>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Boks: Friday Boxing Night (Legionowo 1 marca) Cieślak-Kalenga

Status
Zamknięty.
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Całkiem ciekawa gala się szykuje, walki Cieślaka i Gudela są do typowania również w kilku zagranicznych firmach, a to rzadkość jeśli chodzi o polskie gale.
Na pierwszy rzut oka zaskoczyły mnie troche kursy w walce Czyżyka z Porębskim, obaj zawodnicy z doświadczeniami z amatorskich ringów i obaj traktujący boks jako dodatek. Czyżyk ma w rekordzie 1 porazke i 2 wygrane a Porębski bilans póki co nieskazony 2:0. Walka jest w limicie 80 kg ale wydaje mi się że Porębski może być troche większy- w 2017 próbował swoich sił w mma (przegral jedną walke) i tam walczył w kategorii ciężkiej wążąc blisko 100 kg. Nie wiem ile ma wzrostu, ale zakładam że ma więcej od Czyżyka (ten ma 180 cm)- wiem, to tylko detale które mogą nie mieć zadnego znaczenia ale w walkach 6 rundowych punktacje mogą iść różnie. Dlatego zakładam ze kurs na Porębskiego 3,50 jest mocno przesadzony i jak ktoś ma ochotę to za drobne myslę że warto spróbować.
STS ma na Krzysztofa Cieślaka kurs 1,60- całkiem spory a to walka wybitnie pod niego. Wprawdzie jest troche zardzewiały,nie walczył dobrych pare lat (w 2018 wrócił na 4 rundowy pojedynek po 3 latach przerwy) ale to wciąż bokser który miał dobre momenty w karierze i nie ma jeszcze 34 lat. Tutaj dostaje rywala który ma 38 lat z ujemnym rekordem który na ostatnie 15 walk wygrał jedną i jedną zremisował... Walka ledwo 4 rundy to nie wiem co by sie tutaj musiało wydarzyć żeby sędziowie nie dali wygranej Cieślakowi.
Żałuje że spóźniłem sie z postawieniem na walkę Gudela- poczatkowo był faworytem około 1,40 a na rywala było 2,80.. a nagle pojawiły sie kursy w bet365... zupełnie odwrotne. W moim mniemaniu Gudel jest bardzo przeciętny, w rekordzie praktycznie sami kelnerzy a rywal Kotochigov to przedstawiciel solidnego kazachskiego boksuz rekordem 7:0 i dużo lepszymi warunkami fizycznymi od Gudela i zazwyczaj walczący w kategorii wyzej- w dodatku walczył już i w Rosji i w Chinach i w Niemczech. Walka jest zakontraktowana az na 10 rund co powoduje ze cały czas zastanawiam sie jeszcze nad typem, ale najprawdopodobniej będe szedł w strone Kotochigova i kto wie, może nawet przed czasem.
Natomiast walka Michała Cieślaka to coś czego kompletnie nie rozumiem. W kwietniu w zeszłym roku przegrał z Masternakiem (który swoją drogą zanotował wówczas 6 wygraną z rzędu) a kursy wówczas były około 1,60 do 2,20 ! Kalenga wtedy sie tłumaczył że nie był odpowiednio przygotowany, nie miał sparingów i ogólnie chciał wtedy walke odwołać. Nie wiemy jaka jest prawda, ale wszystko wskazuje na to że bedzie solidne przygotowany. Dlatego nie rozumiem kompletnie logiki że teraz możemy dostac na jego wygrana kurs az w okolicach 6 (!). Kalenga to nie jest bokser o którym można mówić że jest skończony- on ma ledwo 31 lat a doświadczeniem, wieloma ciekawymi walkami z ścisłą czołówka bije Cieślaka na głowe. No właśnie, Cieślak jest ledwo rok młodszy a ma na koncie już wpadke dopingową, rekord nabity i ogólnie w wielu walkach był oszczedzany przez sędziów- popełnia liczne faule, bije w tył głowy itp: krótko mówiąc walczy nie czysto. Nie zdziwie się jak tutaj da tez się wciągnąć w jakąś gre, a wówczas może skończyc na deskach albo z odjętym punktem. Jedyne co mnie martwi to że to walka jest ledwo na 8 rund ale wydaje mi sie że wciąż będe szedł w strone Kalengi.
 
majster93 2,8K

majster93

Użytkownik
Jeśli chodzi o undercard to nie zabiorę głosu, gdyż nie znam tych zawodników. Mogę się wypowiedzieć jedynie jeśli chodzi o walkę Cieślaka z Kalengą.
W przypadku walki z Masternakiem, miałeś takie kursy, bo stylowo było to starcie boksera ze swarmerem, czyli styl walki po stronie Kalengi, jednak okoliczności po stronie Masternaka. Walka była w Polsce, Masternak był na fali do tego Borek zapłacił za europejski pasek WBO, który miał sprawić że Masternak zawalczy o mistrzostwo świata. Ogólnie wszystko pod Masternaka. Kalenga był za to po nokaucie od Dorticosa i przegranej z Lereną.
Nie należy zwracać uwagi na to co mówią pięściarze po walce, gdyż każdy zawsze znajdzie sobie odpowiednie usprawiedliwienie. Jednego bolał palec, drugiego głowa a innemu się nie chciało. Fakty są takie że Kalenga ostro ruszył na Mastera, a ten ładnie go punktował, trzymał na dystans, do tego doszła jeszcze kontuzja oka, ale jeszcze za nim napuchło mu to oko, widać było że odechciało mu się już walczyć. Walkę poddał a następnie szukał usprawiedliwień.
Teraz mamy starcie sluggera czyli Cieślaka i swarmera - Kalenga i stylowo slugger, czyli pięściarz obdarzony mocnym ciosem zawsze bije swarmera, który wyprowadza ogromną ilość ciosów ale przy okazji zbiera mocne na twarz i zwykle, w takiej konfiguracji przegrywa przed czasem. Uważam, że walka ta będzie bardzo podobna do starcia Dorticosa z Kalengą, gdzie Kalenga, zanim został znokautowany leżał o ile się nie mylę dwa razy.
Cieślak to rzeczywiście faularz, ale walka jest w Polsce i wątpię w to aby sędziowie zwracali mu uwagę czy tym bardziej odejmowali punkty. Oczywiście nie pochwalam takiego stanu rzeczy jednak takie są realia. Nie zgadzam się z tym, ze ma nabity rekord. Znokautował Palaciosa, znokautował niepokonanego Kubicza, wygrał w dobrym stylu z Radczenką, więc jak na nasze warunki nie jest źle. Na pewno nie jest to pięściarz &quot;hodowany&quot; do pierwszej lepszej wypłaty.
Uważam że Cieślak znokautuje Kalengę, jednak walka jest niestety zakontraktowana na 8 rund, co sprawia że Kalenga (jak będzie chciał) to może z trudem dotrwać do końca, więc nie wiem czy coś postawię na tę walkę. Gdybyśmy mieli 10 rund, to śmiało bym stawiał na zwycięstwo Cieślaka przez nokaut. W przypadku 8 rund może być nokaut, albo wysoka wygrana na punkty.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Oczywiście że mógł szukać usprawiedliwień ale wciąż absolutnie się nie zgodzę że wtedy miał 40% szans a teraz ma 5% szans. Sam wymieniłeś z kim walczył Kalenga (przypomne że jeszcze 4 lata temu miał Lebedeva na deskach) i kompletnie nie rozumiem jak się ma do tego Kubich- bo był niepokonany ? Był ale zobacz z kim walczył- wówczas dwóch na 9ciu rywali miało rekord dodatni i to ledwo, a w większości to byli sami debiutanci.Dodam ze Kubich potem przegrał kolejne 4 walki pod rząd. Palacios ok,ale on był wtedy rok po ciezkim nokaucie (w 1 rundzie od Kudryashova), miał już prawie 40 lat (jakeis 6-7 poza swoim prime) i po walce z Cieślakiem skończył kariere. Mówisz o walce z Radchenko gdzie właśnie Cieślak przewalczył spokojne 8 rund i najprawdopodobniej takie bedzie miał założenie na Kalenge. Swoją drogą Kalenga ma solidny wskaźnik wygranych przed czasem, ma czym uderzyć i jak Cieślak pójdzie w bitke (a myśle ze to zrobi bo uważam że to średnio inteligenty bokser) to może się to dla niego skończyć źle. Własnie dlatego ta walka jest na 8 rund- żeby to wygrał na punkty. Oczywiście jest tez opcja że Kalenga przyjedzie kompletnie nieprzygotowany i ja nie sugeruje nikomu że Kalenga to super typ ale granie Cieślaka po takich kursach mija się z celem.
 
majster93 2,8K

majster93

Użytkownik
Przecież w walce z Radczenką, Ukrainiec był liczony chyba z 3 razy, Cieślak chciał to skończyć przed czasem.
Zawodnicy tacy jak Kalenga bardzo szybko się wypalają. Podczas pierwszego starcia z Masternakiem czy Lebiedevem był w swoim &quot;prime&quot;, od tego czasu przyjął bardzo dużo ciosów (szczególnie w walce z Dorticosem) i to było już widać w drugim starciu z Masternakiem.
Również zakładam że Kalenga ostro ruszy od pierwszej rundy, jednak uważam że Cieślak ma mocniejszy cios i jak Kalenga się otworzy to wtedy go czymś skontruje.
Cieślak ma prawdopodobnie problemy ze zrobieniem limitu CW, o ile się nie mylę przed jego walką z Radczenką, na ważeniu odczytali wagę Radczenki, natomiast Cieślaka nie. Zresztą zaliczył chyba raz wypad do HW. Trzeba poczekać do ważenia, jeśli sytuacja się powtórzy to są duże szanse na wygraną przez nokaut.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Tak, nawet był liczony nawet 4 razy ale to jest ta walka w której powinien być Cieślak zdyskwalifikowany- raz ukrainiec był liczony po ciosie w tył głowy a raz poniżej pasa. Dwa liczenia były w 3 rundzie gdzie uratował Radczenke gong ale bądź co bądź Cieślak go nie skończył przed czasem majac tyle rund i rywala w totalnym odwrocie. Tak, raz Cieślak miał walkę w wadze ciężkiej ale docelowo utrzymuje że jest zbyt mały i zostaje w cruiser.
Po wczorajszym ważeniu podtrzymuje swoje typy- nie wiem jak bardzo rozbity jest Kalenga, ale na wazeniu wyglądał całkiem solidnie, w wywiadach mówił że przygotowywał sie bardzo poważnie, ćwicząc między innymi z Takamem. To bardziej typ przeciwko Cieślakowi którego uważam za po prostu mało inteligentnego boksera- na 1xbet gram za drobne Kalenga przed czasem @12 (!).
Na STS po ważeniu znacząca zmiana kursów w walce Czyżyk- Porębski (obecnie 1,40 do 2,6) ale co ciekawe w LvBet możemy dostać wciąż 3.7 na Porębskiego.
 
majster93 2,8K

majster93

Użytkownik
Tak, nawet był liczony nawet 4 razy ale to jest ta walka w której powinien być Cieślak zdyskwalifikowany- raz ukrainiec był liczony po ciosie w tył głowy a raz poniżej pasa. Dwa liczenia były w 3 rundzie gdzie uratował Radczenke gong ale bądź co bądź Cieślak go nie skończył przed czasem majac tyle rund i rywala w totalnym odwrocie. Tak, raz Cieślak miał walkę w wadze ciężkiej ale docelowo utrzymuje że jest zbyt mały i zostaje w cruiser.
Po wczorajszym ważeniu podtrzymuje swoje typy- nie wiem jak bardzo rozbity jest Kalenga, ale na wazeniu wyglądał całkiem solidnie, w wywiadach mówił że przygotowywał sie bardzo poważnie, ćwicząc między innymi z Takamem. To bardziej typ przeciwko Cieślakowi którego uważam za po prostu mało inteligentnego boksera- na 1xbet gram za drobne Kalenga przed czasem @12 (!).
Na STS po ważeniu znacząca zmiana kursów w walce Czyżyk- Porębski (obecnie 1,40 do 2,6) ale co ciekawe w LvBet możemy dostać wciąż 3.7 na Porębskiego.
Kalenga zawsze dobrze wygląda, a mówi różne rzeczy. Nie uważam że przyjechał po wypłatę, jednak jak dostanie kilka mocnych ciosów to sądzę że odechce mu się walczyć. Zawodnicy od pierwszej rundy mocno podkręcą tempo walki i uważam że Kalenga tego nie wytrzyma. Cieślak nigdy nie walczył czysto. Jeżewskiego też chyba bił gdy ten już klęczał. Stawiam na niego gdyż walka jest w Polsce i myślę że sędziowie będą mu na to pozwalać, a takie uderzenia w tył głowy czy popychanie, na pewno odbiorą dużo sił Kalendze. Ja gram za to na zwycięstwo Cieślaka przed czasem po kursie 2,20.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Nie doceniłem Cieślaka- przed walką wątpiłem w jego inteligencje ringową ale zaskoczył mnie pozytywnie bardzo cierpliwym i konkretnym boksem, dobrze pracując na nogach i korzystał z przewagi zasięgu. Kalenga to jednak emeryt wybitnie nastawiony na jeden strzał i wolniejszy w kazdej akcji. Ciekawe z kim teraz zostawią Cieślaka- najmłodszy nie jest to powinni mu załatwic kogoś konkretnego.
 
majster93 2,8K

majster93

Użytkownik
Również podobała mi się walka w wykonaniu Cieślaka. Nie wiem dlaczego nie skończył go w 3. i 6. rundzie, czy chciał boksować jak najdłużej, czy może bał się że przy tych zrywach zabraknie mu siły i kondycji, gdyż zapewne odstawił już &quot;witaminki&quot;.
Babiloński to nie Wasilewski i myślę że nie będzie teraz holowania Cieślaka do mistrzowskiej szansy, ale zobaczymy go z jakimś sensownym rywalem. Chciałbym zobaczyć Michała z Kudriaszowem.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Również podobała mi się walka w wykonaniu Cieślaka. Nie wiem dlaczego nie skończył go w 3. i 6. rundzie, czy chciał boksować jak najdłużej, czy może bał się że przy tych zrywach zabraknie mu siły i kondycji, gdyż zapewne odstawił już &quot;witaminki&quot;.
Babiloński to nie Wasilewski i myślę że nie będzie teraz holowania Cieślaka do mistrzowskiej szansy, ale zobaczymy go z jakimś sensownym rywalem. Chciałbym zobaczyć Michała z Kudriaszowem.
Problem w tym że to holowanie do mistrzowskiej szansy to może znaczyć tutaj dokładnie to samo- z tego powodu że kto Ci do Polski przyjedzie z nim walczyć.. A jakoś nie widze że poślą Cieślaka np do UK albo Rosji. Więc no niestety pewnie znowu ktoś na fali spadającej. Nie zdziwie się jak jakiś Durodola albo Seferi.
Pograłem na Win Cieślaka w rundach 7-8 to mi Pzbuk rozliczył jako przegrany Brak słów.
Tam oficjalnie podali że walka zakończyła się w 8 rundzie i 1 sekundzie przez TKO, to ciekawe jaki jest powód takiego rozliczenia? Pewnie poprawią.
 
majster93 2,8K

majster93

Użytkownik
Pograłem na Win Cieślaka w rundach 7-8 to mi Pzbuk rozliczył jako przegrany Brak słów.
To pisz do nich, przecież wygrał w 7. rundzie. Nawet na swojej stronie w zakładce z wynikami mają już uzupełnione 7:0.
Problem w tym że to holowanie do mistrzowskiej szansy to może znaczyć tutaj dokładnie to samo- z tego powodu że kto Ci do Polski przyjedzie z nim walczyć.. A jakoś nie widze że poślą Cieślaka np do UK albo Rosji. Więc no niestety pewnie znowu ktoś na fali spadającej. Nie zdziwie się jak jakiś Durodola albo Seferi.

Tam oficjalnie podali że walka zakończyła się w 8 rundzie i 1 sekundzie przez TKO, to ciekawe jaki jest powód takiego rozliczenia? Pewnie poprawią.
Bardzo możliwe że wyślą go do USA, miał tam jechać po walce z Jeżewskim. Nie wiem co mu da ten wyjazd, skoro kategorią CW nikt się tam nie interesuje, chyba że będzie sparował i potrenuje z innymi trenerami. Babiloński potrafi prowadzić zawodników. Głowackiego doprowadził do walki o mistrzostwo, więc myślę że i tutaj coś wymyślą.
 
M 6

mateuszkolo

Użytkownik
Cieślak wygrał, ale to nie jest moim zdaniem materiał na mistrza. Fajne pojedynki mógłby stoczyć z Diablo, Jeżewskim czy Balskim. Trzeba pogratulować Babilońskiemu, że zrobił dobre dwa pojedynki na karcie. Niech się Don Wasyl uczy bo z tym bumobiciem w Nysach, Nosalowych Dworach czy innych Wałczach to daleko nie zajedzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom