Aschenwald - Forfang 1
P.Prevc - Kubacki 2

Kurs AKO: 9,78

2 ostatnie pary już opisałem. Huber - D.Prevc oczywiste. Huber regularnie lepszy od Słoweńca. Po Domenie spodziewam się tu co najwyżej walki o 2 serię. A Huber podobnie jak Hayboeck notował tu jedne z lepszych wyników w sezonie. W zeszłym roku był tu 3 i było to jedyne miejsce na podium. Myślę, że i teraz powalczy o czołową dziesiątkę. Na początku sezonu pokazał formę, że stać go na to. Co do pary Żyła - Zajc to Piotrek ostatnio wygląda łapie dobrą formę i też tutaj skakał dobrze. W zeszłym roku był 2 razy na podium. Zajc ma problemy i potrafi nawet nie wejść do konkursu.

Na AKO zdecydowałem się, gdyż w sobotę mają być najlepsze, wręcz laboratoryjne warunki więc taśmy mogą wchodzić. Ponadto teraz są super atrakcyjne kursy, które po treningach mogą mocno spaść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Żyła 1-6 kwale @3.50  

Dla mnie perełka, jeśli warunki będą sprawiedliwe to Piotrek ma duże szansę na osiągnięcie czołowej szóstki. Tydzień temu skakał najrówniej z naszych, w drużynówce kapitalnie, w kwalach zajął 3 miejsce, w konkursie nieco gorzej, ale i tak forma zwyżkuje. Warunki z godziny na godzinę mają się poprawiać, Polacy bardzo lubią tą skocznie, praktycznie co roku któryś z naszych wygrywa lub staje na podium w Engelbergu, tak jak rok temu właśnie Żyła. Dla mnie kurs zdecydowanie zawyżony i próbuje. 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
cytat z dnia 20 grudnia 2019 10:09 przez tarki_16Żyła 1-6 kwale @3.50  

Dla mnie perełka, jeśli warunki będą sprawiedliwe to Piotrek ma duże szansę na osiągnięcie czołowej szóstki. Tydzień temu skakał najrówniej z naszych, w drużynówce kapitalnie, w kwalach zajął 3 miejsce, w konkursie nieco gorzej, ale i tak forma zwyżkuje. Warunki z godziny na godzinę mają się poprawiać, Polacy bardzo lubią tą skocznie, praktycznie co roku któryś z naszych wygrywa lub staje na podium w Engelbergu, tak jak rok temu właśnie Żyła. Dla mnie kurs zdecydowanie zawyżony i próbuje. 
Dodam buka - Fortuna

Dobry typ. Taki sam kurs na top6 Kubackiego. Również spore prawdopodobieństwo. Też kurs z Fortuny.
 
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Dzisiejsze skoki były fascynujące, głównie dlatego że nasz wspaniały skoczek Kamil Stoch zdobył pierwsze miejsce, ale wielu wie że jemu się tutaj po prostu dobrze skacze od lat :).

Nie mniej jednak, dzisiaj zawiódł mnie Kubacki, ale tylko odrobinę bowiem wypadkiem przy pracy był jego słabszy skok w drugiej serii, a szkoda.... .

Jutro równie ciekawe zawody się szykują, sądzę że podium to: Stoch, Kraft i Kobayashi :)

Fortuna na niektóre pary wystawia tak dobre kursy że aż żal nie zagrać.

Zieloności kochani!





 
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Pierwszy kupon dzisiaj, to moim skromnym zdaniem pary w których wynik jest oczywisty, zawinić może jedynie pogoda lub wykonanie fatalnego błędu, który de facto nie powinien mieć miejsca. Zobaczymy.


 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Wczoraj udane typy. Kwale siadły w 100%. Na dzisiaj nieco mniej okazji. Można jednak grać na progres kilku zawodników jak Kubacki, Aschenwald czy Peter Prevc. Rozegrać to można następującymi zakładami:

Paschke - Kubacki 2 @ 1.88 @ totalbet   
Paschke bardzo tą skocznie lub i osiąga tu chyba jedne z lepszych wyników w karierze. Kubacki wczoraj mocno zepsuł konkurs. Dzisiaj liczę, że odda swoje normalne skoki. Wydaje mi się, że Kubackiego stać na wyraźny progres. A Paschke wczoraj osiągnął swojego maxa. Wydaje mi się, że bardziej oddający układ sił tej pary był w treningu i kwalach gdzie Kubacki dwukrotnie wygrywał z Niemcem (6 vs 17 i 7 vs 9). W trakcie całego sezonu Kubacki też był wyraźnie lepszy od rywala, więc myślę, że dziś nie dojdzie do niespodzianki i Polak pokona rywala. Kurs co ciekawe wyższy na Polaka. Korzystam!

P.Prevc miejsce 1-6 @ 3.00 @ fortuna   
Peter skakał wczoraj bardzo solidnie. W treningu 2 miejsce. W kwalifikacjach 10. W konkursie był 12 stąd wysokie kursy, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pierwszy skok mu nie wyszedł a w drugim zawalił lądowanie. Gdyby wylądował normalnie i dostał 18-stki to miałby w 2 serii 4-5 notę. 2 takie skoki dzisiaj lepiej wylądowane i typ ma spore szanse wejścia. A kurs bardzo zachęcający. Peter w tym sezonie już był trzykrotnie ósmy. Może dziś w końcu miejsce w szóstce. W Kuusamo byłby nawet 3, ale dostał DSQ.

Forfang - Aschenwald 2 @ 1.90 @ ewinner   
Forfang oddał wczoraj dwa bardzo dobre skoki w konkursie. Powiedziałbym, że nawet na swojego maxa. A Norweg ma już tak, że rzadko kiedy oddaje 4 bardzo dobre skoki w trakcie weekend. Zawsze choć ten jeden zepsuje. Wychodzi na to, że to będzie dziś. Nawet jak jakimś cudem nie zepsuje i znowu skoczy dobrze, to liczę na wyraźną poprawę Aschenwalda. Austriak od początku sezonu regularnie kręci się w okolicy podium. Wczoraj w treningu 5, w kwalach 6, więc kolejny mocny kandydat do top6. Konkurs nie poszedł po jego myśli, stąd dobre kursy dzisiaj. Korzystam!
 
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
R. Johansson - P. Aschenwald 2  @ 1.85 fortuna   

Liczę dzisiaj na poprawę Austriaka w porównaniu z wczorajszym konkuresm. Aschenwald od początku sezonu prezentuje równą i wysoką formę. Był już 2 razy na podium w Ruce i Niżnym i jest na pewno bardziej regularnym zawodnikiem od Norwega. Wczorajszy konkurs mu trochę nie wyszedł, chociaż w treningu i kwalifikacjach był w Top 6. Johanssona stać na dalekie skoki, ale brakuje mu stabilności. Wczoraj był 9 i właśnie miejsca na przełomie 1 i 2 dziesiątki upodobał sobie w tym sezonie (9 wczoraj i w Niżnym, 11 w Wiśle i Klingenthal). Uważam, że jeżeli warunki na skoczni będą w miarę równe, to Austriak będzie górą w tym pojedynku i potwierdzi, że na początku sezonu jest w gronie kilku zawodników, którzy stale rywalizują o miejsca na podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Leyhe - Hayboeck, typ:2, kurs: 2,2 @LVBET, stawka 5/10
Podoba mi się kurs na Michaela. Wczoraj wyraźnie było widać, że dobrze czuje się na tej skoczni. Niestety w pierwszej serii podobnie jak Ammann skakał bez wiatru. Skoczył 131m ale nie uzyskał żadnej rekompensaty za wiatr i zdobył 'tylko' 124,4pkt. W czołowej 30 tylko tych dwóch zawodników miało tak słabe warunki. W drugiej serii Hayboeck skoczył 1,5m bliżej ale z rekompensatą zdobył 131,1pkt. Leyhe natomiast skakał 131m i 125m i otrzymał odpowiednio 132,8pkt i 121,2pkt. Za wiatr miał: 7,5 i 8,7. Jeżeli odliczymy punkty z rekompensaty to:
Leyhe: 237,8pkt
Hayboeck: 245,4pkt

Za styl obaj notowali identyczne noty. 
Patrząc na wszystkie skoki z wczoraj, szanse oceniam na 50%-50%, czyli kurs w okolicach 1,85 byłby ok. Jest 2,2 - value dla mnie.

MIEJSCE wczoraj: Zawody, Kwale, Trening
LEYHE - 19, 4, 13 
HAYBOECK - 18, 12, 11 

Uwzględniając powyższe atakuję również typ na Hayboeck w TOP15 @2,25 STS (stawka 3/10), i w TOP10 @6 STS (stawka 1/10). Liczę, że przy równych warunkach dla wszystkich może zakręcić się około 12 miejsca.
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
cytat z dnia 22 grudnia 2019 11:35 przez kamillo91Pierwszy kupon dzisiaj, to moim skromnym zdaniem pary w których wynik jest oczywisty, zawinić może jedynie pogoda lub wykonanie fatalnego błędu, który de facto nie powinien mieć miejsca. Zobaczymy.


to co wczoraj zarobione dzisiaj utopione. Cała bukmacherka ehh ;/
 
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Cóż po raz pierwszy od X czasu przypomniały mi się czasy Adama Małysza,gdzie tylko dwóch Polaków awansowało do serii finałowej. Największym zwycięzcą tego konkursu jest Jan Hoerl- dziś niech zagra w ruletkę albo pokera, bo wiatr powiał idealnie a Austryjak wykorzystał to idealnie. Zawodnicy z Austrii dziś znów spisali się bardzo dobrze, Kraft wyjątkiem, ale suma sumarum jest w stabilnej i dobrej formie przed TCS i jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po zwycięstwo. Kobayashi znów odpalił w drugiej serii, lecz spodziewałem się przed konkursem bardziej pozycji 3 niż kolejnego zwycięstwa. Lindvik i Johanson fajnie trzymają formę, jednak uważam że groźniejśi będą po turnieju Niemiecko-Austryjackim, gdzie do tego grona może dołączyć Forfang o ile przypomni sobie, jak oddać 2 w miarę równe skoki. In plus to dalsze odległośći Petera Prevca bez klepania tzw. "buli" i fajnie, bo może namieszać w stawce o ile lądowanie będzie z klasycznym telemarkiem, póki co widzę go w top 5-8. W ekipie Niemieckiej Geiger nie zawodzi i pcha ich mocno z punktami, natomiast przy odpowiednich warunkach Leyhe,Shmidt i Pius mogą zakręcić się mocno w 10,jednak dla mnie mocni będą w next sezonie. Szkoda dziś Kamila, bo widać że druga seria wypatrzyła trochę wynik a przy odpowiednich warunkach miejsce 3-4 było w zasięgu. Dawidowi nie siadło i mi również, bo kupon zawalony, Piotrek tragiczne warunki i skok w tej komedii, był naprawdę przyzwoity, jednak MAK Kenzi Boyd Klowds go łyknął, ale takie jest życie.Oczywiście brawa dla Kandyjczyka za najlepszy rezultat w tym sezoinie, jak i dla pierwszych punktów Kazacha Muminova, serio należało mu się już to dawno  i " Cierpliwy to i nawet kamień ugotuje " i ugotował ;). Pozdrawiam pogodynki z "Eurosportu" i poprawienia nastroju po fantastycznych komentarzach podczas konkursu. Podsumowując: Konkrus powinien zostać odwołany, wielu zawodników z topu się męczyło a od niektórych skoków, bolały mnie oczy. 


 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom