>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biathlon 2019/20 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
T 49

tomekcn

Użytkownik
Oestersund bieg indywidualny kobiet

J.Braisaz 1-15 efortuna kurs 2
Witam, uważam że francuska zdobedzie dziś dobre miejsce, lubi Oestersund i biegi indywidualne co pokazują wyniki z przed kilku lat.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Dyscyplina : Biathlon  - Sztafeta mężczyzn
Godzina 17:30
Spotkanie: Włochy - Szwajcaria
Typ : 1
Kurs : 1,75
Bukmacher : Fortuna
Analiza :
  
Pierwsza sztafeta tegorocznego Pucharu świata.
Włosi pobiegną w następującym składzie:
Lucas Hofer który w sprincie był 15 a w biegu indywidualnym na 19 miejscu po mino aż 5 niecelnych strzałów.
Thomas Bormolini -  w sprincie 13 przy bezbłędnym strzelaniu, w biegu indywidualnym na 20 km na 28 miejscu.
Daniele Caparelli w sprincie 103, w biegu na 20km 79. On wydaje się być najsłabszym ogniwem we Włoskim kwartecie.
Kończył będzie Dominik Windisch najbardziej doświadczony i utytułowany z Włochów który w sprincie był 49 a w biegu na 20 km 48.
Szwajcaria wystawia następujący skład:
Jeremy Finello - 50 w sprincie i 58 w biegu indywidualnym.
Ich gwiazda czyli Benjamin Weger pobiegnie na drugiej zmianie. W sprincie na 47 miejscu a w biegu indywidualnym na 5.
Mario Dolder - sprint skończył jako 17, w biegu indywidualnym znalazł się na 50 pozycji.
Kończył sztafetę będzie Serafin Wistner który sprint zakończył na 59 a bieg na 20km na 89 miejscu. To niespodzianka, że właśnie ten zawodnik będzie doprowadzał sztafetę do mety.
Moim zdaniem Włosi mają bardziej wyrównany skład z gwiazdami typu Hofer i Windisch oraz dobrym Bormolinim. Jeśli biegnący na 3 zmianie Caparelli nie straci zbyt dużo, to na mecie Włosi powinni być wyżej od Szwajcarów, a taki kurs biorę w ciemno.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Rosja- Austria [1] 1.42   
Szwecja - Wlochy [1] 1.50     nie pamietam juz kiedy Swzedzi tak tragicznie strzelali 

AKO : 2.13 (1.87 netto) 1.5/10 STS

Rosjanie w Oestersund calkiem przyzwoicie, można powiedzieć że poza Francuzami i Norwegami najlepsza ekipa i tak są wystawiani przez buki . Austryjacy mocno przeciętnie a na pewno gorzej od Rosjan.
Ciekawie wygląda sytuacja w drugiej parze , Fortuna płaci 1.30
Szwedzi u siebie i bardzo rzadko przegrywali w zeszłym sezonie rywalizację z Wlochami tym bardziej że w tym przypadku typ opieram o postać Cappellari który "człapie" okrutnie i nawet zakładając dobry występ na strzelnicy to nie ma szans choćby nawiązać walki z żadnym ze Szwedów .
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
@piotrf

Sam by zagrał ten typ gdyby własnie nie ten Caparrelli -- jest to kompletny znak zapytania ale patrząc na jego występy to reszta prawdopodobnie będzie musiała sporo nadrobić .
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
cytat z dnia 8 grudnia 2019 10:35 przez kanarek-111dziś sztafeta pań- czy nie sądzicie że sztafeta Francji mocno została niedoszacowana w fortunie kurs 6!!!
Myślę że kurs wystawiony poprawnie -- spójrz na występy w sprincie gdzie Francuzki wypadły dość blado
Gorzej od Szwedek, Norweżek, Włoszek czy chociażby Niemek 
Wiadomo że zawsze sie może wszystko wydarzyć ale wyniki mowią co innego
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Sztafeta K

