>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Totolotek PP: Wylosowano pary I rundy

Status
Zamknięty.
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Dzisiaj w siedzibie PZPN wylosowano pary I rundy Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 24, 25 i 26 września.

I runda:
Unia Skierniewice - Piast Gliwice
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk
Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn
Odra Opole - Arka Gdynia
Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Chemik Police - Stal Stalowa Wola
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica
Rekord Bielsko-Biała - Concordia Elbląg
Legia II Warszawa - Wigry Suwałki
Elana Toruń - Radomiak Radom
Chełmianka Chełm - Znicz Pruszków
Błękitni Stargard - Wisła Kraków
Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa
Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice - Warta Poznań
Gryf Słupsk - Górnik Łęczna
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Hutnik Kraków - Resovia
Chemik Bydgoszcz - Wisła Płock
Stal Brzeg - Olimpia Elbląg
KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów
Chrobry Głogów - Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź
GKS Bełchatów - GKS Tychy
Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów
Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Olimpia Grudziądz - Stal Mielec

Pary kolejnych rund wyłonią odrębne losowania. Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Mecze będą transmitowane na antenie Polsatu Sport.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Taki kuponik na nadchodzące spotkania w 1/32 PP sobie wymyśliłem na awanse ekip z Ekstraklasy, najwyższy kurs wyszedł w STS:
1. Wejherowo - Lechia @ 1,17 po tym szybkim 0-2 wydawało się, że to będzie właśnie ta pierwsza sensacja
2. Głogów - Lech @ 1,20 
3. Środa Wlkp. - G. Zabrze @ 1,14 
4. Bydgoszcz - W. Płock @ 1,1 
5. Niepołomice - Legia @ 1,2 
6. Skierniewice - Piast @ 1,1 
Ako: 2,32 blisko było sensacji ale skończyło się happy endem ????

W zasadzie nie ma co się zagłębiać w szanse gospodarzy na awans ale jak wiadomo w pucharach różne rzeczy się dzieją ale jakoś nie widzę tutaj spotkania w którym mogłoby dojść do mega sensacji:
1. Gryf Wejherowo - ostatnie 18 miejsce w II lidze, bilans 0-2-8, dom 0-1-4
2. Chrobry Głogów - 17 miejsce w I lidze, bilans 1-2-7, dom 1-1-3
3. Polonia Środa Wlkp. - 10 miejsce w III lidze, bilans 3-2-4, dom 1-1-3
4. Chemik Bydgoszcz - 10 w IV lidze, bilans 4-1-3, dom 2-1-2
5. Puszcza Niepołomice - 9 w I lidze, bilans 4-2-4, dom 0-1-4
6. Unia Skierniewice - 8 miejsce w III lidze, bilans 4-1-4, dom 2-0-2

Zdaję sobie sprawę, że dla każdej z tych drużyn to będzie mecz sezonu i wykrzesają z siebie wszystko co mogą najlepszego ale moim zdanie różnice są nazbyt duże aby w jakiejś z tych par doszło do sensacji. Z drugiej strony odpadniecie wymienionych ekip z Ekstraklasy na tym etapie i z takimi rywalami to byłaby kompromitacja. Kursy na czyste 2 w tych parach w regulaminowym czasie a więc 90min dają ładne ako: 4,63 ale ja wolę na spokojnie bo zawsze może trafić się w którymś ze spotkań dogrywka czy nawet rzuty karne. Może macie jakieś przemyślenia na temat wymienionych spotkań także walcie śmiało.
 
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Że wszystkimi sie zgadzam i sam mam takie. Dodałem też awans Jagiellonii na Cracovii. Cracovia ma derby zaraz i myślę, że na tym się skupi. Przewiduje trochę rotacji przed tym meczem. Moim zdaniem dobry kurs na awans Jagiellonii. 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
17:00 Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn
Awans Ruch @ 3.63 
  
STS

Puchar Polski ma to do siebie, że lubią w nim padać niespodzianki. Ruch Chorzów, który jak dobrze wiemy miał i dalej ma problemy finansowe, a kibice nie przychodzą na spotkania domowe w ostatnich tygodniach zaczął punktować w ligowej tabeli i pnie się w górę. Na dodatek zespół ten w weekend odpoczywał z powodu przełożenia spotkania z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Złego słowa nie można napisać o gościach, którzy w poprzednim sezonie mieli problemy lecz udało im się utrzymać 1 ligę, a dzisiaj?. No właśnie, a dzisiaj zespół ten po dziesięciu kolejkach jest na piątym miejscu i wychodzi na to, że ma zamiar bić się o ekstraklasę. Na temat gry obu klubów nie będą się wypowiadał bo nie miałem okazji oglądać, a więc nie jest to analiza lecz post napisany czysto statystycznie. 

Wejherowo - Lechia | Lechia + 1.5 gola @ 1.45
Chrobry - Lech | Lech + 1.5 gola @ 1.60
AKO: 2.32 
  
STS

Typy postawione ewidentnie na faworytów w tych spotkaniach jak do wygrania Pucharu Polski. Lechia Gdańsk jako obrońca tytułu w ostatnich meczach pokazuje wysoką formę i dzisiaj pomimo, że jest to bliski wyjazd nie może sobie pozwolić na blamaż. Co prawda w najbliższy weekend czeka ich wyjazdowe starcie z Legią, ale dzisiejszy mecz również jest ważny. Sam trener Stokowiec uczula przed tym spotkaniem, że 
To nie są łatwe mecze, ale mamy fajne przetarcie i zawodnicy są bardzo świadomi. Przed nami długa droga i wiemy dobrze, że mecze mogą być na styk. Na tym polega cały urok pucharu. Będziemy mocno skoncentrowani 
Co najważniejsze trener zapowiada, że w wyjściowym składzie nie będzie rewolucji a zaledwie kilka zmian. 
Drugie spotkania zapowiada się również ciekawie, a na pewno będzie wyjątkowe dla trenera gospodarzy, który grał w Lechu, a rok temu prowadził ich jako trener. Mowa oczywiście o Ivanie Djurdeviću. Gospodarze jednak ten sezon zaczęli kiepsko. W tegorocznych rozgrywkach głogowianie zajmują przedostatnie miejsce i na swoim koncie mają zaledwie dwa zwycięstwa, jeden remis i aż siedem
porażek. Znalazłem ciekawą wypowiedź trenera przed tym spotkaniem
Mamy swoje problemy, podobnie jak Lech. Skupiamy się na tym, co jest dla nas priorytetem, a jest nim liga. Puchar Polski również jest dla nas ważny. Klub taki jak Chrobry Głogów zawsze chce walczyć i wygrywać - komentował Djurdjević.

Lech również nie jest w najwyższej formie, ale to spotkanie może być dla nich przełomowe. W weekend jadą do Zabrza, a dzisiaj będą chcieli zbudować falę dobrych meczów i co najważniejsze passę zwycięstw. W składzie zapewne zobaczymy kilka rotacji, ale podobnie jak wyżej nie będzie to rewolucja. Dzisiaj na pewno nie zagra Tomczyk, który doznał kontuzji w ostatnim spotkaniu ligowym. Reszta zawodników jest brana pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Chrobrym - mówi asystent trenera Dariusza Żurawia, Karol Bartkowiak.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Środa Wlkp. - Górnik Zabrze | Górnik + powyżej 1.5 gola w meczu @ 1.44
16:00 B. Stargard - Wisła Kraków | Wisła @ 1.52
20:30 P. Niepołomice - Legia W-wa | Legia @ 1.38
AKO: 3.02
Fortuna


Czas na kolejny dzień z Pucharem Polski. Jak widzimy w podanych typach powyżej niema żadnego szaleństwa, a jest to proste granie na faworytów, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem swoich przeciwników. Zapewne w ekipach gości dojdzie do kilku rotacji w składach bowiem cała trójka ekstraklasowiczów w weekend ma bardzo ważne pojedynki ligowe. Nie zmienia to jednak faktu, że do PP jak i samych spotkań mają podejść obojętnie. Jest to szansa dla zmienników, którzy mają okazję pokazać swoje umiejętności i zachęcić go do stawiania czy dawania szans w kolejnych spotkaniach. Z stawka niema co szaleć bowiem wczorajsze pojedynki pokazały, że ten Puchar lubi mocno zaskakiwać...
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
cytat z dnia 25 września 2019 08:19 przez ibis
16:00 B. Stargard - Wisła Kraków | Wisła @ 1.52
 
Wisle to ja bym radził jednak odpuścić. Sytuacja kadrowa lipna w niedziele derby tak więc lepiej omijać szerokim łukiem zwłaszcza po tym co widzieliśmy wczoraj. Jeśli już to można pograć coś w kierunku gospodarzy

STARGARD  awans  3.85   fortuna   
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Niby Wisła ma te derby, ale trener zapowiedział najmocniejszy możliwy skład bez kalkulacji. Błękitni już sprawili wielką niespodziankę parę lat temu w Pucharze Polski, ale czy stać ich na dokonanie tego znowu? W Wiśle sporo kontuzji, ale Puchar Polski jest to w zasadzie najkrótsza droga dla takich zespołów do europejskich pucharów, a na tym na pewno zależy Wiśle. Puchary rządzą się własnymi prawami, ale wydaje mi się, że w tym meczu niespodzianki być nie powinno. 
Jeżeli już chodzi o niedzielne derby, to bardziej skoncentrowałbym się na meczu Cracovia - Jaga, ze względu na mecz w niedzielę zawodnicy z Krakowa mogą odpuścić w jakimś sensie ten mecz, a Jagiellonia gra swoje i nie traci punktów. Ponadto Cracovia zagrała w niedziele mecz z Legią, który kosztował ich sporo sił, a dzisiaj po 3 dniach mają kolejny mecz z bardzo mocnym rywalem na naszym polskim podwórku, który grał swój mecz ligowy w piątek, a więc są to 2 dni więcej odpoczynku - nasza polska liga nie jest nauczona grać tak często, a 2 dni więcej odpoczynku to kupa czasu dla takich zawodników jakich mamy w Ekstraklasie. Myślę, że w tym meczu warto postawić na awans Jagi, która w tym meczu powinna wyglądać lepiej pod względem kondycyjnym, a to jest kluczowe w naszej polskiej lidze. 

Jagiellonia awans @1,85 Fortuna   Jagiellonia grała w piłkę, a Cracovia bezlitośnie wypunktowała ich kontrami. A do tego ten strzał z 5 metrów obok bramki wykonany przez Kadleca.. To mogło wyglądać inaczej.  


W mojej opinii warto także zagrać na Górnik Zabrze, który gra z trzecioligowcem i to zespołem, który jest po prostu średniakiem tej ligi. Jest to bez wątpienia święto dla kibiców ze Środy Wielkopolskiej, ponieważ nigdy ich drużyna nie grała przeciwko drużynie występującej w Ekstraklasie. Oglądałem Górnik w niedzielę przeciwko Pogoni - gdyby dopisało im troszkę więcej szczęścia w drugiej połowie to mogliby strzelić minimum 3 gole, a ich super strzelec, a zarazem kapitan drużyny - Angulo wyglądał świetnie i zaliczył swoje 50 trafienie w polskiej Ekstraklasie. Myślę, że dzisiaj zobaczymy parę zmian personalnych w składzie Górnika, ale nie spodziewam się jakiś drastycznych roszad. Ta kolejka Pucharu Polski jest dla nich obowiązkiem wygrania. Chudy w bramce bronił dobrze przez weekend, przy bramce na 1:0 dla Pogoni nie miał w zasadzie szans, ponieważ zawodnik dobijał piłkę z 3 metra po zamieszaniu w polu karnym. Liczę, że od początku dzisiaj zagra w ataku Angulo, a na skrzydle Baidoo, który po wejściu z ławki za Zapalnika wniósł w ten mecz sporo dynamiki. Uważam, że Górnik wygra to spotkanie pewnie i zobaczymy ich w dalszym etapie Pucharu. 

Górnik handicap -1,5 @1,77 Fortuna   
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Do pierwszoligowca przyjeżdża dzisiaj Arka grająca w Ekstraklasie. Odra sezon zaczęła fatalnie, zajmują ostatnie miejsce w Fortuna 1 Liga i po 10 kolejkach zdobyli zaledwie 3 punkty remisując trzy mecze, a na dodatek strzelili zaledwie 4 gole oraz stracili już ich aż 16. Zawodnicy z Gdyni też nie mają super startu w Ekstraklasie, ale zdołali już uciułać 8 punktów po 2 wygranych oraz 2 remisach w 9 kolejkach, a przy tym strzelili 7 goli i stracili 14. Goście tego spotkania Puchar Polski można powiedzieć, że lubią. W ubiegłym roku odpadli w 1/8 finału, w sezonie 17/18 przegrali w finale, a w sezonie 16/17 nawet wygrali Puchar - a więc to nasuwa jedną myśl dla mnie, że ta drużyna podchodzi do tej formy rozgrywek bardzo poważnie co sezon. W ostatniej kolejce ligowej Arka rozbiła ŁKS Łódź na wyjeździe 4:1, natomiast Odra przegrała na wyjeździe 2:3 przeciwko zawodnikom z Głogowa. Ok jest to jeszcze można powiedzieć początkowa faza rozgrywek ligowych, ale Opole ma zaledwie 3 punkty na koncie i traci już do bezpiecznego miejsca 8 punktów, a więc realnie 3 wygrane mecze co nie będzie aż tak łatwe patrząc na ich formę. Myślę, że w tym meczu zobaczymy wygraną zawodników z Gdyni, którzy hegemonem na pewno nie są, ale tak jak pisałem - lubią Puchar Polski i w tym roku na pewno go również nie odpuszczą, bo po prostu zdają sobie z tego sprawę, że wygranie tych rozgrywek daje im szanse na "polizanie" europejskich rozgrywek klubowych. 

2 @2,25 STS  99 minuta i gol dla Opola na 1:0. Polska piłko! Dokąd zmierzasz? 


Drugim meczem, w którym ulokuje swoje środki będzie mecz trzecioligowca przeciwko Piastowi Gliwice. Na boisku w Skierniewicach do gry wyjdą zawodnicy Ekstraklasy, którzy mają do tej pory dość udany start ligowy - 9 meczy - 4 wygrane, 2 remisy, 3 przegrane, a bilans bramkowy to 10 strzelonych i 8 straconych. Gospodarze w trzeciej lidze też mają dość dobry start w 10 meczach zdobyli 13 punktów po 4 wygranych i 1 remisie, bramek strzelili 18, ale stracili aż 19, co pokazuje, że obrona tej drużyny jest dziurawa jak ser szwajcarski. W Skierniewicach dzisiaj będzie święto piłkarskie tak jak wczoraj miało to miejsce w Środzie Wielkopolskiej, myślę, że zawodnikom Unii po prostu ugną się nogi i nie wytrzymają tej presji. Piast taki mecz musi po prostu wygrać nawet grając zawodnikami, którzy na co dzień nie grają w lidze. Różnica klas zespołów będzie na pewno widoczna i myślę, że zobaczymy dzisiaj znowu wysoki wynik tak jak wczoraj pokazali to zawodnicy Górnika gromiąc także trzecioligowca 6:0. Waldemar Fornalik na konferencji przedmeczowej oczywiście powiedział, że to są puchary i w takich meczach zdarzają się niespodzianki, ale zarząd klubu jak i on sam na pewno wymaga od swoich zawodników, że takie mecze trzeba pewnie wygrywać. Piast ostatni mecz grał 6 dni temu pokonując u siebie 2:1 zawodników z Częstochowy, a kolejny mecz mają wyjazdowy w Gdynii w niedzielę. Reasumując - spodziewam się paru zmian w składzie, ale na pewno trener Waldek da pograć na przetarcie swoim najlepszym zawodnikom parę minut przed ważnym meczem w lidze, dlatego stawiam tutaj na pewną wygraną zawodników z Gliwic. 

Piast handicap -1,5 @1,70 STS  
Piast handicap -2,5 @2,80 STS  
I tak właśnie można polegać na naszych Mistrzach Kraju. Brawo Piast! 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom