>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
Fortuna bonus

Gra system - bukmacherzy to tolerują?

C 0

chaser

Użytkownik
Dzień dobry!

Chciałem zapytać jak firmy bukmacherskie podchodzą do graczy, którzy korzystają ze skutecznych form gry systemowej - dla takiej firmy to oczywista strata.
Czy bukmacherzy to tolerują i dopuszczają takich graczy, do dalszego obstawiania? Czy może wyłapują takich na swoich stronach internetowych i ich banują?
Czy trzeba się starać kryć ze swoim skutecznym systemem gry?
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Co rozumiesz przez skuteczną formę gry systemowej?

Jeśli ktoś gra niszowe rynki za większe stawki, wyłapuje błędy w ofercie (w kursach, liniach itp) czy też gra podejrzane rynki na które wpływają niecodziennie duże kwoty to bukmacher najczęściej takie konta limituje.
Buki mają swoje algorytmy, kryteria według których oznaczają graczy, maja bazy klientów itd. Jest to w ich interesie ponieważ zniechęcając, według nich, tych lepszych graczy po prostu maksymalizują swoje zyski. 
 
C 0

chaser

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź!
Więc rozumiem, że nie zbanują, ale nałożą limity... Szkoda. Czyli trzeba grać na przemian u kilku bukmacherów (albo duży zakład rozbić na kilka mniejszych i zrealizować u kilku buków na raz) i czasem przejść się do punktu stacjonarnego, żeby zachować anonimowość i nie zwracać na siebie zbytnio uwagi online, aby zminimalizować to ryzyko nałożenia limitów.

Mam jeszcze pytanie - co znaczy "niecodziennie duże kwoty"? - To dość subiektywne określenie. Jakiego rzędu kwoty masz na myśli?
 
quick. 5,2K

quick.

Znawca Tenis
cytat z dnia 16 czerwca 2019 21:52 przez chaserDzięki za odpowiedź!
Więc rozumiem, że nie zbanują, ale nałożą limity... Szkoda. Czyli trzeba grać na przemian u kilku bukmacherów (albo duży zakład rozbić na kilka mniejszych i zrealizować u kilku buków na raz) i czasem przejść się do punktu stacjonarnego, żeby zachować anonimowość i nie zwracać na siebie zbytnio uwagi online, aby zminimalizować to ryzyko nałożenia limitów.

Mam jeszcze pytanie - co znaczy "niecodziennie duże kwoty"? - To dość subiektywne określenie. Jakiego rzędu kwoty masz na myśli?
Odniosę się do ostatniego pytania. Wszystko zależy od danego rynku. Wiadomo, że jakaś kwota na kobitki do lat 19 w Australii nie równa się kwocie na El.Classico czy finał LM. Przypuscmy, że 6k na ten pierwszy rynek to sporo, biorąc pod uwagę, że przeważnie stawia się po 50/100/200...natomiast 6k na EL Classico czy LM to niewielka kwota w porównaniu do całości. Podsumowując, nie ma jasno określonej kwoty, ale jeśli wyróżnia się znacznie wśród innych, to coś na rzeczy być może i choć nie musi, to buki będą to obserwować.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
cytat z dnia 16 czerwca 2019 21:52 przez chaserDzięki za odpowiedź!
Więc rozumiem, że nie zbanują, ale nałożą limity... Szkoda. Czyli trzeba grać na przemian u kilku bukmacherów (albo duży zakład rozbić na kilka mniejszych i zrealizować u kilku buków na raz) i czasem przejść się do punktu stacjonarnego, żeby zachować anonimowość i nie zwracać na siebie zbytnio uwagi online, aby zminimalizować to ryzyko nałożenia limitów.

Mam jeszcze pytanie - co znaczy "niecodziennie duże kwoty"? - To dość subiektywne określenie. Jakiego rzędu kwoty masz na myśli?
Zawsze warto mieć konta w kilku firmach i grać tam gdzie sie najbardziej opłaca. Granie stacjonarne też jest jakimś rozwiązaniem choć przy większych sumach zdarzało się ze pani w okienku wykonywała telefon. Ogólnie jednak te wszystkie limitowania, kombinowania z kontami itd odnoszą sie do bukmacherów spoza PL, poważna gra w naszych bukach przy obowiązującym podatku jest bez sensu. Choć oczywiście i polskie buki limitują.

Nie da sie konkretnie określić ile to dużo :) To zależy. Kiedy gra jakaś niższa liga, czy tez mniej znany kierunek i w bukmacherach azjatyckich (które sa na ogół wyznacznikiem) czy też na giełdzie (betfair) ida duze kwoty na np rynek over 1,5 gola do HT (dosyć częsty przypadek) to kurs jest w tych bukach mocno zbijany, często wręcz absurdalny patrząc na to ile zostało czasu do HT. Inne buki ten sam mecz i rynek wyrzucą z oferty live, zawieszą, trochę tylko zbija kurs albo w ogóle nie zareagują. Gracze grając śmiało ten rynek powodują że kwoty jakie na niego wpływają sa często kilkunastokrotne lub jeszcze więcej wyższe niż np w analogicznym rynku w równocześnie rozgrywanym meczu czy tez w stosunku to średnio ogólnie przyjmowanych stawek na taki rynek. Bukmacher na to zwraca uwagę. Gracz który często gra własnie takie wyróżniające sie rynki na pewno przyciąga uwagę bukmachera i musi sie liczyć że firma może na niego nałożyć jakieś ograniczenia. 
Dla przykładu Fortuna ma bardzo szeroki live, zdarzało mi sie kilka, kilkanaście razy zagrać w u nich, własnie na live rynki który były niecodziennie mocno dofinansowane na giełdzie czy też kurs na nie w azji był mocno zbity. Mimo że patrząc na historie całego mojego konta na fortunie mogę nie być nawet w sumie na plusie to teraz obojętnie jaki zakład, nawet za 50zł jest wysyłany do ręcznej weryfikacji i na ogół odrzucany. Przypuszczam że to własnie przez ten sposób gry buk mnie oznaczył i nałożył ograniczenia. 
 
C 0

chaser

Użytkownik
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Z waszych wypowiedzi rozumiem, że buki śledzą głównie zakłady powtarzające się, na duże kwoty. A jak to jest z niewielkimi zakładami, ale które przynoszą regularny profit? Załóżmy, że średnio miesięcznie do 300zł.
 
Do góry Bottom