Austria- Finlandia [1] 1.77   
Norwegia [top3] 1.65   

AKO: 2.92  1.5/10 Forbet        

Polska- Finlandia [1] 1.60   
Szwecja [top3] 1.65   

AKO: 2.24  1.5/10 STS       

Norwegia i Szwecja jak dla mnie zdecydowane faworytki do wygranej i zajęcia miejsca na podium.
Liczę na powtorkę z MŚ Oestersund gdzie obie ekipy zajęły 2 pierwsze miejsca
Trochę niepokoję się o Knotten ale wiadomo jak to wygląda w ekipie Norweskiej - jak dobrze strzelą to nie widzę w tej chwili dla nich żadnego zagrożenia
Kolejne typy gram przeciw ekipie Finlandii która moim zdaniem trochę została przeszacowana
Polska i Austria jak dla mnie może być podobny poziom , w miarę równy skład choć obie ekipy mają lepsze i gorsze zawodniczki ale w ekipie Finlandii poza Maka i Eder pozostałe 2 to jednak inny duzo niższy level
Spodziewałbym się raczej kursów odpwiednio na Austrie 1.5 i Polskę 1.4 niż to co nam zaproponowali bukmacherzy
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
cytat z dnia 8 grudnia 2019 14:53 przez inzaghi78
Sztafeta K

Austria- Finlandia [1] 1.77
Norwegia [top3] 1.65

AKO: 2.92  1.5/10 Forbet

Polska- Finlandia [1] 1.60
Szwecja [top3] 1.65

AKO: 2.24  1.5/10 STS

Norwegia i Szwecja jak dla mnie zdecydowane faworytki do wygranej i zajęcia miejsca na podium.
Liczę na powtorkę z MŚ Oestersund gdzie obie ekipy zajęły 2 pierwsze miejsca
Trochę niepokoję się o Knotten ale wiadomo jak to wygląda w ekipie Norweskiej - jak dobrze strzelą to nie widzę w tej chwili dla nich żadnego zagrożenia
Kolejne typy gram przeciw ekipie Finlandii która moim zdaniem trochę została przeszacowana
Polska i Austria jak dla mnie może być podobny poziom , w miarę równy skład choć obie ekipy mają lepsze i gorsze zawodniczki ale w ekipie Finlandii poza Maka i Eder pozostałe 2 to jednak inny duzo niższy level
Spodziewałbym się raczej kursów odpwiednio na Austrie 1.5 i Polskę 1.4 niż to co nam zaproponowali bukmacherzy
 
zgadzam się w 100%

może tylko o tych finkach dodam link do biatlonistki występującej dziś na ostatniej zmianie... https://www.biathlon.com.ua/en/profile/5198-yenni-fellman

o ile Minkkinen to jeszcze powiedzmy odstaje tylko trochę to już Fellman to jest w ogóle nie ten level.

a ogólnie sztafeta wydaje mi się bardzo ciekawa bo jest wiele niewiadomych. może być wiele pudłowania, myślę że w takich warunkach Rosjanki mogą trochę bardziej namieszać niż szacują to buki. 
 
P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Dyscyplina: Biathlon - PŚ sztafeta kobiet
Godzina: 11:30
Spotkanie: Ukraina - Niemcy
Typ: 2
Kurs: 2,01
Bukmacher: Fortuna
W poprzednich zawodach w Szwecji Niemki skończyły zawody na 4 miejscu. Biegły wówczas w składzie Horchler, Herrmann, Hinz, Preuss. Biegnąca na drugiej zmianie Herrmann miała fatalne strzelanie i zanotowała karną rundę, która zadecydowała o tym że Niemki nie wygrały. Dziś w sztafecie Niemiec będzie jedna zmiana. Kończyła zamiast Preuss będzie Hildebrand.
Wczoraj w sprincie Niemki indywidualnie wypadły fatalnie. Horchler była na 63 miejscu z 3 karnymi rundami, Herrmann 41 również z 3 pudłami, Hinz 42 pudłując 2 razy, Hldebrand 50 z 1 rundą karną. Tak źle nie było dawno i wątpię aby taka sytuacja powtórzyła się w dzisiejszej sztafecie.
Ukraina w Ostersund była na 9 miejscu i straciła do 4 Niemek ponad 2,5 minuty pomimo tego że nie biegały żadnej karnej rundy. Skład Ukrainek był wówczas o wiele słabszy niż to co przygotowały na dzisiaj. W Szwecji pobiegły w następującym zestawieniu: Merkushyna, Dzima, Vita Semerenko, Blashko. Dziś z tego składu pozostała połowa dziewczyn. Ukraina na te zawody wystawia swój optymalny zespół i pobiegnie w następującym ustawieniu: Vita Semerenko, Valja Semerenko, Dzima, Pidrushna.
We wczorajszym sprincie było następująco:
Vita była 52, Valja 9, Dzima 55, Pidrushna 12. Indywidualnie więc było lepiej niż to co zaprezentowały Niemki. Ale sztafeta rządzi się innymi zasadami. Tam biegowo dominować będą Niemki. Ukrainki na pewno na strzelnicy będą skuteczniejsze, ale możliwość doładowań tą przewagę zniweluje. Liczę że dziś Niemki skończą wyżej niż Ukrainki.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
@piotrf

Większość z tego co napisałeś to prawda ale właśnie dlatego że sztafeta rządzi się swoimi prawami to ten typ to klasyczne 50/50
Pewnie w całej mojej długiej karierze nie znajdzie się więcej niż kilka typów przeciw Ukrainie i Szwecji bo te ekipy czasami wbrew wszelkiej logice potrafią w sztafetach czynić cuda
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
cytat z dnia 14 grudnia 2019 09:15 przez piotrfDyscyplina: Biathlon - PŚ sztafeta kobiet
Godzina: 11:30
Spotkanie: Ukraina - Niemcy
Typ: 2
Kurs: 2,01
Bukmacher: Fortuna
W poprzednich zawodach w Szwecji Niemki skończyły zawody na 4 miejscu. Biegły wówczas w składzie Horchler, Herrmann, Hinz, Preuss. Biegnąca na drugiej zmianie Herrmann miała fatalne strzelanie i zanotowała karną rundę, która zadecydowała o tym że Niemki nie wygrały. Dziś w sztafecie Niemiec będzie jedna zmiana. Kończyła zamiast Preuss będzie Hildebrand.
Wczoraj w sprincie Niemki indywidualnie wypadły fatalnie. Horchler była na 63 miejscu z 3 karnymi rundami, Herrmann 41 również z 3 pudłami, Hinz 42 pudłując 2 razy, Hldebrand 50 z 1 rundą karną. Tak źle nie było dawno i wątpię aby taka sytuacja powtórzyła się w dzisiejszej sztafecie.
Ukraina w Ostersund była na 9 miejscu i straciła do 4 Niemek ponad 2,5 minuty pomimo tego że nie biegały żadnej karnej rundy. Skład Ukrainek był wówczas o wiele słabszy niż to co przygotowały na dzisiaj. W Szwecji pobiegły w następującym zestawieniu: Merkushyna, Dzima, Vita Semerenko, Blashko. Dziś z tego składu pozostała połowa dziewczyn. Ukraina na te zawody wystawia swój optymalny zespół i pobiegnie w następującym ustawieniu: Vita Semerenko, Valja Semerenko, Dzima, Pidrushna.
We wczorajszym sprincie było następująco:
Vita była 52, Valja 9, Dzima 55, Pidrushna 12. Indywidualnie więc było lepiej niż to co zaprezentowały Niemki. Ale sztafeta rządzi się innymi zasadami. Tam biegowo dominować będą Niemki. Ukrainki na pewno na strzelnicy będą skuteczniejsze, ale możliwość doładowań tą przewagę zniweluje. Liczę że dziś Niemki skończą wyżej niż Ukrainki.
jeśli w tej parze coś bym musiał zagrać byłaby to "1"

Ukrainki nie dość że jak to już napisał Inzaghi w sztafetach przez to że krótszy jest dystans mniej tracą to jeszcze w strzelaniu z reguły są mocne.

i jeszcze w parze z Niemkami które w tym sezonie nie zaliczają się do czołówki.

ich wyniki to nie jest przypadek - jest jedna mocna Herrmann która wiadomo namiesza nie raz a oprócz niej bieda. Hinz przeciętnie wyglądająca, Hildebrand biegowo też koszmar ten sezon. Horchler z Semerenko biegowo nic nie ugra. 

nie widzę argumentów do grania na Niemki.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Taka mała dygresja odnośnie Polek , dożyłem czasów gdzie kurs na parę Austria- Polska jest 1.45-2.5 :(
Kur.... mać jestem totalnie zażenowany tym co sie dzieje i jakoś mnie zapewnienia Tomka Sikory czy Greisa narazie nie przekonują 
Caly czas mam nadzieję że się mylę i chce tego bardzo. 
Pamietam czasy i to nie tak dawno gdzie kurs na taką parę bylby 1.05 na Polki 
Ostatnie zawody to dramat na strzelnicy-- mieliśmy zero karnych rund ale my tam śpimy podczas gdy świat poszedl mocno do przodu
blisko 4 minuty !!!!!!!!!!! straty do Szwajcarii biorąc tylko pod uwagęczas spedzony na strzelnicy , ludzie 4 minuty to dzieli 12 ekip n mecie czyli prawie cała stawke :(
I jeszcze jedno , czy nie mamy jakiejś młodej zawodniczki obojetnie kogo bo Gwizdoń nie robi przewagi a lata nie wskazują że bedzie perspektywiczna -- może Joanna Jakiela albo Patrycja Stanek -- gorzej nie bedzie bo Gwizdon zaczyna przegrywać z zawodniczkami które pierwszy raz w zyciu widza snieg ...
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
cytat z dnia 14 grudnia 2019 10:55 przez inzaghi78Taka mała dygresja odnośnie Polek , dożyłem czasów gdzie kurs na parę Austria- Polska jest 1.45-2.5 :(
Kur.... mać jestem totalnie zażenowany tym co sie dzieje i jakoś mnie zapewnienia Tomka Sikory czy Greisa narazie nie przekonują 
Caly czas mam nadzieję że się mylę i chce tego bardzo. 
Pamietam czasy i to nie tak dawno gdzie kurs na taką parę bylby 1.05 na Polki 
Ostatnie zawody to dramat na strzelnicy-- mieliśmy zero karnych rund ale my tam śpimy podczas gdy świat poszedl mocno do przodu
blisko 4 minuty !!!!!!!!!!! straty do Szwajcarii biorąc tylko pod uwagęczas spedzony na strzelnicy , ludzie 4 minuty to dzieli 12 ekip n mecie czyli prawie cała stawke :(
I jeszcze jedno , czy nie mamy jakiejś młodej zawodniczki obojetnie kogo bo Gwizdoń nie robi przewagi a lata nie wskazują że bedzie perspektywiczna -- może Joanna Jakiela albo Patrycja Stanek -- gorzej nie bedzie bo Gwizdon zaczyna przegrywać z zawodniczkami które pierwszy raz w zyciu widza snieg ...
mamy i możliwe że pojawi się już za tydzień we Francji - Joanna Jakieła się nazywa

na MŚ juniorów potrafiła w pościgowym na koniec poprzedniego sezonu z 23 na 9 awansować z 3 pudłami na koncie.

ogólnie to kolejny talent jak Żuk i też już została dokoptowana do rządowego programu https://biathlon.com.pl/2019/10/11/kamila-zuk-i-joanna-jakiela-w-programie-team-100/ czyli nie musi się bać o pieniądze na tym etapie kariery.

spokojna głowa daje jakieś efekty - w pucharze IBU 2 dni temu w nowej konkurencji którą tam testują - nazwę to roboczo supersprintem zajęła w elimiacjach 2 miejsce tylko za Merkuszyną a potem w finale była 15 ale walczyła o podium i zaryzykowała mocno w ostatnim strzelaniu, przed nim zajmowała 5 miejsce.

biegowo wyglądała b.dobrze. oby dziś w sprincie w IBU do potwierdziła to myślę już za tydzień ją Greis dokoptuje.

ale też żeby była jasność na teraz jest to jedyna alternatywa dla Gwizdoń - cała reszta jest słabsza.

wyniki z IBU: https://www.biathlonworld.com/calendar/#/event-4
 
P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Może i macie rację, przekonamy się o tym już niedługo. Ja jednak Niemki stawiam wyżej w tej sztafecie. Może robię błąd, nie muszę mieć przecież racji, ale Niemieckie sztafety zawsze kojarzę z walki od początku do końca. To ich chyba taka mentalność którą mają wpojoną. Indywidualnie może im nie iść ale w sztafecie mobilizują się na 100%. W Ostersund biegnąc w podobnym składzie straciły do zwyciężczyń 15 sekund a biegły karną rundę. To mnie skłania do stawiania na nie w dzisiejszym biegu, bo nie wierzę że może być dwa razy tak słabo jak wczoraj.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Wiesz to nawet nie jest kwestia racji bo jakby ktos stawial Szwajcarki na podium tydzien temu to kazałbym mu mimo wszystko isc do lekarza, to jest sport i wszystko sie może zdarzyć ale staramy sie szukać bardziej value niż przypadku i pod tym kątem analizujemy ta parę.
Jako przykład mogę podać te typy tydzień temu przeciw Finlandii gdzie buki widziały w miarę wyrównane pojedynki a skonczylo sie 6 minut przewagi Austryjaczek i blisko 4 minuty Polek, fakt pomógl brak Makarainen ale nie aż na tyle...

Dziś spróbuje coś połapać może na live to pojedynki dość dobrze wystawione a myśle że bedziemy mieli jakąs minę bo nie wierzę że będzie szło jak po sznurku 
 
P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Wczoraj Herrmann zawaliła mi kupon w sprincie a dziś zawala sztafetę. Chłopaki gdybym jeszcze tutaj podawał na nią jakieś typy to mnie lejcie ????
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Jednak nasi bukmacherzy nie ogarniaja LIVE -- nie mozna prawie nic zagrac bo kurs zmienia sie co 1 sek i to nie podczas strzelania czy w jego okolicy ale non stop , moze by nie weszlo ale wbijalem te Rosjanki po kursie @2 przed chwila i caly czas mi zjezdzalo a teraz juz mi sie nie oplaca tym bardziej ze Olsbu moze wszystko nadrobic jak pojdzie na maxa
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
fajny występ naszej sztafety. no niestety Gwizdoń to taki poziom jaki pokazała dziś i tak nie było źle jak na jej możliwości.

młoda Jakieła to przyszłość, jeszcze też mało stabilna. swoje szanse dostanie i niech się uczy. za 2 lata powinniśmy z tak młodym składem być wazni w biatlonie damskim. szykuje się ciekawy okres dla nas kibiców :)

a co do Niemek jeszcze to kryzys w ich biatlonie jest widoczny. to nie jest przypadek. nawet gdyby dziś super strzeliły by ledwo przed nami były... taki poziom. wczoraj pierwszy raz w historii bez punktu niemki w biatlonie... nie do wiary ale jest problem.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
To prawda , dla mnie brak Niemki w 10 to już niespodzianka a co dopiero brak punktów.
Szwajcarki znów na pudle - niesamowite , nie pamiętam nigdy żeby były w trójce a tu mamy 2 razy z rzędu - brawo

P.S. Gwizdoń przegrała na swojej zmianie nawet z Chinka Meng... żal
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom