Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

KSW 51: Pudzianowski vs. Jun

28 października 2019 16:34
1
karciarz
karciarz
Mar 2013 | Moderator
2 078 8 849 17 33



Data: 09.11.2019 (sobota)
Transmisja: Pay-per-View
Miejsce: Zagrzeb, Chorwacja
Hala: Arena Zagreb 





KONKURS

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ
6 listopada 2019 18:25 przez karciarz

La vie est belle
#KiedyMyŻyjemy

4 listopada 2019 00:34
2
marcinos_1990
marcinos_1990
Paź 2019
19 108 3 4
Już za 6 dni kolejne KSW. Trzeba znów spróbować coś wygrać.

Ja postanawiam zagrać dwa typy na Erko Juna i Mańkowskiego. W pierwszym przypadku od jakiegoś czasu gram przeciwko Pudzianowskiemu, który ma ostatnimi czasy dość słaby bilans a kursy przeciw niemu nadal są interesujące. W drugim przypadku liczę na przełamanie Mańkowskiego, którego może nie jestem zwolennikiem ale z "szalonym" Bakoceviciem powinien wygrać. Ogólnie mam nadzieję, że nie będzie to tak nudna gala jak poprzednia...50.

Kurs 1.95 i 1.30 w Fortunie - AKO - 2.55
4 listopada 2019 00:35 przez marcinos_1990
5 listopada 2019 19:44
3
patryksandecja
patryksandecja
Kwi 2017
13 132 4
Przed nami ciekawa gala w Chorwacji więc przygotowałem kilka typów z tej okazji. Kursy brane są z fortuny.

Typy na rundy:

Erslan vs Rodriguez over 1.5 rundy. Kurs: 1.85
Janicic vs Szymański over 1.5 rundy. Kurs: 1.40
Delija vs Stojnić over 1.5 rundy. Kurs: 1.96
Pejić vs Torres over 1.5 rundy. Kurs: 1.35
Pudzianowski vs Jun over 1.5 rundy. Kurs 2.30 - to ryzykowne

Erslan ma solidną stójkę ale jest gorsza od rywala więc obstawiam że postawi na swoją główną broń którą na pewno
są zapasy i parter. Hiszpan ma bardzo mocne ciosy ale w przeciwieństwie do wielu stójkowców potrafi odnaleźć się w parterze i robić w nim duże trudności rywalom. Obstawiam w tej walce decyzję na korzyść Erslana lub wygraną hiszpana przez nokaut lecz napewno nie w 1 rundzie. Według mnie w 1 rundzie będzie dużo klinczu i badania się ponieważ oboje mają z tyłu głowy że porażka to koniec w KSW.
Janicic kontra Romański, co tu dużo mówić. Dwóch bardzo dobrych przekrojowych zawodników dających ciekawe długie walki. Janicić na codzień walczy w wyższej kategorii i ze względu na to jest minimalnym faworytem. Nie widze tu nic innego tylko 3 rundowa dobra walka i stąd bezpieczny typ na over 1.5 rundy.
Delija po przerwie spowodowanej kontuzją prowadzi swoje walki bezpiecznie. W obu walkach po przerwie dużo klinczował i szukał parteru. Stojnić to twardy zawodnik lecz wraca po 3 letniej przerwie i nie wiadomo w jakiej jest formie. Przed przerwą był bardzo dobry fizycznie i często klinczował pod siatką. W tej walce jest dwóch podobnych zawodników którzy lubią klincz i są bardzo twardzi więc uważam że zobaczymy 2 runde.
Pejić z Torresem to praktycznie taki sam opis jak w walce Romańskiego z Janiciciem, dwóch twardych zawodników, obaj preferują stójkę ale z racji niskiej wagi toczą wielorundowe efektowne walki. Typ wydaje mi się bardzo bezpieczny.
Walkę pudziana omówię na końcu.

Typy na zwycięzców:

Delija wygra ze Stojniciem, kurs: 1.42
Mańkowski wygra z Bakoceviciem, kurs: 1.30
Pudzianowski wygra z Junem, kurs: 1.75

Delija jest dużo młodszy od przeciwnika jest także trenowany przez legende bałkańskiego mma Mirko Filipovicia. Po powrocie z kontuzji stoczył 2 walki w których klinczem i parterem dominował przeciwników wygrywając decyzjami. Stojnić miał 3 letnią przerwe więc może wystąpić rdza ringowa. Ma bardzo podobny styl do rywala ale nie jest w nim równie skuteczny a do tego dochodzi różnica warunków fizycznych (jest o 10cm niższy od Deliji) oraz wiek (39 lat).
Mańkowski schodzi do kategorii 70kg i przywita go tam Bakocević. Jaki jest Mańkowski każdy wie, jedynym znakiem zapytania jest jak poradzi sobie w nowej wadze. Bakocević jest solidny w każdej płaszczyźnie ale nie dorównuje poziomem Mańkowskiemu w rzadnej z nich. Borys o mało nie wygrał z obecnym mistrzem wagi lekkiej więc i z nim sobie powinien bez większych problemów poradzić.

No i teraz walka Pudziana. Wiem że pewnie sporo osób mnie za oba typy na tą walke skrytykuje, sam wiem że są ryzykowne ale widze w nich naprawdę duże szanse.
Więc do rzeczy, Pudzianowski mimo że nie trenuje już tak mocno dalej jest mega silnym fizycznie zawodnikiem. Posiada także bardzo duże doświadczenie wręcz nieporównywalne z doświadczeniem Juna. Dużo osób twierdzi że bośniak wygra ale on dotychczas wygrywał tylko poprzez nokauty a znokautować pudziana jest bardzo trudno. Jun 2 razy szybko nokautował rywali więc tych pojedynków nie biorę pod uwage, prawdziwym wyznacznikiem jego umiejętności była 2 rundowa walka z Popkiem. Stójka tam była wyrównana a przez większość czasu Popek trzymał go w klinczu, wygrał dopiero przy błędzie popka podczas próby obalenia. To była równa walka a wiadomo że Popek to nie poziom Pudziana. Jun także może mieć szklaną szczękę co było widać w pojedynku z Oświecińskim gdzie osunął sie na nogach. A co do typu na undy to kierowałem się tym że w 1 rundzie Pudzianowski może być ostrożny i będzie zachowawczo prowadził walkę oraz wymęczał rywala pod siatką w klinczu.

Te typy zagram pewnie w kilku kuponach ako i dodam walki z czeskiej organizacji oktagon a konkretnie zwycięstwa borarosa, vemoli i pesty. Jeżeli ktoś zagra to powodzenia.
7 listopada 2019 00:16
4
myyk
myyk
Lut 2009
749 1 624 11 18
Mariusz Pudzianowski - Erko Jun 1 1.87 Unibet 4/10  
Pudzian w 1 rundzie wygra @3.48 Fortuna 1/10  

Jedyny argument jaki widzę po stronie Erko to młodość i witalność jednak to zbyt mało moim zdaniem na Pudziana, który ma dużo większe doświadczenie od Bośniaka, które jest w klatce bezcenne tym bardziej w przypadku nietypowych zawodników właśnie jak obaj panowie, którzy mają na sobie ogromną masę mięśniową i wywodzą się z innego sportu, w takiej sytuacji ważny jest odpowiedni rozkład sił a Mariusz po 19 stoczonych walkach z zawodnikami na różnym poziomie już wie kiedy może podkręcić a kiedy musi łapać oddech. Jedyna obawa jaką mam to zdrowie Mariusza bo jak wiadomo swoje lata ma a ostatnią walkę przegrał przez kontuzję z Kołeckim, jednak jak przekonuje już jest zdrowy i nie wydaje mi się by ukrywał coś bo jakby przegrał trzecią walkę z rzędu, tym bardziej jeszcze z freakiem to mógł by się już szykować na emeryturę a to ani jemu ani KSW nie jest na rękę bo jeszcze są plany by Mario stoczył kilka walk. 

Szanuję Erko za rozwój, trenuje w dobrym teamie, ale wciąż jeszcze wiele nauki przed nim bo nie łatwo z kulturystyki się przerzucić na MMA. Wygrał 3 walki to fakt, ale rywale to staruchy; aktor Oświęcimski, raper Popek i ex kulturysta Akop Szostak, który nie odnajduje się w MMA. Pudzian może czołowym zawodnikiem nie jest, ale jest to zupełnie inna liga, niż wymienieni. Dla mnie scenariusz jest łatwy do przewidzenia. Mario będzie dużo silniejszy i będzie z tego korzystał bo Erko to wciąż uczący się zagubiony często w klatce chłopak. Oczekuję piekielnie mocnych lowkicków Pudzianowskiego, do których dołączać będzie zamachowe ciosy, które lubi używać. Jeśli będzie okazja to wykorzysta siłę obalając Erko i dobije go ground and pound, lub dociskając go do siatki i punktując na kartach sędziowskich oraz mecząc Bośniaka.
10 listopada 2019 00:50 przez myyk

Typy skuteczne z dobrymi informacjami tutaj.
7 listopada 2019 00:55
5
5xharoldx5
5xharoldx5
Lut 2012 | Typer
3 027 7 987 54 25
Pudzian - Erko Jun to dla mnie totalny no bet. Za dużo jest tu niewiadomych. Nie wiemy tak naprawdę na co stać Erko Juna, bo walczył póki co z zawodnikami że tak powiem niezbyt imponującymi. Teraz nastąpi ogromny przeskok jeśli chodzi o poziom rywala.

Druga niewiadoma to na co obecnie stać Pudziana, czy jemu jeszcze zależy na wynikach, czy już tylko na pieniądzach, czy ewentualnie lubi się pobić od czasu do czasu. Z Kołeckim wyglądał wręcz katastrofalnie, jakby już był zupełnie wypalony i bez ambicji. Walkę przegrał przez kontuzję, ale do momentu kontuzji przewaga Szymona była bardzo duża. Pudzian zapewne marzył o pasie mistrzowskim KSW, ale walka z Bedorfem chyba go przekonała, że to są tylko mrzonki. Bedorf go zdominował, a trzeba zauważyć, że Karol też był już wtedy daleki od swojej optymalnej formy. Do tego wszystkiego dochodzą wywiady Mariusza Pudzianowskiego, że teraz nie daje z siebie 100% na treningach, a w przypadku tego zawodnika jest to jasny sygnał jak jest obecnie z jego motywacją... Niby mówi, że się trochę oszczędza, by unikać kontuzji, ale ja to widzę inaczej. Lata temu sam powtarzał, że jak mu stuknie czterdziestka, to kończy karierę, a tu już ma 42 lata i dalej walczy. Nie widzę już w nim tej iskry co kiedyś, a widzę wypalonego zawodnika.

Pudzian lepszy niż z Kołeckim już nie będzie, a może być tylko gorzej. I teraz pytanie- czy Mariusz Pudzianowski mocno pod formą da radę pokonać Erko Juna, o którego możliwościach tak naprawdę prawie nic nie wiemy? Ja tego nie wiem. Do tego jeszcze walka nie jest w Polsce, więc brak dopingu kibiców i pomocy sędziów przy ewentualnym werdykcie punktowym to są kolejne problemy.

Gdybym miał koniecznie obstawiać ten pojedynek, to chyba dałbym jednak na Erko Juna, bo jemu motywacji z pewnością nie brakuje i na treningach da z siebie wszystko, ale to takie powiedzmy 55%-45% na jego korzyść.
7 listopada 2019 02:04
6
lucaxx95
lucaxx95
Sie 2017
1 161 6 233 28 19
Mankowski B. - Bakocevic V  - Walka zakończy sie przez K.O./T.K.O. - TAK 1.70, fortuna

Bardzo fundamentalna walka dla Mańkowskiego, dla którego jest to 'być albo nie być w KSW?" Trudno powiedzieć, ale w normalnej federacji miałby już urlop. Mańkowski przegrał 3 ostatnie pojedynki, więc presja na nim jest ogromna. Bakočević to też nie jest ułomek i ma ogromne doświadczenie na ringu, a większość jego walk kończyło się przez KO czy TKO. Myślę, że Czarnogórzec od razu rzuci się na Borysa - nie spodziewam się tutaj pełnego dystansu i wygranej po decyzji, jeśli Mańkowski odrobił lekcję, to powinien to wygrać, natomiast jeśli woli karierę Youtubera czy po prostu Fame MMA na ktorym być może wystapi i które zapłaci mu pewnie 2-3x więcej niż KSW i da jeszcze większą sławę, to kolejny pojedynek w plecy.
10 listopada 2019 00:23 przez lucaxx95
7 listopada 2019 08:36
7
ar0nek
ar0nek
Lut 2016
673 867 13 8
cytat z dnia 7 listopada 2019 02:04 przez lucaxx95
Mankowski B. - Bakocevic V  - Walka zakończy sie przez K.O./T.K.O. - TAK 1.70, fortuna

Bardzo fundamentalna walka dla Mańkowskiego, dla którego jest to 'być albo nie być w KSW?" Trudno powiedzieć, ale w normalnej federacji miałby już urlop. Mańkowski przegrał 3 ostatnie pojedynki, więc presja na nim jest ogromna. Bakočević to też nie jest ułomek i ma ogromne doświadczenie na ringu, a większość jego walk kończyło się przez KO czy TKO. Myślę, że Czarnogórzec od razu rzuci się na Borysa - nie spodziewam się tutaj pełnego dystansu i wygranej po decyzji, jeśli Mańkowski odrobił lekcję, to powinien to wygrać, natomiast jeśli woli karierę Youtubera czy po prostu Fame MMA na ktorym być może wystapi i które zapłaci mu pewnie 2-3x więcej niż KSW i da jeszcze większą sławę, to kolejny pojedynek w plecy.

Serio? Widziales z jakimi zawodnikami wygrywal Bakocevic?. Niektórzy w karierze nawet jednej walki nie mieli wygranej. Dla mnie wygrana Mańkowskiego to formalnosc 

7 listopada 2019 10:08
8
kamila365
kamila365
Lut 2018
243 73 5
W walce wieczoru powalczą ze sobą Mariusz Pudzianowski i Erko Jun. Pojedynek doświadczenia z młodością. Mariusz Pudzianowski to swego rodzaju weteran KSW. Na rozpoczęcie kariery w sportach walki zdecydował się jednak dosyć późno, a wszystko to za sprawą długiej kariery strongmana. Kilkukrotny mistrz świata strongmanów ma już jednak na swoim koncie 20 walk w MMA, z czego większość (aż 19) w KSW. Można zatem powiedzieć, że Pudzian zna KSW jak własną kieszeń. Należy natomiast pamiętać o upływającym czasie, Mariusz nie jest już młodym zawodnikiem. W jego wieku (43 lata) coraz łatwiej o kontuzje. Jedna z nich była przyczyną porażki w ostatniej jak dotąd walce Pudziana w KSW. Naprzeciw Polaka stanie młody i perspektywiczny Bośniak, który jak dotąd walki w MMA nie przegrał. Nie oznacza to bynajmniej, że Mariusz powinien podchodzić do niego bojaźliwie,walk Jurko stoczył póki co tylko trzy.
7 listopada 2019 18:25
9
karciarz
karciarz
Mar 2013 | Moderator
2 078 8 849 17 33
Pudzianowski - Jun powyżej 1.5 rundy @2.29
efortuna

Pudzianowski wygra w drugiej rundzie @6.8

lvbet

Pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Erko Junem będzie głównym wydarzeniem KSW 51, które odbędzie się w Chorwacji. 
Mariusz Pudzianowski swój ostatni pojedynek stoczył na KSW 47 przegrywając z Szymonem Kołeckim, a wcześniej przegrał z Karolem Bedorfem. Mariusz osiągnął poziom, którego już nie przeskoczy. Tutaj to można dopatrywać się jedynie regresu. 

Erko Jun stoczył dla KSW trzy pojedynki i wszystkie wygrał. Co do poziomu jego przeciwników, to można mieć pewne zastrzeżenia. Oświeciński - aktor; pokonał jedynie Popka. Następnie Popek - raper, przegrał z Pudzianem i Szostak, który dużo gadał, a skończyło się to bardzo szybko. 

Co do typów, to są one ryzykowne. Jets trochę niewiadomych po obu stronach. Jun w drugiej rundzie skończył Popka, a mimo wszystko Pudzian to półka wyżej niż raper. Co do Mariusza to nie podpala się i nie leci z cepami przed siebie. Jest znacząca różnica z jego początków, a to co prezentuje obecnie. 
Wszystkie przegrane Mariusza, to przegrane z zawodnikami lepszymi. 

Widzę tutaj spokojną pierwszą rundę, dużo "szarpaniny" przy siatce, może Mario sprowadzi walkę do parteru i sprawdzi Juna w tej płaszczyźnie. 

Mariusz zapewnia, że po kontuzji nie ma śladu i w dodatku "śmieszkuje" z osób, które uważają, że mniej czasu poświęca na MMA, a więcej na przerzucanie żelastwa. Plusem dla Mariusza jest doświadczenie, które jest jego stronie. 

Warto zwrócić uwagę, że Tomek O. był bliski znokautowania Juna, więc przeczuwam, że jego szczęka do tytanowej nie należy. 
Ostatnią walkę Mariusz wygrał z Jay Silva, który bił się w UFC czy dla Bellatora. 

Wierzę, że Mariusz nie powiedział ostatniego słowa. Sportowo jest spełniony, ale zrobi wszystko, żeby to wygrać dla siebie jak i dla kibiców. 
10 listopada 2019 08:49 przez karciarz

La vie est belle
#KiedyMyŻyjemy

7 listopada 2019 21:04
10
rjastrzab
rjastrzab
Lis 2007
510 2 323 5 15
Mankowski - Bakocevic
Wygrana Mankowskiego i więcej niż 1,5 rozpoczętej rundy
Kurs 1,47 e-fortuna

Kursy na wygrana Mańkowskiego niskie, ale niema co się rozpisywać, bo jest on zdecydowanym faworytem. Co prawda na ten pojedynek trzeba patrzeć z perspektywy trzech poprzednich porażek Diabła. Ale trzeba przyznać, że rywali miał solidnych : Mahmet, Soldic i PArke do ułomków nie należą. Ale taka seria porażek wyhamowała karierę Mańkowskiego w MMA.
Bakocevic to postać nietuzinkowa, walczy dużo ma na koncie już 57 pojedynków, w tym 19 porażek, ale rywale jego nie należeli do najwyższej półki. Ostatni istotny przeciwnik to Andiej Koreskov, z którym Bakocevic przegrał.
Mańkowski z bilansem 19-8-1 jest faworytem, ale w mojej opinii ten pojedynek nie zakończy się szybko tylko potrwa minimum dwie rundy, dlatego typ na wygraną Diabła i powyżej 1,5 rozpoczętej  rundy
Nie ma pewniaków, zawsze trzeba mieć nosa.
8 listopada 2019 02:22
11
shadow89
shadow89
Sty 2019
343 2 448 22 9
Mańkowski - Bakocevic
Mańkowski zwycięstwo 
@1.30 fortuna

Już 9-tego listopada odbędzie się gala KSW 51, podczas której Borys Mańkowski (19-8-1) zmierzy się z Vaso Bakocevicem (39-18-1). "Diabeł Tasmański" spróbuję wrócić po serii trzech porażek na ścieżkę zwycięstw. Wygrał on swój ostatni pojedynek w 2016r. Następnie przyszła seria porażek, pierwsza z Khalidovem, kolejnie stracił pas z Soldiciem i na koniec przegrał z Normanem Parkiem. Bokocevic ma ostatnio lepszą statystykę pojedynków, lecz trzeba wziąć też pod uwagę że walczył on ze słabszymi rywalami niż Mańkowski. Czarnogórec wygrał odniósł 6 zwycięstw z rzędu. Jednak nie udało mu się jak do tej pory odnieść zwycięstwa w największej polskiej organizacji - KSW. Przegrał swoje pojedynki z rywalami takimi jak: "Irokezem", Arturem Sowińskim i Anzhorowi Anhievowi. Warto również odnotować fakt, że Borys schodzi do kategorii wagowej - 70kg. Ja wierzę że w nowej kategorii "Diabeł" odnajdzie się bardzo dobrze, bo jeśli przegra tą walkę to juz będzie jego koniec w KSW. 
8 listopada 2019 11:50
12
pagadi
pagadi
Gru 2018
67 104 6 2
Popieram post osoby gdzieś wyżej. Erko Jun nie miał porządnej przeprawy, już nie wspominając o walce przez pełen dystans. Pudzian już poznał co to za ból a ustrzelić jak Popki się na początku nie da a im dalej w las tym Chorwat będzie coraz bardziej umierać. Martwi trochę kontuzja w walce z Kołeckim, ale mimo to pobieram. Już widzę spadki i kurs w granicach 1.6. Do tego dokładam Mańkowskiego. 
Edit by Admin.
8 listopada 2019 12:43
13
kibic-zwierze
kibic-zwierze
Sty 2015
580 1 202 20 15
Czy mogę poprosić admina o przeniesie mojego postu z poprzedniej gali ksw do tej? 😎
Jesteśmy Wasza Stolicą 
8 listopada 2019 14:19
14
waldi1979
waldi1979
Mar 2016 | Administrator
4 123 18 499 69 34
cytat z dnia 8 listopada 2019 12:43 przez kibic-zwierze
Czy mogę poprosić admina o przeniesie mojego postu z poprzedniej gali ksw do tej? 😎

Nie można, ponieważ data Twojego wpisu jest wcześniejsza niż założony temat i post pojawił by się przed postem tytułowym.


⚽⚽⚽ Typy by Waldi1979 ⚽⚽⚽
📌 Nowy projekt 👉 Najlepsze analizy z działów tematycznych 📌
Nagradzamy najlepszych Typerów na Forum 👉 nowy konkurs "Dodatni Yield"
⁉️
Nowy w bukmacherce? Szukasz pomocy? Zapraszamy⁉️
🔔 Nowości na Forum, bądź na bieżąco🔔

8 listopada 2019 14:56
15
jolazambrow
jolazambrow
Maj 2019
2 1
na Pudziana juz kurs 2 ktos cos wie ?
8 listopada 2019 15:01
16
kibic-zwierze
kibic-zwierze
Sty 2015
580 1 202 20 15
Gdzie niby? 
Jesteśmy Wasza Stolicą 
8 listopada 2019 21:06
17
premo23
premo23
Maj 2010
29 7 8
cytat z dnia 8 listopada 2019 02:22 przez shadow89
Mańkowski - Bakocevic
Mańkowski zwycięstwo 
@1.30 fortuna

Już 9-tego listopada odbędzie się gala KSW 51, podczas której Borys Mańkowski (19-8-1) zmierzy się z Vaso Bakocevicem (39-18-1). "Diabeł Tasmański" spróbuję wrócić po serii trzech porażek na ścieżkę zwycięstw. Wygrał on swój ostatni pojedynek w 2016r. Następnie przyszła seria porażek, pierwsza z Khalidovem, kolejnie stracił pas z Soldiciem i na koniec przegrał z Normanem Parkiem. Bokocevic ma ostatnio lepszą statystykę pojedynków, lecz trzeba wziąć też pod uwagę że walczył on ze słabszymi rywalami niż Mańkowski. Czarnogórec wygrał odniósł 6 zwycięstw z rzędu. Jednak nie udało mu się jak do tej pory odnieść zwycięstwa w największej polskiej organizacji - KSW. Przegrał swoje pojedynki z rywalami takimi jak: "Irokezem", Arturem Sowińskim i Anzhorowi Anhievowi. Warto również odnotować fakt, że Borys schodzi do kategorii wagowej - 70kg. Ja wierzę że w nowej kategorii "Diabeł" odnajdzie się bardzo dobrze, bo jeśli przegra tą walkę to juz będzie jego koniec w KSW. 

Jak można w ogóle puszczać taki zakład, chyba, że do dubla czy coś, jeszcze w fortunie. Minus podatek to ile wyjdzie? 1,15?
Może podawajmy zakłady, na których można coś zarobić.

8 listopada 2019 21:06 przez premo23
8 listopada 2019 22:24
18
waldi1979
waldi1979
Mar 2016 | Administrator
4 123 18 499 69 34
8 listopada 2019 23:56
19
przemoks
przemoks
Sie 2007
148 233 1 7
cytat z dnia 8 listopada 2019 22:24 przez waldi1979

@2 nie widziałem, ale @1,9 betfan oraz @1,92 noblebet już tak

Bylo w Unibet, aktualnie nawet 2.05 :) 

8 listopada 2019 23:57 przez przemoks
9 listopada 2019 01:12
20
kibic-zwierze
kibic-zwierze
Sty 2015
580 1 202 20 15
Nieźle. 
No ja mam pogranego Juna w Fortunie jak się pojawiło za ponad 2 więc ciekawe aczkolwiek przy 1.70 nie specjalnie widzę value na Erko. Natomiast nie rozumiem typowania Pudziana tutaj po jakimkolwiek kursie.

W fortunie za to Jun 2.19. Dziwne rzeczy. 
​​​​​​
9 listopada 2019 01:13 przez kibic-zwierze

Jesteśmy Wasza Stolicą 
30 5 590
Moderatorzy
karciarz
karciarz
Mar 2013
xavi90
xavi90
Mar 2008
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.