>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Pytanie o sposób gry

ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Witam.
Potrafię znaleźć value u polskich bukmacherów, ale oczywiście podatek robi swoje. Z tego też względu nie ma sensu grać pojedynczych zdarzeń na kuponie. Próbowałem grać triple, ale po 150 zakładach mam yield na poziomie -20%.
Nie wiem czy to dobre forum do kierowania takich pytań: ale czy może mi ktoś podpowiedzieć jakim systemem zagrać, aby value dało przewagę nawet wliczając w to złodziejski podatek? Może grać double, wtedy value było by małe ale szansa trafienia odpowiednio wyższa. Przy triplach mam bardzo słabą skuteczność kuponów, przeważnie wchodzą 2 na 3 zdarzenia po kursach powyżej 2 ( ale kupon i tak do kosza ). A może zupełnie co innego np. 2 z 3. Może 5 z 10? 7 z 12? Czy ktoś z Was ma pomysł jak to ugryźć?
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
cytat z dnia 12 grudnia 2019 15:49 przez przestrzalninjatak, jaki mialbys yield jakbys gral single? zakladam ze jest tam okolo 450 zdarzen i mozna obliczyc yield.
Tak, 450 zdarzeń. Licząc bez podatku yield na poziomie +13% grając solo. Z podatkiem to wiadomo - minus.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
no to to jest twoj najwyzszy zysk niezaleznie od wariacji i kombinacji jaki osiagniesz.  po prostu masz za niski yield przy singlach zeby cos z tego bylo. wylosuj sobie pary w dublach i sprawdz jaki bedzie yield. podejrzewam ze mniejszy niz 13 i wiekszy niz -20. skoro single przynosza straty to zdarzenia laczone tym bardziej.
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Nie jest prawdą to, że zdarzenia łączone złożone z valuebetów przyniosą stratę tak jak zdarzenia solo.
Dowód na przykładzie tripli: 1,95*1,95*1.95*0,88 = 6.52 ( gdzie 1.95 to zawyżone kursy 3 zdarzeń a 0.88 to współczynnik podatkowy)
           1.8*1.8*1.8 = 5.83 ( gdzie 1.8 to najwyższe kursy u pozostałych bukmacherów)
Podsumowanie: 6.52 na triplach valuebetów z podatkiem kontra 5.83 tripla nie-valuebetów bez podatku.
Jeśli jest inaczej to, proszę, wykaż to dowodem.
Moja teoria brzmi: po prostu miałem do tej pory pecha nietrafiając tripli, w dłuższej perspektywie byłbym na plusie. Ale jestem nieco zaniepokojony, bo po 150 kuponach tak czy siak powinienem być na plusie ( nie jest to bardzo mała liczba ). Tak wiec skąd ten minus?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
takim dowodem matematycznym? laczysz ze soba zdarzenia, ktore jakbys gral indywidualnie przynosza strate to co sie dzieje? prawdopodobienstwo zysku wzrasta?  byc moze masz racje, ze to kwestia pecha dograj do 300 kuponow albo 500, ale moim zdaniem masz za niski yield i niekoniecznie znajdujesz value. pozdrawiam i zycze powodzenia

edit; a jak uwazasz ze masz pecha to moze jest jakis program losujacy co polaczy zdarzenia i wykaze maksymaly zysk i maksymalna strate przy graniu tripli. jesli maksymalna mozliwa strata przekroczy maksymalny mozliwy zysk to cos jest nie tak...ja to na podstawie singli wydedukowalem. nie wiem jak po prostu tak wydedukowalem.
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Grając same single to tak, jest się na minusie przez ten podatek. Jednak grając tripla doliczasz podatek tylko raz, a nie 3 razy jakbyś to zrobił grając single. Czyli kursami value dzięki iloczynowi możesz zredukować podatek i wyjść jeszcze na plus w stosunku do tego, gdybyś grał triple bez podatku bez value.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
tak doliczasz raz, ale zapominasz jest jeszcze  prawdopodobienstwo trafienia 3 zdarzen. ile kuponow musialbys trafic zeby osiagnac yield 5 procent? poki co masz -20, a miales w jakims okresie grania dodatni? jakbys  po 50 kupony podzielil? czy jest mniej wiecej taki sam albo na okresy po 30. zeby nie miec -20 a powiedzmy te plus 5 to musi ci wiecej kuponow wejsc a wiecej kuponow to wiecej trafnych zdarzen indywidualnie. no chyba ze sie myle i wystarczy ze z tych 450 zdarzen bedziesz tak prowadzil selekcje, ze bedziesz mial wiecej kuponow z 3 bledami to tylko wtedy wzrosnie yield. ja juz napisalem co trzeba zrobic jesli maksymalny zysk jest mniejszy od maksymalnej straty to gra nie ma sensu, bo w dlugim okresie czasu wykaze strate. znasz sie na dowodach matematycznych widzialem w innym temacie to powinienes latwo to podliczyc. powodzenia
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Wg mnie nie musi wejść więcej zdarzeń indywidualnych. Chodzi tylko o rozkład tych zdarzeń na plus. Czyli grając 10 kuponów gram 30 zdarzeń. Przy dobrym rozkładzie i kursach około 2 wystarczy tylko 6 trafnych zdarzeń aby znalazły się w ramach 2 kuponów i juz jestem na plusie. Mogę też trafić 20 dobrze i nie zarobić nic jeśli pozostałe 10 zdarzeń rozlokuje się na wszystkich kuponach. CZyli kluczowy w tym przypadku jest rozkład trafnych typów na kupony, a tenże rozkład jest przecież losowy. Nie jestem w stanie przewidzieć które typy wejdą, czyli nie jestem w stanie przewidzieć ich rozlokowania.
 
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
no przy dobrym rozkladzie ale majac 6/30 i 20/30 jakie jest prawdopodobienstwo dobrego rozkladu w pierwszym przypadku a jakie w drugim?nie wiem ile indywidualnie zdarzen tobie wchodzi, ale masz wszystkie dane zeby wszystko obliczyc. prawdopodobienstwo dobrego rozkladu chyba tez. bo to chyba o to chodzi, zeby zminimalizowac czynnik loteryjny? pewnie da sie tez podstawic twoje dane i obliczyc jaki tobie system najbardziej odpowiada, ale to raczej na jakims matematycznym forum ;p tylko odpowiedz bedzie jednoznacza albo rybka albo... xd no i zakladajac, ze twoje dane nie ulegna pogorszeniu.
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Niestety nie wiem jak obliczyć takie prawdopodobieństwo, chyba jedynym rozwiązaniem jest dalszy test.
ale nie zamierzam pozostawać bezczynnym. W poniedziałek jadę obstawiać do Czech. Jeśli tam będę mógł zagrać to co w polskiej fortunie tylko bez podatku to będę miał gdzieś granie w PL
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
cytat z dnia 12 grudnia 2019 23:10 przez ksawery-iksinskiNiestety nie wiem jak obliczyć takie prawdopodobieństwo, chyba jedynym rozwiązaniem jest dalszy test.
ale nie zamierzam pozostawać bezczynnym. W poniedziałek jadę obstawiać do Czech. Jeśli tam będę mógł zagrać to co w polskiej fortunie tylko bez podatku to będę miał gdzieś granie w PL
A od kiedy w CR nie ma podatku obrotowego?
 
kombajn 164,5K

kombajn

Użytkownik
Po kolei - co do prawdopodobieństwa - to mając 30 zdarzeń i chcąc trafić 3 z nich trzeba obliczyć ile będzie kombinacji (4060) atkich zdarzeń. Potem chcąc trafić kolejne 3 zdarzenia z 27 obliczamy następne 2925 kombinacji. Także już te same liczby kombinacji robią wrażenie....
Upraszczając cały system do dwudrogowego (50%-50% na wygraną/przegraną) i brak marży bukmchera (kursy 2.0000-2.0000). Rrzeczywiście wychodzi nam, że trzeba trafnie wytypować co najmniej 6 zdarzeń, podatek obniży nam jeszcze kurs całkowity (z 8.0000 na 7.0400) na obu kuponach, więc zysk netto w interesującym nas przypadku wyniesie 4,0800 jednostki (kurs 2.0000) dla 10 jednostek postawionych (po 1 jednostce na każdy kupon) 'w najgorszym dla nas (2 trafione kupony) przypadku'...
Prawdopodobieństwa nie ma co liczyć - tylko opłacalność - granicę opłacalności. Przy stałej stawce na każdy kupon i podatku (12%) kurs dla 6 wytypowanych poprawnie zdarzeń z 30  nie może być niższy od 1,7900 dla każdego z nich - wtedy 'wychodzimy na zero'....
Jeżeli masz yield dodatni bez podatku na singlach na 450 zakładach to może duble z podatkiem wtedy??? 435 kombinacji (2 z 30) + 378 kombinacji (2 z 28) + 325 kombinacji (2 z 26) i granica opłacalności to kurs 2,3900. (Trafiasz 6 zdarzeń i robisz 15 kuponów).

Dawno styczności z prawdopodobieństwami nie miałem, ale chyba jakąś gęstość całego układu trzeba by obliczyć (rozkład normalny czy tam rozkład chi kwadrat dla uproszczenia)....
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Dzięki za pomoc. Dojadę do 500 typów na triplach i jeśli sytuacja się nie polepszy to zacznę test dubli. 
Swoją drogą to zabawne jak niby niewielki 12% podatek sieje spustoszenie wśród graczy. W Anglii mój yield wyniósł +19% po około 320 typach solo. Poprzedzający granie na wyspach test dawał z kolei 17% zysk po 1850 typach solo. Licząc te same typy w Polsce byłbym na niezłym minusie. Zgroza. 
 
Do góry Bottom