>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Migracja forum - uwagi i zgłoszenia

Status
Zamknięty.
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 13:06 przez zloty5o


mozna zlikwidowac odnosniki calego forum na dole zajmuje 3/4 strony 


To są linki w stopce na samym dole, użyteczne dla tych, którzy będą chcieli szybko przejść do konkretnego działu, dla reszty są praktycznie niewidoczne, jeżeli nie scrolujesz na sam dół :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 13:29 przez reina17


Forum to społeczność, a społeczność to użytkownicy, którzy ją tworzą. Nie branie pod uwagi zdania innych osób oraz aroganckie i nieprofesjonalne odzywki powodują, że miejsce to zaczyna odstraszać a nie przyciągać.



Ponadto w mojej ocenie, obecny szablon forum jest chyba najmniej czytelny i najmniej przejrzysty ze wszystkich dotychczasowych wersji. Zamiast wprowadzać zmiany usprawniające działanie forum, to dorzucacie jeszcze większą ilością lukru i "cukierkowości", bo taka jest moda... Niestety, ale forum przestaje być miejsce, w którym można miło spędzić czas.



Kilka lat temu forum było pod względem ruchu w pierwszym 1000 w PL, a obecna pozycja to 4397.


Spokojnie, wszystko przed nami, będziemy jeszcze w top 100, trzymaj za nas kciuki :)



Co do szablonu forum, zdaje sobie sprawę, że większość użytkowników przyzwyczaiła się do przedpotopowej kolorystyki, nie są hardcore userami w internetach i najlepiej gdyby skasować Facebooka i przywrócić gadu-gadu. Niemniej twórcy różnych portali idą z duchem czasu i to oni definiują standardy, które podobają się większości. Tradycyjnie, przy każdej zmianie znajdą się tzw. late-adapterzy, którzy będą mieć uwagi co wszystkiego co nowe (zbyt cukierkowate, nieprzejrzyste, nie ten kontrast, nie ta czcionka, nie ten odcień i nie ten kolor włosów moderatora).



Myślę, że forum przeszło bardzo dobrą transformację, a z czasem będzie coraz lepiej, zarówno pod kątem funkcjonalności jak i wyglądu. Na pewno czasy w których portale wyglądały jakby je dinozaury projektowali (a ludzie rzucali w nich kamieniami ????) skończył się, przykładowo:







 
 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 13:36 przez gy_gy_craveel


Wiadome jest ze klorystyke forum ,mozna poprawic i zrobic bardziej ostrzejsza...


Kolorystyka to kwestia gustu, każdy ma swój, póki co chcemy skupić się na nowych funkcjonalnościach, niemniej weźmiemy pod uwagę każdą konstruktywną uwagę / propozycję dotyczącą wyglądu taką jak przedstawił @adamo80
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports


Forum , mecz.pl fajne bylo ,pamietam czasy lat 2000 ale umarlo niewiedziec czemu - wielu userow znalem z tamtad jak i z czatu . - to byly dobre czasy , siedzialo sie godzinamy , teraz obecna syatuacja sie z mienila i ma sie wazniejsze obowiazki i rodzine :) oszywicie tez dobre czasy ale mniej czasu na forum :)
 
zloty5o 84,3K

zloty5o

Użytkownik
cytat z dnia 11 maja 2019 13:37 przez coinspinner
cytat z dnia 11 maja 2019 13:06 przez zloty5o


mozna zlikwidowac odnosniki calego forum na dole zajmuje 3/4 strony 


To są linki w stopce na samym dole, użyteczne dla tych, którzy będą chcieli szybko przejść do konkretnego działu, dla reszty są praktycznie niewidoczne, jeżeli nie scrolujesz na sam dół :)


 
 
zloty5o 84,3K

zloty5o

Użytkownik


jak niewidoczne w dziale typy na zywo na stronie wiecej odnosnikow forum sie miesci jak typow naprawcie to
 
prezes96 27,7K

prezes96

Użytkownik
cytat z dnia 11 maja 2019 11:15 przez coinspinner
cytat z dnia 11 maja 2019 11:06 przez prezes96


Co tu się stało to ja nawet nie pytam xD 



Przecież ten nowy wygląd aż cukierkowo bije w oczy. Dobrze pamiętać czasy starego wyglądu :')


Nie wiem jak Ty, ale ja wolę aby ktoś we mnie bił cukierkami niż przedawnionym, archaicznym gó..em. kwestia gustu i upodobań ????


Ktoś tu jest za bardzo hop siup do przodu, uważaj żebyś tyłu nie zgubił.



 



Tu nie chodzi o archaiczność. Zajmuję się trochę "internetami", ale bardziej w kwestii reklam, czyli adword, facebook ads itd. Wiem jak content powinien dla odbiorcy wyglądać. Ten jest "nowoczesny", ale za cholerę nieprzyjazny dla oka, wersja mobilna kompletnie nieczytelna. Kolejna zmiana przeprowadzona z dnia na dzień. Ludzie ogółem nie lubią zmian, to też jest jeden z elementów oporu. Powtórzę się jeszcze raz, jeśli nie robi się nic dla społeczności, tylko zmianę dla zmiany to jest pierwszy krok do zmniejszenia "klikalności" forum. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 14:05 przez prezes96


Ktoś tu jest za bardzo hop siup do przodu, uważaj żebyś tyłu nie zgubił.



Tu nie chodzi o archaiczność. Zajmuję się trochę "internetami", ale bardziej w kwestii reklam, czyli adword, facebook ads itd. Wiem jak content powinien dla odbiorcy wyglądać. Ten jest "nowoczesny", ale za cholerę nieprzyjazny dla oka, wersja mobilna kompletnie nieczytelna. Kolejna zmiana przeprowadzona z dnia na dzień. Ludzie ogółem nie lubią zmian, to też jest jeden z elementów oporu. Powtórzę się jeszcze raz, jeśli nie robi się nic dla społeczności, tylko zmianę dla zmiany to jest pierwszy krok do zmniejszenia "klikalności" forum. 


Ktoś tu chyba odebrał moją wypowiedź za bardzo do siebie... mała dawka dystansu powinna pomóc, nie ma za co :)



"za cholerę nieprzyjazny dla oka" - Twojego oka, które nie reprezentuje promil społeczności.



"jeśli nie robi się nic dla społeczności, tylko zmianę dla zmiany to jest pierwszy krok do zmniejszenia "klikalności" forum" - dziękuję za radę, takową wiedzę nabyłem gdzieś na przełomie gimnazjum i liceum, bardzo przydatna, dlatego na forum były, są i będą zmiany, wg. nas, na lepsze, a pozytywne efekty już widzimy (nie uwzględniając tego tematu, który stał się miejscem upustu całego żalu i żółci niczym komentarze pod nowym teledyskiem Ewy Farny na YT).



Trzymajmy poziom Panowie. Chcecie wspólnie tworzyć forum? pomóżcie. Nie chcecie pomóc? zasadniczo zostają 3 opcje, korzystać z tego co jest, stworzyć własne forum albo przejść do innego. Emocje są tu kompletnie niepotrzebne ????
 
jan_3_sobieski 2,1K

jan_3_sobieski

Użytkownik
cytat z dnia 11 maja 2019 12:35 przez gy_gy_craveel






 



 



 


Zgadzam się z powrotem avatar-ów. Konieczne jak logo w firmie, teraz widoczna jest tylko Administracja. Faktycznie forum się ucywilizowało, natomiast mam wrażenie, że delikatnie się zlewa aktualna kolorystyka.



Mnie chyba najbardziej uderza card header do navbar. To nie jest tak, że Google was gorzej pozycjonuje, za m.in. kontrast? 







Skąd macie grafika? Sam poszukuję i oprócz Behance, dribbble, wykopu i grupek na fb nie mam pomysłów gdzie jeszcze szukać...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik


Np w Totolotku też zrobili nowy wygląd, ale zostawili możliwość starego i ja tak korzystam. Wiele banków też zmieniało, ale ludzie odrzucali te zmiany i wracali... Czasami jakieś trendy są po prostu złe... A aktualizacje wszędzie i wszystkiego to już chyba irytują 90% populacji.... :) Np Firefox ostatnio się tak popisał, że przestały działać wszystkie rozszerzenia... Oczywiście fajnie coś ulepszać i zmieniać tylko czasami mam wrażenie, że zmienia się za często i za dużo i co przyjdzie jakiś dyrektor gdzieś z nowymi pomysłami bierze ludzi po studiach i z głowami pełnymi zapału demolują wszystko... Te uwagi to nie do was tylko ogólnie... Ja na każdą zmianę wyglądu na Allegro, w bankach, na forach reaguję alergicznie bo niestety najczęściej oznacza to kłopoty... :)



W firefoxie zwiększyłem rozmiar strony do 120% i przynajmniej problem z czcionką wyeliminowałem, ale na pewno ta nowa kolorystyka nie jest dobra. Lepsza była ta wcześniejsza.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik


Jakie dane statystyczne Ci podpowiadają, że tylko promil użytkowników uważa to nowe forum za słabsze od starego? Może zróbcie ankietę (tylko uczciwa a nie taka rodem z zsrr) i dowiecie się jaki promil (hehe) uwaza podobnie jak Prezes. 



 



 
 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 14:18 przez jan_3_sobieski


Zgadzam się z powrotem avatar-ów. Konieczne jak logo w firmie, teraz widoczna jest tylko Administracja. Faktycznie forum się ucywilizowało, natomiast mam wrażenie, że delikatnie się zlewa aktualna kolorystyka.



Mnie chyba najbardziej uderza card header do navbar. To nie jest tak, że Google was gorzej pozycjonuje, za m.in. kontrast? 



Skąd macie grafika? Sam poszukuję i oprócz Behance, dribbble, wykopu i grupek na fb nie mam pomysłów gdzie jeszcze szukać...


kontrast u nas nie jest w takiej kolorystyce, jaką podałeś, tylko czarny na białym (liczy się tekst we wpisach, a nie navbar czy footer):



 

https://cl.ly/ac289b37f09c



 



Co do grafiki, wyobraź sobie, że na pokładzie nie mamy grafika :) ale z tego co wiem to Upwork jest dobym źródłem freelancerów z całego świata. Ew. zostaje Ci soft house, z polskich polecam 10clouds, kosztują sporo ale robią solidną robotę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 14:21 przez adamo80


Np w Totolotku też zrobili nowy wygląd, ale zostawili możliwość starego i ja tak korzystam. Wiele banków też zmieniało, ale ludzie odrzucali te zmiany i wracali... Czasami jakieś trendy są po prostu złe... A aktualizacje wszędzie i wszystkiego to już chyba irytują 90% populacji.... :) Np Firefox ostatnio się tak popisał, że przestały działać wszystkie rozszerzenia... Oczywiście fajnie coś ulepszać i zmieniać tylko czasami mam wrażenie, że zmienia się za często i za dużo i co przyjdzie jakiś dyrektor gdzieś z nowymi pomysłami bierze ludzi po studiach i z głowami pełnymi zapału demolują wszystko... Te uwagi to nie do was tylko ogólnie... Ja na każdą zmianę wyglądu na Allegro, w bankach, na forach reaguję alergicznie bo niestety najczęściej oznacza to kłopoty... :)



W firefoxie zwiększyłem rozmiar strony do 120% i przynajmniej problem z czcionką wyeliminowałem, ale na pewno ta nowa kolorystyka nie jest dobra. Lepsza była ta wcześniejsza.


Zgadzam się w 100% jeżeli chodzi o zmiany na tych portalach, jest jednak u nich jedna wspólna cecha, której my nie mamy, to są wielkie korpo, w których działa wiele czynników aby zmienić kolor linku, 100 głów i 200 pomysłów, potem wychodzi jak wychodzi z FF. Paradoksalnie dlatego Apple jest uznawane za guru innowacyjności (wiem, kwestia dyskusyjna, ale uznajmy na chwilę że tak jest), głównie z tego powodu, że za życia Jobsa była trzymana krótko za mordę przez jednego wizjonera / dyktatora. On zlecał, testował, akceptował, a pod nim była armia najlepszych, która wdrażała jego wizje w życie.



Wracając do tematu Forum, mi osobiście podoba się nowa kolorystyka, jest delikatna, przejrzysta, kontrast dobry (białe tło, czarne teksty + 2 kolory poboczne). Chętnie poznam Twoją propozycję co do kolorystyki, czy mógłbyś podesłać mi paletę kolorów, które byś widział na forum? tu możesz wygenerować paletę: http://colormind.io/
 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 14:23 przez mjaurvcein


Jakie dane statystyczne Ci podpowiadają, że tylko promil użytkowników uważa to nowe forum za słabsze od starego? Może zróbcie ankietę (tylko uczciwa a nie taka rodem z zsrr) i dowiecie się jaki promil (hehe) uwaza podobnie jak Prezes. 


Szczerze, nie spodziewałem się takiego pytania, daj mi proszę jeden solidny argument, dla którego miałbym podawać publicznie jakiekolwiek statystyki biznesowe (szeroko pojęte, na tych się opieram).



Co do ankiety, dobry pomysł, pomyślimy najpierw o co chcemy zapytać, żeby wynik tej ankiety faktycznie przynosił wartość dodatnią dla Forum, a nie miał na celu udowodnienie czyjegoś zdania ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 11 maja 2019 14:32 przez coinspinner
cytat z dnia 11 maja 2019 14:21 przez adamo80


Np w Totolotku też zrobili nowy wygląd, ale zostawili możliwość starego i ja tak korzystam. Wiele banków też zmieniało, ale ludzie odrzucali te zmiany i wracali... Czasami jakieś trendy są po prostu złe... A aktualizacje wszędzie i wszystkiego to już chyba irytują 90% populacji.... :) Np Firefox ostatnio się tak popisał, że przestały działać wszystkie rozszerzenia... Oczywiście fajnie coś ulepszać i zmieniać tylko czasami mam wrażenie, że zmienia się za często i za dużo i co przyjdzie jakiś dyrektor gdzieś z nowymi pomysłami bierze ludzi po studiach i z głowami pełnymi zapału demolują wszystko... Te uwagi to nie do was tylko ogólnie... Ja na każdą zmianę wyglądu na Allegro, w bankach, na forach reaguję alergicznie bo niestety najczęściej oznacza to kłopoty... :)



W firefoxie zwiększyłem rozmiar strony do 120% i przynajmniej problem z czcionką wyeliminowałem, ale na pewno ta nowa kolorystyka nie jest dobra. Lepsza była ta wcześniejsza.


Zgadzam się w 100% jeżeli chodzi o zmiany na tych portalach, jest jednak u nich jedna wspólna cecha, której my nie mamy, to są wielkie korpo, w których działa wiele czynników aby zmienić kolor linku, 100 głów i 200 pomysłów, potem wychodzi jak wychodzi z FF. Paradoksalnie dlatego Apple jest uznawane za guru innowacyjności (wiem, kwestia dyskusyjna, ale uznajmy na chwilę że tak jest), głównie z tego powodu, że za życia Jobsa była trzymana krótko za mordę przez jednego wizjonera / dyktatora. On zlecał, testował, akceptował, a pod nim była armia najlepszych, która wdrażała jego wizje w życie.



Wracając do tematu Forum, mi osobiście podoba się nowa kolorystyka, jest delikatna, przejrzysta, kontrast dobry (białe tło, czarne teksty + 2 kolory poboczne). Chętnie poznam Twoją propozycję co do kolorystyki, czy mógłbyś podesłać mi paletę kolorów, które byś widział na forum? tu możesz wygenerować paletę: http://colormind.io/


Ja to się tak nie znam żeby wysyłać jakieś palety... :) Po prostu wcześniej było lepiej, jak dla mnie... Generalnie o wiele za jasne jest teraz tło jak i czcionka, którą się pisze... A ja nie mam jakiegoś tanie monitora więc co się dzieje na słabszych monitorach ? Ta poprzednia kolorystyka była całkowicie fajna i nowoczesna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
prolooser 3,1K

prolooser

Użytkownik


W typach dnia, widze tylko ostatni post i ostatnia liste. I nie widze mozliwosci zobaczyc temat od 1 postu. Tylko u mnie tak jest?? Bo bez znaczenia czy klikam na nazwe tematu, czy na ostatni post w temacie, widze tylko ostatnia strone i nie widze mozliwosci zobaczenia poprzednich postow?
 
egreg 942

egreg

Użytkownik


Witam teraz z tego forum ciężko się korzysta , po zmianie czcionki treści postu ciężko się czyta, czcionka nietypowa i  oczy się męczą .



Jak pisze się post, robią się podwójne odstępy między wierszami.



Kto to wymyślił żeby emotikony  ✅ ⛔ były czarno-białe ?



Odechciewa się korzystania z tego forum... ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 17:17 przez egreg


Witam teraz z tego forum ciężko się korzysta , po zmianie czcionki treści postu ciężko się czyta, czcionka nietypowa i  oczy się męczą .



Jak pisze się post, robią się podwójne odstępy między wierszami.



Kto to wymyślił żeby emotikony  ✅ ⛔ były czarno-białe ?



Odechciewa się korzystania z tego forum... ⛔


Chcąc uniknąć podwójnych odstępów między wierszami wciśnij Shift + Enter zamiast Enter. Emotikony  ✅ ⛔ różnią się w zależności od przeglądarki. Każda inaczej interpretuje międzynarodowy standard, którym jest emoji. Przykładowo w Mozilli wyglądają tak:





Chrome natomiast pokazuje je w takiej wersji:



 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 11 maja 2019 16:29 przez prolooser


W typach dnia, widze tylko ostatni post i ostatnia liste. I nie widze mozliwosci zobaczyc temat od 1 postu. Tylko u mnie tak jest?? Bo bez znaczenia czy klikam na nazwe tematu, czy na ostatni post w temacie, widze tylko ostatnia strone i nie widze mozliwosci zobaczenia poprzednich postow?


Jeżeli już odwiedziłeś wcześniej temat, to klikanie w nazwę tematu zawsze będzie Cię przenosić do pierwszego nieprzeczytanego wpisu, jeżeli nie odwiedziłeś tematu, to na pierwszą stronę. Klikając w datę ostatniego wpisu, przeniesie Cię do ostatniego wpisu w temacie.



 

https://cl.ly/b9cafa24d2d7



 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom