>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

PGE Turów Zgorzelec - co dalej z koszykówką w Zgorzelcu?

Status
Zamknięty.
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


PGE Turów Zgorzelec - jeszcze do niedawna wielka polska drużyna, dziś rozwiązany bankrut. Koszykówka na najwyższym poziomie w Zgorzelcu zniknęła. Co dalej będzie z Turowem? Aktualnie drużyna występuje w 2 lidze w grupie D. Jest to zatem trzeci poziom rozgrywkowy. To duża zmiana w porównaniu z tym, że jeszcze kilka lat temu zgorzelczanie grali w Tipsport Arenie w Libercu w rozgrywkach europejskich mając w swoim składzie mocne nazwiska. Niestety ten sezon jest dla Turowa tragiczny. Na 24 spotkania nie wygrali ani jednego i są czerwoną latarnią 2 ligi, i już wkrótce spadną do 3 ligi. 



Czy ujrzymy jeszcze Turów w PLK? Czy pojawią się inwestorzy chętni wspomóc klub? Czy spadek do 3 ligi nie pogrąży ostatecznie koszykówki w Zgorzelcu? Pytań jest wiele, a odpowiedzi póki co brak. Zapraszam do dyskusji na temat przyszłości tego zasłużonego klubu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik


Może odbiegnę trochę od tematu i przepraszam za to (najwyżej do usunięcia), ale analogicznie do przykładu obecnej sytuacji Turowa, można tylko żałować, jak wiele kiedyś silnych i zasłużonych dla polskiej koszykówki klubów, nie potrafi nawiązać do wcześniejszych sukcesów - m.in. Zagłębie Sosnowiec, Górnik Wałbrzych, Polonia Warszawa czy też tak mocne kiedyś ośrodki koszykarskie z Poznania (Lech, AZS), Krakowa (Wisła, Cracovia), pewnie można byłoby jeszcze wymieniać kilka (jak Bytom, Łódź czy Pruszków), naprawdę szkoda tych klubów. Niestety, a może stety, dzisiejszy sport nie zna sentymentów i kogo stać i ma jakiś pomysł na drużynę, ten gra na wyższym poziomie:)



Na szczęście też, kilka zasłużonych klubów, wydaje się, powraca już na właściwe tory - Legia czy Śląsk, może i inni kiedyś dołączą.



 
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


Nic do usunięcia, właśnie fajny post. No cóż, świat idzie do przodu i tam gdzie nie ma kasy tam nie ma dobrych klubów, mimo, że z wielką historią. Cieszyłem się z powrotu Spójni do PLK, ale później rozstałem się z dziewczyną która była ze Stargardu i już ich nie lubię bo mi się źle kojarzą :D PLK interesowało mnie za czasów liceum, później jak zacząłem NBA oglądać to już oglądanie PLK jednak szczypało w oczy ;) Ale brakuje właśnie przede wszystkim Śląska, Czarnych Słupsk i Turowa. Pamiętam też jak kibicowałem Kotwicy Kołobrzeg, fajną mieli atmosferę na hali, albo Astoria Bydgoszcz, czy też wspomniana przez Ciebie Polonia 2000 Warszawa. Nostalgia ;) 



@pukon wypowiesz się też w tym drugim temacie o Czarnych Słupsk? Nie będę wdawał się w szczegóły, ale to ważne dla forum, wiesz, chodzi o wujaszka G. i te sprawy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom