>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

[Luźne rozmowy] 1/2 Finału Ligi Mistrzów 2018/2019

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi






 



Emocje pewnie jeszcze nie opadły po wczorajszych pojedynku Manchesteru City z Tottenhamem. Dużo się pisze, że przy golu Llorente była ręka, lecz moim zdaniem nie ma co gdybać. To Tottenham gra dalej. Przed nami dwa świetnie zapowiadające się półfinały, a jeden z nich możemy nazwać małym finałem. 



Pierwsze mecze zostaną rozegrane 30 kwietnia i 1 maja, a rewanże 7 i 8 maja 2019.



 



Zapraszam do dyskusji. 
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy


W parze Tottenham - Ajax kursy na awans są praktycznie równe(spodziewałem się, że ze względu na większą renomę lekkim faworytem jednak będzie Tottenham), u jednych minimalnym faworytem jest Tottenham, a u drugich Ajax. Jak tak czytam różne strony sportowe, to uważam, że w tej parze może iść ładna masówka na Ajax. Wielu postawi na nich, bo widzi w nich faworyta, a wielu po prostu bardzo polubiło ten klub ze względu na widowiskowy styl gry i z tego powodu dla większych emocji postawią na ich wygraną/awans. Zdecydowana większość albo widzi awans Ajaxu albo bardzo tego awansu chce.



Do tego Ajax pewnie awansował do finału będąc lepszy w obu meczach, a Tottenham w rewanżu był znacznie gorszy od MC i mieli mnóstwo szczęścia, że nie odpadli. Tottenham jest też solidnie osłabiony, bo jeszcze za kartki w najbliższym meczu nie zagra Son.



Dlatego jeśli ktoś chce grać na Ajax, to chyba lepiej już teraz niż potem, chociaż z drugiej strony w tej edycji dzieją się takie cuda, że człowiek już niczego nie może być pewnym ;).
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik


Wg mnie granie 1x2 w parze Ajax vs TOT nie ma sensu... Może się wydarzyć wszystko. Nasuwa się tylko over bo takich zespołów to wołami nie da się zatrzymać od ofensywy... Ale czy na pewno ? To już 1/2 LM więc może trenerzy nakażą im ogromną dyscyplinę taktyczną ? Reasumując - dla mnie no bet. Z kolei jeśli chodzi o Barcę to przyciśnięta umie się pogubić. Myślę, że awansują, ale LIV może sprawić niespodziankę, a tych wiemy w tej edycji LM jest mnóstwo... Czy nie do wyobrażenia jest scenariusz w którym będzie LIV i Ajax/TO w finale ? Dla mnie jak najbardziej tak. w kwestii awansu ważne też kto gdzie gra pierwszy mecz.



A teraz wyczytałem, że Son nie zagra... No ok to w takim razie w nadchodzącym meczu może można ryzykować na Ajax, ale pamiętajmy to dwie drużyny podobnie grające...



W totolotku kurs na Ajax w pierwszym meczu aż 3,20..., na awans też więcej bo 2,00 - no moim zdaniem kurs wysoki...
 
G 50

gerro28

Użytkownik


JAKA MASÓWKA NA AJAX Z KURSEM 3,17 średnim u buków????????Jak jest masówka do buk to ma wbite w kursie rzędu 1,3.Piłkarsko ajax niszczy spurs ,Jedyną niewiadomą w tej parze JEST CZY DWUDZIESTOPAROLETNIE CHŁOPAKI WYTRZYMAJĄ PRESJĘ PÓŁ FINAŁU.W parze barca vs the reds patrząc obiektywnie barcelona trafiła na najsłabszy zespół z top 6,grali bezpiecznie w dziada 2 mecze a bramkarz zarabiający 400 tyś funtów/tydzień puszcza BABOLA pod pachą rodem z rozgrywek ligi okręgowej polskiej.Mecze LM rządzą się swoimi prawami,kto chce grac na ajax niech gra teraz bo kurs 20-go o godzinie 15 na ta drużynę spadnie.Kurs 4 na remis w barcelonie jest za wysoki the reds częściej remisują niż 1 na 4 razy.Jednak po 3 latach marazmu w LM zrobiło się ciekawie i najsensowniej będzie zaczekać do rewanżów niech sie obwąchają,bo każda z drużyn na tym etapie BARDZIEJ NIŻ WYGRAĆ NIE BĘDZIE CHCIAŁA ODPAŚĆ CO BĘDZIE DETERMINOWAŁO STYL GRY i można się będzie zdziwić widząc zaparkowany ajax w 10 przed swoim polem karnym.



 
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP


Wolałbym finał Ajax - Tottenham, ale cóż, jest i tak bardzo dobrze. 

Ajax - Tottehnam tutaj widzi mi się jakiś over na gole albo btts w Amsterdamie.  Dla mnie to Tottenham jest lekkim faworytem. 



Duma Katalonii kontra The Reds. Chyba Barcelona i ta znakomita forma Messiego doprowadzi ich do finału. Na pierwszy mecz jak dla mnie over, btts i może kartki czy rożne. 
 
saiz 6

saiz

Użytkownik


Osobiście widzę to tak. Chłopaki z Ajaxu w pierwszym meczu remisują z Totkami, żeby później wygrać na własnym stadionie i awansować do finału. Za to zaangażowanie po prostu byt w finale im się należy. Jestem kibicem Barcelony, dlatego nie chcę oceniać drugiego meczu półfinałowego, ale nie obraziłbym się gdyby był finał Ajax-Barca, a potem niech się dzieje co ma się dziać :)
 
K 1,1K

kobra1234

Użytkownik


Mecz Tottenhamu z Ajaxem to jedna wielka niewiadoma, ale sądzę, że Holendrom może w końcu przytrafić się słabszy mecz, bo jak to tej pory wszystkie w LM rozgrywają bardzo dobre. 



Co do drugiego meczu to wydaje mi się, że styl gry Liverpoolu będzie strasznie nie pasował obecnej Barcelonie. W obronie są najsilniejsi w Europie, a do tego mają te zabójcze kontry. 2,12 na awans LFC, można pomyślec. 
 
viato 26

viato

Użytkownik


Co do Ajaxu to będzie to tak naprawdę pierwszy mecz, gdzie ta zgraja dzieciaków odczuje presję. Z Realem i z Juve oni nic nie musieli. Mogli tylko wygrać. Teraz jasne, nie są w roli murowanych faworytów, ale raz, po tym kogo wyeliminowali, wielu to w nich upatruje finalisty, a dwa, no właśnie, finał, teraz już odczują że są o krok od napisania historii. Nie mówię, że Ajax przez to przegra. Typowanie tego spotkania jest bardzo trudne, jednak warto wziąć powyższy aspekt psychologiczny pod uwagę. 
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik


Barca wręcz wzorowo wypunktowała Czerwonych, czego się nie spodziewałem. Cieszy to, że Barca pięknie wypunktowała rywala taktycznie. W drugiej połowie Liverpol miał niby przewagę, ale nic z tego nie wynikało. Bicie głową o mur i nic więcej. Obrońcy Barcelony czyścili wszystko. Barca chciała wygrać do zera, to było widać i to się udało. Dopiero przy 3-0 zawodnicy Barcelony trochę się rozprężyli i zagapili, ale Salach strzelił w słupek. Powinno być więcej, jakieś 5-0, 6-0 bo Barca zmarnowala kilka kontr, a sytuacja Dembele...... Myślę, że w rewanżu Barca strzeli gola i przypieczętuje awans.
 
naspokojnie 76

naspokojnie

Użytkownik


Barcelona moim zdaniem, tak jak mówiłem, bierze tą Ligę Mistrzów i Messi ich po nią poprowadzi, nie ważne czy Ajax który wczoraj zagrał mimo wszystko słabo z tragicznie dysponowanym Totenhamem bez dwóch największych strzelb, czy z Kogutami, Barca to inna jakoś, inny poziom. Messi powiedział, że puchar Ligi Mistrzów wróci na Camp Nou i tak się stanie, bez dwóch zdań.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi


Liverpool wykonał wczoraj świetną prace przez 90 minut!. Byłem w szoku w jak dobrej kondycji fizycznej są piłkarze Kloppa. W drugiej połowie zdominowali Barcelonę, która nie potrafiła sobie poradzić. Salah mógł sprawić, że mecz na Anfield mógłby być jeszcze lepszy niż ten wczorajszy. Dembele natomiast mógł zabić ten dwumecz, a zaliczka 3:0, dalej jest do odrobienia. Ja jednak chciałbym pochwalić Vidala, który pomimo swojego wieku tyrał po raz kolejny na boisku, walczył i nie dostał co dziwne żółtej kartki!. Kolejnym zawodnikiem jest Ter Stegen, który zachował koncentrację przez 90 minut, i co najważniejsze obronił dwa bardzo trudne strzały. Mecz na Anfield zapowiada się mega, a Barcelona jeśli da się wciągnąć w grę Liverpoolu, to będzie cierpieć przez 90 minut...



Jak było widać po golu na 2:0, gospodarze dopiero poczuli luz, i zaczęli grać swoje, czyli tiki-taka. 
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP


Rewanż Liverpool Barcelona został zabity już na Camp Nou. Jadą po potrójna koronę. Nie widzę, ze The Reds może to odrobić. Jestem przekonany, ze Barca w rewanżu również coś strzeli. To ekip Kloppa musi rzucić im się do gardeł. 
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik


Czy w zasięgu LIV jest awans do finału ? - TAK



Czy to zrobią ? - NIE 



Czy warto grać po kursie 11 ? - NIE WIEM



 



W zasięgu jak najbardziej jest, ale musiały by wydarzyć się trzy rzeczy: Barcelona musiała by mieć złą dyspozycję i zagrać jak z Romą lub PSG (pamiętajmy, że na wyjazdach w tym sezonie może nie przegrywała, ale były remisy lub skromne 1:0, a grała z zespołami bardzo słabymi jak Lyon), po drugie stadion i kibice powinni zakrzyczeć Katalończyków i to się na pewno stanie, no i sam LIV powinien zagrać SUPER-PERFEKCYJNY mecz - jeśli to wszystko się stanie JEDNOCZEŚNIE,  LIV MA SZANSĘ ! Kurs 11 jest wysoki, ale nie ma w nim "value". Liczyłem na coś koło 20 :)



Kusi mnie pograć dubelek awans TOT i LIV po kursie prawie 40 - ale były by jaja jak by tak się stało.... W LIV wszystko dobrze działało, ale brakowało wykończenia i skuteczności. Jednak sam Salah mający galaktyczny poziom mało co zdziała w pojedynkę, a Mane zmarnował sytuacje... Tym nie mniej jak pisałem wcześniej - niech Barca zagra tak jak z Lyonem i LIV będzie miał szansę. Pamiętajmy o klątwie Barcy kiedy wysoko wygrywała u siebie i przegrywała na wyjazdach. Tu już nie da się odrobić jak z PSG... :)



A tak na serio to do grania dla mnie będzie dubelek pow 2,5 goli w obu meczach. Problemem z tym typem jest tylko to czy jak np. Barca by czegoś nie strzeliła to czy LIV by grał dalej ? Na to pytanie proszę o odpowiedź znawców tej drużyny bo ja nie wiem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Po raz kolejny Barca wygrywa przekonująco, wcale nie dominując meczu. Valverde zmienił całkowicie styl gry Barcy, bo ta ekipa mało przypomina w ofensywie to do czego przez lata przyzwyczaili. Dopóki jednak jest skuteczny nikt nie będzie marudził.

Chciałem zwrócić uwagę na Lengleta, który wczoraj moim zdaniem był najlepszy na boisku. Pilnował Salaha i mimo wielkiej aktywności Egipcjanina nie dawał mu się rozpędzić, blokował i utrudniał jak mógł. Tym bardziej robił wrażenie porównując to z drugą stroną, gdzie Roberto i Pique nie mogli sobie poradzić z ruchliwym Mane.

Wystawienie Vidala to był dobry pomysł, żeby utrudnić Liverpoolowi granie w środku pola ale z drugiej strony mocno ograniczył kreatywność. To jest właśnie coś, co przed laty było w Barcelonie nie do pomyślenia. W rewanżu wystarczy bramka żeby zakończyć marzenia rywali, bo nie wierzę, żeby wtedy Anglicy byli w stanie to odrobić.



Jeszcze wracając do Ajaxu - czasem ich gra kombinacyjna zachwyca i przypomina Barcelonę Guardioli ale jednego nie mają - spokojnego rozegrania od bramki mimo pressingu. Ajax wybija piłki spod własnej bramki jak jest doskok, a Barca pokazała wczoraj jak można spokojnie wychodzić z tego. Mimo, że im też czasem błędy się zdarzały.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Ja na pewno w rewanzu bede szukal betu w strone posiadania pilki Liverpoolu. Juz w pierwszym meczu mieli 52% a w rewanzu znajac minimalizm Barcelony to Hiszpanie skupia sie na defensywie i groznych kontrach. Ciekawe jakie buki linie wystawia na to zdarzenie bo moga znowu zrobic srogi przestrzal tak jak w pierwszym meczu gdzie ustawili linie Barcelony na poziomie 58.5%.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi


Myślisz, że Barcelona się cofnie i będzie czekała na ostrzał Liverpoolu?!. Było by to samobójstwem. Na dodatek nigdy nie widziałem cofniętej Barcelony, która broniła wyniku z pierwszego meczu. 



Co do posiadania piłki przez Liverpool to się zgodzę, można tu poszukać fajnego typu. Pytanie tylko jaką linie zaoferują na buki ;)
 
N 297,9K

niewierny-janek

Użytkownik


Barcelona rozegrała ten mecz bardzo mądrze, stąd posiadanie piłki na poziomie 48% do 52% na korzyść przyjezdnych. W pierwszej połowie 52% czasu piłke miała Barca, prowadzili do przerwy 1:0 więc na II połowę wyszli z nastawienie oddania inicjatywy gościom. Wiedzieli, że Liverpool to nie są leszcze jak Levante czy Bilbao i tak łatwo ich nie zdominują, a nawet zdominowanie ich w posiadaniu piłki na poziomie 65% do 35% nie dało by im pewnie takiego wyniku. Było to mądre posunięcie ze strony sztabu szkoleniowego, a to pokazuje, że Valverde wprowadził u Katalończyków równowagę w ofensywie i defensywie. Ta drużyna różni się od tych za czasów Guardioli, Vilanovy, Martino czy Enrique. Potrafią odpuścić tłamszenie rywali pod ich polem karnym na rzecz mniejszego posiadania piłki i kontrowania. Rozwój futbolu pokazuje, że posiadanie piłki traci znaczenie i nie daje już tak dużych szans na zwycięstwo jak jeszcze kilka lat temu, i to dowodzi też temu że pod wodzą Valverde Tiki-Taka też przechodzi swoją rewolucje.



Co do grania w rewanżu posiadania piłki w kierunku The Reds, to zależy wszystko tak jak już wyżej napisano od linii jakie wystawią buki. Bo gdy linia będzie zbyt wysoka to raczej większego sensu nie ma. Barcelona nie rzuci się na swojego rywala ale też nie zaparkuje autobusu we własnym polu karnym i będzie grała na 30% posiadania. wszystko też zależy jak ten rewanż się potoczy, inaczej będzie to wyglądało jak Barca wrzuci gola na 0:1 w pierwszej połowie a inaczej jak Liverpool wyjdzie na prowadzenie 1:0 przed przerwą i będą cisnąć dalej.



Kilka słów jeszcze o przyczynach tak wysokiej porażki The Reds. Moim zdaniem o porażce w takich rozmiarach zadecydowała zupełnie bezproduktywna gra w ofensywie. Wg mnie wystawienie na pozycji fałszywej "9" Wijnalduma było błędem. Teraz możemy sobie gdybać ale myślę, że zupełnie inaczej wyglądał by ten mecz gdyby na szpicy zagrał Origi lub Sturridga (którego zabrakło w ogóle w meczowym składzie) ewentualnie Salah na pozycji "9" a na prawym skrzydle np Shaqiri. Gdybać też można na temat Firmino, czy jego uraz przed meczem był na tyle groźny, że rzeczywiście nie mógł wyjść w pierwszym składzie, czy z ławki nie mógł wejść wcześniej np od razu po przerwie ? Sztab Liverpoolu wie na pewno więcej niż my. Ale wg mnie był to główny powód porażki 3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
tentyp1 523

tentyp1

Użytkownik


W rewanżu ma nie zagrać Salah, który nabawił się urazu głowy. Jeżeli to się potwierdzi (a raczej tak), to Liverpool zostaje z Mane i Sturridge w ataku. Dla mnie czysty win Barcy, która chyba nie odpuści :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom