>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

1. Grand Prix Australii [15 - 17 marca 2019]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Australii 2019

Piątek, 15 marca ▶
#1 Trening ▶ 02:00
#2 Trening ▶ 06:00
Sobota, 16 marca ▶
#3 Trening ▶ 04:00
#Kwalifikacje ▶ 07:00

Niedziela, 17 marca ▶
#Wyścig ▶ 06:10


Informacje o torze:
Nazwa toru: Melbourne Grand Prix Circuit

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Pierwsze Grand Prix: 1996
Długość toru: 5.303 km
Liczba okrążeń: 58
Kierunek jazdy: Prawoskrętny
Całkowity dystans wyścigu: 307.574 km
Rekord okrążenia: Michael Schumacher (2004) - 1:24.125
Tak, tak, tak mamy to! Wielki powrot do scigania stal sie faktem. Robert Kubica po bardzo dlugich 8 latach rozlaki z Formula 1 w koncu wraca jako etatowy kierowca w jednym z najbardziej utytulowanych zespolow w stawce. W sezonie 2019 bedzie kierowca zespolu Williams, ktory moze sie pochwalic 9 tytulami mistrzowskimi w klasyfikacji konstruktorow oraz 7 tytulami mistrzowskimi w klasyfikacji kierowcow. W koncu ta niezwykle romantyczna historia bedzie miala swoj wielki final i Robert bedzie mogl znowu pokazac swoj niezwykly talent oraz nieprzecietne umiejetnosci scigajac sie w najbardziej prestizowym sporcie motorowym. Partnerem zespolowym Polaka bedzie mlody, bardzo obiecujacy George Russell. Jest to mistrz serii GP3 z 2017 r. oraz Formuly 2 z 2018 r. Obecnie ma on 21 lat ale naprawde widac, ze jest to dobrze poukladany chlopak odnoszacy sie z duzym szacunkiem do naszego rodaka wiec mam nadzieje, ze ten duet bedzie ze soba dobrze wspolpracowal w tym sezonie. Niestety poczatek dla Williamsa moze byc dosc trudny obserwujac ile negatywnych rzeczy dzieje sie w zespole. Patrzac przez pryzmat testow wydaje sie, ze w tej chwili dysponuja oni najwolniejszym bolidem w stawce. Mam nadzieje, ze z czasem problemy zostana juz na dobre rozwiazane i obaj kierowcy stajni z Grove beda mogli w pelni pokazac swoj potencjal. Nie ma co sie na zapas martwic tym bardziej, ze nie mamy na to zadnego wplywu. Trzeba wspierac i kibicowac! Tylko tyle i az tyle mozemy w tym momencie zrobic.
Po przedsezonowych testach w najlepszych nastrojach powinien byc zespol Ferrari. Wydaje sie, ze w tym momencie dysponuja oni najszybszy bolidem w stawce. Lewis Hamilton twierdzi, ze team z Maranello ma przewage nad druga ekipa w okolicach 0.5 sekundy. Oczywiscie sa to bzdury i az taka duza przewaga nie dysponuja ale mysle, ze przewaga w ich wypadku na starcie sezonu moze wynosic okolo 0.2 sekundy. Mercedes w drugiej turze przedsezonowych testow przywiozl bardzo duzo poprawek samochodu. Byly to na tyle duze zmiany, ze smialo mozna tutaj mowic o specyfikacji 2.0 w przypadku ich bolidu. Poprawki zdaly egzamin i Srebrne Strzaly zdecydowanie zblizyly sie pod wzgledem osiagow do czolowki. Red Bull przystapi do tego sezonu wraz z nowym dostawca jednostek napedowych. Silnik Renault zostanie zastapiony Honda a Czerwone Byki wiaza z ta zmiana nadzieje na wlaczenie sie do walki o tytuly mistrzowskie w klasyfikacji konstruktorow i kierowcow. Jak bedzie? Zobaczymy. Na razie wydaje sie, ze sa mniej wiecej na rowni z Mercedesem. To tyle jesli chodzi o w miare mozliwy uklad sil w obecnym sezonie. Dalej mamy ekipy srodka stawki, ktora w tym roku wydaje sie naprawde mocno zbita i roznice miedzy ekipami sa naprawde niewielkie. Alfa Romeo wraz z Renault wydaja sie tymi, ktorzy powinny nadawac ton w rywalizacji z pozostalymi zespolami srodka. McLaren, Racing Point, Haas oraz Torro Rosso wygladaja na to, ze sa na podobnym poziomie a o koncowym rozstrzygnieciu beda decydowaly detale.
Jak będzie wyglądał układ sił w stawce w tym sezonie? Czy któraś z ekip przełamie w końcu dominację Srebrnych Strzał? Czy Robert Kubica przynajmniej raz pokusi sie o staniecie na podium w tym sezonie? Na większość z tych pytań ciężko odpowiedzieć już teraz. Z całą pewnością trochę jaśniejszą sytuację będziemy mieli po zaliczeniu inauguracyjnego wyścigu w Australii.
Na fenomenalnie zapowiadający się pierwszy weekend nowego sezonu Formuły 1 na torze Melbourne Grand Prix Circuit zaprasza już teraz user Ranczo0123.
Zapraszam do dyskusji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +104
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
FIA nakazała zmienić projekt lusterek oraz przedniego zawieszenia przed GP Australii? Nie ma problemu :bandit:
 
R 28

rentonb

Użytkownik
Ukończy na podium
Max Verstappen
Typ: Nie @ 1.80
Bukmacher: Bet 365
Kontynuacja wywodów z zakładu długo terminowego. Nie spodziewam się kraksy na początku stawki i na podium skończą VET HAM LEC ( w dowolnej kolejności)
Ukończy wyścig (Będzie sklasyfikowany)
Robert Kubica
Typ: Tak @ 1.66
Bukmacher: Bet 365
Williams czarną latarnią nowego sezonu. Jedynym pozytywem FW42 jest jego wysoka bezawaryjność dlatego uważam że Robert poprostu na końcu stawki dojedzie spokojnie od startu do mety i takim zakładem mam zamiar sobie osłodzić rozczarowanie które nas polskich kibicow spotka w Melbourne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam wszystkich u progu nowego sezonu ???? tych piszacych jak również tych czytajacych to forum ????
Aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl co sie bedzie działo na lini startu przed GP Australii. Po 3045 dniach marzeń ze moze los odda to co zabrał w końcu jest, udało mu sie , wraca Nasz Robert Kubica, az sie łezka w oku kreci na samą tylko mysl , ze po tym co przeszedł stanie znów na linii startu do GP F1. Nareszcie nasze serducha będą biły mocniej bo napewno Robert dostarczy nam w tym sezonie wielu niezapomnienych wrazeń a ja osobiście wierzę, że bedziemy z niego dumni ( co ja pisze , juz jesteśmy bo nie ma w stawce drugiego takiego Gladiatora) i mimo nie najlepszego bolidu( którego potencjału do konca nie zna nawet sam RWR i którego bym na dzien dobry nie skreślał) wyciągnie z niego maksa i jezeli nadarzą sie okazje to dzieki swojemu doswidczeniu postara sie je wykorzystac i kto wie czy tylko skonczy sie na dobrych punktach czy na czymś wiecej ????
Kibicujmy mu wszyscy i trzymajmy kciuki aby omijały go kolizje i awarie maszyny ????
To tak tytulem wstępu, bo nie mogłem tego nie napisać;)
GP Australii - Wyścig
Na poczatek moze kilka zdan o przepisach jakie sie zmieniły w tym roku:
W tym roku zmieniono kilka przepisow dotyczacych aorodynamiki. Przednie skrzydło jest o 200 mm szersze i o 25 mm głębsze, zrezygnowano z ostrrych koncówek, ktore powodowały wypuchanie strugi powietrza na zewnątrz co przeszkadzało bolidowi jadącemu z tyłu. Tylne skrzydło jest o 100 mm szersze i o 70- mm wyższe i ma uproszczone koncówki, które maja zmniejszyc zawirowania. Nowa geometraia skrzydła ma zminiejszyc zakłócenia na samochód jadacy z tyłu , teoretycznie sprzyjając zacietemu sciganiu i manewrom wyprzedzania.
Wyrównano szanse cięższych kierowców i ustanowiono limit masy minimalnej kierowcy wraz z fotelem na 80 kg , ktore sa dodawane do masy minimalnej samochodu.
Pirelli zmniejszyło game dostepnych mieszanek opon oznaczajac je symbolami od C1 ( najtwardsza) do C5( najmiększa) . Na kazdy wyscig wybierane sa trzy mieszanki
To tak tytułem nowinek technicznych bo na poczatku zespoły roznie beda na to reagowały i dostosowywały sie.
Jeżeli ktoś interesuje sie tym sportem nie sezon dwa lub nawet trzy ten wie że przed pierwszym wyscigiem sezonu wiadomo, że nic nie wiadomo ???? . W ostatnich latach testy bolidów przybrały często obraz maskowania sie, ukrywania formy , rzeczywistych osiągów a nawet nie pokazywania całego bolidu. I kazdy wie ze tak jest i tym razem też mamy kurtuazyjne wypowiedzi rywalizujacych ze soba teamów i chwalenie konkurencji. Tak na dobrą sprawe to nawet szefowie teamów sami dokładnie nie wiedzą w którym miejscu są względem rywali. A co za tym idzie jest mnóstwo niewiadomych, na dobrą sprawę wiecej niż pewników. nikt do konca nie wie ile daja zmiany aero podczas wyscigu a i na innych charakterystykach torow beda miały różny wpływ. Poczatek sezonu ma to do siebie ze i nawet buki nie wiedza w która strone isc wiec czesto mozna złowic jakis fajny kurs .
Pierwszy mój typ oczwiescie bedzie zwiazany z Robertem. Tor w Melbourne jest w znacznej czesci torem ulicznym i w wiekszosci nie wybacza błędów. jest to jeden z ulubionych torow Roberta( który zawsze preferował tory techniczne , gdzie wiele zalezało od kierowcy, lub kierowca mógł byc wartoscia dodana do bolidu). Zawsze sobie dobrze radził na tym torze mimo nie najlepszego bolidu. Inna sprawa ze bardzo czesto były do pechowe wystepy , spowodowane albo awaria maszyny a najczesciej kolizja nie ze swojej winy ( wide kolizja z Vettelem, czy potraktowanie przez Nakajime) Wiadomo ze mial przerwe i on sam musi sobie poszukac limitow na tym torze, ale mysle ze sesje treningowe do tego wystrczą. Bolid RWR uwazany jest za najslabyszy w stawce i pewnie szału nie ma , zreszta wypowiedzi kierowcow sa w dosc podobnym tonie ale platforma bolidu jest tak przygotowana, ze da sie ten samochód rozwijac i to jest dosc pozywytna informacja. Jezli ktos pamieta Brawn GP to oni tez na pierwsze testy nie złozyli bolidu i wielu sie smiało i narzekało, a pozniej zdobyli konstruktora, nie mowia ze absolutnie tu mamy do czynienia z podobnym przypadkiem ale chodzi o to, ze falstart na poczatku sezonu nie musi wcale oznaczac katastrofy i tego ze bada wozic sie w ogonie. Ale do meritum, pierwszy wyscig sezonu, niewiadome i w stawce mamy wielu młodych zawodnikow, mozemy sie spodziewac wszystkiego. Ja mysle ze jezeli nawet bolid nie jest najszybszy ale bedzie sie przyzwoicie proqwadzil to Robert wykorzysta kazda sytuacje na torze by tylko isc w góre( byle szczesliwie bez kolizji) i stad mam taki typ troche ryzykowany (chociaz zwazywszy na poczatek sezonu niekoniecznie) troche patriotyczny bo rozne rzeczy sie juz działy w F1 ( kary, kolizje, zła strategia), i ja to juz zagrałem
Kubica miejsca 1-10 kurs 7 STS
nie mogło przejsc obok tego bo kazdy kto zna Roberta wie na co go stac i ze wyciągnie z maszyny 200%
Dalej chodzi mi po głowie typ na Kimiego Raikkonena.
Alfa Romero Sauber to bardzo ciekawa konstrukcja , nawet zwracał na to uwage nasz Robert, niektórzy eksperci od F1 powiedzieli ze moze byc czarnym koniem w tym sezonie i majac takiego kierowce jak Kimi moga czasem utrzec nosa faworytom. Jedna rzecz to bolid ale co do kierowcy. Kimi rowniez bardzo lubi tory uliczne, w tym sezonie bez presji i obciazen i najwazniejsza rzecz, to na niego zespół bedzie grał w tym sezonie, to on jest numerem jeden w Alfie i moze pokazac na co go jeszcze stac. A facetowi talentu i zaciecia nie brak o doswiadczenie nie wspomniwszy
Raikkonen miejsca 1-10 kurs 1,7
Raikkonen miejsca 1-6 kurs 4
Raikkonen miejsca 1-3 kurs 100
(dlaczego tego nie spróbowac, nie takie rzeczy sie zdarzały, uliczny tor, kolizje, zwykły pech innych oby szczesliwie do mety, miesca od 1 do 6 kurs wart ryzyka)
Blizej kwalifikacji i wyscigu jeszcze pewnie podam jakis typ ale to stawiam teraz bo pozniej kursy moga sie pozmieniac.
Przepraszam ze zbyt długi wywód.
 
Otrzymane punkty reputacji: +142
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Genialny moment na konferencji prasowej. Daniel Ricciardo pod koniec swojej wypowiedzi na inny temat, sam z siebie zaczął o Robercie:
&quot;Wspaniale widzieć tu Roberta, niewielu z nas wie, co przeszedł. To zasługa jego charakteru, dokonał wielkiej rzeczy&quot;. Po tych słowach wszyscy kierowcy zaczęli bić Robertowi brawo. Serce rosnie! :heart:

1106107265776566272
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Genialny moment na konferencji prasowej. Daniel Ricciardo pod koniec swojej wypowiedzi na inny temat, sam z siebie zaczął o Robercie:
&quot;Wspaniale widzieć tu Roberta, niewielu z nas wie, co przeszedł. To zasługa jego charakteru, dokonał wielkiej rzeczy&quot;. Po tych słowach wszyscy kierowcy zaczęli bić Robertowi brawo. Serce rosnie! :heart:

1106107265776566272
Brawo Daniel ???? facet zawsze ciepło wypowiadał sie o Robercie mimo , że nie było im dane sie scigac razem.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Dobra, wszystko fajnie, ale moim zdaniem już wystarczy tych duserów w stronę Roberta i pewnie sam byłby pierwszym który to powie. To co przeszedł i jak z tego wyszedł to wielka rzecz, ale to już za nim. Wreszcie wrócił tam gdzie zawsze było jego miejsce, ale teraz ma konkretną robotę do wykonania, ogrom roboty, z której pewnie przez pierwsze miesiące niewiele się przełoży na wyniki bo Williams zapóźniony w cholerę. A nie będzie żadnych wymówek ani taryfy ulgowej, ze względu na to co przeszedł. Po prostu może stonujmy w chwaleniu itd. żeby nie było tak, jak zwykle u nas jest, że teraz tworzymy niemal ołtarzyk z Robertem (nie mówię że tutaj, ale w ogóle odnośnie szumu medialnego wokół startu sezonu 2019 i Roberta), a za chwilę jak się np okaże że jest wolniejszy od Russella, co przecież jest jak najbardziej możliwe, to zacznie się przegięcie opinii w druga stronę. Już za parę godzin będzie wiadomo dużo więcej kto, co, jak i na którym miejscu ????
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Dobra, wszystko fajnie, ale moim zdaniem już wystarczy tych duserów w stronę Roberta i pewnie sam byłby pierwszym który to powie. To co przeszedł i jak z tego wyszedł to wielka rzecz, ale to już za nim. Wreszcie wrócił tam gdzie zawsze było jego miejsce, ale teraz ma konkretną robotę do wykonania, ogrom roboty, z której pewnie przez pierwsze miesiące niewiele się przełoży na wyniki bo Williams zapóźniony w cholerę. A nie będzie żadnych wymówek ani taryfy ulgowej, ze względu na to co przeszedł. Po prostu może stonujmy w chwaleniu itd. żeby nie było tak, jak zwykle u nas jest, że teraz tworzymy niemal ołtarzyk z Robertem (nie mówię że tutaj, ale w ogóle odnośnie szumu medialnego wokół startu sezonu 2019 i Roberta), a za chwilę jak się np okaże że jest wolniejszy od Russella, co przecież jest jak najbardziej możliwe, to zacznie się przegięcie opinii w druga stronę. Już za parę godzin będzie wiadomo dużo więcej kto, co, jak i na którym miejscu ????
Serducho samo sie rwie;) Robert z reszta sam tonuje nastroje i mowiac o szansach mowi ze najlepiej jakby przejechał gładki wyscig. Sam RWR nie wie gdzie jest i wszyscy oczekuja ze beda wozic ogony. Moze tak , moze nie. Jezeli platforma bolidu bedzie przyzwiota to da sie ten bilid poprawiać , na ile to bedzie progres w stosunku do rywali sie zobaczy. Robert ja sam słusznie prawisz ma robote do wykonania. Wszyscy dobrze wiemy ze to swietny inzynier z fenomenalnym czuciem auta i to wartość dodana Williamsa i bolidu z którego jestem pewien ze wyciśnie wiecej niz ktos mógłby wycisnać. Ale trzeba twardo stac na ziemi , nie koniecznie na poczatku choc jezeli nadarzy sie okazja do przesuniecie sie wyzej to on ją wykorzysta. Kibicujmy mu i trzymajmy kciuki ????
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ja juz tylko zacieram raczki na ten kwik cebularzy po pierwszym wyscigu jesli Robert nie zdobedzie zadnego punktu. To malo powiedziane mysle, ze nawet TOP 10 bez podium byloby dobrym powodem zeby wypisywac glupoty na interiach, onetach i tym podobnych, ze Orlen zmarnowal 10 milionow ojro. Ja tylko pragne zauwazyc, ze Williams do Australii przywiozl ogromny pakiet poprawek. Trzeba bylo zmodyfikowac lusterka i przednie zawieszenie zgodnie nakazem FIA aby byc dopuszczonym ale jest jeszcze szereg innych unowoczesnien auta i wyglada to naprawde dobrze. Podwojny T-wing gdzie do tej pory tego kompletnie nie bylo. Williams był jedną z niewielu ekipy, które nie używały tego elementu podczas testów. Teraz pojawiło się i to podwójne i będzie wyróżniało się na tle innych ekip. Bardzo rozbudowane sekcje boczne z owiewkami i deflektorami tez wygladaja bardzo dobrze. Caly tyl rowniez ma szereg usprawnien. Pewnie bedzie potrzeba troche czasu zeby to odpowiednio dostroic ale pole do rozwoju na pewno jest. Jesli nie popelniono kardynalnych bledow przy projektowaniu tak jak mialo to miejsce w tamtym sezonie to powinno byc z kazdym weekendem coraz lepiej. Ja trzymam kciuki i na pelnym chillu bede bez zadnej presji wyniku ogladal Roberta w akcji.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
mark1973 idziesz spac czy bedziesz ogladal FP1 o 2:00? ????
Aj Panie i Paniowie mam ciary , siedze i ogladam eleven, omawiaja zespoły nowinki techniczne, silniki super to jest ale kurde , żałuje chyba musze isc lulu bo jutro cyfry mi sie przestawią w robocie ale nie wiem czy zasnę. Ale FP2 juz ogarne;)
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Zanim ruszą sesje treningowe jak jeszcze spróbuje zaproponowac jeden typ na wyscig
Daniel Ricciardo
To niesamowity gość, fajter, ulubieniec miekscowej publicznosci ,zawodnik dla którego to GP jest bardzo wazne. Nigdy nie stał tutaj na podium, a przeciez to jego domowy wyscieg do którego bardzo mocno sie przygotowuje. Ale Daniel zamienił Red Bulla na Renault, które podczas testow spisywało sie przyzwicie i które wg ekspertów moze w tym sezonie byc blisko wielkiej trójki. Pierwszy wyscig wiec oni tez nie wiedza gdzie sa.
Mysle ze Daniel da z siebie wszystko i w punktach conajmniej przyjedzie
Ricciardo 1-10 kurs 1,5
Ricciardi 1-6 kurs 2,6
fortuna
Po głowie chodzi mi równiez Haas, bo jak wiemy rok temu w zasadzie jechali po podium ale przez fatalne Pitstopy nic z tego nie wyszło. W tym roku tez moga zaskoczyc i jestem pewnien ze przynajniej jeden z ich kierowców w punktach bedzie a moze i wyzej
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
1 trening za nami. Jak sie mozna bylo spodziewac Robert z kolega zamykaja stawke. 4.5 s do Hamiltona wiec maja w ekipie nad czym rozmyslac
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
To będzie dla nich bardzo trudny wyścig biorąc pod uwagę niestabilność bolidów Williamsa w pierwszym treningu. Sporo pracy przed zespołem, ale to było do przewidzenia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom