>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

28. kolejka LOTTO Ekstraklasy (02.04-03.04.2019)

Status
Zamknięty.
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo


Arka Gdynia - Lechia Gdańsk



Typ:2 ❌wystarczyło grajkom powiedzieć, że Smółka robi do widzenia...



Kurs: 2.35 etoto



Jako kibic piszę to z trudem, ale Arka po prostu nie ma za sobą żadnych sportowych argumentów. Beznadziejna forma, rozbita szatnia, rywal z którym Arka nie potrafi wygrać od listopada 2007 roku... Do tego gdyński Bob Budowniczy, który nie ma kszty honoru i został przez gdyńskie trybuny dość jawnie skreślony, sam nie wie co wyprawia. Ściągnął Sulewskiego, którego znał, po 2 szansach wysłał go do rezerw i kazał szukać innego klubu, a w tym samym czasie ściągnął rezerwowego Olimpii Grudziądz (Olczyk) i ten parodysta człapie po murawie. Zesłanie do rezerw Marcusa, nie dawanie szans wyróżniającemu się pilkarzowi rezerw (Hołtyn) nawet na trenowanie regularne z pierwszym zespołem, wpuszczanie debiutanta (Stępień)  któremu nie przekazał żadnych instrukcji. Słowem dramat. Obrona dalej dziurawa, w ofensywie nic nie trybi, a do tego nie zagra Zarandia. 



Po drugiej stronie mamy Lechię, która pewnie zmierza po podium a nawet i historyczne mistrzostwo. Do tego dochodzi możliwość po raz kolejny upokorzyć lokalnego rywala. Lechia na pewno nie odpuści.



Kurs pewnie poleci. Dla mniej odważnych Lechia DNB po około 1.6 chodzi. Na następną kolejkę można też grać Pogoń przeciwko Arce, rywal równie niewygodny dla żółto-niebieskich. Kurs w stsie 1.55 do dubelka całkiem dobra opcja.



 



 



​​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 4,5K

tofik015

Użytkownik


Zag.Sosnowiec - Wisla K. - Wisła wygra, kurs 2,45 ( Fortuna)❌



 



Wisła ostatnio w świetnej formie i dyspozycji. Pokonanie Korony 2:6, następnie mocnej Cracovi a ostatnio rozgromienie Legii aż 4:0. W dobrych nastrojach i przede wszystkim z dużymi szansami na pierwszą 8, będą chcieli w kolejnym meczu zgarnąć komplet punktów z ostatnim zespołem tabeli. Natomiast Zagłębie Sosnowiec po ostatnim wygranym meczu z przeciętną Międzią, zachowują nadzieje na realną walkę o utrzymanie a ich gra wygląda trochę lepiej. Na pewno z Wisłą będą chcieli powalczyć choćby punkt aby przybliżyć się do strefy utrzymania ale przy tak dysponowanym rywalu, który również ma o co walczyć, będzie bardzo trudno cokolwiek zdobyć. Podsumuwując, Wisła tutaj po ostatnich meczach jest dla mnie zdecydowanym faworytem i ze "słabszym" przeciwnikiem powinni wywalczyc komplet punktów   
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023


Spotkanie: Arka - Lechia

Typ: czerwona kartka - tak

Kurs: 3.60

Bukmacher:  Fortuna





Analiza: Mecz derbowy w którym dosłownie wszystko jest możliwe. Obie drużyny znajdują się na dwóch różnych biegunach - Lechia walczy o mistrzostwo, a dla Arki priorytetem jest utrzymanie w lidze. Gospodarze zaliczają katastrofalną serię 12 meczów bez zwycięstwa - po raz ostatni wygrali 4-1 z Wisłą Kraków 26 listopada 2018.



W przypadku Lechii można mówić o regularności - zdarzają im się co prawda słabsze mecze, jak porazka z Zagłębiem (1-2) czy remis z Płockiem (1-1), ale ich gra może się podobać, przy dobrych lotach są w stanie przełamać hegemonie Legii i wygrać mistrzostwo Polski. W tym meczu faworytem są piłkarze gości, jednak Arka też nie będzie wiecznie przegrywać, a ewentualna wygrana w derbach zawsze smakuje jeszcze bardziej - szczególnie w meczu u siebie. Spodziewam się tutaj typowego meczu walki z dużą ilością fauli, w którym zostanie pokazana przynajmniej 1 czerwona kartka. Sędzią meczu jest Paweł Gil, który pokazuje sporo żółtych, bo w dotychczasowych 14 meczach Ekstraklasy pokazał 59 żółtych kartek i 2 czerwone. Wynik to dla mnie zupełnie sprawa otwarta, nie zdziwi mnie zwycięstwo Arki, bo takowe idealnie wpasowałoby się w logikę Ekstraklasy.
 
leszek_von_fester 0

leszek_von_fester

Użytkownik


Spotkanie: Arka - Lechia

Typ: over 4,5 żółtych kartek

Kurs: 1,63

Bukmacher:  Fortuna



 



Uważam, że derby Trójmiasta będą obfitowały w żółte kartki. Swój typ opieram na ciężarze gatunkowym tego spotkania - kibice obu drużyn bezwzględnie wymagają od swoich piłkarzy zwycięstwa oraz walki. Kilka razy sam byłem na derbach i zauważyłem, jak wielką aprobatą wśród publiki cieszyły się ostre wejścia w nogi rywali. To zazwyczaj motywuje piłkarzy do nieprzebierania w środkach.

Oba kluby grają o zgoła różne cele - Lechia coraz realniej może myśleć o mistrzostwie, zaś Arce w oczy zagląda widmo degradacji. To, że jest o co walczyć dodatkowo sprawia, że nikt raczej nie będzie odstawiał nogi.

Jak już napisał kolega wyżej, sędzią spotkania będzie Paweł Gil, który w tym sezonie pokazał średnio 4,21 żółtej kartki na mecz. Jeżeli chodzi o ostatnie spotkania Arki z Lechią to padało w nich odpowiednio 6, 11 (!), 3, 7 oraz 4 "żółtek". To daje solidne podstawy by myśleć, że linia 4,5 kartoników zostanie bezproblemowo pokryta.
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik


GKS Piast Gliwice - Wisła Płock typ GKS Piast Gliwice kurs 1.87 Fortuna



Ja tutaj idę zdecydowanie w mój zespół, któremu kibicuje. Piast co prawda przegrał w Lechii dwoma bramkami, ale jak ktoś nie oglądał to nie wie, że Gliwiczanie zagrali naprawdę kapitalne spotkanie. Brakło naprawdę trochę szczęscia. Patrząc na same statystyki to Piast ogromnie przeważał nad Lechia, ale jak wiemy statystyki nie grają, a najważniejszy jest wynik ale mogą one przełożyć się na najbliższe mecze. Piast jest naprawdę drużyną w tzw. "gazie". Na swoim obiekcie praktycznie nie przegrywa ostatnia porażka po dogrywce w Pucharze Polski z Legią Warszawa w pazdzierniku. Obie drużyny mają o co walczyć Piast jeszcze ma teorytyczną szanse nawet na Mistrzostwo Polski, ale pewnie głównym celem jest oczywiście zagranie w Europejskich Pucharach. Jeśli chodzi o Wisłę Płock to według mnie nie jest to zespół, który zasługuje na spadek z Ekstraklasy, ale póki co znajdują się właśniej w tej strefie. Według mnie Wisła na pewno powalczy, ale na ten moment Piast jest zdecydowanym lepszym zespołem. Ostatnie wynik Piasta to brak tzw. maszyny w Piaście - Joela Valencii. Z tego co wiem powinien już z Wisłą Płock zagrać. Miał już zagrać z Lechia Gdańsk,ale niestety jeszcze trener dał mu odpocząć, a jak będzie to zobaczymy. Wisła przegrywa co tylko może dobre spotkanie zagrali  w marcu z Cracovia reszta to niestety porażki i remis w Gdańsku. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla Piasta, ale według mnie jak najbardziej do wygrania. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
stefan-siara 102

stefan-siara

Użytkownik


Arka - Lechia Gdańsk  2  2,30 Totolotek 



 



Ciężko sobie wyobrazić inny wynik niż wygrana Lechii.  Mimo że to derby,  że się mówi wszystko się może zdarzyć itd ale obecnie jest mega przepaść między zespołami.  Lechia gra bardzo mądrze i w sposób konkretny i skuteczny.  Wszystko jest przemyślane . Zaczynając od pewnego w bramce Kuciaka po bardzo mocna defensywę,  boczni obrońcy bardzo fajnie podlaczaja się do akcji i te skrzydła będą dzisiaj robiły różnicę.  Środek pola teoretycznie zawodnicy bardziej defensywni jednak fajnie potrafią przegrać piłkę na druga stronę czy zagrać prostopadłe podanie.    Arka ciężko coś pozytywnego o nich napisać.  



 



Śląsk Wrocław  - Miedź Legnica 



Powyżej 29,5 fauli w meczu 1,85 Totolotek 



 



Oba zespoły sporo fauluja.  Śląsk ostatnio  19,21,22,7,19. Miedź Legnica 21,14,17,16,23. Średnia Śląska to 17fauli Miedź ponad 18.  Wiadomo że goście będą walczyli na całego bo ich sytuacja robi się coraz mniej ciekawa.  Myślę że warto.  
 
samuel24 6,7K

samuel24

Użytkownik


Lech - Pogoń



Lech @2.48



 



Przyjmuję do wiadomości teorię, że zawodnicy grali pod zwolnienie Nawałki. Dzisiaj powinniśmy się o tym przekonać. Tymczasowy trener Daruisz Żuraw zna drużynę i nie powienien mieć problemów z wystawieniem do gry tych graczy, którzy na treningach spisują się najlepiej. Między Nawałką, a Lechem od początku nie iskrzyło i wg mnie dobrze się stało, że były selekcjoner opuścił Poznań. Szczerze przyznam, że jak przychodził do lecha, to miałem cień nadziei, że ma taką charyzmę, że będzie potrafił sprostać szatni Kolejorza. Niestety tak się nie stało.



Lech jest na takim musiku, że dawno się tak w Poznaniu nie działo. W weekend jadą do Gdańska na mecz z Lechią, więc dziś jest obowiązkiem wygrać. 



Ciężko pisać o składach, bo sam nie wiem na kogo postawi trener Żuraw. Nawałka uparcie stawiał na słabo grających Gajosa, Makuszewskiego, Vujadinovica, którzy formą nie grzeszyli.



Pytanie tylko czy to trener Nawałka nie był tego powodem. 



Na te wszystkie pytania już dzis otrzymamy odpowiedź. Ja stawiam na lecha, który udowodni, że to nie koniec walki o puchary. 
 
querqo 0

querqo

Użytkownik


Arka Gdynia - Lechia Gdańsk



godz. 20.30



TYP: Lechia @ 2.20 via Unibet



Lechia -1 @ 4.50 



Derby Trójmiasta! Chyba najbardziej jednostronne jeżeli chodzi o analizy przedmeczowe. Dziwi mnie bardzo wysoki kurs na Lechię (2.20!). Oba zespoły znajdują się po przeciwnych biegunach jeżeli chodzi o tabelę ligową, formę i atmosferę, która towarzyszy im w dzisiejszym dniu.  



Zacznę od drużyny gospodarzy. Na wstępie dodam, że jako kibic, miałem (nie)przyjemność oglądać sobotnie spotkanie Arki ze Śląskiem. Po dwóch tygodniach przerwy ligowej Arka zaprezentowała dno wobec licznie zgromadzonych trybun. Do momentu strzelenia pierwszej bramki przez Śląsk nie doliczyłem się ani jednej(!) akcji bramkowej drużyny Smółki. Skrzydła w tym meczu praktycznie nie istniały, a wszystkie dośrodkowania lądowały poza linią boiska, albo w najlepszym razie po drugiej stronie boiska. Jakiekolwiek strzały oddane na bramkę to dzieło indywidualnego zrywu Michała Nalepy z piłką, który próbował z ok. 25m natomiast jego strzały lądowały gdzieś pod pustym sektorem gości. Arka miała posiadanie w granicach 60-65%, ale zupełnie nie miała pomysłu co z tą piłką zrobić. Grała zbyt wolno, zbyt wąsko i niedokładnie, przeciwko nie ukrywajmy, przeciętnemu też Śląsku Wrocław, który nie musiał zrobić zbyt wiele by to spotkanie wygrać. Bramki padły zupełnie z niczego, co świadczy źle o defensywie Arki, ponieważ przeciwnik nie musiał się nawet specjalnie trudzić bo wywieźć z ich terenu komplet punktów.



Mobilizacja na trybunach, mocny doping, ale od momemtu, w którym Śląsk podwyższył prowadzenie, już był tylko szereg "pozdrowień" w kierunku trenera oraz jego kopaczy. Atmosfera napięta do tego stopnia, że gdy dziś kilkudziesięcioosobowa grupka kibiców Arki chciała odwiedzić piłkarzy na treningu i zmotywować ich przed najważniejszym spotkaniem sezonu, wezwano eskortę policji, która weszła razem z fanami na murawę stadionu. To nie wróży nic dobrego. Jedynie zwiastuje to co będzie się działo po ostatnim gwizdku w przypadku wygranej rywali zza miedzy. Wierzcie mi lub nie, ale wtedy dyplomacja się skończy. 



Personalnie zespół wygląda o wiele gorzej niż jesienią, kiedy oba zespoły stoczyły wyrównany bój w Gdańsku. Niemal wszyscy piłkarze pod formą. Gdzieś zniknął niesamowity Janota, który wówczas był jednym z lepszych piłkarzy w lidze, Zarandia potrafiący zrobić robotę na skrzydle, szarpiący z przodu Jankowski. Niestety- tego w zespole Arki już nie ma. Dość powiedzieć, że zespół nie wygrał od 12 (!) kolejek ligowych, przegrywając po drodze aż 9 z nich. Wiosną w siedmiu spotkaniach udało się zaledwie raz zremisować dwa tygodnie temu z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. 14 miejsce i oczko przewagi nad strefą spadkową. Przewaga topnieje z kolejki na kolejkę.



Drużyna gości zaś w świetnych nastrojach, w ostatnich dwóch kolejkach nie stracili bramki. Wygrali najpierw z Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe 1:0, a kilka dni temu pokonali u siebie świetnie dysponowanego Piasta Gliwice 2:0. Lechia gra na niskim % posiadania piłki, próbuje z kontry i robi to bardzo skutecznie. Lider. 5 pkt nad Legią, która dopiero co zwolniła Sa Pinto. Jest realna szansa by do końca sezonu zasadniczego tę przewagę jeszcze powiększyć i zbliżyć się do tytułu Mistrza Polski. 



Dziś, mają okazję nie tylko dopisać kolejne trzy punkty w drodze po mistrza, ale również mają ogromną szansę by odnieść prestiżowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem. Kto wie, może nawet zwolnić trenera Smółkę, który pomimo fatalnej sytuacji jego zespołu, udaje że wszystko jest w porządku. Może za trenera Ojrzyńskiego Arka byłaby w stanie ten mecz wybiegać przy ogromie szczęścia i gorszym dniu Lechii, ale nie wierzę w taki scenariusz dziś, ze Smółką na ławce. Sądzę, że pierwsza bramka Lechii otworzy to spotkanie, Arka zagra wyższym pressingiem, otworzy się, co będzie okazją dla kontrującej Lechii by wypunktować swojego rywala. 



Na papierze, ten mecz wygrywa Lechia i wygrywa go zdecydowanie. Nie chcę za bardzo przywoływać tutaj liczb z całego sezonu, czy ostatnich kilku spotkań ponieważ 2 tygodnie przerwy reprezentacyjnej w Ekstraklasie przeważnie sporo zmienia i zespoły z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają spisywać się albo lepiej albo gorzej. Lechia swoje spotkanie wygrała, zachowała czyste konto, Arka w drugą stronę, co gorsza nie dając nawet odrobiny nadziei na poprawę swej gry w dzisiejszym spotkaniu. Nie wierzę by w trzy dni Lechia zapomniała jak gra w tym sezonie, a piłkarze Arki przestali się kopać po czołach. Tu przydałby się kubeł zimnej wody, a takim byłoby z pewnością porażka w derbach i sprowadzenie trenera, który poukłada ten zespół i obroni go przed spadkiem. 



Na koniec dodam, że Arka nigdy nie wygrała jeszcze z Lechią w ekstraklasie. Jeżeli nie byli w stanie zrobić tego rok temu u siebie, kiedy to Gdańszczanie bronili się przed spadkiem (0:1, 1:2), a sama Arka wyglądała sportowo lepiej niż teraz, to pomimo sympatii do tego klubu, nie wierzę by dziś się to zmieniło i swoich pieniędzy na to nie postawię. 



Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik


Śląsk Wrocław - Miedź Legnica



powyżej 2,5 goli @ 2,05 ⛔



powyżej 3,5 goli @ 3,75 ⛔



etoto



Nadal szukam bramek w spotkaniu Śląska. To może być takie otwarte spotkanie z dużą ilością bramek. W tabeli tylko 3pkt różnicy pomiedzy zespołami i dzisiaj zwycięstwo jest bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie. Gospodarze jeszcze na wiosnę w żadnym spotkaniu nie przekroczyli 2 bramek a to głównie dlatego, że albo wygrywają do zera albo przegrywają do zera. Dzisiaj liczę, że bramki padną i to po obu stronach. W tym sezonie obie ekipy spotkały się dwukrotnie, najpierw Śląsk rozgromił Miedź w Legnicy aż 5-0 a nastepnie u siebie w grudniu przegrał 0-1 i odpadł z PP. Zdobywców bramek głównie upatruję w osobach Robaka po stronie gospodarzy czy Forsella po stronie gości.



 



 



Cracovia Kraków - Korona Kielce



powyżej 32,5 fauli @ 1,85 ⛔



powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,8 ⛔



Totolotek



Kolejne ważne spotkanie w tej kolejce ale tym razem o zupełnie inne cele niz Śląska z Miedzią a mianowicie o to kto zagra w grupie mistrzowskiej a kto obejdzie się smakiem. Niby miejsca w tabeli odległe bo Cracovia na 4 miejscu a Korona na 10 ale pomiedzy nimi sa tylko 2pkt różnicy więc widać jaki jest ścisk w tabeli. Równie dobrze przy niekorzystnych wynikach gospodarze mogą wylecieć po tej kolejce poza ósemkę. Zapowiada sie więc spotkanie walki w którym nie powinno zabraknąć twardych i ostrych starć tym bardziej, że zagraja ze sobą drużyny których piłkarze nie przebierają w środkach aby zamierzony cel osiągnąć. Zawodnicy Korony obecnie popełnili najwięcej fauli w lidze - 468 natomiast Cracovii niewiele mniej bo 434.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik


Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze



powyżej 4,5 spalonych @ 2,1 / Totolotek  ➕



Gospodarze wciąż z szansami na występ w górnej połówce, goście chcą jak najwięcej punktów nazbierać przed rundą finałowa w której to przyjdzie im walczyć o utrzymanie. Zagłębie dzisiaj osłabione brakiem dwóch defensorów pauzujących za kartki Balica i Kopacza i dodatkowo bez Bohara, goście tylko bez Matuszka, który i tak nie jest pierwszym wyborem do wyjściowej jedenastki w tej rundzie. Obie ekipy dosyć często wpadają w pułapkę ofsajdową, Górnik już 72 razy, Zagłębie 62 razy. Dodatkowo defensywa Górnika też często łapie rywali na spolone bo 61 razy przy 46 Zagłębia. Zabrzanie bardzo często grają prostopadłe piłki do Angulo, który gra na pograniczu linii spalonego stąd wysokie ich liczby w tym elemencie. Dzisiaj przy braku wspomnianych graczy w linni obrony gospodarzy Górnicy zapewne jeszcze mocniej będą naciskać na rywali i grać sporo piłek do Angulo, który będzie próbował urwać się obrońcom i z 2-3 powinien dać się złapać na ofsajd.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik


Arka Gdynia - Lechia Gdańsk



powyżej 33,5 fauli @ 1,85 / Totolotek ⛔



powyżej 5,5 żółtych kartek @ 2,3 / etoto ⛔



Gospodarze w rundzie wiosennej spisują się fatalnie, tylko 1 bezbramkowy remis na 7 kolejek i poza tym same porażki. Goście na przeciwległym biegunie i zdecydowane liderowanie w Ekstraklasie obecnie z 5pkt przewagi nad Legią. Wynik dzisiejszego spotkania wydaje się oczywisty ale patrząc co czasem wyprawia się w naszej lidze to żaden wynik nikogo nie powinien zdziwić. Spodziewam się spotkania ostrego z dużą ilością fauli i to głównie ze strony Arki bo w zasadzie obecnie nie są oni w stanie nic innego zaproponować w tym spotkaniu. Lechia ma bardzo dobrze poukładaną obronę i straciła do tej pory zaledwie 21 bramek także już samo dotarcie pod pole karne może być dużym wyczynem dla gospodarzy. Jeżeli Lechia szybko wyjdzie na prowadzenie frustracja u zawodników Arki może jeszcze bardziej narastać i mogą dać upust negatywnym emocjom poprzez zwiększona ilośc nieczystych zagrań. Licze na podobne spotkanie co w poprzednim sezonie gdy mniej więcej w tym samym czasie bo 13.04 obie ekipy zagrały w Gdyni, wówczas wygrała Lechia a w meczu sędzia pokazał aż 11 zółtych kartek. Co ciekawe odkąd obie ekipy grają w Ekstraklasie spotkały się 12 razy i Arkowcy ani jednego spotkania nie wygrali remisując zaledwie 2 razy i ponosząc aż 10 porażek co zapewne nie wpływa też dobrze na psychikę piłkarzy i kobiców przed spotkaniem.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik


Specom z totolotka jedno trzeba przyznać - genialnie przewidują te liczby fauli. Dziś linia w Zabrzu 32,5 - fauli: 32. W Gdyni 33,5 - fauli: 33 ????
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik


Ja wyjeżdżam w Legie ile fabryka dała. Po zwolnieniu Pinto piłkarze na bank odetchna, do tego wczorajszy remis Lechii jest szansa żeby podgonic. Ciągle jest szansa nawet pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. 



Jagiellonia ostatnio też słabiej, do tego w Warszawie bez Novikovasa. Wygląda na to, że skupiają się na PP.



1.95 na Legie to przyjemny kurs. 
 
zip94 126

zip94

Osiedlowy Typer


Polska (Ekstraklasa)



Godzina: 18:00



Piast Gliwice – Wisła Płock



Typ: 1



Kurs: 1,87



Bukmacher: Fortuna ✅



 



Analiza:



Trochę ryzykujemy z tym meczem, ale cóż do odważnych świat należy. Raczej nie jesteśmy zwolennikami polskiej piłki, a tym bardziej obstawiania jej, ale czasem idzie ustrzelić na prawdę ciekawe kursy. Piast, kótry niespodziewanie plasuje się na 3 lokacie w lidze może znowu trochę "odjechać" po wczorajszych rezultatach rywali oraz przy korzystnym przebiegu pozostałych dzisiejszych spotakń zbliżyć do Legii. Jedyne co gospodarze muszą zrobić w tym meczu to po prostu go wygrać, a przeciwnik w meczach u siebie wyjątkowo "leży" Gliwiczanom w ostatnich sezonach. Wisła już jest pewna swojego losu i walki do końca sezonu o ligowy byt. Dlatego może sobie ostatnie kolejki troszkę "odpuścić" by do rozgrywek majowych podejść w pełni sił. Wiadomo, że jest to Ekstraklasa i na prawdę wszystko się tu może zdarzyć, ale ciekawy kurs na zwycięstwo Piasta przykuł naszą uwagę, stąd ten mecz pojawił się w naszych dzisiejszych propozycjach. Zresztą chyba juz wszyscy typerzy przekonali się na własnej skórze, iż nie ma w piłce nożnej rzeczy niemożliwych.
 
abcs 0

abcs

Użytkownik


Zaglebie S. - Wisla 2 @ 2.3



Zaglebie S. - Wisla over 3.5 @ 2.75



Za Wisla przemawia ze sa lepsza druzyna, sa w gazie, strzelaja najwiecej bramek w lidze i powinni zrobic demolke obronie Zaglebia ktora jest z kolei najslabsza defensywa w tej lidze. Na korzysc Zaglebia przemawia fakt ze odpoczywali dzien dluzej, graja u siebie i graja kazdy mecz o zycie. Zaglebie nie powstrzyma Wisly w obecnej formie, do tego zaklad na bramki bo tu beda padac. 



 



Legia - Jagiellonia 1@ 1.85



Jaga w najwiekszym dolku od czasow Probierza. Brak klasowego napastnika, kontuzje, wykartkowany Novikovas, nie wyglada to dobrze. Legia sobie poradzi i zmiejszy dystans do Lechii do 3pkt.



 



Piast - Wisla P. 1 @ 1.83



Piast jest bardzo mocny, w poprzedniej kolejce w Gdansku stworzyli sporo dogodnych okazji z ktorych nic nie wpadlo.  Wisla na pewno przyjedzie zdeterminowana, bo traca juz 3pkt do bezpiecznego miejsca ale nie sadze ze beda w stanie tu duzo zrobic. Kolejny trener moze zostac zwolniony po tym spotkaniu.



 



bilans typow ekstraklasy

(trafione-nietrafione) / zysk / roi %

(2-5) / -105 / -15.0%
 
isztwan 243,5K

isztwan

Użytkownik




Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1x @ 1.62 ForBet



Wiśle nie zawsze się łatwo wygrywało z Zagłębiem, i podobnie może być też dzisiaj. Duża kasa idzie na wygrana Wisły i robi się mała masówka ale to może tylko niepokoić, często w naszej lidze bywa tak, że drużyna będąca nagle na fali i wygrywająca mecz za meczem przyjeżdża to outsidera i ma spore problemy z punktami. W dodatku Zagłębie zaczęło grać lepiej, pojawiły się jakieś premie finansowe, pojawiła się nadzieja, że może się jednak jeszcze uda jakoś utrzymać no i u siebie mogą się sosnowiczanie postawić dzisiejszym rywalom. W szatni też bojowe nastawienie, dobra atmosfera, gracze Zagłębia twierdzą, że są dobrze przygotowani na dzisiejszą batalię i ostatnie wyniki rywala ich nie wsytraszyły. Wisła niby powinna wygrać sugerując się ostatnimi wynikami ale czy będzie tak łatwo wątpię, pomimo lepszej kadrowo i uskrzydlonej Wiśle Zagłębie dziś się postawi i zrobi wszystko aby nie przegrać. Można też próbować czysty remis po kursie 3.55 i w sumie wydaje się bardziej prawdopodobny niż branie pod uwagę zwycięstwa Sosnowca ale liczę, że Zagłębie sprawi jednak niespodziankę i wygra.



 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi


18:00 Piast Gliwice -:- Wisła Płock



2. Piast @ 1.75



Unibet



 



Oba zespoły obecnie są w innej sytuacji. Piast walczy o europejskie puchary, natomiast goście próbują oddalić się od strefy spadkowej. Jednak różnica piłkarska pomiędzy tymi klubami  jest bardzo duża. Piast to obecnie najlepszy zespół rundy wiosennej, a w spotkaniach domowych są niepokonani od listopada zeszłego roku. Fornalik pokazał swój mały potencjał i po raz kolejny wniósł ten zespół na wyżyny. Co prawda Piast przegrał ostatnie spotkanie w Gdańsku, ale nie był na pewno zespołem dużo gorszym od rywala. Dzisiaj przyjeżdża do nich słaba Wisła. Goście mają w tym sezonie przebłyski, ale nie dawał bym im tutaj większych szans z dobrze dysponowanym Piastem. Goście kolejny raz bez Cezarego Stefańczyka (dyskwalifikacja za naruszenie nietykalności sędziego) i Bartłomieja Sielewskiego (uraz). U gospodarzy sytuacja jest lepsza. Jest duża szansa na powrót Joela Valencii, choć nie wiadomo czy dostanie on szansę gry od pierwszych minut. Na opinię lekarza czeka natomiast Aleksandar Sedlar. Podsumowując, Piast nie może tego zaprzepaścić. Rywal jest zdecydowanie do ogrania, należy tylko narzucić swój styl, tempo i być skutecznym niż w spotkaniu z Lechią.



 



20:30 Legia Warszawa -:- Jagiellonia



3. Legia @ 1.85



Unibet



 



Mało kto się spodziewał, że Legia wyjedzie z Krakowa z nadbagażem czterech goli. Po tak wysokiej porażce z klubu został wyrzucony Sa Pinto. Dobra decyzja?. Myślę, że tak. Legia nie grała na tyle efektowanie jak to miało miejsce za Magiery czy Czerchesowa. Dzisiejszy mecz w roli szkoleniowców poprowadzą Aleksandar Vuković i Marek Saganowski, którzy poprowadzą zespół do końca sezonu. Efekt nowej miotły zadziała?. Może tak być, ale na sam start chce dodać, że do pierwszej jedenastki zostanie przywrócony Malarz, który nie był ulubieńcem u Sa Pinto. Malarz to gość z charakterem, który już w poprzednim sezonie pokazał swoją wysoką formę na koniec sezonu. Przejdźmy do samego typu. Gdy spojrzymy na statystyki w ostatnich miesiącach to Legia tylko raz przegrała dwa spotkania ligowe pod rząd. Miało to miejsce z Cracovią i Lechem. Dzisiaj przyjeżdża do nich Jagiellonia, która ostatnio miewa słabsze tygodnie. Po zimowych wzmocnieniach wydawało się, że zespół ten odpali i włączy się do walki o mistrzostwo. Niestety sytuacja jest inna, i goście nie prezentują tak dobrego futbolu jak to miało miejsce wcześniej. Legia natomiast musiał uznać wyższość ekipy z Krakowa, która zagrała prawie bezbłędne spotkanie. Legioniści pomimo tak wysokiej porażki mieli swoje sytuacje czyt. Kulenović. Jagiellonia zapewne będzie chciała zranić rywala i wygrać to spotkanie, lecz Legia wyjdzie na to spotkanie podwójnie zmotywowana. Wczoraj punkty zgubiła Lechia, a więc jest to okazja aby doskoczyć do rywala, a dwa grając u siebie z nowo/starym trenerem będą chcieli budować wszystko od nowa. Legia dalej bez Cafu. Trudno powiedzieć czy do osiemnastki zostaną już włączeni Dominik Nagy i Radosław Majecki. Goście bez Arvydasa Novikovasa (pauza za żółte kartki), Stefana Scepovicia oraz Mile Savkovicia (urazy). 



 



20:30 Zagłębie Sosnowiec -:- Wisła Kraków



4. powyżej 2.5 gola @ 1.64



5. powyżej 3.5 gola @ 2.64



Unibet



 



Oba typy wydają się być bardzo jasne. Na przeciwko siebie stają ekipy mocno overowe w ostatnich tygodniach. Zagłębie jest ciągle w grze jeśli chodzi o utrzymanie się w ekstraklasie. Zespół ten ciągle się napędza, a zwycięstwa dodają im kolejnej motywacji. Tak jak wspomniałem kilka dni temu, liderem drużyn został Pawłowski, który wziął ciężar gry na siebie i czuje się z tym bardzo dobrze. Obok niego wyróżniającą się postacią jest Udovicić, a obaj panowie dobrze się uzupełniają w grze ofensywnej. Wisła natomiast zagrała mega dobre spotkanie z Legią, gdzie zasłużenie wygrała 4:0. Chciałoby się napisać, że zagrali bezbłędnie, ale gdy spojrzymy na powtórki to jest jeszcze trochę do poprawy. Fajnie wygląda gra Wisła, widać zaangażowanie u zawodników, a przy odbiorze piłki jest wzajemne pomaganie. Goście w ostatnich tygodniach są mega skuteczni, bowiem w ostatnich czterech spotkaniach ligowych zdobyli aż piętnaście goli!. Wynik jest mega dobra, a dzisiaj jest okazja do śrubowania kolejnych goli. Zagłębie co prawda w Legnicy nie straciło gola, ale dalej jest to zespół, który ma problemy w defensywie. Przy tak silnej ofensywie drużyny gości, dzisiaj goli nie powinno zabraknąć. Co do absencji to beniaminek bez Bartłomieja Babiarza, Tomasza Nowaka i Martina Pribuli (urazy). "Biała Gwiazda" bez Michała Buchalika i Jakuba Bartosza (urazy). Pod znakiem zapytania stoją występy Jakuba Błaszczykowskiego, Vullneta Bashy oraz Marcina Wasilewskiego. 



 



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
raiffeisen16 19

raiffeisen16

Użytkownik


Z tego co widzę ja zapropnuje mniej popularny na forum pogląd na dzisiejsze wydarzenia w stolicy:



Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska Ekstraklasa

Godzina: 20:30

Spotkanie: Legia Wwa - Jaga Białystok

Typ: Jaga (goście)  / Jaga lub remis

Kurs: 4.45 / 1.95 (STS)



 



Zgadzam się z analizą większośc na temat problemów obu drużyn. Moim zdaniem z uwagi na problemy kadrowe (obie źle ale gorzej u gości), zamieszanie w okół stołków trenerskich (obie źle ale gorzej u gospodarzy) oraz słabą formę obu zespołów i wreszcie fakt, że jest to nieoceniona Ekstraklasa, możemy bez dwóch zdań stwierdzić, że mecz ten nie ma jasnego faworyta. W obu drużynach trudno o pomysł na grę i obie śpią, seria 5 meczów bez wygranej Jagi i potężne lanie wojskowych w Krakowie z pewnością gotują obie szatnie. O ewentualnym zwycięstwie moim zdaniem zdecyduje jedna sytuacja, zbieg okoliczności np. jedno zamieszanie w polu karnym. W najlepszym wypadku mamy tutaj do czynienia z sytuacją gdzie każda z opcji wyniku: 1 X 2 ma takie same 33% szanse. Analiza oparta o "atut własnego boiska" zupełnie do mnie nie przemawia, chyba, że kibice będą podpowiadać wojskowym ustawienie i od kilku dni siedzą z nimi na treningach. 



Buk przedstawia nam jednak sprawę nieco inaczej, premiując stawiających na legię po kursie 1.8 - 2.1 czyli tyle co za postawienie na Jagę z podpórką. Powtarzam jeszcze raz - w meczu który zapowiada się na wróżenie z fusów wyniku zwycięstwo Legii wycenione jest przez buka tak jak zakład X2. 



Nawet nie tykając się dalszej analizy to samo pozwala stwierdzić, że w stawianiu X2/2 jest value. 



 



Dla osób stawiających czystą 2 (Jaga win):



5 meczów bez zwycięstwa wEkstraklasie (Jaga walczy dzielnie o PP) i zagrożenie utraty szansy na potrzebne Jadze awansy i gratyfikacja finansowa to nóż na trenerskim gardle, jeśli jednak porównamy szatnie zdaje mi się, że to Lechici będą czuć większą presję i Jaga wyjdzie bez kompleksów. Legii w starciu H2H ani razu w ostatnich 5 meczach nie udało się dziubnąć Jagi, dwa ostatnie mecze tych drużyn to remisy. W legii brak Cafu i solidnej obrony, Jaga ma ubytki głównie w środku pola ale kontuzjowany napastnik i tak nie strzelił w swoich 7 meczach ani jednego gola. 



 



Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zachęcam do polemiki, sygnalizuję tylko, że moim zdaniem w 2 i X/2 w Warszawie dziś jest value. Pozdrawiam! 
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik


Piast Gliwice - Wisła Płock



powyżej 9 rożnych (3-drogowo) @ 2,0 / etoto ➕



Piast przerwał ostatnio serię 5 zwycięstw z rzędu ulegając w Gdańsku Lechii ale w tamtym spotkaniu wcale nie był gorszy i nic nie zatracił ze swojej wcześniejszej gry. Goście każdy mecz grają z nożem na gardle gdyż cały czas okupują miejsce w strefie spadkowej i nie potrafia się z niego wygrzebać. Piast u siebie świetny bilans, dawno nie przegrali ale każda seria ma swój koniec, powinno być dzisiaj zwycięstwo ale w naszej kopanej żaden wynik nie powinien zaskakiwać. Gospodarze dużo grają skrzydłami skąd wykonują sporo wrzutek za sprawą Konczowskiego czy też Kirkeskova stąd rożne wydają się dobrą opcją na to spotkanie, u siebie Piast w tym sezonie przynajmniej 10 rożnych osiągnął w 61,5% spotkań. Goście nie mogą skupić się tylko na obronie i wywiezieniu z Gliwic chociaż remisu bo w ich sytuacji niewiele to zmieni więc też muszą się pofatygować od czasu do czasu pod bramkę rywali i jakieś cornery powinni wywalczyć. Co prawda w tym elemencie ich średnia na wyjazdach wynosi niewiele ponad 30% ale jak wspomniałem nie mogą tu się tylko bronić ale również szukać swoich okazji na strzelenie bramki.



 



Lech Poznań - Pogoń Szczecin



Remis (gosp. wygra - zwrot) @ 1,89 / Totolotek ➡zwrot



Nie wiem może się mylę ale wydaje mi się, że zawodnicy Lecha po zwolnieniu Nawałki odetchnęli z ulgą i dzisiaj zagrają lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Może od razu nie wygraja ale też nie przegrają stąd obstawiam remis na zwrot w przypadku jednak ich wygranej. Być może to jest ta kolejka remisów jakiej dawno nie było, na razie na 4 spotkania 3 remisy. Pogoń dzisiaj bez Drygasa i Kozulja, szczegónie brak tego pierwszego może być widoczny. Obie ekipy jeszcze nie zapewniły sobie gry w górnej połówce tabeli i dzisiaj wychodzi mi taki wyrównane spotkanie zakonczone remisem.



 



Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków



powyżej 3,5 goli @ 2,6 / etoto ➕



Sporo już o tym spotkaniu napisano, jaką to dziurawą linią defensywną dysponują gospodarze i jaką mocą w ofensywie goście. Bramki wydają sie tutaj jedynym rozsądnym typem. Do składu wraca Sanogo, który powinien wzmocnić siłę ofensywną Zagłębie. Jest on pewnie spragniony gry bo jego 4 kolejki pauzy nie wynikały z kontyzji a dyskwalifikacji za czerwoną kartkę, którą obejrzał w spotkaniu z Górnikiem w Zabrzu. Niby Wisła po tym co pokazała z Legią ograć Zagłębie ale wczoraj Lechia też miała ograć Arkę a można stwierdzić, że powinni się cieszyć że nie przegrali.



 



Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok



powyżej 29,5 fauli @ 1,85 / Totolotek ⛔



Legia również jak Lech z nowym/starym trenerem na ławce zagra dzisiaj z przetrzebioną Jagiellonią. Za kartki nie zagra Novikovas a kontuzji nabawili się ostatnio dwaj napastnicy Klimala i Scepovic no i bramkarz Kelemen, do tego dochodzi kontuzjowany Arsenic także sytuacja nie do pozazdroszczenia. W Legii pauzuje Cafu za czerwoną i kontuzjowani Nagy i Hlousek. Czy Legia wygra trudno przewidzieć, Jaga chyba skupia się już na PP i ostatnio nie gra najlepiej. Ich pozycja w lidze jeszcze nie pozwala na odpuszczanie ligi bo mogą wypaść w ósemki mistrzowskiej i zagrać w spadkowej. Spadek oczywiście im nie grozi ale im niższe miejsce w lidze tym mniej kasy na koniec sezonu. Moim zdaniem Jaga mimo iż ostatnio prezentuje się słabiej dzisiaj postawi się mocno gospodarzom i utrudni im życie stąd typ na faule.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom