>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

4. Grand Prix Azerbejdżanu [26 - 28 kwietnia 2019]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Grand Prix Azerbejdżanu 2019



 







 



Piątek, 26 kwietnia ▶

#1 Trening ▶ 11:00

#2 Trening ▶ 15:00



Sobota, 27 kwietnia ▶

#3 Trening ▶ 12:00

#Kwalifikacje ▶ 15:00



Niedziela, 28 kwietnia ▶

#Wyścig ▶ 14:10







Informacje o torze:

Nazwa toru: Baku City Circuit

Lokalizacja: Baku, Azerbejdżan

Pierwsze Grand Prix: 2016

Długość toru: 6.003 km

Liczba okrążeń: 51

Kierunek jazdy: Lewoskrętny

Całkowity dystans wyścigu: 306.049 km

Rekord okrążenia: Sebastian Vettel (2018) - 1:43.441









Zapraszam do dyskusji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Honda podjęła decyzję o wprowadzeniu nowej wersji silnika spalinowego na Grand Prix Azerbejdżanu, co jest pokłosiem odkrycia problemów z jakością dotychczasowej specyfikacji. Podczas zmagań na ulicznym torze w Baku z nowej wersji ICE będą korzystali reprezentanci Red Bulla - Max Verstappen oraz Pierre Gasly, a także kierowcy Toro Rosso - Daniił Kwiat i Alexander Albon. Jak poinformowała Honda, poprawiony silnik ma zapewnić "lepszą trwałość, żywotność oraz niezawodność, a także nieco większe osiągi".



Decyzja o wprowadzeniu kolejnej specyfikacji oznacza jednak, że Toro Rosso wykorzysta już dostępną pulę trzech silników spalinowych na sezon. W Chinach ekipa podjęła decyzję o wymianie podzespołu u Kwiata po awarii w pierwszym treningu, natomiast u Albona konieczne było zainstalowanie nowego silnika po wypadku w trzeciej sesji.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Mamy pierwszy grid penalty w tym roku ???? Antonio Giovinazzi zostanie przesunięty o dziesięć pozycji na starcie do wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu za nadprogramową wymianę elektroniki sterującej. Kimi Raikkonen też dostał nową ale dla niego będzie to druga dlatego jeszcze tym razem uniknie kary.



 
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


GP Azerbejdżanu - 1 trening, piątek 11:00



Russel - Kubica @ 2.45
⚠ zwrot

Bukmacher: STS




Czwartkowe spotkania George'a Russella z dziennikarzami zostały odwołane. Kierowca Williamsa jest chory i nie czuje się najlepiej od kilku dni. "George od kilku dni źle się czuje. Jego stan jednak się poprawia i potrzebuje odpoczynku. Tak, aby był odpowiednio przygotowany na piątkowe treningi" - przekazała "Motorsportowi" Sophie Ogg, rzecznik prasowa Williamsa. Wprawdzie Williams nie poinformował, jakoby start Russella w Grand Prix Azerbejdżanu stał pod znakiem zapytania, ale jego choroba jest sporym problemem dla zespołu. Rezerwowy Nicholas Latifi nie ma bowiem superlicencji i nie będzie mógł wystartować w miejsce Brytyjczyka, gdyby ten wycofał się z dalszej rywalizacji. Mysle, ze choroba moze troche oslabic Russela i jest to dodatkowy handicap w strone Roberta. Mozna chyba sprobowac sobie pograc takie cos ????
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


GP Azerbejdżanu - 1 trening



Russel - Kubica @ 2.45

Bukmacher: STS



Własnie miałem pisać , patrze i widze ze kolega @ranczo0123 napisał ten typ, któy zdecydowanie popieram,  nie mam mam za duzo do dodania. Mysle tez ze Robertowi nie bardzo sie widzi ze poki co wypada gorzej od RUS nawet w treningach ( mimo ze to nic nie znaczy to jednak tabela idzie w świat a Robert to amitny człowiek. Do tego kurs fajny



 



Verstappen 1-3



kurs 2,75



Honda dostarczy no to GP zupełnie nowa wersje silnika, ma być trwalsza, jeszcze bardziej niezawodna i zapewniajaca wieksze osiagi. Baku to tor uliczny i Redbull dobrze sie czuje na tym torze. Rok temu gdzie wyraznie odstawali pod katem mocy silnika Ricciardo był tutaj drugi w pierwszym treningu , drugi trening wygrał a w trzecim byli bardzo blisko. Mysle ze te oba czynniki spowduja to ze Max, bedzie w czołówce tego pierwszego treningu. 



 



GP Azerbejdżanu-Wyścig



Max Verstappen miejsca 1-3



kurs 2,75 STS



Idac dalej tropem nowej jednostki napedowej Hondy oraz specyfikacji toru mysle, ze redbull bedzie sie tutaj dobrze prezentował. Oczywiscie mam na mysli Maxa, który potrafi dodać coś od siebie i wycisnać z auta maksimum, lubi on tory uliczne a Redbull ma bardzo dobrze przygotowane aero, które na tym torze powinno byc handicapem.



Kurs na zwyciestwo Verstappena też wg mnie lekko przeszacowany bo 20 w STS przy ewentualnym zamieszaniu lub pechu rywali jest wart ryzyka. Zobaczymy jak bedzie sie prezentował bolid razem z nowym silnikiem.



 



 
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP


Ja niestety zagram inaczej niż koledzy.



Oczywiście typy dotyczą 1 treningu dzisiaj.



 



Russel - Kubica @ Russel win



LeClerc - Verstappen @ LeClerc



 



@ AKO 2,46 sts



 



Mimo mojej całej sympatii do Kubicy i jego wielkiego powrotu uważam go za najsłabszego kierowcę w stawce. Wiek + mimo wszystko duża niepełnosprawność ręki powoduje, że dla mnie chłop jest na przegranej pozycji przez cały sezon.



Russel to młodziak z wielkim talentem, który miał fenomelnalne wyniki w niższych seriach. Choroba, o której są doniesienia według mnie to zawsze znak zapytania jak jest naprawdę. Tak jak Ranczo wyżej zacytował, miał odpoczywać, aby być gotowy na piatkowe treningi. Dokładam Leclera z h2h z Maxem bo jak jest nowy silnik w Redbullu to jak znam życie będą jakieś jaja :D



 



 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 26 kwietnia 2019 09:19 przez nole


Ja niestety zagram inaczej niż koledzy.



Oczywiście typy dotyczą 1 treningu dzisiaj.



 



Russel - Kubica @ Russel win



LeClerc - Verstappen @ LeClerc



 



@ AKO 2,46 sts



 



Mimo mojej całej sympatii do Kubicy i jego wielkiego powrotu uważam go za najsłabszego kierowcę w stawce. Wiek + mimo wszystko duża niepełnosprawność ręki powoduje, że dla mnie chłop jest na przegranej pozycji przez cały sezon.



Russel to młodziak z wielkim talentem, który miał fenomelnalne wyniki w niższych seriach. Choroba, o której są doniesienia według mnie to zawsze znak zapytania jak jest naprawdę. Tak jak Ranczo wyżej zacytował, miał odpoczywać, aby być gotowy na piatkowe treningi. Dokładam Leclera z h2h z Maxem bo jak jest nowy silnik w Redbullu to jak znam życie będą jakieś jaja :D



 



 



To że ma rękę w stanie jakim wszyscy widza, nie oznacza absolutnie że jest to przeszkodą w prowadzeniu bolidu na wysokim poziomie, pooglądaj sobie onboardy z jego jazd rajdówką i bolidami F1 , bo chyba nigdy nie widziałes skoro piszesz takie bzdury. Robert juz to dawno udowodnił wszystkim ze jego fizyczność nie ma wpływu na to jak prowadzi bolid , czy auto. Każdy kto mial z nim stycznosc mówił ze nie ma w stawce drugiego tak dobrze przygotowanego pod względem fizycznym kierowcy. A mówienie o wieku to kompletny bezsens, Kimi Raikkonen jest o 5 lat starszy a Lewis Hamilton tylko jeden miesiac młodszy od Roberta. Także i jeden i drugi argument pozbawiony podstaw. 



Jezeli chodzi o słabego kierowce to spójrz co było na dwóch piątkowych treningach w Chinach. Pozamieniali części miedzy Robertem i RUS, i co? to Russell narzekal na zdecydowanie bardziej nieprzewidywalne zachowanie samochodu i był w tych treningach gorszy od Roberta. Nie ujmuje talentu RUS, bo przypadkiem tytułu mistrza swiata F2 nie zdobył i jest to napewno debiutant z ogromnym talentam, chyba najwiekszym ze wszystkich debiutujacych. Ale Robert to tez nie ogórek i sroce spod ogona nie wypadł.. Problem jest w tym ze obaj nie maja takch samych bolidow. Ten Roberta jest złozony na szybko na testy z pierwszych częsci, ktore jak sie okazało nie były najwyzszej jakosci i sa niedopracowane. Ten Russela zupełnie inaczej sie prowadzi, wiec tak to po krótce wyglada. A w stawce jest wielu słabszych kierowców i jakby im dac auto Roberta to mieli by kłopot z dojechaniem do mety.



Typu nie neguje bo to pierwszy trening i jakby nie było trening wiec stawki rozsądne musza być.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Russel przed chwila najechal na zle umocowana studzienke i uszkodzil cala podloge oraz pare jeszcze innych rzeczy. Dla niego jest to juz koniec sesji FP1. Ciekawe jak to jest z czesciami zamiennymi w Williamsie. Fatalnie to wyglada a uszkodzenia wydaja sie byc bardzo powazne. Moze to byc koniec weekendu dla niego.



 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 26 kwietnia 2019 11:25 przez ranczo0123


Russel przed chwila najechal na zle umocowana studzienke i uszkodzil cala podloge oraz pare jeszcze innych rzeczy. Dla niego jest to juz koniec sesji FP1. Ciekawe jak to jest z czesciami zamiennymi w Williamsie. Fatalnie to wyglada a uszkodzenia wydaja sie byc bardzo powazne. Moze to byc koniec weekendu dla niego.






Ale pech, szkoda. Trening bedzie wznowiony jak zostanie naprawiona studzienka. Póki co Cleire stwierdziła, że zapasowej podłogi nie maja. Czyli Robert i RUS beda mieli taka sama podłoge. Doszedł jeszcze wyciek płynu hydraulicznego który trzeba posprzątać
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


@mark skad masz takie szybkie info, ze Williams nie ma podlogi zapasowej? Znaczy to jest w sumie logiczne ale skad takie szybkie info, ze Claire juz to powiedziala? ????
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 26 kwietnia 2019 12:12 przez mark


Że Ja ? ????



 



Sam mnie zawołałeś ????



Sorki nie tego Marka co trzeba oznaczylem ????



 



Wypowiedz Claire Williams:



"Samochód ma duże uszkodzenia. Cała podłoga jest wyrwana. Nie jest to teraz dobra wiadomość. Tor musi upewnić się, że studzienki są prawidłowo przymocowane. To nieakceptowalne. Uszkodzenia mogą sprawić, że nie pojedziemy popołudniem. Mamy inne podwozie, którego być może będziemy musieli użyć. Nie tak powinny wyglądać tory Formuły 1".



Edit: Russell już dziś nie pojedzie! Będzie zmiana podwozia w jego samochodzie. Zgodnie z przepisami, nie będzie mógł dziś jechać.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


GP Azerbejdzanu - Kwalifikacje



Bottas-Verstappen



kurs 3 STS



Verstappen 1-3



Kurs 4.75 STS



Typy trochę ryzykowne ale wg mnie Max nie doceniony tutaj przez buki, tor uliczny, ważna będzie precyzja i dobre aero,  Redbull udowadniał nie raz ze czuje sie tu dobrze i jest blisko dwojki Merc, Czerwoni. Sam Max mowil ze wie gdzie sie moze jeszcze poprawic i napewno stac go by zagrozić wspomnianym dwum ekipom. Kurs na zwyciestwo Maxa to 30, może nie jest faworytem ale tutaj trzeba złożyć dobre kółko a Holender to bardzo dobry kierowca więc sami przemyślcie jak ma sie ten kurs do specyfikacji toru i bolidu jakim dysponuje Redbull
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


Pierre Gasly został ukarany startem z alei serwisowej za zignorowanie sygnału zjazdu na pomiar masy bolidu. Do incydentu doszło w drugim trening przed Grand Prix Azerbejdżanu. Francuz wracał do alei serwisowej i usłyszał przez radio, aby "zaatakował" zjazd do pit lane przed planowanym treningiem pit stopu. Robiąc to kierowca Red Bulla nie zauważył swego numeru startowego, który pojawił się na panelu świetlnym wzywającym na przeprowadzany wyrywkowo pomiar masy bolidu.



 



GP Azerbejdżanu - kwalifikacje, sobota 15:00

 



Leclerc - Bottas @ 1.35 ⛔

Verstappen - Gasly @ 1.12 ✅

Kvyat TOP 10 @ 1.60 ✅



AKO: 2.42 (real 2.12) ⛔

Bukmacher: Millenium



Ferrari wydaje sie byc tutaj bardzo mocne i moim zdaniem to oni siegna po PP. Gram bezpiecznie na Leclerca bo to on wg mnie jest tutaj lepszy i nawet mimo bledow na swoich szybkich okrazeniach i tak byl szybszy od Seba. Mercedes sporo traci a dodatkowo ekipa z Maranello przywiozla do Baku ogromne poprawki w swoich samochodach.



Gasly wystartuje z alei serwisowej wiec jego nawet w Q3 nie bedzie bo nie ma sensu pozniej start na starych oponach.



Toro Rosso ladnie tutaj jezdzi i poprawki w silniku zdaja sie spelniac swoja role. Kvyat mimo jakis problemow technicznych w FP2 od razu po wyjechaniu na tor wykrecil bardzo szybkie kolko. Pozniej niestety rozbil bolid ale mysle, ze skoro mamy az 5 wolnych miejsc w Q3 to jego akurat tam zobaczymy. Do tego Kvyat wczoraj mial urodziny wiec mam nadzieje, ze zrobi sobie fajny prezent i bedzie w kwalifikacjach wysoko.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi


RK w barierach. Moze byc problem z czesciami zamiennymi i wystep Polaka w wyscigu stoi pod duzym znakiem zapytania.



 

https://twitter.com/Astoraka/status/1122129112573698049?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1122129112573698049&amp;ref_url=https%3A%2F%2Fpowrotroberta.pl%2F2019%2F04%2Ftrzeci-trening-i-kwalifikacje-w-baku-wielkie-emocje-przed-nami.html



 
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP


Na moje oko Kubica jutro nie pojedzie. Ponoć Team może mieć 1 zapasowe podwozie, a to poszło dla Russela wczoraj.



Jak tylko pojawią się kursy to ja gram dwa typy. Russel i Kubica nie będą sklasyfikowani. To jest Team skazany na niepowodzenia w tym sezonie.



Jeśli nawet coś będą naprawiać w bolidach to na 99% czegoś nie dokręcą i to auto się rozleci w czasie wyścigu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom